PANKO ennisgeving QE71 WEREN yLINDER De Be knve. Boendermaker CASINO biedt U op den 2den KERSTDAG POSTPAKKETTEN GESLOTEN VAN WILLIGEN KONINGSTRAAT bekwame Strijksters JUTTERTJES. Hermes-nieuws. THEESURROGAAT ZWITSAL FABRIEKEN KERSTNOVELLE door PER LUND. Zand voortmeeuwenHelder 1—2. Deurwaarder Prins dagelijks geopend 99 99 STAATSBEDRIJF DER P.T.T.. MET KERSTGESCHENKEN Ik kan niet heksen! KERSTWIJDINGS-SAMENKOMST VRIJDAG 24 DECEMBER WEGENS VACANTIE. VERZILVERING VACANTIEBONS. Te koop aangeboden Te koop gevraagd Personeel gevraagd Diversen De voor Zondag j.1. vastgestelde hoc keywedstrijden konden door terrein omstandigheden geen doorgang vin den. Zaterdagmiddag werd gespeeld: U.V.O. I—HERMES II (Heeren) 1—1. Deze uitslag gaf wel ongeveer de krachtsverhouding weer. Vóór de rust kon geen van beide partijen tot doel punten komen, doch na de rust ver overde Hennes de leiding. Voor het einde aanbrak wist U.V.O. echter het verdiende tegenpunt te maken, waar bij beide partijen kregen wat hun toe kwam. KERST-JEUGDTO URNOOI VAN STRAWBERRIES. Bij het bestuur van Hermes is een zeer vereerende uitnoodiging binnen gekomen voor het deelnemen van het damesjeugdelftal Hermes A aan het op Tweeden Kerstdag door de Bever- wijksche Hockeyclub „Strawberrles" te houden Kerst-jeugdtournooi. Het spreekt vanzelf, dat deze uit noodiging, die bewijst, dat de presta ties van Hermes A, ondanks het feit. dat zij nog niet in de competitie kan spelen, ook bulten de stad reeds naar waarde geschat worden, met beide handen aangenomen werd. We kunnen nog slechts vermelden, dat de sterkste dames-jeugdelftallen uit ons land aan dit tournool zullen deelnemen. Anna Paulowna. Willy Derby bij Slikker. De heer Slikker had goed gezien. Stampvol was Vrijdagavond de zaal. toen de po- populaire liedieszanger voor het voet licht kwam. En zij die toch voorna melijk om Willy Derby van heinde en ver gekomen waren, zijn niet teleur gesteld. Want wel had hij een heel gezelschap bij zich: Roland Wagterals conférencier en als den artist, die met geringe hulpmiddelen een vijftal typen karakteriseerde: de twee Cavelli's met hun accordeons, de „Zingende Zus jes" in haar repertoire van Holland- sche en andere liedjes en liederen en niet te vergeten den begeleider „Jaap", maar Willy Derby nam zelf toch nog het grootste deel van het programma voor zijn rekening. De „oude paard- jes" werden van stal gehaald en de heele zaal zong mee en ook zijn nieu we liedjes, als: „Ik heb een tuintje met Havanna," „Mamaatje geef me nu een paardje," „Kerstliedje," „M'n tante houdt een sik," maar bovenal „Als Oome Jan zijn hondje uit moet laten" deden het best Het bleek ook dezen avond weer, dat Derby bij het groote publiek nog steeds even popu lair is. tSJ7 Komt echte thee nabij Zn alle goede zaken voorradig. IK ZAG zegt Mina Bakgraag, hoe op de huishoudschool de meisjes het recept pannekoeken en flensjes - in hun kook boek veranderden. Boter, melk, eieren, werd met 'n fiksche haal dóórgestreept. Daarvoor in de plaats kwam toenPanko, bloem en waterl 'n Pefi product ZwitsaI, de ongeëven aarde balsem voor de zuige I ingen verzorging, wordt thans gedistri bueerd. Wendt U voor het verkrijgen van na dere inlichtingen tot Uw Apotheker of Dro gist of tot de APELDOORN tt*' III. Zoo gebeurde het, dat Arne Holge- rup een kwartier later in een geani meerd gesprek was gewikkeld met den ouden dokter Swfird. Hij vertelde van de ontmoeting met zijn dochter en de verloren portefeuille: ze spraken over hun werk en hun liefhebberijen. Ze dronken samen heete punch en het was of ze elkaar jaren gekend had den De tijd verliep snel. Dokter Sward raadpleegde af en toe zijn horloge. Het meisje schonk de glazen nog eens vol en Arne stak een versche pijp op. Eindelijk weerklonk het geronk van een auto door de avondstilte bulten, Stilte dan een sleutel, die in het slot knarste en het volgende moment stond Maj-Britt SwSrd in de kamer Een mengeling van zwarte glanzende krullen rond het bruine gezichtje dat uit den bontjas van rendierhuid stak. Holgerup stond op. Prettig U weer te ontmoeten, zei hij. Even scheen ze verward, toen zen hem herkende en zijn hand drukte. Aardig dat U ons komt opzoeken, glimlachte ze toen tegen hem, streek haar vader over zijn haar en hing haar jas weg. Ja, en het aardigste van zijn be zoek is, dat Herr Holgerup je porte feuille heeft terugebracht, die je met je verregaande slordigheid in zijn auto hebt laten liggen. Is het werkelijk waar' O, wat ben ik daar blij om. Ik ben U hoogst dank baar Herr Holgerup. Arne bemerkte tot zijn verbazing, dat zijn hart sneller klopte dan anders, toen ze hem aan keek. Geen dank, hoorde hij zich zelf matig zeggen. het doet me ge noegen U dezen kleinen dienst te kun nen bewijzen. Maj-Britt liet zich in een stoel bij hen neerzakken. Vanmorgen miste ;k hem, vertelde ze. Ik heb overal rezocht, maar tevergeefs. De geheel e dag ben ik danig uit m'n humeur ge weest, want de inhoud is nogal waarde vol, zooals U wel gezien zult hebben. Pardon, ik onderzoek een ander mans eigendommen niet, zei Holgerup kort. Het eenige wat ik zag was Uw naam. O. maar dat bedoel ik allerminst, zei ze en zweeg toen. Een oogenblik was er een gedwongen stilte, maar dokter Sward leidde het gesprek handig in nieuwe banen. Het werd ongemerkt laat en het was met schrik dat Ho'gerup naar de klok keek. Half twaalf. Dokter Sward stond op. Men hoorde hem de voordeur openen, toen keerde hij terug en bleef in de deuropening staan. 't Is een for- meele sneeuwjacht. Onmogelijk om daar door te gaan. Herr Holgerup, U blijft, hier overnachten, besliste hij. Maj-Britt, zeg jij Greta het vuur aan te leggen in de logeerkamer en maak de garage even open, zoodat Herr Holgerup zijn auto erin kan rijden. Dokter Sward ik vind Uw aanbod prachtig, maar zooveel moeite wensch ik U niet te bezorgen, weersprak Arne en kwam overeind. Moeite? Waarde heer, i'- reken Helder schudt zich den zwaarsten concurrent van 't lijf. Een Helder-elftal in kamnioensvorm is er in geslaagd haar zwaarste concurrent in eigen huis te klopnen. Het was een prachtige partij voetbal, die de beide elf tallen dezen middag demonstreerden. Het eerste kwartier was voor de thuisclub, maar daarna was het Helder, die den toon aangaf Vooral Vonk was dezen middag geweldig op dreef, schitterend wist hij de ballen vrij te spelen en zijn voorhoede aan het werk te zetten. Ook de witte achterhoede kan op een prima wedstrijd terug zien Bij de Zandvoort- meeuwen was het midhaif Gerritsen en back Wever, die de beste krachten vorm den. Helder wint den toss en de thuisclub gaat direct tot den aanval over. De voor zet van haar linksbuiten komt goed voor doel en de midvoor krijgt een goede kans. doch Boov weet hem den bal te ontne men en daarmede het gevaar te bezwe ren. Het is aan de Helderspelers te zien dat ze niet vri1/ van zenuwen zün en het spel is dan ook nogal weifelend. Zand- voortmeeuwen is dan ook geregeld voor het doel van Kousbroek. Plotseling ont staat er een bacheliik moment voor het doel der witten en dank zii het falen van den rechtsbinnen der thuisclub ontgaat Helder's doel aan een doorhnrine Tn- middels kwam Rottier het Helder-elftal oomoleteeren en nu kreeg de Zand" -ach terhoede den eersten aanval van Helder te verwerken. Keurig had Vonk den bal vrij gemaakt voor Horlk en zijn voorzet gaat prachtig voor doel. Kiessewett.er's schot gaat. net over, Ben reeks van aan vallen rollen on bet doel der gastheeren doch de doel verdediger weerl zieb kranig en weet dan ook zün doel schoon te bon den Zsndv.m. werkt zich dan onder den Helderdruk uit en neemt het snel over Fanatiek trekken ze op de He^rrvesto aan, bet enthousiasme Is soms wel wat erg fel. zoodat de scheidsrechter eenige malen moet optreden, vooral voor bel soel van den Z.-linksbinnen Plotseling krijgt Kousbroek een barden schuiver van den Z.-rechtshalf te verwerken In den uitersten linkerhoek. Fer dat de Helder man er on verdacht Is onteliot hem den hal en de thuisclub beeft de leiding 01 Fr is nu nog ongeveer pen kwestie- te soelen 'eer de rust intreedt w-Me- komt er steeds beter in en bet veldsnei steekt met hoofd en schouders boven dat der actheeren uit. Rottier probeert het dan weer eens alleen, doch zijn schot strandt on den doeiverd-dieer. De rust komt met een 10 stand Na de thee begint het snel al direct vn' spanning. Pottier is na den aftran in het bezit van den bal gekomen en zijn run wo-dt door twee tpepnetanda-a e—*»dt c- een manier, die niet geoorloofd is. De nenaltv die daaron wordt gegeven, word* gemist door Helder doch de vreugde de-- Zandv m 1s maar van korten duur. He- soei der witten is van dien aard. dat dp eelükmaker als het ware in de lucht hangt. Krab weet een aanval te onder- sebeooen en De T.eur aan het werk te zetten keurig gaat deze met het leer er van door: zijn voorzet komt bii Rottier terecht en met een oraeht van een kon hal Is de Z-doelverdediger geslagen en de stand on 11 gebracht De «mvaiar stilet ten top en Is aan de lijn voelbaar Fr zün nu nog ongeveer ?s min te soe len en alles ja more'ük He'der ia nn- stceds in den aanval en al Is Zandv tn af en toe in staat een aanval on te hou wen. toeb zün bet de gasten, die dar toon aangeven BIJ een aanval van Heide kan de ZRndv m -doelverdedlger zich nle* bebeersrbpn en er ontstaat een Inelden» met Gast. hetwelk beide soelers naar de kleedkamer doet verhulzen, zoodat beide elftallen met 10 spelers door gaan He' speibeeld is nu wel veranderd dnor de handicap voor belde elftal'en Helder wist zich bet beste te herstellen en me' nog 20 min voor den boeg was het De Deur. die 00 prachtige wllze den stand In een 2—1 voorsprong voor Helder bracht met een konhei tv,ufseiub nu alles om den stand weer cv eavn--- voet te brengen en alles werd on der aanval eerlrht Kousb-oek was nu on zür oost en met zün belde achter-neiers wist hü elk gevaar te bezweren. Fven voor tijd daehten wp HeMer nog eenmaal t- zien scoren doch Rottler's schot ging naast Onder hooesnannlng kwam hei einde met een welverdiende overwinning. het slechts tot een groot genoegen. Geen bezwaren meer. Sward legde een hand op zijn arm. Breng Uw auto in de garage. Mijn dochter zal U helpen. Holgerup zakte weg in de sneeuw. Er stond een harde wind en het was aardedonker. Wadend door de sneeuw tastte hij zijn weg naar de Buick en reed deze voorzichtig het hek door in de garage. In het schemerige licht was Maj-Britt bezig de slagboom voor de deuren vast te maken Arne veegde zich het water van zijn gezicht. Wat een weer, zei hij toen. Het meisje knikte, draaide zich dan naar hem toe. Bent U nog boos om wat ik daar straks zei? vroeg ze. Buiten bulderde de wind en rammelde aan de deuren. Neen, zei Arne, waar om zou ik? Zijn warme stem deed haar goed. Ze zag hoe de gesmolten sneeuw uit zijn haaren in straaltjes langs zijn wangen liep. Ik bedoelde er niets mee, zei ze weer. Dat weet ik wel. Hij voelde zijn hart sneller kloppen, toen hij naar haar keek en hij verlangde haar In zijn armen te houden. Maar hij beheerschte zich. Kom, hernam hij toen, 't is hier koud, we zullen naar binnengaan. Maj-Britt volgde hem en sloot de deur. Arne nam de stormlamp van haar over en greep haar arm. In de gang wachtte dokter Sward al op haar. Wel, Herr Holgerup, glimlachte hij, zijn Uw bezwaren al overwonnen' Volkomen, dokter Sward, Ik ben werkelijk blij, dat ik hier kan over nachten. Dan is het in orde. Maj- Britt zal U Uw kamer wijzen. Morgen aan het ontbijt zie Ik U weer. Goe den nacht. Arne liep achter Maj-Britt de trap op naar boven, waar ze hem in een gezellige kamer bracht met lage zol dering. Het vuur brandde er lustig en wierp grillige schaduwen op den wand. Als U iets noodig heeft, kunt U het meisje bellen, zei ze. Ik dank U voor Uw goede zor gen. Goeden nacht.... Maj-Britt. Haar donkere glanzende oogen zagen hem aan. Goeden nacht Arne, zei ze toen zacht en verdween. In den leunstoel bij het vuur zat hij nog geruimen tijd en rookte een pijp, terwijl hij dacht aan alle onverwachte gebeurtenissen sinds het begin van zijn vacantie. Maj-Brittonhoorbaar sprak hij den naam uit. Hij zag haar gezicht in de warrelende vlammen en als hij de oogen sloot hoorde hij haar stem, die zei: Goeden nacht, Arne. Met een glimlach om zijn lippen sliep hij in. Het epnige wat 's nachts vaag tot hem doprdrong was een luid gebel, het slaan van de voordeur en het loeien van den storm en hij bedacht, dat het niet alles was om dokter te zijn. Op dokter Swards uitnoodiging be zocht Arne het doktershuis meerdere malen en leerde Maj-Britt bij die gele genheden kennen. Ook, trof hij er een enkelen keer haar broer Nils, die stu dent was in Upsala. Hij was met Maj-Britt uit geweest en had samen met haar een skitocht gemaakt door de bergen. Veel vrijen tijd had ze niet en 's avonds moest Arne zich alleen amuseeren. 't Was op een avond, dat hij de wagen had genomen en naar Eskils- tuna was gereden. Een prachtige ster renhemel overkoepelde alles en hij had de stad eerder bereikt dan hij gedacht had. In de bar van een restaurant ontmoette hij een oppervlakkigen ken nis uit Stockholm, die hem, toen hij vertrekken wilde, voorstelde ergens anders heen te gaan. Ik weet een pracht van een tent, grinnikte de ander en wreef zich bij voorbaat al in de handen. Het Is wel geen eerste rangs, maar daar kan je geen bezwaar tegen hebben. Bij zonder is het in elk geval, Holgerup. Deze knikte Het maakte hem niet zoo veel uit waar hij heen ging. Brolin bracht hem naar een ander stadsgedeelte. Auto's snorden voorbij, voetgangers haastten zich voort, lichtreclames schoten hun vurige letters tegen den donkeren avondhemel af en door dit alles klon ken flarden van muziek, welke uit' de verschillende dancings en resaurants waaiden. Eenigszins achteraf lag de „Zilveren Vlinder" donker en stil en alleen te herkennen aan den verlichten vlinder boven den ingang. Brolin ging hem voor; ze gaven hun jassen af en traden de zaal binnen. Er werd druk gedanst De muziek was hard en schel en Hol gerup voelde zich een beetje onwen nig, maar Brolin nam hem mee naar de bar. Arne leunde er in een onver schillige houding tegen aan en overzag het geheel. De wanden waren ver sierd met bonte tafereelen, waarin steeds het vlindermotief tot uitdruk king kwam. Door de bezoekers aan de tafeltjes werd veel gelachen en geflirt. Kell- ners manoeuvreerden handig door de dansenden heen met hun volbeladen bladen. Een groote band produceerde la waaiige muziek. Arne dronk met één teug zijn glas leeg, zag van terzijde naar Brolin, die zich hevi amuseerde met een van 1e dames aan de bar. Hij trok licht de schouders op en bestelde een tweede glas. Zijn blik dwaalJe naar een blond meisje naast hem, dat avances bij hem trachtte te maken. Hij keek haar even sceptisch aan, keerde haar dan resoluut den rug toe. Zooiets moest er ook nog bijkomen, dacht hij wrevelig. Toen werd er langdurig op een gong geslagen. De dansenden keerden terug naar hun tafeltjes en Arne zocht met Brolin ook een plaatsje. Het licht werd gedempt en een schijnwerper bescheen de ronde dansvloer. Er volg de een ballet, zoo geraffineerd uitge voerd, dat Arne een lichte huivering bekroop Het eene nummer volgde 'iet andere in een onafgebroken tempo en vertolkte ieder afzonderlijk ontegen zeggelijk het innerlijke peil van den Zilveren Vlinder". Zwijgend leunde Arne achterover in zijn stoel. Juist had een chansonnière een smachtend lied beëindigd, toen de band zachte sleepende muziek inzette en in het licht van den schijnwerper een solo danseres verscheen. Holgerup schoot naar vo^n. zijn handen klemden zich om den rand van zijn stoel en hij staarde als gefascineerd naar den dans vloer. De Oostersche danseres was niemand anders dan Maj-Britt Swërd Arne wist een moment geen weg uit de wirwar van gedachten, welke door zijn brein schoten. (Wordt vervolgd). NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Met ingang van Dinsdag 21 Decem ber zullen voor de onderstaande tuin bouwproducten daarachter vermelde nieuwe maximum-veilingsprijzen gel den: peen z. lof (roode) II van 50—500 gr. 4.60, III 3.10, sprultkool onge- schoond 17.50, geschoond 27.50, roode kool 5.80, gele kool 5.60, wit te kool 3.80, groene kool 6, chinee- sche kool 3.20, boerenkool 5, veld sla ƒ20, gele uien A ƒ7.10, snij- en stoofsla ƒ20, witlof 1 25, II 21, postelein 27, spinazie glas 22, na tuur 12, sjalotten 10.50, peen z lof sort. I ben. 50 gr. gewasschen 9, gele peen z. lof van 50—1000 gram ongew. 2.90, tomaten kas 45 voor I t.m. IV, bonken ƒ30, raapstelen ƒ7, kroten I ƒ4.80, II ƒ3.50, III 2.90, gekookte kroten 3 st. of meer per kg. 11.10, minder dan 3 st. ƒ9.30. andijvie glas 16, natuur 6, druiven zijn weer met 5 per 100 kg. verhoogd, herfstknollen gewasschen 2.80, ongew. 2.20. Ap pelen en peren zijn weer verhoogd met de gewone bewaarvergoedingen. Kropsla glas sort. I ƒ7, II ƒ5.50, III 3.50, koolrabi glas boven 4 cm. ƒ7, van 3—4 cm. 5, bloemkool I 16.50, II 13, III 8.50 per 100 stuks. Bossel- derij glas 7, peterselie en kervel glas 8 per 100 bos DE TEELTREGELING 1944. Ten aanzien van de teeltregeline deelt de Ned. Groenten- en Frui' trale aan de veilingen mede, dai teelt van rammenas is beperkt t( are per bedrijf. Van Zuchetti is teelt alleen toegestaan voor eigen ge bruik. De teelt van pronkboonen Is slechts tot een zoodanige oppervlakte toegestaan, wanneer een even groote oppervlakte wordt beteeld met stof- of spekboonen. Bovendien moet vóór de teelt van pronkboonen bij voorkeur de soort „Erecta" worden genomen. De uitplantdatum voor tomaten blijft 15 Maart, behoudens wanneer door den rijkstulnbouwconsulent voor een vroe gere uitplanting vergunning wordt ge geven. Van de voorteelt in kassen, serres en warenhuizen kan door den rijkstuln bouwconsulent ontheffing worden ver leend. Vooral voor de teelt in drui ven, perziken en tabletkassen wende men zich tot genoemden consulent. De enkele komkommerkassen zijn evenals In 1943 van deze voorteelt vrijgesteld. DISTRIBUTIEKRING DEN HELDER. Sluiting bureaux op 24 en 31 Dec. a.s. De kantoren van den distributiekring Den Helder zullen op 24 en 31 December a.s. des namiddags voor het publiek ge sloten zijn. J De loketten zullen op genoemde dagen -teopend zijn: te Den Helder van 8—12 uur; te Anna Paulowna van 8—11.36 uur; te Callantsoog van 912 uur. OFFICIEELE PUBLICATIE. Petroleumkooktoesteilen en petroleum kachels. Volgens een in de Staatse, van 17 Dec. 43 opgenomen bekendmaking, ls met Ingang van dien datum het vervaardigen onder vergunning van petroleumkook- oestellen en petroleumkachels alsmede an onderdeelen dier artikelen verboden, 'elanghebbenden worden verwezen naar le publicatie ln de vakpers en het Bureau voor de Metalenverwerkende Industrie, Riouwstraat 182, Den Haag. Teeltplan akkerbouw 1944. Aanvragen voor afwijkingen van het „Teeltplan Akkerbouw 1944" moeten zoo spoedig mogelijk worden ingediend bij het bureau van den provincialen voedsel- commissarls, afd. Bodemproductie, en wel voor afwijkingen ten aanzien van de zomergewassen vóór 1 Februari 1944, voor afwijkingen tengevolge van mislukking van wintergewassen vóór 1 April 1944, voor afwijkingen tengevolge van mlsluk- king van zomergewassen vóór 1 Juli 1944. Aanvragen voor de teelt op eigen re kening en risico en onder bepaalde voor waarden van spurrie, serradella, lupinen en wikken moeten vóór 1 Januari 1944 ingediend worden bij het Bedrijfschap voor Zaalzaad en Pootgoed voor Akker en Weidebouw, Plein 4 te 's-Gravenhage. Van de andere landbouwzaden, ook voor gras- en klaverzaden is de teelt slechts toegestaan, wanneer een contract ls af gesloten met een hiertoe gerechtigden kweeker of handelaar. Deze is verplicht zoo spoedig moglijk aan bovengenoemd bedrijfschap op te geven de namen, adressen en organlsatienummera ven de telers, waarmede werd gecontracteerd en tevens voor eiken teler de Juiste opper vlakte van het gewas met vermelding van het ras, waarvoor een contract werd afgesloten. Waarn hoofdred.. kunst en wetenschap pen: II P v d Aardweg. Alkmaar; poli tiek redacteur: H J J Marlnus, Den Haag; chef van dienst: TJ N Adema, Alkmaar; buitenland Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D A. Klomp: sport en rechtb J Werkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder, A. C. van Kampen te Alkmaar: Schagen: A Erlks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk: Zaanstreek: W J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhulzen Verantw voor de adv -rubriek: W. Ra- getlle, Koog aan de Zaan: voor de plaat selijke adv MeJ F Muller, Den Helder. De Heer en Meviouw POUWELS-ABRAHAMSE geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon HENK. 's-Hertogenbosch, 20 Dec. '43. Ackersdijkstraat 28. len Kerstdag verloven zich: TINIJ LAAN en HENNIJ v. ASMA. Burg. Houwingsingel 60. Jan Verfailleweg 12. Den Helder, 25 Dec. 1943. Heden nam de Heer van ons weg onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer HIELKE KOOPMAN, Weduwnaar van CORNELIA BLOM, in den ouderdom van 79 jaar. Den Helder, J. J. H. KOOPMAN. M. KOOPMAN STAALMAN. T. H. KOOPMAN. J. KOOPMAN-FAAS. Apeldoorn, B. C. BURGERS KOOPMAN. B. BURGERS. Harlingen, F. H. BANSEMA- KOOPMAN. Den Helder, C. P. KOOPMAN. A. M. KOOPMAN BOUWMEESTER en Kleinkinderen. Apeldoorn, 19 Dec. '43. Sprengerweg 114. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 23 Dec., 1 uur, op de Alg. Begraafplaats te Huis duinen, vanaf Koning straat 93. zal op Donderdag 23 Dec. a.s., des morgens 9 uur in Musis Sacrum a. d. Koningstraat, publiek en a contajit ver koop en: DIVERSE MEUBILAIRE, HUISHOUDELIJKE. EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op te geven aan den make laar D. GROOT, de heeren J. VISSER, Krugerstr. 93 of Wagenstraat. Bezichtiging: Woensdag 22 December van 24 uur. WIE RUILT 1 pr. prima leeren been pijpen voor 1 pr. nette hoo- ge heerenschoenen m. 43 44, breed model. LIPPE, Gasstraat 49. BRANDSTOFFEN- COMMISSIE SCHAGEN. Kantoor met ingang van heden verplaatst naar perceel Nieuwe Laagzjjde B 132 (bij de spoorwegovergang Hoep). - Voorloopig niet telefonisch bereikbaar. KUNSTZAAL LOUDELSWEG, BERGEN van 912 en van 1—4 uur. Maak er dan radicaal 'n eind aan. Neem SICRE- SOTEI Geen „tam" drankje. maar n weten schappelijk geneesmid del. Wees verstandig; neem n paar flesschen om „gedekt" te zijn I een echt vroolijk en gezellig KERSTPROGRAMMA, waaraan medewerken: 1 „DE OPTIMISTEN" o.l.v. Jaap Drijver. De jongens brengen U in stemming. Tempo - Rhythme. TINY ZEEMAN, Refreinzang. 2 De populaire „KREKELTJES". Zij zingen vroolijke liedjes van Jo ter Wal. 3 De RHYTHME CLUB o.l.v. Jo Koek. Het quartet met ei'' "tijl. 4 Jo Pc ;a en zijn ZINGENDE ZWERVERS. Aan den vleugel: Mevr. T. MoreeBels. 5 Een nieuwe loot aan den „OPTIMISTEN"-stam: „DE DRIE IN HARMONIE", 3 Jongens, 1 Guitaar, 1 Trompet. AANVANG 2 UUR PRECIES. Prijzen der plaatsen f 1 50 en f 1.rechten inbegr. Plaatsbespreken vanaf DINSDAG 21 December dage lijks van 11-1 u. aan de zaal en van 6-7, Krugerstr. 46. Wilt U weer eens ouderwetsch uitgaan, ga dan 2den Kerstdag naar „DE OPTIMISTEN", MAAR!!!!! zorgt tijdig voor een plaats. MOETEN ZOOVEEL MOGELIJK BEPERKT WORDEN. VERTRAGING VAN VERSCHEI DENE DAGEN IN DE OVERKOMST IS VAN 22 DECEMBER AF NIET TE VOORKOMEN. VERZEND GEEN BEDERFELIJKE WAAR. Om volle potten „De Betuwe"-|am te leveren, heb ik leege potten noodig. Houd ze dus niet vast lever ze in, mèt het andere leege „De Betuwe' -glaswerk! AFSTEMPELING DAG- EN NACHT-„AUSWEISE". De waarnemend Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat voor diegenen, die in het bezit zijn van een dag- en nacht-„Ausweis" voor het „Sperrgebiet" Den Helder en in het bevolkingsregister van Den Hel der zijn ingeschreven, en nog niet aan de oproeping tot afstempeling van dat „Ausweis" gevolg hebben ge geven, daartoe nog gelegenheid bestaat op Woensdag; 22 December 1943, in het Raadhuis (trouwzaal), v 9.30-12 en v. 14-16 uur. DEN HELDER, 18 December 1943. MIJ. Gereformeerde Kerk - Den Helder. D.V. op Woensdag 22 December des avonds om 8 uur in de Bethel-kerk, Stationspark. SPREKER: Ds. TOLLENAAR, over het onderwerp: DE ENGELENZANG. Koorzang van het Geref. Kerkkoor (dlr. J. Jongkees). Solozang van mevr. Betsy Riekwel-Bruin, alt, en den heer Jaap Gerritsen, tenor. Aan het orgel de heer G. v. d Kuyl Declamatie de heer Joh. van Garderen. Toegang vrfl! JOH. MOS, SCHAGEN, vraagt ook voor eenige dagen per week. Reiskosten worden vergoed. In verband met de loonderving op len Kerstdag en Nieuwjaarsdag bestaat er voor ongeorganiseerde bouwvakarbeiders gelegenheid ten hoogste vier vacan- tiebons in te wisselen op Dinsdag 28, Woensdag 29 en Donderdag 30 December, van 5 tot 7 uur in bovenzaal Sanderse, Koningsplein 1, Den Helder. Losse bons zullen worden geweigerd. Bij Gebr. Boot, Stakman Bossestraat 60, zijn tevens opplakkaarten verkrijgbaar ad 2 cent per stuk, waar- °p1 4 bons geplakt kunnen worden onder elkaar, van gelijke waarde en van dezelfde vakgroep. Elke strook moet van tevoren met inkt van den naam van den ar beider voorzien zijn. Voorziet U tijdig vóór de in wisseling van opplakkaarten. Te koop ram met hok 25; 2 bl. Jongenbroekjes, circa 12 Jaar f 5. Vlasveld, Herzog- straat 26. Te koop een groot zwart pellerine-bont f 30. v. d. Gu- llk, Doggersvaart 23. Te koop gevraagd een nog goede heerenwinterjas of een heerenpak, oude kwaliteit, maat 48—50. Pot, Joubert straat 29. Te koop gevraagd 1 huis- bloscoopje met film of too- verlantaarn en een paar net te zwarte damesschoenen mt 36, hooge of 3/4 hak. Na 6 u. Koorn, Beukenkampstraat 3. Gevraagd een meisje voor de morgenuren van 8.30 tot 12 u. Bothastraat 44. ruU mooie piano tegen huiskamerorgel. Wtjma, Mo lenvaart 175, A.-Pauwlowna. Verloren; Zondagmiddag ln SS? 2 ,5auw wollen shawl, vriendelijk verzoek deze ter. te bezorgen: Huyghweg 345. Verloren: Donderdag J.1. 'n persoonsbewijs met Auswela. vermoedelijk op 't raadhuis, pl.m. 9.30 uur v.m. Adres: C. Bos—Stammes, B ree water- straat 42.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 4