NBC UCHE UCHE MiHioenen Russen verrichten dwangarbeid. GELDBELEGGING HONIG'S FOTOGRAFEER MET JUTTERTJES. SINT MAARTEN 1943. De gebeurtenissen op Libanon. Opnieuw bleek de Westelijke superioriteit UCtfE cjjwe SCHAGEN. Anna Paulowna. Sialin en hei Oekrainsche vraagsiuk. Overval op trein met levens middelen in Italië. Geen nieuwe sierren ontdeki. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. Biersleker's flssur. Kanioor GRIITIS TfiBAKSPLBNIEH!.Nas...GJ4ÜS ROOIEN! Zuid-Hollandsche Bloembollen- en Plantencentrale (41) Hillegom f do Sf ls dat geen strop Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen VAN DEN THEEVAKMAN GASTOEVOER. Heden, Maandag, wordt de gastoevoer tusschen 14 en 16 uur niet, zooals ge bruikelijk, afgesloten. Deze maatregel geldt alléén voor Maandag, de volgende dagen zal er dus van 2-4 uur n.m. weer geen gas zijn. Men houde hiermede terdege rekening bij het afsluiten der gaskranen! fj Persoonsbewijs-étui. Ter gemeen te-secretarie zijn de houten étuis voor de persoonsbewijzen, waarover ons blad al eerder berichtte, aangekomen. Tegen de somma van 25 ct. worden zij ter beschikking gesteld. Besmettelijke ziekten. Ook in deze 'gemeente komen nogal wat gevallen van roodvonk voor. Op 't oogenblik zijn het nog een tiental gezinnen, waarin deze ziekte heerscht. Sinds Augustus zijn er in totaal een kleine vijftig ge vallen van roodvonk en drie van diph- 'Jerie voorgekomen. Politie. Gevonden: groote want. DEMONSTRATIE GING NIET DOOR. De demonstratie van den Nationalen Jeugdstorm, die j.1. Zaterdagmiddag op het Waagplein te Alkmaar plaats ge- vonden zou hebben, is door omstandig heden uitgesteld. Naar men ons van bevoegde zijde me dedeelde, zal zij nu waarschijnlijk 27 November gehouden worden. DANK U, SINTERKLAASJE. Duizenden kinderen zullen dan tot u zeggen, wanneer u medehelpt om de speelgoedinzameling van den Jeugd storm te doen slagen. Even een brief- kaaratje en het wordt gehaald. Streek Nieüwediep: Westgracht 80, Den Helder. Intimidatie zonder weerga. „Het is niet mogelijk", zoo schrijft de hoofdredacteur van de Nlne- teenth Century and After," een schets te geven van de Sovjet-Russi sche buiteniandsche politiek, wan neer men haar ten eerste niet plaatst in het Europeesche gebied, en ten tweede haar betrekkingen tot de Pooische buiteniandsche politiek niet duidelijk maakt. De Sovjet-Unie heeft zich bewust van de overige wereld afgesneden. Zij wilde binnen haar grenzen een „ideale menscheiijke maatschappij" stichten en daartoe alle vreemde invloeden uitschakelen en den eigen burgers alle mogelijkheden tot ver gelijking ontnemen. De oorlog heeft deze isoleering ten deele verbroken en ofschoon het materiaal nog schaarsch is kan men zich toch voor het eerst een bepld vormen van het Russische leven onder Stalin. De macht van den Sovjet-staat be rust op drie hoofdfundamenten: de NKWD (de vroegere Gepeoe), de mili taire strijdkrachten en de arbeidskam pen. Deze laatste zijn eenig in de we reld. Er bev.nden zich mannen en vrou wen in, die wegens het een of ander werkelijk of vermeend politiek ver grijp veroordeeld zijn tot dwangarbeid in die kampen. Gewoonlijk luidt het vonnis acht jaar, doch daar men het automatisch kan verlengen, hebben de slachtoffers weinig, zoo niet in het ge heel geen hoop, in de gemeenschap te rug te keeren, wanneer zij de jaren van den dwangarbeid al overleven. De omstandigheden, waaronder de ge vangenen moeten leven, zijn van dien aard, dat er in het geheel geen kans bestaat het te overleven. MiHioenen gevangenen. Er zijn verschillende schattingen van het aantal dezer gevangenen gemaakt. Deze schommelen tusschen de tien en achttien millioen. Het aantal kampen loopt in de duizenden. Zij zijn gelegen in reusachtige ontoegankelijke gebieden, die iedere vlucht onmogelijk maken. De regeering der Sovjet-Unie heeft dus de beschikking over een reusachtige hoeveelheid mobiele ''arbeidskrachten, die zij gebruikt voor velerlei werkzaam heden, als het aanleggen van wegen en vliegvelden en het graven van kanalen. Het geringste politieke vergrijp of ook maar de geringste verdenking zijn vol doende om iemand voor de rest van zijn leven in deze kampen te brengen. De intimidatie is zonder weerga. Er is nauwelijks een gezin in de Sovjet-Unie, waarvan niet de vader of een bloedver want in een dergelijk kamp zit. Bijna iedere volwassene weet, dat ook hij elk oogenblik aan de beurt kan zijn. De houding van de bevolking tegen over dit stelsel wordt gekenmerkt door het feit. 'dat b.v. de vrouw van een slachtoffer van het oogenblik van zijn deportatie af met bijzonder ontzag door de medearbeiders wordt behandeld, daar zij haar nu niet meer verdenken een officieele spion te zijn. Men heeft niet alleen Balten, Polen en Bessarabiërs ten "etale van ongeveer een millioen naar het binnenland van de Sowjet-Unie overgebracht, doch ook millioenen Russen zijn van het eene deel van de Sovjet-Unie naar het an dere vervoerd. Uit geloofwaardige bron verluidt, dat hun aantal op ongeveer negen millioen menschen kan worden gesteld. Economische en politieke over wegingen liepen daarbij dooreen. Het Oekrainsche nationalisme is ver flauwd. De jongere generatie kent het in het geheel niet meer. Stalin is er echter niet in geslaagd het Oekrainsche vraagstuk, het vraagstuk van een na tionale collectiviteit van veertig milli oen getroffen burgers, tot een oplossing te brengen. De voornaamste reden waarom de bolsjewisten de vroegere Pooische provincie Oost-Galicië voor zich opeischen, is, dat deze een Oekrain sche bevolking heeft. Stalin zal het be stak van een Oekrainsche maatschap pij buiten de grenzen der Sovjet-Unie niet dulden. De verbannen boeren. Verder zijn er de woelingen van de vele millioenen in verbanning levende boeren, die naar huis terugwillen. Er heerscht ook de grootste economische nood. In enkele gebieden heerscht zelfs hongersnood, doch het leger moet on der alle omstandigheden gevoed wor den. Het artikel wijst tenslotte op de ver schillende houding van Engeland en de Sovjet-Unie tegenover Duitschland. De Engelschen stellen zich op het stand punt, dat Duitschland, wanneer zijn mi litaire kracht eens en voor altijd ge broken is, niemand meer interesseert. Voor de bolsjewisten echter zijn de Duitschers een volk, dat eerst ontbon den moet worden om dan nieuwen vorm te krijgen en tenslotte 4e Sovjet- Russische belangen te dienen. Naar de Corriere della Sera meldt, heeft de Amerikaansche legerpolitie op het station Cava aan de spoorlijn NapelsSalerno geschoten op een me nigte uitgehongerde Italianen, die ge poogd hadden een trein met levensmid delen. die onderweg was naar Napels, te plunderen. Saboteurs hadden des nachts de rails opgebroken, den trein tot staan gebracht, de bewaking over meesterd en den trein geplunderd. zaanOA^ IINOV. /f"\ Hie^'woont eew man/, OlE VEEL GEVE.N KAIS/.../ - - HlER WOONT EEN KIKKERBIL DIE. NIKS GEVEN WIL Noord en Oost speelden gelijk. De eerste Technische Dag van den NVB, de eerste wapenschouw van het seizoen, is zeker niet op een teleurstel ling uitgeloopen, maar heeft ook geen verrassingen gebracht, noch wat de uitslagen betreft, noch wat het spel aangaat. Opnieuw toonde het Westen zich su perieur, opnieuw bleken Noord en Oost aan elkaar gewaagd. Voor een uitverkocht huis werd in Til burg de westrijd Zuid-West gespeeld. Evenals de vorige maal leidde ook nu West met de rust met 10 en kwamen de felle schoten eerst in de tweede helft. Zuid nam aanvankelijk het initiatief, doch het Westelijke achtertrio bleek in vorm te zijn (Kraak, Wilders, Caldenhoven!), zoodat dit offensief op niets uitdraaide. Weldra was er van een Zuidelijke veld- meerderheid niets meer te bespeuren en na ruim een half uur tikte de Harder den bal voor het eerst in het net (0-1). Na de rust was West overtuigend ster ker en door één doelpunt van Smit en drie van Dumortier werd de stand tot 0—5 opgevoerd. In Groningen klopte Het eerst niet met de Noordelijke ploeg, die het spel te kort hield, terwijl het snelle spel der Ooste lijke voorhoede nog al verwarring stichL te in de Noordelijke verdediging. Het verwonderde dan ook niemand, dat Oost de leiding veroverde en den voorsprong zelfs vergrootte tot 0—2. Plotseling veranderde het spelbeeld en Vond Noord de combinatie. Nu weiden de vleugels beter in het spel betrokken en het duurde niet lang, of de achterstand werd door Lenstra verkleind. Toen bo vendien Jonkman midvoor ging spelen, werd de voorhoede der Noordelijken veel sterker en nog vóór de rust kwam de gelijkmaker. Na de rust, had het Noorden aanvanke lijk het beste van het spel, doch drie kansen werden verknoeid en eenmaal voorkwam de lat een doelpunt. Toen het Noordelijke vuUr was gedoofd was, werd de strijd meer verdeeld én waar de ver dedigingen geen kans meer gaven, ein digde de wedstrijd onbeslist (22). Bondselftallen speelden. Een bondselftal dat in Gorinchem tegen de Rotterdamsche 2e klassers speelde, bleek te sterk: De Rotterdammers ver loren met 1—3. Wels en Mijnders waren de besten van het 'veld en gaven hier eigenlijk den doorslag. Een ander Bondselftal speelde in Zut- fen tegen een Twentsch elftal. Ook hier won het Bondselftal, maar een gelijk spel ware beter geweest, gezien de krachts verhouding. 't Werd nu 2—1. Andere uitslagen. We laten hier nog volgen, de uitslagen van andere wedstrijden, gespeeld Sn het 'der van den Technischen Dag. RotterdamDen Haag 31. Limb. Ie kl. Limb. 2e kl. 24. AmsterdamHaarlem 49. UtrechtZwaluwen 10. Zaansch elftalA'camsche 2e, 3e 4e kl. 24. Rest van Haarlem— Gooi en Eemland 2-4. IJ s p o r t DE NVBHS BLIJFT GROEIEN. Op haar veertiende jaarlijksche alge- meene vergadering, die Zondag in „Krasnapolsky" te Amsterdam werd ge houden, kon de Nederlandsche Vereeni- ging tot Bevordering van het Hardrijden op de schaats weer met groote voldoe ning op het afgeloopen jaar terugzien. Het aantal leden steeg van 946 tot bijna 1500, welke progressie andermaal een bewijs is van de behoefte waarin zij voorziet. De bijeenkomst stond onder leiding van dr. H ter Beek en werd mede bij gewoond door den eere-voorzitter, den heer Adriaan uit 's-Gravenhage. - 1 Bij de besprekingen der reorganisatie plannen kwam sterk de drang naar vo ren om de NVBHS in haar huidigen vorm met een eigen bestuur te handha ven. Hierbij ging men van het stand punt uit, dat de vereeniging haar le vensvatbaarheid volkomen bewezen heeft. Dit blijkt niet aUeen uit den ge- stadigen groei van hé$ ledental, maar mede uit het feit, dat op 24 plaatsen niet minder dan 720 personen aan de training deelnemen. De vereeniging kreeg met Utrecht haar zevende afdeeling. Andere zullen volgen, want de vergadering besloot in elke plaats waar de NVBHS meer dan 50 leden telt, een afdeeling onder eigen bestuur op te richten. Wielrennen. Jan Derksen ernstig ziek. Jan Derksen, de huidige wielerkampioen v. Nederland en oud-wereldkampioen der amateurs, Jigt op het oogenblik zeer ern stig ziek in het R.K. Ziekenhuis te Zwol le. Twee dagen geleden werd hij opge nomen voor een blindedarm-operatie, waarbij men tevens buikvliesontsteking constateerde. Zaterdagavond was de toe stand van den vooral ook in Noord-Holl. zeer populalren renner zeer zorgwekkend. Zondag viel er lichte verbetering te con- stateeren, maar het gevaar was daarmee geenszins geweken. DE BOTERPRÏJZEN. ALKMAAR, 13 Nov. 1943. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 20 stuks van 1/2 kg, waarvan de prijs f 1.30 per 1/2 kg en de handel matig. OFFICIEELE PUBLICATIE. Aflevering en verzending van textiel- goederen. De aflevering en verzending van tex- t:elgoederen van de industrie aan den handel is met ingang van 15 November tot nadere bekendmaking verboden, ten zij door de betrokken Rijksbureaux hiervan schriftelijk voor met name' te noemen hoeveelheden dispensatie wordt verstrekt. De aflevering en verzending van tex- tielgoederen door den groothandel is met ingang van 15 November 1943 voorloopig verboden, tenzij door het Rijksbureau Distex hiervan schriftelijk voor met na me te noemen hoeveelheden dispensatie wordt verstrekt. De herbevoorrading van den handel zal t.z.t. plaats vinden op basis van de inge leverde speciale vergunningen en leve ringsvergunningen, voor zoover het ar tikelen betreft, welke niet of voorloopig niet op de kleedingkaarten voor mannen, Jongens, vrouwen en meisjes van 15 jaar of Ouder verkrijgbaar worden gesteld. Voor alle andere artikelen zal de her bevoorrading te zijner tijd op basis van de ingeleverde punten plaats vinden. Over de nieuwe regeling van de herbe voorrading zullen binnenkort nadere me- dedeelingen aan handel en Industrie wor den gedaan. Aflevering batterijen. De directeur van het Rijksbureau voor de Metalenverwerkende Industrie machtigt hierbij fabrikanten van en handelaren in batterijen om in de achtste periode, van 16 November tot 15 December 1943, batte rijen af te leveren op grond van de door zijn bureau afgegeven repeteerende koopvergunningen HG en HG3. In ver band hiermede gelieven degenen, aan wie batterijen zijn toegewezen, zich ter verkrijging hiervan thans wederom tot hun leverancier te wenden. Afleveringen van batterijen, gedaan op grond van koopvergunningen, voorzien van het stempel .„Speciale toewijzing" mogen niet worden herhaald. Inlevering van zeepbonnen. Detaillisten kunnen de voor zeep aan gewezen bonnen „Algemeen 697" en „AA eenheidszeep", de voor waschpoeder aan gewezen bonnen „Algemeen 698" en „AA waschpoeder" en de voor toiletzeep aangewezen bonnen „AA toiletzeep" be halve van 22 tot en met 26 November a s. bij wijze van uitzondering ook van 15 tot en met 19 November e s bij de plaatselijke distributiediensten Inleveren ter verkrijging van toewijzingen. Vervaardigingsverbod smeltveillgheden. Blijkens de Staatscourant van 12 No vember 1943 is het met Ingang van dien datum aan fabrikanten verboden smelt veillgheden te vervaardigen zonder ver gunning van den directeur van het Bu reau voor de Metalenverwerkende Indus trie. Aan Ingeschreven fabrikanten za) door genoemden directeur maandelijks een schriftelijke vergunning tot het ver werken van distributiegoederen tot smelt veillgheden worden verstrekt. Werp geen „scherp" tusschen de aard appelschillen. Groote moeilijkheden voor Engeland. De gebeurtenissen in Libanon blijven nog steeds de aandacht trekken, vooral, omdat zjj Engeland in groote moeilijkheden hebben gebracht. Zoo meldt men uit Stock holm, dat de crisis, die de Gaullc veroorzaakt heeft, in Londen als de ernstigste van den geheelen oor log in het geallieerde kamp word* beschouwd. Zjj dreigt de strategie van de geallieerden in het Nabije Oosten in de war te sturen, door dat zij de geheele Arabische wereld in opstand brengt, Intusschen meldt United Press uit Beiroet, dat twee leden van het Liba- neesche kabinet, die nog op vrije voe ten waren, een voorloopige regeering hebben gevormd, die zich als „onaf hankelijke Libaneesche regeering" be schouwt. Er zijn reeds de noodige maatregelen getroffen dat deze regee ring haar werkzaamheden kan voort zetten voor het geval dat deze beide ministers door de Gaullisten gevangen genomen zouden worden. Naar verluidt hebben de Britsche ge zant, Spears, en de Amerikaansche ge zant de benoeming van Emile Edde tot staatshoofd, waartoe de Franschen opdracht hebben gegeven, nog niet er kend. De beide gezanten zouden niet voornemens zijn betrekkingen met de regeering van Edde aan te gaan. Nog steeds gevechten. De zender Jaffa deelt over den toe stand in den Libanon mede, dat de ge vechten tusschen de Libaneezen en de Gaullistische pantserstrijdkrachten voortduren. Onder dé burgerbevolking zijn tien dooden gevallen. Hat aantal gewonden is buiten verhouding groot. De SenegaleeJche troepen hebben ge tracht het huis van den president van den staat te bezetten. Jongelieden, die dit huis bewaakten, hebben zoodanig tegenstand, geboden, dat de Senegalee- zen moesten terugtrekken. Turkije en de gebeurtenissen. Naar de Suisse uit Ankara verneemt is het Turksche volk sterk onder den indruk van de gebeurentissen in Liba- non, waarbij het feit, dat Engeland het optreden van 't Fransche dissidenten comité afkeurt en het protest van Na- has Pasja in de bladen op den voor grond worden geplaatst. Zonder direct een standpunt te bepalen, ^s men in Turksche kringen gekant tegen de maatregelen van het comité van Al giers. Men acht deze ongepast in het bijzonder óp het oogenblik, waarop na de besperkingen te Cairo de kwestie van een federatie van onafhankelijke Arabische landen bijzonder actueel ge worden is. Aantal dooden neemt toe. Zondagavond meldde radio-Bag- dad, dat de toestand in Libanon steeds ondragelijker wordt. Tot dus verre hebben de Gaullistische troe pen de volkrijke wijken van Bei roet uit angst voor de woede der bevolking niet bezet. Zij beperken zich tot de pleinen en hoofdstra ten. Het aantal dooden onder de burgerbevolking neemt voortdurend toe. Bij de plunderingen in Tripoli is geen enkel Gaullistisch huis ver schoond. Ook de zetel der Gaullis tische autoriteiten staat in vlam men. De nieuwe president, Edde, heeft sedert twee dagen zijn huis niet meer verlaten, uit vrees ge lyncht te worden. De zender „Naburig Oosten" te Bag. dad meldde Zondag, dat studenten der Amerikaansche universiteit te Beiroet zich naar de Britsche legatie wilden be. geven, om te protesteeren tegen de Gaullistische maatregelen. Een Gaul listisch marinedetachement volgde hen van den aanvang. De studenten marcheerden rustig door de straten. Toen zij de universiteit naderden, hie ven zij vaderlandsche liederen aan, waarop de matrozen van vijf meter af stand geweer- en machinegeweervuur openden Zeven studenten werden ge wond. Het Britsche gezantschap greep in en liet het vuur openen op de Gaul listen, die zich daarop terugtrokken. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Gr. tarbot f 8—f 6, kl. tarbot f 5— f 3.50, gr. griet f 5, kl. griet f 2.50, gr. tong f 7.50—f 7, middelschol f 3, kl. middelschol f 2.50, kleine schol 2e s. f 2, idem 3e s. f 0.80. idem 4e s. f 0.50, kl. schar 2e s. f 0.30, vischpuf f 0.10, bot f 1, kabeljauw f 2.20f 2, gr. gul f 1.65 f 1.50, kl. gul le s. f 1.355—f 1.20, idem 2e s. f 0.80, wijting f 0.88—f 0.80, knor haan f 2—f 1.50, haai f 4—f 3.50. Waarn hoofdred.. kunst en wetenschap pen H P v d Aardweg. Alkmaar; poli tiek redacteur; II. J J Marinus, Den Haag; chef van dienst: Tj N Adema, Alkmaar; buitenland Jac Broerscn, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D A. Klomp; sport en rechtb J Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar, Schagen: A. Eriks, Alkmaar, Kennemerland: J. Beiterman t« Beverwijk. Zaanstreek: W J Harwij,ie te Zaandam: West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen Verantw voor de adv-rubriek W. Ra- getlie, Koog aan de Zaan, voor de plaat selijke adv mej F Muller, Den Helder. in Levensverzekering. Vraagt inlichtingen Koningstr. 90 Tel. 3404. NOVEMBER AANBIEDING Nederlandsxh.e Boekenclub Wilt U dit bericht doorgeven aan de leden, die U kent? Vriendelijk dankl 1. MAZURKA doo» E Friederlch. É«n kleine, pittige ontspanningsromen, waar vaart In zit. 192 bladzijden, gebon den f 2,90 Clubprijs voor November f 2,25 Betstelnummer 5042. 2. EEN KRACHTIGE PERSOON LIJKHEID OPBOUWEN 248- bladzijden, gebonden f 3,90 Club- prijs voor November I 2,95. Bestelnurrv mer 1115. 3. SUCCES-SPREUKENMAP. Een fijn uitgevoerde map met 12 van de beste Succes-spreuken In kleuren gedrukt op karton Normale prijs f 3,50. Clubprijs Voor November f 2,75. Bestel nummer 1 1 39 4. HET EXLIBRIS door Joh. Schwencke. Een prachtwerk over deze fijne kunst en over het Verzamelen van exllbrls. 103 bladzijden, gebonden f 4,90. Clubprijs voor November f 3,50. Bestelnummer 5009. B. ALBUM VOOR HET VERZAME LEN VAN EXLIBRIS Normale prijs f 3,90. Clubprijs voor November f 2,50. Bestelnummer 5010. 6. HET GROTE AVONTUUR Een spannend kinderboek, met prachtige foto's. Gebonden f 3,50. Clubprijs voor November f 2,75. Bestelnummer 1113. 7. HET CIRCUS TSJIENG BOEMI Leuke versjes en foto's voor de kleintjes: een gehele circusvoorstelling. Gebonden f 3,50. Clubprijs voor November f 2,75. Bestelnummer' 1114. Anna Paulownastr.76 Telefoon 33.40.24 VGRAVENHAGE Zorg altijd 'n flesch Sicresote In huls te hebben en U gaat een „hoestvrij" jaar in. Sicresote is geen „tam" drankje, maar een wetenschappelijk geneesmiddel. Echte, goeie Keukenstroop, die Honig's naam als kwaliteits garantie draagt! Voor dezen tijd nog uitzonderlijk goed! STROOP helpen U bij rheumatiek, ischias. pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg, baar. Laat ons ook Uw ervaringen weten 1 4 Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. Iedere besteller van onderstaand pakket bloembollen ontvangt tegen inzending van de bijgesloten bon in het a.s. voorjaar 50 prima tabaksplanten GRATIS. Dit pakket bevat; 25 Darwintulpen; 25 Hyacinthen; 50 Scilla's, zeer lief; 50 Sneeuwroem; 50 Crocussen in kl.; 25 Narcissen, alle rassen; 25 Blauwe Druifjes; 25 Turksche Ranonkels, bloemen als rozen; 25 Irissen, prima snijbloem; 25 Ixia's, Afrik, snijbloem; 25 Kie vitseitjes In totaal dus 350 bloembollen, benevens 50 tabaksplanten gratis, voor f 4.—. Cultuuraanwij zing inbegrepen. Stort f 4.30 op Postrekening No. 346380 en wij zenden U dit pakket, alsmede de gratis bon, per omgaande franco toe. Rembours f 0.15 extra. I uad[3tj J93M f) UB5J 19I|33jnTM «Q IBBJ^ (Draai advertentie om!) Gevraagd nette verstelnaal- ster, 1 dag in de 14 dagen, aan huis, met kost. Kooger, De la Reystraat 11. Naaister gevraagd. N. van Lavere. Westgracht 3. Te koop gevr. ktnderkleer- tjes, leeftijd 1 jaar; overall, trainingspakje, jasje, broekje. J- G. Ooms, Van Galenstr. 102. Te koop gevr. een gasfor nuis in goeden staat Adres: h ,_Delver. Cornelis Trooststr. 52 hs, Amsterdam. Te koop gevr. een kinder jasje voor leeftijd 1 h v/t jr M. Nellestein, Doolhof 12. Te koop gevraagd eenlge wollen 'jurkjes, leeftijd 1 2 Jaar. Zonruiten, Middenweg B 176, Heerhugowaard. Te koop gevraagd een meis jeswintermantel en jurk mt 40; tevens te koop aangebo den laken marinebaadje f 25. Slot, v. Hogendorpstraat 43. Te koop gevraagd bontjas je, maat 42. Van Buuren, Goudsbloemstraat 41. Te koop aangeboden een z.g.a.n. accordeon, Hohner 60 bassen, sport, klein formaat voor dameshand met regis ter f 500. Te bezichtigen Zon dag na 2 uur. Halma, Lange-v straat 117, Te koop een kinderstoel f 15. Grimme, Laan 29. Te koop aangeboden z.g.a.n electr. Hawaiïan-guitaar f 300. Bakker, Molenstraat 61. Te koop: wit dwergkeesje (teef) f 125; 6-dig. konijnenhok f 20. Luiten, Keizerstraat 4. w Te koop slacht- en fokko- nijnen vanaf f 5; in ruil aan geboden 1 paar damesschoe- nen maat 41 voor 1 paar idem breed model. S. Meerse, Begoniastraat 79. 2 Slaapkamers te huur f 5 I' V- d- Vaart, Gouds bloemstraat 1. Net kosthuis aangeboden. De la Reystraat 52. „j' P«soon (R.w.) vraagt »it selijk kosthuis m. vrije Ion amer' Brieven onder no. 489-H aan bur. v. d. blad. JJ''6 ruilt een groote beer tin, pop' een groote locomo- '01 met kolenwagen voor spoortreintje, met of zonder raus? Jongepier, Goudsbloem straat 20. Wy maken series trouwfo to s (in en buiten stadhuis) door geheel Noord-Holland. to Marx, Romerkerkweg 19, Beverwijk. g In ruil aangeboden 1 paar nieisjessehoenen maat 37 voor 1 paar idem maat - 38. Dijks hoorn, Koekoekstraat 13. Verloren J.1. Zaterdagmor gen. omgeving r.k. Jongens school Polderweg, een licht blauwe kinderhandsch. Gaar ne terug: Hector Treubstr. 23. J

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2