JUTTERTJES. Corpus delicti G. A. Eindhoven ALLES VOOR GLORIA. ROBERT EN BERFRAM. DE DRIE CODONA'S. CASINO. TEUN KLOMP EN Z'N MAKKER. KIMA BROOD. Hendrik Rensmaag heengegaan. Vermaard zeeridder, behoo- rénd tot de „oude jgarde". Diverse diefstallen. Aanranding op de Zuidstraat. Spannende kamp tusschen Werf en Gemeente. Wierinven. RADIOPROGRAMMA. Advertentiën. Verschil van waardeering TIVOLI THEATER WITTE BIOSCOOP. Timmerlieden Metselaars Hulparbeiders Smeden Automonteurs Electriciens Autog. Lasschers Schoenmakers Dakdekkers Loodgieters Klompenmakers Glazenmakers Bankwerkers Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Te huur gevraagd Te huur aangeboden Diversen WO wisten dat hfl riek was. Bn sóó riek. dat de Engel des Doods geen afscheid meer nemen sou uit het halsje in de Langestraat, aleer hy zich voorgoed over den zeeridder Hendrik Rensmaag ontfermd had. RensmaagI Een naam. Méér dan een naam: een begrip van fantastisch zeemanschap, van zeeridder- dom, sooals men dat alleen maar by die oude Nieuwedleper varensgasten en vletteriieden aantrof. Het begrip van grooten moed, ijzeren volharding en heel veel zelfopoffering. Dit was Hendrik Rensmaag. Hij was een der heel weinigen, die nog in leven zijn en de „oude garde" vormden. Hij was iemand, dien men niet zoo heel veel meer zag en vooral niet meer, toen ongeveer een jaar ge leden Zijn vrouw, Antje, heengegaan is en.kort daarvóór zijn dochter. De woorden, gesproken tot een van zijn heel goede kennissen, op den dag dat Antje heenging, zijn bewaarheid: „ik zal haar wel spoedig volgen". Hendrik Rensmaag was in zijn dagen een groot man. Hoewel hij nooit „officieel" in de „officieele" .reddingboot heeft gevaren' mogen zijn verdiensten voor het red dingswezen aan de Nederlandsche kust niet vergeten worden. Het is goed op deze plaats nog eenmaal zijn daden in herinnering te brengen, daden, die den naam van het Nederlandsche zeeridder schap groot en klankvol maakten. In den Ouden Helder hebben vele Rensmagen gewoond en bijna altijd waren het mannen van de zee. De zee en de Rensmagen waren feitelijk één en iedere Rensmaag werd een zee bestrijder, een zee-vechter van for maat. Een der grootsten was Hendrik, die thans is heengegaan. Meer dan een halve eeuw geleden zag het er met het reddingswerk aan de kust van Holland n d e r s uit dan. thans. Er was materieel, dat in geen enkel opzicht vergeleken kon worden met dat van vandaag den dag. Er was een organisatie, waaraan nog veel ont brak en dit alles was oorzaak dat er heel veel overgelaten moest worden aan het eigen initiatief der zeelui, wo nende aan Den Helder of daaromtrent. Aan het initiatief van mannen als Rensmaag. Zij waren het, jutters en vletter iieden, die er op uittogen, als het stormtij aandonderde. Zij waren het, die, naast de reddingvlet, méé uit trokken, om te zien of hun hulp ge- wenscht was. Harde tijden. Het waren harde tijden, waarin deze harde kerels leefden. En dat was de reden, dat het niet a 11 ij d louter menschlievendheid was, die hen deed uittrekken in een wild-bewogen zee, in een hel van schuim en water, in een baaierd van golfdalen en -heuvels. Er moest brood zijn om in leven te blijven en brood werd verdiend met de jutterij. Zoo trokken ze uit: vijf.,., zes man in een wrakke vlet, dwars tegen den storm in, ongeacht het inder daad urenlang aanwezige directe le vensgevaar. Wat deze kerels bezield heeftwaar ze, lederen keer op nieuw, dien wonderlijken moed van daan haaldenhet is moeilijk zich dat voor te stellen. Het voornaamste is: ze deden het. En ze slaagden er vele malen in om het in doodsnood verkeerend volk van de wrak-geslagen schepen te halen en het veilig in Nieuwediep aan wal te zetten. Het waren grootsche dagen en wilde jaren. Het waren de tijden, dat er een ridder-ras gekweekt werd op het stukje grond bij Nieuwediep, welk ras LEVENSMIDDELENKAART ZONDER EIGENAAR! Eén dezer dagen ontdekten amb tenaren van het postkantoor alhier tusschen de poststukken een volledi ge levensmiddelenkaart, waarop he laas geen enkele aanwijzing te vin den was betreffende haar herkomst. Men heeft zich daarom direct in verbinding gesteld met de politie en met den distributiedienst, bij welke instanties tot op heden ech ter nog geen gegadigde is versche nen. Daar de datum, waarop een ge deelte der bonnen is verloopen. met rassche schreden nadert, is het wel zaak, dat de eigenaar ten spoedig ste komt opdagen. Is er dus onder onze lezers mis schien iemand, die een complete le vensmiddelenkaart vermist en be staat de mogelijkheid, dat hij deze bij het posten van een brief mede in de bus gestopt heeft, laat hij zich dan terstond in verbinding stellen met den directeur van het postkan toor. Wij hopen dat op deze wijze de gedeserteerde bonkaart en haar rechtmatige eigenaar nog bijtijds tot elkander worden gebracht! ook nu nog een naam bezit, bekend van Dollard tot Schelde. Hoeveel menschenlevens heeft Hen drik Rensmaag aan de Noordzeegolven, aan de Noorderhaaks, onttrokken? Niemand die het weet. Er zijn geen annalen, waarin staan opgeteekend de daden van dezen zee-vechter. Hij was geen „officieel" redder. Hij trok er op z'n eentje, met wat maats, op uit en redde er bij tijd en wijle op los, zonder er zelf beter van te worden, of zonder het aan de groote klok te hangen. HQ was er een van de wilde ploeg, die redde wat er voor den boeg kwam en mee-jutte wat er langs dreef. Jutten en menschen reddenziedaar het leven van Hendrik Rensmaag. Verbannen van de zee. Ook Rensmaag's leven was sedert den oorlog versomberd. Hoe intens moet de ze zeeman de zee en den dijk niet ge mist hebben. Hoe moet het hem aan het hart gegaan zijn, dat hij z'n vijandin van zoovele jaren niet meer van aan gezicht tot aangezicht mocht aanschou wen. Dat hij haar alleen nog maar kon hooren: hoe zij zong en bruiste te gen de bazalten keien vbn den dijk, hoe zij voorttrok door het breede blau we Marsdiep, zooals zij daar langer dan duizend jaren is doorgetrokken. En hij roQk haar: zout en ziltig. Eigenlijk was het een Tantalus-kwel- ling. Hendrik Rensmaag, de menschen- redder en strandjutter, broer van Piet Rensmaag, dien wij enkele jaren ge leden in Den Haag naar zijn laatste rustplaats leidden, wordt Vrijdagmid dag op Huisduinen ter aarde besteld. Vertrek van het sterfhuis, Langestraat 147, te kwart voor één. Met hem gaat een der laatsten van een beroemde garde heen, over wiens verscheiden treurnis zal zijn in alle kringen der Nederlandsche zeeridders. VERDUISTERINGS OVERTREDINGEN. Terzake van lichte verduisterings overtredingen werden wederom eenige waarschuwingen uitgereikt: 2 aan een bewoner van de Hector Treubstraat en een bewoner van den Burg. Houwingsin- gel en één aan een anderen bewoner van de Hector Treubstraat. Tegen een bewoner van de Westgracht werd pro cesverbaal opgemaakt. VERKEERSOVERTREDING. Aan iemand uit de Roemer Visscher- straat te Alkmaar werd een politioneele waarschuwing uitgereikt terzake van een lichte verkeersovertreding. Ten nadeele van een dame uit de Cronjéstraat is een blauw rokje ont vreemd. Van een bewoner van de Binnenhaven werd een eiken paal van ongeveer 5 m. lengte ontvreemd. Van het erf van iemand aan den Van Fo- reestweg zijn een vijftal konijnen ont vreemd. Eert dame uit Heemskerk deed aangifte, dat uit haar perceel aan de Van Galenstraat een hoeveelheid huishoudeiyke goederen waren gesto len. Een bewoner van de Balistraat deed aangifte van de vermissing van zijn rijwiel. Dezer dagen wandelde een bewoner van de Vijzelstraat des avonds om on geveer half elf op de Zuidstriat, toen plotseling een paar personen hem staan de hielden en den wensch te kennen geven, zijn kleeding te doorzoeken naar geld. Juist zouden zij de daad bij het woord voegen, toen eenige andere men schen in de nabijheid verschenen, waar op de grond hun ietwat te heet onder de voeten begon te worden. Terstond kozen zij het hazenpad. Van deze onaangename ervaring deed het slachtoffer- aangifte bij de politie, die zal trachten de aanranders te pakken te krijgen. Wij hopen van harte, dgt deze „heeren," die over een grenzen- looze brutaliteit schijnen te bezitten, hun verdiende loon niet zullen misloo- pen, opdat herhalingen van hun pogin gen, eerlijke stadgenooten pp straat overlast aan te doen en te berooven, kunnen worden voorkomen. Géén beslissing. Dinsdagavond hebben wij een voet balwedstrijd gezien, die, eerlijk gezegd, wat spanning en karakter betreft, een voorbeeld kon zijn van een competitie wedstrijd. Er is een spreekwoord dat er meer gekken om het gekkenhuis héén loopen dan er in zijn en om op de sport terug te komen zouden wij er van willen maken: „Er loopen meer voetballers buiten het voetbalveld dan er óp". Het gaat er bij ons niet om verschillende spelers uit hun milieu te halen, maar de wijze waarop Gerrit Bakker en Cor Lokkers hun partijtje speelden was zóó grandioos, dat het voor voetballend Den Helder te betreu ren is, dat deze knapen zich buiten hun rijen hebben geschaard. Maar niet alleen genoemde spelers waren in goede conditie, ook de rest was ruimschoots voldoende en het enthousiasme was van dien aard, dat het publiek de technische tekortko mingen op den koop toe nam. Het publiek was weer in grooten getale opgekomen, er werd pittig gespeeld en het was dan ook geen wonder, dat, naarmate de tijd verstreek, de span ning steeg. De beidedoelverdedigers, Dirk Hoorn en Kenter, deden hun naam van be trouwbaarheid weer eer aan en vooral de verschillende save's van hen trok ken de aandacht. Heel goed was ook Karei de Boer van Atlas. Neerhoff, zijn partner, was ook heel goed, evenals Selderbeek en Siersma aan den anderen kant. De Loos van Succes was behoorlijk, evenals v. d. Poll van het Raadhuis. De voorhoeden deden het aardig, voor al Kuiper deed heel handige dingen. Vóór de rust waren de beide elftallen niet in staat te doelpunten. Toch was dat geen teeken van non-activiteit der voorhoeden; integendeel, het spel golf de levendig heen en- weer en waren de resp. achterhoeden niet zotf goed in vorm geweest, er waren zeker wel doelpunten gevallen. In de tweede helft maakte Selder beek een punt, Dorlijn profiteerde er handig van en via Veen had Dijkshoorn het nakijken. De spanning steeg nu tot het uiterste en het resultaat ei^ van was dat de Gemeente beloondwerd voor haar werken. Bakker schoot van flinken afstand onhoudbaar voor Ken ter in het net. Kort hierop floot de goed leidende scheidsrechter De Snayer het einde. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling dezen wedstrijd as. Dinsdag avond met dezelfde opstellingen over te spelen. De aanvang zal dan zijn kwart voor zeven. Maandagavond hadden de K.V.H.-ad- spiranten nog een flinke overwinning behaald op Julianadorp. Hedenavond spelen de Helder- en H.R.C.-adsniranten tegen elkaar, waar bij de liefhebbers hun hart weer kun nen ophalen. De adspiranten spelen doorgaans het betere voetbal volgens de meest sportieve opvattingen. Morgen, Vrijdagavond, is het de beurt aan de dames op handbalgebied. Ook zij kunnen voor een aardigen avond zorgen. Tijdelijk onderwijzer. Tot tijdelijk onderwijzer aan de o.I. school alhier is benoemd de heer J. Schoen te Berk hout. Politie. Gevonden: een handfiets pomp en een portemonnaie, inhoudende een paar zllverbonnen en klein geld. Inlichtingen gem.-bode. Ik zit in den trein, die op het Alk- maarsche perron gereed staat naar Den Helder te vertrekken. Hij is, als ge woonlijk in de morgenuren, te laat. Aan de andere zijde van het perron staat de „electrische", die te 9.13 naar Amster dam zal verstrekken. Er kan, figuurlijk gesproken, geen muis meer in. Laat stèan een reiziger! Ineens werk ik wat „deining" op. Een paar agenten loopen langs den „elec trische, kijken elkcompartiment, van buiten af, door, en zijn kennelijk bezig iemand te zoeken. 't Klopt. Ze vinden iemand. Een der politiemannen Iftnpt een compartiment binnen en verschijnt in gezelschap van een persoon, die er opvallend onschul dig uitziet. Althans: zoo doét. De agent wandelt met den man weg, welke laatste in de rechterhand een omvangrijke tasch torst. Daar zal het wel inzittenhet"inbrekers werktuigen, zwarte handel-waar, of wellicht nóg erger. De fantasie van den mee-speurenden reiziger in den Helderschen trein gaat aan het werk. Wat zou die tasch toch bevatten? En de intriges uit minstens tien detectieve-verhalen doorkruisen on stuimig zijn In opstand verkeerend Wéér komt de politieman terug. Men zoekt blijkbaar nóg iemandzou er brein. een serie arrestaties in grootschen stijl op komst zijn? Slechts weinige reizi gers hebben de affaire „door". Alleen de reiziger in den Helderschen trein een burger en een stationsemployé kij ken hevig geïnteresseerd, zij het onop vallend, toe. Even voor de „eectrische" vertrekt vertrekt ook de politie-man. Naast hem loopt de man met de tasch. Er is wef- nig begrip voor noodig om te beseffen dat datgene, wat zich i n die tasch be vindt, het corpus delicti is, de bezwa rende bewijsstukken van zijn snood misdrijf. Drie paar oogen volgen het duo Én ineens verstrakken zich de oogen: want de man, zoo gedwee -en volmaakt onschuldig méé-loopend met De Wet, ziet kans z'n zeer volumineuze tasch los te laten en terecht te doen komen in het afgrondje, dat gaapt tusschen den„elec- trische" en het perron. De driezeg vier, decimeters zijn voldoende om het geval op te slokken en.... de. agent merkt niets. Een minuut later vertrekt de „elec trische". De man in den Helderschen trein springt uit z'n coupé, en rent naar de plaats waar de tasch neergekomen moet zijn. Ze ligt er nog. De burger laat zich zakken naast de rails en tilt de tasch op het perron. De stations beambte komt naderbij en peutert haar open. Links en rechts komt en gaat publiek. Niemand heeft eenig idee van een zoo enerveerende speurders-roman als zich hier afspeelt. De man, die uit den Helderschen trein is gesprongen zegt: „Wat'zou d'r in zitten?" En hij denkt: een inbrekers arsenaal goudjuweelenof het bezit van de Nederlandsche Bank in Alkmaar aan baar geld. Hij dénkt dit,, omdat hij altijd te veel detective- boeken gelezen heeft. De burger, die er bij staat, zegt: ,,'t Kon welderis paling wezen1" Hij zegt dat, omdat z'n ge dachten waarschijnlijk duurzaam bij pa ling verwijlen in deze benarde oorlogs dagen. De spoorman zegt niets, opent de tasch en vertoont voor drie paar oogen een soort benzineblik. gevuld met brei- achtige, strooperige olie. Hij neemt de tasch mee en gaat haar ergens deponeeren. De Heldersche trein vertrekt en het leven ebt voort. Corpus delicti VRIJDAG 10 SEPTEMBER. HILV. I, 414,4 M. 6.45 Een kinderzang klasse. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Lichte orkestklanken. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.10 Ochtendconcert. (8.45 —8.50 Voor de huisvrouw). 9.— Godsd. uitz. 9.30 Melodisten en solist. 10.15 Voor dracht. 10.30 Hongaarsch orkest Bandi Ba- logh. 11.— De kleuters. 11.30 Cello en plano. 12.— Almanak. 12.15 Orkest Gerard van Krevelen. 13.— Land en volk brengt.. 13.05 Tusschen de bedrijven. 15.— Godsd. uitz. 15.30 Tartarin de Tarascon, luister spel. 16.15 Orkest Gerard 'an Krevelen. 17.— Franz Lehar, radio-potpourri. 18.— BNO: De Jordaneï vertelt over sociale nooden. 18.05 Stedelijk orkest van Maas tricht. 18.45 Wat doet de directie v. d landbouw. 18.55 Marschmuzlek. 19.10 Frontzorg v. h. nieuwe seizoen. 19.15' Van 't een op 't ander. 22.— BNO: Act. be schouwing. (Van 22.15 alleen vopr de radio-centrales). 22.15 Het duister min nend. 23.24.Klanken uit^zuidelijke streken. 7.00, 8.00, 12.45, 16.45, 19.00 en 22.00 BNO: Nieuwsberichten. HILV. II. 17.— Dansprogr. met zang- iriter-mezzi. 18.10 Muziek rond 1900. 19.10 Voor' de kleuters. 19.15 Beroemde opera zangers en zangeressen. 20.15 Rep. 20.40 Orkestsuites. 21.45 Avondwijding. 22.— BNO: Act. beschouwing. 19.00 en 22.00 BNO. Nieuwsberichten. OFFICIEELE MEDEDEELING. Maximum grosisers- en détaillisten- prijzen voor groenten en fruit. Bekendmaking no. 73 Deze prijslijst geldt van 8 Sopt. af. De eerstvermelde prijzen zijn grossiers prijzen. |De tweede prijzen zijn die voor den consument. De grossiersprijzen be treffen hoeveelheden per 100 kg., 100 bos of 100 st., die der consumenten zijn per kg., per bos of per stuk. Groenten: Andijvie, srt. I f7, 10 ct., idem srt. II f6,50, 9 ct.; Savoyekool f6, 9 ct.; Roode kool f 6, 9 ct.; Spruitkool (on- geschoond) f 19,50, 25 ct.; Witte kool f 5, 8 ct.; Chineesche kool f5, 8 ct.; Boerenkool f 6, 9 ct.; Bloemkool: soort IA boven 27 cm, over den kop gemeten, f 17.50, 23 ct., s. I van 22—27 cm id. f 14, 18 ct., s. fl van 18—22 cm id. f 11, 14 ct., s. III van 12—13 cm id. f 8, 10 ct.; Peen zonder lof: sort. I ben. 50 gram per stuk gewasschen f 10.50, 14 ct.; sort. II van 50—500 gram ongewas- schen f 6, 9 ct., sort. III boven 500 gram ongèwasschen f 5, 7 ct.; Bospeen: 0,6 kg peen 25 st. per bos' f9,50, 13 ct.; Bos- selderij f 3.50, 0.06; Knolselderij (met blad): sort. I boven 10 cm O f 11.50, 15 ct.; sort. II van 8—10 cm O f 9, 12 ct.; sort III van 6—8 cm O f 7.50 10 ct.; sort. IV bene den 6 cm O f 5, 7 ct,; Bleekselderij f 8.80, 13 ct.; Peterselie en kervel f 4, 8 ct.; Kropsla: minstens 2 kg per 10 st. f 3.50. 5 ct.; van 1,7—2 kg per 10 st. f 3, 5 ct.; Sla (dunsel, snij- en stoofsla) f 10.50, 14 ct.; Spinazie (blad) f 13, 17 ct.; Spinazie (struik) f 12, 16 ct.; Komkommers: soort IA vanaf 850 gr. p. st. f 16.50, 20 ct.; s. I van 700—850 gr. p. st. f 13.50, 16 ct.; s. ,n van 600—700 gr. p. st. f 11, 13 ct.; s. in 500—600 gr. p. st. f 8, 10 ct.; Komkommer- stek f 10,50, 14 ct.; Sjalotten f 10, 13 ct.; Uien f 8, 11 ct.; Paprika f 13, 17 ct.; Aubergines f 19.50, 25 ct.; Pepers f 46, 55 ct Koolrabi: I boven 7 cm O f 5.50, 8 ct.; He'rfstknollen (gewasschen) f 5, 8 ct.; Ramenas f 7.50, 10 ct.; Zuchetti f 7, 10 ct.; Postelein f 17, 22 ct.; Prei: sort. I boven 10 mm O f 12, 16 ct., sort. II tot 10 mm O f 10, 13 ct.; Kroten: sort. I tot 1 kg per st. f 6.50, 9 ct.; sort. II van 1 kg per st. f 5.50, 8 ct.; sort. III van 11 'It kg per st. f 5 7 ct.; Kroten, gekookte: 3 stuks of meer per kg f 13, 17 ct.; minder dan 3 st. per kg f 11.50, 15 ct.; Tomaten I, n. III en IV f 19.50, 25 ct.; bonken f 15, 19 ct.; kriel en gescheurde 1 10, 13 ct., natuur f 15, 19 ct.; stokboonen: Princesse f 29, 38 ct.; Snij- en spekboonen f 20.50, 27 ct.; Pronk- boonen witte f 14, 18 ct.; stamboonen, witte zonder draad f 21.50, 28 ct.; overige soorten f 18, 23 ct. Fruit: Meloenen, suiker en kl. gr. ananas f 35, 44 ct.; overige soorten f 24, 31 ct.; Bramen f 64, 77 ct.; Druiven: I Gros Colman, Golden Champion, Mus kaat, West Frisia, Leopold 180, 96 ct.; II Frankenthaler f70, 84 ct.; III Overige soorten f 65, 78 ct.; Walnoten f160, fl,90; Appelen: Groep I, Cox, Oranje Pippin enz., IA f58,50, 73 ct., A f42, 52 ct. en B f 25. 32 ct.; Groep II, Goudreinetten enz., IA f 42, 52 Ct., A f 31, 39 Ct. en B f 19,50, 25 ct.; Groep III, Brabantsche Bellefleur enz., IA f36, 44 Ct., A f27,50, 35 Ct. en B f 16,50, 20 ct.; Groep IV, Jacques Lebel enz., A f25, 32 ct. en B f 16,50, 20 ct.; Groep V, Overige soorten, A f 22, 28 ct. en B f 14, 18 ct.; Val van Goud-sterreinet, Yellow Transparant en de soorten uit Groep I f 16,50, 20 ct.; Val van alle overige soorten f 14, 18 ct.; Króetppelen (zuur) f 12. 15 ct.; Kroetappelen (zoet) f8,50, 11 ct.; Peren: Groep I, Beurré d'Anjou enz;, IA f 52, 65 ct., A f 35,50, 44 ct. en B f 19, 25 ct.; Groep II, Legipont, IA f41,50, 52 ct., A f 30, 38 ct. en B f 13,50, 17 ct.; Groep IIA, Brederöde, A f 30, 38 ct. en B f 13,50, 17/"Èt.; Groep III, Beurré de Mérode, A f 27, 34 ct. en B f 13,50, 17 ct.; Groep IV, Overige soorten, A f 19, 25 ct. en B f 13,50, 17 ct.; Kroetperen f8, 10 ct.; Pruimen: Groep I, Reine Claude Verte enz., A f 42,50, 51 ct., B f 37, 46 ct. en C f 16,50, 21 ct.j Groep II, Reine Claude d'oullins enz., A f 34,50, 43 ct„ B f 29, 38 Ct. en C f 16,50, 21 ct.: Groep III, Reine Victoria enz., A f 28, 36 ct., B. f24, 31 ct. en C f 16,50, 21 ct.Groep TV, Overige soorten, A f21,50, 28 ct., B f 21,50, 28 ct. en C f 16,50, 21 ct. Voor Perziken zie publicatie no. 71. Voor Augurken zie publicatie no. 69. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of p.' bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door détaillisten 1 ct. per kg. in reke ning gebracht worden boven den verkoop prijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van boven genoemde producten, alsmede voor het z.g. uitschot,- moeten prijzen berekend worden, die in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximum prijzen, welke gelden voor de beste kwa liteit. Bij inkoop tegen lagere dan de ge publiceerde maximumprijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig wor den verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is straf baar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieiiwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Waarn hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d Aardweg, Alkmaar; chef van dienst Tj N Adema, Alkmaar; bui tenland: Jac Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb. J. Werkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks Alkmaar; Kennemerland J. Belterman ta Beverwijk; Zaanstreek W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland Jac. Groot te Enkhuizen Adv W. Ragetlle, Koog a. d. Zaan Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader JOHANNES VAN NULAND, Echtgenoot van Jannetje Maria Jannes, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 58 jaar. 1 Zijn bedroefde Kinderen, Anna-Paulowna: M. C. KERKHOF- VAN NULAND. E. KERKHOF en Kinderen. Zwolle: Eerw. Zr. ANTIMA J. M. VAN NULAND. Bandoeng (N.-I.): Q. A. VAN NULAND. J. M. VAN NULAND— VAN ZANTEN. Anna-Paulowna G. J. VAN NULAND. A. A. VAN NULAND- BROERS en E.ln.1 Anna-Paulowna: A. J. VAN NULAND. E. VAN NULAND— RAN. J. W. VAN NULAND. S, P. VAN NULAND. ANT. VAN NULAND. Anna-Paulowna, 7 September 1943. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Vrijdag 10 September a.s. des morgens half tien in de Parochiekerk van O. L. Vr. Praesen- tatie te Anna-Paulowna, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar, waarbij U beleefd wordt uitgenoodigd. Rozenhoedje wordt gebeden des avonds half acht. SPOED: Zaak ter overname gevr. in Den Helder. Brieven onder nr. 384 H a. h. Bureau van dit blad. Gevraagd GEMEUB. WONING voor 4 geh. pers., min. bev. 2 2-pers. slaapk, 1 woonk., 1 keuken, zoo mogelijk badkamer. SPOED! Brieven onder 385 H aan het Bureau van dit blad. HENDRIK ROOS en JOHANNA C. DE DOES hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan 'de voltrekking zal plaats heb ben op Donderdag 23 Sept. Den Helder, 8 Sept. 1943. Laan 52. Loodsgracht 45. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Kennissen, zoowel binnen als buitep deze gemeente, voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 25- jarige echtvereeniging on dervonden. P. BAIS en Echtgenoote. Akkerweg 10, Oosterland, Wieringen. huidarts, PRAKTIJK HERVAT. kan er over allerlei zaken bestaan Over één ding echter niet: Victoria en haar i biscuits! Die vindt iedereen overheer lijk! Mevrouw M. J. Meihuizen, Jan Steenl. 54, Naarden- Bussum, vraagt per 1 Oct. a.s, een FLINK MEISJE! Goed loon en zeer goede verzorging. Wasch buitens huis. WEGENS VERPLAATSING is de Aardappel-, Groenten- en Fruitzaak van C. KAN SEN, Kóningstr., VRIJDAG den geheelen dag gesloten. Gevraagd te Bussum in doktersgezin MEISJE voor dag en nacht, v.g.g.v. Mevrouw POSTMA, N. Hilversumscheweg 6, Bussum. ERVAREN KINDERJUFFROUW gëvr., intern of extern. Schriftelijke soll. met co- ,pie getuigschrift. Mevr. DEKKER, Huize Vesta, Wormerveer. ZATERDAG 2 UUR EN 5 UUR Een amusante film Toegang iedere leeftijd. ZONDAG 2 UUR EN 5 UUR Een kostelijke geschiedenis van twee vroolijke schelmen. Toegang 14 jaar. Op dringend verzoek De circusfilm bij uitnemendheid. Toegang 18 jaar. ZONDAG 12 SEPTEMBER, AANVANG 2 UUR PRECIES. NON-STOP-MIDDAG door het gezelschap „DE LACH". Medewerkenden: De populaire zangers en andere artisten. Schetsen, liedjes en praatjes in revue-stijl. 100 Amusement voor jong en oud. Populaire prijzen 0.75, 1.00 en 1.25. Plaatsbespreking vanaf Donderdag 9 Sept. aan de zaal van 111 uur en Krugerstraat 40 van 67 uur. heipen U bij rheumatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bg spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg baar. Laat ons ook Uw ervaringen weten Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. Architecten- en Aannemersfirma, aangesloten bij de Nederlandsche Oost Bouw N.V., Den Haag, vraagt voor direct voor groote werken in het Oosten (niet aan het front) de volgende arbeidskrachten: Vaste wekelijksche loonuitbetaling ih Nederland gegarandeerd. In het Oosten scheidlngsgeld en Ne derlandsche verzorging. Aanmelden bij: -Kantoor E. SLUYTER, Dahlia straat 1, Rijswijk, L. IN 'T VELD, v. d. Vennestraat 8, Den Haag. GROOT IS UW TREK! Nog grooter UW TEVREDENHEID, wanneer Uw maag is gevoed met: KIMA SUMMUM, Kuiperdwarsstraat 1, Koningstraat 75, hoek Koningdwarsstraat. GEM. HANDELSAVONDSCHOOL. Aanmelding van nieuwe leerlingen voor alle klas sen kan geschieden op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrydag van 17.30 tot 20 uur aan het schoolgebouw van het Gem. Lyceum, Middenstraat. Tot de eerste klasse worden toegelaten de leerlin gen, die de lagere school hebben doorloopen. U.L.O.- diploma of daarmee gelijkstaande opleiding geeft recht op plaatsing in de 4e klasse. f DE DIRECTEUR. Terstond gevr. een keuken werkmeisje of keukenwerk- knecht. Hotel Bellevue. Voor dir. gevr. een net meisje, event. voor halve d. H. de Graaf, Weezenstr. 15. In dorp bij Alkmaar, meisje of juffr. gezocht in klein gezin, om samen met de vrouw des huizes het werk te doen. Eén kind geen bezwaar. Br. onder no. 387- H bureau van dit blad. Spoed! Wedn., 59 jr. met 2 groote zoons, vraagt nette huish., middelb. lft. Br. aan A. Schouwenaar, Molen- vaart' 178, Anna-Paulowna. Terstond gevr. meisje als hulp in café Radbout. Te koop gevr. een haard kachel, i.g.st. Boseman, Breezand. Te koop gevr. actetasch. Moll, Keizerstraat 83. Te koop gevr. eet-, ontb.- en 'theeservies. Nachbar, Soembastraat 31. Ter overn. gevr. voetbal- broekje. Teeckelenburgh, Ooievaarstraat 22A. Te koop een zw. dames mantel, a. n., o. kw., mt. 44 70; gummi damesregen mantel mt. 42 17.50; zw. japon, o. kw., mt. 46 25. P/a Kater, Oostslootstr. 101. Te koop: pracht babypop m. gr. wieg 40; strijk plank 10.50; 2 divankuss. 4; rieten kinderstoeltje 3; witte kiel 7.50; gr. st. schemerlamp 16.50; wol len dressoirlooper 7; I pr. a. n, gymsch. mt. 33 3.75; 1 pr. zw. d.sch., 1. h., mt. 38, o. kw. 8.50. Te bevr. 's av. na 5 uur. Van Dongen Parallelweg 43. Schuur te koop, 3.5x3.75 m en een kleine schuur 90 tezamen. Dagelijks (beh. Vrijd.) te bezichtigen. Bos, Rozenstraat 10. Tc koop 1 d.bl. kinder wagen, o. kw. 60; 4 ben gels a ƒ6; 2-pers. 5-dlg.- bedstel, z.g.a.n. 160. P. Sloothaak, Binnenhaven 95. Te koop 2 baby-garnituur- tjes voor wieg 5, 1 p. huis sandalen 3, 1 linnen zo merjurk, m. 42 8.50, 1 p. zw. 1. schoenen, m. 38—39 9, 1 staande luiermand 2, 1 oude heeren-regenjas 5. Jellema, Burg. Hou- wingsingel 52. Echtpaar met school, kind vraagt gem. huis of ged. daarvan. Br. ond. no. 383-H bureau van dit blad. Te huur gevr. gem. zit- slaapk. of zit- en slaapka mer, met gebr. v. keuken, door echtp.' met 1 kind. Br. onder no. 386-H bur. v. d. blad. Te huur 2 slaapkamertjes. Hoogstraat 140, vóór 6 uur» In ruil aangeb. 1 p. m.sch. mt. 36 z.g.a.n. voor 1 p. m. sch. mt. 38. Vink, Dahlia- straat 1. Voor nette personen deg. kosthuis aangeb. Plooij, Binnenhaven 116. In ruil aangeb. 2 pr. bes te j.sch. mt. 36-37, voor di to mt. 38-39. Monen, Lelie straat 15, na 4 uur. Meisje, waarvan verloofde in buitenland is, zoekt net te vriendin. Br. ond. no. 382-H. I ringetje met sleutels, (o.a. 1 Lipssleutel) verloren. Inl. worden beloond. Adres bur. v. d. blad.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2