0 vKolenbonnen kruijff AKKERTJES BLUF, GÉBÉj ZWITSAL Wilt U gelukkig zijn? Pim VAN DER PLAATS VERHUIZING AMERSFOORT, Vacantie-regeling Schoenwinkeliers. 3 H. Hoogland AFWEZIG NEDERLANDSCHE OOST COMPAGNIE sfroovléchters mandenmakers kuipers klompenmakers zadelmakers wagenmakers dringend verzoek. iHTERTJES. si,,, sr'"1 SÜTni' s: STADSNIEUWS KINDERPOEDER O Wieringen. dé geallieerde berichtenpoliek. De massagraven van Winnilza. Vele neergeschotenen bleken levend hegraven te-zijn. RADIOPROGRAMMA. t /rif' Uw Laat Uw Bij de N.V. kunnen zich voor vrij willige uitzending naar het Oosten melden: Goede loonen. Personeel gevraagd Te koop gevraagd èI'J- T' Te koop aangeboden Diversen Ni* GEMEENTELIJKE BESLUITEN. De waarnemende burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat door hem, ter waarneming van de taak van den gemeenteraad, de navolgende be sluiten zijn vastgesteld: b Besluit van 18 Mei 1943, houdende beschikking op het bezwaarschrift van A. Wassink, Directeur van de N.V. Ca sino te Den Helder, tegen den aan M. M. Polak opgelegden aanslag in het vergunningsrecht 1943—1944. 2. Besluit van 18 Mei 1943, houdende beschikking op het bezwaarschrift van J. Hebbink—Wonnink te Den Helder, tegen den aan haar opgelegden aanslag in het vergunningsrecht 1943—1944. Besluit van 2fl Mei 1943, tot het benoemen van C. Kramer tot leeraar in electrlciteitsleer aan den machlnis- tenavondcursu* te Den Helder, in Üj- delijken dienst, gerekend met ingang van 1 April 1943. 4. Besluit van 26 Mei 1943, tot het benoemen van T. P. Katoen tot leeraar in wetskennis aan den machinisten- avondcursus te Den Helder, in tijdelij- ken dienst, gerekend met ingang van 1 April 1943. 5. Besluit van 1 Juni 1948, tot het verstrekken van een leening van ten hoogste f 3500.aan M. J. P. Zoons, teneinde hem in staat te stellen te vol doen aan den op hem rustenden her- bouwplicht ten aanzien van het aan hem in eigendom toebehoorende per ceel Weezenstraat 20, te Den Helder, 6. Besluit van IJ Juni 1943, houden de bepaling, dat uitbreiding» van het leerplan der ambachtsschool met het vak Duitsche taal noodig is. 7. Besluit van 15 Juli 1943, tot het verstrekken van een leening van ten hoogste f 2824.aan Mw. Wed. N. BoonstraSpigt, tenelncV haar in staat te stellen te voldoen aan den op haar rustenden herbouwplicht ten aanzien vanhet aan haar in eigendom toebe hoorende perceel Jonkerstraat 48, te Den Helder. 1 JUIST door de verfijnde kwoll- teit der Gébé- producten zal de verstandige huisvrouw op haar bon de volwaardige jus, soepen en aroma's van G b verkie zen I En juist dódrom zal de verstandigewin- keiier zijn toe wijzingen naar Gébé zenden. Gébé stelt Uw klanten tevrêe. I stelt Uuj maae tëvrêetiÊA Vcrlcooph.' Handalsonddrn. J. v. d. Borge Postbus 498 - Rotterdam Elk „AKKERTJE" is verpakt in een cartonnen doosje, zooals hiernaast afgebeeld wordt Let daar goed opl £Le Nederignefttche PUnstitter Een hotte en dan "n "droge regen", Zcó kan ons kindje er weer tegen I Sen "droge regen" it de strooibus met die lekkere Zwitsal poederl Die houdt teer ste huidje zacht en gaaf- vraagt. Van der Plaats' thee^surrogaat zal U dat gelukkig gevoel geven nog échte van der Plaats thee te genieten! Van der Plaats' thee-surrogaat als de koste lijke Java-thee zelfl Da's wéér! Proef 't maar! Achttien karaat* l 10 thee-tabletten 14 cent VAN OIR PLAATS' K0FFIEBNAN0ER1JEN CR THEEHANDEL - HET SPEELTUINWERK IN DEN HELDER. Wat er al zoo op het programma staat. Het blijkt dat ons bericht betref fende het speeltuinwerk, hetwelk wij enkele dagen geleden plaatsten, niet alleen door talrijke ouders met in stemming ontvangen Is, doch ook door de. Speeltuinvereeniging ,,Den Helder" zelf onderstreept wordt. Van bestuurszijde ontvingen wij naar aanleiding ervan nog de volgen de mededeellngen, die wij gaarne on der de aandacht van de Heldersche bevolking brengen. Tuinen Oude Helder en Tuindorp geopend. De tuinen van de afdeelingen Oude Helder en Tuindorp sijn thans voor de jeugd geopend en Wél van 9-12 uur 's morgens en van 26 uur 's middags. Het moge genoegzaam bekend geacht worden, welke prettige ontspanning de jeugd hier geboden wordt." Een leider gevraagd, Men zit eohtér momenteel met een zeef grootê moeilijkheid. Men beschikt namelijk op den tuin van de afdeellng Visehmarkt, gelegen aan de Kemp- haanstraal, niet over een leider. Men hoopt dat zich voor deze functie zoo spoedig mogelijk een gegadigde aan meldt, opdat men ook hier het werk kan voortzetten ten bate van d jeugd. Zooals reeds hierboven aangegeven werd, dient men van 9-12 en van 2-6 op den tuin aanwezig te zijn. Als bezoldi ging geldt een bedrag van f 15 per week. Plannen voor dit seizoen, Dat het bestuur der Speeltuinveree niging niet stilgezeten heeft, moge ook nog uit het navolgende blijken: sedert eenigen tijd vinden Voor de speeltuin- jeugd ook korfbal wedstrijden plaats, die gehouden worden onder auspiciën van onze plaatselijke korfbalvereeni- ging KVH. Een aantal van ongeveer 100 adspiranten oefent zich thans in dit spel en maakt prima vorderingen. Het ligt in het voornemen in de maand Augustus een competitiewed strijd tuaschen de drie tuinen onderling te organiseeren en hieraan een kam- pioensprijs te verbindeift Het kan wel niet anders, öf hierdoor zal de animo nog gestimuleerd worden. Er staat echter nog meer op het pro gramma: men heeft namelijk besloten ook de jaarlij ksoho feestmiddag!es te laten doorgaan. De prijzen en de lekkernijen zullen ook ditmaal niet ontbreken en in dit Verband mó gen wij er nog eens,de aandftcht op ves tigen, 'dat men eeti'goed werk verricht doör voor dit doel enkele prijzen af te staan. Men kan zich daarmede tot de bekende Speeltuinadreesén wenden, waar men gaarne de beschikbare prijzen in ontvangst zal nemen. Uit een en ander blijkt wel, dat het speeltuinwerk in onze stad niet in een impasse geraakt is, doch, integendeel, springlevend genoemd mag worden. Besluiten wij met den raad aan de ouders: stuurt Uw kinderen naar de tttlnen. Laat hen lid worden van de Speeltuinvereeniging Den Helder. Daar mede hewijst ge Uw jongens en meis jes een groot genoegen eh Uw mede- stadgênooten een minstens even grooten dienst. AVONDGEBED LUTHERSCHE KERK. Plaats: Luthefsche Kerk, Weezenstr. Tijd: Woensdagavond 21 Juli, des avonds te 8 uur. Onderwerp: „Gena de". Zangbundel: Psalmen en Gezangen (uitg. 1938). Verzoek: Tijdig te komen, zoodat om precies acht uur kan worden begonnen en ieder éeh zitplaats krijgen kan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. de Jongh-KwaSt, d. *- A. A. Aetslng-Baftnders, z. GehuWd: W. Vos en.A. Ruiten. Politie. Gevonden Ven kinderpor- temonnaie en een portemonnaie inh. eenig geld. Inlichtingen b. d. gemeen tebode. De „zenuwenoorlog" ten top gevoerd. BERLIJN, 19 Juli (D.N.B.). Over den huldigen toestand op het gebied der beriehtenpolitiek schrijft de hoofdredacteur van de buitenlandsche diénsten van het D.N.B., dr. Hermann Pan, o.m.: Efen bestudeering van de berichtge ving aan Engelschen, Amerikaanschen er Sovjet-Russischen kant toont, dat de vijanden der Spilmogendheden in deze dagen alles in het werk stellen om dat, wat men gewoonlijk den „zenuwenoor log" noemt, tot een hoogtepunt op te voeren. Een trommelvuur van militaire succesberichten bestookt op het oogen- blik alles, wat onder het. bereik ligt van de vijandelijke nieuwsdiensten. Daarbij maakt men gebruik van de be kende beknoptheid der Duitsche mili taire berlcbtgev ig om de wereld da gelijks te overstroomen met voorstellin gen i trent de f ïcir en ssen suti het front, die een waarlijk groteske ver- valsching van het totale beeld ople veren. Men behoeft in dit verband slechts te herinneren aan de bericht geving van de tegenstanders tijdens den Poolschen veldtocht, den veldtocht in het westen, in Noorwegen en op den Balkan en tijdens andere beslis sende ontwikkelingen. Toen moesten de aan Engelsche zijde strijdende volken bedrogen worden, thans wil men een bepaalde psychose wekken, waarbij men als object het oog heeft op de volken der Spilmogendheden, haar bondgenooten, vooral voorts de neutra len en niet in de laatste plaats de volken der vijandelijke landen zelf, bij wie de eerste teekenen van oorlogs moeheid aan den dag treden en het eerste inzicht begint te schemeren vaiv de misleiding door een Joodsch-pluto- cratische bovenlaag. De indruk moet gewekt worden, dat de Spilmogendheden nu geen kans meer hebben. Tot dit doel wordt verzwegen, wat de strUd op Sieiliê reeds enkele dagen na den aanvang van de eerste landingen geworden is, nl. het begin van een voor de aanvallers bloed, zweet cn tranen kostende en het gebrujk van reusachtige strijdkrachten elsóncnde worsteling om een niet-versterkte buitenpositie van Europa. Tot dit doel begint over het Oostelijk front een berichtgeving, die in groteske tegenstelling staat tot de werkelijk heid. In uitvoerige beschrijvingen wor den doorbraken door de Duitsche stel lingen gemeld, welke nooit plaatsge grepen hebben, wordt gesproken van materiaalverliezen der Duitschers, die op loutere fantasie berusten, wordt ge tracht een verwrongen beeld op te hangen, dat een blad in het neutrale Zweden aanleiding geeft tot de, ge zien den werkelijken toestand waar- lijk krankzinnige opmaking, dat de nnviet-RussIsche successen zoodanig zijn. „dat het geheels D"its®J|®h°0v ®n lijke front door een catastrophe worden achterhaald". Bluf. Slechts enkele dagen zullen -ergaan en de wereld zal inzien, van welk een reusachtige biuf zb°ndnnksaUe Y™e* gere ervaringen met de Engelsche, Ame rikaansche en Sovjet-Russische berich- tenpolitiek voor een deel weer he Machtoffer is geworde'. V00^'®" ter hopen de tegenstanders de psycho se, die zij in het leven -ouden w..ien roepen, nog polit'zk te kunnen uit- Deze bluf komt niet toevallig tege- ijk met den dommen en dneSten op roep van Churchill en ROosevelt aau den bondgenoot van Duitschland, aan de Italianen. Men Sehoeft nauwelijks een woord hierover te verspillen. Voor de Spilmogendheden echter is déze verbinding van uitsluitend op bluf inge stelde berichtgeving en politieke du- peering buitengewoon ophelderend, want zij geeft de conclusie aan, dat de Anglo-Amerikaansche, evenals Russi sche bovenlaag zich er al lang vah be wust is. dat zij met militaire midde len geen overwinning óp de Spilmo gendheden kan behalen. Alleen nog hierin, dat nogmna's zou kunnen ge lukken, wat In 1918 tot het succes leid de, nl. dat de tegenstander, misleid en bedrogen door propaganda, voorbarig den strijd opgeeft, ziet men een kans. Dit is, politiek gezien, een kinderlijk verlangen én een wanhopige hoop. Dit kan Slechts uitgelegd worden als een teéken van zwakte. Van onze zijde wordt dit met belangstelling vastge steld. De oorlog echter gaat door. Bij de Spilmogendheden, welker leiding, hetgeen de plutocraten aan den ande ren kant nog steeds niet begrepen schijnen te hebben, een andere is dan die van 1918, staat echter vóór den vrede nog altijd de overwinning. Van 10 tot 13 Juli heeft een commis sie van de bekendste internationale gerechtsmedici te Winnitza vertoefd om daar ter plaatse de vermoorden in de massagraven te onderzoeken met het oog op de doodsoorzaak. De co-omis sie bestond uit artseh uit diverse lan den, o.a, dr. Ter Poorten, assistent In de anatomie van het Pathóloglseh- Anatomisch Instituut van de Universi teit te Amsterdam. Door de commissie werd geconsta teerd, dat de vermoorden in de massa graven van Winnitza voor het grootste de-' ook levend werden begraven. Uit het procesverbaal is o.a. geble ken, dat tot nu toe uit de eerste ge deeltelijk leeggehaalde graven 1208 lij ken te voorschijn zlin gehaald, waar van er 817 gerechtelijk onderzocht wer den. Alle graven op tien na Waren van denzelfden vorm, gróótte en diepte. De mannelijke lliken waren zonder uitzondering gekleed en van bijna alle waren de handen op den rug tezamen gebonden. De drie vrouwelijke Jjikeft, die in tegenwoordigheid der commis sie uit een massagraf te voorschijn werden gehaald, waren geheel onge kleed, terwijl de handen ongeboeid waren. Aan alle lijken werden schot wonden ontdekt en wel in hoofdzaak schoten in den nek. Vele dooden ver toonden twee of drie afzonderlijke schotwonden. In de meeste gevallen kan uitslui tend de schotwond als doodsoorzaak worden genoemd. In de gevallen met diepe nekschoten die niet onmiddel lijk den dood kunnen hebben veroor zaakt, moet de daarna gevolgde sche delbeschadiging door een stomp voor werp als onmiddellijke doodsoorzaak worden •beschouwd. Bij verscheidende gevallen van scho ten in den nek moet worden aangeno men dat de betrokkenen door een onver klaarbare doodsoorzaak zijn gestorven. In een geval, waar compact leem In het midden van de slokdarm werd aan getroffen, kan men veronderstellen, dat de door den kogel getroffene nog le vend aarde heeft geslikt. De onder zochte lijken behoorden volgens de kleeding bijna uitsluitend tot den een- voudigen arbeiders- of boerenstand en waren meest van hoogeren leeftijd. Uit de verklaringen van familie leden en ooggetuigen, en uit de bij de lijken aangetroffen docum.ten, alsmede uit de in het procesverbaal geschil derde lijkveranderlngen en andere be vindingen blijkt, dat het dooden onge veer in het jaar 1938 is geschied. De grijze geestelijke van de kerk van Winnitza, Lototski, die zich kort gele den heeft aangemeld als getuige bij de te Winnitza ingestelde onderzoekings- rechtbank, heeft medegedeeld te hebben waargenomen, hoe de bolsjewisten des nachts talrijke lijken op het kerkhof hebben begraven. Lototski woonde tot 1937 in den kelder van de kleine kerk, en aan het vepster daarvan kon hij goed waarnemen wat op het kerkhof gebeur de. Des nachts werd Lototski vaak door het lawaai van motoren naar het venster gelokt en zag hij vrachtauto's de laan van het kerkhof oprijden. Ondanks de duisternis, onder welker bescherming de bezoekers hun werk verrichtten, zag de achter het gordijn verscholen waarne mer, dat bestuurder en begeleiders van den wagen Gepeoemenschen waren en dat de vracht uit lijken bestond. Daar deze lijken zonder kist werden begraven, konden het slechts met geweld om het leven gebrachte menschen zijn. Een andere getuige van de wandaad van Winnitza is een vroegere koorzan ger van dezelfde kerk. Nadat hij van den met hem bevrienden geestelijke van Hens waarnemingen had gehoord, tracht te hij deze sporen verder te volgen. Bij zijn bezoeken aan het kerkhof viel het hem op, dat op de plaats waar nu de graven zijn gevonden, dagelijks een graf van buitengewone grootte open lag. De positie van dit graf scheen van dag tot dag te veranderen, zoodat men duidelijk kon zien. dat het aantal daarin begrave- nen voortdurend moest toenemen. Deze verklaringen van ooggetuigen be wijzen, dat de vermoorde Oekrainers niet slechts achter de hooge schuttingen van den op zoo treurige wijze beroemd geworden boomgaard werden begraven, doch ook op het bovengenoemde kerk hof. ONVOORZICHTIGHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Gistermiddag klom de 9-jarige W. R. van Y. te Den Haag op een in de Naardenschestraat rijdende vrachtauto. Eenige oogenblikken later viel hij er weer af met het gevolg, dat hij ern stig gewond werd. De jongen werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, waar hij aan de tfckomen verwondingen jfc overleden. BRANDEN Een groot aantal branden heeft weer ons land geteisterd. Tengevolge van te droog gras, dat te heet in de schuur was gebracht, is brand ontstaan in de boerderij van A. Koopmans te Oranjewoud. Hoewei de brandweer uit Heerenveen spoedig ter plaatse waa, kon zij niet verhinderen, dat de boerderij geheel af brandde, waarbij ook 30 voer hooi. 1000 kg. gedroogd gras en een partij J ioo verloren gingen. Een gedeelte van den inboedel kon worden gered. Door overvliegende vonken uit deze boerderij ontstond eveneens brand in het voormalige hotel „Dé Tent," een ge bouw, waarin thans vijf gezinnen zijn ondergebracht. Hier wist de brandweer gelukkig erger te voorkomen, zoodat dit gebouw behouden bleef. Te Middelburg is, doordAt een kind met lucifers speelde, Zaterdag brand ontstaan In hel perceel van den groen tehandelaar Ingelse, een uit hout opge trokken noodwinkel. Het vuur sloeg spoedig over op het naast den groente winkel gelegen perceel, waarin een centrale bakkerij was gevestigd en op een perceel, waar tijdelijk een school klas ls ondergebracht. De drie nood gebouwen brandden geheel uit. Zaterdagnacht werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in een schil derswerkplaats van de firma Koo;en aan de Slotlaan te Heemstede. De werkplaats is geheel uitgebrand, ter wijl het belendende woonhuis, dank zij het spoedig optreden van de brand weer behouden kon blijven. Te Leende (N.-Br,) is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van H, N v, d. Paal. De boer derij is afgebrand. Het vee werd gered. De inboedel ging bijna geheel ver loren. Aangewakkerd door den wind sloeg het vuur over op de boerderij van M. van der Aa. Deze boerderij ging even eens in de vlammen op. Ook hier werd het vee gered. Wielrennen. DE BAANKAMPIOENBCHAPPEN OP 31 JULI EN 1 AUGUSTUS. De sportcommissie van.de Ned. Wiel- ren Unie heeft beslist, dat de nationale baankampioenschappen thans zullen worden verreden op Za terdag 31 Juli en Zondag 1 Augustus, in het Amsterdamsche Stadion. De andere voor dien dag vastgestel de wedstrijden zijn afgelast. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN V1S8CHERIJ. Inlevering van eieren. Alle pluimveehouders zonder voeder toewijzing, die zijn aangeslagen voor een leveringsplicht van 25 eieren per stuks pluimvee, dienen hun leverlngskaarten uiterlijk 24 Juli 1943 bij hun P. B. H. te hebben ingeleverd. Oude rundveeleveringsplicht 1841 en 1842. Veehouders, die aan de hand van in hun bezit zijnde leveringsbonnen kun nen aantoonen, over de Jaren 1941 en 1942 méér rundvee te hebben geleverd, da^ waarvoor zij zijn afgeschreven, kun nen hiervan tot uiterlijk 24 Juli a.s. me- dedeellng doen bij hun P. B. H. Een on derzoek zal dan worden Ingesteld. Men dlene er verdèf rekening mede te hou den, dat na genoemden datum over ae- Bï aangelegenheid geen beroep hieer mo gelijk is. Zij, die dan van de geboden gelegenheid geen gebruik hebben ge maakt, zullen onherroepelijk al Ihet nog openstaande van den ouden rundveeleve ringsplicht 1941-1942 moeten leveren. WOENSDAG 21 JULI 1943. HILVERSUM I, «14,4 m. 8.45 Minna Reve- reill en Maria Roland (gr.) 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Ochtendmuz. (gr.) 7.40 Sportn. 7 50 Progr.Overz. 8.10 Ocht.klanken (gr.) 8*3o orgelsp. (8.45-8.50 v. d. huisvr). 9.oo Godsd. ultz. 9.20 Oper.-fragmenten (gr.) 10 15 Otto Hendriks en zijn ork. 10.45 Zon derlinge zaken. 11.00 Otto Hendriks en ork. 11.20 Cello met plano. 12.00 Almanak. 12.15 Frans Wouters en ork. 13.00 Land elt volk brengt.... 13.10 Boyd Bachman en ork 13 45 De vrije Woensdagmiddag. 15.00 Godsd. ultz. 15.15 Halfweg, opgew. progr. 17.00 Viool m. plano. W.30 ISopr;, P1,®"? en planosolo. 10.00 BNO. BrAbAnt^J praatje door Den Eigenheimer. 10.00 Het Amus -ork. m. solist. 18.45 Neerlands stem v. h. front. 18.55 Elnzug der Gladiatoren (gr.) 19.10 Spiegel v. d'. dag. 19.15 Het Utrechtsch Stedel. Ork. m. ,s°li®t' F.en half uurtje op een„ ,^ui'®kaTVt° de familie Speelman. 20.15 Het Utr.Ste del. Ork. 21.00 Orgel- en koorw. v. Anton Bruckner (gr. en opn.) Vanaf m5 Radio- Centrales. 22.15-24.00 Van de eene melodie In de andere (gr.) HILVERSUM II. 17.30 Erieh Schneldêwind en zijn Mus.-Ork. en zang (gr.) 18.00 Een klnderz.klassê (opn.) 18.15 Kamerork.oono. (gr.) 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Disco variété (gr.) 20.15 De waarde v. h. waarde- looze. 20.20 Van film en operette (gr.) 21.15 Minder bekende kamermuz. van Wolfgang Amadeus Mozart (gr.) 21.45 Godsd. ultz. Nieuwsberichten 19.00 en 22.00 uur- Hoofdredacteur A R Jonker waarn hoofd redkunst en wetenschap- oen- H P v d Aardweg. Alkmaar; chef van dienst Tj N Adema, Alkmaar; bm- tenland; Jac Broersen. Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D A- Klomp, sport en rechtb J Werkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder A. C van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erlks Alkmaar; Kennemerland J Belterman te Beverwijk; Zaanstreek W J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland Jac. Groot te Enkhuizen. Adv. J. Visser te Den Helder. Algem. kennisgeving. Heden overleed door 'n noodlottig ongeval tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zoon, Broer, Kleinzoon en Neef, PIET, in dén ouderdom van 17 jaar. Zijn diepbedroefde Ou ders, Broers en Zuster. P. F. KALKSMA D. KALKSMA-Neefjes BEP en Verloofde KEES èn Verloofde HARRY Amsterdam, Valentijn- kade 10=. Dé teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 21 Juli 1943 des na middags te 2 uur op de Oosterbegraafplaats. Vertrek van het sterf huis te 1 u. Heden overleed te Bloe-, mendaal, zacht en kalm, onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader, de heer KLAAS LASTDRAGER, in den ouderdom van ruim 74 jaren. Haarlem, C. VEER-Lastdrager Buitenland, J. VEER Curagao, A. LASTDRAGER J. LASTDRAGER- Quast AARTJE en NELLY Amsterdam, G. LASTDRAGER Den Helder, J. BAKKER-Lastdrager J. W. BAKKER Haarlem, 18 Juli 1943 Zaafteüstraat 27 De teraardebestelling zal plaats vinden óp 22 Juli te 1 uur op de Alg. Be graafplaats te Huisdui nen. - Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter GUURTJE, C, M. VADER— VAN ROSSEM. A. VADER. Julianadorp, 15 Juli 1943 Rijksweg 65. De jongens van het „Pi park" groeten al hun vrien den en bekenden bij hun vertrek naar het buiten land. MOND VERZORGING van lederen aard met onbeperkte levering. Vaste tarieven Kennemer Zaanstreek Haarlem Amsterdam Centraal Instituut voor ALKMAAR. Inlichtingen mondeling en schriftelijk. TANDHEELKUNDE Alkmaar Langestr. 78a Tel. 4472 Behandeling als parti culier patiënt volgens afspraak. Advies alleen Ma., Do. 45.30 uur. Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te Amsterdam, Eerste Kamer B., van den 29sten Juni 1943 is opgeheven de cura- teele, waaronder Jvr. Hen- riette van Lennep destijds op eigen verzoek is ge steld bij vonnis der ge noemde Rechtbank, Vacan- tie-Kamer, d.d. 9 Juli 1917, hetgeen certificeert Mr. R. H. DIJKSTRA, Procureur. Amsterdam, 15 Juli 1943. Nu en dan is er verschil van meening... Maar één ding is zeker, nooit of te nimmer zal men over Victoria Biscuits twisten. Daar is nu letterlijk iedereen dol op! AFDEELING NIJVERHEID VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Met ingang van 19 Juli is de afdeeling NIJVER HEID van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart gevestigd te gebouw „HEBRON", Utrechtscheweg, tel. 4943, 5043, 5343 en 5843. ONDERSTAANDE SCHOENZAKEN ZULLEN WEGENS VACANTIE GESLOTEN ZIJN: Fa. PAANAKKER, Spoorstraat, van 26 Juli. t.m. 31 Juli a.s.; Fa. HOOGENBOSCH, Keizerstraat, van 2 Aug. t.m. 7 Aug. a.s.; Fa. HOOGENBOSCH, Koningstraat, van 2 Aug. tan. 7 Aug. a.s. Fa. HOOQENBOSCH, Weststraat, van 9 Aug. tm. 14 Aug. a.s. Fa. KOPPEN, Spoorstraat, van 16 Aug. tm. 21 Aug. a.s. Fa. v. d. POLL, Spoorstraat, van 23" Aug. tm. 28 Aug. a.s. -V.f I htStCtr wanneer U «ld» precie» houdt aan d# gebruiksaanwijzing. Het resuttaet It verrattend enh«t geeft U bovendien 70 gat- be sparing CONSËR VEE RENDE INMAAKDRUPPEL5 goed maken, veranderen of keeren bQ de Costuumnaaister JOUBERTSTRAAT 24. TOT 26 JULI. Waarneming door de andere tandartsen. Wegens sterfgeval zal onze zaak DINSDAG 20 JULI GESLOTEN ZIJN. Fa. H. Booij en Zn., Kolen- groothandel, Den Helder. HOUtWARENFABRIEK. Welke houtwarenfabriek kan nog opdrachten aanvaarden? Handelsonderneming „INPROVER", Rokin 107, Amsterdam. Tel. 49094 en 40755, na 6 uur 40845. Aanmelding bij de NEDERLANDSCHE OOST COMPAGNIE N.V. AFD. LANDCOUW PARKSTRAAT 22 - DEN HAAG ?a°® bonnen wij ontvangen, hoe meer hebben °P den wintervoorraad binnen VISCHMARKT 24 BRAKKEVEI.DWF.G la. Een flinke werkster gevr Tevens te k. gevr. een ba by-commode. Adres: Dijks hoorn, Fazantenstr. 29. Te koop gevr. g. onderh kinderwagen, o. kwprijs wf" 480" ^dres Bruin Blankenstraat 8 schoentjes, Spechtstr. 7 21- Moor- naaimachine F" Br 8 mn'nrHsnd~ Te koop een wagenvacht J 65.—. Adres: Schager, Middelweg 136. Te koop: staand pottenrek r 1 stofzuigerslang I P~j 1 gekleede jas <v, ouden heer) 25.—; 1 electr. Pendule 70.— Bakker, Beukenkampstr. 4.' II u k°°P een als nieUW lichtblauwe japon m. ge- bord, bolero. 40—42 20.—» Kohn, Jan Blankenstr. 7. Verloren 18 Juli een pa»r beenpijpen, gaande langs 1 kanaal van Kolksluis naar Balgweg. Gelieve terug te oez. Bdlgweg 75 B 'eezand. Verloren: Blauwe dames- Portemonnaie, inh. ca. f Adres Schagenstraat 31.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2