Van RIJN HORIGS Dl 7ILVEREN yUNDER" Briketten NOOITGEDAGT Anna Paulownapolder. IJZcRHANOEL A. BUYTENDIJK JUTTERTJES. H. van Leeuwen BRUIDSHUIS HOE DE SCHOENMAKER KONING WERD. STADSNIEUWS. Alg. ledenvergadering Held. Schoolvereeniging. Uitslagen „Morpliv". Wieringe n. KERSTNOVELLE door PER LUND n. Callantsoog. Tandarts Swari. zonder bon Nooifgedagl-speelgoed mooi en sterk Nooitgedagt gereedscha; vakmanswerk BRUIDSTOILETTEN AVONDKLEEDING SPECIALISATIE! Instituut voor Handelswetenschappen Zoo'n lekker kopje thee, daar knap "gr ECHT» Menschen die kouvatten t CACHETS 3tmn€ma TEGEN HOEST EN GRIEP SCHEERMESJES BUYTENDIJK Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Bestuur, ouders en personeel der Co- menlusschool hebben dezer dagen de gastvrijheid genoten van de Nutsspaar- bank alhier, In verband met bovenge noemde vergadering. Nadat de wn. voorzitter, not. J. W. de Wijn, de aanwezigen had welkom ge» heeten, nam de directeur der Nutsspaar- bank, de heer A. J Wltsenburg, het woord om op vlotte wijze het beginsel van het schoolsparen nader toe te lich ten. Na het beëindigen van zijn met aan dacht gevolgde causerie, droeg spr. de leiding der vergadering over aan den wn. voorzitter der Held Schoolvereeni ging ter behandeling van de schoolzaken. Tn een uitvoerige lezing zette vervol- ?ens not. De Wijn het streven der Neu raal Bijzondere Scholen uiteen. Op hel dere wllze lichtte hij toe. welke mogelijk heden teh gunste van het schoolkind groeien uit de wederzijdsche waardeering en intensieve samenwerking tusschen school en huls. Vervolgens werd den penningmeester bij monde van den heer Rens, lid der kascommissie 1942, décharge verleend over het kalenderjaar 1942. Voor de aanwezi ge leden werden de boeken ter Inzage gelegd. Het volgende agendapunt vermeldde de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden bij het regl. aftreden van dr. O, C. Dtb- betz en dr. E. Loesberg. In een svmpa- thiek gesteld schrijven nam dr. Dibbetz afscheid van de Schoolvereeniging waar aan hij zoovele jaren zijn beste krachten wijdde. j t Bij acclamatie werden daarna de hee- ren G. Rens en W. C. J. Verberne tot bestuursleden gekozen. Beide heeren aanvaardden hun benoe ming en werden met hartelijke woorden verwelkomd door den wn. voorzitter. Nadat de kascommissie voor het loo- pende jaar was gekozen, bracht het hoofd der school, de heer C. Prinsen, ver slag uit over de gebeurtenissen, die na Mei 1940 het schoolleven hadden beroerd en over de resultaten van het onderwijs in de oorlogsjaren. Uit z!1n boeiend re laas bleek, dat door de absolute toewij ding van bestuur en personeel groote moeiliikheden overwonnen waren, en dat ondanks vele belemmeringen, het Ideaal „goed onderwtls" ernstig en met succes was nagestreefd. Door een hartelijk applaus gaven de aanwezigen blijk van hun waardeering Na rondvraag en sluiting, waarbil de wn. voorzitter gewaagde van de erken- telllkheid der Held. Schoolvereeniging voor de genoten gastvrijheid, werden nog enkele films vertoond. De stille aandacht, waarmee deze wer den gevolgd, bewees, dat niet alleen de jeugd genakt wordt door de wllze waar op de Nutsspaarbank de spaargedachte propageert. Tenslotte zfl vermeld, dat de opkomst voor deze geslaagde bijeenkomst bevre digend was Uitslagen der gespeelde wedstrijden om het schaakkampioenschap van Den Hel der: Geus—W11ker afgebr.: Nljssen—Gröe- nevelt 1—0; Nüssen—Wiiber 1—0: Groene- velt—Geus afgebr.: WHker—Groenevelt 1/2—1/2: Geus—Nljssen 0—1. De stand is thans: Nijssen 3. Wiiker 1/2 en 1 afgebr. partij, Groenevelt 1/2 en 1 afgebr. partij en Geus 0 punten en 2 afgebr. partijen. Kerstgave aan vluchtelingen. - Ge steunde en geëvacueerde vluchtelingen krijgen ook dit jaar weer een z.g. Kerstgave, welke voor ingekwartier- den 1 week zakgeld bedraagt en voor hen. die in eigen huisvesting voorzien, 25% van het laatstelijk uitgekeerde weekbedrag. Onderwijs. - Naar wij vernemen zal aan de R.K. school in deze gemeente, mede in verband met de invoering van het 7e en 8e leerjaar, een 4e leer kracht worden aangesteld. Vermoede lijk zal een 2e lokaal van het parochie huis in gebruik worden genomen. R.K. school bestaat 12'/: jaar. Op 5 en 6 Januari a.s. zal het feit worden herdacht, dat de bijzondere lagere school van den Heiligen Henricus te Hippolytushoef, voor 12% jaar werd gesticht. Dat valt mee. We wonen inder daad afgezonderd, maar we krijgen toch eiken dag heel wat menschen bij ons. Daar, waar U dat licht ziet, Is mijn huis. Hoigerup stopte voor het hek. Met een handdruk namen ze afscheid, Misschien ontmoet ik U nog eens riep hij haar na. Best moge:ijk, zoo uitgestrekt zijn de sneeuwvelden niet, zei ze ernstig. Goeden nacht en nogmaals be dankt, Het portier klapte dicht, eer. harde scherpe slag. die elk verder contact met MaJ-Brltt Swërd scheen af te snijden. Even aarzeloe Hoigerup, dan reed hij den wagen achteruit om te keeren. De koplampen beschenen het hek en door de dwarrelende sneeuw vlokken heen, las hij op het bord: Dr. Gustav Swërd. Daarom had ze kunnen zeggen dat er nog tamelijk veel bezoek kwam. dacht hij, terwijl hij terugreed naar den hoofdweg. Hij zou haar beter wil len leeren kennen. Slechts één oogen- blik had hij haar gezicht duidelijk kunnen zien, maar dat was voldoende geweest. Hij zou het niet vergeten Liefde op het eerste gezicht hij had er nooit aan geloofd, maar nu Lynsund.De eerste lichtjes van het dorp twinkelden hem tegemoet. De sneeuw viel trager dan tevoren. Hoigerup bracht zijn auto in een garage in het dorp. Het laatste stukje naar het hotel moest hij te voet afW.gen, omdat het voor atuo's onbereikbaar was. Terwijl hij uitstapte, gleed zijn hand over de voorbank en raakte daar bij een klein voorwerp. Hij knipte het licht aan; het was een kleine blauw lederen portefeuille, welke aan de bin nenzijde bedrukt was met de gouder initialen M.S Maj-Britt Swërd. Zon der twijfel was het haar portefeuille, die uit haar zak moest zijn gegleden Hij keek er verder niet in, maar liet haar in zijn zak glijden. Morgen zou hij haar terugbrengen, misschien had ze haar noodig. Morgenjuichte het in hem, toen hij door de sneeuw liep. 's Nachts droomde hij van bergen kleine blauwe portefeuilles, welke hij vond en allemaal terugbracht aan Maj-Britt Swërd. Bestoven met sneeuw beklom Arne Hoigerup de trap naar de loggia Hij had den geheelen dag in de bergen doorgebracht en den omtrek verkend. Bosschen en sneeuwvelden had hij doorkruist en genoten van de intense stilte rond hem heen. Toen de sche mering kwam aandrijven was hij terug gekeerd. Zijn skis gleden klitterend langs den wand in een hoek, toen hij ze neerzette. Voor hij naar binnen ging, klopte hij zich af, dan sloeg de deur van de loggia achter hem dicht. In de kleine lage eetzaal met de eiken lambrizeering, zocht hij een tafel bij den haard en deed zich te goed aan een uitstekenden maaltijd. Er waren op dat uur geen andere gasten aanwezig en Arne pookte ongevraagd het vuur op. Uit zijn zak haalde hij de kleine blauwe portefeuille van Maj-Britt Swërden legde haar naast zich neer. Tegen een uur of negen zou hen er met de auto heen gaan Hoogstwaarschijn lijk trof hij haar dan thuis en kon hij haar het verloren bezit zelf overhan digen. Tot zoolang zou hij zich met iets anders moeten bezighouden. Van zijn kamer haalde hij een boek en ging ermee bij het vuur zitten. Een tijd lang was er niets anders te hooren dan het tikken van de ouderwetsche klok en het knetteren van het hout- vuu.r Toch kon hij zijn aandacht niet bij het geschrevene houden; de letters vervaagden tot een grijs geheel, toen hij voor zich uitstaarde en zicht op zijn gedachten liet voortdrijven. Wat zou ze zeggen als ze hem terug zag? Hij was benieuwd en hij betrapte zich erop, dat hij zijn sceptische hou ding, welke hij altijd tegenover vrou wen aannam, dit keer had laten varen. Was het wel verstandig? Hij trok onwillekeurig de schouders op en zuchtte hardgrondig. Je bent een rare kerel, Arne, vertelde hij zichzelf. Alle meisjes, die je tot nog toe ont moet hebt, vonden je een ijskegel; een stillen cynlschen vent. Dacht je dat zij een ander idéé over je had? Och kom, jongen, stel je er niet zooveel van voor, dan kan het Je niet al te erg tegenvallen. Wat weet je eigen lijk van haar af. Ze is met je mee gereden, je hebt haar kunnen bekij ken en een onbelangrijk gesprek met haar gehouden om niet al te onbeleefd te schijnen Tot overmaat van ramp heb je nu nog een eigendom van haar in je auto gevonden en ben je natuur lijk verplicht dat terug te brengen. Je zoudt het eigenlijk evengoed over de post kunnen sturen, dat bespaarde Je moeite en je behoeft haar niet meer te ontmoeten. Niet meer ontmoeten Hoigerup schrok er zelf van dat hij dit gezegd had. Toch breng ik het zelf, besliste hij koppig. En de volgende uren brach ten niets, wat hem van dit voornemen kon afhouden. Een enkele maal kwam er iemand binnen en toen het' hem te rumoerig werd, nam hij zijn boek onder de arm en verdween naar bo ven. Op zijn kamer stond hij een kort oogenblik stil voor de groote spiegel, die boven de was'chtafel hing en wierp 'n critischen blik op de ge stalte voor hem. Hm. net ging ermee door, was zijn oordeel tenslotte. Hoi gerup was niet knap maar hij had een innemend, wilskrachtig gezicht met heldere blauwe oogen. Er lag een misschien iets te spottende trek om zijn mond, zijn blik was ernstig. Met een langzame beweging streek hij zijn glanzend blond haar naar achteren, knoopte dan een das om en schikte zijn jasje recht. Op de loggia woei hem een sterke wind om de ooren en hij trok zijn hoed vaster in zijn oogen. Het was donker en het sneeuwde. Met de handen diep in de zakken geboord, tornde hij tegen den wind in naar het dorp. De garage was verlicht als een baken in zee. Arne was blij toen hij beschut en wel in de Buick zat. Het was nog tamelijk vroeg toen hij langs het huis van dr. Gustav Swërd reed en hij besloot nog wat te gaan rondrijden. De weg was hobbelig en dik besneeuwd. De boomen werden talrijker, hoe verder hij kwam en Hoi gerup merkte, dat de weg door een bosch voerde. Hier zou hij overdag ook eens een kijkje nemen. De klok op het dashbord wees over negenen, toen hij even voorbij het huis van dokter Swërd stilhield. Een dienstmeisje deed open. Ik zou graag juffrouw Swërd even willen spreken, verzocht Hoige rup haar. Zij is nog niet thuis, mijnheer. Och, dat spijt me werkelijk. Er lag een merkbare teleurstelling in zijn stem. Kan ik misschien zeggen, dat u geweest bent? vroeg het meisje. Op dat oogenblik verscheen een reeds grijzend heer in de gang. Wat is er Greta? vroeg hij. Iemand voor juffrouw Maj. Britt, mijnheer. Komt u binnen, verzocht hij Hoigerup. (Wordt vervolgd.) Heden overleed zacht en kalm onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw MARIJTJE BOON geb. Koorn, in den ouderdom van bijna 93 jaar. Namens hare kinderen, Behuwd- en Kleinkin deren, H. ABBENES. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 21 December op de alg. begraafplaats te Huis duinen. Vertrek vanaf het sterfhuis, Toren dwarsstraat 11, v.m. 11 u. Den Helder, 17 Dec. '43. Torendwarsstraat 11. vanaf heden spreekuren: Maandag t.e.m. Vrijdag 1-5 en Zaterdag 1-3 uur en vol gens afspraak. Bij diverse onderdeelen der Duitsche Weei macht in de omgeving van Alkmaar kun nen dl-jci worden geplaatst: een twintigtal keukenhulpen en kamermeisjes en een vijf tal vrouwelijke kantoor bedienden. Verder is er plaats voor eenige flinke, betrouwbare jonge meisjes bij zeer goede families in plaatsen in Noord-, Midden en West- Duitschland. Aanmeldingen zoo spoedig mogelijk bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar, de bijkantoren van db bureau en de Arbeidt bureaux Am sterdam, Haarlem en Zaan dam. Uitvoerder v. Begrafenissen Gravenstraat 4, Koster der Geref. Kerk fBethelkerk) Ter aanvulling van Uw kolenrantsoen wederom verkrijgbaar bij; M. KIKKERT, Vischstraat 82. ONBETAALDE REKENINGEN. Wacht niet langer op de be taling van Uw oude vorde ringen; U runt die uitstaan de gelden toch zelf goed ge bruiken, en er voor koopen wat U noodig hebt. Niets is prettiger, dan het geld te ontvangen, waarop U recht hebt. Laat die gelden door mij binnenhalen. Juist die vroeger niet betaalde vor deringen weet ik voor U te ontvangen. Ik bereken U geen kosten vooruit, alléén bij resultaat. MJJn succes is Uw succes! Nu is de tijd nog gunst'g om Uw gelden te ontvangen. Ik ben incas so-specialist, werk over ge heel Nederl., heb de beste refer. in alle prov. tallooze dankbetuigingen en werk vlug af. Schrijf direct om In licht. onder motto „Succes" aan Adv.bur. „Bolrek", Ko- ningspl. 1, Amsterdam. niet alleen eea schaatsenmerk Laat Uw VERZEKERINGEN verzorgen door een vakman met uitgebreide relaties op de assurantiemarkt. BIERSTEKER'S Assurantiekantoor. Koningstr. 90 Tel. 3404 Uw adres voor goede slacht- en fokkonijnen is nog altijd: D. POOL, Narcisstraat 80. Prijzen vanaf f 10. Geheel complete en huurt U bij het MAISON v. d. HOOGEN, Hoofdkantoor; Amsterdam, Bollandpark 88. Tel. 98828. Fil. 's Gravenhage, Zuider- parklaan 252, Tel. 399027 Fil Haarlem, Barteljoris- straat 4. Telefoon 21470. Over goede tafelman leren Knoop het servet niet om Uw hals, doch leg bet op Uw knieën! Zoo hóórt bet! y^//////////w//////////////w/////^^ Breng geen willekeurige mosterd op tafel, doch de uitgezocht-fijne Van Rijn'a mosterd. Zoo hoort het óók! waar Abram al eeuwen de mosterd haalt- CASINO Donderdag 23 December, aanvang 2.30 uur. KINDERTOONEELSPEL Kindertooneel in 3 bedrijven. OUDERS; Dit is een middag om Uw kinde deren een prettigen middag te bezorgen. Prijzen 75, 50 en 30 ct. Plaatsbespreken v.a. Maandag 20 December van 11-1 uur dringend aanbevolen. Specialiseert U In Loonadminiatralie Moderne Bedrl).«statistiek. Deze cursussen zijn afgestemd op het moderne bedrijfsleven. Vraagt gratis prospectus. Johan de Wittstraat 201-203 Lelden Koortje opgericht. - Vóór eenige maanden werd hier een gemengd koortje opgericht met de bedoeling, om zich af en toe te laten hooren bij be paalde godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Gegieente. Daartoe neemt dit zangkoortje nu en dan een gewijd zangnummer in studie. Overigens be oefent het allerlei andere liederen. Het koortje hoopt 2den Kerstdag weer zijn medewerking te verleenen aan een kerkdienst. De begrootlng 1944 behan deld. De voorgenomen bouw van een nieuwe brug over de Molenvaart tegen over den Nieuweweg aan leiding tot veel diseussie. Geen lastenverhooging. Het bestuur van den Anna-Paulow- napolder vergaderde Zaterdagmorgen ln „Veerburg" onder leiding van den dijkgraaf mr. Mljnlieff. In zijn ope ningswoord verwelkomde de voorzit ter in het bijzonder de heeren De Goe de en Walboer, die voor het eerst de vergadering bijwoonden. Medegedeeld werd, dat de heer Wilms door den secr.-generaal is her benoemd tot Heemraad. Het besluit tot uitgifte van gronden in erfpacht, in de vorige vergadering genomen, is goedgekeurd. Hierna volgde behandeling der begrooting over het dienst jaar 1944. Bij de postgewijze behandeling werd een breedvoerige gedachtenwisseling gevoerd over de geraamde post van f 15,500.voor het bouwen van een rljbrug over de Molenvaart vóór den Nieuweweg. De voorzitter gaf een nadere toe lichting op de memorie van Toelich ting. Het gemeentebestuur heeft zich bereid verklaard 50% in de kosten bij te dragen. Doordat in de vorige hoofd ingelandenvergadering dit plan met instemming werd begroet, is het ver der voorbereid. Bij de behandeling der begrooting in ontwerp door het college van Dijk graaf en Heemraden, bleken twee le den, die niet op de eerste vergadering aanwezig waren, alsnog een verhoo ging te wenschen van de eerder door het polderbestuur gevraagde 50°/» sub sidie; de heer Lindenberg tot 60%; de heer Wtlms tot 75%. De heer Van Ba len Blanken, die aanvankelijk vóór ge stemd had, bleek in 't geheel niet voor het bouwen van een brug ter plaatse te gevoelen. De heer V. Kaan zeide. dat de bouw van die brug wel in een behoefte voor ziet. Bestaat echter wei de mogelijk heid tot den bouw? De voorzitter antwoordde, dat dit wel en niet het geval ls. Na den oorlog zal er lang een rantsoeneering van bouwmaterialen zijn. Wanneer we nu het besluit nemen, hebben we straks voorrang als er materiaal is. De heer Van Balen Blanken zeide, ter toelichting van zijn „omzwaai," dat deze uitgaaf z.i. niet gewettigd was. Het duurt nog een heelen tijd, vóórdat tot den bouw kan worden overgegaan. We kunnen ons geld dan wel eens anders en meer noodig heb ben, waarom spr. het spreekwoord „beter ten halve gekeerd dan ten hee- le gedwaald" indachtig zijn standpunt gewijzigd heeft. De voorz. antwoordde, dat de ge meente 50% subsidie wil verleenen, wanneer die brug er gauw komt. Niet wanneer deze over tien jaar gebouwd wordt. Het is hier een bijzondere omstan digheid Zonder de gemeente-subsidie zou de brug voor den polder te duur komen. De brug wordt nu de helft goedkooper. De heer Van Balen Blanken kan zich moeilijk voorstellen, dat de ge meente nu wèl voor de brug is en over eenige jaren niet. De voorzitter merkte op, dat de brug er evengoed zal komen, gehoord de stemming der hoofdingelanden. De gemeentesubsidie wordt verleend, om dat de bouw daardoor bespoedigd wordt. Hij kan 't weten. De voorzitter zeide verder nog, van den burgemeester van Anna Paulowna te hebben vernomen, dat het besluit zal worden ingetrokken als de bouw niet zoo spoedig mogelijk na den oor log zal geschieden. De heer Lindenberg zeide indertijd den indruk te hebben gekregen, dat deze aanvrage reeds nu gedaan wordt, om de subsidie vast te leggen voor Haarlem. Het gemeente belang is grooter dan dat van den pol der, waarom spr. voor 60% subsidie ls. De voorzitter: Dan bouwt de ge meente de brug en subsidieert de pol der. Het ls niet de taak van de ge meente bruggen te bouwen. De heer Wilms was er niet bang voor, dat de gemeente, wier belang grooter is, haar subsidie zou intrek ken. De heer Lindenberg zeide, dat het besluit om subsidie te vragen een principieel besluit is. De heer Geerligs; Er is in princi pe besloten de brug te bouwen wan neer de 50% gemeentesubsidie komt. De subsidie is er, dus dient de polder de brug te bouwen als er na den oor log materiaal ls. Aangezien er nogal misverstand be stond over die vergadering van het dag. bestuur, werden de notulen voor gelezen. Uit die notulen bleek wel duidelijk, dat is besloten om, indien de gemeente 50% subsidie verleent, de bedoelde brug te bouwen. Langs een omweggetje. In de volgende vergadering heeft de heer Van Balen Blanken er op gewe zen, dat hij niet zoo zeer voor de brug was, maar voor gestemd heeft om de nevenbedoelingen, het verlagen van de bruggetjes, te bereiken. Na deze verduidelijking der si tuatie werd tot stemming overge gaan en met slechts drie stemmen tegen, die der heemraden Van Balen Blanken, Lindenberg en H. Wilms, besloten de brug te doen bouwen. Het onderhoud der wegen. Den heer K. J. Kaan ls het opgevallen dat in andere polders meer aan de wegen gedaan kan worden dan in den Anna Paulownapolder. De voorzitter merkte op, dat de Wieringermeer meer toewijzing krijgt met zijn toch nog nieuwe wegen dan wij met onze minder goede wegen. Er zal steeds op de bijzondere omstandig heden der polderwegen worden gewe zen, in de hoop op betere resultaten met de toewijzingen Nadat nog eenige minder belangrijke onderwerpen besproken waren, werd de begrooting vastgesteld. De lasten zullen dit jaar op 25 per H.A. gehandhaafd blijven. De post voor onvoorzien bedraagt 6446.10 De dienst 1944 begint met een batig saldo van den dienst '42 van 17829.89. Er werd besloten een kasgeldleening van 25000 aan te gaan. Het dag. be stuur werd gemachtigd werken in eigen beheer uit te voeren De heeren De Goecie en Wa'.boer dankten voor de vriendelijke wel komstwoorden hun door den voorzitter toegesproken. Geen ruzie, maar aangenaam verschil van meening. De voorzitter heeft nog opgemerkt, dat niet gedacht moet worden dat het in het college van dag. bestuur een „vechtpartijtje" is geweesc over die bruggenkwestie, maar dat alles op zeer aangename wijze is besproken. E«n oojchenk waarvan hij aan dankbaar ga« bruik zal maken, lederen ochtand zal hij aan U denken, wanneer hij na het scheren de heerlijke yerfrissching geniet v*e VOOR NA HfTSCHIREN Uit voorraad leverbaar door; Konnemer Agenturen Handel Bloemendael Geen wonder meneer, da'sNET-nE.. ...NET ECHT! Wat Hilling met „Nettie" thee- surrogaat heeft bereikt, houdt de beste belofte io voor wat Hilling straks weer in echte thee zal brengen. IEDEREEN^) ZEGT: C.J.M. HILLING - Heercngr. 435 Amstsnlam-C. Waarn hoofdred.. kunst en wetenschap pen: H P v d Aardweg. Alkmaar; poli tiek redacteur: H. J J Marinus, Den Haag; chef van dienst: Tj N Adema, Alkmaar; buitenland Jac Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D A. Klomp; sport en rechtb J Werkman. Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder, A C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks, Alkmaar; Kennemerland; J. Belterman te Beverwijk. Zaanstreek: W. J. Harwljne te Zaandam. West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen Verantw voor de adv.-rubriek: W. Ra- getlie. Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv Mej F Muller. Den Helder. Donateurs van 't Amateur-dansorkest „De Optimisten". Tegen gereduceerde prijs kunt U Maandagavond, tus schen 7 en 8 uur een plaatsbewijs bekomen voor onze uitvoering op den 2en Kerstdag, Secretaris: J. Gast, De la Reystraat 53, Den Helder. 's Zomers of 's Winters Altijd smaken Honig's blokjes meer dan lekker. Ook nü nogl Zoo gemakkelijk, om sausen pittig en soepen fijner te ma ken. En bouillon ervan...mmml Probeer ze ook te krijgen; ze zijn de moeite waard! BLOKJES de verpleegster. Daar hoort O óók bij. at bent U geen verpleeg- ater! Koop nü al een doosje Cachets Bonnema, met Narceinovo Bonnema" om den hoestprik- kel weg te nemen. Voor ernstige gevallen echter uw hulsarts raadplegen. met Narceinovo „Bonnema" - (CB Hn NO, HC1) Zij, die bij ons als klant ingeschreven staan, kunnen a.s. Woensdag en Donder dag hun 5 scheermesjes afhalen aan het tijdelijk adres SPOORSTRAAT 59 (boven schoenhandel Van Haren). Werster gevraagd l x per week. Pronk, Polderweg 48. Hotel Bellevue. Dagmeisje gevr. boven 20 J. Te koop gevraagd 1 paar da messchoenen maat 36, platte-, blok- of 3/4 hak Biersteker, W. Beukeulszstraat 10. Geheele of gedeeltelijke ba by-uitzet te koop gevraagd Br. aan C. Brakeboer, Berk meer G 3, Opmeer. Te koop gevraagd flinke poppenwagen, poppenstoeltje, kindertheeserviesje, alles in goeden staat. Brieven met prijsopgaaf aan J, c. Gong grijp, Violenstraat 30. Te koop gevraagd heeren vesten van colbertcostuums. „Tot Uw Dienst," Keizer straat 30. Te koop gevraagd een wan delwagentje Voorthuijzen, Keizerstraat 30. Te koop gevr.: leeren kof fer, moet ln g. st. zijn. v. d Velde, Keizerstraat 26. Te koop meisjesmantel mei baret, leeftijd 12-13 jaar f 35: een box f 15; een mandoline met zak f 30, alles zoo goed als nieuw. Tiessen, Bree- straat 67. Te koop een hond, zeer waaksch f 10; een pitrleten wieg op wielen, met bedje f 20. Groen, Breestraat 17. Wegens omstandigheden te koop Spaniel, reu, 6 mnd. oud f 65. De Jonge, Anemone- straat 26. Te koop 100 paar wollen oor- warmers, per paar 25 cent. samen f 20. De Boer, Vijzel straat 6. Te koop l corset, zoo goed als nieuw, maat 42-44 f 30; l regenjas voor jongen 10 11 jaar f 15; 1 wollen blazer voor meisje van 3 Jaar f 4.50; 1 vilten hoedje, dito f 4.50 Adres: Schellinger, Van Ga lenstraat 48. Te koop damesjapon maat 48 f 25; 1 paar zwarte dames schoenen maat 39 f 10; 1 paar bruine maat 41, hooge hak 1 7.50; een z.g.a.n. wit heeren overhemd maat 15 f 10. Groot, Kcskoekstraat 3, In ruil z.g.a.n. jongenswind jack 15 16 jaar, voor dito damespumper of meisjesman teltje 31/, jaar. Brons, Tromp straat 18. Huwelijk. Jongeman, 28 Jr„ werkzaam ln Amsterdam, vas te positie, zoekt serieuze ken nismaking met net meisje. Br. met foto, op eerewoord retour, onder no. 544-H bur v. d. bl. In ruil aangeboden 1 paar kinderschoentjes maat 20, z.g. a.n. voor een paar dito maat 22 of 23. Swart, Heet. Treub- straat 36. In ruil l paar bruine pumps maat 38 voor 1 paar hooge da messchoenen maat 38-39. Tiel, Fabrieksgracht 25. In ruil aangeboden z.g.a.n. donkerbl. meisjescape (wa terdicht) voor wlntermanteltje leeftijd 9 jaar. F. J. Akker man, Fazantenstraat 11. In ruil aangeboden 1 paar meisjesschoenen maat 38 voor 1 pear maat 39 of gummi laarzen maat 39. J. Geluk, Molenvaart 143, Anna-Pau lowna. In ruil l paar kinderschoe nen maat 19 voor maat 23. Verloren een wit kinderhand schoentje. J. H. G. Kroos. Schagenstraat 56. In ruil aangeboden imitatie bontjasje van oude kwal.» pl.m. 7 Jaar, voor meisjesman tel pl.m. 10 Jaar. Adres: C. J. Smit, Narcisstraat 44. Den Helder. Verloren donkerblauwe wol len shorts, vermoedelijk laten liggen Woensdagavond ln de kleedkamer P.p.-lokaal. Vrien delijk verzoek terug te bezor gen: L. Haringa, Relgerstr. 84. Verloren een vulpen, merk ..Matador," met 14-karaats gouden pen. Omgeving Vio lenstraat—Goudsbloemstr. (Ge dachtenis). Inlichtingen wor den beloond. G. v Schalk, Brakkeveldweg 64 (Garage).

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2