NOBLITO H.H. Hotel-en Caféhouders DEMONSTRATIES. g s b re DSGHSVIT TERWEES TECÜ R. WIT, VIN DER DUIN VIN MAASDAMSTRAAT 7 JUTTERTJES. NEDERLAND LIJDT AAN DOUWE EGBERTS Radicale verdelging van VANAF HEDEN NORMAAL GEOPEND I WENSCHEN VAN DEN LANDSTAND. STADSNIEUWS. „TOSCA". Oud-burgemeester Avis f. HET OPENGAAN VAN INMAAKGLAZEN. Uitstekende start van Hermes! SuccesH.R.C. 00. K.V.H.-Nieuws. HET THEESURROGAAT OKISMETTINGSDIENST FIRMA LIEVE t CO. GRATIS TABAKSPLANTEN Idus6RATIS ROQKEN Zuid-Hollandsche Bloembollen- en Plantencentrale (41) Hillegom BEKENDMAKING. SLAGERIJ Te koop aangeboden Te koop gevraagd Te huur aangeboden Te huur gevraagd Personeel gevraagd Diversen I Men U niet tevreden rn wil het anders. In zijn bekende rubriek „Kort en krachtig" schrijft de heer Koeman van Blokker, de prov. boerenleider, in het orgaan „De Landstand" het volgende: Nu de Landstand onder nieuwe lei- duig staat, mogen wij verwachten, dat krachtiger en doelbewuster zal worden opgetreden. Dat is wel zeer noodig! Het systeem van voedselvoorziening, zooals dat thans in Nederland tegen over de boeren wordt toegepast, ligt ons niei. Voor dit systeem heb ik, zon der daarmede critiek te willen uitoefe nen op den persoon die daarvoor ver antwoordelijk is, niets dan afkeuring. Dit systeem is zuiver bolsjewistisch, naar mijn smaak. De boer mag zoolang mogelijk wer ken, zaaien, maaien, oogsten, maar. als dit naar beste weten is geschied, moet hij alles inleveren en ontvangt voor zijn gezin iets op bonnen, vol gens vast rantsoen. Dit verlaagt den Nederlandschen boer tot Kolchoze-ar- beider, slaaf van den Staat. Hierdoor wordt velen de lust ontno men verder te arbeiden en dit is zeer goed te begrijpen! U zult vragen: „En de bezetter dan?" Dezen kunnen onze binnenlandsche problemen betrekkelijk koud laten, volgens de door alle staten ook den Nederlandschen aangeno men bepalingen van het oorlogsrecht, proviandeert die zijn troepen. Dat de bezetter desondanks in vele gevallen aan onze moeilijkheden tegemoet komt, zonder daartoe verplicht te zijn, wordt vaak vergeten. In ieder geval: zijn zaak is het in de allereerste plaats den oor log te winnen en onze zaak de voedsel voorziening te regelen. De Landstand wil het voor da boeren als volgt: Middelmatige leveringsplicht, en de rest vrij. Dit zal den zwarten handel den nek breken. Om dien te breken, moet de Landstand echter krachtig zijn; zoolang de boeren niét ais één man voor hun rechten opkomen, blijven zij bergafwaarts hollen. Wij zullen niet rlisten voor wij de leiding in handen hebben. Dit zal onzen boerenstand, maar zeker ook ons volk, ten goede komen! GROSSIER TOT f 25.000.— VEROORDEELD. De grossier in groenten en fruit H. de Waal uit Waspik had in den afge- loopen zomer bij een teler in Gelder land een zeer groote partij kersen op gehaald. Hij zeide, de veiling in ken nis te zullen stellen van deze transac tie. die hem de partij dan wel zou toe wijzen. De man bracht de veiling ech ter in het geheel niet op de hoogte en verkocht de kersen clandestien tegen enorme prijzen. De inspecteur voor de Prijsbeheersching te Den Bosch, die deze zaak thans te berechten heeft ge kregen, heeft den grossier een zeer zware straf opgelegd hierbij in aan merking nemende, dat De Waal van 'zijn positie als grossier misbruik had gemaakt. Hij veroordeelde De Waal tot f 25.000.boete, terwijl den grossier tevens werd verboden gedurende vijf jaar zijn beroep uit te oefenen of op eenige wijze bij den groente- of fruit handel -betrokken te zijn. CLANDESTIENS SLACHTERS Te Boxtel is men een omvangrijke clandestiene slachting op het spoor ge komen, doordat een ambtenaar van den C.C.D. twee Amsterdammers aan hield, die clandestien vet vervoerden. In totaal werden zes personen aange houden, waarvan twee uit Schijndel, v. d. H. en v. d. S„ die het vee hadden geslacht en gekocht naar Den Haag zijn overgebracht. Aangenomen kan worden, dat een koe, een varken en een schaap clandestien geslacht zijn, maar men vermoedt, dat de daders zich nóg aan tal van andere clandestiene slachtingen hebben schuldig gemaakt. POLITIE DOET GOEDE VANGST. In samenwerking met de politie uit Amsterdam heeft de Doornsche politie drie jongelieden gearresteerd, die den laatsten tijd door veediefstallen den omtrek onveilig maakten. Twee van hen woonden te Amsterdam, waar de bult, meestal bestaande uit geiten, kip pen en konijnen, gewoonlijk verhan deld werd. KINDERBIJSLAG. De centrale persdienst van het Ne- derlandsche Arbeidsfront meldt: De kinderbijslagwet zal met ingang van ln Januari 1944 belangrijk worden uitgebreid. Tot dien datum ontvangt de werker, die drie of meer kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar heeft, bijslag. Na 1 Januari 1944 bestaat ech ter reeds aanspraak bij drie kinderen benedgn den leeftijd van 18 jaar. Ook voor kinderen, jonger dan 21 jaar, bestaat onder zekere voorwaar den nog recht op bijslag. Er moet dan echter een verklaring worden overge legd, waaruit blijkt, dat het betrokken kind dagonderwijs volgt aan een in richting voor algemeen vormend of vakonderwijs. Velen, die tot nu toe geen aanspraak konden maken, kunnen na 1 Januari 1944 eveneens ln het genot van bijslag komen! Hiertoe is het echter noodig, dat zij een kinderbijslagboekje aanvra gen aan de instelling, waarbij hun werkgever voor de wettelijke ziekte verzekering is aangesloten. Om geen aanspraken voorbij te laten gaan, zij er hier op gewezen, dat geen uitkeerihg wordt verleend, indien niet een kinderbijslagboekje is aangevraagd. Tenslotte wordt nog opgemerkt, dat voor het recht op kinderbijslag in 1944 de samenstelling van het gezin op 1 October 1943 van beslissing is. TIVOLI-THEATER. „Tosca" een naam, die een wereld van herinneringen oproept: Puc- cinl romantiek dramatisch spel en hoog-opgelaaide hartstochten. En dat alles gedrenkt in de onsterfelijke muzikale sfeer, die een Puccini schiep en gezongen door Italianen, de meesters en meesteressen van het bel canto. Welnu, dit weekeinde draaide in het Tivoll—theater de Italiaansche film naar de gelijknamige opera en het was de wereldberoemde Imperia Ar- gentina, die de eerstè rol vervulde. Behoeft het beklemtoond te worden, dat zij dit deed op een wijze, deze groot ste danseres nè Pavlowa, waardig? De film brengt niet de „Tosca", zoo als de oorspronkelijke opera deze geeft, doch dat bleek van hoegenaamd geen belang voor het groote publiek, dat kenneliik geboeid dit echt-Italiaan- sche werk volgde en zich voor ander half uur overgaf aan de romantische droom, die de „Tosca" toch feitelijk vormt. De regie werd in deze rolprent ver zorgd door Carlo Koch. KRUIDENIERSEXAMEN. Bij het gehouden kruideniersexamen te Amsterdam zijn voor het vakdiploma geslaagd de navolgende cursisten: J Siemons, Schagen; A. Bil, Barsinger- hcrn; C. Vos, Burgerbmg; C. Hooi- meijer, Breezand; M. C. Ruijter, Bree zand; N. Sikking, Anna Paulowna; Chr. M. Martens, Den Helder; A. Mooij, Den Helder. Allen hebben de mondelinge lessen in Schagen gevolgd. Te Hoorn is na een langdurige ziek te in den ouderdom van 75 Jaar over leden de heer H. Jac. Avis, oud-bur gemeester der gemeente Midwoud (19001934). De overledene was ln de provincie Noord-Holland een zeer vooraanstaan- de figuur, die tal van functies heeft bekleed. Zoo was hU langen tijd voor zitter van den Provincialen Bond van Rundveefokvereenlgingen, waarvan hij tevens de mede-oprichter was. evenals van de Noordhollardsche Varkenafok- vereeniglng. Voorts was hij voorzitter van de afdeellng Noord-Holland van het Nederlandsche Rundvee-Stamboek, bestuurslid en voorzitter van de Land bouw Onderlinge Noord-Holland, lid van het hoofdbestuur van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, wel ke ambten hij met nog vele andere voor korten of langen tijd heeft bekleed. De teraardebestelling zal plaats heb ben a.s. Donderdagmiddag te half twee ln de gemeente Midwoud. Het komt den laatsten tijd ineer dan vroeger voor. datondanks groote zinde lijkheid en nauwkeurigheid bij de In maak, de weckglazen na korteren of lan- geren tijd opengaan. Sommigen schrijven dit toe aan de bemesting van de groen ten, anderen wijten het aan de kwaliteit van de lnmaakringen; kortom de oor zaak is nog niet met zekerheid aan te geven. Met den Inhoud van opengegane weck glazen moet echter goed opgepast wor den. Zoo kan b.v. het gebruik van vleesch uit opengegane flesechen, ook al ruikt dit niet onaangenaam, voor de gezond heid zeer nadeelig zijn, het kan zelfs doodelljke gevolgen hebben. Ook groen ten, vooral boonen en engten uit open flesschen, kunnen ondanks nog betrek kelijk goeden smaak, zeer schadelijk zijn wanneer zij niet flink en gedurende eenl- gen tijd doorgekookt zijn. Het gebruik van zuur geworden groenten als sla Is dan ook ten eenen male ongeschikt. Slechts voor gepasteuriseerde en gesterili seerde vruchten behoeft men niet bang te zijn, omdat zich daarin bepaalde schade lijke bacteriën niet kunnen ontwikkelen. Voor elk voedsel uit glas of blik geldt echter dat het voor het gebruik altijd goed gekookt moet worden. 1. vleesch en worst uit opengespron gen flesschen ls niet meer voor men- schelijk gebruik geschikt, ook niet na langdurige verhitting. 2. Groenten kunnen, Indien uiterlijk en reuk geen afwijking vertoonen, nog onmiddellijk gebruikt worden, doch moeten tenminste 20 minuten gekookt worden en daartoe met een niet te kleine hoeveelheid hard kokend water worden opgezet. Het proeven van groenten uit open gegane inmaakglazen, voordat zij ge kookt zijn, ls niet geoorloofd. 3. Glazen, waarvan het den deksel dag na het sterillseeren of pasteurlsee- ren los zit, kunnen zonder bezwaar op nieuw gesteriliseerd of gepasteuriseerd worden, indien de Inhoud niet bedor ven ls. OFFICIEELS PUBLICATIE V. D. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Maximum grossiers- en détaillisten- prijzen voor groenten en fruit. Bekendmaking no. 78. Deze prijslijst geldt van 27 October af. De eerstvermelde prijzen zijn grossiers prijzen. De tweede prijzen zijn die voor den consument. De grossiersprijzen be treffen hoeyeelheden per 100 kg., 100 bos of 100 st., die der consumenten zijn per kg., per bos of per stuk. Groenten: Andijvie sort. I meer dan 3 kg. p. 10 st. f7, 10 ct.; sort. n min der dan 3 kg. p. 10 st. f6.50. 10 ct.; sa- voye kool (geèl) f6.50, 10 ct.; id. groen) f7, 10 ct.; roode kool f6.50, 10 ct.; spruit- kool (ongeschoond) f 19.50, 25 ct„ id. (ge schoond) f 30.50, 39 ct.witte kool f5, 8 ct.; Chineesche kool f5, 8 ct.; boerenkool f6, 9 ct.; bloemkool: srt. IA boven 27 cm, over den kop gemeten f 18.75, 24 ct.; srt. I van 22—27 cm. idem f 15.75, 20 ct.; srt n van 1823 cm., idem, f 12.76, 16 ct.; sort. IH van 12—18 cm.. Idem, f9.85, 13 et.; peen zonder lof: gele: van 80—600 gr. p. *st. ongewaesehen f8, 7 ct.; van 500— 1000 gr. p. et. ongew. f4.50, 7 ct.; roode: «ort. I ben. 60 gram per «tuk gew. f 10.50, 14 ct.; sort. n ven 50—800 gram ongew. 18.80, 9 ct.; sort. m boven 500 gram on gew. f5, 7 ct.; boepeen 0.6 kg. peen. 86 st. per bos f 10.80, 14 ct.; knolselderij zonder blad, boven 8 cm O f 10.80, 14 et.; met blad, beneden 8 cm. O f6. 7 ct.; bosselderij f3.50, 6 ct.; bleekselderij f».50, 18 ct.; peterselie en kervel f4, 6 et.; krop sla, glas: sort. I boven 1.8 kg. per 10 st. f5, 7 ct.; sort. II van 1.1—1.8 kg. per 10 st. f4.60, 7 ct.; natuur: «ort. I boven 1.8 kg. per 10 et. f4, 6 ct.; sort. II van 1.8— I.8 kg. per 10 srt. f8 50, 6 ct.; sla (dunsel, snij- en stoofel») f19.80, 14 ct.; velslafl», 26 ct.: spinazie (blad): glaa f18, 35 ot; ld. natuur fl», 17 ct.; ld. (struik) f 13. 16 ct.; komkommers; soort IA vanaf MO gr. p. st. f 16.60, 20 ct.; soort I van 700—860 gr. p. st. f 13.50. 16 ct.; soort II van 600—700 gr. p. st. fll, 18 ct.; soort UI van 800— 600 gr. p. st. f8, 10 ct.; gele uien f8.50, 13 et.; roode uien f8.80, 18 ct.; sjslotten f 11.80, 18 ct.; koolrabi: 1 boven 7 cm. O f6, 8 ct.; II van 5—7 cm. O f5.80, 7 ct.; herfstknolien (gewasschen) f8, 8 ct idem (ongew.) f4.50, 7 ct.; ramenes f3.50. 8 ct.; postelein f32, 30 ct.; prei: sort. I, boven 10 mm O flO, 18 ct.; sort. n tot 10 mm. O f8, 11 et.; kroten; sort. I tot 1/2 kg. p. st. f6.50, 9 ct.; sort. n van 1(3—1 kg. p. st, £6.90, 8 ct.; sort. m van 1—11/2 kg. p. st. fB, 7 ct.; kroten, gekookte: 8 stuks of meer-per kg. £18, 17 ot.minder dan 3 stuks per kg. f 11.50, 18 ct.; tomaten I, II, m en IV f 19.50, 3» ct.; Idem bonken f ls, 18 ct.; Idem kriel en gescheurde f10, 13 ct.; Jonge kastomaten I, n, m en IV f 29.50, 38 ct.; Idem bonken f 22, 29 ct.; kasboonen f46, 65 ct.; pronkboonen, witte f 14, 18 ct.; schorseneeren I ten hoogste 20 st./kg f 20.50, 27 ct.; idem n 20—45 st./kg. f 14.50, 19 ct.; witlof f 29.50, 38 Ct. Fruit: druiven: I Gros Colman, Gol den Champion, Muskaat, West-Frlsla, Leo- pold f80, 96 ct.; II Frankthaler f70, 84. ct.; III overige soorten f85 78 et. Appe len: Groep I, Cox Oranje Pippin, enz. IA f 59.50. 74 ct.; A f42.50, 63 ct.; B f25.50, 33 ct.; Groep n, Goudrelnetten enz. IA f 42.50, 53 Ct.; A f31.50, 40 Ct.; B f 20, 25 ct.; Groep III, Brabantsche Bellefleur enz. IA f 36.50, 45 ct.; A f27.50. 35 ct.; B f 17, 21 ct.; Groep IV, Jacques Lebel, enz. A f 25.50, 33 ct.; B f 17, 21 ct.; groep V, overige soorten A 22, 28 ct.; B f 14.50, 19 ct.; val van Goud-sterrelnet, Yellow Transparant en de soorten uit groep I f 16, 20 ct.; val van alle overige soorten f 14, 18 ct.; Kroetappelen (zuur) f12, 15 ct.; idem (zoet) f8.50, 11 ct. Peren: groep I, Beurré d'Anjou enz. IA f53, 66 -ct.; A f36, 45 ct.; B f 19.50, 26 et.; Groep n, Legipont IA f42.56, 53 Ct.; A f30.50, 39 ct.; B f 14, 18 ct.; groep IIA, Brederode A f 30.50, 39 ct.; B f 14, 18 ct.; groep m, Beurré de Mérode A f27.50, 35 ct.; B f 14, 18 ct.; groep IV, overige soorten A f 19.50, 26 ct.; B f 14, 18 et.; kroetperen en valperen f 8, 10 et. Voor het snijden van kool mag 9 ct. per kg. berekend worden, met dien ver stande, dat de kool na het snijden gewo gen wordt. Voor het schrapen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrapen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door détaillisten 1 ct. per kg. ln re kening gebracht worden boven den ver koopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van bo vengenoemde producten, alsmede voor 't z.g. uitschot, moeten prijzen berekend worden, die in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde ma ximumprijzen, welke gelden voor de bes te kwaliteit. BIJ Inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximumprijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen ls straf baar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. Voetbal. HERMES—ALKMAAR H 5—J. Na een spannenden en uiterst fraaien en snellen wedstrijd is Her mes er in geslaagd een zeer gunstig debuut in de derde klasse te maken en haar Alkmaarsche tegenstanders geslagen huiswaarts te zenden. De Heldersche ploeg toonde dui delijk aan, dat zij sinds verleden jaar weinig aan kracht heeft ingeboet en dat ze. Indien op den ingeslagen weg wordt voortgegaan, dit jaar weereen zeer gevreesde tegenstandster zal In "de middenlinie speeldfe Lagerveld een zeer verdienstelijke partij, terwijl ook Lastdrager die ditmaal op de linksbuitenplaats speelde, dikwijls goe de dingen deed. Met het opnemen van Bakker ln de voorhoede is' de schot- vaardigheid zeker verhoogd, hij hoede zich echter voor een te veel ophouden van het spel. Ook de Alkmaarders speelden een uitstekenden wedstrijd en vooral toen ongeveer 10 min. na de rust de gelijk maker geboren werd, was er nog van alles mogelijk. Het eerstvolgende kwartier was echter beslissend en te gen een dergelijk Hermes-offenslef bleken ril niet bestand. De wedstrijd begon al dadelijk heel tel en aan weerszijden verkeerden de doelen in gevaar. Er werd technisch zeer goed gespeeld, doch doelpunten bleven aan vankelijk nog uit. Langzamerhand werd Hermes iets sterker, hoewpl het nog geruimen tijd duurde, eer Bakker met een had schot kon openen. (1 0.) Direct daarop doelpunte Hermes weer. doch de scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. Tot aan de rust blijft het spel regel matig over en weer golven met vaak uitstekende momenten. Na de rust zetten de Alkmaarders er alles op om gelijk te maken, hetgeen hen ongeveer 10 min. na de rust, door een uitstekend schot gelukt (1 1). Direct daarna begint Hermes zich geducht te roeren en gesteund door een krachtigen aanhang, worden er verschillende gevaarlijke aanvallen opgezet, uit ééjj waarvan Lastdrager zijn club opnieuw de leiding weet te bezorgen (2—1). Een oogenblik later zijn het Last drager en Ottervanger die goed sa menspelend door de geheele verdedi ging heenwandelen, waarna laatstge noemde met een hard schot den voor sprong vergroot (3—1). Niet lang hierna ls het Bakker, die er 41 en even later zelfs 51 van maakt. Zoo werd deze wedstrijd feite lijk in een kwartier tijd beslist, zon der dat de Alkmaarders nu direct stukken minder waren. Wel probeerden de gasten nog van alles te doen om den uitslag wat dra gelijker te maken, doch het wil hen niet gelukken, zoodat de wedstrijd ein digt met den stand 6—1. In de morgenuren won Hermes II verdiend van Hermes III met 5 0, zoodat ook dit elftal haar eerste punten binnen heeft„ Zij hebben echter een uiterst zware afdeeling van liefst 10 clubs, zoodat er nog weinig van te zeggen valt. Een van de goede factoren van het voetbalspel, een faire wedstrijd, was dezen middag wel de overwinning voor beide clubs. Het spelbeeld kon ons niet erg bekoren; het was van „op de slof" en weg er mede. Slechts nu en dan, vooral na de rust, zagen we eenige malen aardig voetbal tusschen RoomeyerHeeris en bij Succes zouden wij Rijkers willen noemen, terwijl ons ook Hartman een aardige kracht toe scheen Wat te zeggen van de Racing- pioeg? Men is aan het verjongen ge gaan, maar men heeft niet goed door durven zetten. Men speelde een systeemloos spel. De kanthalfs, vooral Kok, deden goed werk, af en toe za gen we hem heelemaal aan den anderen vleugel zwerven. Stolk week niet als derde achterspeler, zoodat er van hem stuwende kracht uitging en de jonge Racing-voorhoede zoo goed als geheel op zichzelf was aangewezen. Het mid denveld werd dan ook steeds be- heerscht door Rijkers van waaruit de Succes-aanvallen geleld werden. In de voorhoede ls men op den goeden weg. De rechtsbinnen „ging" en deed beter werk na de rust als half, maar moet leeren kalmer te spelen, het ging nu vaak nog te onbesuist. Lichtenberg, die de midvoorplaats bezette, zal in de komende wedstrijden moeten aantooneo of hij deze plaats waard ls. Dezen mid dag wilde het niet erg vlotten. Nu wij ze toch bijna alle onder de loupe ge nomen hebben, zouden we de achter spelers een 6 als cijfers toekennen, ter wijl ook de doelman nog steeds zijn plaats waard ls. Succes maakte geen grooten Indruk, hoewel het gerust nog voor menige club een struikelblok kan zijn. Veel krachts verschil was er niet en technisch stond deze wedstrijd dan ook op geen hoog peil. In het veld hoorden we echter geen wanklank en van uit dit punt kan er veel bereikt worden. Van H.R.C. verwachten we de komende wedstrij den beter spel, sneller reageeren, het ging nu vaak nog te laks. Verder valt er echter niets te vermelden, zoodat bij het einde nog steeds de stand 0—0 was, WIERINGERWAARD I—TEXEL I Z-tt. Beide ploegen hebben de punten broederlijk gedeeld, waarbij Wieringer- waard echter Iets meer kreeg dan haar toekwam. Het was over het geheel ge nomen een snelle, Ietwat forsche wed strijd, die echter gelukkig niet ruw werd. In een der eerste minuten kreeg Wieringerwaard een strafschop te ne men, die gemist werd. /Even later be nutte Texel een strafschop beter, en nam de leiding, 0—1. Texel kwam voortdurend in den aanval en demon streerde een vlug open armvalsspel. De doelpunten kwamen echter aan de an dere zijde. Na een half uur spelen slaagde de linksbuiten van W. er n.1. in gelijk te maken. Met dezen stand kwam de rust. Na de thee was Wieringerwaard ln den aanval. Vooral in het eerste kwar tier zaten de roodwitten er duchtig op, maar ook juist tijdens dit kwartiertje slaagde de rechtsbuiten der Texelaren er ln opnieuw zijn club de leiding te geven. Even later echter maakte Geert- sema (W.) wederom gelijk. Het spel ging nu uit als een nachtkaars. Korfbal. Opnieuw is het K.V.H. 3 gelukt de twee punten mee naar Den Helder te brengen, daar zij kans zag met 63 van O.K.V. 5 te winnen. Na den nederlaag tegen Roda is K.V.H. 3 er thans volop in. De wedstrijd had een kalm verloop, regelmatig wist K.V.H. den stand op te voeren en met de rust hadden de onzen reeds een 41 voorsprong. Na dé rust pakte K.V.H. het wat kalmer aan, doch wist nog twee doel punten te maken, waartegenover O.K. V. er eveneens twee wist te stellen, zoodat het einde kwam met een 63 overwinning voor K.V.H. Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; poli tiek redacteur: H. J. J. Marlnus, Den Haag; chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaar; buitenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen; A. Eriks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwij.ie te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Verantw. voor de adv-rubriek W. Ra- getlle, Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv. mej. F. Muller, Den Helder. Met groote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ELSE MARGARETHA. P. N. VAN REEMS. Z. VAN REEMS- JONGEPIER. Den Helder, 24 Oct. '43. Brakkeveldweg 32. Tijd. kraaminrichting Zr. de Groot. Zaterdagavond over leed, tot onze diepe droefheid, geheel on verwacht, onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw TRIJNTJE TER BURG. geb. DE LA COURT, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Den Helder: P. J. TER BURG. Alkmaar: K. TER BURG. A. TER BURG—NEEF. Den Helder: p J. TER BURG. M. TER BURG— HUBREGTSEN. J. BUIST—TER BURG. P. B. BUIST. H. TER BURG. M. J. C. C. TER BURG- PACHé. En Kleinkinderen. Den Helder, 24 Oct. '43. Laan 7. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 28 Oct. a.s. op da Algem. Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek van het sterfhuis 13.80 Na een kortstondig lij den is nog plotseling van ons heengegaan, in het Centraal Ziekenhui» te Alkmaar, onze lieve Zoon, Broer en Ver loofde, BASTIAAN JAOOB VERBLAUW, op den leeftijd van 24 jaar. Rust zacht, lieve jongen. Namens de diepbedroef de Ouders, Broers en Zusjes, Verloofde en Familie: C. H. A. VERBLAUW. Den Helder, 23 Oct. '43. Vischstraat 70. De teraardebestelling plaats Woensdag 2, a. as. op de Alg. Begraafplaats te Huls duinen, vertrek Visch straat 70, 12.45 uur. DAMES EN HEEREN KAPPERSZAAK w.w. gevr. Br. nr. 2343 NIJGH Sc VAN DITMAR, Amsterdam-C. t.o Na een korte, doch he vige ongesteldheid is nog vrij plotseling in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overleden mijn lieve Verloofde, BASTIAAN JACOB VERBLAUW. Dat hij ruste ln vrede, is de wensch van zijn diepbedroefde Verloofde, TONI ROKERS. Schagen, 23 Oct. 1943. Nieuwstraat 102. Dat is allerminst iets van dezen tijd; 't is altijd zoo geweest! Alleen... nü is er een prachtmlddel tegen DAGRAVIT! 't Kalk Vitamine D-preparaat van DAGRA: ter aU gemeene versterking en ter voorkoming van tandcaries, telkens te- rugkeerende verkoud heden... van Alle ge volgen van kalktekortl 0. A. Dt Graaft HaaStl I leT DAGRA C.V.P«lbui 605. A'Jaret Deurwaarder PRINS zal op Donderdag 28 October a.s. des voormiddags om 9 uur in 't gebouw Mnsis Sacrum aan de Koningstr. publiek en contant verkoopen: DIVERSE MEUBILAIRE, HUISHOUDELIJKE EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen tijdig op te geven aan de heeren D. GROOT, Prof. Zeemanstraat 7, JAN VIS SER, Wagenstraat 7 en JAC. VISSER, Krugerstr. 93. Bezichtiging: Woens dag 27 October a.s. van 24 uur. dat herinnert aan den smaak van het zuiver natuurlijke product en den geur van de plantage! THEESURROGAAT Overal-verkrijgbaar Wij brengen U voor het a.s. winterseizoen en de Feestdagen GROCS, COCKTAILS en APERITIFS. Wij noodigen U beleefd uit tot bijwoning van orjze welke worden gehouden op 27 October a.s. te Alkmaar, Café-Rest. „Gulden Vlies", Koorstr. 24, van 's morgens 10.3017 uur n.m. U kunt hier alles gratis proeven, terwijl wij U ar op attent maken, dat voor de bereiding prac- tisch geen suiker noodig is. CHEM. FABR. HANDELSOND. „WIJCO" C.V. Verkoopkantoor: 2e Nieuwstr. 47, Hilversum. Niet toegankelijk voor particulieren. RATTEN, MUIZEN, KAKKER LAKKEN, TORREN, KREKELS, .WANDLUIZEN, GRAANKLANDERS enz. Tarief billijk Garantie ooulant VLAARDINGEN e- TELEFOON 2108. Iedere besteller van onderstaand pakket bloembollen ontvangt tegen inzending van de bijgesloten bon in het a.s. voorjaar 50 prima tabaksplanten GRATIS. Dit pakket bevat: 25 Darwintulpen; 25 Hyacinthen; 50 Scilla's, keer lief; 50 Sneeuwroem; 50 Crocussen in kl.; 25 Narcissen, alle rassen; 25 Blauwe Druifjes; 25 Turksche Ranonkels, bloemen als rozen; 25 Irissen, prima snijbloem; 25 Ixia's, Afrik, snijbloem; 25 Kie vitseitjes. In totaal dus 350 bloembollen, benevens 50 tabaksplanten, voor f4.Cultuuraanwijzing inbegre pen. Stort f4.30 op Postrekening No. 346380 en wij zendfip U dit pakket, alsmede de gratis bon, per omgaande franco toe. Rembours f0.15 extra. De wnd. Burgemeester van den Helder maakt be kend. dat, allen die nog niet in het bezit van een .Ausweis" werden gesteld, en van meening zijn dat. aan hen, in verband met de uitoefening van hun be roep of anderszins, een dergelijk bewijs moet worden verstrekt, zich op Woensdag 27 Oct. en Donderdag 28 Oct. »J8. tusschen 8 en 12 uur en 14 en 18 uur op het Duitsche Evacuatiebureau, Stationspark 11, alhier, moeten vervoegen. Men dient in het bezit te zijn van een persoonsbewijs en een werkgeversverklaring aangezien dit bij de uitreiking van een Ausweis" moet worden getoond! Personen, die na 31 October a.s. in deze gemeente worden aangetroffen zonder ln het bezit te zijn van een „Ausweis" stellen zich aan strafvervolging bloot. Te koop: een wieg, f 15. De Rooy, Koekoekstr. 1, Te koop gevr.: een trai ningsbroek, lft. 7 j„ event. rullen voor Jongensstrui, lft. 5 J. of ander Jongensgoed. Mevr. Freljer, Spechtstr. 5. Te koop gevr.: 1 p. leeren dameslaarzen, m. 38-39. T. v. Wilsem Wijdenes, Spaansweg 8, Breezand. Slaapkamer te huur, f 8 p. w. v. d. Vaart, Goudsbloem straat 1. i Gezocht door dame, zlt- slaapkamer met pension of kookgel. Brieven onder no 465 H. Gevr.: hulp voor de mor genuren, licht werk. Aanmel den 's avonds na 7 uur, Su- matrastraat 17, Den Helder. Gevraagd: een nette Huls houdster, P.G., bij Tuinbou wer met zoon. Br. lett. A. adv. tour. P. Mienes, Oudkar- spel. Wie ruilt 1 p. z. g. a. n. dames rubberlaarzen m. 38 v. 1 p. werksch. m 42-43? Na 6 uur. Bethlehem, J. in 't Velt- straat 51. In ruil aangeb.: 1 p. zeer goede h. h.-seh., m. 41 voor 1 p. zeer goede d.-sch„ liefst doorl. of h. h„ kleine m. 38. 1 p. bl. melsjessch. m. 27 voor 28 of 29, z.g.a.n., tusschen 4 en 5 uur Zaterdags. Van Rijswijk, p.a. Breestraat 87. Wie ruilt een als nieuw jon gens- of meisjesjasje, lft. 8 t.Tn. 6 j. voor een z.g.a.n. baby-cape en 1 p. z-g.a.n. damessch., 1. hak of 1 p. rubberlaarzen m. 39 voor 1 p. molières ra. 407 De Wit, Oolevaarstr, BL

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2