ZWITSAL Cl»*' „tuk 9 O JUTTERTJES. Vertegenwoordiging. Veiling HONIGS STADSNIEUWS. Jean Jacques Mallet overleden. WINTERHULP NEDERLAND. Burgerlijke stand Den Helder. Texel. Wieringen. Hippolytnshoef. JVejz^icunxsLs basie. Ctielaro 8 RotUrdw» Wieringerwaard. Wieringermeer. Het jubileum van „Koos". Advertentiën. U woont in Den Helder? BIERSTEKER's Donderdag 4 No v. a.s. „Musis Sacrum". Deurwaarder Prins. NU, NIET MORGEN NUTSSPAARBANK FILMVOORSTELLING Lezing en Tentoonstelling Ad verteeren doet verhoopen. Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij GRATIS TABAKSPLANTEN!..Jus...GRATIS ROOKEN! Zuid-Hollanüsche Bloembollen-en Plantencenlrale (41) Hillegom EEN BOTERHAM MET Pertoneel gevraagd Te huur gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Een populair en gezien stadgenoot heengegaan. Vrijdagavond is in zijn evacuatie-oord, Hoorn, overleden Jean Jacques Mallot, oud 70 jaar en alom bekend als één der populairste conducteurs tusschen Den Helder en Amsterdam. Het kan niet anders, o1 het heen gaan van den heer Mallot zal bij velen herinneringen oproepen aan de dagen van weleer, toen hij nog in dienst was bij de Nederlandsche Spoorwegen en bij de reizigers van alle rangen en standen een uitermate geziene per soonlijkheid was. Gedurende zeer vele jaren was de heer Mallot in dienst bij de Spoor wegen en hij behoorde tot de trouwste en meest-toegewljde dienaren dezer groote organisatie. Veel heeft hij ge daan in het belang der Spoorwegen en alleen reeds het feit, dat hij de harte lijkste betrekkingen onderhield met het gros der reizende Noord-Hollan ders, teekent deze figuur. Reeds verscheidene jaren geleden werd de heer Mallet op non-actief gezet, maar het is ons bekend, dat zijn hart bleef bij het bedrijf, dat hij een men- schen-leeftijd gediend had met een warm hart en veel enthousiasme: de Spoor wegen. Thans is hij heengegaan en geen rei ziger tusschen Nieuwediep en Amster dam zal de markante figuur, deze merk waardige persoonlijkheid, ooit meer ont moeten. Maar men kan er zeker van zijn, dat dit menig reiziger met weemoed zal vervullen. Want Jean Jacques, zóó was hij tenslotte bij iedereen bekend, ver vulde een eigen rol en hij was altijd méér dan maar gewoon: conducteur. Hoezeer de heer Mallet nog in zijn hart aan zijn spoor-werk verknocht ge bleven was, werd wel heel duidelijk ge demonstreerd door het feit, dat hij juist gedurende de laatste twee maanden nog enkele schetsen schreef voor onze krant en waarin hij merkwaardige gebeurte nissen, door hem zelf beleefd, de revue liet passeeren. Menig lezer zal het spijten, dat ook deze artikelen niet ver der geschreven zullen worden. Moge hier tevens vermeld worden, dat de heer Mallet ook in ander opzicht de laatste jaren verdienstelijk werk voor ons blad gedaan heeft. Ook in dit opzicht was hij iemand, die bewees de gave te bezitten met publiek te kunnen omgaan. Sedert de oorlogsgebeurtenissen woon de Jean Jacques in Hoorn, Drieboomlaan 38. Zooals zoo vele Nieuwediepers, heeft ook hfl echter den wensch te kennen gegeven in Den Helder begraven te wil len worden. De teraardebestelling zal plaats hebben morgen, Dinsdag, op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek vanaf de Gereformeerde kerk (Gravenstraat 3), des n.m. te 2 uur. Voor de eerste Winterhulpuitkeering, welke tegen Kerstmis zal plaats vinden, kunnen tot 7 November a.s. aanvraag formulieren worden ingediend bij de buurschapshoofden van den Nederland- schen Volksdienst. De aanvraagformu lieren zijn verkrijgbaar aan de bekende adressen. Aanvragen, welke na 7 November a.s. worden ingediend, kunnen voor de eerste uitkeering niet meer in behande ling worden genomen. van 27 en 28 October 1943. Bevallen: C. A. OostWisman (z.); C. J. GielesVisser (d.)J. E. de Vries —v. d. Voet (d.). Ondertrouwd: K. K. v. d. Linden en K. Bremer. Gehuwd: J. v. Apeldoorn en C. M. London; A. Vlaming en M. Koster. Burgerlijke stand van 23 t.e.m. 29 Oktober 1943. - Geboren: Cornelisje, d. v. J. Dijker en S. Oldenburg; Cornelis Theodorus Regnerus, z. v. H. C. Bak ker en H. Zeinstra. Getrouwd: Jan Gerardus van Leeuwen en Anke Brou wer. Gevonden voorwerpen: Een pet, kin derwantje, zadeldekje. Bevolking. - Ingekomen personen: Elisabeth de Wit van Amsterdam, Ho- lendrechtstr. 4211 naar B 170; Hendrik C. Swart v. Amsterdam, Fraunhoger- str. 33hs naar Den Burg Schilderend 93; Katharina Breitsameter van Bever wijk, K. Delfsweg 3 naar Den Burg, Molenstr. 12; Neeltje Koning, van Lan- gedijk A 42 naar B 149. Vertrokken personen: Hendrik Jan Bos van H 94 naar Arnhem, Rijnstr. 66; Neeltje de Ridder, van O 155 naar Hoorn, It. Zee dijk 69; Catharina Steenbergen, van De Cocksdorp 32a naar De Bilt, U. Wa terweg 180. meer „vrouw" zijn. In dezen gemoeds toestand komt zij onder bekoring van den avonturier Victor v. Nieverden (P. de Graaf), doch in haar hart blijft zij van haar man houden. Het is een stuk met een groeiend conflict en een beschaafde ontknooping. Wieringen mag er trots op zijn een tooneelclub te bezitten, die, geleid door een regisseur als de heer Schokker, „Najaarsstormen" op een dergelijke ma nier op de planken weet te brengen. Aan het einde mocht mej. Gré Boon een bloemenhulde in ontvangst nemen. Bravo Amicitia. Gevonden en verloren. - Gevonden: een heerendas. Verloren: een gabardi ne regenjas merk Falcon, een paar kin derklompen en twee levensmiddelen kaarten van den maand Gctober. In lichtingen bij den gemeentebode. BrandstoffenbQsIag. - Aan onder steunde werklooze arbeiders en aan ar beiders die een tegemoetkoming ont vangen in verband met den verkorten werktijd, wordt wederom brandstoffen- bijslag verleend. Tot 20 Noverber a.s. en van 5 Maart t.e.m. 15 April 1944 bedraagt deze f 1.per week en gedu rende de overige weken f 1.30 per week. De verstrekking geschiedt den zelfden voet als vorig jaar. Burgerlijke stand. - (Vanaf 22 tot 28 October 1943.) Geboren: Cornelia, d. v. K. Beers en A. Kwak; Gerard Jan, z v. P. A. Steigstra en S. Ligtendag; Dirkje Jantina, d. v. J. Groenhof en G. Baving; Kornelius, z. v. P. Keijzer en I. Jaspers. Overleden: A. Koorn, 85 j., wed. v. J. Bakker; G. Koorn, 52 j., echtg. v. N. Kaan. Amicitia opent het tooneelseizoen. - Al vroeg Was men 's morgens voor het plaatsbespreken in Concordia aanwe zig om toch maar een goeden stoel te bemachtigen en om 9 uur wist het be- j stuur al, dat een tweede uitvoering zou moeten volgen. De avond zelf is een eclatant succes geworden. Na het begroetingswoord door den heer J. J. Bosker gaat ter stond het doek op en wij worden bin nengeleid in een woonkamer van villa „Dennerust" van Louis Terlaet. Louis Terlaet (S. Duynker) is thans gehuwd met Robbedoes (mej. Gré Boon). In den beginne is zij volkomen tevreden in haar huwelijk. Zij wordt echter behan deld als kindvrouwtje en al haar zor gen worden van haar weggenomen Dit strookt niet met haar natuur: zij wil oordat de vraag zóó groot is, dat wij niet voldoende kunnen produ- deeren, zjjnTEELETTEN dikwijls uitverkocht. - Maar wanneer U ons naam en adres van uw winkelier opgeeft, zullen wij trachten ze U toch te bezorgen. - Begrafenisvereenïging.' - Dezer da gen vergaderde de begrafenisveree- niging in het „Wapen van Wieringer waard" onder leiding van burgemeester Kaan. Secretaris de heer C. v. Zand wijk. Voorz. deelde mede, dat het het vorige jaar nog gelukt is voor den voorlooper een nieuw costuum te koo- pen. Gelukkig verkeert de kleeding nog in vrij goeden staat. Uit het jaar verslag noteeren we, dat er in 1942 16 begrafenissen waren geweest, n.1. 7 van leden en 9 van niet-leden. Aan voorlooper en dragers werd uitbetaald f 604.—, aan rijtuigen f 518.—, bode loon f 67.50, boekhouder, enz., f 87.50, winstbelasting f 73.64. De rekening van van penningmeester was bereids na gezien door de heeren Jb. Mosk en P. Marrees. Aangezien beide heeren schit terden door afwezigheid, deelde de penningmeester mede, dat deontvang sten met inbegrip saldo vorig jaar hadden bedragen f 4234.11; uitgaaf f 1659.59: saldo derhalve f 2574.52. De rekening werd aldus vastgesteld. Het saldo was met f 300.teruggegaan. Voorzitter deelde mede, dat dit jaar de volle contributie zal geïnd worden. Vorig jaar was het vierde kwartaal kwijtgescholden. In Verband met de leeftijdsgrens heeft de heer T. Braaf ontslag gevraagd als drager. In zijn plaats werd de heer K. Kossen aan- Geboren: Willem D„ z. v. L. in 't Veld en M. Schöbinger. Jacobus, z. v. Joh. de Vos en C. Remus. Hen- derik P. F.., z. v. R. Smith en I A. de Caluwé. Teunis, z. v. J. v. d. Kooy en J. v. d. Kooy. Rens L., z. v. KI de Vries en Chr. Jac. Waiboer. Maria jf" ld' v- A. Weeda en M. J. Roozen- daal. Otto, z. v. G. Huisman en Th. tm.a' Geertje W., d. v. K. Kruize en A. Kiel. Johanna S. A. M., d. v. KI A", Hakv°ort en J. M. M. Smit. mle' 5 V' S' Lautenbach en IJ. Raap. - Theodora J„ d. v. H. T. Boschman en ^™ool„de' •pieter J„ V. G. Braaks- ma en D. de Boer. Pieter H., z v. L Loos en Joh. Koppes. Adrianus J„ z'. TrH—oT, ,1' vv" Pers en J- E- Kunnen. - Elizabeth d. v. J. Th. Udema en O. c. Landman. Jacoba M., d. v. J ztn .F' Timmermans. Wlllemi z. v. M. v. d. Laan en p. j. v. Dis Jan, z. v. J. Klinker en T. Ruiter.' Annie K., d. v. K. P. Glas en A. Riedl. Willem, z, v. A. Schilperoord en M. van Rietschoten. Charles I., z v. J G Berkeveld en A. M. Segers. Ondertrouwd: H. van Andel en ger ma' H' M' Dekker en M- Bur- Getrouwd: A. Koekoek van Kam pen en J. van Til. Overleden: H. Hulshof, oud S3 jaar wonende te Gasselte. ?oe" onlangs onze Nederlandsche „Bard Koos Speenhoff, mitsgaders zijn trouwe gezellin in het leven en op de planken, Cesarina, te 's-Graven- hage werd gehuldigd in verband met hun veertigjarige huwelijksjubileum is door verschillende omstandigheden Rotterdam wat op den achtergrond ge bleven. Nu Speenhoff verleden jaar zijn 74sten verjaardag heeft gevierd, heeft men in Rotterdamsche kringen beide feiten ineen genomen en hem thans in een intieme bijeenkomst die op initiatief van Paul Duval en en kele andere belangstellenden tot stand is gekomen, ook de hulde van Rotter dam overgebracht. Vertegenwoordigers van Kultuurka mer, pers en publiek hebben daar nog eens van hun groote waardeering voor het werk van het kunstenaars-echt paar getuigd en dat in hartelijke be woordingen duidelijk gemaakt. Ook uit de rijen van kunstenaars zijn en kele sprekers naar voren getreden. Speenhoff heeft aan het slot van de bijeenkomst op zijn eenvoudige, sym pathieke wijze organisatoren en spre kers dank gezegd voor hun belang stelling en hun medeleven met hem en zijn kunst. MAN DOODGESTOKEN. MAASTRICHT, 31 Oct. Zaterdag middag heeft een woordentwist geleid tot een steekpartij met tragischen af loop. Twee logementbewoners, n.1. de 64-jarige J. R. en de 40-jarige A. H„ beiden venter van beroep, kregen in de Stokstraat woorden met elkaar. R. trok een dolkmes en stak daarmede naar H., die in de hartstreek werd geraakt en doodelijk gewond neerviel. De politie arresteerde den dader ter plaatse. DE BOEL WEGGESLEEPT. 's-HERTOGENBOSCH, 30 Oct. Voor de Bossche rechtbank heeft te rechtgestaan de jeugdige arbeider A. C. uit Helmond, die om aan geld voor sigaretten en pleizertjes te komen in het ouderlijk huis een groot aantal goederen, als jassen, mantels, bedde- goed, servies en andere huishoudelijke voorwerpen had weggenomen en ver kocht. De officier van Justitie eischte tegen den jongeman, die reeds eenige keeren was veroordeeld, 2 jaar gevan genisstraf. Naar de New-York Times mede deelt, zoo meldt de Britsche berichten dienst, heeft men op de conferentie te Moskou besloten een Driemogendheden- commissie te Londen op te richten. WINKELIERSTER WILDE WAT BIJVERDIENEN. •s-HERTOGENBOSCH 30 Oct. De winkelierster H. Mathijsen te Breda zon op een middel om er iets bij te verdienen. Dies kocht zij een partijtje boter clandestien op en deed de* boter weer tegen nog aanzienlijk hoogeren prijs van de hand. Zij liep echter te gen de lamp en had zich thans te ver antwoorden voor den inspecteur voor de Prijsbeheersching te 's-Hertogen- bosch, die haar ƒ500,boete oplegde. DE VADERMOORD TE MEI- LUNTEREN. 6 jaar geëischt tegen zoon. In hooger beroep stond voor het ge rechtshof te Arnhem terecht de 30- jarige landbouwer B. Bloemendaal uit Mei-Lunteren, die op 7 September van het vorige jaar zijn vader van het leven heeft beroofd door op korten afstand met een buks een schot te lossen, dat den bejaarden man in de borst trof. Tien dagen later is B. Sr. aan de bekomen verwondingen overleden. Opnieuw bleek uit het, verhandelde ter terechtzitting dat de moordenaar een wrok tegen zijn vader koesterde, welke steeds toenam. De vader behandelde zijn zoon steeds als een klein kind, liet hem nooit eenige waardeering toekomen, hoewel de zoon toch van den vroegen ochtend tot den laten avond heel hard werkte. De zoon had nimmer den mo- reelen moed om zich tegen de te straf fen tucht van zijn vader te verzetten, doch de maat liep over toen de vader zich verzette tegen het huwelijk van zijn zoon met het meisje, waarmee hij al negen jaar verkeering had gehad. Ook voor het Hof legde de verdachte veel berouw over zijn daad aan den dag. Drie weken na den moord is hij getrouwd, maar spoedig werd hij ge arresteerd. De advocaat-generaal kon in dezen verdachte niet den ontaarden zoon zien, die een reeks van misdaden vervolmaakt door een vadermoord te plegen. Die va der was stug van inborst en hard van karakter, een man die van vroeg tot laat hard werkte en dit ook eischte van zijn gezin. De verdachte werkte hard op het land van zijn vader, maar de vaderlijke waardeering bleef uit. Volgens de rap porten is deze verdachte niet kwaad van inborst, maar .hij miste de noodige flink heid om een conflict met zijn vader uit te lokken en langs normalen weg de zaak op te lossen. Komende tot de straf maat zeide de adv.-generaal dat de ver gelding een groote rol moet spelen. De menschheid voelt evenals in den tijd der Romeinen, toen vadermoordenaars in een zak werdea genaaid en in het water werden geworpen, een vader moord als iets afschuwelijks en afgrijse lijks aan. Hij eischte verhooging van de straf van vier jaar, door de rechtbank opgelegd, tot 6 jaar. LEDEN VAN OSSCHE BENDE VEROORDEELD. Op 14 October hebben zich voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch vier leden van de vroegere Ossche bende te verantwoorden gehad. De mannen, die reeds verscheidene langdurige"-ge vangenisstraffen hebben ondergaan, hadden zich in den zomer van dit jaar tot een nieuwe bende vereenigd en het oude handwerk weer opgevat. Bijna nacht aan nacht werden nieuwe inbra ken en diefstallen gepleegd, zoodat de schrik er bij de landbouwers in deze streek weer danig inkwam. Gelukkig slaagde de politie erin het complot snel onschadelijk te maken. - Bij de behandeling voor de rechtbank konden slechts twee der verdachten worden voorgebracht, de beide anderen, onder wie de beruchte Peer de Bie, hadden kans gezien na hun arrestaie te ontsnappen uit hun cel en wérden niet meer gevonden. De Officier van Justitie, die de vier verdachten schetste als zeer ge vaarlijke individuen en steunpilaren van de Ossche bende, eischte tegen alle vier vier jaar gevangenisstraf. De recht bank heeft de Ossenaren veroordeeld tot drie jaar. GEEN MISVERSTAND OVER DE GRATIFICATIES. 's-GRAVENHAGE, 30 Oct. - In ver band met de onlangs gepubliceerde regeling betreffende de Wijze van be rekening van loonbelasting over St. Nicolaas-, Kerst- en Nieuwjaarsgratifi caties in 1943 deelt de Gemachtigde voor den Arbeid mede, dat deze regeling uitsluitend op de verschuldigde loonbe lasting betrekking heeft. In de bevoegd heid van den werkgever tot het uit- keeren van gratificaties in het kalender jaar 1943 is door de publicatie van bo venbedoelde regeling geen wijziging gebracht. De werkgever, die in het kalenderjaar 1943 gratificaties wil uitkeeren tot een hooger bedrag dan waarvoor bij de gra tificatiebeschikking 1943 een algemeene vergunning is verleend (een week loon of een kwart maand salaris), dient voor deze hoogere uitkeering de vooraf gaande schriftelijke toestemming van den Gemachtigde voor den Arbeid aan te vragen en te verkrijgen. DISTIBUTIE VAN RONA. Bij beschikking van den secr.-gene- raal van het Dep. van Landbouw en Visscherij is Rona-caramelpoeder aan gewezen als distributiegoed in den ziri van artikel 4 van de Distributie- wet.' SLECHTE KWALITEIT VOOR DEN HOOGSTEN PRIJS. •s-HERTOGENBOSCH, 30 Oct. De groothandelaar A. van Lieshout te Drunen had spinazie van minderwaardige kwaliteit tegen den maximumprijs ver kocht. Hij voerde als excuus aan, dat de overtreding begaan was door zijn niet voldoende geschoold personeel, dat niet geheel van de zaak op de hoogte was geweest. Niettemin legde de inspcteur voor de prijsbeheersching te 's-Hertogen- bosch hem een boete van f 800 op. In hooger beroep is dit vonnis thans door het hoofd van de prijsbeheersching bevestigd, daar gebleken was, dat de groentehandelaar wel degelijk van het feit op de hoogte was geweest en opzet telijk een hoogeren prijs had laten be rekenen. ARRESTANT SLOEG MARECHAUSSEE NEER. Voor de Bossche rechtbank had zich te verantwoorden de wachtman p s uit Nijmegen, die op 10 September van dit jaar had ingebroken in een woning te Boxmeer en daaruit een geldkistje en een aantal distributiebescheiden had ge stolen. Hij was echter kort daarop ge arresteerd en opgesloten in een cel van de marechaussées te Boxmeer. Toen, eenige uren na zijn arrestatie, de wacht meester Klein de cel binnenkwam, had de verdachte met een stoel den mare- chaussée neergeslagen, was uit de cel ontsnapt en had op de fiets van den wachtmeester de wijk genomen. Kort daarop werd hij echter opnieuw gegre pen. De Officier van Justitie eischte tegen den verdachte, die zeide door verkeerde vrienden op het slechte pad te zijn ge raakt, l Jaar en 3 maanden gevangenis straf. GAS „ZONDER BON" EN ZONDER BETALING. Het komt den laatsten tijd te Haarlem meer voor, zegt het Hbld., dat vroeger onbetwist eerzame lieden zich vergrij pen aan hun gasmeter. Menschen, die er vóór den oorlog niet over zouden heb ben gedacht gas te betrekken zonder betaling, gaan er, naar thans blijkt, toe over den meter nu en dan uit te scha kelen en door middel van een stuk bin nenband een vernuftige, regelrechte ver binding tot stand te brengen. Zoo zien zij dan kans méér ga^ te gebruiken dan hun wordt toegewezen, zonder hun ge meten rantsoen te overschrijden. De politie heeft reeds met klem tegen deze praktijken gewaarschuwd, de con- trftle van de zijde van het gasbedrijf is verscherpt en voor den politierechter hebben reeds de eerste slachtoffers van deze contróle terecht gestaan. Zij kregen een boete te betalen, evenredig aan den ernst van 't feit en aan de grootte van hun Inkomen. Het verweer was steeds weer, dat de menschen om allerlei re denen niet genoeg hadden aan hun rant soen. Zij zouden hun gas graag hebben betaald, maar aangezien dit niet ging, werden deze economische overtreders te vens ongewild dieven. /Het is te verwachten, dat in de toe komst nog scherper tegen dit euvel zal worden opgetreden. Aan den anderen kant zou het, teneinde sommige afne mers niet in een té moeilijke dwangpo- stie te plaatsen, wellicht aanbeveling ver dienen nog eens nauwkeurig te onder zoeken of er in bepaalde gevallen, die thans niet voor verhooging van het rant soen in aanmerking komen, wellicht niet een modus gevonden zal kunnen worden, die dit toch mogelijk maakt. Misschien zou op deze wijze het frauduleuze gas- gebruik beter worden tegengegaan, dan door het toepassen van al te drastische beperkingen van het rantsoen. WATERVOGELS HAD GEEN GELUK. In de morgenuren speelde Watervogels gisteren tegen LSVV en verloor met 2—1. Wij dienen er echter direct aan toe te voegen dat het de Helderschen niet mee zat. Allereerst speelde LSVV veel beter dan eenige weken geleden tegen Atlas, terwijl daarnaast de twee doelpunten der Langendijkers geboren werden in één minuut, waarbij de' doelverdediger een paar foutjes maakte, die ook toevallig werden afgestraft. Watervogels was niet zwakker, hoewel LSVV beter speelde en meer voetballers telde Trouwens hun elftal maakte een beter geheel en verdiende de overwin ning zeker. Vooral na de rust kreeg Wa tervogels nog eenige prachtige kansen, maar steeds mankeerde er een haartje aan of stopte de doelverdediger der gas ten het leer. Eerst kort vóór het einde kwam het verdiende tegenpunt, al kwam het ook nog tot stand door toedoen van den rechtsachter van LSVV. Scheidsrechte? Hoek was weer ultste- kend. Biljarten. DE BILJARTKAMPIOENSCHAPPEN. Het biljartkampioenschap groot bil jart anker kader 45/1 zal op 13, 14, 20 en 21 November a.s. onder leiding van de afdeeling „Iifsulinde" in de onder- grondsche biljartzaal aan de Ceintuur baan in Amsterdam worden gehouden. Acht deelnemers hebben hiervoor in geschreven en "'®1 de Amsterdammer J, Sweering oe Rotterdammer P. J. v. d. Pol, L. Gehrels en D. H. van Eymeren, de Hagenaars H. Metz, H. J. Hoogland uit Alkmaar, Jacobs uit Bergen op Zoom en Keesje de Ruyter uit Waalwijk. Het biljartkampioanschap van Neder land tweede klasse, drie banden zal op 11, 12, 18 en 19 December a.s. aan den Nieuwen Binnenweg 276 te Rotterdam worden gehouden, georganiseerd door de afdeeling Stadion. Het kampioenschap vierde klasse klein biljart zal op dezelfde data te Hoorn worden georganiseerd in het clublokaal van de afdeeling „Krijt op tijd", Kerkplein 3. 7 VEILINGPRIJZEN. De maximumveilingprijzen voor groen ten en fruit zijn deze week niet gewij zigd. BOTERMARKT TE ALKMAAR. Heden, den 30en October 1943 werden alhier aangevoerd 20 pakjes boter van V, kg 1.30 per kg. Zwitsal. de ongeëven aarde balsem voor de zuigelingen verzorging, wordt thans gedistri bueerd. Wendt U voor het verkrijgen van nadere inlichtingen tot Uw Apotheker of Drogist of tot de FABRIEKEN Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap oen- H P. v. d. Aardweg, Alkmaar; poli tiek' redacteur: H. J. J. Marinus, Den Haag; chef van dienst: TJ. N. Adema, Alkmaar; buitenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erika, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman ta Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwij oe te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot tt Enkhuizen. w Verantw. voor de adv-rubriek W. Ra- getlie, Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv. mej. F. Muller, Den Helder. Heden nam de Heere tot Zich onzen gelief den Man, Vader, Be huwd- en Grootvader JEAN JACQUES MALLET, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, Wed. A. MALLET— ALDERLIESTE. Geen bloemen. Evacuatie-adres: Hoorn, 29 Oct. 1943. Drieboomlaan 38. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 2 Nov. a.s. op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek vanaf de Geref. Kerk Gravenstraat 2 des n.m. 2 uur. Fabriek van verpakte Pud ding- en IJspoeders, welke binnenkort op grooter ca paciteit draait, wenscht reeds nu haar verkoop organisatie op te bouwen. Voor actieve verkoopers ligt hier een zeer prettig en zelfstandig bestaan. Uitv, br. te richten aan: Accountantskantoor VELTHUYS, Boreelstraat la, ROTTERDAM. - HUWELIJK. Beschaafde ontwikkelde dame zoekt serieuze ken nismaking met dito per soon. Br. onder no. H.A.H. 1004 bur. van dit blad. Geeft dan ook Uw ver zekeringen aan een Heldersch kantoor Assurantiekantoor, Koningstr. 90 - Tel. 3440 m U nieten geen ven Uw hulsgenooten I Si- eresote nemen en alle hoesterij wordt direct de kop inge drukt. Slcresote helptl zij Uw leuze, vooral als gjj ook een spaar bankboekje wilt ne men bij de over doel en werk van den Ned. Toeristenbond A.N.W.B. i op 3, 4 en 5 Nov. a.s., aanvang 7.30 um> resp. te BENNINGBROEK, BLOKKER en BREEZAND in Bondscafé A. WINKEL, Café „Het Dorpshuis" en in de Gymnastiekzaal van de openbare school. VAN WOUDSEND (Provincie Friesland), Opgericht Ao. 1816. BRAND-, INBRAAK-, BEDRIJFS-, STORM-, GLAS- en WATERLEIDINGSCHADE-VERZEKERING. Directeuren: A. H. TROMP ZONEN. Ondergeteekenden, COMMISSARISSEN en LEDEN DER COMMISSIE uit de Deelgenooten dezer Maat schappij, brengen hiermede ter algemeene kennis dat heden door Directeuren REKENING en VER ANTWOORDING is gedaan over het 127e boekjaar Zij verklaren, gelet op het door Directeuren over gelegde rapport van het Accountantskantoor JOH DOORNBOS te GRONINGEN, alles in de beste orde te hebben bevonden en de Rekening te hebben goed gekeurd. Leeuwarden, 25 October 1943. Commissarissen: Deelgenooten* Mr. A. C. Baron van der Ds. J. J. Homan,Deinum Feltz, Twello. Jhr. W. J. van Sminia, Amsterdam. Jhr. Mr. D. Rutgers van Rozenburg, Maarssen. Jhr. J. de Jonge van Zwijnsbergen, Beetsterzwaag. Dr. M. H. Tromp, Utrecht. Mr. K. T. Dorama, Groningen. R. Metzlar, Leeuwarden. P. Miedema, Eernewoude. W. S. J. Oosting, Emmen. J. A. van Overklift, Munnekezijl. M. H. Pol, Oranjekanaal. J. W. E. Rooda, Zuidbroek. M. P. Smid, Veendam. C. J. Tichelaar, Uithuizen L. P. Tilma, Sneek. Iedere besteller van onderstaand pakket bloembollen ontvangt tegen inzending van de bijgesloten bon in het a.s. voorjaar 50 prima tabaksplanten GRATIS. Dit pakket bevat: 25 Darwintulpen; 25 Hyacinthen; 50 Scilla's, zeer lief; 50 Sneeuwroem; 50 Crocussen in kl.25 Narcissen, alle rassen; 25 Blauwe Druifjes; 25 Turksche Ranonkels, bloemen als rozen; 25 Irissen, prima snijbloem; 25 Ixia's, Afrik, snijbloem; 25 Kie- vitseitjes. In totaal'dus 350 bloembollen, benevens 50 tabaksplanten gratis, voor f 4.Cultuuraanwij zing inbegrepen. Stort f 4.30 op Postrekening No. 346380 en wij zenden U dit pakket, alsmede de gratis bon, per omgaande franco toe. Rembours f 0.15 extra. Dat is een gezonde èn een lekkere boterham, waar weinig en desnoods géén boter op hoeft. Neem Keukenstroop van Honig.-, de beste die er thans verkrijg baar is. STROOP Elite Koffiesurrogaat is geen gewóón surrogaat! 't Is een héél fijne en ZOOAIS PING OP PONG UJK1 geurige imitatie van de glanzend-bruine koffie- boonen. Met het aroma van pure moccaU moet Uw winkelier toch eens vragen om: ïgjÈ ff ZOO UJKT EUTE OP ECHTE KOFFIE^— Irnrnrnrnrnrnrnrnmimmmmm KOFFIESURROGAAT i Egbert Scheepmaker ALKMAAR Gevraagd: net meisje voor de morgenuren. Hector Treub- straat 28. Gevraagd: een werkster. Krugerstraat 15. Mevr. Verfaille, Sumatra- straat 13, vraagt een meisje van 8.30-5 uur, met den kost, goede behandeling. Gevraagd: een huisnaaister, Leliestraat 23. Ingenieur zoekt slaapkamer, omg. Javastraat. Brieven: v. d. Zande, Javastraat 12a. Heer zoekt slaapkamer, omgeving Javastraat. Brie ven: v. d. Zande, Javastr. 12a. Te koop gevr.: een autoped of kinderfietsje. P. Cornells- se, Koogerweg G, Den Burg- Texel. Te koop gevr.: een baby cape. List, Breewaterstr. 57. Te koop gevr.: een p. zw. d.-sch met h. h„ m. 36-37. Te vens eenige J.-kleertjes en kousjes, lft. Vh j. De Vries, Gladiolenstraat 13. Te koop: zwaar satijnen trouwjapon met onderjurk, kousen en handsch. ,f 75, kin- derregenmanteltje m. hoed je, f 15, alles o. kw. De Vries, Vijzelstraat 72. Te koop: 1 grijze wollen Zaalbergdeken, o. kw., f20' 1 groene japon, z.g.a.n., o! kw., f 25; 1 teekenhaak, f 5; 1 weeftoestel, f20. Van Velzen Lorentzstraat 96. Adm. werk gevr. aan huls, adr. schrijven e.d. Schrijf machine aanw. Brieven onder no. 467-H, bur. dezer. Wie ruilt 1 p. br. damea- sch. m. 37, z.g.a.n., 1. h„ te gen dito m. 38? Heden tus schen 2 en 3 uur. Constant. Boerhavestr, 43. Welke Jongen of meisje heeft Dinsdagmorgen Dlckle's autoped meegenomen? Gaarne terugbez. bij Dijkshoorn, Fa zantenstraat 29. Ruilen: een z.g.a.n. electr. motor, lio volt, voor 220 volt. Jong, Buys Ballotstr. 27, na 7 uur. Wie ruilt wollen damestrui met lange mouwen, o. kw., voor 2 wollen jongenstruitjes, leeftijd 3 J.? Kluijver, Buijs Ballotstr. 8. Verloren: Een bewijs van eervol ontslag. Terug te bez. C Looy, Hugo de Grootstr, 7. Verloren: Bonnenportemon- naie, inh. brandstoffenkaart, 2 kindervoedselkaarten, bo ter-, melk-, brood- en vleeschbonnen. Inl. worden beloond. Been, Koningsw. 81

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2