yfok kJ cm&atMiiL fldverteeren doet verkoopen INSTITUUT ENKLAAR N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK JUTTERTJES. Bekendmakingen. STADSNIEUWS. Wieringen. T WAS IN DE DONKERE DUINEN. Advertentiën. 493e STAATSLOTERIJ in geur en smaak komt Douwe Egberts „FAMA" Koffiesurrogaat echte koüie nabij! Hyp. Kapitaal beschikbaar. VAN DEN THEEVAKMAN Personeel gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd Diversen 10.000 GULDEN BELOONING. In den voormiddag van den 4den September 1943 is de Nederlandsche Politiebeambte Philippus Hendri- kus Bruyn, uit Schiedam, 'door een onbekenden dader neergeschoten. Bruyn was per rijwiel «p weg naar zijn bureau te Rotterdam. In de Croeselaan te Rottedam—Over- schie werd hij ingehaald door een wielrijder, die van zeer korten af stand twee pistoolschoten op hem loste, welke den beambte zoo ern stig troffen, dat hij enkele uren la ter overleed. Van den dader ont breekt tot dusver elk spoor. De be volking wordt uitgenoodigd, aan de opsporing deel te nemen. Voor ter zake dienende inlichtin gen, welke kunnen leiden tot aan houding van den dader, wordt een belooning van 10.000.uitgeloofd. Der Leiter der Sicherheitspolizel und des S.D., Rotterdam (w.g.) WöLK S.S.-Sturmbannfilhrer. 10.000. GULDEN BELOONING. De politiepresldent Kerlen is op 3 September 1943, zooals gemeld, te Utrecht, op den terugweg van zijn bureau naar zijn woning, in de on middellijke nabijheid van zijn wo ning ingehaald door een ongeveer 20-jarige wielrijdster, die twee schoten op hem loste. De daderes is onherkend ontkomen. Volgens een beschikbaar signalement had zij donker haar en droeg zij een grijs- geruiten mantel. De bevolking wordt uitgenoodigd, aan de opspo ring deel te nemen. .Voor ter zake dienende inlichtin gen, welke kunnen leiden tot aan houding van de daderes, wordt een belooning van 10.000.— uitgeloofd. Der Leiter der Sicherheitspolizel upd des S.D. Amsterdam, LAGES, S.S.-Sturmb^nnführer. GEEN LICHT. De politie heeft iemand uit de Jan Blankenstraat bekeurd, die zijn rij wiel bereed, zonder dat het van de voorgeschreven verlichting was voor zien. DIEFSTALLEN. Een bewonder van de Jan in 't Veltstraat deed aangifte van het feit, dat 's nachts van hem drie konijnen waren ontvreemd. Door een bewpner van de Lange- straat werd aangifte gedaan, dat in de afgeloopen maand uit ziin woning een. textielkaart was gestolen. Door een bewoner van de Kruger- straat werd aangifte gedaan van de vermissing van een autowiel met banden. HAV-NIEUWS, Zondag 12 September 1943 zal er een ploeg van de H.A.V. deelnemen aan de groote nationale athletiekwedstrijden, welke gehouden zullen worden op de het vorige jaar geopende sintelbaan in het Hiluersumsche Sportpark en die georganiseerd worden door de Gooische Athletiek Club. Van de heeren zullen deelnemen Huurman op de 3000 m. B, Roos op de 3000 m C en Timmers op 100 m B, en van de-dames mej. Wage- maker op 100 m. B en verspringen B, mej. Zomer op verspringen B en mej. de Beurs op discuswerpen B. Voor de twee laatste dames beteekent het hun eerste uitkomen in de B-klasse van het betreffende nummer. Tevens doet er nog een dames-estafetteploeg mee aan de 4 X 100 m. Daar het hier een wed strijd betreft, waaraan de beste Neder landsche athleten deelnemen, kunnen wij geen voorspellingen doen voor de Heldersche deelnemers, doch wij ho pen, dat zij een zoo goed mogelijk fi guur zullen slaan. „NEEN-ZEGGER" STRENG GESTRAFT. Een manufacturier te West-Terschel ling, K. Knop, verkocht reeds vele maanden „neen" aan zijn klanten, ook al waren deze in het bezit van eepi spe ciale leveringsvergunning voor eenig artikel. Nu is echter onlangs uitgekomen, dat K. sedert 1940 op verschillende plaatsen op het eiland aanzienlijke voorraden verborgen hield: ledikan ten, dekens, bedstellen, matten enz. Daar hij deze goederen niet aan de door den distributiedienst of anderszins ge rechtigden heeft willen verkoopen, is de inspecteur van de Prijsbeheersching te Leeuwarden, die over dit on-sociale gedrag van Knop te oordeelen kreeg, tot de conclusie gekomen, dat deze goe deren werden acb+,v"'*',hn"den met het doel hoogere dan de geoorloofde prijzen te verkrijgen. Knop werd met f 10.000 beboet en de in beslag genomen goede ren zijn verbeurd verklaard. DE SCHAGER MARKT. Op de gebruiksveemarkt was weer een aardige drukte. Het was slechts jammer, dat er niet veel aankoop vergunningen konden worden uit gegeven. De handel in kalfkoeien was, mede door de hooge prijzen, zeer kalm. De hoogste noteering was 1600. De handel in tijdkoeien was stug: duur. De prijzen liepen tot f 1100 en geldekoeien gingen van de hand voor f 1150. Deze handel was redelijk. Pinken liepen van f600 tot f750, handel stug: duur. De bonnen varieerden van fl.70 f 1.75. Ze zijn de laatste weken dus aanmerkelijk gestegen in prijs. Over het algemeen is er tegen woordig veel vraag met daartegen over een tekort aan goede melk koeien en hoogdrachtig vee met een mooie uier. Graskalveren voor den handel wa ren dezfe week niet ter markt geko men. Voor de Centrale waren aange voerd 62 koeien en stieren en voorts 9 pinken, in totaal 71 stuks. Verder warep er eveneens voor de Centrale 12 graskalveren, 9 nuchtere kalveren en 5 schapen. De wolveemarkt lag nog altijd stil en de levering van slachtschapen is nog van weinig beteekenis. De biggen gingen tegen taxatieprij zen. Er waren wel enkele dieren aan gevoerd, doch de stemming was lus teloos. Konijnen voor de slacht golden f 1 per kg. De hoogste noteering voor fokkorüjnen was f30. De prijzen wa ren hier wel iets minder. Kippen voor de slacht f0.90 per kg. en een den dito. Politie. Verloren een regenkap je,. een portemonnaie inh. 80 cent en een portemonnaie inh. ruim f 10 en een kolenbon. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Wij herinneren belanghebbenden er aan, dat vóór 1 October a.s. alle maten en gewichten, die gebruikt worden of voorhanden zijn op plaat sen van verkoop e.d., moeten voor' zien zijn van de letter p. Voor degenen, die tot nu toe ver zuimd hebben hunne maten en ge wichten in de laatste twee jaren te laten herijken, bestaat daartoe als nog gelegenheid aan een der IJkkan- toren. (Voor Noord-Holland te Am sterdam, Brouwersgracht 276a, ge opend eiken werkdag, uitgezonderd Zaterdags, van 9.3015.30 uur). Verder is elke gebruiker van weeg toestellen verantwoordelijk voor de juiste werking daarvan. Hierop wordt door ambtenaren van het IJk wezen toezicht uitgeoefend. Wordt een toestel aangetroffen, dat niet aan de voorschriften voldoet, dan wordt opdracht gegeven dit te laten her stellen binnen een bepaalden termijn. Afgekeurde toestellen mogen niet worden gebruikt. Na afloop van den herstellingster mijn heeft een nieuwe keuring plaats, voor welk tweede onderzoek een vrij hoog keurloon verschuldigd is. Ieder is bevoegd zijn weegtoestel vrijwillig (tegen lager keurloon) ter onderzoek aan te bieden; van de re sultaten van dit onderzoek wordt een bewijs afgegeven. Toestellen, zuiver voor huishoude lijk gebruik bestemd (b.v. brievenwe- gers, babyschalen e.d.) en voorhan den op plaatsen, waar handel wordt gedreven, moeten voorzien zijn van het opschrift „niet voor handelsdoel einden" of „voor huishoudelijk ge bruik". Plaatjes met deze opschriften zijn aan het IJkkantoor te Amster dam verkrijgbaar. WACHTMEESTER DOOR EIGEN REVOLVER GEDOOD. Woensdagochtend ie te Dordrecht in het politiebureau een noodlottig onge luk gebeurd. De dertigjarige wachtmeester C. Sint Nicolaas had het ongeluk dat, toen hij zijn revolver neerlegde, het geladen vuurwapen afging. De kogel trof den politieman vlak onder het hart. Hij was op. slag dood. BERUCHT INBREKER STAAT TERECHT. Voor de rechtbank te Groningen heeft gister terecht bestaan een uitgebreid complot van dieven en helers, met als hoofddader de 39-jarige los-werkman P. v. S., te Hoogezand, gedetineerd, die reeds dertien veroordeelingen te zijnen laste heeft en zich thans wederom we gens zes verschillende inbraken en dief stallen had te verantwoorden. Een deel der feiten heeft hij gepleegd, nadat hij was uitgebroken uit de strafgevangenis te Leeuwarden, waar hij een straf voor andere feiten onderging, waarbij hij soms in vroüwenkleeren rondliep om aan de nasporingen van de politie te ontkomen. Verschillende getuigen wer den gehoord. De officier van Justitie eischte thans tegen den verdachte, die een volledige bekentenis aflegde, in totaal drie jaar gevangenisstraf. Tegen de a£ht mede- pligfrtigen werden lichtere straffen ge- eischt. De uitspraak is bepaald op Donderdag 16 September. VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. Koolrapen, bieten en winterwortelen voor wintervoorraad. Terwijl het aardappelenloof reeds al om gaat afsterven of is afgestorven en het rooieri der aardappelen in vollen gang is, bevinden de bieten, koolrapen en winterwortelen" zich nog in hun vollen groei. Wanneer men deze pro ducten voor wintervoorraad wil ge bruiken, dan behoeft men zich met den oogst nog volstrekt niet te haasten. Koolrapen blijven tot in het laatst van October in omvang en zwaarte toe nemen. Men «kan ze zonder bezwaab tot aan dat tijdstip in den grond laten zit ten. Bij het rooien der koolrapen wordt het loof bij den wortelhals afgesneden. De bekende roode bieten of kroten mag men nog gerust tot half October laten groeien. Tot aan dat tijdstip kan ook dit gewas nog belangrijk in zwaarte toenemen. Daar de broze ondereinden der bieten gemakkelijk afbreken, moet het rooien met zorg geschieden. De bla deren van de bewaarbieten worden niet afgesneden, doch afgewrongen. Winterwortelen mogen wel tot eind October op het veld blijven staan. Men behoeft dus thans nog niet met den oogst te beginnen. Alvorens de koolrapen, bieten en winterwortelen naar binnen te brengen, laat men ze buiten nog wat in zon en wind drogen; men ontdoe ze van mod der en kleideelen. Evenals aardappelen moeten ze tijdens den winter droog en koel, doch volkomen vorstvrij worden bewaard. Op deze wijze kunnen ze den geheelen winter tot in het voorjaar gaaf blijven. ROOSEVELT'S VERPLEEGSTER DOODGESCHOTEN. De Amerikaansche bladen toonen groote belangstelling voor den sensatio- neelen moord, die onder geheimzinnige omstandigheden in Indianapolis is ge pleegd op miss Rldings, die jarenlang de verpleegster van Roov""1* was. Miss Ridings, een bijzonder vroolijk meisje, verpleegde Roosevelt, 'toen deze vóór zijn presidentschap in Warm Springs wegens zijn verlamming werd behandeld, en ging door voor een der weinigen, die werkelijk iets afwist van het eigenlijke karakter van Roosevelts lijden. Roosevelt behandelde haar altijd zeer vertrouwelijk. haar fami liaar „Huty" en werd door haar „Uncle Franc" genoemd. Daar de doktoren, die den president tijdens zijn kuur hebben behandeld, het slachtoffer zijn geworden van auto ongevallen, trekt de dood van miss Ri dings de bijzondere opmerkzaamheid. Zij werd gevonden in de uniform van het Amerikaansche leger, .net verschei dene schoten in het lichaam, in een hotelkamer te Indianapolis, enkele dagen nadat voor den er keer op merkingen waren gemaakt omtrent den PP7.nnd „i-, Pce:evelt. SCHAGEN, 8 Sept. 1943. 2 veulens f 1000—f 130018 tijdkoeien f 900—f 1100; 19 geldekoeien (magere) f850— f 1150; 71 id. (vette) centrale; 3 kalfkoeien f 1250—1600 4 pinken f600—f 750; 12 gras kalveren centrale; 9 nuchtere kalveren centrale; 5 schapen (vette) centrale; 45 biggen taxatieprijs; 146 konijnen fl per kg.; 40 kippen f0.90 per kg.; 10 eenden f 0.90 per kg. Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; chef van dienst: TJ. N. Adema, Alkmaar; bui tenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks. Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwljne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Adv. W. Ragetlle, Koog a. d. Zaan. De een houdt van een avontuur lijk meisje, wier vagebondeerend hart door heel de wereld zwerft, ter wijl een ander meer het vrouwe lijk type bemint, dat binnenshuis haar heil en heul zoekt. De een heeft een knobbel als een duivenei voor talen, en staat met de rekenkunst steeds op gespannen voet, en een an der speelt met formules als een vio list met zijn snaartuig, doch beschikt over een stijlvermogen, waar ge van rimpelt. Zelf behoor ik tot geen van beiden, en dus tot de ondermaatsche categorie, die aan twee euvelen te gelijk sukkelt, en misschien nog aan een derde bovendien. Wie mij wel eens in een vreemde taal heeft hoo- ren hakkelen, moet stellig onver geeflijk lankmoedig zijn geweest, als hii of zij me in levende lijve liet vertrekken, en een iegelijk, die in den toovertuin der wiskunde hove niert, is voor mii zoo goed als taboe, en poog ik angstvallig te ontwijken. Mijn jongere broer daarentegen, die nog de schoolgaande jeugd repre senteert, schijnt voor de schoone sekse wel te ziin geschapen, maar met' becijferingen zit hii altijd ho peloos te prutsen. Doch sinds het historische moment, dat ik hem met succes eens bij een algebra-som en meetkundig vraagstuk heb gehol pen, waarmee hii leeliik in de klem was geraakt, genoot ik langen tijd zijn onverdiende achting. Vanzelf sprekend voelde ik mii daardoor in wendig gestreeld, temeer, waar ik voor het examen op deze vakken driemaal achtereen was gestraald, al trachtte ik zooveel mogelijk een luchtige onverschilligheid te vein zen onder zijn loftuitingen, wanneer ik een of ander probleem tot in de geheimste schuilhoeken had verkend wat mii, eerlijk gezegd, slechts een sporadischen keer mocht gelukken. Nochtans heeft een dergelijke le venshouding onmiskenbare voordee- len, want zii hult U in een aureool van wonder en mysterie. En het is immers juist het element van het raadselachtige, dat ons in de men- schen het meest aantrekt. Maar een paar maanden terug is. er een kloof tusschen ons gaan geeuwen, die ól gapender dreigt te worden, en moei lijk weer zai zijn te overbruggen, als ik mij niet vergis. Het geschied de toch in de onvergetelijke dagen, toen de Donkere Duinen nog het luisterrijk lustoord vormden voor alles, wat los en vast met elkaar verkeerde, dat ik hem in een uitge- holden boschweg, die zich roman tisch door het park slingerde, plot seling ontmoette in gezelschap van een bekoorlijke fladder jurk. Een zeeroover van het piraten-eiland kon zijn schat niet inniger tegen den borst hehben gedrukt, dan hij het de zijne deed. Er verscheen een on gewone glans in mijn beslagen frontloupjes bij dien aanblik, maar het was er veeleer een van verba zing dan van boosaardigheid of ja- louzie, ik kan het met een rem ge weten verklaren. Zij waren zoo in tens aan het vr"en, dat ze van mijn nadering niets bespeurden, en el kander voortdurend met een ver heerlijkt gelaat omklemd hielden. Toen ik op tien meter afstand was gekomen, liet ik een waarschuwend kuchje hoesten, dat zeer discreet klonk in de geurige stilte, die ons omarmde. Zii keken nagenoeg ge lijktijdig op, en ik meende uit mijns broeders mondwerk een woord te vernemen, dat van verbijsterend weinig vroomheid getuigde, hoewel hij in de kerk doorgaans het luidst van ons allen pleegt te zingen. Nu zag ik ook beter, wie hii daar zoo prangend had .omhelsd, de spitsboef. Het was de dochter van mijn siga ren-handelaar, een verrukkelijk mokske, naar wier gunst ik vroeger zelf tevergeefs herhaaldelijk had ge hengeld. Maar zij gaf een allenminst verslagen indruk, toen zij mij ont dekte. Geen' bedeesde blos kleurde haar wangen, en evenmin struikelde er een gestamelde en verlegen ver ontschuldiging van haar lieve lip pen. In haar oogen, zoo helder als bronwater, flonkte zelfs een guitige twinkel, tot mijn onbeschrijfelijke beproeving. Zóó, sprak ik kalm en be- heerscht tegen hèm, en onderdies keek ik haór opzettelijk over het mooie hoofd, want zij was een schouder kleiner dan mij, ik merk, hum, hum, dat je al vlijtig aan het repeteereirbent, hum? Hii grinnikte schamper om mijn opmerking. Je zegt er natuurlijk niks van tegen den ouweheer, hum? durf de hij me brutaal te imiteeren. Ik heb een zwijgzamen aard. wurgde ik zulk een walgelijke ver onderstelling, en volgens mijn opinie dienen verraders onverwijld en zonder pardon te worden opge knoopt aan den lichtloozen lantaarn paal van het Koningsplein. Hij zag mii dankbaar aan, en ik kon duidelijk constateer en, dat ook zij me met grooter welgevallen ga desloeg. dan ze dit ooit tevoren had ££&dclclTl Daar zul je geen spijt van heb ben, beweerde hii in spontane erkentelijkheid. Ik heb namelijk direct al met de kans rekening ge houden, je hier als verwoed botani cus te kunnen aantreffen: en zoo doende bij voorbaat reeds een fijne verrassing op je lessenaar neerge legd. Ik stond werkelijk enkele secon den perplex over deze tractatie, daar de spaarduivel hem het laatste jaar als een vampier in de klauwen had gevat, doch zij was tenslotte het kind van een tabakswinkelier, en wellicht had hii op een listige ma nier een pakje goudgele shag van haar cadeau gekregen, je kon het nooit weten Je hebt een benijdenswaardig vooruitzienden kiik op de dingen, moest ik tegen wil en dank toege ven. Nou. het zal mij benieuwen, wat het voor een aalmoes is, vervolgde ik uiterlijk sceptisch maar heimelijk hoopvol, terwijl ik langs het pad der deugd verder wandelde, en mii bedaard van de zondaars verwijderde. Zoodra ik onze woning had be reikt. sprong ik drietreeds de trap op, als voortgezweept door een ver vaarlijk tempeest. Wie schetst echter miin toorn en teleurstelling, toen ik met popelend bloed mijn studeercel binnenstoof. Want wat lag daar keu rig en netjes op het bureau? Een ingekleede vierkantsvergelijking, waarvan hii de oplossing niet kon vinden, vergezeld van een vriende lijk verzoek, om deze even voor hem te willen uitkleedenl Ik heb onmiddellijk een moker genomen, en het stuk papier muur vast bii hem aan den wand van zijn slaapkamer gespijkerd. Over schelmen gesproken J. WARDY. I OCTOBER A.S.: OPENING VAN HET WINTERHULP- SEIZOEN. De R in de maand wijst op den na derenden winter, die afgescheiden van de vraag, of hij zacht zal zijn dan wel streng voor vele van onze land* genooten moeilijk zal zijn te doorwor stelen. Reeds nu stelt het leven aan vele gezinnen zware eischen en hoe veel te meer moet dit aanstonds niet het geval zijn, wanneer de vaste we- kelijksche uitgaven nog weer worden verhoogd met die voor brandstof, ex tra-voeding, kleeding en -dekking. Voor de talloozen, die met een bescheiden inkomen nu nog maar juist de touwtjes aan elkander kunnen knoopen, betee kent dit een dreigend tekort, waarbij men het eene gat met het andere zal trachten te stoppen, zóó lang tot er geen uitkomst meer is. Waar thans in betrekkelijken zin armoede wordt gele den, dreigt voor den winter het pau perisme. Om hier de helpende hand te bie den beschikken wij thans gelukkig over een organisatie als de Nederlandsche Volksdienst, die zich met zijn Winter- hulpwerk tot taak heeft gesteld een aanvulling te verschaffen, waaruit de extra-kosten, voortvloeiende uit de wintermaanden, bestreden kunnen worden. Het geldt hier dus niet een be strijding van de oorzaak, welke is ge legen in een te laag inkomen, doch van het gevolg, dat zich uit in een gezins toestand, welke de poorten opent voor ondervpeding, geringeren weerstand, epidemische ziekten en al wat hiermede inhaerent is. Hieraan mede te werken ls, waar de Nederlandsche Volksdienst partij-politiek noch confessioneel is ge bonden, taak en plicht van het geheele Nederlandsche volk. Het Winterhulpwerk wordt per 1 Oc tober a.s. weer aangevat en reeds in de daarop volgende dagen van 2 tot 4 October zal men ter gelegenheid van de groote landelijke collecte, welke zal worden georganiseerd, van zijn sym pathie voor dit werk kunnen getuigen. Er zal worden gecollecteerd met vlin ders onder het motto: „Óp iedere Jas een vlinder, maakt veler zorgen minder." Reeds bij voorbaat roepen wij aller medewerking voor het welslagen van deze collectie in, waarbij wij ons in hft bijzonder tot hen richten, die zich als collectant of als collectrice zouden wil len aanmelden. Zij kunnen zich hiertoe wénden tot de kantoren of de buurt- schapshoofden van den Nederlandschen Volksdienst. Wie werkt voor den Volks dienst, die werkt voor het volk. Onderti ,uwd: PIET TIGCHELAAR en JI8 v. d. WOUDE. Huwelijksvoltrekking op 1 Oct., v.m. 10.30 uur te Den Helder. Den Helder, Fazantenstr. 6. 7 Sept. 1943. Julianadorp, Rijksweg 114. Gelegenheid tot feliciteeren op den trouwdag, van 46 uur nam., Fazantenstraat 6. Handel in bonnen is misdadig. De straf is zwaar en ongenadig! 13 Sept. a.s. beginnen de navolgende gymnastiek- klassen: Dinsdag 7.308.30 gehuwde Dames. Woensdag 4.205.10 Kinderen 6, 7, 8, 9 j. Woensdag 5-106.00 Kinderen 10, 11, 12, 13 j. Vrijdag 6.007.00 Dames. 7.008 00 Heeren. Alle lessen vinden plaats in het P.P.-lokaal, Hoog straat 2. P.S. Aan enkele van deze lessen kunnen nog eenige nieuwe leerlingen deel nemen. Inschrijving: dagel. (beh. Zat.) 1.00—2.00 H. A. LORENTZSTR 68. 10932, 18486. TREKKING VAN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1843. VIERDE KLASSE, 2e TREKKING. HOOGE PRIJZEN, r JÖ.OOO— 9990; 1 5000—i 2180; f 2000.— 81269; t 1500— 19181; t 1000— 1388a 14730, 19058; f 400— 1002, 4998, 19475.-1 200— 283S 3055$ *100— 10274. 13441. 1S896. 16683. 20080 PRIJZEN VAN 165— 1034 10S3 1160 1161 1167 1173 1183 1249 1303 1309 1343 1379 1403 1430 1442 1491 1499 1505 1506 1522 1525 1598 1620 1625 16Ü8 1650 1671 1739 1771 1789 1816 1839 1846 1849 1957 1972 1992 2173 2184 2214 2314 2317 2331 2414 2515 2522 2525 2619 2627 2692 2696 2723 2790 2793 2798 2802 2812 2820 2825 2330 2871 2922 2965 2967 2980 3069 3340 8348 3403 3406 3472 3500 3518 3524 3526 3538 3552 3560 3581 8587 3626 3647 3690 8734 3763 3773 3784 8796 8876 3900 8928 3943 4125 4142 4164 4173 4222 4264 4314 4331 4346 4355 4358 4373 4381 4408 4523 4530 «542 4561 4565 4588 4602 4603 4638 4643 4659 4742 4822 4906 4937 4943 6027 5044 5080 5081 5141 5203 5212 5214 5217 5220 5245 5280 6295 6314 63:6 6342 6350 6358 6388 5465 5470 5474 5501 6519 6523 5529 6573 5599 6744 6799 6802 58Ï2 5814 5846 6851 5863 5902 6913 6924 6928 6935 6969 6017 6089 6175 6233 6295 6324 6328 6329 6363 6396 6402 6456 6471 6474 6489 6508 6568 6572 6583 6652 6694 6750 675} 6784 6792 6804 6831 6881 6894 6911 6952 6994 7031 7050 7166 7208 7209 7270 7322 7342 7349 7385 7409 7424 7428 7441 7478 7481 7534 7539 7546 7594 7607 7675 7692 7699 7757 7884 7890 7893 7897- 7914 7921 7940 7987 8017 8024 8046 8065 6075 8081 8111 8177 8179 8184 8193 8240 8250 8281 8308 6315 8317 8318 8322 8324 8400 8432 8438 8456 6550 8557 6605 8616 8618 6655 8659 8681 8739 8762 8851 8916 8948 8955 8964 8969 6986 8991 6051 9087 9090 0150 6158 9174 9188 6219 9283 9305 6308 8316 9328 6405 0423 9427 6428 9485 9500 9503 9535 6585 9596 9600 9605 9613 «615 9632 9639 6701 9715 9722 9760 0779 9784 9790 9817 9819 9839 9844 9845 9863 9864 9898 9901 9951 10023 10024 10072 10079 10082 1010J 10146 10167 10177 10223 10231 10276 10308 10319 10342 10371 10405 10450 10502 10509 10532 IÓ539 10556 10577 10588 10592 10602 10741 10750 10769 10854 10880 10942 10944 1097? 10975 10978 11067 11125 11131 11161 11191 11202 11208 11233 11270 11292 11301 11309 11333 11349 11353 11368 11386 11386 11363 11396 11404 11405 11417 11458 11461 11553 11604 11618 11642 11643 11667 11682 11683 11684 11722 11739 11744 11760 11763 11899 11901 11948 11969 11987 12009 12019 12064 12083 12188 12191 12198 12204 12253 12388 12423 12429 t2473 12474 12478 12522 12554 12568 12617 12839 12883 12690 12707 12750 12762 12798 12811 12817 1282) 12854 12867 12879 12884 12905 12981 13000 13130 1316) 13189 13285 13307 13314 13320 13345 13380 13408 13410 13421 13432 13445 13452 13489 13508 13553 13622 13643 13650 13699 13709 13744 13761 13780 13811 13815 1S822 13838 13881 13892 13937 13949 14005 14051 14052 14077 14131 14132 14143 14157 14223 14268 14285 14303 14304 14312 14359 14386 14397 14412 14425 14436 1445) 14464 14471 14483 14524 14555 14603 14633 14675 14683 14699 14741 14749 14794 14804 14816 14841 14883 14887 14903 14911 14919 1493) 14969 15019 15043 15043 15192 15232 15242 15263 15267 15273 15279 15340 15382 15387 15418 15422 15429 15457 15471 15488 15511 15513 15515 15516 15553 15594 15603 15824 15843 15664 15671 15689 15700 15718 15719 15772 15786 15809 15841 15869 15872 15905 15949 15978 16013 16022 16095 1610Ó 16227 16235 16248 16286 16297 16298 16305 16322 16323 16331 16448 16453 16458 16462 16474 16521 16529 16534 16588 16590 16639 16649 16631 16656 16668 16677 16721 16780 16797 16843 16854 16856 16881 16898 16901 16905 16933 16966 16983 16999 17014 17064 17083 17161 17213 17233 17240 17284 17317 17319 17328 17329 17332 17339 17379 17380 17385 17403 17443 17448 17512 17534 17584 17587 17591 17603 17618 17619 17620 17643 17652 17658 17757 17765 17776 17781 17818 17864 17900 17907 17966 17982 17998 18028 18033 18063 18132 18152 18170 18173 18200 18285 18298 18300 18315 18355 18368 18392 18413 18421 18423 18468 18474 18525 18545 18577 18707 18708 18709 18728 18770 18791 18818 18822 18845 18849 18892 18894 18895 18896 18911 18932 18947 18980 18988 19039 19044 19055 19073 19133 19134 19161 19169 19175 19199 19252 1S264 19299 19387 19405 19415 19423 19568 19578 19580 19621 19655 19888 19708 19712 19750 19830 19831 19861 19888 20021 20044 20092 20110 20125 20136 20141 20181 20197 20212 20214 20216 20245 20314 20318 20331 20352 20358 20421 20430 20449 20483 20544 20664 20677 20679 20703 20725 20737 2D783 20813 20833 2Q848 20885 20898 20912 20976 21019 21025 21035 21036 21059 2110) 21158 21192 21273 21290 21305 31S75 21563 21575 21606 21638 21672 21673 2172« 21764 21600 21618 21818 21851 21915 21931 Billijke voorwaarden De Directie. Miep.... wie heeft je dat fabeltje verteld, dat je fijne goetf in de wasch méér dan vroeger, slijt? Heb je nog nooit ECHFALON gebruikt? Wan! dan wist le beter! Voor de fijne wasch... niets beter dant r Cïfiee Dagmeisje gevr. op Wierin gen. Kruijf, Bijlstr. 7, Hippo. Net meisje zoekt slaapka mertje, liefst m. middagkost. Br. o. no. 392-H bur. v. d. bi. Terstond gevr. een keuken werkmeisje of keukenwerk- knecht. Hotel Bellevue. In dorp bij Alkmaar meis je of Juffr. gezocht in klein gezin, om samen m. d. vrouw des huizes het werk te doen. Eén kind geenbezwaar. Br. ond. no. 387-H bur. v. d. bl. Spoed! Wedn., 59 jr. met 2 groote zoons vraagt nette huish., middelb. lft. Br. aan A. Schouwenaar, Molenvaart 178, Anna-Paulowna, H.H. Kappers! Gevr. nette leerling of kappersbediende. K. Been, Keizerstraat 11. Mevr. Visser, Singel 36, vr. een flink meisje v. de mor genuren. Zondags vrij. Gevr. een meisje als hulp ln de huish., in een verbouw de klppenboet, daar de vr. naar een herst.oord moet. Adres: Tolhoek, Kerkweg 12, Anna-Paulowna Gevr. net meisje voor de morgenuren. Adres: Koning straat 49. Gevr. een dagmeisje bij A. Bakker, v. Hengelstraat to, Wierlngen-Hippolytughoef. H.H. Kappers! Gevr flinke jongen en meisje voor oplei ding dames- en heepgnvak. Adres: Th. v. Deutekom, Ko ningstraat 49. Mevr. BreUer, Bankastraat, hoek Timorlaan, vraagt meis je v. d. ochtenduren. Zon dags vrij. Te koop antoped op luchtb. z.g.a.n. j 40, 1 jongensjasje, lft. 3 4 Jr. I 7.50. Van Hoek, Fazantenstraat 72. Te koop een wagen op luchtb. J 900. P. v. Voort, Middenvltet 9, Julianadorp. Te koop overjas I 45 HoN man. Sternstraat 19. Te koop 1 z.g.a.n. j.winter- Jas, o. kw., lft. «0-12 jr., prijs I 35 en 1 pr. voetbalsch, mt. 39, prijs f6.50. De Boer, Jan ln 't Veldstraat 115. Te koop een 6r. kleurige vos J 75. Anraat, Narclsstr, 49. Te koop een partij planken, met ramen van een boet J 70. C. S. de Wit, Vischstraat 7. Te koop een wandelwagen tje f28. C. IJfs, Rijksweg 52a, De Kooy. Te koop gevr. 1 pr. zw. mo lières mt. 38, i.g.st.z. Jaara- veld, Goverstraat 40. Te koop gevr. 1 stel over gordijnen. Adres: Dienaar, de la Reystraat 2A. Te koop gevr. flinke roei boot (sloep of gr. Jol) Br. m. omschr. en prijs aan A. Zandbergen, Ringdijk 66, Wormer. Te koop gevr. een goede schooltasch. G. Vergaai), pluimveefokker, Breezand. Overgordijnen te koop gevr. Lebbe, Oranjestraat 2. Te koop gevr. een z.g.an. haardkachel. S. Hagendoorn, Begoniastraat 35. Gevr. een zeer goede ver rekijker. Joh. Comelissen, Meerweg 34, Breezand. Privaatles aangeboden tn de Duitsche en Engelschc taal. p. Klaassen, Parallel weg 71. 2 Nette heeren, P.G., zoe ken dito dames, lft. 20-25 jr. (Liefst vriendinnen). Br. m. f. welke op eerew. retour wor den gez., ond. no. 391-H bur. van dit blad. Degenen, die een zwart witte spanlel hebben meege nomen van den Tuintjes weg te Huisduinen, worden vrien delijk verz. hem terug te bal. Badhuisstraat 126. Plaatsing aangeb. voor een plano. Stemmen en onderh. gegar. Adres: Bur. v. d. blad. Wie ruilt m.mantel, d.bl., o. kw., lft. 7-8 Jr. voor w.man- tel, lft. 9-10 Jr., o. kw., of te koop gevr. C. Katei*, H. W. Mesdagstraat 11, Huisduinen. In ruil aangeb. wollen swag- ger, O. kw., mt. 42 v. Egypt. linnen regenjas of mantel pakje. Tevens te koop mod. zw. dameshoed I 10. H. Jan- sejL v- Heemskerkstraat 40. Wie ruilt 1 pr. z.g.a.n. br. suède d.sch. mt. 41, h. h. v. Pb of 3(4 hak? Bruns, Pol derweg 5. Twee vrienden zoeken een slaapkamer. Br. onder no. 388-H bureau van <Jlt blad. 2 Nette meisjes zoeken zlt- slaapkamer. Br. onder no. 389-H bureau v. d. blad.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2