VAN GEELEN VehkcJk, SIICCES-1NSTITU1IT CASINO JUTTERTJES. Siiiiatie rondom de Middellandsche Zee. Woonhuizen GA MET UW GOUD EN ZILVER W1LLY DERBY Stoppage, PALTHE ff. STADSNIEUWS.. BEZOEK N.FLC-STUDIO. Mededeeling van het fyA.F. Anna Paalowna. Wieringen. Middenmeer Versterkte activiteit in nabije Oosten RECHTSZAKEN. LANGS DE VELDEN. V ZEELAND MARKTBERICHTEN. Advertentiën. Bekendmaking. Geldbelegging A. P. DE WIT Juwelier Tel. 239, Schagen Bekwaai Uperpoft Alles in orde? vraagt c0^ Pootaardappelen. n DOUWE EGBERÏS product van uitstekende, kwaliteiti ff»»' - Overal verkrijgbaar! Zondag 26 Sept. 2 uur precies 4 9 5 e STAATSLOTERIJ Personeel gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd Diversen RIJWIELDIE VEN WORDEN HARD AANGEPAKT. In dezen tijd, waarin leder die zijn rij- wlfcl kwijt raakt, ook voor veel geld geen ander kan bekomen, stelt de officier van justitie mr. De Brueys Tack zich op het standpunt, dat door het opleggen van zware straffen de rijwieldiefstallen moe ten worden tegengegaan. Zoo vorderde hij Dinsdag ter zitting van de rechtbank te Alkmaar tegen den 22-Jarlgen landar beider C. G. uit Avenhorn, wegens rij wieldiefstal een jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Berkhouwer, wees er op, dat verdachte in Schardam woont en in de Wieringermeer werkt, lederen dag 3 uur moet fietsen en viermaal een aanvraag om banden zag afgewezen. Met het oog op vrouw en kind bepleitte hij clementie. Een Jaar gevangenisstraf luidde ook de eisch tegen den 23-jarigen lijstenmaker B. H. uit Hilversum, die te zijner verdedi ging had aangevoerd, dat ook zijn fiets gestolen was. Rekening houdende met bijzondere om standigheden (de delinquent is onder be handeling van dr. Hoeneveïd), vorderde hij tegen den Alkmaarschen chocoladebe werker J. H. wegens een poging tot rij wieldiefstal 6 maanden gevangenisstraf. De eisch tegen den 19-jarlgen bakker N. J. H. alt Wervershoof, die ook een tij- wiel had ontvreemd, luidde 8 maanden gevangenisstraf. „Kom Je me van avond halen?" Ja zeker, maar doe je dan ook weer die RAMO jumper aan? Die staat je altijd zoo lief!" BREIWOL ove/u&wjé dtM ooïioy! Omdat de Verkade-producten nog zoo goed zijn is de vraag zóó groot, dat de winkelier U niet altijd kan helpen. Wij doen echter wat wij kunnen en leveren nog flinke hoeveelheden. Is U vandaag minder gelukkig, dan zult U, als vaste klant, een volgende keer zeker aan de beurt komen. De Gemeenschap „Vreugde en Arbeid" deelt mede, dat in samenwerking met den Nederlandschen Omroep de gele genheid is opengesteld, een regelmatig bezoek te brengen aan de N.R.C.-studio Je Hilversum ter bijwoning van een bonten middag. De opening daarvoor is voor de Pro vincie Noord-Holland op Zaterdag 25 September a.s. Verder wordt deze bonte middag ge durende het winterseizoen voor deze zelfde provincie, iederen Zaterdag (4en) van de maand herhaald. Dè verdere inlichtingen en gegevehs hierover worden verstrekt door het Ne- derlandsche Arbeidsfront, Spoorstraat 112, Den Helder. DIT HET POLITIERAPPORT. Diefstallen. Een inbraak werd ge pleegd in een perceel aan de Emma- straat; daarbij werden ontvreemd een zevental dekens, een fornuis en een, ja pon. Ook werd aangifte gedaan van de vermissing van een roeibootje uit het Noord-Hollandsch Kanaal. De verduistering. - Politioneele waar schuwingen terzake van verduisterings- overtrédingen werden 'uitgereikt aan bewoners van den Brakkeveldweg, de Van Galenstraat, de Van der Hamstraat, de Van Heemskerkstraat en aan twee bewoners van de Bothastraat. Middenstandscursus. - Met medewer king van het R.K. schoolbestuur, dat lokaalruimte in de R.K. school in de Spoorbuurt beschikbaar stelde, konden de moeilijkheden om zooveel leerlingen onder te brengen, ondervangen worden en de plaatselijke cursus van het Insti tuut voor Middenstandsontwikkeling, de z.g. mïddenstandscursus, een aan vang nemen. Of de gunstige examen resultaten van -het vorige jaar hierbij van invloed zijn, is natuurlijk moeilijk te beoordeelen, maar een feit is, dat niet minder dan 70 leerlingen zich heb ben laten inschrijven voor dezen cursus. Kerkconcert N.H. Kerk te Hippolytus- hoef. - Zondagavond had een kerkcon cert plaats in de N.H. Kerk te Hippoly- tushoef. Voor een büna vol kerkgebouw werd op initiatief vêm den Zusterkring een concert gegeven, waaraan mede werkten orgel, viool, cello en fluit, ter wijl tevens een paar zangnummers ten gehoore gebracht werden. BEëEDIGING NEDERLANDSCHE VRIJWILLIGERS. Zondagmorgen werd te 's-Graven- hage een bataljon Nederlandsche Vrij willigers der Waffen SS geëedigd Vele familieleden en bekenden van de vrijwilligers waren aanwezig, terwijl ook een aantal Duitsche militaire au toriteiten van hun belangstelling blijk gaf. Nadat de eed van trouw op den Füb rer was afgelegd voerde de SS-Ober- gruppenführer Rauter he woord. Hij wees erop dat het belangrijk is dat men in deze dagen trouw aan den Füh- rer zweert zooals ook het Duitsche volk heeft gedaan. Trouw is een der voornaamste grondbeginselen van het nationaal-socialisme, gegrondvest in het geheele Duitsche volk. Daarom zal Duitschland strijden voor een Ger- maansche eenheir tot de eindzege is bevochten. Met het uitbrengen van een driewerf Sieg Heil op den Führer aller Germanen besloot SS-Obergruppenfüh- rer Rauter zijn rede. Uitvoering Wieringermeerfanfare. - In hotel Smit gaf Zaterdagavond de Wie ringermeerfanfare haar eerste najaars uitvoering, welke door opkomst van het publiek zoowel als door het gehalte van het gebrachte zeer goed geslaagd mag heeten. Onder den dirigent, den heer Korver, werden eenige voortreffelijke muzieknummers gegeven Hierop werd opgevoerd het tooneel- stuk „Levensschaduwen" onder regie van den heer H. Dekker. Het succes was zeer groot, zoodat ons korps mag terug- Men op een atond, welke als goed ge slaagd mag gelden. De door de landing in Italië ingetre den verandering in de situatie in de Middellandsche Zee is het onderwerp van een beschouwing in de Berliner Börsen Zeitung, waarin wordt toege geven, dat de geallieerden thans op de ze Zee meer de vrije hand hebben. Aangenomen kan worden, dat tengevol ge van de besparing aan scheepsruim- te een betere verzorging der gebieden in het nabije Oosten en Indië te ver wachten is, die een versterking van den vijandelijken invloed van deze landen ten gevolge zal hebben. Evenzoo moet er rekening mee worden gehouden, dat Engeland een deel zijner oorlogssche pen uit de Middellandsche Zee naar den Stillen Oceaan zal dirigeeren om, daar krachtiger tegen Japan te kunnen op treden. Het oude recept van den vorigen we reldoorlog, de vesting Eusopa van het Zuiden uit op te rollen, aldus vervolgt de Berliner Börsen Zeitung, houdt meer dan ooit de gemoederen in het geallieerde hoofdkwartier bezig. In ver band hiermede zullen de Dodekanesos, Kreta en de door onze troepen bezette Grieksche eilanden met versterkte ac tiviteit van den vijand rekening moeten houden. pe door het openen van de Middellandsche Zee gewonnen tonnage is dringend in den Indischen Oceaan noodig. Voor het scheppen van een tweede groot strijdtooneel in het Oos ten van de Middellandsche Zee is zij, zoo besluit het blad, althans voor het oogenblik, niet toereikend. MUSSOLINI BIJ DEN FÜHRER. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 19 Sept. De Duce heeft on middellijk na zijn bevrijding een be zoek van verscheidene dagen aan den Führer gebracht. WIE PLEEGDE DEN DIEFSTAL? De eerste zaak, die Dinsdag voor de Ar rondissementsrechtbank diende, kenmerk te zich door een groote belangstelling. Als verdachte stond n.1. terecht een 47- jarig bemiddeld vrouwtje uit Oudorp, dat tot nog toe als zeer hulpvaardig belfond stond, doch thans geruimen tijd in voor arrest zit, omdat er sterke aanwijzingen bestonden, dat zij op 6 Aug. ten nadee- le van den heer L. de Rover, den anti quair uit de Houttil té Alkmaar, uit een portefeuille, inhoudende J 2400.—, honderd gulden had ontvreemd. Als huisvriendin had ze reeds jaren omgang met de fami lie, die meerdere malen iets bad vermist en daarom verdenking tegen haar had op gevat. Op 9 Augustus hadden de heer en mevrouw De Rover medegedeeld, dat ze 's avonds zouden uitgaan en haar te ken nen gegeven, dat ze dien avond niet be hoefde te komen. Desondanks was ze dien avond om kwart voor acht toch versche nen. Ze had haar flets in den winkel ge zet, zich voor een jumpertje, dat ze voor mevrouw had gebreid, naar boven bege ven en in den winkel nog een kleine reparatie aan haar fiets verricht. Na haar vertrek had ze aan anderen medegedeeld, dat de familie niet thuis was en dat de deur los was. Ze wilde dit ook de familie mededeelen en had daar om het jumpertje weer medegenomen. Bij haar thuiskomst miste de familie uit de geldtasch 1100.— en aangezien R., met het oog op de verdenking tegen de vrien din, aan den heer Jacobse verzocht had een oogje in het zeil te houden en deze gezien had, dat verdachte om kwart voor acht naar binnen was gegaan ep daar een half uur had vertoefd, werd het voor de familie zekerheid, dat verdachte den diefstal had gepleegd en dit te meer, waar de familie overtuigd was, dat ze de deur had gesloten. De aanwijzingen tegen verdachte werden nog versterkt door de verklaring van mej. A. Voerman uit Schermerhorn, die dien avond aan de deur was geweest, doch deze gesloten vond. Toen zij zich bij den IJssalon van Hulskamp bevond had zij gezien, dat ver dachte een draaiende beweging aan het slot* had gemaakt en naar binnen was ge gaan. Zoowel tegenover de politie als tegen over den rechtercommissaris had de ver dachte volgehouden, den diefstal niet te hebben gepleegd. Ook voor de rechtbank hield ze dit staande. Toen ze hoorde, dat de heer De Rover tegen haar een civiele vordering van f 100 instelde en begreep, dat hij vorderde, dat de rechtbank haar zou verplichten aan De R. f 100 te betalen, zeide zij dan ook dit zeer onbillijk te vin den, omdat zij het geld niet had ont vreemd. De president merkte op, dat de recht bank dit wel zou uitmaken. De president: „Het geld van De Rover behoorde u niet toe en u had geen ver gunning dit weg te nemen." Verdachte: „Ik heb het niet weggeno men." De president (heftig): „Dat vraag ik u niet. U moet mijn vraag beantwoorden. U had toch .geen toestemming over het geld van. De Rover te beschikken?" Verdachte (bedeesd): „Neen, mijnheer." De president: „Dan is het woord aan den officier." Het requisitoir. De officier, mr. De Brueys Tack, was van oordeel, dat men te doen had met een geraffineerde verdachte, die met echt vrouwelijke listigheid steeds ontwijkend antwoordt. Voor spr. stond het vast, dat ze het geld had ontvreemd Daar is de deur, die anderen gesloten vonden en die zij opende. Daar is de verklaring van getuige Voerman, die zag, dat zij den sleutel om draaide, daar is de eigenaardigheid, dat ze, terwijl de familie kennis had gegeven, afwezig te zijn, toch een bezoek brengt, een half uur in het huis vertoeft en het jumpertje, dat ze kwam brengen, weer meenam en daar is de geraffineerdheid, dat ze, begrijpende, dat het geld gemist zou worden, aan anderen mededeelde, dat de deur los was. Verdachte was de eeni ge, die wist waar de Lipssleutel was, wist dat de familie uit was en kwam al tijd als dit het geval was. Spr. achtte het bewijs wettig en overtuigend bewe zen en vorderde tegen verdachte een jaar gevangenisstraf. De verdediging. De verdediger, mr. Berkhouwer, buiten beschouwing latende of vast stond, dat er f 100 ontvreemd was, wees er op, dat ver dachte nimmer met de politie in aanra king was geweest, bekend stond als hulp vaardig, over een flinke bankrekening beschikt, al 21 jaar bij de familie De R. over huis kwam en de vrouw, toen deze uit het ziekenhuis kwam, met de huishou ding terzijde heeft gestaan. Van kleptoma- nle is geen sprake, geldnood had ze niet en pleiter achtte het dan ook uitgesloten, dat verdachte den diefstal heeft gepleegd Uitvoerig bestreed hij het z.g. matema- tlsche bewijs van den officier, dat slechts waarde had, wanneer getuige Jacobse den geheelen duur van de afwezigheid der familie had opgelet. Nu weet men niet of er ook iemand tusschen 7 uur en kwart voor acht in de woning is geweest. Reeds eerder werd er iets bij de familie De R. ont vreemd, waarvan de dader bekend werd. Dat verdachte, hoewel ze wist, dat de familie uit zou gaan, toch op bezoek kwam, is niet zoo vreemd, als men weet, dat het herhaaldelijk voorkwam, dat de familie zou uitgaan en niet uit ging. Pleiter was van oordeel, dat het noodlot «tegeil deze vrouw was. Steeds heeft zij ontkent. De familie De R. verdcaht haar nu eenmaal en men wil nu eenmaal graag zijn stellingen bewaarheid zien. Pleiter was overtuigd, dat, als deze vrouw het gedaan had, zij stellig bekend zou hebben, om haar gemoed te luchten. Haar steeds ontkennen moet de rechtbank ook iets zeggen. Ten slotte vroeg pleiter vrij- sprs&k< Na re- en dubliek en nadat verdachte nog verklaard had onschuldig te zijn, werd de uitspraak bepaald op 5 October. Zondagavond. Voor we vanmiddag beginnen met den wedstrijd Helder—Halfweg, eerst even kijken bij de huldiging van van den Hoff. Het was deze week vijf-en- twintig jaar geleden, dat hij zich voeg de bij de voetballiefhebbers die niet alleen gaarne sport zien, maar er ook iets voor willen doen. Thijssen spreekt hem namens de geheele Heldersche sportwereld toe en bedankt hem voor alles wat hij al die jaren met zooveel 'toewijding gedaan heeft. „Nelisis blijkbaar zeer gekuifd met de prachtige cadeaux en belooft ons de sport trouw te zullen blijven. We gaan nu kijken, wat „Helder er vanmiddag van zal maken in haar eer sten thuiswedstrijd. De eerste indruk is buitengewoon goed. De witjakken star ten vol spirit en geestdrift en we ge nieten van een interessant partijtje met mooie spelmomenten. Je voelt zoo dat uit dit snelle gevaarlijke spel ieder oogenblik een doelpunt kan ontstaan en inderdaad op prachtige wijze neemt Helder de leiding. Met een beetje optimisme en het spel van vóór rust in aanmerking nemende, zou je licht geneigd zijn de witjakken een goede kans te geven voor een plaats in de betere helft van de rang lijst. Na rust worden we ten aanzien van deze veronderstelling met beide beenen op den grond gezet. In de eerste plaats blijkt nu, dat de 'thuisclub dhkele ge vaarlijke zwakke plekken heeft. Een voorhoedespeler mag desnoods nog wel eens falen. Het zwakke spel van den rechtsachter van hedenmiddag zou in elke ontmoeting de oorzaak van een nederlaag kunnen worden. Dit is vooral jammer voor Kousbroek. Hij is een doelverdediger van het goede hout en toonde vanmiddag begrip te hebben van zijn taak. Helaas was dit niet het geval met enkele andere spelers. Voor zoover ik vanmiddag heb kunnen rondkijken bij „Helder," zijn er veel factoren aanwe zig voor een succesvol en goed seizoen. Men heeft een aardig elftal, een knappen trainer en een deskundig bestuur. Het nuttig effect van al deze factoren wordt echter we zagen het vanmiddag ernstig bedreigddoor een gebrek aan voetbalbeschaving. Wat sommige spe lers ons vanmiddag na rust durfden voorzetten was eenvoudig om van te hikken! Ik geloof niet dat „Helder" in den uitwedstrijd tegen Halfweg m°t bloemetjes van den trein wordt ge haald. Laten we hopen dat in die ont moeting iemand met de leiding belast zal worden, die binnen vijf minuten het heele stel onder den duim heeft. Hij zal* veel onaangenaams kunnen voor komen en bovendien.... zoo hoort het! Toean Tik-Tik. DE TECHNISCHE DAG OP 14 NOVEMBER. Naar wij vernemen, zal de eerste tech nische voetbaldag in dit seizoen op Zon dag 14 November worden gehouden. Voor de halve districtscompetitie zullen dien dag worden gespeeld de wedstrijden Noord-Oost'en Zuid-West. .1) TerwiUe van den boef die ploggt awereld voort ^qZeeuwsche land Io 1 waardeert men wW jvhtcrs kloeke woordl En'als die Dat voor eiKa« t> STAATSLOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 21 Sept. 1000.— 10032 11092 14180 400.— 3316 7019 19757 200.— 20980 100.— 1188 3967 5558 7124 8277 11057 121§J, 8022 Texelsche markt. - Doordat er ver- voervergunning was gegeven voor fok- materiaal, was de aanvoer van wolvee' Maandagmorgen aan de markt grooter dan we dat in de laatste weken gewend waren. Het wolvee, dat werd aange voerd, bestond uitsluitend uit ramlam meren en oudere rammen. De prijzen waren weer hoog. De heer Joh. Roeper verkocht o.a. een ram voor 500. Voor ramlammeren liepen de prijzen van 200—450. De totale aanvoer bestond uit: 3 koeien (v. d. levering), 11 varkens (idem), 26 ramlammeren 200—450, 3 rammen tot 500, 7 kalveren (v. d. leve ring), 2 koeien 900—1200, 40 konijnen 0.90 per kilo, 25 kippen 1 per kg. PURMEREND, 21 Sept. 1943. Kaasbeurs: Verhandeld 2 partijen, we gende 1800 kg. Handel vlug. Hoogste prijs (40 pl.) 56, (20 pl.) 43—43.50. Kaasmarkt: Aanvoer 771 kg. Handel vlug. Kleine boeren 3 'tapels 55.5056.50; Goudsche 1 stapel 62.50. Veemarkt: 372 st. Vette koeien 140 st. voor de levering; Gelde koeien 47 st. 1250— 1300, handel matig; Melkkoeien 40 st. 1600 —1950, handel matig; Stieren 8 st. voor de levering; 12 veulens 6001100, handel vrij goed; 110 pinken 600—1000, handel matig; 30 graskalveren 250325 handel matig; 24 nuchtere kalveren voor de levering; 8 vet te varkens voor de levering; 78 biggen te gen taxatieprijs; 17schapen 300, handel goed; N.-H. blauwen (kuikens) 0.90 p. kg. Kippen en hanen 700 st. 0.90 p. kg. Konij nen 1. Eenden 600 st. 0.90 p. kg. Jonge hanen 500 st. 0.90 p. kg. Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg,. Alkmaar; chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaar; bui tenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Adv. W. Ragetlie, Koog a. d. Zaan. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van onzen Oud- Directeur, den! WelEd. Heer CORNELIS kWANT. Het Personeel der N.V. Broodfabriek „De Eendracht". Den Helder, 17 Sept. '43.s De waarn. Burgemeester van DEN HELDER maakt, in opdracht van den Orts- kommandant aldaar, be kend, dat het op Vrijdag 24 September a.s. verbo den is zich tusschen 8 en 12 uur (des voorm.) in de open lucht op té houden in het <Jeel der gemeente hetwelk begrensd wordt door de bedekte gemeen- schapslinie (Fortgracht), het Noord-Holl. Kanaal, het „Pantserkanaal" ten zuiden van Julianadorp, Huisduinen en den Huis- duinerweg. Gedurende dezen tijds duur moet het vee in de stallen verblijven. Den Helder, 21 Sept. 1943. Wij vragen steeds te koop alle soorten POSTZEGELS EN POSTZEGELVERZA- MELINGEN, OOK PARTIJEN. L. v. d. WERF, Buys Ballotstraat 23. Te koop verschillende vanaf 3000. H. RIEMERS, Ruyghweg 97. Stokman Boss«straat 58 Uitvoerder van Begrafenissen. Crema- tiën en Transporten Telefoon 3536 MEISJE GEVR, eventueel voor halve dagen. H. DE GRAAF, Weezenstraat 15. Gevraagd EEN JONGEN OF EEN GEP. PERSOON voor meubelmakerij 'j of andere werkzaamheden. ZUIDWEG, Sluisdijk straat 44-50. NAAR Maak Uzelf meer waard door het volgen van een der schriftelijke Succes-Cursussen; Toegepaste Psychologie Hogere Psychologie Verkopen op het Pad Verkopen echter de toonbank Moderne Handelscorres pondentie Zeken- en Bedrijfsleiding Reclame Succes In Zeken Middenstandsexamen (Algemene Hendelskennis) Nederlandsch (oude spel!.) Nederlands (nieuwe spell.) Engels Spreken In het Openbaar Privé-Secretarts(esse) AMERSFOORT Vraag kosteloos prospectus aan afd. v2 a: HHtt X=C Schoorsteenen geveegd? Kachels of haarden nagezien? Zoo niet, laat het dan nü doen! Alleen als alles prima In orde is, kunt U zuinig stoken. Laat ook ramen en deuren zoo spoedig mo gelijk tochtvrij maken. Er mag vooral geen warmte verloren gaan. Roep tij dig de hulp' in van den schoorsteen veger, smid, timmerman of stoffeerder. Ilaal meer warmte uil minder koten! Gevraagd DIENSTMEISJE voor halve dagen. Zondags vrij. Aanmelden 's middags. Tandarts SWART, Lorentzstraat 84. WEEST ZUINIG met Uw naaimachine. Een goede reparatie verhoogt haar waarde en spaart t7 ergernissen A. HILDERING, Koningstraat 47. Voor herfstlevering hebben wij af te geven in de soor ten: Bevelanders AA en C gek. Eigenheimers A gekeurd, vr. gerooid Eerstelingen A gekeurd, sterk gewas b« C. ZEEMAN, Erk. 2316, Kengetal K 2242, tel. 288, Wieringerwaard. DOtfV^ D'fsTBIBUTIKDIENST TEXEL. Uitreiking distributiebescheiden voor de 11e periode 1943. DEN BURG op Donderdag 23 September a.s. in het Fanfaregebouw: 910 uur, M. de Ruyterstr., Steenenplaats, Visch- markt, Wittekruisweg, Groeneplaats. 1011 uur, Hoogestraat, Achterom, Binnenburg. Weststr., Kantoorstr., Suikerweg, Westerweg. 1112 uur, Haffelerweg, Zwaanstr., Molendw.str. Hollewalsweg, Schoonoordweg. 1212.45 uur, Gasthuisstraat, Gravenstraat. 2.153 uur, Koogerstraat 1 t/m 39. 34 uur, Warmoesstraat, Hallerweg. 45 uur, W. de Zwijgerlaan. DEN BURG op Vrijdag 24 September a.s. in het Fanfaregebouw: 9—10 uur, Koogerstraat 40 en hooger, Koogerweg. 1011 uur, Weverstraat 1 t/m 67. 1112 uur, Schildereinde 1 t/m 108. 2112.45 uur, Weverstraat 68 en hooger, Emmalaan. 2.153 uur, Nieuwstraat, Parkstraat. 34 uur, Schildereinde 109 en hooger, Molenstraat 1 t/m 46. 45 uur, Molenstraat 47 en hooger, Waalderstraat. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het gezin, alsmede de daarbij behoorende inlegvellen. Personen beneden de 18 jaar mogen geen distributie bescheiden afhalen. Komt voor slechts één enkelen keer: met een echt gezellig programma van nieuwe liedjes in een pracht repertoire. Verder werken mede: DE ZINGENDE ZUSJES met h\in successen. ROLAND WACHTER, als steeds met wat anders. JAN GANZEBORD en MIEP v. d. HEYDEN in dol komische schetsen. JACK MILLER, voor de muzikale verzorging. Prijzen: Voorste rijen f 1.75, le rang f 1.50, 2e rang f 1. Plaatsbespreken vanaf Donderdag, dagelijks aan de zaal van 111 en van 67, Krugerstraat 46. Zorgt tijdig vqor plaatsen. Voorstelling WILLY DERBY was vorigen keer BESPROKEN uitverkocht. TREKKING VAN MAANDAG 20 SEPTEMBER 1943. VUFDE KLASSE, lc TREKKING. HOOGE PRIJZEN, f 100.008.4571; f 5000.— 11397; f 1000 —8587, 12301 18917: 1 400.— 6059, 12378. 13558, 17829; f 200 4642, 8934, 12932. 14392. 16021 20605; f 100— 2540, 3141, 3738, 8318, 1070&. 41078, 11858 14091* J4143, 18979, 18483, 19587, 20330. PRUZEN VAN f 70 *1423 1497' 1752- 1930 1945 1948 2128 2159 2176 2341 '2487"' 2548 2585 2839 3847 8221 3375 3334 3523 3990 3993 4014 4620 4648 4784 4803 5017 6244 8257 6291 6324 5337 5443 5861 5909 6086 6284 6273 6378 6927 6938 6944 6987 7130 7140 7216 7294 7312 7543 7587 7808 8215 8279 8455 8531 8689 8778 8878 9173 9223 9798 9853 9872 9934 10049 10229 10524 10591 10627 10688 10718 10783 10835 10991 11041 11110 11329 11446 11470 11561 11594 11717 11724 11740 11807 12011 12023 12050 12080 12179 12212 12362 12484 12471 12864 12738 12857 13212 13488 13477 13684 13875 13963 14258 14334 14345 14350 14391 14472 14600 14703 14760 14832 14865 14927 14928 15144 13221 15270 15397 }M1S 15477 13838 16014 16116 18131 16485 18504 16541 18729 6730 8733 16773 16777 17404 17918 17949 17981 18085 18267 18584 18811 19247 19302 19366 19387 19440 19478 19653 19740 19879 19917 20154 20230 20274 20399 31911 21978 ">48S 20688 20718 20751 21028 21063 21072 21332 21703 21726 Voor de Dommer* welke in de 6e klasse niet met een prils tttn •vittelpot, raadplege men de offlcleele trcUUngslHsten de CaUwtna itlwi. Aan de Verzekerden der ZIEKÊNFONDSEN te Den Helder! Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat de tandheelkundige hulp, in verband met de af wezigheid van tandarts F. W. Schreuder, met ingang van heden als volgt werd geregeld: De leden, wier naam begint met de letters: A t/m E moeten zich wenden tot tandarts Gee Hen driks, Loodsgracht 29; vervolgens F t/m K tot tand arts H. Hoogland, Koningstraat 1; L t/m R tot tand arts M. J. E. Kettler, Spoorstraat 53 en S t/m Z tot tandarts M. Swart, Lorentzstraat 84. Maatschappij ziekenfonds „DEN HELDER". Rotterdamsch Ziekenfonds N.V. Onzichtbaar stoppen volgens Amerikaanse!» systeem, van scheuren, brand- of motgaten, In alle soorten weefsels, Perzische tapijten, enz, Mevr. Visser, Singel 36, vr. een flinke werkster voor 3 ochtenden per week. Te koop aangeb. enkele goe de vulpennen f 14. L. v. d. Werf, Buys Ballotstraat 23. Te koop kinderjasje, leeftijd 1-2 Jaar, z.g.a.n. f 12.50. Cats- hoek, Laan fl. Te koop z.g.a.n. moderne wieg op wielen met alpen- grasbedje en kussentje, o.kw. f 40. H. Jansen, v. Heems kerkstraat 40. Te koop een passerdoos, teekenbord en twee celluloid driehoeken, z.g.a.n., tezamen voor f 40. J. Pater, de Wet straat 11, na 6 uur. Te koop l divan met kleed f 55, 1 groote waterketel f 8, 1 grijze vilten dameshoed f 2.50, 1 roode zomerhoed f 3.50, 1 bl. zomerhoed f 4.50, oude kw. Kievit, J. in 't Velt- straat 50. Te koop aangeb. een kamer lamp f 40. Ejerhardus, Java- straat 132. Te koop gevraagd een groo te effen witte steenen pot. Bregman, le Vroonstraat 33. Te koop gevr. 1 p. kinder schoentjes m. 22-23. Eiken boom, v. Heemskerkstraat 1. Te koop gevr. lakens en sloo- pen, Roomeljer, Ruyghweg 59. Te koop gevr. wintermantel m. 44. Nugter, Spoorgracht 22- 23. Leesboeken te koop gevr., in goeden staat. P. Kalis, Gravendwarsstraat 3- Te koop gevr. 1 buitenband 28x13/4. J. Petrus, Burgem. Houwlngsingel 74. Te koop gevr. hand- of trapnaalmachtne. Brieven aan: E. Mooye, Elft 16E, Hlppoly- tushoef. Relswlegje voor 1 week te leen gevraagd tegen vergoe ding. Schreurs, le Sehagen- dwarsstr. 1. Kosthuis gevraagd (geen be roeps) ln Ned. Herv. gezin. Brieven onder no. 417 H aan bur. v. d. blad. Wie rnllt een plusfourapak o. kw., lft. 15-16 jaar voor een costuum met lange broek, lft. 18 Jr.7 Grötzlnger, Plet Hein- straat 23. Verl een nlkk. heerenpoli- horloge (Ancre). Terug te be zorgen Mesdagstraat 23, Huls duinen. Verloren bruine portemon- naie, lnh. 1 briefje van f 2.50, 2 van f 1.plus was klein geld. Terugbez. Corn. Dits- straat 20.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2