B Juiierij es Nieuwe textielkaart op komst. STADSNIEUWS. ZET U /N~~ Studie op tateren leeftijd 28 Juni geldig. FEUILLETON. MAN UIT DE WILDERNIS RADIOPROGRAMMA. ENKHUIZEN'S SCHUITENMAKERIJ JUBILEERT 150 jaar in handen der Heimans. tegen het communisme. Zij dieni uiisluiiend voor aankoop van kleedingsiukken. Punten oude kaart kunnen worden ingewisseld. Ik heb het 2es menschen laten proeven! VAN DER PLAATS Advertentiën. Deurwaarder Prins Operette-Vereen. „Caecilia" „La TzifSane" uitgesteld Eenige nette meisjes kunnen geplaatst worden bij ROVERS, Ambonstraat 90. Te koop gevraagd Te koop aangeboden Te huur gevraagd Te huur aangeboden Personeel gevraagd Diversen BIJEENKOMSTEN 'NED. IIERV GEMEENTE. Vandaag en morgen zullen in de Westerkerk twee sprekersavonden belegd worden onder den titel: De kerk helpt U zoeken en wüst U den weg. De sprekers zijn resp. voor Maandag Ds. A. Dronkers van Zaan dam en ds. H. A. Enklaar van Den Helder, die tot onderwerp hebben: God én het wereldgebeuren. Morgen spreken Ds. J. Zuurdeeg uit Hilversum en de heer J. Borg- hardt, Den Helder over: Jezus Chris tus in dezen tijd. Hoewel het begin van de bijeenkomsten aanvankelijk op 8 uur was gesteld, werd dit on langs tengevolge van de overheids maatregelen vervroegd naar 7.15 uur. Hoewel nu acht uur weer mogelijk zou zijn, hebben wij geen bericht ontvangen van nieuwe wijziging, zoodat men er wel op kan rekenen, dat om kwart over zeven begonnen wordt. DOOR B. REEN. „Neen. Hij is in gezelschap van zijh dochter en van twee anderen. Jufrouw Lucy Steen heeft eèn vlieg brevet, maar ze nemen een tweeden piloot en een mecanicien mee. We kunnen hen boven Nederland nie meer ophouden en met de hoeveel heid benzine, die ze mee hebben ge nomen, kunnen ze meer dan vijf honderd k.m. vliegen zonder dat ze een vliegveld behoeven aan te doen. We kunnen hen laten vasthouden waar ze ook dalen, maar ik zie niet in wat Voor reden we voor een dergelijke actie kunnen opgeven. Steen heeft voor zoover we weten geen misdaad begaan. We zijn volgens mij vol komen machteloos iets te onder nemen." De Kort's gegrom hield plotseling op, want hij was tot de ontdekking gekomen, dat hij tot zichzelf sprak, want Van Dongen had het gesprek verbroken. Hij brak alle snelheidsrecords, toen hij zich naar het bureau van zijn collega begaf, waar hij nog juist op tijd arriveerde om Dé Kort op te vangen, die in een politie-auto wilde vertrekken. „Ik geloof, dat die boodschap meer ls dan een flauwe aardigheid," was Van Dongen van meening. „Er valt niet aan te twijfelen De Kort, dat iemand voor niets terugdeinst om Steen te ver hinderen die dwaze expeditie naar Borneo te maken. Wat is er logischer dan dat ze Lucy Steen gevangen namen én vervolgens haar vader opbelden met de mededeeling dat ze haar vast' hielden. Dat is natuurlijk een verkla ring voor zijn vreemde gedrag. Hij is naar hen toegegaan om de voorwaar den te bespreken voor haar vrijlating." „Als die kolonel Couré een respec tabel oud-Indisch gast is, die er al leen maar een beetje rare gewoon ten op na houdt, staan we ook lee- lijk te kijken," mopperde De Kort misnoegd, terwijl hij aan het hek rammelde. Langen tijd gebeurde er niets, dan verscheen een groote, slordig ge- kleede vrouw die een lamp bij zich droeg. „Wat wenscht u?" vroeg ze. Ik ben commissaris De Kort van de Rotterdamsche politie en dit is commissaris Van Dongen," bracht De Kort uit. „Wij zijn hier in over leg met de plaatselijke politie en ik wensch onmiddellijk de eigenaar van dit huis te spreken. De vrouw aarzelde een oogenblik, dan draaide ze zich pm en ging de Oprijlaan op. Wacht u maar. Ik zal het ze ver tellen," riep ze over haar schou der. (Wordt vervolgd). MELK MOET OOK DES ZONDAGS VERWERKT WORDEN. Nu de weersgesteldheid warmere temperaturen gaat brengen, worden verschillende poducten aan spoediger bederft onderhevig. In bijzondere mate geldt dit Voor melk. In vorige zomers konden aanzienlijke hoeveel heden melk niet gebruikt worden, doordat de melk zoo zuur was, dat hij voor geenenkel doel meer ge schikt bleek en zelfs niet meer als veevoeder kon worden gebruikt. Spe ciaal was dit het geval met melk, welke bij de leveranciers van Zater dags en Zondags tot des Maandags bleef overstaan alvoren ze naar de fabrieken werd gebracht, of wel aan gevoerd op de fabrieken bleef over staan alvorens zij voor consumptie of ter verwerking tot producten „in be handeling" zou worden' genomen. In dezen tijd mag in geen geval een liter melk onnoodig bederven.» Met het oog op den zomer zijn daar om bijzondere maatregelen getroffen. Het bedrijfschap voor zuivel heeft aan de producenten van zuivel en melkproducten en aan de standaar- disatiebedrijven de verplichting op gelegd tot en met 26 September a.s. ook op Zondag melk te ontvangen, te be- of verwerken of af te leveren overeenkomstig de door het bedrijf schap te geven richtlijnen. Als geyolg hiervan zijn de melkle- veranciers van genoemde bedrijven eveneens verplicht over hetzelfde tijdvak de in hun bedrijven gewon nen melk ook des Zondags aan de fa brieken, resp, het standaardisatiebe- driif, af te leveren. Het helang der voedselvoorziening eischt deze maatregelen. De daartoe noodige Zondagsarbeid is derhalve dringend noodzakelijk. Zeker zal dit- allerwegen worden beseft. DINSDAG 18 MEI Nieuws: 7.00, 8.00, 12.45, 16.45, 18.80 en 21.10 (Hllv. I), 19.45 en 21.45 (HJlv. H). HILV. I. 414 m. 6.45 Georg Freundor- fer e. ork. 7.10 Gymn. 7.20 Ócht.start. 7.45 Prog.-overz. 8.15 Lichtklass. ocht. conc. en pianosol. 9.00 Licht ocht.prog, (9.309.37 Sp. v. d. dag). 10.30 Sopr. m, ork. 11.00 Pianovoordr. 11.30 Orgelconc. e'. d. Zingende Zwerver. 12.00 Almanak. 12.05 Dick Willebrandts. 13.00 Noorl. schoone stemmen. 13.20 Het gr. Omr, ork. 14.00 Momenten die je nooit ver geet, cab.-rev. (opn.). 14.45 Harm.-ork, „Alle Neune". 15.00 Zweedsch mannen koor „De Svenske". 15.30 Willy Kok. 16.00 Zang, fluit en clavecimbel. 17.00 De Lichte Toets. 18.00 Ork. muz. 18.40 V. d. Kleuters. 18.45 Pianovoordr. 19.00 Duitsche Taalcursus. 1925 Ger. v. Kre velen, Damesk. „Aethercharme" en de Speelleden. 20.30 Rondom den Meiboom klankbeeld. 21.15 De Melod. en gram. HILV. II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Pol. weekpr. 8.30 Licht ocht. conc. (9.15—9.20 V. d. huisvr.) 9.30 Sonaten v. viool en piano. 10.00 Godsd uitz. 10.30 Ork. W.im Ripken en gram 11.25 Der Rosenkavelier, opera. 12.30 Voorjaar op de Zuid-Holl. eilanden. 13.00 Otto Hendriks, sol., en gram. *13.00 Godsd. uitz. 14.30 Kamerork. v. d. Ned. Kameropera. 15.30 Zonnestr. in Zieken zalen. 16.00 Org.conc. e. zang. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Emanuel Ram en sol. 18.00 Sp. v. d. dag en Binnenl. gespr. overz. 18.15 KI. wenschen v. gr. men- schen 18.45 NSB antw. 19.00 Het gr. Omr.ork. 1955 Nieuws v. boer en tuin der. 20.00 Eng. uitz. (Radio-Centr. Marschen). 20.15 Scand. progr. 21.15 Omr. Symph. ork. v. Brussel. 22.05 Avondwijd. 95 DUIKBOOTEN TOT ZINKEN GEBRACHT. De Italiaansche strijdkrachten ter zee en in de lucht hebben op de Mid- dellandsche Zee in de eerste 35 mnd. van den oorlog 95 vijandelijke duik- booten tot zinken gebracht. VERGEEFSCHE AMERIKAANS CHE AANVAL OP NOQRDDUITSCH KUSTGEBIED. Een formatie Amerikaansche viermo torige bommenwerpers heeft op 14 Mei in de middaguren een aanval onderno men op het Noordduitsche kustgebied. De op groote hoogte vliegende Ameri kaansche machines waren door den mist gedwongen nabij 't doel lager te komen, zöodat zij binnen 't bereik kwa men van den luchtafweer. Sterke for maties Duitsche jagers noopten de Amerikaansche machines tot hevige luchtgevechten. Verscheidene vijandelij ke bommenwerpers werden getroffen en stortten in zee. Nadere bijzonderheden over dezen aanval, die voor den vijand met groote verliezen gepaard ging, zijn nog niet bekend. Donderdagnacht zijn eenige vijande lijke vliegtuigen er in geslaagd tot andelijke vliegtuigen er in geslaagd tot het stadgebied van Berlijn door te drin gen. Lukraak uitgeworpen brisant- en brandbommen veroorzaakten geringe materieele schade. Een vrouw werd ge- dood. Voorts werden eenige personen, onder wie ook kinderen, gewond. Eenigén tijd terug hebben we ge lezen, dat de familie Otto honderd jaar lang een schuitenmakerij drijft. Ongetwijfeld is dit jubileum een zeld zaamheid, maar een unicum mag het niet genoemd worden, want op 1 Ju ni a.s. bestaat de schuitenmakerij Heiman aan de Noordergracht te Enkhuizen honderd en vijftig jaar! Of de zak toen is opgericht of dat zij toen door den betovergrootvader van den tegenwoordigen eigenaar is overgenomen, dat verliest zich in het grijs verleden; een feit is, dat de schuitenmakerij vijfmaal van vader op zoon is overgegaan, terwijl aan deze traditie vooreerst nog geen eind zal komen, omdat een jonge Heiman die van kindsbeen af in het bedrijf is opgegroeid, gereed staat om als het zijn vader belieft, den klinkhamer voorgoed neer te leggen, de zaak op denfcouden voet voort te zetten. Aan® een der mooiste grachtjes van plaats. Enkhuizen zijn de helling en de werk- Schuiten, knoetjes, pramen van -al lerlei fatsoen liggen aan den graswal in de schaduw van de iepen te spiege len in het rimpellooze water. Het riekt goed in de omgeving van de helling. Van teer, van hout, van water. De baas de „oude" baas zit een praam te breeuwen, doch hij legt even zijn werk. neer én dan gaan we de werkplaats binnen, waar het smids vuur snort. „Ja", zegt Heiman, en zijn getaande gezicht trekt in duizend rimpels, „on ze familie zal al heel wat schuiten ge- OPROEP AAN BEDRIJFSLEIDERS. Betreffende de aanmelding voor den arbeidsinzet wordt van bevoegde zijde de aandacht er op gevestigd, dat de bedrijfsleiders er de verantwoor delijkheid voor dragen, dat de on der hen geplaatste tot aanmelding verplichte personen hun aanmel dingsplicht nakomen. Vooral moetftöen in aanmerking komenden leden van het personeel de noodige tijd gegeven worden om zich persdbniijk op het arbeidsbu reau aan te mélden. De (trustee) zal een beschikking uitvaardigen, vol gens welke het loon doorbetaald moet worden. Voorts wordt de aandacht er op ge vestigd, dat ieder misbruik van. de aanmeldingsformulieren onder de strafbepalingen valt. Wij strijders aan het Oostfront kun nen ons best indenken dat onze brave Neaerlanders niet beseffen, welke toe standen in Sovjet-Rusland heerschen. Ons volkyts te fatsoenlijk om zich in deze barbaarschheid tekunnen ver plaatsen. Onze soldaten zagen de aldaar be staande armoede, bekrompenheid en zedelijke verwildering ook eerst met verbazing aan. Zij hadden van dat oogenblik af slechts een doel, te strijden en hun leven in te zetten, opdat het dierbare vaderland gespaard moge blijven voor Satans uitvinding „het Communisme". Nederland dankt zijn bestaan nog slechts aan de strijders aan het Oost front. Bedenkt dat, gij die U zoo gaarne en vol trots Nederlander noemt. Strijdt tegen den vijand der mensch- heid hét Communisme en stort op 432100 Verzorgingsfonds van het Vrijwilligers- Legioen Nederland. maakt hebben. Mijn vader, mijn groot vader en mijn betovergrootvader, al len hebben ze, de zaak zoo'n jaar of dertig gedreven en zelf sta ik nu al weer sinds 1912 „aan 't roer". Maar in dezen tijd is het bedrijf eigenlijk hee- lemaal veranderd, want we hebben ons meer en meer moeten toeleggen op het bouwen van ijzeren schuiten. Vroeger was alles hout, nu is alles ijzer". En wat is nu volgens uw meening de beste methode? „Ik weet het niet," zegt de baas, „maar het bouwen met hout was moei lijker. Er zat meer in! Een ijzeren schuit wordt eerst precies op schaal geteekend, daarna worden de stukken geknipt en je gaat den boel maar in el kaar klinken, net als bij een Mecano- doosl Bouwen, op 't oog. Met een houten schuit wasmat vroe ger wat anders. Togn maakten we nog geen teekening, want we waren niet technisch onderlegd. Het bouwen ging „op 't oog"! En dan het materiaal. Dat was veel moeilijker te bewerken. Eikenhout is hard en weerbarstig en je moest een goeien kijk op het hout heb ben om te zien of een plank voor een boord nog nèt een klein beetje ronder gebogen kon worden of dat zij dan zou barsten. Het breeuwendat was hee- lemaal een apart vak. Ja, ik hield wel van bouwen met hout De schuitenmaker draait achteloos aan een enorme ponsmachine en zegt dan: „Maar mijn zoon Jaap is een ijzer- man! Die heeft ook eigenlijk nooit an ders gedaan dan ijzeren schuiten maken. Hij legt zich ook toe op het ontwerpen van grootere vaartuigen en zoo hebben we de laatste jaren al verscheidene vlet ten en punters voor de visscherij ge maakt. We kregen zelfs bestellingen uit Zoutkamp, Amsterdam en Den Helder. Tegenwoordig beperken we ons nood gedwongen tot reparatie. Maar het zal wel weer veranderen." Ja, het zal zeker wel weer verande ren, want het schuitenmakersvak be hoort wel zeer eigendommelijk tot het waterige Westfriesche land. Het is een vak, dat, hoewel de hulp middelen veranderd zijn, in zijn wezen weinig door den tijd en de tijdsom standigheden wordt beinvloed, omdat het ten nauwste samenhangt met de voedselvoorziening hier. Daarom durven we de schuiten makerij een goede toekomst te voor- spellén en het bedrijf van den heer Heiman, waarin oude faam, oude de gelijkheid met jonge-werklust gepaard gaan, in het bijzonder! Teneinde het hout zoo lang mogelijk te kunnen gebruiken, vooral voor land- en tulnbouwdoeleinden, gaat Mtn er steeds meer toe over het te conserveeren (wolmaniseereo) tegen verrotting en de vernielende werking van zwammen en Insecten. Het „wolmaniseeren" van een partij droog- ruiters. welke gebruikt worden bij den hooibouw en voor het drogen vin erwten en boonen, in een coneerveeringt,bedrij! te Oostwoud CNF-Kulpei-Pax m Door een geheimzinnig licht om straald, staat duizenden een universi taire opleiding als een droombeeld voor oogen. Een droombeeld? Inder daad. Want ook hier gold tot voor kort het: velen voelen zich geroepen, doch weinigen zijn uitverkoren. De mogelijkheden om een univer sitaire studie te kunnen volgen, waren wel zeer klein voor hen, die niet over een vader met een ruim inkomen beschikten. Het beurzensysteem heeft getracht, deze grove onbillijkheid uit den weg te ruimen. In hoofdzaak is het ech ter bij de goede bedoelingen ge bleven. Thans biedt het Langemarck-Stu- dium aan hen, die meenen, dat zij voor deze studie den noodigen aanleg hebben, de gelegenheid. Het nadeel, dat ontstaat doordat zij eenige jaren later met hun stu die beginnen, wordt grootendeels op geheven door het feit, dat ze door hun grooter geestelijke rijpheid gemak kelijk een tweetal jaren kunnen in halen en dat ze daarnaast de leer stof gemakkelijker verwerken en beter tot hun geestelijk eigendom maken. De ervaring leert, dat de Lange- marck-studenten zich aan de universi teiten ook in wetenschappelijk opzicht gunstig van de andere studenten on derscheiden door hun grooteren cri- tischen zin en de gedegenheid van hun kennis. Ongehuwde jonge mannen tusschen 16 en 22 jaar, hoogstens tot 24 jaar, die geen einddiploma van een mid delbare school bezitten, kunnen zich voor nadere inlichtingen tot het Lan- gemarck-Studiuna, Waalsdorperweg 12, Den Haag, wenden. DIRECTIE VAN HET CENTRAAL DISTRIBUTIEKANTOOR VAN DEN HAAG NAAR ZWOLLE. 'In aansluiting op het bericht in zake overplaatsing van het Centraal Distributiekanoor naar Zwolle, Ze ven AUeetjes, wordt er de aandacht od gevestigd, dat thans ook de direc teur van dit kantoor op bovenge noemd adres is te bereiken. Het spreekuur van den directeur is uit sluitend des Vrijdags na tijdige aan vrage en op vertoon van een schrif telijke bevestiging, dat het gevraag de onderhoud kan plaats hebben. In verband met de velerlei ge ruchten, welke den laatsten tijd de ronde doen over de uitgifte van n nieuwe kleedingkaart, deelt de di recteur van het Rijksbureau* te 's-Gravenhage reeds thans het na volgende mede: De nieuwe kleedingkaart zal op de gebruikelijke wijze in de uitgifte periode 23 Mei tot 12 Juni a s. wor den uitgegeven, zonder dat hiervoor een inlevering van lompen zal wor den verlangd. Ten einde de produc tie van textielgoederen regelmatig voortgang te doen vinden, zal. het wel noodzakelijk zijn, dat een ieder zooveel mogelijk lompen aan de er kende lompennandelaren verkoopt. De navolgende kaarten zullen worden uitgegeven voor: 1. mannen en jongens van 15 jaar en ouder, groot 80 punten, waarvan 20 met ingang van 28 Juni a.s. geldig zijn. 2. Vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, groot 80 punten, waarvan 20 met ingang van 28 Juni a.s. geldig zijn. 3. Jongens van 315 jaar, groot 100 punten, waarvan 20 met ingang van 28 Juni a.s. geldig zijn. 4. Meisjes van 315 jaar, groot 100 punten, waarvan 20 met ingang van 28 Juni a.s. geldig zijn. 5. Voor jongens en meisjes van 13 jaar, groot 100 punten, waar van 10 met ingang van 23 Juni a.s. geldig zijn. 6. Babykaart, groot 100 punten, terwijl eerstgeborenen, tweelingen en baby's, geboren 5 jaar na de laat ste bevalling een toeslag van 50 punten ontvangen. Alle punten van de babykaarten zijn direct geldig. 7. Jongens en meisjes vari 15 tot 18 jaar een toeslagkaart van 30 punten, waarvan 10 met ingang van 20 juni a.s. geldig zijn. Slechts kleedingsstukken op punten verkrijgbaar. De kleedingkaart dient alleen voor de aanschaffing van klee- dingstukken, in tegenstelling met hetgeen thans het geval is, nu ook huishoudgoederen op de textielkaart verkrijgbaar zijn. Deze laatste moeten volgens de nieuwe regeling op speciale pun ten worden gekocht. Aanvragen hiervoor kunnen na 28 Juni a.s. bij de plaatselijke distributie- diensten worden ingediend. Gezien de textielpositie zullen aanvragen tot de meest dringende ;evallen beperkt dienen te worden, jjjv. bij huwelijk, bij schade door bombardementen e.d. Punten oude textielkaart kun nen worden ingewisseld. De punten 'van de oude textiel- kaarten blijven haar geldigheid be houden. Op het moment, waarop de uitgifte van de levensmiddelenkaar ten in het tijdvak van 12 Juni tot 11 Juli plaats vindt, zal gelegenheid worden gegeven de eyent. aan de thans nog geldige textielkaarten zich bevindende punten in te wisselen tegen nieuwe punten. Het is aan het publiek en den handel verboden op dé nieuwe tex tielkaart textielgoederen te koopen, resp. te verkoopen en/of af te leve ren vóór 28 Juni a.s. In verband met* inventarisatie verkoop en aflevering verbo- den van 12 tot 28 Juni. Zoowel door de industrie als door den handel zal in de periode van 12 Juni tot 28 Juni a.s. geïnventari seerd moeten worden. In verband hiermede vervalt voor den handel de 12-wekelijksche inventarisatie, welke per 17 Mei a.s. zou dienen plaats te vinden. Gedurende voor melde periode worden de textiel- óndernemingen (zoowel industrie als handel) voor den verkoop en aflevering gesloten. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Prijzen voor buur van of vervoer met motorrijtuigen. Bericht no. 186. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de publicatie in de Nederlandsche Staatscourant van 5 Mei 1943 no. 86 van hat prijsvoorschrift 1943 huur van of vervoer met motor rijtuigen, inhoudende de maximaal toe laatbare vergoedingen ter zake van huur Van o£ vervoer met motorrijwie len, met of zonder zijspan, personen auto's, vrachtauto's, tractoren, aan hangwagens, opleggers en autobussen. Afdrukken van- de tekst van dit prijsvoorschrift met alle daarbij be- hoorende tabellen zijn binfien enkele dagen in brochurevorm verkrijgbaar bij den dienst van den gemachtigden voor de prijzen, Bagijnenstraat 1, De venter. Toezending geschiedt uitslui tend na overschrijving van f 0.25 op postrekening no. 399253 van den dienst, onder vermelding van: „Brochure prijsvoorschrift huur van of vervoer met Motorrijtuigen". Bewijzen overdracht „C" 2e kwart. '43. De besteltermijn voor de bewijzen van overdracht „C" van het eerste contingentskwartaal 1943 is met èèn maand verlengd#' zoodat op deze be scheiden bij de handelaren kan wor den besteld tot en met" 8 Juni 1943 en bij Nederlandsche producenten tot en met 15 Juni 1943. Voor bestellingen in het buitenland kan mén deze bewij zen van overdracht aanbieden tot en met 15 Juni 1943 bij het Rijksbureau 'voor IJzer en Staal, Lange Houtstraat 11, 's-Gravenhage. De besteltermijn van het tweede kwartaalscontingent 1943 loopt tot 15 Augustus 1943. Op bewijzen van over dracht „C" van 't tweede contingents kwartaal 1943 kan dientengevolge bij de handelaren worden besteld tot en met 8 Augustus 1943. Bij Nederlandsche producenten, alsmede voor bestellin gen in het buitenland bij het Rijksbu reau voor IJzer en Staal, kunnen deze bewijzen van overdracht tot en met 15 Augustus 1943 worden aangeboden. vwtelf P|m Vijf vroegen of t echte thee was, de zesde wist t zeker l Zóó geurig en aromatisch is van der Plaats' thee-surrogaat In kleur, geur en smaak als Java-thee zoo fijn 1 Da s waar! Proef 't maar! Achttien karaats! 10 thee-tabletten 14 cent VAN OER PLAATS' KOFFIEBRANDERIJ» EN THEEHANDEL DES DICHTERS verzen vloeien uit de pen na een kop Kofmix de heerlijke koffiedrank, die „echte" koffie nabij komt. - Bestel Keg's Kofmix op Uw volgende bon. C. KEG'S GROOTHANDEL N.V. Vischafslag den Oever. - 13 Mei: kruikels f 39.75 per 100 kg., tong f 2.50-f 7.50 per kg„ griet f 2.5Q-5.00 per kg. Schol, garnalen, schar en bot alles volgens vastgestelde prijken. Hóofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. .v d. Aardweg; Buitenl.: Tfl. N. /dema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp; Sport en Rechts'..: J. Werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws; A. C- van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon LODEWIJK. A. VERMEULEN. A. H, VERMEULEN- v. d. EIJK. Barsingeiihorn, 14 Mei '43. Heeresstraat A 15. Geboren: JOKE, dochter van J. SNIJDER. 'H. SNIJDER—DITO. Den Helder, 14 M#ei 1943. Hector Treubstraat 8. V erloofd: JOHANNA VARENHORST en PAUL SCHÖNACK. Den Helder, 16 Mei 1943. Goudsbloemstraat 26. Zz. itó Felde, Duitschland. DICK DUIZENSTRAAL en RIE v, BECKHOVEN hebben de eer u kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 2 Juni a.s. Den Helder, 17 Mei 1943. Hugo de Grootstr. 4. 24 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot, ouders D. LEMSTRA en E. LEMSTRA—RIJKERS hun 25-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare kinderen, A. J. LEMSTRA. E. LEMSTRA— KRAAK. DIOKIE. ANNBE LEMSTRA en Verloofde. Anna-Paulowna, Mei 1943. Molenvaaxt 109. Receptie Zondag 23 Mei van 35 uur off, tijd. Heden overleed, na een langdurig lijden, ornze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder en Zuster HISKE BOON, Wed. van A. REITH, in den ouderdom van 70 jaar. Den Helder, 14 Mei '43. Stationspark 16. Condoleantieadres: Rijdersweg 341, Oude-Niedorp. Uit aller naam, B. G. ZITS. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 18 Mei op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen na aan komst trein 12.22 uur. zal op Donderdag 20 Mei a.s., des morgens 9.30 uur (half ti^n) in „Musis Sa- crum" PUBLIEK en k CffNTANT VERKOOPEN: diverse meubilaire-, huis- houdelijke- en andere goe deren, w.o. nieuwe stof zuigers, nieuw radiotoe stel, nieuwe rolbezems, electr. pendule, 2 electr. motoren „Dordt" (1 en 2 P.K., voorts 2 zelfbinders, wagens enz. In te brengen, goederen kunnen alle dagen aan LMusis" worden opgege ven. ingebracht of afge haald. Bezichtiging: Woensdag 19 Mei van 2—4 uur. Zang- en Operette- vereenigïng „ONS GENOEGEN", Dir.: A. KRIJSMAN. MAANDAG 17 MEI a.s. hervatting der repetities. Aller opkomst gewenscht. Te koop groene kapper tjes, roode en witte kool- planten 25 ct. p. 25„ 75 ct. p. 100. Nieuwe weg 6 of Goudsbloemstraat 3. N oord-Scharwoude. Opvoering van tot nader bericht -In de veiling, te houden in „MUSIS SACRUM" op DONDERDAG 20 MEI a.s., zullen o.m. worden ver kocht: 5 WAGENS met en zonder luchtbanden en een Mc. CORMICK MAAI-MACHINE met 5 messen. Gevraagd OUDE OF GEBROKEN WASFIGUREN, STAMO, v. SwindendwarE, str. 12, Tel. 53763, A'dam. Gevraagd compl. MUUR VENTILATOR 220V. J. Vonk, Loopuitpark 13, Julia- nadorp. Te koop gevraagd KINDER JURKJES llt. 5 jaar Visser, Ceramstraat 3. Te koop gevr. LEDIKANT met toebeh. Bor, Begonia straat 7. Te koop aangeb. een nieuwe gesm. GARNALENKOOK- POT compl. met pijpen en deksels 150. Adres: D. Mo lenaar, Hoogeweg 7, Zand- voort Net KOSTHUIS gezocht door chauffeur. Br. onder nr. 143 aan het bur. van dit gracht 118. Heer, ambtenaar, vraagt een keurig gemeubileerde ZIT- EN SLAAPKAMER of zit- sleapkamer op goeden stand- zonder pension. Br. m. prijs opgave in te zenden o. nd. 153, bur. y. d. blad. Aangeboden woongelegen heid v. 2 3 pers. liefst bej. menschen te Oudesluls. Te koop d.bl. kinderwagen 40. Koning, Gravenstraat 98. Gevr. een TUINSPrrTEB voor een paar dagen in A.- Paulowna, Keizerstraat 94. Verloren een linnen achter- tasch inhoud 1 p. kinder schoentjes. K. Martijn, Brakkeveldweg 174, Daar het niet mijn eigendom is. VERLOREN! Vrijdag j.L een rechter kinderschoentje. ■Gaarne terug te bezorgen! Binnenhaven 112. TE RUIL aangeboden 2 p. sterke leeren sandalen (v.o. k.) m. 41 voor 1 p. lage hee renschoenen br. model of sandalen m. 43. Adr.: Hoo- gerwerf, Mesdagstr. 1, Huis duinen. Wie ruilt i p. z.g.a.n. DA MESSCHOENEN m. 38 voor tt Winter, Mesdagstr. 21, Huisduinen. Wi® wil een z.g.a.n. d.bl. v. Delft s KINDERWAGEN, oude kwal., m. chroom, rui len voor iets nuttigs? Bak, Brakkeveldweg 20. Ter ruiling aangeboden 1 p. blauwl. d.schoenen m. 38, hak voor 1 p. zomersch. pl. hak m. 39 of 42. Koeken- «her,Keizerstraat 109A.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2