f D 'AKKERTJES Juiiertjes Achttien karaats 1 VAN DER PLAATS Al Nederlandsche Pijnstiller Waar komt het Zuiderzee-museum? N.V. ARNHEMSGHE HYPOTHEEKBANK geneeskrachtig Problemen van den dag. Tweemaal volledig verzekerd. FEUILLETONJ E MAN UIT DE WILDERNIS RADIOPROGRAMMA. »^2F&£s5sssrsa «sS-tSia EJgwss.'suBuass Advertentiën. Geen huur -Geen rente! Hoe kan dat? Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen S.K11S 'sa"™"' g s sS'™vi'g Hyp. Kapitaal beschikbaar Wie van der Plaats' thee-sur rogaat proeft, vraagt: „Is er echte thee in verwerkt?" Zóó volkomen evenaart het de echte Ja va-thee 1 Da's waar! Proef t maar! Achttien karaats! to .thee-tabletten 14 cent VAN OER PLAATS' KOFFIEBRANDERIJEN £W THEEHANDEL Tergend borende pfln zonder ophou den, toorgen naar den tandarts, doch neem dadelijk "AKKERTJES", die de pijn verdrijven. Ge leeft dan weer op binnen 'n kwartier. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken van de strafzitting van 4 Juni 1943. Motor- en Rijwielwet: A. C. V. E. te Den Helder 2 maal f 10 b. of 2 maal 5 dg. hechtenis. Wij kregen van een lezer een klacht welke blijkens opgevangen uitlatingen veelvuldig geuit wordt over het vreemd aandoende feit, dat hij op grond van het Ziekenfondsenbesluit tweemaal bij een ziekenfonds moet zijn aange sloten. Het betreft hier een gepension- neerde der Ned. Spoorwegen die als zoodanig reeds lid is van het Zieken- en Ondersteuningsfonds dier Maatschappij, en dus een volledige verzekering heeft. Hij heeft als gepensionneerde een bij betrekking als vertegenwoordiger. Zijn firma houdt hem thans den omslag in gevolge het Ziekenfondsenbesluit van zijn provisie in, zoodat hij nu tweemaal zekerd is. Min of meer sarcistisch vraagt hij ons of hij nu voor een blindedarm operatie tweemaal verpleging en event. uitkeering ontvangt of dat hem nu tweemaal een blindedarm afgenomen moet worden. Overigens heeft inzender zich om in lichtingen tot de Ziekenfondsvereeniging gewend, waarbij zijn firma hem heeft ondergebracht met verzoek om onthef fing van de verplichting. Deze vereeni4- ging antwoordde zich gericht te hebben tot den Commissaris, belast met het toezicht op de Ziekenfondsen, die mede deelde dat geen ontheffing kon worden verleend. Inzender zegt zich te verheugen' over 'de bedoeling van het Ziekenfondsen besluit, doch acht de uitwerking als bij hem valt waar te nemen te ver gaan en .vraagt: le. Of deze dubbel verzekering de be doeling is van het Ziekenfondsen besluit, dan wel dat hier het doel voorbij gestreefd wordt. 2e. Hoe hij aan dit monstrum, twee maal volledig verzekerd te zijn, kan ontkomen. ANTWOORD: Waar blijkens inzender de Ziekenfondsvereeniging zich reeds tot den betreffenden commissaris heeft gewend, waarbij een onbevredigend ant woord werd ontvangen, hebben wij ons tot het N. A. F. gewend met déze onge twijfeld belangwekkende aangelegenheid, dat ons de volgende opheldering ver schafte: Toen vragensteller gepensionneerd werd, had hij uit het fonds van de Ned. Spoorwegen kunnen treden, temeer omdat bij zijn overlijden, zijn vrouw toch niet in dat fonds mag blijven. In verband met den leeftijd der echtgenoote zal een an der ziekenfonds haar dan niet wil len opnemen. Inzender heeft dit niet gedaan en Is lid van het Spoorwegfonds geble ven. Hij behoeft dan, nu hij boven dien een anderen werkkring heeft, niet lid te worden van een ander ziekenfonds; wèl moet hij de ziekenfondspremie beta len, waarvoor hij dus niets te rugontvangt. Hetzelfde geldt t.a.v. iemand, die twee werkgevers heeft, waarvan er geen een „eigen" ziekenfonds exploi teert. Ook die werknemer mioet twee maal een ziekenfondspremie beta len, maar behoeft slechts van een fonds lid te zijn, aangezien beide coupons bij het eene ziekenfonds kunnen worden afgegeven. Ideaal is deze gang van zaken misschien nog wel niet, maar een anderen weg volgen zou tot grootere moeilijkheden aanleiding geven. Een en ander is nog eens ter Kennis ge bracht van den commissaris belast met het toezicht op de ziekenfond sen, doch ook hij ziet op het oogen blik nog geen andere oplossing. Intusschen blijft het N.A.F. aan dacht besteden aan deze interessan te kwestie, zoodat wellicht metter tijd een meer bevredigende oplos sing gevonden zal kunnen worden. ENKHUIZERS PLEITEN VOOR HUN STAD. Aanzienlijke voordeelen boven alle andere plaatsen. OVER de stichting van een Zui derzeemuseum. welk onderwerp op den laats ten Monumentendag door den directeur van het Open luchtmuseum te Arnhem# den heer Bouma, werd ter sprake gebracht, is al heel wat geschreven en ge sproken. Dezer dagen waren wij in de ge legenheid het rapport van de Rijks commissie voor advies inzake musea aan .den secretaris-generaal van het Departement van Opvoe ding. Wetenschap en Kuituurbe scherming, in te zien. Hierin wordt de stichting warm aanbevolen. Het rapport besluit met de con clusie, dat er drie plaatsen in aan merking komen voor het vestigen van het museum, namelijk Enkhui- zen, Harderwijk en Amsterdam en dat van deze steden Harderwijk uit een oogpunt van looonende exploi tatie het meest preferabel is. Nadat dit rapport was bekend geworden, is te Enkhuizen onmiddellijk een comité van advies, of liever een cmité van actie gevormd, waarin een tiental vooraanstaande burgers zitting hebben. Dit comité heeft eveneens een lijvig rapport samengesteld, dat de voor deelen van Enkhuizen belicht en dat aan de betreffende instanties is ge zonden. Dit rapport mag een prima stukwerk worden genoemd. Weloverwogen worden de voordeelen, die Enkhuizen biedt, naar voren ge bracht en de bezwaren, die de Rijks commissie heeft, stuk voor stuk ont zenuwd- Daarbij maakt bet door zijn levendige, meermalen dichterlijke taal en zijn fijnen stijl die de hand van den auteur N o r e 1 verraden een grooten indruk. Een unieke plaats. Enkhuizen is de eenige plaats, waar het museum tot een levend iets kan blijven en niet zal verworden tot een hoodsche verzameling van allerlei ge bouwen en materiaal, waartoe het el ders zou vervallen. Immers,1 en hier citeeren we het rap port: „Ruig en levend, wijd en groot is thans het water vóór de stad en zal het bjijven, ook als alle polders van de Zuiderzee zijn ingedijkt en droog gelegd. Het water blijft de stad aan allen kant omspoelen en het uitzicht van het havenhoofd en van den Wier- dijk zal straks ,even ruim en grootsch zijn als het immer is geweest. Hier zal men niet te zoeken hebben naar de illusie van een zee, hier i s de zee, wild en levend en zoo wijd dat geen oog haar kan overzien. Doch leeg en eenzaam zal dit water niet zijn. Heh blijft bedekt met duizend witte en bruine en bijkans roode zei len van de visschersschepen, en er zal een levendig verkeer zijn van tjalken en klippers en stoomers van allerhande slag. En hierin zal Enkhuizen eenig zijn." Want bij Amsterdam blijft slechts een meertje, aan den Veluwekant een smalle boezem. En dan: Enkhuizen is een der ste den waar het historisch karakter het meest bewaard is gebleven. Statige koopmanshuizen, de stoere Drommedaris, de Waag, het imposante Stadhuis, de Koepoort, het Peperhuis en de Westindië, de Zuider- en Wester- kerk zijn gave monumenten uit een grootsch verleden. Voorts is het Kooizand, achter den Wierdijk, een uitstekende piek om het openluchtmuseum te vestigen, ter wijl het Peperhuis en de Dromme daris ingericht kunnen worden als musea op het gebied van de geologi sche, hydrologische en staatkundige historie. De terreinen buiten de Vest vormen uitstekende plaatsen in een zeer pas sende omgeving voor een openlucht museum van de boerencultuur langs de Zuiderzee. Bezwaren weerlegd. Het belangrijkste bezwaar van de Rijkscommissie is de afgelegenheid van Enkhuizen en een daaruit voortvloei ende minder gunstige exploitatie. Het rapport voert daartegen aan. dat Enkhuizen aan een lijn van doorgaand verkeer ligt. Het heeft boven andere van dergelijke plaatsen voor, dat de reizigers hier moeten overstappen en er daardoor gauw tot zullen komen het museum te bezichtigen. Voorts ligt het aan een primairen weg en tenslotte zie men de verbindin gen te water vooral niét over het hoofd. I Zoo vervoerde de veerdienst Enkhui zen—Stavoren in 1942 meer dan 250.000 passagiers! Als argument wordt ook aangevoerd, dat Enkhuizen straks aan den Zuid- Westpolder zal grenzen. In dezen pol dér komt dicht bij Enkhuizen een bosch dat als ontspanningsoord zal die nen. Het ligt in de rede. dat de men- schen, die dit bezoeken, hun tocht ook zullen uitstrekken naar het Openlucht museum. „Voorts kunnen de bewoners van het Zuiderzeedorp het Kooizand, om dat de visscherij in deze stad gecon centreerd zal zijn, hun oude beroep blijven uitoefenen. Het dorp wordt geen duf museum, waar de bevol king vegeteert op de bezoekers en daardoor zedelijk bederft, het zal een kloek en levensdriftig volk zijn, dat daar woont. Door deze omstandigheden gaat het museum in Enkhuizen in cultureel en folklorisch oogpunt ver uit boven elke mogelijkheid, -die in eenige andere plaats bestaan zou. Hier zullen vis. schers leven, zooals ze de eeuwen waren. En wat beteekent dat alles ook voor de financieele exploitatie niet!" aldus het rappprt. En bovendien: op een ruime mede werking van stadsbestuur en burgerij kan vaSt gerekend worden. DOOR B. REEN, Voor het oogenblik voel ik er veel voor om te doen alsof dat laat ste de waarheid is. Er zijn twee hoofdlijnen waarlangs ik het onder' zoek wensch voort te zetten," ging hij verder. „In de eerste plaats moeten we Middelkoop zien te vinden. Van Dalen moet hem ergens hebben opge sloten beter opgesloten dan ik was. Ten tweede wil ik meer weten over dien Kramer, die door Middelkoop werd gebruikt om op Borneo een en ander te regelen. Misschien is het niet tot je doorgedrongen, maar het meest waar schijnlijke is, dat Kramer deze kaart heeft gemaakt. We weten, dat Henne- man de kaart mee naar Nederland heeft gebracht en we weten ook, dat Hen neman Kramer stervend in de wilder nis heeft aangetroffen. Het ligt dus eenigszins voor de hand, dat Henne- man de kaart van Kramer kreeg. Of Kramer gaf 'm hem openlijk met het verzoek de kaart af te leveren, of de kaart bevond zich in de dao, die mis schien een onderdeel van Kramer's uit rusting uitmaakte. Henneman kan de kaart ontdekt hebben, en om de een of andere reden de bergplaats ervan heb ben veranderd. Waarom zou Henneman dat hebber) gedaan? Als Kramer deze kaart teekende, wat maakt haar dan waardevoller dan die, welke Middel koop in de kluis van de bank heeft opgeborgen? Waarom zouden een of meer onbekenden voor niets zijn terug gedeinsd óm juist deze kaart in handen te krijgen? Het antwoord schijnt bij Kramer te liggen. Als deze kaart werkelijk het voor werp is, dat gezocht wordt, dan deed Kramer er iets mee, dat er bijzondere waarde aan verleende. Doe jij dus alle mogelijke moeite Mid delkoop te vinden," besloot Van Don gen. „Je hebt een beschrijving van de garage, waar ik Van Dalen Middelkoop uit de auto zag halen. Met meer kan ik je jammer genoeg niet van dienst zijn, maar ik vertrouw, dat je Van Da- len's doen en laten zooveel mogelijk zult nagaan. Denk er maar aan, dat hij den kelder van zijn tante gebruikte om. mij op te sluiten. Onderwijl ga ik verdere informaties naar Kramer in winnen." Aldus scheidden de beide commissaris sen. Van Dongen wist den Borneoschen politie-ambtenaar te bereiken, die te zamen met Henneman met de Indra- poera had gereisd. „U noemde dranksmokkel en derge lijke in verband met Kramer's ver leden," merkte de commissaris op „Weet u misschien nadere bijzonder heden? Werd de bron. waarvan hij datgene betrok wat hij de inboorlin gen in handen speelde, ooit ontdekt? Wat spèelde hij hun alzoo in handen?" De politie-ambtenaar keek verrast. „Het waren vreemde zaken die Kra mer dreef," zei hij na een oogenblik te hebben nagedacht, „maar ik zie riiet in wat dit met uw onderzoek heeft te maken. Als u evenwel toch nadere bijzonderheden wenscht, dan wil ik u die wel geven. Het was eigenlijk geen gewone drank dien Kramer smokkelde en den inboorlingen ondermeer in han den speelde. Hij stond in relatie met een chemist iemand die Raoul Souez heette die een walgelijk goedje brouwde, dat enorm profijt op leverde. Wij grepen Souez en zetten hem voor -een tijdje achter slot en gren del, maar hij bleek een uiterst gesle pen misdadiger en wist op verbluf fende wijze uit zijn gevangenis te ont snappen." (Wordt vervolgd.) De nieuwe hulpbankbiljetten van tien en vijfentwintig gulden, welke tijdelijk door de Nederlandsche Eank ln Omloop gebracht zullen worden, in verband met eenige vertraging in den aanmaak van nieuwe bankbiljetten CNP-Nojke-Pax m REGELING VAN HET BANKWEZEN In de Nederl. Staatscourant van 4 Juni is een besluit van den secr.-gen. voor bijzondere economische zaken op genomen tot regeling van het bank wezen (eerste uitvoeringsbesluit ban ken). Volgens dit besluit wordt een bankenregister aangelegd, waarin alle credietinstellingen, welke lid zijn van de hoofdgroep banken worden inge schreven. Zonder, inschrijving is de uit oefening van het bedrijf verboden. Credietinstellingen zijn verplicht het boekjaar te doen loopen van den lsten Januari tot en met den 31sten Decem- ber. De centrale landbouwcredietms.el- lingen moeten onverwijld door be middeling van den Nederlandschen Coöperatieven Raad aan de Neder landsche Bank alle bijzonderheden van de door haar of van de door de bij haar aangesloten leden verleende credieten opgeven, die een bedrag van 250.000 gulden te boven gaan. De 31-jarige postbode W. G. R. i6 te Nijmegen door een auto overreden en gedood. NIEUWE GROENTEPRIJZEN. Met ingang van Dinsdag 8 Juni zullen voor de onderstaande tuinbouwproducten de daarachter vermelde maximum-veillng- prijzen gelden: Tomaten 1 t/m IV 1 48, bon ken t 38, kriel f 25, rabarber Paragon t 7, overige soorten 1 6, raapstelen boven 25 cm. 1 6.50, spitskool f 11, postelein (glas) 1 19, tuinkers f 38, spinazie blad 1 8 struik 1 7, bosuien en bossjalotten f 11, savoye kool groen en schelk 1 10, komkommers stek f 10, kasboonen 1 80, tuinboonen f 22, meirapen 1 8, peulen 1 50, doperwten 1 45, andijvie f 14, asperges IA t 75, IB 1 65, IIA t 60, IIB 1 50, IIIA f 50, IIIB f 35, IV i 20, V 1 30, aardbeis* f 60, druiven f 130, me loenen suiker en kleine groene ananas 1 75, overige soorten f 65, aalbessen 1 120, sbla, dunsel en snij sla f 7, alles per 100 kg. Platglaskomkommers groen wit en geel IA f 17, I f 14, II t 10.50, III t 7, kaskom- kommers I f 12, II 1 9, III f 6, kropsla I f 2.50, II 1.50, bloemkool IA f 20, I 17, II 13, III f 8, koolrabi met lof I f 5, II 3.50, perziken I f 33, II f 19.50, III 8 j^r 100 st. IV 5 per 100 kg. Pruimen glas I f 28, II 16, III f 7 per Kersen groep I, sort. A 55, B f 40, C loo st. IV f 85 per 100 kg. f 10, groep II: A 50, B f 35, C f 10; groep III: A 40, B f 30, C f 10; groep IV: A f 25, B f 20, C f 10 per 100 kg. Bospeen f 15, bosselderij f 3.50, peterse lie en kervel f 4, boskroten f 8 per 100 bos. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Handel in stroo 1943 1944. Het bedrijfschap voor 1\°°1' st™°uf£ ruwvoeder maaktbekend, seizoen voering der stroodistributiein net s 1943 1944 alechts die hande aren nen worden lngeschakeld, diea^smno_ handelaar, groothandelaar ot klelnnan laar ln. stroo dan wel als exporteur^ hooi en stroo door de N.I.C.A bedrijfschap zijn erkend «a hES MI- aangesloten bij de stichting H.K.SL, Bau straat 96 te 's-Gravenhage. Pracuscn het verhandelen van -v^aan die hande- i—^e^n '&ZSS& de Stlnhthef algemeen zullen alle ^«hande laren, die als zoodanig reeds een bericht van erkenning ontvingen, ,tn verzoek bli de H.E.S. worden aangesloten, ndts zij vooraf schrifteiijk verklaren zich aan de statutaire bepalingen dezer ting te zullen onderwerpen. Inschrij vingspll ebt t.a.v. kachels enz. Ingevolge publicatie in de Staatscouran van 4 Juni '43, dienen alle ondernemingen, welke zich als hoofd- of neyenbedrij zighouden met het vervaardigen of handelen van: van 1. Kolenkachels met uitzondering kachels voor centrale verwarm ng. 2. ko lenhaarden en kolenhaardkachels, 3. lenfornuizen, met inbegrip van dta me aangebouwd gasfornuis, 4. gaBkaChelS. gashaarden, 6. gaskomforen, 7. gaskoo toestellen, 8. gasfornuizen, 9. gasovens voor huishoudelijk gebruik, zich bij het Bureau voor de MetalenverwerkendeIn dustrie, Riouwstraat 174 te s-Gravenhage te doen inschrijven. Van dezen inschrijvingsplieht zijn ultge zonderd de zuivere detailhandelaren. De verplichting tot inschrijving geldt dus wel voor ondernemingen, welke zoowei engros als en detail verkoopen, alsmede voor ondernemingen, welke, hoewel zj uitsluitend en detail verkoopen, ten b hoeve van den eigen detailhandel recht streeks Importeeren. De voor de inschrijving benoodigde for mulieren moeten vóór 14 Juni 1943 bij bo vengenoemd bureau worden aange vraagd. Het niet nakomen van deze ver plichting is strafbaar. Bovengenoemde fabrikanten en hande laren zijn verplicht hun voorraad van deze artikelen op te geven aan het I5u- reau voor de Metalenverwerkende Indus trie. Aan de bij voornoemd bureau be kende adressen zullen enquette-formulie- ren worden toegezonden. De ondernemin gen, welke op 7 Juni '43 nog geen formu lier hebben ontvangen, zijn verplicht deze formulieren onverwijld aan te vragen bij bovengenoemd bureau. De verkoop en aflevering van deze arti kelen is verboden ingevolgd beschikking ,042 De door het bureau d.d. 14 octo'?®ï verleende dispensaties zijn van dit verbod verleenaeit p bij deze jjgpensatie, welke ls gegeven nlet voor de dp veriagerungsauftrae- voor een schriftelijke vergun- nfng van de zentral-Auftragstelle ls ver leend. cm de Schiedamsche Singel te Rotterdam is zwaar wondbaar het ziekenhuis gebracht Wa8r De recherche te Assen heeft de .5® ff" T P. H. aangehouden, door brand verwoest. DINSDAG 8 JUNI s— 12.45. 16.45, 18.30 (Hllv. NieuWS! 7.-^) 8» 'ViLV T 4144« 'kinderzang (gr.) IIILV. 1» Adalbert Lui ir en 7.10 Ochtendgymn. - _overz. en sport en orkest (gr.) 7Jtre Tri0 (opn.) (8.45 nieuws. 8.10 Het j7 9 Godsd. uitz. -8.50 voor de huisvrouw) F/s 9.30 O. Hend^_ksoude stadsdeelen. 10.48 ESfSaSi..™- -;*•»»! Gev. soltetenconcert (gr.) Wagner (gr.) 21.45 Avondwijding. 22- BNO: Act. beschouwing. Hoofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. v. d. Aardweg; Buitenl.: Tj. N. Adema; Binnenl. en Pr°y-: A. KJomp; Sport en Rechtsz.: J. werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. G. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard. Alkmaar. De Heer en Mevrouw DUIZENDSTRAAL VAN BECKHOVEN betuigen hiermede, ook namens wederzijdsche ouders, hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 5 Juni '43. VERHUISD: G. DE BEURS Gz., Loods gracht 6, thans tijd. adres FRANS HALSSTR. 33, ALKMAAR. VIOLEN in alle kleuren, nog eenige duizenden te koop, pracht planten, zeer billijk. P. KROON, Nieuweweg 14, Anna-Paulowna. Steeds verkrijgbaar alle soorten koolplanten, over eenigen tijd prei-, andijvie- en rapcnplanten, alles uit eigen kweekerij. P. Kroon, Anna-Paulowna, N.weg 14. AD VERTEEREN DOET VERKOOPEN. TE KOOP: gr. partijen Roode-, Witte-, Deensehe Witte-, Gele-, Herfst- groene, Spruit-, Boeren kool en Bloemkoolplanten, alles uit eigen kweekerij. P. KROON, Nieuweweg, Anna-Paulowna. Boekhoudbureau en Ac countantsdienst voor den Landbouw bericht, dat het Bijkantoor Alkmaar sinds 1 Juni 1943 is verplaatst van Voordam 5 naar VOORDAM 11 (in het Bankgebouw van de Amsterdamsche Bank - telf.nr. 2441). Landbouwers, Veehou ders en Tuinders laat Uw boekhouding verzorgen of controleeren, en Uw aan giftebiljetten Inkomsten belasting 1942 en Vermo gensbelasting 1943 invul len door voormeld Bureau. Gaarne worden vrijblij vend inlichtingen ver strekt. PIANO OF VLEUGEL te koop gevraagd. KONINGS, Dubbeldam- scheweg 4, Dordrecht. Naam- Woonplaats- Straat ln couvert zenden aan Hypo, Al kmaar No 55 Gevraagd KEUKENWERK MEISJE en een dagmeisje. Hótel Bellevue, Spoorstraat. Flinke nette DIEI'STBODE gevr. in klein gezi Singel 20, Den Helder. NAAISTER gevraagd, tevens 2-pits gasstel te koop gevr. A. Gonres, Crocusstraat 33. HUISNAAISTER gevraagd voor verander-werk. Fa- brieksgracht 2. Gevraagd voor direct net DAGMEISJE, 16-17 jr. Beu- kenkampstr. 21. Gevraa'gd net MEISJE voor de morgenuren. Ceramstraat 52. NAAISTER vraagt nette leerling. Cronjéstraat 4. B.z.a. NAAISTER v. nieuw en reparatie-werk aan eigen adres. Brakkenveldweg 206. ARBEIDER gevraagd voor het wieden van suikerbieten. Trouw, Goudsbloemstr. 4. Gevraagd een flinke HULP in de huishouding of een werkster. Mevr. van Heuvel, Buys Ballotstraat 2 hoek Middenweg. Zelfstandige KOK en een kellner gevraagd. Hotel den Burg, Havenplein 20, Stad. Gevraagd nette JONGEN v. bezorging en bakkerijwerk. C. Krigee, v. Galenstr. 71. Gevr. flinke WERKSTER v. Donderdags of Vrijdags van 9-5 uur. v. d. Berg, Singel 87. Net persoon zoekt THUIS WERK, onverschillig wat. Brieven onder no. 197 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd TEDDY BEER of baby-pop, ook ge negen te ruilen voor 1 paar z.g.a.n. blauwe damesschoe nen, m. 37. Brieven aan: Koorn, Meerweg 28, Bree- zand. Te kóóp gevr. een net WANDELWAGENTJE. Adr.' Oosterloo, Hector Treubstr. 23. 2 ZOMERJAPONNETJES te koop gevr., maat 40 en 42 en een tweepers. ledikant, liefst met spiraal. K. de Leeuw, 2de Vroonstraat 96. Te koop gevraagd een goed onderhouden GASOVENTJE. Brieven met prijs'opg. Leb- Ier, Javastr. 84. Te koop gevraagd een BAK- OVENTJE. Adres: Schager, Middenweg 136. Te koop gevraagd DAMES SCHOENEN, maat 40, ook te ruilen voor Iets nuttigs. Trouw Goudsbloemstr. 4. Te koop gevraagd in goeden staand zijnde KOFFERGRA- MOFOON met moderne pla ten. C. Krigee, v. Galenstr. 71. Te koop, loopende bij land bouwer S. Tesselaar a. d. Jan Veefalleweg, Helder, 40 onger, reuze OOILAMME REN, N.-Hollandsche, doch Texelsch ras, voor f 150 per stuk, bij 10 uitzoeken ge middeld f 140. 4 ger (3 en 1 raml. le klas) loopen er bij, f 200 per stuk zuivere Texe laars. Spoed gewenscht bij 5 gaat ook nog wel. Fa. Sybr. C. Eelman en Zoon, Texel. Te koop aangeb. BABY MANTELTJE, jurkje en mutsje f 15; tevens A jurk jes ca. 1 jaar f 14, alles z.g. a.n., oude kwal. Rensmaag, Cronjértraat 4. Te koop aangeboden 2-pers. SPIRAAL f 35. Hanegem, Violenstr. 29. Te koop een Junghans HANGKLOK met slagwerk f 20, een petroleumkachel f 5, een haardkachel f 35. Bösecke, Joubertstr. 31. Verloren Zondag 30 Mei een ARMBANDJE (gedachtenis). Gelieve terug te bezorgen Narcisstraat 30. Een R.K. MEISJE, 21 jaar, zoekt kennismaking met di to jongen. Brieven met foto, welke op eerewoord wordt, teruggezonden onder no. 198 bur. v. d. blad. Wie ruilt z.g.a.n. modern ge bloemd wollen DAMESBAD PAK, m. 40-42 (oude"kwali teit) voor nieuwe of beslist z.g.a.n. wollen baby-cape. Adres: W. Blokker, Konings weg 44. Thuis: Dinsdagmid dag na 1 uur en Woensdag den geh. dag. 2 paar SCHOENEN, maat 27 en 29, te ruilen voor gr. maat, maat 31 en 33. Vis sers, Fazantenstr. ^7. Sijbr. C. Eelman, Texel, kan U leveren per Tex. boot ook RAM-LAMMEREN, schaap met lam, oudere ram, marktprijzen met ver- voerbewijs. u bestelt ze maar, 't komt in orde. Wie wil ruilen donkerblau we ZOMERMANTEL, maat 38, tegeneen zomermantel, maat 42. Adres: Gieze, Lan- gestraat 131. VRIIDad a iiiv. f 1300 16339. 4363. 1038 1411 2572 3518 4282 5204 85,18 •7664 8382 6681 11118 12626 13434 13841 15522 16798 17806 18547 19344 20162 20712 21885 1367 1374 1384 2368 2378 2473 2904 2951 3221 3908 4359 4138 3333 5157 5162 8314 6377 6432 7389 7421 7433 7987 8017 8245 9313 9388 9427 TREKKING VAN VRUDAG 4 JUNI 1941 VIJFDE KLASSE., 12e TREKKING HOOGE PRIJZEN: 2728 2756 2763 2773 2837 28)» Ml? 3588 3633 3619 3551 3731 3779 3959 4361 4441 4517 4537 4562 4812 S 6348 5588 5869 5766 6072 63R2 Son 6650 6758 88-85 7350 7226 724? «SJ 7728 7735 7789 7834 7870 7888 lm 8435 8504 8548 8813 8911 RQ4R 007! nf?; 9593 10272 10355 10470 10603 lnfi« i^li ,S2'5 9380 9427 11212 11546 11695 11733 11773 MTM 10792 10843 12683 12697 12780 12863 12057 133S U'S IJJ92 ,WI8 3458 13543 J 3548 13583 13827 3M9 US 13319 i5:m 13871 13980 13978 14048 14445 X S 373a 13788 13784 15813 15937 15852 1819? 62 3 63« 'iSS LU9 »*»823 15387 6834 16827 16884 17178 17218 73M SIS 16533 16743 7884 17992 18133 18233 18262 S H4® 738> '7330 17498 18814 18860 18934 18926 18965 X Uni 2?S9 18438 84<w 19406 19414 19536 19536 19696 19850 ftój. JSi23 19294 19398 23168 20169 20184 20311 2037? 2062B 299,0 23369 23785 23938 23985 20978 23980 2J110 SS SS4! 23370 20583 21884 21998 21119 21340 28348 21319 21716 Billijke voorwaarden De Directie. HTTS 1843 1393 2490 3468 4214 5178 6453 7533 6333 9323 11039 12454 '3427 13788 .'5479 I8'5l 1783. 18478 19313 20118 20677 21749

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2