ennisgeving NOBLITO BEKENDMAKING WINKELS JUTTERTJES. Heldersche politie te voortvarend geweest? KRUIJFF, Vischmarkt24 LESSEN-DISTRIBUTIE komt echte thee nabij Onhebbelijke verdachte achter slot en grendel gezet! Koopen en verkoopen van shag bestraft. ZWBTSUL FABRIEKEN Ernstige onregelmatigheden in het Centraal Ziekenhuis. Sensationeele achtervolging. Advertentiën. WIJ MOGEN,..! WILT U U woont in Den Helder? BIERSTEKERS OPLEIDING AKTEN L.0. en M 0. en HOOFDAKTE DAU NEDERLANDSCH TALEN INSTITUUT. R'DAM KLOMPENDROOM. Volksdienst en Winterhulp. Neem 'n AKKER CORRESPONDENTIE MET, KRIJGSGEVANGENEN. Dubbele voordeelen! DOUWE EGBERTS THEESURROGAAT EENIGE FLINKE MEISJES Ausweis, letten L en M, Personeel gevraagd Te koop aangeboden Tc koop gevraagd Diversen „Binnen 5 min. werd de zaak van de zen verdachte totaal lamgelegd: de ge- •heele voorraad rookartikelen werd door de politie in beslag genomen en dat, terwijl de verdachte kon aan- toonen, dat alles op rechtmatige wijze gekocht was. De politie moet van goederen, welke niet onder de distributiebepalin gen vallen, afblijven, zoolang er geen enkel bewijs 'is, dat hier sprake is van zwarten handel, van prijsopdrijving of iets dergelijks". Aldus begon mr. dr. Buiskool zijn pleidooi in de zaak tegen den Helder- sehen kapper en sigarenhandelaar Jan Kwast. Deze had in Februari van dit jaar vijf pakjes Belgische tabak gekocht voor eigen gebruik, doch na gebruik van een paar sigaretten bleek hem, dat deze tabak hem te zwaar was. Daarom had hij de resteerende vier pakjes ver kocht tegen den normalen prijs van 40 cent aan eenige van zijn klanten, die daarvoor hun bonnen in ruil gaven. Deze klanten waren er mee bekend, dat zij Belgische shag kregen, doch prefereer den deze, die van uitstekende kwaliteit was, boven de Hollandsche, omdat ze zwaarder was. De politie was er achter gekomen, d?ed een huiszoeking en nam den ge- héelen voorraad tabaksartikelen in be slag, w.ch ook een groote hoeveelheid sigarettenpapier, welke Kwast gekocht had van een Alkmaarschen grossier, al weer tegen Jen normalen prijs, en welke hij ook tegen den geoqrloofden prijs van de hand deed. Uit alles bleek ten duidelijkste, dat hier van zwarten handel totaal geen sprake was. Alleen, de verdachte had zelf vijf pakjes Belgische shag gekocht zonder daarvoor bonnen af te geven en dit strafbare feit werd tenslotte beboet i met 15. Mr. Buiskool ging op de zaak vrij uit- voerig in, omdat de man in kwestie ten zeerste gedupeerd was en zeer onrecht matig behandeld. Hij stond altijd goed bekend in Den Helder en werd binnen vijf minuten lam gelegd. Wie gaf de po litie het recht, om het sigarettenpapier, dat distributievrij is, in beslag te nemen, waar hier geen enkel bewijs van eenige Zwitsal, de ongeëven aarde balsem voor de zuigelingen verzorging, wordt thans gedistri bueerd. Wehdt LI voor het verkrijgen van na dere inlichtingen tot llw Apotheker of Dro gist of tot de APELDOORN TM*4* overtreding was? „Het wordt tijd al dus de raadsman dat de politie eens weet, wat zij doen mag. Alles, wat zij in beslag genomen heeft, was op recht matige wijze verkregen". Daarom vroeg mr. Buiskool niet alleen een zoo clement mogelijke straf, maar bovendien teruggave van de in beslag genomen goederen. Mr. Meijer was er ook van overtuigd, dat in deze zaak de Heldersche politie wel hard was opgetreden. Helaas konden de in beslag genomen goederen niet te ruggegeven worden, omdat zij al ver kocht waren. De opbrengst echter staat weer ter beschikking van den ver dachte, terwijl gepoogd zal worden, dat de door de activiteit van de Heldersche politie verloren gegane toewijzingen als nog teruggegeven worden. Het vonnis luidde, als gezegd, 15, nadat de Officier 25 had geëischt. Groot aantal shag-zaakjes. De rol van den Economischen Rechter bevatte Vrijdag tal van zaakjes, betrek king hebbende op het verhandelen van rookartikelen, waarbij de Belgische shag wel het hoofdartikel vormde. Eén van die zaken ging tegen de Gebr. van Dam uit Alkmaar. De hulpbesteller H. van Dam had namelijk een 40-tal pakjes shag verkocht aan zijn broer, die ze op zijn beurt weer doorverkocht. Hendrik van Dam ontkende alles, toonde zich min of meer onverschillig, nam een houding aan van „mij-kan- toch-niks-gebeuren", zoodat de Officier hem op een gegeven oogenblik betitelde met den naam ,?lderk". Toen hij niets wilde, bekennen, werd de zaak onmiddel lijk aangehouden en op verzoek van den Officier werd Hendrik in .verzekerde be waring gesteld! Ook de zaak tegen Jacob van Dam, zijn broer, werd aangehouden, doch deze. die zich zeer correct gedroeg, kon in elk geval weer naar huis gaan. Twee fraaie heeren Nog een tweede zaak werd eenigszins bè'/angwekkend, omdat hier twee be ruchte zwarte-handelaren in betrokken waren. Een zekere W. v. d. Heijden uit Den Haag had namelijk voor 375 gulden aan zwarte shag verkocht aan de „firma" de Jong en Smit, twee zeer bekende Alkmaarsche zwarte-handelaren Tóen hij de shag afleverde, moest hi,i genoe gen nemen met een tientje: hij was immers zelf in overtreding door zijn transactie en als hij de zaak aangaf, zou hij er dus zelf mee intippelen! Van der Heyden gaf de zaak toch aan, kreeg, zooals de „firma" verwacht had, procesverbaal en werd dus ook veroordeeld. Het vonnis luidde evenals de eisch 25 gulden. Een koopje dus. „Maar", zeide de Of ficier, „we zij dezen verdachte dank verschuldigd, want door hem hebben we beslag kunnen leggen op twee uiterst gevaarlijke individuen, de Jong en Smit". De Jong bleek intusschen naar het buitenland te zijn vertrokken en werd dus bij verstek veroordeeld tot maanden gevangenisstraf, terwijl Johan- nes 'Cornelis Smit veiligheidshalve maar niet vesschenen was en zijn zaak daar om werd aangehouden tot de volgende zitting, waarbij hij dan zal worden voorgeleid. Waar het vet blijft: Tenslotte heeft de economische rech ter ontdekt, waar het vet blijft. De slager C. Jong uit Heerhugowaard n.1 had een kilogram vet geruild tegen een paar pakjes pruimtabak. De ruil kost den slager thans 100 gul den, alsmede een uitbrander, welke ook bestemd was voor andere winkeliers, die nog steeds den ruilhandel uitoefe nen. De leverancier der pruimtabak kwam er met een boete van 25 gulden af. In verband met de arrestatie van de 57-iarigfc mej. K„ directrice van het Centraarotiekenhuis te Aikmaar als ver dacht van diefstal subs. verduistering van levens- en genotmiddelen ten na- dee'.e van genoemd ziekenhuis, kan nog het volgende worden medegedeeld: Reeds eenige jaren gebeurden er on verklaarbare dingen in het Centraal Ziekenhuis. Regelmatig verdwenen er hoeveelheden thee, koffie, slaolie, sui ker en textielwaren. Het vermiste kon niet worden achterhaald en de politie, die reeds gerulmen tijd hiervan kennis droeg, stond voor een zeer moeilijke taak. Het stond echter wel vast, dat de schuldige(n) gezocht moest(en) worden onder het talrijke personeel. Dat hierbij in de allereerste plaats gedacht werd aan het keukenpersoneel ligt voor de hand. Het is thans gebleken, dat dit perso neel en ook anderen ten onrechte van deze diefstallen verdacht zijn geweest. De recherche bleef volhardend speuren in deze belangrijke zaak en verzamelde verschillende gegevens, waaruit ten slotte bleek, dat de directrice op ge raffineerde wijze zich al deze goederen toeëigende. Dinsdagavond is toen de arrestatie van mej. K. gevolgd. Mej. K. heeft inmiddels bekend, o.m. ongeveer 50 kg. thee, 30 kg. koffie en 100 liter slaolie te hebben weggenomen en ten eigen bate voor hooge prijzen in den zwarten handel te hebben verkocht. Verder moest zij ook erkennen diverse cou pons en linnen stoffen te hebben ont vreemd. Zij ging zelfs zoo ver, dat zij deze ontvreemde stoffen door het per soneel van de naaikamer voor haar zelf of v. familieleden tot kledingsstuk ken liet verwerken. Dit werk geschied de dan ook nog met materiaal van de naaikamer en in den normalen dienst- t'id. Het ziekenhuispersoneel, aan wie al deze vreemde dingen opvielen, durf de dikwijls uit angst voor zijn positie mt om een terechtwijzing te voorkomen, hierover niet te spreken. De directrice K. regeerde met straffe hand en wist lastige vragers zonder meer het zwijgen op te leggen. Het onderzoek is nog in vollen gang en strekt zich ook buiten de gemeente uit. Er worden verschillende getuigen gihoord of moeten nog worden gehoord. Het is niet onwaarschijnlijk dat nog verdere onregelmatigheden aan het licht zullen komen. Van de gestolen goederen kan misschien nog een klein gedeelte achterhaald worden. Mej. K,, die intusschen in haar functie als direc trice van het Centraal Ziekenhuis, welke functie zij 22 jaar heeft vervuld, is geschorst, zal zich na afloop van het onderzoek over de door haar gepleegde feiten hebben te verantwoorden. Deze gepleegde feiten zijn te meer ernstig, daar he hier levens- en genotmidde len betreft, die in («leze tijdep niet meer te vervangen of opnieuw aangeschaft kunhen worden en bestemd waren voor het verbruik door zieken. Vrachtauto stopt niet, toen den chauffeur door ambtenaren van den Centralen Controledienst daar toe het tceken werd gegeven. De vrachtauto, een groote veewagen, verhoogde haar snelheid en trachtte zich door de vlucht aan de con trole te onttrekken. Na een wilde achtervolging liep de auto echter op een gracht in Alkmaar vast Te Heiloo werd Donderdagmorgen j.1. de chauffeur van een groote gesloten vrachtauto gelast zijn voertuig te doen stilhouden. De chauffeur gooide er ech ter- nog een schepje op en verdween in de richting Limmen. De controleerende ambtenaren zetten onmiddellijk met een particuliere auto de vervolging in. Tus- schen Castricum en Uitgeest werd de auto ingehaald en gepasseerd erl op- Heden nam de Heere tot zich in Zijn Eeuwige heerlijkheid onze innig geliefde Moeder," Mej. ELISABETH VAN MARION, Wed. van ABR, MAAT, in den ouderdom van 55 jaar. RIE en LEO. MAP. BEP. Nieuw-Helvoet, 30 Sept. 1943. Moriaanscheweg. Mede namens .jjiijn vrouw betuig ik mijn hartelijken dank aan Directie en perso neel van de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr„ aan vrienden en familie, voor de vele bewijzen van belangstelling en vriend schap, ondervonden ter ge legenheid van mijn 25-jarig jubileum op 1 October j.1. A. DE VRIES. Den Helder, October 1943. Ooievaarst^aat 119. op Je kolenbonnen 20, 21 en 22 BV pas afgeven als de vorige bonnen zijn aangeleverd. daarom zoo spoedig mo gelijk de bonnen 15 t/m 19 BV en periode 1 t/m 4 besteden? Brakkeveldweg. Geeft dan ook Uw ver zekeringen aan een- Helder sch kantoor Assurantiekantoor, Koningstr. 90 - Tel. 3440 dat is nu eens méér dan een „stroopje Sicresote is een we tenschappelijk genees middel! Snel en jeker werkend, zelfs bij de hevigste verkoudheid. Neem 'n flesch in huis! Te koop 1000 bos bladriet, 0.20 per bos; 2 wagens hooi, 180; pakken hooi, 6.— per pak. DEKKER, Vijzelstraat 95. Voor alle afzonderlijke vakken speciale vak- leeraren: Acad. gevormden en leeraren M.O. FRANSCH L.O. en M.O. DUITSCH L.O. en M.O. ENGELSCH L.O. en M.O. WISK. L.O., KI en KV L.O. HANDELSKENNIS L.O. HANDTEEKENEN HOOFDAKTE-EXAMENS Schriftelijke opleiding: Otok mondeling: 16 scholen in Nederland. LEIDSCHE ONDERWIJSINSTELLINGEN N.V. Johan de Wittstraat 201203 Leiden. Tot 15 October kunl u „bon-ver op U..«, inschrijvendaarna In beperkt* mat* (wachtlijst met .'olg-nummer), 5200 Deelnemers zijn thans gaboekt, 6500 is het maximum 1 (Beperking papier en personeel). DUITSCH of ENGELSCH loeren In 8 mnd. Nieuwste schriftelijke methode, ff. 2.05 per mnd. Middenstandsdiploma fl. 2.85 p. mnd. Ned. Taal en Corresp. Boekhanden 1.- p. mnd. Sl 1 f N (7.mndt letim uoh naar DuHmrMattdl) (aL brtof zoodon). - Gratis les van .li •■■■ROBBBBBI1 Naam t (Ho. 66c rieuw last gegeven te stoppen. Wederom werd aan dit bevel geen gevolg gegeven en op een gegeven oogenblik deed de chauffeur van de voortvluchtige auto zijn wagen keeren. Van de drie inzit tenden sprongen er twee uit de auto en vluchtten het weiland in, terwijl ze dwars door de slooten heen liepen en tot hun hals door het water moesten waden. De vrachtauto kon de vervolgers ech ter niet van zich af schudden. De vlucht werd door verschillende gemeenten, tot zelfs door Heemskerk, voortgezet. Tenslotte werd de rich ting Alkmaar ingeslagen. Onderweg hadden de opsporende ambtenaren ge legenheid de politie te Alkmaar te waar schuwen. Terstond werd door deze post gevat op punten, waar de wagen waar schijnlijk langs zou komen. De vrachtauto snorde den Kennemer- straatweg over en reed, zonder ook maar het minste in snelheid te verminderen, het Ritsevoort op, zich niet in het minst storende aan stoptëekens van de poli tie. Daar schieten op een zich snel ver plaatsend doel te veel gevaren voor voorbijgangers in de straat zou opleve ren, volgde ook de Alkmaarsche poli tie de vrachtauto. Op onverantwoorde lijke manier werd de bocht Kooi straat —Laat door den roekeloozen chauffeur genomen en men mag van geluk spre ken, dat er geen slachtoffers door den woesteling werden gemaakt.. Langs den Limmerhoek en Bierkade werd ver volgens naar de Vlotbrug gereden, doch het feit, dat ook hier politie stond en de brug juist voor het verkeer geslo ten werd, hoopte den vluchteling linksaf het LuttikOudorp op te rijden. Ver der dan de St. Annastraat bracht hij het echter niet, want daar rad hem een politieman ln den weg. De chauf feur, die gedwongen was met zijn groo- ten wagen op de smalle gracht lang zaam te rijden, zag een vuurwapen op zich gericht, doch gaf zich niet gewon nen. Hij sprong uit de cabine en pro beerde nog te voet te ontkomen. Op de sommatie om te blijven staan, zag hij in dat verder verzet zelfmoord zou be- teekenen en hij kwam met opgeheven handen terug. Het eind van het drama speelde zich aan het politie-bureau af, waar een versch-geslachte koe verpakt in vaten en zakken met vet -en een kist met sia.gersgereedschap uit den wagen werd geladen. De auto, het vieesch en ver dere 'ingrediënten werden in beslag genomen. Het verder onderzoek in deze zaak is ter hand genomen door de recherche-centrale te Den Haag. Naar wij vernemen is een van de ontvluchte passagiers (een van de slagers) later op den weg te Beverwijk gearresteerd. Uit Heerhugowaard schrijft men ons: Hoe is 't mogelijk? Ja! Hoe is 't net mogelijk?, krijgen we als antwoord van den heer Kus- ters daaropEn opnieuw toont hij een serie klompen, die in zoodanigen staat van verval verkeeren, dat ieder gewoon mensch reparatie er van on mogelijk zou achten. Klompen met groote gaten, klompen met hoeken uit het hielstuk, klompen, die in drieën gebarsten" zijri, doordat er een zwaar stuk ijzer op is gevallenEn al deze klompen komen van dezen kant en hij wijst naar ettelijke twintigtallen paren, die op hun beurt staan wachten, ten slotte weer aan dien kant te recht.... Maar geduld is er voor noo- dig; tegenwoordig loopt 't al bij de maand voor je een te repareeren paar weer als goede, draagbare holsblokken terugkrijgt, waar je nog langer op kunt loopen, dan op de oorspronkelijk nieuwe. Want kijk eens". En hij toont eenige weer voor ge bruik klaar gemaakte paren. Zeldzaam mooi is het. Eiken houtafval komt er onder, bijgeschaafd en glad gewerkt, zoodat de klompen er weer als nieuw uitzien. „Ik gebruik er een speciale soort lijm voor. We hebben geprobeerd met een paar, dat langer dan een maand in hpt water heeft gelegen.... Maar niet af geweekt. Laatai hadden we zelfs iemand, die een paar klompen had, waarvan er één kneldeGeen noodIn de lengte door midden gezaagd Een stukje er tusschen gezet.Hij loopt er nu al weer drie weken op en niks te doen 'k Bof, dat ik iemand in mijn zaak heb, die er zich met hart en ziel op toelegt en die geen grooter genoegen kent dan een paar schijnbaar nergens meer voor deugende hutten tot een fatsoenlijk paar om te tooveren. Het kost tijd en geld.Een paar of acht op een dag is. als het zóó gebeurt, voor één man het maximum Maar de menschen komen. Zé komen ook zonder dat er eenige reclame ge maakt wordt of is Kijk eens hierEen gat in den zijkant van den kap. Gerepareerd.... Het heele voorstuk er uit.... Nieuw aangelijmdAls ze klaar zijn, gaan ze eerst een dag in de pers We staan weer buiten en voor ons is opnieuw die ruime werkplaats meT klompen. Gele klomperf; blauwe klom pen, geteerde klompen, roode kinder klompjes, breede korte klompen, ster ke iepen klompen, die nog best een paar jaar meekunnen, klpmpen^ van zacht populierenhout, bijna nog nieuwe maar nu al gebracht om ze van en eiken onderlaagje te voorzien.... En die alle staan te wachten op de hand van den vakman, die ze met liefde zal opvatten en ze nieuwen vorm en ge stalte en bruikbaarheid zal geven. In grooten getale waren Vrijdag avond de medewerkers en vrienden van den Nederlandschen Volksdienst en de stichting Winterhulp Nederland in de zaal van den Haagschen 'Dieren tuin tezamen gekomen om te luisteren naar den landelijken leider van den N. V.D., den heer 'F. W. van Vloten, die in een rede verantwoording aflegde over de resultaten van het Winterhulp- werk. De totale inkomsten beliepen 13.016.500.— tegen 10.096.000.— van het tweede en 7.000.000 van het eer ste Winterhulpwerk. Evenals in de vorige jaren het geval was, geschiedde de verzorging in waar debons, contanten, voedsel en giften in natura, welke besonden uit levensmid delen, kleeding, huishoudelijke artike len, meubilair, bedden én brandstoffen. In waardebons werd uitgekeerd een bedrag van 7.253.000.in contanten 925.100—, in voedsel en giften in na tura 2.468.000.—, totaal 10.646.900.—. Het' thans aanwezige saldo komt in het vierde Winterhulpwerk tot uitkee- ring. Er hadden drie uitkeeringen plaats in waardebons, waarbij per uitkeering gemiddeld 687.000 menschen werden ge holpen, met 10.61 per persoon. De gemiddelde uitkeering per gezin was 48.23. Giften in natura over de provincie Noord-Holland was 529.000. Een bedrag van 900.000': aan contan ten en 1.291.800— aan goederen in natura werd ter beschikking van den Nederlandschen Volksdienst gesteld voor de verzorging van de gezinnen in het kader van algemeenen bijstand. De N.V.D. heeft thans 60.000 leden. De hulp, welke de Nederlandsche Volksdienst bij bominslagen verleent, ondervindt overal groote waardeering. De regeling der schadekaarten verloopt vlot. c De voorrangskaarten van den Neder landschen Volksdienst voorzien in een gevoelde behoefte. In totaal heeft de N. V.D. reeds 20.755 kinderen uitgezonden n.1. 13.582 naar pleegouders in Duitsch- land. 2.139 naar tehuizen in Duitsch- land, 2.047 naar pleegouders in Neder land en 2.378 naar tehuizen in Neder land. Ook de uitzending van moeders heeft geregelden voortgang. Spreker zou het Nederlandsche volk willen toeroepen: „stelt opzij, dat wat verdeelt. Roept 'naar voren, dat wat vereenigt". Hoe wij ook ingesteld zijn op politiek of kerkelijk gebied, één ding? hebben wij allen gemeen' onze liefde voor ons volk en ons vaderland. Goed gemutst! Goedgemutst xijn de huisgenoofen, eèÉSHf* hun xoo'n geurig kopje Santé wordt voorgezegd Goedgemutst is óók de huisvrouw, omdat nt dank zij Santé, ook nu nog die ouderwetse!», gezellige sieer kan scheppen Sant* ie goed, iedereen drinkt het/ SetllMeidmeiL.'.LneaMeni.ni'ULWIUJtmAUWmBMWmtOnÈIÈtr Het informatiebureau van het Neder landsche Roode Kruis te 's-Gravenhage ontving bericht, dat door de Japansehe autoriteiten is bepaald, dat de corres pondentie, gericht aan krijgsgevangenen en aan burgergei'nterneerden: le. Minder dan 25 tekstwoorden moet bevatten, 2e. getypt of in duidelijk leesbare biokletters geschreven moet zijn, 3e. slechts persoonlijke- of familie aangelegenheden mag bevatten en in geen geval inlichtingen of meeningen op militair of politiek gebied mag be helzen. De correspondentie aan krijgsgevan genen en burgergei'nterneerden, waar omtrent reeds bericht is ontvangen, dient te worden gericht aan de kampen, waarin de geadresseerden verblijf hou den. Zij kan worden verzonden door tus- schenkomst van het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, voor wat betreft krijgsgevangenen, Korte Voorhout 14 en voor burgergeïn terneerden Dr. Kuyperstraat 9 te s-Gravenhage. Brieven, welke niet aan bovenver melde vereischten voldoen, zullen blij kens mededeeling van de Japansehe autóriteiten niet worden uitgereikt. KOOPEN ENZ. VAN HOUT. Met ingang van 1 October is het Koo pen, verkoopen en afleveren van vrijwel alle hout verboden zonder overlegging van een z.g. koopbrief. Eveneens zijn met ingang van denzelfden datum de bestaan de verboden tot het be- en verwerken van hout uitgebreid tot practiseh alle hout. Door het Rijksbureau voor Hout Is een circuliare aan alle ingeschrevenen gezon den, waarbij de noodige richtlijnen zijn gegeven. Exemplaren van deze circulaire zijn voor belanghebbenden verkrijgbaar bij het Rijksbureau voor Hout, Driekonin- genstraat 4 te Amsterdam. Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H P. v. d. Aardweg, Alkmaar; chef van dienst: Tj. N. Adema. Alkmaar; bui tenland: Jac. Rroersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagén: A. Eriks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen, Verantw. voor de adv-rubriek W. Ba- getlie. Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv. mej. F. Muller, Ben Helder. De VIVO-kruidenier biedt U steeds een dubbel voordeel. Hij verkoopt alleen waar, die hij kan garandeeren en stelt zich per soonlijk beschikbaar voor het oplossen van Uw voedings-moeilijkheden! kunnen geplaatst worden bij ROOVERS, Ambonstraat 90. De wnd. Burgemeester van Den Helder maakt be kend, dat ter bekoming van een „Ausweis" i.v.m. het binnenkort tot „Sperrgebiet" verklaren van Den Hel der, allen, die in het bevolkingsregister dier gemeen te staan ingeschreven, aldaar nachtverblijf hebben en op l'October j.1. den leeftijd vdn 15 jaar bereikt hadden, zoowel alleenstaande personen, "van wie de geslachtsnaam met de letter L begint, als zij, die be- hooren tot een gezin, waarvan de geslachtsnaam van het gezinshoofd met die letter begint, zich moeten vervoegen op het Duitsche Evacuatiebureau, Sta tionspark 11, alhier, en-wel op Dinsdag 5 October a.s., tusschen 8 en 12 uur en 14 en 18 uur. Bedoelde personen, van wie de naam met de letter M begint, moeten zich op Woensdag 6 October 1943 tusschen 8 en 12 uur en 14 en 18 uur aldaar vervoe gen. Zij, die in Den Helder geen nachtverblijf genieten en in het bezit van een „Ausweis" meenen te moeten worden gesteld, zullen op een nader bekend te maken datum worden opgeroepen. Eeti ieder dient in het bezit te zijn van een per soonsbewijs, aangezien dit bij de uitreiking van een „Ausweis" moet worden getoond. DEN HELDER, 2 October 943. Nette huishoudster gevr. C. Maters, Langevllet 11, Julia- nadorp. v Te koop gevr. een fcimer- kachel. Greve, Hector Treub- straat 12. Te koop gevr. een meisjes- manteltje, lft. 3 jr.; 1 paar meisjessch. mt. 35. Leutholff, Bothastraat 47. Te koop gevr. wandelwa gentje en bedzeiltje; 1 pr. kin- dersch. mt. 18 ruilen voor 1 pr. mt. 21. Tinpnerman, Brak keveldweg 33. Te koop gevr. i.g.st.z. baby commode en een werkbroek. De Booy, Krugerstraat 81. Te koop gevr. i.g.st.z. lee- ren heerenschoenen, mt. 46. Van Gunst, Tuinstraat 5. Te koop gevr. 2 opknap- broeken; 1 pr. kindersch. mt. 24. Miltenburg, Hector Treub- straat 65. Te koop gevr. een vteesch- molentje. Leutholff, Botha- atraat 47. Te koop z.g.a.n. wit teddy beer meisjeswintermanteltje met mutsje pl.m. 3Jr. f 20 en 2 vilten dameshoeden f 2.50 p. st. Triest, Emmastraat 87. Te koop aangeb. een als nieuw 3-wielig kinderfietsje f 20. Coster, Jan in 't Veld- straat 5è. Te koop 1-pers. ledikant, conjpl., 1 dienstbodenkastje, 1 toiletkastje met spiegel, te- -eamen voor f 80. Hollanders, Oostslootstraat 50. Te koop Jonge konijnen en slachtkonfjnen, vanaf f 5. Te bevr. w. Vijver, Joubert- straat 81. Te koop orgel'f 55. Tevens te koop gevr. buffet. V. d. Kooy, Jan Verfallleweg 11. In ruil een z.g.a.n. wit ge- emaill. kolenfornuis voor een wit gasfornuis. Kraanen, Hec tor Treubstraat 7. Verloren Vrijdagmiddag (n de Hector Treubstraat gaande v. d. Boer nMr Lorentzstraat, 3 oude en 3 nieuwe bonkaar ten, 1 snoepkaart en 1 roo- kerskaart. Gel. ter. te bez. Lo rentzstraat 86.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 4