Aardbeienplanten Chr. hiderwijs, Den Helder. JUTTERTJES. DAGRAVIT C. ZEEMAN PALTHE I Maat is fkeueetl STADSNIEUWS „AVONDGEBED". K. V. HL-korf balt ournooi. „Intermezzo". Speeltuin Korfbaldag. „Den Helder -Alkmaar gaat niet door. 8 Scheidsrechter J. Wit promoveert. Vorstelling Vreugde en Arbeid. Geen doelpunten bij Helder-HRC. Wieringen. Urh. SPORT. BREEZAND. Nutssnaarbank Een NIEUWE regenjas xonder punten! TIMMERLIEDEN METSELAARS HULPARBEIDERS SMEDEN AUTOMONTEURS ELECTRICIENS BANKWERKERS AUTOG. LASSCHERS BOUW-KOOPMAN Het Nederlandsche Arbeidsfront noo- digt H.H. Winkelieren en kleine zelf standigen in Den Helder uit, voor een vergadering te houden Spoorstraat 112, Den Helder, op heden, Dinsdag 31 Aug, au Personeel gevraagd Tc koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Die levert, zijn Scheerzeep bon S in bij zijn leveran cierwant hij krijg^ dan/nog Adelaar-Scheerzeep van Ottde kwaliteit I 'n ADELAAR-PRODUCT PRIMA! wonae^llfleeeepe *or«tror» dooM^' dpp Heec X LeoUW Vretfcedagefijks zitting houdt vat>» "t>: tav In hel la/idbouwM» JerAftmser,* Kennemershaatweg Z3. Woensdagavond vindt in de Herst, Evang. Luth. Kerk aan de Weezen- straat het wekelijksche „Avondge bed' plaats en wel te 8.00 uur. Als onderwerp is gekozen „Haaf. Tekst: „Indien iemand tot Mij komt en niet haat,... die kan Mijn discipel niet zijn" (Luc. XIV. 26) Kerkboek: Psalmen en Gezangen der Ned. Her vormde Kerk ('88). Als voorbereiding van de competi tie vinden Zondag a.s. wedstrijden plaats, bedoeld als seriewedstriiden, op het terrein aan de Kemphaanstraat. Als tegenstaners zullen dien dag fun- geeren de vereeniging R.Ö.D.A. en Z.K.V, De eerste komt met drie twaalftallen, n.1 het eerste, derde en een adspiranten twaalftal, terwiil Z.K.V. komt met een twaalftal ter sterkte van de tweede klas N.H.K.B. In het kader van de sportweek zal de ontmoeting K.V.H IR.O.D.A. I plaats vinden op het terrein aan de sportlaan, 's morgens te elf uur. Van af twaalf uur vinaen dan de wedstrij den plaats op het terrein aan de Kemphaanstraat. Het terrein, dat zich na zijn verbetering in keurige conditie bevindt, zal in het teeken staan, van sportieve ontmoetingen. Het zal dan ook volop de moeite loo- nen dien dag een kijkje te nemen. PAULA WESSELY is reeds jaren een bekende filmster en het is niet te ver wonderen, dat de zaal van de „Witte" tot tweemaal toe behoorlijk gevuld was. „Intermezzo" te een film, waarin Pau la Wessely haar gaven geheel kon ont plooien. Het is een episode uit het le ven van een verarmd meisje van goede familie,.dat, om voor haar zieke zuster te kunnen zorgen, een rijk huwelijk doet. Haar man is in ontwikkeling en beschaving verre haar mindere, en de verhouding tusschen de eohtgenooten is verre van 'ideaal. Zij komt zelfs op het punt hem te verlaten. Na tal van verwikkelingen komt zij echter nog vrij plotseling tot het inzicht, dat „er geen trouwer en edeler mensch bestaat". Het spel van Paula Wessely was, zog- als wij gewend zijn, gevoelig en uiterst beheerscht, terwijl wij van de andere spelers Attila Hörbiger in de eerste laats willen noemen. De regie was in anden van Gustav. Ucicky. Zondag had voor het eerst de speel- tuinkorfbaldag plaats. Zes twaalftal len. de afdeelingen O.H., T.D. en V.M. elk met twee twaalftallen, namen deel. Het was 'n prettig tournooi, waar op de organisatoren met trotsch kunnen terugzien. Te 6 u- had de uitreiking der prijzen plaats, door den heer v. d. Vaart, voorzitter van het Speeltuin- bestuur! Spreker bracht dank aan cfe organisatoren van-het tournooi en aan de schenkers der prijzen. Na een toe passelijk woord namen de aanvoerders de prijzen in ontvangst. V.M. I werd houder van den speeltuinwisselbeker voor het e<yste jaar, T.D. II verwierf den tweeden, O.H I den darden en V.M, II den vierden prils. Met al be hoort het eerste speeltulntournooi weer tot het verleden; met elan is door de deelnemers gestreden om een behoorlijke plaats. Het organisatiebe- stuur kan dan ook met voldoening-op dezen dag terugzien. Dat er behoor lijk gekorfbald is, blijkt wel uit het besluit van het bestuur om een Speel tuintwaalftal uit te zenden naar het tournooi te Amsterdam OP 19 "Septem ber a.s. ter gelegenheid van het 6e lustrum der N.K.B. afdeeling Amster- daAs. Zaterdagmiddag zullen even eens jeugdwedstrijden worden gehou den, waaraan zullen deelnemen K.V H. a, Schoorl, Julianadorp, School Huisduinen en Chr. U.L.O, De wed strijden vangen aan te 2 uur 30 op he. terrein aan de Kemphaan straat. De aangekondgde voetbalwedstrijd Den Helder—Alkmaar, die gespeeld zou worden in het kader van de sportweek, kan door Alkmaarsche omstandigheden geen doorgang vinden. De heer v. o. Linde heeft daarna getracht een andere tegenstander te vinden, maar noch K.F.C., noch Z.F.C., noch 't Gooi kon den aan deze uitnoodlging gevolg ge ven, hoewel alle drie clubs sympathiek er tegenover stonden. Al met al lijkt het er nu veel op, dat de sportweek het zonder voetbal moet stellen, wat gezien de belangrijkheid daarvan, bij zonder jammer zou zijn. Onze stadgenoot, de heer J. Wit, zal in het komende seizoen in den N.V.B. fluiten. Hij is n.1. in de af- geloopen periode geslaagd 1 voor het vereischte examen, wèt, ge zien de nog betrekkelijk kbrte loopbaan, een opvallende prestatie is. Wij wenschen den heer Wit veel succes toe in den „grooten Neder- landsche." Het Nederlandsche Arbeidsfront, afd. Den Helder, maakt bekend, dat voor de voorstelling van „Vreugde en Ar beid" in het Casino alhier, op 8 Sep tember a.s. groote animo bestaat. Ver scheidene firma's hebben reeds toezeg' 'ging gedaan tot praktiseha hulp en me dewerklng verleend om hun arbeiders gratis deze voorstelling te laten bijwO' nen. Het ziet er naar uit, dat de voor stelling geheel uitverkocht zal zijn. Derhalve is het aan te raden, dat men zich zoo snel mogelijk vgn plaatsbewij zen voorziet. Dit om teleurstelling te voorkomen. Wij hebben weer voetbal gezien en eerlijk gezegd is de eerste maal ons niet afgevallen. Het was bij Helder HRC en al was de kwaliteit van het spel nog lang niet af, over het algemeen genomen viel de totaal prestatie ons ook 'niet tegen. Het was de eerste wedstrijd, er waren nieuwe gezichten en het feit dat het een derby was zijn drie fac toren, die bij het beoordeelen van den wedstrijd niet uit het oog ver loren mogen worden. Spel en spelers. De beoordeeling van spel en spelers is voor ons in dit geval een üiterst moeilijk geval. De meeste spelers zijn nog niet ingespeeld, terwijl weer anderen nog aan bet peil moeten wennen. Vast staat, dat bil Helder Beekho ven een sublieme partij speelde en dat hti voor een groot deel de Ra. cing»voorhoede in bedwang hield. De nieuwe rechtshalf Neerhoff debuteerde lang niet onverdienste lijk, wat ook geldt voor rechtsbuiten Horik. De backs en keeper Kous broek herstelden zich ook gaande weg, zoodat er voor de roodjes .wei nig kans op doorbreken was. In de voorhoede was het echter minder gunstig gesteld, hoewel de Leur zoo nu en dan nog wel eens iets goeds deed. Nu dtent er dadelijk bil vermeld te worden dat de roode achterhoede als van ouds in vorm was en dat daarnaast fhidhalf Roomeyer een bijzonder goeden wedstrijd speelde. Zonder te kort tt doen aan het uit muntende spel van Beekhoven was 't spel van Roomeyer toch nog even fijner, hij speelde volmaakter. De kanthalfs van HRC zochten naar hun vorm. welke waarschijn lijk na de rust even kwam kijken. Ook hier was het in de voorhoede nog lang niet begt. Bakker en de Schipper waren er nog niet in. ter wijl de vleugels te weinig werk kregen, evenals het levendige mid- voortje? De spelverdeeling was trouwens aan beide kanten slecht, want ook de Helder-vleugels werden maar zelden in'het spel betrokken. Beide ploegen kregen desondanks nog genoeg kansen om te doelpun ten, maar steeds was er weer een been of een andere factor van be- teekenis, die het doel maagdelijk hield. De wedstrijd kreeg naarmate het verstrijken der tijd een span nender karakter en vooral het eerste kwartier na rust was rijk aan span ning. De doelpunten bleven echter uit en het was nog steeds 0—0. toen scheidsrechter v. d. Hof voor de laatst maql floot. De stand gaf de verhouding goed weer, alhoewel Helder misschien iets meer recht op de overwinning had, wat het spel betrof, het was n.1. iets minder slecht dan van HRC. Overigens is het jammer, dat wij nu nog niet weten, wie de sterkste is HELDER II—HRC II 1—4. In de morgenuren wisten de HRC- reserve'g met flinke cijfers van de Helder-dito's te winnen. Misschien zfjn de cijfers iets ge flatteerd, maar verdiend was deze overwinning toch in alle opzichten. Het verschil in elftallen zat in de spelopvatting, waar HRC veel beter in thuis was. Het falen van den Helder-midhalf hielp daar nog aan mee. maar overigens dient toch het aanwezig zijn van een stel kern spelers bH HR£ ais de "grootste door slaggevende factor te worden aan gemerkt. Een keeper met toekomst, een paar flinke backs, een gerouti neerde halflinie en daarvoor een le vendige, hoewel nog lang niet groot- sche voorhoede vormden te zamen 'n behooriyk HRC II, dat straks serieus mee kan lellen. Bij Helder ging het niet zoo goed. Burgers en Pater ontbraken op het appèl en vanzelf deed dit euvel zich geducht gelden. Boogaard had wei nig vertrouwen in zijn backs en deed daardoor zelf ook weifelend, van der Berg als rechtshalf was uit stekend, terwijl ook Schouwenaars heel goed werk deed en zelfs de ge vaarlijkste uit de voorhoede was. De rust was 01, een doelpunt van den jongeling Rijkers. Na rust maakte hii er zelfs 0—2 van. gevolgd door een doelpunt van de Graaf 03. Schou wenaars redde de eer, waarna de Graaf er nog 1i van fabriceerde. Scheidsrechter Goudswaardt was uitstekend. Daar knap Je vaat van op. - Door het gezelschap De Lachsprinters werd o.l. v. Martin v, Delden een vroolijke ca baret-revue gegeven: „Daar knap je vast van op" ln Concordla te Hippo- lytushoef. En inderdaad, het publiek knapte er van op. Het was een avond van bonte afwisseling, waarin zang, voordracht en dolle kluchten elkaar opvolgden. Wij noemen Hetty Rlngers met haar liedjes. Vooral het Hawaiïan liedje .Kindje met jé mooie oogen" viel zeer in den smaak. Met haar „Levens schets" oogstte Nelly v. d. Veldt veel succes. Dan was er de komisch paro dist Jan Stavast, om wiens dolle capriolen men naar hartelust gelachen heeft, evenals om de korte stukjes Oom komt logeeren, Een doode boel, enz., waarin optraden Leo v. Norde, J. Flensco, H. Rlngers v en Nelly v. d. Veldt. Het Us een succesvolle avond ge wekt en wij twijfelen er niet aan, of bijeen volgende uitvoering van dit ge zelschap zal de zaal te klein blijken te zijn. „Jong Leven" speelt „Liefde." Reeds vele malen schreef ons blad over dit stuk, dat zoowaar voor de 20ste maal werd opgevoerd door de be kende tooneelclub uit Noordschar- woudo. Trots de slechte omstandig heden waren nog een 800 man komen opdagen, hetgeen veelbeteekenend is. Er blijkt zonneklaar uit, hoe men In de Meer een goed stuk en een goed gezelschap weet te waardeeren. Zagen wij laatat hier „Amicitia" van Wierin gen met het succes naar huis gaan, thans oogstte „Jong Leven" het ap plaus. Dit geeft ons de verwachting, dat we van den winter nog verschil lende malen kunnen genieten van hun spel. Het moet toch in de Meer mo gelijk zijn een zestal atukken ln een winteraelzoen te brengen zooals elders. Een pracht zaal, een spontaan publiek en goede vereenlglngen: dus alle facto ren zijn aanwezig om te sltgen. En nu deze Zaterdagavond, Het werd een geweldig succes. Van de spelers riemen we ln de eerste plaats Plet Kist, Ernst, zijn stiefzoon en ,de oude mevrouw Doorenbo» (A. v. Dort-Nie- man). Ten slotte de Indischman, die maar geen kassian met de vrouwtjes had, die toch eigenlijk voor hem taboe waren. Om alles samen te vatten: een mooie geslaagde avond, waarop spelers en regisseur (de heer Jac. Prijs) met genoegen zuilen terugzien, zien. Wethoudersbenoeming. - Tot wet houder dezer gemeente is ln de vaca ture O. J, Bosker benoemd, de heer S. Koorn, dorpsboerenleidar. alhier. Politie. Verloren: een drinkers kruik. een jongensiworall, een dubbe le rihvieltaseh en een naar nortemon- nale's-lnh. eenig geld. Gevonden: 2 sloutelties en een nortemonnale met inhoud, o.m. een spoorkaartle. Til gemeentebode. Beroep. - Bij de Chr. Oer. Kerk te Urk werd heden een beroep bij accla matie uitgebracht op ds. J. van Doorn van 's Gravendeel. advertenties gebr. machines. Zooals bekend kunnen advertenties betreffende gebruikte machines, val lende onder de beschikking gebruikte machines 1942 niet zonder vergun ning worden geplaatst. Stellers van dergelijke advertenties vragen deze vergunning dikwijls ten onrechte aan bij het Rijksbureau jfcor ijzer en staal, dergelijke vergunningen dienen echter te worden aangevraagd bij het bureau voor de Metalen Verwerkende In dustrie, Riouwstraat 174-186 te 's-Gra- venhage. Een uitzondering hierop geldt voor die advertenties, waarvoor ver- gunnirig wordt aangevraagd door be drijven, werkzaam op het terrein van de voedselvoorziening, landbouwers, tuinders of veehouders. In dit geval dient de steller der annonce zich te wenden tot het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening ln Oorlogstijd, af-' deeling Bureau grondstoffen, Lange Voorhout 10 te 'i-Gravenhage. IIENKY KAISER BEZIT EEN „ECONOMISCH HERTOGDOM". Uit New York worden bijzonder heden gemeld over het concern van den 'tijdens den oorlog bekend gewor den scheepsbouwer Henry Kaïser, waèruit duidelijk blijkt, hoe snel het concern van Kaiser tot zeer groote ontwikkeling is gekomen. Kaiser, die bij het uitbreken van den oorlog nog onbekend was, bezit thans, zooals de Amerikaansche bladen het noemen, een „eigen economisch hertogdom". Tot zijn concern behooren o.a. de grootste cementfabriek van de wereld, twee asphaltfabrieken, vijftien baton- fabrieken, een spoorwegmaatschappij, een reederij, twee magnesiumfabrie- ken, een ongevallen verzekering maat schappij, twee vliegtuigfabrieken en acht scheepswerven. Kaiser heeft tal van loonende groote contracten efge- sloten b.v. voor den bouw van nieuwe aluizen in het Panamakanaal. Wfelrennen. SLUITINGS WEDSTRIJDEN WIELERBAAN „WIERINGEN", Voor de sluitingswedstrijden van de wielerbaan „Wieringen". die Zon dagmiddag 5 Sept. worden gehou den, is een groot aantal van de beste baanrenners gecontracteerd. Van hen noemen wli o.a. Boeyen. Pronk, Piet Evers, Kees Bakker, Verschu ren, Bernard Francken (België), Jo Kremers. André de Korver, Van Gent, Klink, Van der Wal alsook de beide jonge Noordhollanders Schel- lingerhoudt en Lust. Laatstgenoem de is ZoHRïag tweede geworden ln het wegkamploenschap te Valkenburg terwijl Scheliingerhoudt derde was. 'Het 'zal bij dit belangrijke wieier- evenement Zondag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter CHRISTINA ROZINA. N. C. ARKESTEIJN. R. ARKESTEIJN- NUMAN. Den Helder, 29 Augustus. Piet Helnstraat 39. L, v. DOORN—VERBEKE in 30-jarige echtvereeni- tig te herdenken. Dat God hen nog lang Dge sparen is de wensch in hun dankbare kinderen kleinkinderen, msterdam J. W. v. DOORN OFFICIEELE MEDEDEELINGEN, Geldigheidsduur toewijzingen Tabaks producten. De geldigheidsduur van de toewijzingen voor tabak, sigaren en sigaretten met een vervaldatum gelegen na 23 Augustus 1948 wordt verlengd tot en met 2S Eept. 1943, Lantaarnhulzen, lakdraad, electro- motoren enz. In de Staatscourant van 28 Augustus 1943 zijn opgenomen een viertal beschikkingen in welke voorschriften gegeven worden Inzake: 1.. de vervaardiging van hulzen voor electrische zak- en handlantaarns; 2. het, gebruik van lak- (emaille) draad in de electrotechniek; 3. het aanzetten van electromotoren; 4. de vervaardiging van draaistroom- en wisselstraommotoren. Belanghebbenden worden verwezen naar de Staatscourant, de publicatie in de vak pers en naar het Bureau voor de Meta- lenverwerkende Industrie (Riouwstraat 170, 's-Gravenhage). Maximum grossiers- en detaillistenprijzen voor groenten en fruit. Bekendmaking no. 72. Deze prijslijst geldt van 1 Sept. 1943 af. Groenten'. Andijvie f 7.50, 11 et. Savoyekool f 6, 9 ct. Roode kool i I, fl ct. Witte kool f 5, 8 et. .Chineesche kool f 5, 8 ct. Boerenkool f 6.50, 9 et. Bloem kool; srt, IA boven 27 cm- over den kop gemeten f 17.50, 23 ct.; srt. I van 22-27 cm. idem f 14, 18 ct.; srt. II van 18-22 cm. idem f 11, 14 ct.; srt. III van 12-18 cm. idem f 8, 10 ct. Peen zonder lof: sort. I ben. 50 gram per stuk gewasschen f 10.30, 14 ct.; sort. II van 50-500 gram ongewas- schen f 6.50, 9 ct,; sort, III boven 500 gram pngewasschen 6, 8 ct. Bospeen: O.i kg. peen 25 ct. per bos f 9.50, 13 ct. Bos- selderij f 3.50, 6 ct. Knolselderij; sort. I boven 10 cm. middell. f 13, 17 ct.; sort. II van 8-10 cm. middell. f 10.50, 14 ct.sort. XII van 6-9 cm. middell. f 8.E0, 11 ct.; sort, IV beneden 0 cm. middell. f 5.50, 8 et, Bleekselderij f 10, 13 ct. Peterselie en ker vel f 4, 6 ct. Kropsla: minstens 2 kg. per 10 st. f 3.50, 5 ct.; van 1.7-2 kg. per 10 st f 3, 5 ct. Sla (dunsel, snij- en stoofsla) f 10.50, 14 ct. Spinazie (blad) f 13, 17 ct.; (struik) f 12, 16 ct. Komkommers; srt, IA vanaf 850 gr. p. st. f 16.50, 20 ct.; srt. I m 700-850 gr. p. st. f 13.50, 16 ct.; srt. II van 600-700 gr. p. st. f 11, 13 ct.; srt. III van 500-600 gr. p. st. f 8, 10 ct. Kom- kommerstek f 10.50, 14 ct. Sjalotten f 10.50, 14 ct. Zilveruien f 15, 19 ct. Uien f 8, 11 ct. Paprika f 15.50, 20 ct. Aubergines f 22, 29 ct. Pepers f 57, 69 ct. Koolrabi: I bo ven 7 cm. middell. f 6, 8 ct. HerfsVnollen (gewasschen) f 5.50, 8 ct. Ramenas f 8, u ct. Zuchetti f 7.50, 10 ct. Postelein f 17, 22 ct. Prei; sort. I boven 10 mm. f 13, 17 ct. sort. II tot 10 mm. middell. f 11, 14 ct Kroten: sort.' I tot </i kg. per st. f. 6.50, 9 ct.; sort. II van '/i-l kg. per st. f 5.50, 8 ct,; sort. III van l-l'/z kg. per st. f 5, 7 ct. Kroten, gekookte: 8 stuks of meer per kg f 13, 17 ct.; minder dan 3 stuks per kg f U.50. 15 ct. Tomaten I, II, III, IV f 19.50, 25 ct.; bonken f 15, 19 ct.; kriel en gescheurde f 10, 13 ct.; Natuur f 15, 10 ct. Stokboonen: Princesse f 29, 38 et. Snij- en spekboonen f 20.50, 27 ct. Pronkboonen f 14, 18 ct. Stamboonen, witte zonder draad f 21.50, 28 ct. Overige soorten f 18. 23 ct. Fruit: Meloenen, suiker en kl. gr. ananas f 35, 44 ct. Overige soorten f 24, 31 ct. Druiven: 1 Gros Colman, Golden Champion, Muskaat, West Frisia, Leo- pold f 80, 96 ct,; II Frankegthaler f 75, 90 ct.; III Overige soorten f 69, 83 ct. Wal noten f 160, f- 1.90. De eerstgenoemde prijzen gelden voor grossiers, de andere zijn detallistenprij- zen. Voor de maximumprijzen van appelen, peren en pruimen wordt verwezen naar publicatie No. 70. Voor perziken zie publicatie No. 71. Voor Augurken zie publicatie No. 69. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen -óór het schrappen gewogen worden Voor bezorging van groenten en fruit mag door detaillisten 1 et. per kg. ln re kening gebracht worden boven den ver koopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van bo vengenoemde producten, alsmede voor het z.g. uitschot, moeten prijzen berekend worden, die in een redelijke verhouding staan tot de tlerboven gepubliceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij Inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximumprijzen moeten de verkoopprijzen dienovereen komstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen ls straf baar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. Waarn hoofdred., kunat en wetenschap pen- H P V d Aardweg. Alkmaar; chef ven dienst TJ N Adema. Alkmaar; bui tenland: Jac Broersen. Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D A Klomp: sport en rechtb J Werkman. Alkmaar Rayonredaeteuren: Dan Helder A. C van Kampen te Alkmaar; Behagen: A Ertke Alkmaar: Kennemerland J Belterman te Beverwijk: Zaanstreek W J Harwtjne te Zaandam; West-Friesland Jac Groot te Enkhulzen. Adv. W. Ragetlle, Koog a. d Zaan. MARIUS D. v. d. HANDEL en QURINA A. J, OUDSHOORN geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, - waarvan dé voltrekking plaats vindt 18 September a.g. te 14.10 uur ten stadhui- ze, Javastraat 28, Den Haag, Den Helder, v. Leeuwen hoekstraat 8. Den Haag, Noorderbeek straat 93. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij ons 25-ja*ig huwelijks feest, zeggen wij hartelijk- dank. G. SCHMIDT en Echtgen. Ruygweg 329. Tijd.: Heerhugowaard B. 38- Voor de vele blijken van medeleven, na het overlij den van mijn lieven man ondervonden, betuig ik, me de namens de Familie, mijn hartelijken dank, in het bij zonder aan Buurtgenooten, Vrienden en het Personeel van bet M.A.Z.A. en West oever. Mevr. de Wed. E. A. J. OORSCHOT—ZWIERSTRA. De la Reystraat 34. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden na het overlijden van Mevr. A. TROMP—PETTER, betuigen wij onzen hartelij ken dank. Uit aller naam: Wed. J. H. PETTER. Breezand. Het Comité Jubileum MeJ. Zelvelder maakt bekend, dat er op Donderdag 2 September a.s. receptie wordt gehouden ln het gym-lokaal O. L. S. II, 's middags om 3 uur voor ouders en belangstel lenden en 's avonds om 7.80 uur precies, alléén voor oud-leerlingen. Christelijke Fröbelschool, Hoogstraat, tijdelijkLoodsgracht 13. o— Woensdag 1 Septem ber a.s. begint de School weer. Aanmelding van nieuwe leerlingen bij het Hoofd. Het Bestuur. Bij de worden Uw gelden steeds direct rentegevend. J. A. van der Vliet, Leeraar piano en orgel. HERVATTING der lessen 1 SEPTEMBER. Aanmelding dagelijks: KONINGSTRAAT 35. IN RUIL AANGEBODEN: Bleyle j.-pakje, 1214 fluw, manch. broek, - 14 j. voor onder- of werkkl., Tevens gevr. leeren jas of vest, fl. m. Duitsch woor- denb., techn. of gew. C. KOREVAAR, Langevliet 46, Julianadorp. EEN VAN DE TWEE Üjdt aan Deurwaarder PRINS zal op Donderdag 9 Sep tember as. des morgens om 9 uur in MUSIS SACRUM aan de Koningstraat pu bliek en contant verkno pen: DIVERSE MEUBILAIRE-, HUISHOUDELIJKE- EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op te geven aan de heeren D. GROOT, Prof. Zeeman- str. 7, JAN VISSER, Wa- genstr. 7 en JAC. VISSER Krugerstr. 93. Bezichtiging: Woensdag 8 Sept. a.s. van 24 uur. Van elke twee menschen lijdt er één aan 'n relatief kalktekort Dat is al tien tallen jaren zool Eén van de twee: Uw buurman misschien ol U zélf! DAGRAVIT nemen, het ideale Kalk/vitamine D- preparaat van DAGRA Ter algemeene verster king en ter voorkoming van rachitij, tandcaries, enz, D. A. De Graal's Handel Ihd. DAGRA C.V. Postbus 405, A'dam f. De tijd is er weer, dat onze bekende kwaliteit verspeende, zwaar bewortelde aardbeienplan ten uit grooten voorraad af te geven zijn,in de soorten: MOULIN ROUGE Groote vroege. DEUTSCH EVERN Kleine vroege. MAD. METÖT Midden vroege. Groote vruchten. BEVERWÏJKER EXP. De beste voor inmaak. J E C U N D A Late. MIZZE SCHINDLER. Extra zoet, laat. 4.— per 100 of 35.— per 1000. Beleefd aanbevelend, TEL 288. WIERINGERWAARD. Woensdags: Beurs, Middenmeer. Donderdags: Markt, Schagen. Geef Palthe 2 sterke lak ens, U ontvangt deze in de juiste kleur en waterdicht terug en U kunt zich een keurige regenjas laten maken. ARCHITECTEN. EN AANNEMERSFIRMA aangesloten bij deNEDERLANDSCHE OOST- BÖUW N.V., DEN HAAG, vraagt voor direct voor groote werken in het Oosten (niet aan het front) de volgende arbeidskrachten: Vaste wekelijksche loonuitbetaling in. Ne derland gegarandeerd In het Oosten scbei- dingsgeld en Nederlandsche verzorging. Aanmelden bij: Kantoor E. SLUYTER, Dahliastr. 1, Rijswijk. L. IN 'T VELD, v. d. Vennestraat 8, Den Haag. De CHR. SCHOLEN hervatten het onderwijs op WOENSDAG 1 SEPTEMBER a.s. Voor de U.L.Ot- en Opleidingsschool zijn de uren bekend. Voor de leerlingen der Groen van Prinsterer- «1 Rehobothschool is de regeling als volgt: 's morg, 9 uur: klassen 1 en 4 in de Fazantenstraat klasse 5 in de Gravenstraat 's midd. half twee: klaspe 2 in de Fazantenstraat klasse 3 in de Gravenstraat De leerlingen voor de 6e en 7e klasse dier scholen worden eerst terugverwacht op VRIJDAG 3 SEP TEMBER a.s. en wel: 's morg. 9 uur, klasse 7 in de Ceramstraat no. 9. 's midd. half twee. klasse 6 in de Fazantenstraat 12e TBEKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PEEMIELEEHIHO 191» 3e KLASJE, le LIJST. TBEKKING VAN MAANDAG 30 AUG. 1MI HOÖGE PREMIËNt 1 I 25.000— 17052. t 1.60017227. I 1.000— 8862 8989. f 400— «TH 12515. f 200.— 1868 8005. t 100— 224 7881 18148 18485 1354> 1925». PBEMIEN VAN 45—4 4 45 73 95 126 143 152 156 302 218 257 260 w 331 338 340 ■352 364 438 437 403 490 628 697 712 722 99 8 725 739 741 773 782 785 794 820 889 1175 000 1004 1026 J036 1054 1050 1100 1143 1147 1150 1225 1235 1309 1326 1329 1338 1380 1412 1423 1430 1478 IJS» 1518 1520 1626 1533 1547 1577 1682 1589 1610 1637 1847 1074 1952 1689 1702 1719 1703 1823 1894 1902 1915 1925 1935 1968 1982 1984 2018 2028 2034 2096 2186 2190 2198 2284 2257 2364 2463 2472 3486 2537 2546 2552 2607 S 2669 2089 2701 3772 2810 2814 2833 2848 2875 3953 2959 2905 2930 3063 3103 3118 3126 3216 3256 3317 8400 3401 3435 8445 3474 3478 3491 3534 3659 3567 3586 3630 3649 3668 3691 3753 3752 3779 3788 3809 3866 3871 3872 3876 3884 3911J 8967 3973 8993 4000 4002 4024 4068 4081 4107 4134 4160 4174 4182 4217 4230 4243 4262 4304 4313 4320 4331 4347 4361 4372 437S 4385 4435 4453 4469 4485 45C3 4614 4542 4549 4602 4564 4067 4679 4690 4714 4718 4741 5081 4731 4901 4921 4943 4944 4951 4984 5010 5052 5289 5069 5075 6062 5144 6167 6169 6203 6207 6535 5220 o306 6317 6359 6374 5402 5429 6501 5520 5548 5050 5709 6801 5804 6832 6957 6960 6991 6102 6134 6188 6146 0168 6180 6182 6183 6104 0218 6274 6285 6290 0301 6323 6324 6382 6644 640Ó 0409 0425 6443 6401 6523 6527 6549 6558 0588 0638 '5045 0649 6816 6838 8896 6934 6941 0949 6958 6976 7009 7018 7053 7058 7104 7119 7165 7211 7317 7225 7250 7257 7271 7280 7503 7339 7379 7411 7460 7452 7409 7516 7520 7524 7534 7555 7648 7689 7693 7747 7811 7850 7861 7877 7899 7909 7951 7974 8249 7082 8034 8053 8364 8112 8157 8175 8183 8187 0203 8216 8231 8311 8318 8432 8437 8460 8486 8489 8498 8499 8502 8806 8629 8540 8555 8585 8608 8685 8692 8711 8732 8741 8802 8828 8832 8852 8872 8903 8990 9012 9061 9081 0080 9102 9103 9107 9110 9202 9218 9246 9257 9308 9310 9300 9373 9800 9861 10048 10120 9377 0392 9406 9414 9431 0644 9568 9720 9777 9843 9872 9880 9916 9946 9957 9075 9970 9983 10:00 10020 10124 10139 10140 10143 10151 10192 10208 10202 10323 10358 10379 10395 10400 10580 151 I7Ï, 52 10602 10612 10615 10643 10662 10706 10712 10720 10742 10749 10770 10839 10860 10873 10862 10010 10022 10955 110J1 11043 11070 11097 11109 11111 11122 11155 1118» 11204 11212 11213 11241 11271 11312 11314 11384 U5M 11443 11483 11490 11512 11525 U6Ü0 U5ö2 11670 11895 L1897 J1738 11701 11856 11877 11878 U801 11912J1942 11988 12007 12024 12041 12045 12047 12050 12068 12096 12115 13133 12141 12159 12164 12176 12313 12314 1234$ 12343 12388 12406 12436 12.737 12480 12491 12539 12665 12583 12569 12659 12958 12074 12705 12747 12703 12706 12780 12788 12790 12836 12849 1280r 12882 12900 12942 13080 13120 13173 J3206 13234 13319 13340 13346 1337! 13398 13447 13463 13478 13498 13526 13570 13627 J3031 13034 13054 1370.' 13747 13708 13783 13795 13797 13810 13816 13870 13889 13907 13950 1391 13957 14027 14047 14055 14001 14078 14140 14163 14194 14206 14206 14f 14249 14278 14301 14328 14339 14368 14389 14463 14408 14570 14003 14U* 14671 14693 14696 14713 14728 14730 14749 14792 14810 34813 14828 1483U 14035 14957 14901 15082 15089 15094 16117 16129 15132 15109 16194 1530Ö 15207 15227 15231 15258 16279 16299 15316 15340 15308 15401 15422 1644Ö 15472 15479 16561 16681 15659 15663 J6718 16738 16764 15783 15797 15807 15825 16807 16877 15893 10019 16052 16064 10072 10074 10097 10131 16161 16170 10183 16203 10219 10222 10225 10309 16317 16399 10423 10559 10595 16602 16641 1604R 10059 16078 18700 16816 16839 10853 10880 16976 17008 17043 17074 17090 17105 17175 17199 17200 17210 17232 17252 17265 17367 175GÖ 17612 17520 17570 17583 175TO 17630 17035 17718 17725 17707 17803 17071 17900 17718 17725 17797 17803 17871 17900 17938 17940 17963 17084 18001 18036 18006 18025 1803A 18039 18111 18187 18332 18339 18341 18370 18373 18411 18484 18498 18501 18512 18530 18537 18635 18643 18740 18784 18018 18859 18863 18860 18871 18899 18912 18974 18988 48993 10031 19094 19098 19099 lOIgl 1J220 1S231 10334 19341 1IW97 19380 19367 10417 19433 '5J2I '944« 19473 19600 19512 19557 19563 19563 19588 10693 19684 10638 19746 19705 19770 19774 197R2 19000 19026 10911 V0934 10945 19940 19955 19990 20011 20034 20080 20168 20168 20109 20204 2TO28 20238 2080! 20317 20362 20384 20450 20488 20521 20530 20634 20560 20578 20696 20629 20676 20678 20714 20731 20702 20788 2Ö791 20843 20877 *0972 ONGECORRIGEERD Verbetering, 2e Rru*, 2e ïyiLPremte ren t 3Q.*< 663 oio*f Alleenwonende dame, b.b. h.h., vraagt een meisje van 8—1 uur, niet ben. 17 jaar, dat zelfst. kan werken en goed kan koken. Aanm. tus schen 7 en 8 u. Singel 23. Flink meisje gevr. voor de morgenuren,' Zaterdags den geh. dag. Huygensstraat 17. H.H. Kappers! Gevr. nette leerling of kappersbediende. K. Been, Keizerstraat 11. Te koop gevr. Bos-Nler- meijer atlas der 'geh. aarde: tevens plus-fours. 16-17 jr Hoogerwerf, Mesdagstraat 1, Hulsduinen. Te koop gevr. een z.g.a.n. haardkachel, s. Hagedoorn, Begoniastraat 35. Te koop een mooie lin nenkast ƒ80. Adres: S. Hoek, Grootsloot, Burgerbrug. Te koop 2 witte rokjes mt. 40, 7.50 p. stuk; 1 wit wol- en baby jasje met mutsje, Ut. tot 1 jr. 10. Adres: F. van Vliet, Polderweg 44. Te koop zw. mantel met bontkraag, kl. maat 88. Leeuw, Emmastraat 31. Heer zoekt slaapkamer m. huiselijk verkeer. Omtrek station. Br. ond. no. 364-H.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2