ril Inspecteur Eyck In de val. De vierde komt niet H0N1GS Firma B. ZON JUTTERTJES. Wegens Familie-omstandigheden ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING TIVOLI T H EATE R V.'ITTE BIOSCOOP normaal geopend. STADSNIEUWS. Laatste gelegenheid verkrijging „Ausweise". Zeemansvrouwen. Het boek voor de Leeszaal. Verduister.;, maar doe het goed! Wielingen. Den Oever Groet Inschrijving van Ziekenfondsleden. RECHTSZAKEN. N.V. ARNHEMSGHE HYPOTHEEKBANK Hyp. Kapitaal beschikbaar. HHHHH De nacht der vergelding Wat er in xit? GEVRAAGD, voor werk in Den Helder. Brieven ond. Nr. 460 H, Bur. v. d. blad. Geel met Sini-Nicolaas een GOEDE FOTO als geschenk. f». P. 1. «IJZERS Hin, Bloemisterij (84). HIUtCDM, lel. 5238 zal ons geheele bedrijf op Maandag 1 November a,s. GESLOTEN zijn Personeel gevraagd Te huur gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen HEDEN IN HET DUITSCHE EVACUATIEBUREAU. Wij vestigen er de aandacht op, dat het heden, Donderdag, de laatste dag is, dat op het Duitsche Evacuatie- bureau ln het- Stationspark, „Aus weise" worden uitgereikt. Zoowel op de bekende uren des morgens als des middags is die gelegenheid openge steld. Met nadruk wijzen wij er op, dat men, indien men meent voor een „Aus- wels" in aanmerking te komen, van deze gelegenheid gebruik dient te maken, aangezien deze gelegenheid er na heden niet meer zal zijn. Zooals bekend Is het noodzakelijk dat men In het bezit Is van het Per soonsbewijs, evenals van een werk geversverklaring. Herman Bouber's gezelschap komt as. Zondag naar Den Helder. Het is verheugend te kunnen mede- deelen, dat de Casino-directie er ln ge slaagd is a.s. Zondag het gezelschap Herman Bouber te engageeren, hetwelk een opvoering komt geven van het be kende en overal in den lande mét groot succes gespeelde stuk „Zeemans vrouwen". Het betreft hier een uitvoering, waar voor wij gaarne de belangstelling vra gen. De hoofdrollen worden vertolkt door Herman Bouber en Aaf Bouber, terwijl voorts in de dramatis personae voorkomen Annle Verhulst en Plet de Nuyl. Regie Herman Bouber muzi kale leiding Wout Schelling. Het is verheugend, dat men er ln geslaagd is dit ensemble naar onze stad te doen komen, opdat het Helder- sche publiek zoodoende in de gelegen heid is weer eens een goed tooneelstuk te kunnen beluisteren en aanschouwen. EEN VROEG SINTERKLAAS CADEAUTJE. Naar wij vernemen, blijft de stroom van aan onze Openbare Leeszaal cadeau gedane boeken rustig voortebben en dat is de reden, dat wij opnieuw een oproep plaatsen, en er op wijzen, dat het moge lijk geacht moet worden, dat ieder in woner minstens één boek voor dit doel beschikbaar stelt. Eèn boek voor onze Leeszaal het is inderdaad een gave, die ieder een zich kan getroosten enzich zal willen getroosten. Zoo ooit, dan dienen 3e boeken, die thans vergeten in kisten en kasten opgestapeld lig gen, met bekwamen spoed Leeszaal- waarts vervoerd worden, opdat men er de geheele bevolking van onze stad een genoegen mee doet. Men weet het: alle boeken zijn wel kom. Vooral romans studiewerken en boeken voor kinderen. Wat de laatste betreft, zij er in het bijzonder de aan dacht op gevestigd, dat men voorname lijk gebrek heeft aan boeken voor oudere meisjes. Men gelieve hiermede nog eens rekening te houden. Wij stellen ons voor deze actie van het verkrijgen van boeken voor de Leeszaal te zetten in het teeken van een vervroegd Sinterklaas-cadeautje voor de instelling, die zoo onschatbaar veel werk gedaan heeft voor de ge meenschap in Den Helder. Zoo er één Instelling ter plaatse is, die moreel recht heeft op een soort gelijk cadeaudén de Leeszaal! U weet het: alle boek-cadeaux kunnen worden afgegeven bij de direc trice, ingang gebouw Breewaterstraat, hoek Californiestraat. Doet U het echter vandaag nog...? UIT HET POLITIERAPPORT. Konijnen ontvreemd. Door een bewoner van de Langevliet werd aan gifte gedaan, dat des nachts van zijn erf twee konijnen warqn ontvreemd. Aanrijding. In de Langestraat vond dezer dagen een aanrijding plaats tusschen twee automobielen, waarbij beide voertuigen werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. Damesrijwiel gestolen. Een dame uit de Van Hogendorpstraat deed aan gifte dat eenige dagen geleden van haar erf een damesrijwiel was ont vreemd, dat eigendom was van een bewoonster van den Ruyghweg. Zonder licht. Een inwoner van Dordrecht liep dezer dagen in onze gemeente een waarschuwing op we gens het berijden van een fiets, zon der dat dit voertuig van een deugde lijke, doch behoorlijk afgeschermde verlichting was voorzien. De verduistering. Gedurende eeni- gen tijd scheen het, alsof de stroom waarschuwingen terzake van lichte verduisteringsovertredingen eenigszins was geluwd. Ditmaal echter moet helaas weer een aantal van niet min der dan tien waarschuwingen worden gemeld, die werden uitgereikt aan be woners van de Nieuwstraat, den Pa rallelweg (ieder 1 waarschuwing) en aan bewoners van de Koekkoekstraat, de Lorentzstraat, de Ooievaarstraat en de Breewaterstraat (ieder 2 waarschu wingen). .v ZEER STRENGE STRAFFEN WACHTEN DEN OVERTREDER. In de krant van gisteren heeft men kunnen lezen, dat het thans de Over heid ernst is met de verduistering. Tengevolge van slordig verduisteren is het noodzakelijk gebleken, dat er maatregelen genomen moesten worden, die in strengheid de laatst- geldende belangrijk overschrijden en het lijkt ons gewenscht de Hel- dersche bevolking nog eens met klem te wijzen op de noodzakelijk heid inzake den verduisteringsplicht zoo consciëntieus mogelijk te zijn. Wij meenen dat het overbodig is op het feit te wijzen, dat goed ver- duisteren zonder meer een burger plicht is, een sociale verplich ting. Een plicht, die niet alleen voor het eigen lijfsbehoud, doch te vens voor dat van anderen geldt. Wij weten wel: uit moedwil, met een vooropgezet plan, zal men zijn verduisteringsplichten niet verwaar- loozen. Wèl echter blijkt keer op keer, dat men deze plichten laat sloffen. Men heeft het nu al zoo lang gedaan, dat men het overbodig acht zijn verduisterings-„systeem" eens te controleeren, het op dege lijkheid te toetsen. Welnu, deze controle is thans hard noodlg, wil men niet de kans loot pen op de alleronaangenaamste wijze met Justitia in aanraking te komen. Men kent de straffen: voor enkele weken afsnijden van het licht, zware boete's, enzoovoorts. Er zullen, ook in onze gemeente, slachtoffers vallen. Het is echter zaak dat men zorgt er z 1 f niet bij te zijn. Voorkómen ls daarbij altijd nog beter dan genezen, zoo dat wij alle lezers aanraden: kijk heden nog Uw verduistering gron dig na. Dat beteekent dat men ieder ven ster. iedere deur, ieder dakrultje, kortom, ieder te verduisteren wo ning-onderdeel, perfect naziet en het op uitstralen toetst. Alleen op deze wijze voorkomt men een on beschrijfelijke dosis moeilijkheden. Het ls een kleine moeite zijn wo ning behoorlijk te verduisteren. Maar het is nu eenmaal noodig, dat men iedere kier, iedere scheur, ieder slordig-verduisterd venster thans herziet en dat op een wijze, dat de woning als absoluut ver duisterd aangemerkt kan worden. Eerst dén heeft men ten volle voldaan aan den verduisterings- pllcht. Men neme deze waarschu wing niet te licht op. En men den- ke vooral niet, dat het zoo'n vaart niet zal loopen. Wij kunnen ver klaren, dat het wèl zoo'n vaart zal loopen en dat men zich aan on- noemelijken last en veel verdriet blootstelt bij het negeeren van bo venstaande adviezen. Verduister.... maar doe het goed! Moge dit aanleiding zijn tot het nazien van de woningen en speciaal van de slecht-verdui- sterde! BURGERLIJKE STAND'. Bevallen: E. M. Moens—Heeres (2 z.). Z. v. ReemsJongepier (d.). Ondertrouwd: W. I. Sinke en T. A. Vermeer. L. Breuker en W. J. Bo venkerk. G e h u w d: D. v. d. Broek en H. Hart- suiker Overleden: T. ter Burgde la Court, 74 Jaar. Politie. Gevonden een zilveren armband en een portemonnaie inhou- dende eenig geld. Verloren een no titieboekje en een blauwe regenjas met broek. Inl. bij den gemeentebode. Excelsior. Zondag hield de zang- vereeniging „Excelsior" een uitvoering in de concertzaal „Wiron" te Den Oever, met medewerking van Daan Pool's cabaretgezelschap. Nadat de voorzitter, de heer M. Heyblok, had geopend, zong het zangkoor, onder leiding van den plaatsvervangend diri gent, den heer D. Verfaille, drie lie- Seren waarmede veel succes werd ge oogst. Daarna trad Daan Pool met zijn ge zelschap op. Hij kwam o.a. weer met zijn boeren-voordrachten, die zeer in den smaak vielen. Ook de schets van de buurvrouwen Knibbel en Dribbel, welke hij ten tooneele bracht met Kees Rijswijk, sloeg in. Het muzikale ge deelte was voor rekening van den heer Oebe Bootsma, terwijl de heer Henk Borst en mej. Mimi Buick Pool met hun liedjes veel applaus oogstten. Deze avond was weer één van de succesavonden van „Excelsior". Restauratie Oude Raadhuis. De secretaris-generaal van het Dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbe scherming te Apeldoorn heeft een rijksbijdrage verleend in de kosten voor restauratie van het voormalige raadhuis te Groet, dat dagteekent uit 1639 en nog herinnert aan de vroegere gemeente Groet, die in 1830 met Schoorl werd vereenigd tot één ge meente. Aangezien ook de provincie haar aandeel wil bijdragen en de ge meente daartoe gemachtigd is, mag verwacht worden, dat binnenkort met net werk wordt aangevangen. De res tauratie zal geschieden onder leiding van architect J. de Meyer uit Amster dam, welke in 1931 het uit 1601 datee- rende raadhuisje te Schoorl restau reerde. Men hoopt binnenkort een kleine commissie samen te stellen ten be hoeve van de inzameling van gelden tot aanschaffing van meubilair en stoffeering in 17den eeuwschen stijl. Wanneer dan straks ook de restaura tie van het uit 1738 dagteekenende schilderachtige kerkje op de terp te Groet zal zijn voltooid, dan zal het centrum van Groet zijn mooie aspect hebben herkregen en zal mooi Schoorl, Groet en Camperduin een attractie voor vreemdelingen rijker zijn gewor den. DIEFSTAL VAN VEE UIT DE WEIDE. Gedurende den afgeloopen nacht werd te Alkmaar uit een weide in den Eendrachtspolder een varken gestolen Het dier werd ter plaatse- gedood en van de ingewanden ontdaan, waarna de waardevolle rest door de daders werd medegenomen. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. Economische rechter. VERGEETACHTIGE GETUIGE. Verleden jaar heeft ergens in de Wieringermeer een diefstal van tar we plaats gevonden en als verdacht van dezen diefstal werden gevangen genomen S. Overdijk en IJ. Pijper, bei den afkomstig uit Twisk. Ze legden indertijd een volledige bekentenis af. zoodat ze op vrije voeten gesteld wer den. Reeds was deze zaak gedeeltelijk be handeld door den economischen rech ter. toen het noodig bleek, een nieu wen getuige te hooren en wel den vader van den laatstgenoemde. Vader Pijper evenwel wist zich Woensdagmorgen niets, maar dan ook totaal niets meer te herinneren van het geval en na tal van vergeefsche pogingen besloot mr. Meijer de zaak terug te verwijzen naar de Instruc tie, terwijl hij het verzoek van den of ficier inwilligde en belde verdachten onmiddellijk in arrest liet stellen, zulks onder protest van verdachte Pij per Jr. EEN SOCIAAL VOORMAN WERKT VOOR WINTERHULP. Bij de laatste collecte voor Winter hulp Nederland mocht het Buurtschaps- hoofd van den N.V.D. en W.N. te Ber gen van den heer Bakker, Heilige Geertsstraat 288 te Eindhoven en thans werkzaam bij de firma Slingerland te Bergen, waar genoemde heer Bakker tevens sociaal voorman is, de som van f 380,— ontvangen. Dit belangrijke be drag was bijeengebracht door het per soneel der firma Slingerland en wel f45,— door collecte en de rest f335,— door verloting van tabaksbonnen, afge staan voor dit doel door den heer Bakker. v Een woord van lof komt èn den soc. voorman en het personeel toe voor deze uiting van medeleven met hun minder bedeelde arbeidskameraden. Een voor beeld ter navolging. Overschrijding maximum aan tal ingeschrevenen bij arts. 's-GRAVENHAGE, 27 Oct. Om voorkomen, dat de stopzetting van inschrijving van ziekenfondsleden een huisarts, die het maximum aantal verzekerden heeft bereikt of overschre- den, tot onbillijkheden lijdt, heeft d< commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen een aantal afwij kingen toegestaan. Daaruit blijkt, dat inschrijvingen op naam van een arts, op wiens naam reeds 3000 of meer ver zekerden zijn ingeschreven, zoowel ten aanzien van de verplichte als van de vrijwillige verzekering mag geschieden, indien het betreft: 1. Personen, die gedurende tenmin ste 6 maanden voorafgaande aan den datum van Inschrijving als verzekerde, dien arts als huisarts hadden gekozen, hetgeen moet blijken uit aan het fonds over te leggen schriftelijke verklaring, welke dient te zijn voorzien van een accoordverklaring van den bedoelden arts. 2. Nieuwe leden, van een op naam van dien huisarts ingeschreven gezin. 3. Personen, die overgaan van dr verplichte naar de vrijwillige verzeke ring of omgekeerd en op naam van dien arts als verplicht onderschei denlijk vrijwillig verzekerde waren ingeschreven. 4. Personen, die tijdelijk niet verze kerd zijn geweest en vóór hun afschrij ving als verzekerde op naam van dien arts waren ingeschreven. 5. Een niet verzekerde, die huwt met een verzekerde, die op naam van dien arts is ingeschreven. Tenslotte mag bij een huwelijk tus schen twee verzekerden overschrijving van een dezer verzekerden plaats vin den, naar den arts, op naam van wien de andere verzekerde is ingeschreven, ook indien deze arts het vastgestelde maximum heeft bereikt of overschre- den. fn gevallen, waarin door deze na dere voorschriften niet wordt voor zien, beslist de commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen. FOURAGEHANDELAAR BRACHT TARWE IN DEN ZWARTEN HANDEL Voor de rechtbank te Amsterdam had zich de fouragehandelaar C. Groe- neveld uit Uithoorn te verantwoorden, wegens valschheid in geschrifte, subs. oplichting. De man had diverse bestel briefjes die hij van landbouwers had ontvangen, nadat zij waren ingevuld en onderteekend, vervalscht. Hij schreef n.1. onder de bestellingen nog een ge fingeerde bestelling van zaaitarwe. Met deze briefjes ging hij naar de bureau houders van den L.T.B., die hem be stelbonnen uitreikten en daarna ont ving hij via den L.T.B. de, tarwe, als mede vervoerswijzen. De zaaitarwe ging natuurlijk niet naar de boeren, «mar werd in den zwarten handel ge bracht. Op deze wijze had Groeneveld 46.000 kg Maaltarwe aan de distributie onttrokken en in handen van sluikhan delaars gespeeld. De Officier van Justitie wees erop, dat deze man zoo dikwijls heeft ge knoeid, dat hij zelf niet meer wijs kon worden uit zijn zaken. De Officier eischte daarom zes maanden gevangenisstraf. ALGEMEENE SYNODE DER N H. KERK. 's-GRAVENHAGE, 27 Oct. In de 17e zitting der alg. synode der N. H. kerk kwam aan de orde het rapport der commissie tot het hooren van het oor deel der predikanten over de inge bruikstelling der nieuwe vertaling van het N. testament van het Ned. Bijbei- genootschap. De commissie verklaarde dat, aan het eind van haar omvangrij ken en vaak moeizamen arbeid haar eerbied voor het met deze vertaling geleverde werk-niet weinig was toege nomen. De commissie heeft in deze vertaling de ernstige poging leeren kennen, om getrouwheid met voor de zen tijd zoo goed mogelijke leesbaar heid te verbinden; en de vertaling "is daarin over het geheel genomen ge slaagd, echter niet altijd. De overleve ring van den tekst en innerlijke moei lijkheden van den schrijftrant zijn daarvan niet zelden de oorzaak. Het rapport, met alle gemaakte opmerkin gen, zal aan het Ned. bijbelgenootschap worden aangeboden. UITSLAANDE BRAND TE GOES. Dinsdagavond brak brand uit in de mandenmakerij van den heer J. F. Castelein, gelegen achter diens winkel in de Keizerstraat te Goes. Daar het hier uiterst brandbaar materiaal be trof en de Keizerstraat een nauwe straat is, zag de situatie er dreigend uit. Het was dan ook een hevige uitslaande brand. De brandweer was echter spoe dig ter plaatse en tastte het vuur krachtig aan. De bewoners, die op de bovenverdieping sliepen, werden wak ker van het springen der ruiten, maar konden zich op tijd in veiligheid stel len. Winkel en werkplaats zijn groo- tendeels en de bovenvertrekken ge deeltelijk uitgebrand. De belendende perceelen bleven gespaard, maar kre gen waterschade. De oorzaak van den brand is misschien gelegen in het feit, dat uit een kachel, die des middags in de werkplaats had gebrand, wellicht enkele vonken gevallen zijn. Verzeke ring dekt gedeeltelijk de schade. Alkmaarsche Politierechter. VERKEERDE METHODE VAN STRAFFEN. N. G. S. te Heerhugowaard, een tuin der, was op zekeren middag bezig een beladen kar voort te trekken, terwijl hij tevens zijn fiets tot zijn last had. Onderweg klom een stel jongens op de kar en ofschoon hij dat verbood, bleef het groepje aan de kar hangen. Toen werd S. boos, stopte en greep een der jongens in zijn nekvel, droeg hem naar den wal en liet hem in de sloot dompelen. De 11-jarige knaap kroop er natuur lijk gauw uit en werd snel wegge bracht. Maar tijdens dat transport bleek de jongen aan zijn been verwond, zoodat de dokter er aan te pas moest komen. 5. had dat allemaal niet zoo ernstig bedoeld, deed ook voor den Politie rechter geen moeite om iets te verbloe men, tikt.e netjes 12 gulden dokterskos ten af, en hoorde, dat de boete f 12.50 bedroeg. Het grapje kwam hem dus op f 24.50 te staan, VREEMDE ATTENTIE. Mej. E. J. P., afkomstig uit Eindho ven, schijnt dezen zomer in moeilijkhe den te zijn geraakt; althans ze mocht dankbaar zijn, dat ze in Koedijk op een gegeven oogenblik een gastvrij onthaal en onderdak kreeg. Hoe dankbaar ze was, bleek niet zoo heel lang daarna: ze bestal haar weldoeners en liet een aantal broodbonnen, vleeschbonnen en textielpunten in haar zak verdwijnen. Ze zal thans twee maanden worden opgeborgen. BLOEMEN OP TAFEL IN VAZEN EN KANNEN. Meer en meer ziet men in de huis kamers vazen en kannen gevuld met bloemen. Ongetwijfeld verhoogen ze de gezellige sfeer van de huiskamer. Een mooie vaas met bloemen bekoort on willekeurig ons oog. Van belang is het er om te denken hoe de bloemen ge rangschikt worden, waarbij men aan allerlei voorwaarden moet voldoen om èen smaakvol geheel te krijgen. De vazen en glazen zijn van zeer verschil lenden vorm. Naast de hooge slanke vaas komt ook de bolvormige pul veel voor. Het ligt voor de hand, dat de bloemen, die in de vazen geplaatst worden, één geheel moeten vormen met den vorm der vaas. Daarom mag een langgesteelde bloemtros niet ln een bolvormigen pot, maar moet ge plaatst worden in een slanke hooge vaas. Een tak seringen, de Ridder spoor, een bloeiende prunustak behoo- ren dus ln een hooge vaas, terwijl ron de bloemen, zooals rozen, anjelieren en goudsbloemen het best tot hun recht komen ln een ronden pot. Boven dien moet men een langgesteelde bloem hare waarde laten behouden en niet een groote bloem met een klein steeltje afsnijden. Ieder heeft wel eens de geplukte bloempjes in de kinder hand gezien. Onwillekeurig komt ons een glimlach op de lippen als we die kleine steeltjes zien. Laat ons niet in aezelfde fout vervallen en groote bloe men afsnijden met kleine stelen om ze een plaats in onze vaas te kunnen ge ven Dat getuigt niet van een goeden smaak. Ook moet er tusschen de groot te van de vaas en de bloemvulling een zekere verhouding bestaan. Men geeft wel eens aan, dat deze zoo ongeveer moet zijn als van twee tot drie. Toch kan die grens natuurlijk voor verschil lende gewllen zich wel wijzigen. Eigen lijk moet elk geval op zich zelf beoor deeld worden. Hooge bloemen in een kleine vaas vormen geen geheel en kunnen bovendien licht kantelen. Natuurlijk heeft ook de kleur een 'woordje mee te spreken. Donkerroods bloemen komen ln een groene vaas het meest tot hun recht. Zet dus een paar roode dahlia's in een groenen aarden pot en het vormt zeker een goed ge heel, Eveneens passen bij elkaar: oran je en blauw en geel met indigo. Zij kleuren. Denk er ook aan niet te veel bloemen in een vaas te plaatsen Overladng zal hTer beslist schaden. Ook moeten A u,' men niet alle op dezelfde hoog- fe sta^ Er moet diepte in zitten. Kleine bloemen als sneeuwklokje», viooltjes of madeliefjes passen natuur lek in een klein vaasje. Wanneer ge het barre jaargetijde eens een paar verkleumde bloempjes vindt - ze zijn er altiid - zet die dan eens op een klein vaasje van zilver of porselein en ge hebt wezenlijk iets aardigs op uw tafel staan. A. v. d. Lijn. tiek redacteur: a. Jv. chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaar, buitenland: Jac. Broersen. Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar. D. A. Klomp, sport en rechtb.: J. Werkman. Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A, C. van Kampen te Alkmaar; SchagTO. A. Erik», Alkmaar; Kennemerland. J. Belterman te Beverwijk: Zaanstreek: W. J. Harwdjae te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Verantw. voor de adv-rubnek W. Ra- getlle. Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv. mej. F. Muller, Den Helder. LUCA8 BREUKER en WILHELMINA BOVENKERK hebben de eer (J kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op 11 Nov. 10 uur. Den Helder, Begoniastr. 65. Diaconiestr. 23. Toek. adres: Molenstr. 144. Den 5en Nov. 1943 hopen onze geliefde Ouders en Grootouders H. K. GROEN en J. GROEN-SNIJDER den dag te herdenken van hun 40-jarige huwelijk. Namens hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen Evac.-adres Grootsloot 53a, Burgerbrug. Algemeene kennisgeving Heden overleed onze lieve Vrouw en Moeder, Mevr. GEERTJE KAAN- KOORN, op den leeftijd van 52 jaar. NANNING KAAN. GRé. CATRIEN. Wieringen, 2? Oct. Hippolytushoef. De teraardebestelling zal plaats vinden op Za terdag 30 October a.s. des namiddags 2 uur vanuit de N.H. kerk op de Algemeene Begraaf plaats te Hippolytushoef. Heden overleed te Blokker, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze lieve Moeder, Be huwd- Groot- en Over grootmoeder Wed. G. BRUNING- DITO, in den ouderdom van bijna 90 jaar. Namens de familie, J. A. BRUNING. Den Helder, 25 October. Emmastraat 80., Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotse ling tot onze groote droefheid onze lieve Man en Vader Y. L. HANKES, in den ouderdom van ruim 50 jaar. Uit aller naam, W. HANKES-DE WIJN. EVERT. Schagen, 26 Oct. 1943. Dorpen D 9. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 29 Oct. op de Al gemeene begraafplaats te Huisduinen: vertrek Kerkgracht 28 te 13.80 uur. IN BLIK BEWAREN, filtreeren en versch-gezet drinken, dèt is het geheim van een heerlijk kopje koffie-surrogaat van SIMON DE WIT. Ter overname aangeboden te Amsterdam: Goed beklante dameskap salon v. f 5.000.druk be zocht café-koffiehuis (ver lof A) met ruime verdien ste v. f25.000.café met vergunning aan hoofdver keersweg i. h. Centrum, met keurige inventaris en ruime toewijzing voor f 37.500.—. Te bevr. G. LEMPKE. Reyn. Vinkeleskade 2,-Am sterdam, telef. 24195. H.H. WINKELIERS, verkrijgb. nog prima le srt. 3 bands heiboenders voor f 8.per 100 st. franco (verk. 11 cent) prijs goedgekeurd. W. OOSTERVELD, Wap- serveen, No. 106 tel. 226. HUWELIJK. Jongeman, 26 jaar, zoekt kennismaking met eenvou dig meisje Br. onder no. H.A.H. 1001, bur. v. d. bl. Adverteeren doet verhoopen. Billijke voorwaarden D« Directie. *OTTEPDAM fAMSTBTTOJV ZATERDAG t uur en 5 uur Een prima detective-film. Toegang 14 jaar. ZONDAG 2 uur en 5 uur Een schitterende Italiaansche film. Toegang 14 jaar. ZONDAG 2 uur en 5 uur Een zeer spannende film. Toegang 18 jaar. Soep! Honlg's Soep. De eene keer Vermioelll- soep, dan weer Ossestaart, soms Julienne, ook wel eens Kippensoep. Maar altjjd HONIG'S Soep. Omdat die nog altijd lekker en voedzaam is! SOEPEN Door ziekte was onze zaak twee dagen gesloten. Van af heden zijn we weer De vakspecialist, I. v. <L VELDE, Kapper. Om teleurstelling te voorkomen, raden wij U aan spoedig een opname te laten maken. Hiertoe bestaat de gelegenheid iederen Dondèrdag van 9 tot 6 uur. Hl8 WILM8, KERKPLEIN 2L HIPPOLYTUSHOEF. Als de zon straks weer gaat schijnen lil Dan zorge een ieder, dat tuin en kamer met de dank baarste bloemen versierd zijn. Neemt echter de beste kwaliteit, dus van KEI JZERS. Collectie van 5 Glashyacinthen in 5 dankbare kleuren f 0.90. Collectie van 10 Glashyacinthen in 10 opvallen de kleuren 1.75. Collectie van 5 Pothyacinthen, rood, rose, wit, blauw, paars 0.60. Collectie van 10 prima Pothyacinthen, in 10 kleuren 1.20. Tuinhyacinthen, rood, wit blauw, geel, oranje, rose, enz. per 10 f 0.65 p. 100 6.—. Dubbele vroege perktulpen, rood, rose, oranjerood, enz p. 10 0.55, p. 100 5.Darwintul- pen, bloemen op ijzersterke stengels, in karmijnrood, zalm, geel, zwart, ceriserood, antiekrose, scharlaken, wit per 10 0.55, per 100 5.—. Zware Narcissen, zoowel Trompet als Dubbel, p. 10 0.60, p. 100 5.50. Hollandsche Paperwhite Narcissen, om op schalen met grint te zetten, bloeien in zeer korten tijd, iets aparts per 10 1.—, per 25 2.25, per 100 8.50. Crocussen voor den tuin, geven 4 5 bloemen, in 6 kleuren, p. 10 ƒ0.25, p. 100 ƒ2.25. Collectie van 36 Moederbollencrocussen, - voor kamercultuur voor 1.10 Enkele en Dubbele Anemonen, Sneeuwroem, Winter- aconieten, Blauwe Druifjes, Scilla's, Ixia's en Irissen per 10 0.30, per 100 2.75. Roode, witte, zwarte Aalbessen, Kruisbessen, per stuk 0.50, per 10 4.50. Frambozen, pracht struiken per stuk f 0.25, per 10 2.25. Plantwijzer gratis. Verzeftding onder rembours of bij vooruitbet. door storting op postrek. 383252. De zittingen te Breezand en Wieringerwaard worden beide gehouden op Dinsdagmiddag 2 November. Molenvaart 6 Anna Paulowna. Gevr. voor 2 dagen per w. een flinke werkster of meisje. Aan te melden Javastraat 88. Te huur gevr. een gem. ka mer met gebr. van keuken, of gem. huis, door echtp, z. k. Br. onder no. 470-H, bur. v. d. blad. Te koop gevr. donkere japon m. 42-44, liefst met lange m. Roeffel, Kemphaanstr. 16. Te koop melsjeskleedlng v. lft. 8-10 Jr. en babygoed, meisjessch. m. 37 en m. 31, te zamen voor f 25. Tevens te koop gevr. een babypop. Wind, Ballstr. 56. Te koop z.g.a.n. W.H. gras- maalmachlne, merk Click We- heeler. Akkerman, Koekkoek- str. 22, na 7 uur. Te koop aangeb. goed on- derh. kinderwagen o. kw. f 45. Triest, Emmastraat 87. 2 nette heeren zoeken een net kosthnls. Br. aan C. v. d. Eijck, Oranjestraat 18. In ruil aangeb. z.g.a.n. grijze imitatie bontmantel voor een ng.st.z. stoffen wintermantel. Tevens te koop gevr. 1 p. l.g. oge ,h-"sch- m. 42. Van Dok, Bassingracht 152, na u. in ruil aangeb. 1 p, dames- Hor'» v?' 39 L h> voor 1 P- lcln" derseh. m. 22 of 23. Kansen. v- Speijkstraat 19. Wie ruilt 1 p. z.g.a.n. zw. Inor damessch. h.h. m. 27 ™°rP- m. 38 h. h. Teven» ffH. ,onklrbl- wollen dames- Su 2 m 40 voor een S-i ffrokJe m. 39 of m. 40. ,®vlt' Jan ln 't Veltstr. 50. ral1 aangeb. 1 p. klnder- ??h- m- 22 voor m. 26, 1 p. Kinderlaarsjes m. 22 voor 1 p. sch. m. 25. Van Egeraad, van Leeuwenhoekstr. 42. In ruil aangeb. zuiver wol- babycape (rose) tegen 2 knotten lichte wol. Ras. Jou- bertstraat 56.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2