KROOSSCHOUW ECHERIR Verduisteringspapier een flinke Dienstbode. Concentratie en Mentaltraining en de Sport JUTTERTJES. Hij „De Betuwe" STADSNIEUWS H.R.C. gaat feest vieren. CORRESPONDENTIE. I Julianadorp. Texel Hippolytashoef. Wieringen. Door 't oog van de naald. RECHTSZAKEN. Nieuws in 't kort. HITLER'S REDE EN DE PERS. Geloof in de overwinning. LUCHTSLAG BIJ BOUGAINVILLE. Zware Amerikaansche verliezen. Een tweede Pearl Harbour? NA het scheren Advertentiën. R" BAK' Anna: Paulownapolder Veiligheid en zekerheid NUTSSPAARBANK VAN WILLIGEN, Iets voor U? Be&tel dan nu. Strijkijzers Kilowatt-schrokkers DE GRUIJTER's klanten, die VETBONNEN ingeleverd hebben in den winkel, kunnen hun adres opgeven bij Personeel gevraagd Te koop gevraagd To koop aangeboden Diversen Zondagmiddag in Casino. Dat HRC, ondanks haar minder gun stige resultaten op het groene veld, niet bij de pakken neer gaat zitten, blijkt ■wel uit het feit, dat men voor a.s. Zon dag een bonten middag op het pro gramma heeft staan. Voor het eerst in haar bestaan zal de eigen tooneelafdee- ïlng dezen middag organiseeren. Wij zijn een paar maal in de gelegen heid geweest een onderlingen avond bij te wonen en te oordeelen naar hetgeen toen werd gepresteerd, kunnen wij niet anders zeggen dan dat het een prettige middag zal worden. Verschil lende krachten werken aan het pro gramma mee en een keurcollectle van décors is zelf vervaardigd. Voorts zullen nog medewerken de conféréncier Kruiver, een buitenge woon geestig personage, alsmede de Zegveld-band, die door den heer Vader gedurende den geheelen middag be schikbaar wordt gesteld. Een ouderwet- sche middag staat dus a.s. Zondag le wachten en velen zullen met HRC dit feest willen vieren. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELS REGISTER VAN 2—9 NOVEMBER 1943. Wijzigingen: Den Heilder: Fa. W. Lammers, eig. J. Mens, Koningstraat 94, broodbakkerij, overgegaan aan J. Th. Stevers. Wieringerwaard: J. Bakker, Molenweg F 55, rijwielbeórijf enz overgegaan aan G. J. Oonk. GOOI WAT IN MIJN SCHOENTJE. Ja, de Sint wil wel. Maaral die duizenden verlangende kinderge zichtjes en de zorgen van hun ouders maar helpt u de Sint en werkt mede aan de speelgoedinzameling van den Jeugdstorm. Even een briefkaartje en het wordt gehaald. Streek Nieuwediep: Westgracht 80, Den Helder. K. K. te Den Helder. - Uw schrijven kwam in ons bezit en wij betreuren het met U, dat U zoo weinig geluk met Uw tabak heeft. Wij zijn echter bereid Uw product door een deskundige te laten onderzoeken en U daarna te adviseeren. Indien U een kleine hoeveelheid aan ons Bureau Koningstraat afgeeft (10 of 15 gram is voldoende) hopen wij Uw moeilijkheden te kunnen oplossen, i Red. Dagbl. v. N.-Holl. (Den Helder). $»•- Koegrasnienws. Zondagmiddag ontving Koegras a HRC b. Met slechts 8 map moesten onze jongens den strijd aanvaarden en zij sloegen HRC b met 21. Dat is flink gedaan, jongens! Zondag 14 November moet Koegras a naar Schagen b, 10 uur, en het eerste paar W. Waard, aanvang 2 uur. 1 Texelsche markt. De marktaanvoer vermindert hier thans iedere week. Maandag was de fokvee'aanvoer nog zeer gering, ook de prijzen loopen te rug; voornamelijk echter deerdat hét vee van minder kwaliteit is. Thans Werden ook weder enkele biggen aan gevoerd, die duur verkocht werden. 80 tot 130 per stuk. Ook de koeien deden beste prijzen. De totale aanvoer bestond uit: 31 lammeren 100160; 3 koeien 1200—1400; 1 ram pl.m. If 160; 9 biggen ƒ80—ƒ130; 50 konijnen 1 per kg (regeer.pr.). Voor de leve ring: 7 koeien, 30 varkens, 9 schapen en 3 n. kalv. De tweede utvoering van onze too- peelvereeniging Amlcitia j.1. Zondag avond in Concordia was even succesvol als de eerste opvoering van Najaars stormen, een 10-tal dagen geleden. Zonder uitzondering hebben alle spe lers zich van hun beste zijde laten zien en het publiek was na elk bedrijf gul in zijn applaus. Wij mogen, resumee- rende, terugzien op een tweetal succes volle avonden, waarmee het wintersei zoen op tooneelgebied is ingezet. Gevonden. Gevonden een zilveren armbandje. Verloren: een bietenvork en een zilveren damesarmand. Inlich tingen b. d. gemeentebode. Dezer dagen stonden op het perron te Schagen enkele late passagiers te wachten op den trein, die uit de rich ting Alkmaar moest komen. Het was donker weer. Slechts hier en daar lichtte een gloeiende spijker op, en dat was dan goeddeels het eenige licht, dat zichtbaar was in de naar geestige omgeving. De trein naderdetwee vurige oogen, die naderbijtrokkenen dan stopt hij, met een gierend-gillend-pie- pend geraas van aangezette remmen op blinkende spoorrails. Maar voor hij stopt, heeft zich een tragedie afgespeeld, die de enkele aan wezige perron-wachters met wijd open gesperde oogen aanschouwen. Uit den nog rijdenden trein, omhuld met stoom en damp van de locomotief, is een man gespongen, die terzelfder tijd verdween tusschen perron en trein. Er is maar één mogelijkheid: de man is gelijktijdig morsdood geslagen. Zaklantaarns flitsen aan, de conduc teur komt toesnellenkoortsach tig speurt en loert men onder den trein en op de rails. In de schaduw op het perron staat de koffer van den verongelukten reiziger. Op de rails, onder den trein, ligt zijn hoed. Twee drogve overblijfselen van het bezit van den verongelukte. Maar dan Opeens verschijnt tusschen trein en perron een gezicht.... doodelijk bleekontzetnog vertrokken van angst. Een man, met besmeurde, gescheurde regenjas, zonder hoed...... die het perron opklautert, en gelijk tijdig door de aanwezigheid bevoeld, beklopt en op den schouder geslagen wordt, als ware hij een geestverschij ning. Hij vertelde dat «hij vele meters was meegesleurd, doch dat een wonderbaar lijke Voorzienigheid hem bewaard had voor den dood. Even later floot de conducteur voor vertrek naar Den Helder. De man nam z'n tasch op en zocht z'n hoed. Deze bleek verdwenen En de duisternis viel terug op het Schager perron. VOOR DEN POLITIERECHTER. De Alkmaarsche politierechter Mr. Krabbe, zag Maandagmiddag als eerste verdachte voor zich verschijnen den 21- jarigen Texelschen monteur J.C.H., die 15 Februari terecht had gestaan wegens het ontvreemden van een portefeuille, doch wiens zaak toen, op verzoek van den verdediger Mr. Dr. Buiskool, in afwachting van een reclasseeringsrap- port van den heer Wichers was aange houden. Uit dit rapport, dht thans was ingekomen, bleek, dat verdachte uit een goed gezin afkomstig was en dat zijn misdrijf als een op zichzelf staand geval beschouwd kon worden. Overeenkomstig den eisch van den Officier Mr. de Brueys Tack, veroor deelde de politierechter hem hierop tot f 75 of 15 dagen, overwegende, dat verdachte, die f 45 per week verdiende ep slechts f 15 kostgeld behoefde te betalen, best een flinke boete kon dok ken. De 30-jarige besteller van de PTT (Mr. Alblas was inmiddels als politie rechter opgetreden) kwam er minder goed af. Hij was niet verschenen, doch reeds eerder door den economischen rechter veroordeeld en kreeg, voor het ontvreemden van twee potjes jam .drie weken gevangenisstraf. De Urker los arbeider B. G., die op 18 Februari, in vereeniging met zijn ouderen broer, die reeds eerder was veroordeeld, ten nadeele van den Staat der Nederlanden een paal voor een ver warmingsvuurtje had gestookt, werd deswege Bij verstek tot f 10 of 3 dagen veroordeeld. Voor een dergelijk feit op 16 Augus tus gepleegd, vorderde de officier tegen den Urker visscher J. K. en tegen den Urker zonder beroep A. H. K. (ook deze verdachten war"en niet versche nen) f 20 of 15 dagen. De rechter maakte er f 10 of 5 dagen van, aangezien hij rekening wilde hou den met het feit, dat het hout van de buiten gebruik gestelde paalfundee- ring, in de oogen van verdachten niet zoo zeer meer staatsbezit was gewor den. Bij verstek werd de Urker zonder beroep J. B. voor een dergelijk feit tot f 7.50 of 5 d. veroordeeld. De 67- Jarige arbeider J. J. B. had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij op 23 Juli den opzichter Nentjes door on parlementaire woorden had beleedigd. Voor dze zaak waren twee getuigen uit Urk verschenen, die daarvoor reiskos ten en nachtverblijf in Enkhuizen ver goed kregen. Ook deze verdachte was niet verschenen. De rechter sloeg het geval echter niet hoog aan en volstond met hem f 15 boete of 3 dagen op te leggen. De 21-jarige dienstbode G. M. A. D. te Den Helder had op 27 Maart, ten nadeele Van haar patroon uit wraak omdat ze ontslagen was. shampo, bril lantine, crème en poeder ontvreemd. Ze werd deswege conform den eisch bij verstek veroordeeld tot f 40 of 15 d. De 23-jarige landarbeider C. de J. te Medemblik had zich wegens verduis tering te verantwoorden. Kort voor de oorlogsdagen had hij van den kolen handelaar Kramp een motorrijwiel in reparatie gehad. Toen K. na een paar jaar om de motor kwam, bleek deze reeds aan een zekeren R. te zijn ver kocht. K. stelde een civiele vordering van f 150.Verdachte beweerde van K. toestemming tot den verkoop te hebben verkregen, hetgeen K. ontken de. Aangezien K. de waarde van het motorrijwiel niet kon bewijzen, werd de civiele vordering afgewezen en de verdachte, conform den eisch tot f 60 of 20 d. veroordeeld. Wegens het ontvreemden van kunst mest uit onbewaakte zakken op een land te Hippolytushxef we.'d de 26- jarige grondwerker H E. aldaar tot tot f 50 of 20 dagen veroordeeld. De 23-jarige tuinder V. D. te Groote-- broek had zich voor verduistering te verantwoorden. 1 Januari 1942 moest hij voor zijn vader een bedrag van f 2L05 en een van f 3 overmaken. Hij kreeg voor dit doel een bankbiljet van f 100 mee. De ambtenaar boekte het bedrag van f 21.05 wel als gestort, doch hield daarmede bij het teruggeven v. het geld geen rekening, zoodat aan verdachte f 21.05 teveel werd uitbe taald. Verdachte betaalde van dit geld eenige kleine schulden en ging van het overige uit. De officier vond het feit zeer ernstig en wees er op, dat de be ambte er de dupe van had kunnen wor den, waarom hij f 60 boete of 20 d. vorderde. Vonnis f15 of 10 dagen. De 38-jarige bedrijfsleider van de fa. Mansholt en Woldering, J. v. d. L. had zich te verantwoorden voor de beschul diging, dat hij in October een hoeveel heid rogge te Wieringermeer, toebe- hoorende aan de firma verkocht had aan den machinist S. R. te Leeuwar- deradeel. Verdachte beweerde, dat ieder ar beider als aanvullend loon (er werkten 12 man) per dag 15 kg rogge krijgt en dat de verkochte rogge aan de arbei ders behoorde, voor wien hij het had verkocht. De verdediger Mr. Dr. Buis kool deelde mede, dat hij verdachte op verzoek van de patroons verdedigde, omdat zij het uitgesloten achtten, dat hij zich aan verduistering had schuldig gemaakt. De officier achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. Von nis comform. De machinist, die hierop terecht stond werd eveneens vrijgesproken en aangezien 'hij nog getuigengeld kreeg, vroeg van L., die thans in Schokland werkt, daar ook mede te worden be dacht. De politierechter wees hem er op, dat dit nu eenmaal het lot van iederen verdachte was en dat het hem een voldoening moet zijn geweest te zijn vrijgesproken. De 23-jarige tuin der A. .R. te St. Maarten tegen wien de officier f 50 of 30 dagen had ge vorderd, omdat hij in Mei van zijn kostganger 5 zakken cement, die van diefstal van den bunkerbouw afkom stig waren, had gekocht ten behoeve van een te maken betonstraatje, kwam er met f 25 of 10 d. af. Naar Radio Rome heeft medege deeld, hebben Anglo-Amerikaansche vlieg tuigen Maandagmiddag een terreuraanval ondernomen op de woonwijken van Tu rijn. Naar uit Caïro wordt gemeld, hebben de besprekingen tusschen de Engelsche en Turksche ministers van buitenlandsche zaken 'plaats gevonden in den geest van de vriendschap en het bondgenootschap tusschen de beide landen. De rede van Hitier aan den voor avond tan den historischen negen den November beheerschte het uiter lijk van de Duitsche ochtendbladen van Dinsdag, die met opschriften over de gcheele breedte der pagina de geweldige beteekenis van de uit eenzettingen van Adólf Hitier be lichtten. De laatste slag is aan ons", „On overwinlijke geloofskracht", „Hard ste strijd tot de overwinning", al dus de parolen, waaronder de ver slagen van de Münchcnsche betoo ging worden gegeven, terwijl na drukkelijk wordt gewezen op het door den Führer aangekondigde „uur der vergelding", benevens op do his torische zending van de nationaal- socialistische beweging v. Dultsch- land en voor Europa. In de stemmingberichten wordt vooral de nadruk gelegd op den stormachtigen bijval, die de meest markante verkla ringen van den Führer begroette, toen hij van de volslagen onmogelijkheid sprak van de door de vijanden van Duitschland gehoopte herhaling van een versagen van het binnenlandsch front en voorts uitdrukking gaf aan de onom- stootelijke zekerheid, dat ditmaal de Duitsche soldaat de wapens als laatste, pas vijf minuten over twaalf, zal neer leggen. Minuten durende stormachtige bijval werd ook gewekt door de verkla ring van den Führer: „tyat ook moge komen, wij zullen het meester worden. Aan het einde staat de overwinning De vastberadenheid tot den strijd van de geheele natie, tot welker tolk Adoif Hitier zich heeft gemaakt, is in de Münchensche betooging aldus resu- meeren de bladen hun to:alen indruk op machtige wijze tot ui drukking ge komen. Geloof in de overwinning. In hun commentaren op de rede van Hitier leggen de bladen den nadruk op het onwrikbare geloof aan de Duitsche eindoverwinning. De Berliner Börsen- zeitung schrijft, dat het krachtige woord „Aan het einde staat de overwirning" alles behalve een ijdele belofte is. Dit woord komt op uit het geloof aan Duitschlands toekomst en uit het koele verstand, waarmede alles wordt voorbe reid voor het laatste, beslissende uur, waarin de laatste slag wordt geleverd. Er,is geen Duitscher, die de bommen- reur van Engelschen en Amerikanen niet met den diepsten afschuw gadeslaat en hunkert naar het uur, waarin de lucht- misdadigers betaald zul'len worden met de eenige munt, waarvan zij verstand hebben: geweld tegen geweld. De storm van geestdrift, die te München losbarstte, toen de Führer van de vergelding sprak, is dan ook uit het hart van geheel Duitschland gekomen. Engeland, aldus vervolgt het blad zal er goed aan doen, de aankondigingen van den Führer woordelijk op te vatten: Het zal zijn loon ontvangen, dat in overeén- stemming zal zijn met het aantal ge vallen in Duitschland en de vernie lingen a,an Duitsche steden en Euro- peesche cultuurmonumenten. Want dat er in Duitschland lang gezwe gen Is, heeft een aohtergrond, die voor den vijand slechts onbehaaglijk kan zijn, omdat hij getuigt van de nauwgezetheid der Duitsche voorbe reidingen. De buitenlandsche pers. Het Noorsche dagblad „Morgenposten" schrijft, dat het Europa bedreigende ge vaar nu nog nooit grooter aan den dag is gekomen dan in deze dagen. Tegelijk echter is zoo duidelijk, als nog nooit gebleken, dat geen macht buiten Euro pa in staat is den stormloop van het bolsjewisme op het vasteland tegen te houden en de Europeesche cultuur te redden Aftonposten wijst er op. dat de rede van Hitier gedragen was door rust, kracht en overtuiging ten aan zien van de overwinning en geheel Eu ropa geboeid heeft. De Finsche bladen wijzen vooral pp de verklaring van Hitier, dat iedere in vasie uit het Oosten stuit op volledige Duitsche paraatheid'en afweer. De rede van den Führer heeft bij de Roemeensche openbare meening een diepen indruk nagelaten. Bijzondere aandacht' trekken de passages der rede, waarin hij opnieuw wees op de ontzag lijke gevarleh, waartegenover de na buurvolken der Sovjet Un'e stonden cn waartegen zij niet zouden zijn opge wassen, wanneer Duitschland de be scherming van Europa met op zich had genomen. Het Zweedsche dagblad Svenska Dagbladet wijst er in een opschrift over vier kolom op, dat Duitschland niet zal capttuleeren, hoe lang de oor log ook moge duren. Het Japansche Keizerlijke hoofd kwartier heeft Dinsdagmiddag om vier uur bekend gemaakt, dat de Japansche marinevliegdienst sedert den ochtend van 8 November in de wateren ten Zuiden van Bougainville (een eiland van de Salomonsgroep) een geallieerd convooi en een daarbij behoorende es- cortevloot heeft aangevallen. Tot dusver zijn de volgende resul taten geconstateerd: Tot zinken gebracht: drie slag schepen, twee kruisers, drie torpedo' bootjagers en vier transportschepen. In brand gebombardeerd en zwaar be schadigd: meer dan drie zware krui sers, drie kruisers of groote torpedo jagers en één groot transportschip. Neergeschoten vliegtuigen: iwaalf toestellen en bovendien nog twee ver moedelijk neergeschoten. De Japansche verliezen bedroe gen vijftien vliegtuigen, die zich op zettelijk op het vijandelijke doel hebben gestort of nog niet zijn teruggekeerd. Deze slag zal worden aangeduid als de tweede luchtslag bij Bougainville. Nader wordt nog gemeld, dat sedert ae vijandelijke landing op Mono op 27 October meer dan 72 vijandelijke oor- logs- en andere schepen tot zinken zijn gebracht. De Japansche verliezen wa ren: een torpedojager tot zinken ge bracht, een kruiser licht beschadigd, 48 vliegtuigen stortten zich op het doel of keerden niet op hun bases terug, 7 vliegtuigen werden beschadigd. Tot Dinsdagavond (Japansche tijd) waren in Tokio geen nieuwe berichten ontvangen over het verdere verloop van den „tweeden luchtslag in de wa teren van het eiland Bougainville". Men neemt evenwel aan, dat de ge vechtshandelingen nog voortduren. Naar de opvatting van Japansche militaire kringen bebben de 'Ame rikanen bfl deze gevechten, die sinds Maandagochtend voortwoeden, zulke zware verliezen geleden, dat men te Tokio reeds van een tweede „Pearl Habour" spreekt. Alleen de 'gemelde cijfers der vijandelijke ver liezen, zoo verklaart men, bewijzen reeds, met welk een verbittering er op het oogenblik in het gebied van de Salomons-eilanden gevochten wordt. In de eerste plaats gaat het hier om het bezit van het groote eiland Bou gainville, waar de Amerikanen reeds op twee plaatsen van de Zuidwestkust aan land zijn gegaan, n.1. bij Kaap Tor- china en ten zuiden van Hamon. Het schijnt nu, dat het zeer moeilijk geble ken is, de daar gelande eenheden van den noodigen aanvoer te voorzien, en vooral om nieuwe troepen aan land te zetten. Naar de jongste berichten uit het zuidelijke deel van den Stillen Oceaan aantoonen, zijn de brugge- hoofden der Amerikanen op Bougain ville bovendien voortdurend bloot ge steld aan hevige luchtaanvallen. Het heftige tegenoffensief der Japanners heeft de Amerikanen daardoor geen doorslaand succes laten behalen. Amerikaansche vergissing! Dientengevolge hebben zij nu ge tracht, om door een grootscheepsch ge bruik van transportvaartuigen, die be schermd waren door slagschepen, krui sers, torpedojagers en een enorme luchtarmada, hier een beslissing te for- ceeren. Evenwel 'zullen zij niet gere kend hebben oo een dergelijk groot op treden van de Japansche luchtmacht. Naar de opvatting van Japansche mili taire kringen, hebben de Amerikanen, (11 Geeft een huid xoo zocht en geef els een bebyl die de laatste dagen sterke luchtstrijd krachten voor aanvallen op de Japan sche steunpunten gebruikten gemeend, dat zij de hoofdluchtmacht van de Ja panners vernietigd hadden. Alleen zoo valt het volgens de op vatting van deze Japansche militaire kringen te verklaren, dat de Amerika nen met hun kostbare oorlogsschepen zich zoo dicht gewaagd hebben in de nabijheid van de Japansche luchtbases te land. Door hun luchtaanvallen, die zij bovendien dé laatste weken hebben ondervonden van vliegkampschepen uit en met bommenwerpers voor den lan gen afstand, op de Gilbert-eilanden, de Marcus-eilanden en het eiland Wake, hoopten zij, de Japansche strijdkrachten te kunnen versplinteren. Plannen van den vijand mislukt. Het doel van de Amerikanen, z-o constateert men te Tokio, was dus, zich door een grootscheepschen aanval in het bezit te stellen van het eiland Bougainville. Van hier uit wilde men systematisch de operaties beginnen te gen de Bismarck-eilanden met als voor naamste steunpunt Rabaul. Dit voor nemen is mislukt door de zware ver liezen der Amerikanen tijdens de laat ste dagen. Men is hier echter van mee ning, dat het gebied van het Noord oostelijke deel der Salomons-eilanden ook nog de komende weken het tooneel zal zijn van hevige gevechten. Het voornaamste doel van de Amerikanen blijft in elk geval Nieuw-Pommeren, daar dit eiland de beste voorwaarden biedt voor het a. nleggen van lucht bases en voor het stationneer'en van groote luchteskaders. De Amerikanen hopen blijkbaar, van daar uit met behulp van een sterko luchtmacht, de verbinding tusschen Ja pan en zijn zuidelijke gebieden te kun nen afsnijden, Een opmerkelijk feit acht men hier, dat de Amerikanen voor het eerst sinds geruimen tijd vliegkamp schepen voor dergelijke offensieve ope raties gebruiken. De aanvoer van ben zine en ander materiaal voor hun lucht- eenheden op de afzonderlijke eilanden van de Salomonsgroep zou niet toe reikend geweest zijn voor hun voorge nomen offensieven. Men geloofde der halve blijkbaar, door het aanvullende gebruik van vliegkampschepen de kracht van den aanval te kunnen ver- hoogen. Werp geen „scherp" tusschen de aard appelschillen. Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H P v d Aardweg, Alkmaar; poli tiek redacteur: II. J J Marinus, Den Haag; chef van dienst: Tj. N Adema, Alkmaar; buitenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erlks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijns te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Verantw voor de adv-rubrlek W. Ra- getlie, Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv mej F. Muller, Den Helder. 12 November verloven zich FREDDY VAN DE POLL en ARIE BOOT. Ooievaarstr. 117, Den Helder. Breestraat 78. Getrouwd: JAN VAN APELDOORN en CORNELIA M. LONDON. De Heer en Mevrouw VAN APELDOORN— LONDON zeggen, namens wederzijd- sche Ouders hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk betoond. Den Helder, 8 Nov. '43. v. Galenstr. 78. 23 November a.s. hopen onze geliefde Ouders, Groot- en Overgrootouders C. BAK en A. BAK—VOLKERS hun 50-jarig Huwelijksfeest te herdenken. G. KLEIN. J. KLEIN—BAK. P. BAK. G. BAK—OLIE. D. BAK. J. BAK—PRINS. A. BAK. M. BAK—PIE. B. BAK. M. BAK— TER BRUGGEN C. BAK. A. BAK—DE GROOT. J. BAK. S. BAK. Klein- en Achter kleinkinderen. Den Helder, 9 Nov. '43. N Vlamingstraat 21. Met droefheid geven wij U kennis van het overlijden van den door ons beminden Heer A. M. WIEGEL, Firmant en moedig herschepper der Fa. C. Troost te Den Helder. C. TROOST. - A. TROOST— JANSSEN. Alkmaar, 8 Nov. '43. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden na het overlijden van onzen lieven Man,. Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer CORNELIS VERBERNE. Uit aller naam, M. E. VERBERNE— STEENMAN. Apeldoorn, Deventerstr. 342. NED HERV. GEMEENTE DEN HELDER. Eerstvolgende Doopsbedie- ning op 14 Nov. 10.30 uur in de Westerkerk. Aangifte bij de predikan ten Violenstraat 6, Singel 79, Soembastraat 14. DE KER£ERAAD. NED. HERV. GEMEENTE DEN HELDER. De catechisaties van Ds. Elink Schuurman staan deze en volgende week wegens ziekte stil. DEURWAARDER PRINS zal op Donderdag 18 Nov. a.s. des voormidddgs om negen uur in het gebouw MUSIS SACRUM aan de Koning straat te DEN HELDER publiek en contant ver- koopen: DIVERSE MEUBILAIRE-, HUISHOUDELIJKE- EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op te geven aan de heeren D. GROOT, Prof. Zeeman straat 7, JAN VISSER, Wagenstraat 7 en JAC. VISSER, Krugerstraat 93. Bezichtiging: Woensdag 17 November a.s. van 24 uur. Variatie in de maaltijd? Grutterswaren in ruime sorteering en voldoenden voprraad vindt U bij Simon de Wit. Wij staan klaar om onze klanten met een vriendelijk gezicht en een vakkundige bediening te helpen. in den op 15 Nov-. a.s. zijn het fundament van de 120 c.M. breed 35 et. per rol. KONINGSTRAAT Reuze coll. voor kamer of tuin. 100 IDEAL Darw, tulpen, 50 pracht Hyacinthen, 50 Trompet en Dich ters Narcissen, 100 lieve Crocusjes, 50 Blauwe druifjes plus 50 Bosch Hyacinthjes. Deze moordcoll. bloembollen 100 genoegen, 100 garantie voor slechts 6.halve coll. 3.50. Alles franco huis. Zending remb. of storting op giro 150243. Iedere be steller 5Holl. Péperwhites voor bakje plus plant- wijzer gratis. H. SIJSENAAR Jr„ Kweekerjj, Meerlaan, Hillegom. helpen U bij rheumatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking i 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg baar. Laat ons ook Uw ervaringen weten I Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. Zoek nu di rect al 't leege „De Betuwe"- glaswerk op en geef het Uw winkelier. Dan helpt U ons en Uzelf! Strijk alles Dit moet U onthouden: uw strijkijzer is een elec- triciteit-schrokker! Strijk daarom vlug en alles in één keer; zoo nu en dan een beetje strjjken is ver keerd en schakel uit vóór U klaar is. Controleer geregeld zelf uw verbruik, want U weet: uw rantsoen overschreden, stroom afgesneden! flnal meer warmte uit minder kolen GEVRAAGD DUINKER, KRUGERSTRAAT 40 F. v. Buchem, v. Galenstraat 4, Den Helder. Ook winkelklanten kunnen hier hun adres opgeven. Zaterdag 13 November 1943 half drie KAREL LOTSY SPREEKT OVER Zaalopening 2 uur. Entrée 40 cent IN CASINO. Komt allen. Gevraagd kappersbediende voor heerensalon. Goed loon. S. Davidson, Arendsweg 42a, Beverwijk. Gevraagd een nette huis houdster, middelbaren leeft- Brieven onder no. 485-H aan bureau van dit blad. Terstond gevraagd flink dienstmeisje, voor den dag of voor dag en nacht, zelfstan dig kunnende werken; goed loon en goeden kost. J. Daal der, Café „Vlas en Koren- beurs," Anna-Paulowna. Te koop gevraagd 1 paar leeren Jongensschoenen, maat 40-41. Groot, Joubertstraat 93. Te koop gevr.: in goeden st, zijnde kinderstoel. Ooms, v. Galenstraat 102. Te koop gevraagd 1 paar damesschoenen maat 37. Bu- kert, Bloemstraat 19. Te koop aangeboden een on derstel van kinderwagen o kwal. f 15. v. d. Beek Spechtstiaat 13. Te koop: 2 stoelen f 10- 1 rt-nde tafel f 8; l spiegel f5- 1 trfekkarretje f 15. Oldenbur- ger, Breewaterstraat 36. Te koop z g.a.n. chique zw. dameswinterhoedje f 8.50; wol len gebr. meisjesmuts en das f 5; in ruil zeer mooie z.g.a. n zw. suède m. lak d.schoe nen, mt. 38, h. "h-, voor sch. met doorl. 3/4 of pl. hak; z.g. a.n. zwaar satijnen damesja pon, o kwal., mt. 40-42 (bruin, lange mouw) voor zw. of d.bl. stoffen damesjapon, mt 42. 1. mouw. jDe Boer, Steen gracht 15. Verl. donkerbl. glacé hand schoen (rechter). Terug te bez. Maas, Palmstraat 11. Na 5 uur. In ruil aangeboden 1 Tweka meisjesjurkje, z.g.a.n., leeft. 12 jaar, voor Jongenskleeding leeft. 1—2 jaar. iTevens kin- aerledikantje te koop gevr. Schuurman, Sluisdijkstraat 96. In ruil 1 paar damesschoe nen, peau du suède, maat 36 voor i paar damesschoenen maat 38, oude kwal. Visser, Rozenstraat 4. In ruil aangeboden een Egyptische regenmantel maat 42, tegen een wollen japon maat 42 of eeh jaeger vest; een windjack, leeft. 13 jaar, voor een ander kleedingstuk, leeft. U jaar. De Vries, Brak- keveldweg 72. Weggrl. een witte hond rn. zwarte vlekken. Terug te bez. Vermeulen, Vlamingstraat. 22.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2