LEERLING EEN COUPEUR Adverteeren doet verkoopen. TERWEE'S TECO Ibön INLEVERING VAN LUISTERVERGUNNINGEN ALBERT HEIJN's JLTTERTJES. Prima grootwerkers en halfwas-kleermakers Wieringen. Callantsoog. Hippolytushoef. Amsterdam, Singel 95 Tel. 41576 Anna Paalowna. Zijpe. Texel. Nieuws in 't kort. Voedselvoorziening baart zorgen. Ook na den oorlog maatregelen noodig. DAMRUBR1EK. Advertentiën. ALGEMEENE BEGRAFENIS-VEREENIGING „DEN HELDER" Uitvoerder: JOH. OIRPHORN, Hebt gij moeilijkheden op VERZEKERINGSGEBIED? Biersteker's Assur. kantoor H. van Leeuwen HET THEESURROGAAT ned. talen inst. rotterdam DAMES-CONFECTIEFABRIEK Studeeri vanuit Leiden Instituut v. Handelswetenschappen Die kracht, die geur, die smaak zegt Boffie Is haast gelijk aan echte Koffie. SmalskoKoffiesurrogaat Personeel gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd Te huur gevraagd Diversen Tragisch ongeval. Het zoontje van 'A. de Vries aan de Haukes alhier, dat 14 maanden oud Is, kreeg door een nood- lotttg ongeval een beker kokende melk over het lichaampje. Dezelfde avond ls de kleine aan de bekomen verwondingen overleden. Gevonden. Een ringetje, een bood- schappentasch, een leeren motorkap en een blauwe kinderwant. Verloren een zil veren broche. Inlichtingen bij den ge meentebode te Hlppolytushoef. Geboren: Evert, z. v. F. Onder weegs en G. Biersteker. Vertrokken: P. Spijker naar Zijpe. J. Dijkstra naar Den Helder. Ingekomen: R. MoolJ van Hilver sum. J. Boersma en gezin van Wie- ringen. D. J. Salm en gezin van Den Helder. H. J. L. Wisse van Ermelo. T. J. D. Kuiper van Den Helder. C. Leijen van Den Helder. F. Mlnneboo van Den Helder. M. Lijnbaeh van Alk maar (met gezin). J. Gladpootjes en gezin van Den Helder. W. Bremer en echtg. van Den Helder. J. Kossen en echtgen. van Den Helder. p. H. L. Maas en echtgen. van Den Helder. M. Olivier van Den Helder., A. M. Mlnne boo, wed. van P. Post, en zoontje van Den Helder. R. Koster en gezin van Den Helder. B. J. van der Aa en ge- sin van Den Helder. C. Leijen en echt gen. van Den Helder. J. Schouten van Den Helder. P. Rietvink en gezin van Den Helder. J. Modder en gezin van Den Helder. C. Joh. Kuiper en gezin van Den Helder. Mond- en klauwzeer. - Met blijd schap kunnen we constateeren, dat de ze veeziekte zich thans niet meer uit breidt, het aantal gevallen is integen deel belangrijk gedaald zoodat momen teel nog slechts 17 gevallen bekend zijn „Amlcitia" speelt voor de voetbalvereen. „Succes". Donderdagavond hield „Suc ces" haar feestavond ln „Concordia", wel ke werd verzorgd door „Amlcitia". Voor dezen avond had men uitgekozen de klucht „De Houten Ham". De volle zaal heeft tot tranen toe gelachen om de uiter mate komische verwikkelingen. De hoofd rol werd vertolkt door den heer J. J. Bosker. Verder noemen we den heer S. de Jong en den heer Schokker, die een open doekje met z'n bruiloftlied kreeg. Zelden zagen wij een publiek zoo enthou- PINO SOEPENi Vermicelli-, Ossestaart-, Koninginhe-, Tomaten-, Kalfs-, Groente-, Julienne- en Lentesoep PINO EXTRACTBLOKJES: voor een heerlijke kop bouillon of om aan de soep een fijnen smaak te geven PINO BRAADJUS: Een prachtig gebonden Jus. Geurig en fijnl Flno Verkoopkantoor: siast en lachgraag. Na het le bedrijf kwam de huldiging aan de beurt. Want „Amlcitia" bestond Donderdag 1 Jaar, terwijl haar voorzitter 25 Jaar tooneellst was. Een dubbel feest, hetgeen dan ook bleek uit de vele bloemen en felicitaties. Voorzitter Nleuwbuurt van „Succes" kwam als eerste met een bloemstuk naar voren. Daarna sprak de heer De Graaf, secr. van „Amlcitia" en bood den jubila ris eveneens een bloemstuk aan. Vervol gens werden bloemen en bloemstukken overhandigd van Cinema De Haan, O.K.K. (twee stuks liefst), Gym.ver. Wieringen, mevr. Leeuwenkamp—Bood, Dirk Doves, die „Amlcitia" altijd rijdt, verder van di verse bestuursleden, etc. De heer Bosker zegde in toepasselijke bewoordingen dank voor deze groote hulde en sprak den wensch uit nog vele jaren te kunnen op treden. Daarna gaat het voetlicht weer aan en wordt doorgegaan met „De Hou ten Ham". Een buitengewoon komisch moment deed zich voor, toen de „Nette man" zijn Intrede deed. Toen hij tegen over Santé ging zitten, bemerkte hij plot seling, dat diens snor aan één kant los hing. Tegelijkertijd had het publiek dit ln de gaten en barstte ln lachen uit. Het gevolg was, dat de speler ook zijn lachen niet meer kon houden, hetwelk gevolgd werd door een lachbui van Santé, die daarop z'n snor rfiet een ruk wegtrok, hetgeen nog meer op de lachspieren werkte. Dergelijke scènes maakte men niet veel mede en daar het toch een klucht was, werd het geheel de meest ko mische scène van het stuk. Na afloop werd „Amlcitia" bedankt met een wel verdiend spontaan applaus. Voorzitter Nleuwbuurt sloot dezen avond. Het laat ste woord werd evenwel gesproken door den heer J. J. Bosker, die dankte voor het vele applaus en excuus vroeg voor de „technische storing" met de snor. Al staan wij dan niet aan den toD. aldus de spreker, dan toch wel aan de spits, waarmede het publiek met een da verend applaus instemde. Naar wij vernemen gaat „De Houten Ham" Zondag 12 Dec. nog eenmaal. Geboren: Geesje J., d. v W. van Marle en J. Figge. Barteld H., z. v. J. Dekker en E. Gerbers. Johanna. d. v. L. Wisse en A. Wiersma. Theodora M., d. v. L. F. Schlaman en H. M. Sta ring. Pieter, z. v. C. Kramer en J. Veenstra. Margaretha G. C., d. v. J. B van Duin en Th. Nuij. Cornelis J., z. v. C. F. Looijesteijn en Joh. C. Blom. Antonlus F., z. v. A. F. Weijers en G. Kerssens. Willem, z. v. J. Borst en. M A. Koorn. - Gerardus A. J„ z. v. J. Daal der en A. P. Alkemade. Margaretha A., d. v. H. W Strooper en C. Pijnacker Petronella J„ d. v. W. J. Erasmus en C. S. van Hoeve. Johanna C. J., d. v. D. Jansen en J. J. W. v. Gelderen. Di- vera P., d. v. H. J. van Loon en J. Mei link. Geboren: Rudi P.t z. v. M. T. Vre- denburg. Overleden: N. van der Welle, oud 64 jr., echtgen. van J. Herman. BURGERLIJKE STAND. Geboren Peter J. M., z. v. P. J. Witte en T. C. van Heerwaarden. Theodora P., d. v. C. M. Bakker en C. Gomes. Overleden: Pieter van den Berg, 44 Jaar. Gevonden voorwerpen. Drie wanten, een sleuteltje, een vulpen, een shawl. Werp geen „scherp" tusschen de aard appelschillen. Staat van beleg in zes Turksche pro vincies. De groote nationale vergade ring heeft gisteren besloten den staat van beleg in zes Turksche provincies, waaron der Istanbul, met zes maanden te ver lengen. De Engelsche aanval op Leipzig. Naar Reuter meldt is in Londen officieel toegegeven, dat bij den aanval van de Engelsche luchtmacht op Leipzig in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 25 vlieg tuigen vernietigd werden. Op initiatief van het Departement van Landbouw en Visscherij werd dezer dagen door den Burgemeester van Alkmaar den heer B. A. van der Sluijs, een bijeenkomst belegd met hoofden van industrieele bedrijven en instellingen, ter bespreking van wen- schelijke maatregelen voor de voed selvoorziening van ons volk in 1944. In zijn openingswoord zette de Bur gemeester uiteen, dat het doel van de bijeenkomst was, de directies en hoof den van bedrijven op te wekken, met de arbeiders voor 1944 de exploitatie van bedrijfstuinen ter hand te nemen, om de moeilijkheden, die de voedsel voorziening in 1944 wachten, het hoofd te bieden Namens het Dept. van Landbouw en Visscherij, afd. Tuinbouw, gaf de heer Koster een verhandeling, waarin hij er op wees, dat het voor 1944 noodzakelijk is, extra krachten in te spannen om op nieuwe terreinen voedselgewassen voort te brengen. Voor het verstrekken van warme maaltijden is het aardap- pelen verbruik verdrievoudigd en i3 iedereen in de groente gevlucht De be- roepstuinbouw kan dit niet bijhouden, omdat hij voor een bepaald kwantum aan de exporteischen moet voldoen en door gebrek aan arbeidskrachten de productie niet kan opvoeren. Daarom heeft het Dept. zich met een circulaire tot de gemeentebesturen gericht met het verzoek om voor 1944 de boeren voor rekening van de gemeente groen ten te laten telen. Zelfvoorziening ls het parool geworden. Vooral voor de stedelijke bevolking is zelfvoorziening het parool geworden. Een tweede hulpmiddel is de voiks- tuinderij en een derde middel de be- drijfsvolkstuinen, waarvan vóór den oorlog de sociale beteekenis niet onder schat kon worden, doch die thans drin gende noodzaak zijn geworden. 100°/o van het hier geteelde komt, zonder ex- portverplichttng, ten goede aan de deelnemers. Voor 1944 wordt voor iederen deel nemer aan een bedrijfsvolkstuin 250 M2 cultuurgrond beschikbaar gesteld, die als één geheel geëxploiteerd wor den. De deelnemers moeten hun ar beidskracht beschikbaar stellen, onder deskundige leiding van het Bureau Aardappelenverbouw te Arnhem, dat 2 jaar geleden is ingesteld. Eiken dag moet 4 5°/o van de deelnemers naar den bedrijfsvolkstuin. De Heidemaat schappij zorgt er voor, dat de grond ge spit wordt, alsmede voor het zaaizaad en het pootgoed. Het bedrijfspersonee! verzorgt de gewassen en daarvoor is het noodig, dat de werkgever daarvoor vrij geeft. De kosten per deelnemer bedragen f 40.Naar schatting ont vangt elke deelnemer 3 mud aardappe len, 7,5 kg. erwten en capucijners, een bepaalde hoeveelheid zomergroenten als bloemkool en roode bieten en 7.5 k.g boonen. Spr. riep de medewerking in van de directies en ondernemers van bedrij ven om voor de bedrijfstuinen propa ganda onder hun personeel te maken en een deel van de kosten voor reke ning van het bedrijf te nemen. In ge vallen, waar het beslist onmogelijk is, de deelnemers voor de bedrijfstuinen beschikbaar te stellen, is de Heide Maatschappij bereid voor f 500.— méér kosten per H.A. werkkrachten te wij zen, maar vóór alles geldt, dat zij, die als deelnemer, boven hetgeen de bon nen verstrekken, extra voedsel ontvan gen, ook zelf werken. Voor 1944 wordt de voedsel voorziening zorgvol ingezien. De algemeene voedselvoorziening, al dus spr., wordt door de overheid zorg vol ingezien. Ook als in 1944 de oorlog wordt beëindigd, zal in dat jaar de voedselvoorziening zorgelijk blijven. De beroepstuinbouw kan het tekort aan aardappelen en groenten niet wegwer ken en daarom heeft ons geheele volk belang bij het tot stand komen van de bedrijfsvolkstuinen. Ook voor de indus trieën is dit van groot belang, aange zien slechts arbeiders, die lichamelijk zoo goed mogelijk in stand blijven, het in de industrie noodzakelijke werk kunnen blijven verrichten. Ir. Henkes gaf hierop een uiteenzet ting van de werkwijze van het Bur. voor Aardappelvoorziening en de Hei de Mij. Hij wees op de moeilijkheden. Ten eerste de beperkte bedrijfsbezet ting, ten tweede het gemis aan beschik baren cultuurgrond in de nabijheid van de bedrijven en ten derde het buiten werking stellen van den scheurplicht voor 1944. Vooral het transport zal in 1944 groote moeilijkheden opleveren en daarom is de toestemming verkregen om voor volkstuinen en bedrijfstuinen geschikte gronden te vorderen. De heer Van Wel, die voor 1943 in de omgeving van Alkmaar al drie be drijfstuinen had beheerd, deelde hierop mede, dat aan iederen deelnemer 60 kg. vroege aardappelen en 350 kg. Beve landers, 54 kg. wortelen, 4kg. roode bieten, 11 kg. koolrapen, 9 kg. roode kool, 5 kg. gele kool, 15 -tuks boeren kool, 10 stuks spruitkool, 25 andijvie- planten. 4 kg. groene erwten, l'/s kg. capucijners, 7% kg. bruine boonen, 181/» kg. pronkboonen en 5 kg. slaboo- nen verstrekt was kunnen worden. Over het algemeen was dit alles pret tig verloopen, al leverde reeds toen het transport moeilijkheden op. Nadat verschillende vragen waren beantwoord, sprak de burgemeester een woord van dank tot de inleiders en van opwekking tot de aanwezigen, om over het instellen van bedrijfstuinen zoo spoedig mogelijk besprekingen met hun personeel te openen en daarvan mede- deeling te doen aan den heer R. A. van Wel, Blinkenlaan 63, Heiloo, post Alk maar, die ook aan niet-aanwezige on dernemingen gaarne inlichtingen ver strekt. DE STRIJD IN ZUID-ITALIE. De ANP-correspondent meldt: Terwijl van enkele zijden ten aan zien van de gevechten in den oostelij ken sector van het Italiaansche front gemeld wordt, dat het Britsche achtste leger het Duitsche afweerfront door broken er. teruggedrongen heeft, wordt door het Duitsche opperbevel met de meeste stelligheid tegengesproken, dat de Engelschen hun doorbraak tot stand gebracht hebben. De Engelsche berich tendienst heeft de verovering gemeld van Lanzione en Castel Venatro, doch te Berlijn verklaart men, dat deze plaatsen nog in handen der Duitschers zijn en dat van een terugtocht geen sprake is. Deze onjuiste berichten, zoo zegt men hier, zijn door Londen de wereld inge zonden met de bedoeling, invloed te kunnen uitoefenen op de besprekingen met de andere geallieerden. Overigens is men hier omtrent het verloop van den strijd zeer terughou dend. Men constateert slechts, dat de gevechten met groote hevigheid voort duren en een uitermate bloedig karak ter dragen. Aan beide zijden is de luchtmacht zeer actief. In den westelijken sector, waar men van Duitsche zijde eveneens een offen sief meent te kunnen verwachten, draagt de strijd tot nog toe slechts een plaatselijk karakter. DB STRIJD OP DE STILLE ZUIDZEE Sedert de Amerikaansche landing op he! eiland Mono in de groep der Salomons eilanden op 27 October, tot den zesden luchtslag bij Bougainville, hebben de Ja- pansche marineluchtstrijdkrachten en de uppervlakteschepen der Japansche mari ne volgens een samenvatting op grond van de mededeelingen van het keizerlijke hoofdkwartier 55 vijandelijke oorlogsbo dems tot zinken gebracht, 38 oorlogssche pen en transportvaartuigen beschadigd en a92 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten of op den grond vernield. Bovendien wer den ruim 40 vijandelijke landingsbooten tot zinken gebracht en een aantal lan dingsbooten en andere vaartuigen bescha digd. Onder de tot zinken gebrachte oor logsschepen bevinden zich 8 vliegkamp- schepen, 5 slagschepen en 7 groote krui sers, 8 kruisers, 4 kruisers of groote tor- pedobootjagers, 8 torpedobootjagers, 1 oorlogsschip van onbepaalde klasse, 10 groote transportschepen, 3 middelgrootte. Aan Japansche zijde bedroegen de ver liezen 2 torpedobootjagers, die tot zinken werden gebracht en 2 kruisers, die licht beschadigd werden. 138 Japansche vlieg tuigen gingen verloren en 7 werden be schadigd. DE CONFERENTIE DER WANHOPIGEN. BELGRADO, 5 Dec. (Interinf) Be treffende de conferentie in Iran schrijft dr. Spalakowitsj in de Novo Vreme, onder het opschrift „De conferentie der wanhopigen", dat Stalin met het excuus den oorlog te willen bekorten, zijn bondgenooten het mes op de keel heeft gezet en van hen eischt dat zij Turkije overmeesteren. Stalin heeft haast. De Rijn is hem veel te ver en de Balkan dichter bij. Tito, Dimitrof en Benesj zijn de experts van Stalin voor den Balkan, naar wie hij met beide ooren luistert en die de opening der deuren naar den Balkan, n.1. de Dar- danellen, eischen. Wanneer Churchill spreekt van onvoorwaardelijke capitu latie van Duitschland, komt deze bluf Stalin zeer gelegen, doordat hij als den kortsten weg naar dit doel de ope ning der zeeëngten voorstelt en eischt. DE ITALIAANSCHE PRIJS- COMMISSARIS. Tot staatscommissaris voor de prijs vorming heeft de Duce benoemd den commissaris der fascistische partij voor het bank- credietwezen, Carlo Fabrizi. Oplossing probl. 1825 vorige rubriek. Stand. Zw. 13 sch. op: 8, 9, 10, 11, 14, 16 17, 20, 23, 24, 26, 29, 35. Wit 13 sch. op: 22, 27, 32, 33, 36, 38, 39, 40, 41. 43, 44. 45, 50. Opl. 1. 40—34 (zw. 17 X 46), 2. 4440 (zw. 35 x 44), 3. 34—30 (zw. 24 x 35) 4. 33 x 2 (zw. 44 x 42), 5. 43—38 (zw. 42 x 33), 6. 45—40 (zw. 35 x 44). 7. 50 x 10 (zw 46 x 5), 8. 36—31 (zw. 26 x 37), 9. 27—21 (zw. 16 x 27), 10 2x 46! Combinaties, I Zw. 7 sch. op: 8, 9, 17, 20, 22, 30, 40 W. 6 sch. op: 28, 29. 32, 37, 43, 49. Wit speelt 4944 (zw. 40 x 27), 37—32 en 32 x 34! (Ingezonden door J. D. Wierins te Enkhuizen.) II. Zw. 7 sch. op: 9, 12, 13, 15, 22. 27, 29. Wit 7 sch. op: 20, 24, 33, 37, 40. 44, 48. Wit speelt: 33—28, 37—32, 48-43, 40—34, 34 x 3, 3 x 39, zw. 24—29, wit 39—11 en wint (men ga dit nog even na.) Ingezonden door Jb. Strijbis te Alkmaar. Ter oplossing voor deze week. Probleem 1826 van W. Vlaar te Zwaag Zw. 9 sch. op: 7, 9, 13, 15, 21, 22, 27 28, 38. W. 9 sch. op: 16, 20, 24, 29, 34, 40, 48 49. Wit speelt en wint. Opl. volg. rubr Aan de inzenders. Verschillen ie stan den ontvangen. Worden achtereenvol gens geplaatst. Slagzetten en proble men kunnen steeds worden ingezon den onder motto: Damrubriek, aan het bureau van het Dagblad voor Noord- Holland te Alkmaar. KINDERPOEDER zorgt voor gezonde, vroolijke baby's met gave huidjes! i Fijn verdeeld, absorbee- i 1 rend en verkoelend I GROOTE STR00IBUS 40 c. NAVULZAKJES 30 c. HANDELSREGISTER. BestuurswDziglngen: Anna-Paulowna: N.V. Autobusonderne ming „Atbonta". Spoorbuurt 16. Andere wijzigingen: Anna-Paulowna: N.V. Autobusonderne- mink „Atbonta", Spoorbuurt 16, ver plaatst naar: Purmerend, Jaagweg 1B. Alkmaar: Ass.kantoor „West-Friesland" (eig wed. D. Kieft-Glljnls) en Woningbu reau „West-Friesland," Geestersingel 17, beide zaken worden voortgezet door een venn. o. fa. Alkmaar: Herm. de Haan, Langestraat 23a, winkel in heerenmode-art., het fil. ta Den Helder, Spoorstraat 62 ls overge gaan aan P. J. de Haan. Schagen: Firma Schmalz, Laagzijde 23, de afd. manufacturenh. en behangersbe- drijf wordt voortgezet door C. D. Schmalz en de kleinh. in meubelen enz. wordt voortgezet door W. C. Schmalz. Schermerhorn: Jb. Los, Breedstraat A 42, expeditiebedrijf, overgegaan aan P, Los. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET HOOFDBEDRIJFSCHAP VOOR AKKERBOUWPRODUCTEN. Adreswijziging. Met Ingang van Zaterdag 4 December 1943 zullen de kantoren van het Bedrijf schap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder; Bedrijfschap voor Vlas en Hennep; Bedrijfschap voor Griend en Riet, gevestigd zijn: Plein 4, s-Gravenhage. De telefoonnummers zijn: voor het Be drijfschap van Hooi, Stroo en Ruwvoeder 116781, voor het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep 116739, voor het Bedrijfschap voor Griend en Riet 116784 en 116709. Daar dit voorloopig de eenige lijnen zijn waarover kan worden beschikt, wor den alle belanghebbenden dringend verzocht, zoo weinig mogelijk van dezn aansluitingen gebruik te maken. De kantoren zijn voor persoonlijk b« zoek van Zaterdag 4 December 1943 t.ra. Woensdag 8 December 1943 gesloten. Daar na ls bezoek slechts ln zeer n o o d z a- kelijke gevallen mogelijk en weR van 10—16 uur (hoofdingang Plein 4). Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; poli tiek redacteur: H. J J. Marinus, Den Haag; chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaarj buitenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klompi sport en rechtb.: J Wërkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder, A. C. va» Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erik», Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman t« Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groo< te Enkhuizen. Verantw voor de adv.-rubriek: W. Ra- getlie, Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv.: Mej. F. Muller, Den Helder, Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan Vrienden en Buren voor de vele blijken van deelne ming na het overlijden van ons geliefd Zoontje en Broertje PIETER SCHRAM. Fam C. A. SCHRAM. Den Helder, 6 Dec. 1943. Binnenhaven 97. Herxoggtraa! 20 Gevraagd in le klas her stellingsoord te Hilversum flink Keukenmeisje en flink 2e Meisje. Beiden zelfst. kunn. wer ken. Uitst, voorwaarden en uitst. voeding. Veel vrij. Br. a. d. directie MEIER Andringa, Boschlaan 7, Hilversum. ENGELSCH. Als U spoedig werkelijk goed Eng. wenscht te lee ren ƒ3.p. m. schrijft U mij. No. HA 1073, bur. dezer. Vraagt eens kosteloos advies aan Koningstr. 90 - Tel. 4043 Uitvoerder v. Begrafenissen Gravenstraat 4. Koster der Geref. Kerk (Bethelkerk). -t'i. dat herinnert aan den smaak van het zuiver natuurlijke product en den geur van de plantage! gevraagd. Vast werk, goed loon. Fa. J. B. KöSTER, Langestraat 2022, Alkmaar. Geen tocht door duisternis of koude. Leert DUITSCH of ENGELSCH in 8 maanden. Nieuwste schriftelijke op leiding f 2.05 per maand Ervaren M. O. - leeraren be antwoorden vragen. Middenstandsdiploma (alg. ontwikk.) I 2.85 per maand. NederL Taal en Corresp. f 1.50. Boekhosiden f l- (No.6( a) "[Adres Gratis proefles va Ken GEVRAAGD: SCHELLINGER, VAN GALENSTRAAT 48. Dat is een lepel vol voedzaamheid, vol suikerbesparing bovendien! Keukenstroop van Honig; de beste die er thans verkrijgbaar is. STROOP in provincieplaats van Noord-Holland vraagt voor beter genre Japonnen en Blouses. Br. m. volledige inlichtingen omtrent vorigen werkkring, verl. salaris enz. onder letter ACA. FLINK MEISJE gevraagd in klein gezin, v. d. en n., v.g.g.v., zelfst kunn. werken, goede kost, goed loon, veel vrij. Adres: Mevr. A. J. JANUS, Naarden, Amers- foortschestraatweg. 52 IN DECEMBER ZIJN AAN DE BEURT: 8Dec. letters T en U 9, 10, 11 en 13 Dec. letter V 14, 15 en 16 Dec. letter W 17 en 18 Dec. letters X, IJ, Z Verschuldigde luisterbijdrage: tot en met de maand waarin het toestel ingeleverd is. Aan deze betalingsplicht moet geheel zijn voldaan. Girobetalingsbewijzen bijvoegen. Te veel betaalde gelden: kunnen worden teruggevraagd door op de adreszijde van de vergunning een desbetreffend verzoek te stellen. Bij niet inlevering van de luistervergunning zullen strafmaatregelen volgen. Wie in voor gaande maanden (letters A t/m S) verzuimde de vergunning in te leveren, kan dit alsnog in het tijdvak 8 t/m 18 December doen. Volgt een der schriftelijke praktijkleergangen: Belastingrecht Burgerlijk en Handelsrecht Economie Bedrijfsleer Verzekeringswezen Vraagt gratis prospectus over de studie Uwer keuze. Johan de Wittstraat 201203 Leiden PRAKTIJKEXAMENS. Degelijk schrift, onderr. door Examinator in Boekh., Moderne Talen, Ned. Taal, Handelscorr., Stenografie! Middenstandsexamens, Handverbeteren. Lesgeld 3 p. mnd Spec Opl. Acte M. O. Boekh., L.O. Handels kennis. Belastingconsulent, Makelaar, Staatspraktijk. Lesgeld 6 per mnd. Boeken kosteloos in bruikleen. Bij niet-slagen i/2 jaar gratis onderricht. Iedere 6 weken mondelinge repetitie te: Alkmaar.. DE WINDE, ACCOUNTANT EXAMINATOR Apeldoornschelaan 104, Den Haag Tel. 391829 Giro 52329 Gevraagd hulshoudster, ln Chr. gezin, bij bejaarde vrouw met zoon. Wed. v. d. Mark, Binnenhaven 105. Gevraagd een flink meisje voor dag of dag en nacht. H. J. Kolster, Schorweg 26, Bree- zand. Loopjongen gevraagd bij Drukkerij Egner, Kelzerstr. 37. Te koop 1 paar damessch. maat 39, een heerenhoed, kl. maat en een babykruikje, te zamen f 8. Visser, Ruijgh- weg 78. Te koop: 1 groot lnmaakvat vat f 2.75; 1 rookstandaard f 7.50; 1 poppenledlkant, als nieuw f 10; 2-dlg. konijnenhok f 7.50; 1-dlg. idem f 4.50; 1-dlg. idem f 3.50; 2 keukenstoelen, samen f 2.50; 1 krantenhanger f 1; 1 hangmat met zeil f 5; hanglampje met snoer f 6 Van 't Hoff, Parallelweg 44. Te koop aquarium, groote maat f 15; hondenmand f 15; meccanodoozen, 3 stuks, com pleet, met handleiding f 40. Adres: K. Been, Joubertstraat no. 45 Te koop aangeb. een pitrle- ten wiegje met bedje o. kw. f 20 en een damesvilthoed met bont f 10. Stompedtssel, Dahliastr. 18. Te koop een prachtig kin dersleetje f 12.50, een bloe mentafeltje f 3. Postmus, v. Limburg Stlrumstraat 43. Te koop aangeb. een wagen- sierkussen f 15 en een moder ne theezeef (g.z.) f 7.50. Abbe- nes, de Ruijterstr. 63. Te k. luxe bonttasch f 25.—. Wlljouw, H. de Grootstr. 15. Zoo goed als nieuwe kinder wagenvacht te koop f 15. Te bevragen Kapitein, Ruyghweg 213. Te koop gevraagd een auto ped. Van Boven, Soemba- straat 13. Te koop gevraagd een hee renrijwiel zonder banden. Aanb.: P. H. L. Maas, Bas singracht 78. Te koop gevraagd in goeden staat zijnde stofzuiger. Tol, Sperwerstraat 19. Te koop gevr. goede brand kast. Opgave maat en prijs aan „Veillngver. „Den Helder Omstreken", v. Speykstr. 2. Te koop gevr. 1 paar da messchoenen, m. 39 lage hak. Adr. Swart, Dahltastraat 16. Spoed! Gevraagd door jong gehuwde vrouw met 2 kinde ren, 1 schoolgaand, gemeubi leerde zit-slaapkamer met keuken of stookgelegenheid, onverschillig waar, of samen wonen bij alleenstaande vrouw of bejaard echtpaar, buiten Den Helder. Br.: A. Sielum, Hoogstraat 23, Den Helder. In ruil aangeboden: een Jongensjekker, lft. 5 jr., o. kw. voor een jongensjasje, ITt. 3 Jaar en een im. bont manteltje maat 38 voor een jongensjasje lft. 8 jaar. Zorg, Goudsbloemstraat 15. in ruil 1 p. als nieuwe nr.- sch. m. 41 voor m. 42. Heesak kers, Ruyghweg 267.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2