Tieinoop tusschen Kerstijen Nieuwjaar N.V. ARNCHE HYPOTHEEKBINK ssn Stoppage. PALTHE Een succes voor vakman en amatenr. I 7ILVEREN W LANDSCHAPSSCHOON IN HOLLANDS NOORDERKWARTIER. STAATSBEDRIJF DER P.T.T. POSTDIENST Z VERTRAGING NIET TE TELEGRAAFDIENST: GEEN GE- GIRODIENST DRINGEND VERZOEK Hyp. haat beschikbaar. „Al' lang Msm „...en dat mag je niet afdoen!" „Het kan nog lang koud blijven" {foé'ieuttl' 4 94® STAATSLOTERIJ ■Z.ONDER ZEEP.... I ook voor vui(e kandevi W. G. VAN MUNSTER, Molenstraat 87. '1 fDlTlE' r»~ C™"°' 1 hELDER^CHE a avcrten j«7<> 1 kERSTNOVELLE door PER LUND. IV. Bournaliste danseres fn Vlinder" ze had dat hij dat moest Bm inpalmen met mooie Voorbij weg illusies Gespannen volgden tgen elke beweging van yurtje, dat met zooveel uitvoerde. Zijn kaken :lemd en er lag een ijkking op zijn gezicht, va*. v n streeP- hafd en on- k*^k-;d hamerde het door "ten-Britt danseres, Maj- «Jtnsem een gelegenheid als 5 dveiviinder". Dat ze zoo /fin kromp ineen bij elke jng, ij maakte. Een koude 'J kroogzaam in hem omhoog «*en dfen vrouw natuurlijk «een vi dacht hij bitter. De 9 werd er even bewogen 'Susvleuop zijn onderdoor- gezichjn handen lagen nog i in eeellende greep om de I van zijpel. Langzaam stierf «uziek vOe dans was uit. Het I gering toen het publiek ap- Üisseerde haar brutaliteiten chreeuwdemidden hiervan was feerup op(n en staarde onaf- foken naair, zonder zich te be- fen. Haar rustte heel even op n dan gletze verder langs het bliek. Nog laatste buiging en verdween, stig werkte Arne :h naar de stak de gang over de richting hij dacht de kleed- imers te vintnaar werd daar te- in gehouden een tooneelknecht 1 livrei. wenscht U, mijn eer? Ik wtfrouw Sward spre- ;en en onmick, beet Holgerup iem kortaf to< man haalde de ichouders op. rard, herhaalde hij dan, die wejer niet. Die Oostt danseres bedoel ik, sprak Arneduldig. Ach, U bedoelt Karin Waar wilt U haar over sprek- Privé, dringend. Nou, gaat gang, rechts om den hoek, zei d^ onverschillig en liep verder. Arn.de de gang door, den hoek om e%te tegen iemand aan. Wat wilt t?, vroeg een on aangename stenti magere kerel met een haviksi versperde hem den toegang. Wally, ik moét haar spreken, zdgerUp nijdig en duwde hem opzi, spaart U de Weg, her- duMet een moeite, zij is al haalde hij, we ruk draaide hij beende naar de garderobe, scl haastte zich naar men te worden i: ïjn jas aan en :n om opgeno- verkeer. Zijn eerste im%aS| regelrecht naar het huis vaWer Sward te rijden. Maar ondébezon hij zich. Welk recht had ^j-Britt reken schap te vragen v%- daden? Geen enkel. Ze waren ivrienden, mis schien op weg mén ^-e zijn. Hij had verwacht qhem haar ver trouwen zou sche, maar deze Tl" KeWetS wel het tegengestelde: WaTlt ztfn te ontmoeten - Karin «twJ mond vertrok tot een spottenden glimlach. .nlcl' ,ze behoefde hem niet meer te ontmoeten van hem zou ze geen me4ï. hebben, daar zou hij wel voor zorgen. Dien avond reed de Buick den zijweg voorbij. maar. Herr Holgerup, dat is toe vallig, zei een joviale stem. Arne stond in den dorpsboekhandel en bladerde met aen rug naar de deur gekeerd in enkele nieuwe uitgaven. Verbaasd draaide hij net hoofd om en op dat oogenblik schokte er iets in hem. Ah. dokter sward. Dat is echter toevallig. Alles goed?, vroeg hij zoo gewoon mogelijk. Uitstekend! Maar wat hebben we U een tijd niet gezien? Och, aarzelde Holgerup en zocht naar een uitvlucht, ik wil U niet steeds lastig vallen. Lastig vallen, glimlachte dokter Sward, geen sprake van. U bent van harte welkom. Ze praatten nog wat over boeken en schrij vers en neusden wat rond. Toen ze af scheid namen, zei dokter Sward: Kom de Kerstdagen bij ons. doorbrengen We hebben een gezellig feest. Er ko men nog meer gasten en Maj-Britt zal het leuk vinden. Ja, beslist, dacht Arne en zijn gezicht betrok bij de ge dachte aan Maj-Britt. SwSld zag het. U wilt toch niet zeggen, dat U geen tijd heeft. Dat kan ik niet geloven. U heeft vacantie en in het dorp is ook niet veel te beleven: Natuurlijk komt U. ik reken beslist op U, Herr Holge rup. En Arne kon beleefheidshalve ondanks zijn protesten niet anders doen dan de uitnoodiging van dokter Sward aannemen. 't Was met gemengde gevoelens dat hij op Kerstmorgen op weg ging. Diep in zijn hart vond hij het prettig dat hij Maj-Britt zou terugzien, maar aan den anderen kant zou hij net zoo lief rechtsomkeerd hebben gemaakt. Het beste was maar, zoo onverschillig mo gelijk te doen; besloot hij voor zich zelf. Hij arriveerde juist voor de lunch en trof bij dokter Sward een uitgebreid gezelschap aan, meest vrienden en kennissen van Maj-Britt en haar broer Nils, die was overgekomen. Maj-Britt troonde temidden van hen als gast vrouw. Arne schudde diverse handen en hoorde een serie namen, die hij evenwel onmiddellijk weer vergat. Vluchtig begroette hij Maj-Britt. Tij dens de lunch en het diner 's middags zat hij tegenover haar. Een enkele maal ontmoette hij een verwijtenden blik uit haar bruine oogen, wendde zich dan quasi-achteloos tot zijn tafeldame. Toen de schemering viel, werd de groote Kerstboom aangesto ken. De zilveren slingers en klokjes glinsterden tusschen het groen van de dennetakken in het matte flakkerende licht van de kaarsen. Er werd muziek gemaakt en gezongen en later op den avond gedanst. Arne zat rustig in een hoekje bij den boom en rookte zwij gend een pijp, terwijl hij intusschen zorgde voor het verwisselen van de grammofoonplaten. De gasten waren door het heele huis verspreid, gelach en gepraat klonk van alle kanten; Maj- Britt in een licht-grijs jurkje stond voor het haardvuur. Het rosse schijn sel bewoog zich onrustig over haar kleine stevige handen. Langzaam stond Arne op uit zijn stoel en liep op haar toe. Zullen we dansen?, vroeg hij Zijn diepe stem klonk zacht. Maj- Britt knikte stil. Haar glanzende bruine oogen zagen Arne weer, zooals hij haar had aangestaard in den „Zil veren Vlinder". Dien blik zou ze niet. vergeten. Waarom ben je zoo lang niet geweest, Arne. Hij keek neer op het zwarte haar, toen in het ernstige gezichtje, dat naar hem werd opgehe ven. Het duurde even voor hij ant woordde. Dat weet je zelf het beste, zei hij dan. De muziek speelde een slepende wals en Maj-Britt danste vol overgave. Allerlei tegenstrijdige gedachten welden er in Arne op, nu hij haar zoo dichtbij wist en sterker dan ooit voelde hij dat hij van haar hield. Arne! Ja? Ik zou je iets willen vertellen.... aarzelde ze, maar liever niet hier. Hij keek rond. Overal stonden of zaten gasten, die luidruchtig praatten en lachten. Anderen dansten of zongen. Laten we even naar buiten gaan stelde Arne voor. Hij haalde hun jas sen van den kapstok en ongemerkt slip ten ze door de achterdeur. Als ontel bare juweelen schitterden de sterren aan den hemel en de maan scheen helder. Diep contrasteerden de scha duwen van boomen en struiken met de ongerepte sneeuw. Door den tuin kwa men ze op den landweg en Arne nam de richting naar het meer. Minuten lang gingen ze zwijgend naast elkan der voort. Hun krakende voetstappen en een enkele maal het knappen van een takje waren de eenige geluiden, die de avondstilte verstoorden. Heb je het koud? vroeg Arne. Neen, zei ze stil. Er was een oogen blik pauze voor ze weer sprak. Je was in den „Zilveren Vlinder", ging ze zonder verdere inleiding voort. Dan waren we dus allebei, was het ironi sche' antwoord. Arne, haar stem had een ernstigen klank. ik zal je iets vertellen, misschienhaperde ze, begrijp je het dan. We zijn niet rijk. Vader is dorpsdokter en je voelt wel dat de studie van Nils veel geld kost. Enkele maanden geleden stond op een avond Nils onverwachts voor me. Hij was zenuwachtig en gejaagd en moest me onmiddellijk spreken. Ze stokte even. Toen zei hij mij dat 'hij speel schulden had gemaaktenkele dui zenden kronen.... haar stem werd zachter. Drie duizend kronen, Arne! Ik stond perplex, ik was woedend, ik ben tegen hem te keer gegaan, maar wat gaf dat? Drie duizend kronen, herhaalde ze toonloos. Wanneer ze voor het eind van het jaar niet be taald waren, zou men vaders praktijk onmogelijk maken, met andere woor den, hij zou geruïneerd worden. Nils was doodongelukkig en ik voelde me ook verre van prettig. Moeder stierf toen ik veertien jaar was en zij /roeg me altijd goed voor Nils te zorgen. De belofte, die ik haar deed, zal ik altijd nakomen en ik wist dat er iets gedaan moest worden om niet alleen vader, maar ook ons beiden te redden. Dag en nacht stonden mij die drie dui zend kronen als een spookbeeld voor oogen. Zelf verdien ik niet zooveel, dat ik een dergelijk bedrag betalen kon en. er was niemand van wien ik het leenen kon. Toen, in alle moeilijk heden. herinnerde ik mij dat een im- pressario van het een of andere thea ter mij eens een contract had aan geboden, als ik wilde dansen. Het landschap was sprookjesachtig. Ze stonden nu aan den rand van het meer Het zacht glanzende ijs in het maanlicht en de besneeuwde bergen erachter vormden een boeiend schouw spel. Weet je, vervolgde Maj-Britt een beroemde danseres heeft mij les gegeven het was vroeger mijn hartewensch danseres te worden, maar vader wilde het niet. Toen heb ik het opgegeven. Eenmaal danste ik in het openbaar op een liefdadigheidsvoor stelling en ik ontmoette daar dien be- wusten impressario. Met eenige moeite heb ik zijn adres gevonden en ben er heen gegaan. Tijdens een korte bespre- king, die we hadden, was het eenige wat hij mij kon aanbieden, een con tract van twee maanden bij den Zil veren Vlinder". Mijn eerste impuls was om te zeggen: nooit, want ik kende die gelegenheid vrij goed. Hij zag mijn aarzeling en stelde mij voor zelf de gage te noemen, die ik zou willen ontvangen. Nog weifelde ik, ik moest kiezen, of twee maanden lang optreden in den „Zilveren Vlinder", of vader ge ruïneerd. In dat oogenblik zag ik het gezicht van vader voor me, moest dat het loon zijn voor al zijn werken? Ik zag Nils en ik dacht aan wat moeder gezegd had. Ik zelf, ach ik zou wel over die twee zwarte maanden heen komen. Ik noemde het bedrag, dat ik noodig had en wachtte in spanning. Accoord, was alles wat tlij zei na een korte stilte. O. Arne, je weet niet hoe opgelucht ik mij voelde, dat kan ik je niet beschrijven. II kreeg het geld! Onmiddellijk telegrafeerde ik Nils. die vanzelfsprekend herademde. Hij was zoo blij hij weet werkelijk niet wat hij voor me doen moet om het goed te maken. Dien avond, toen ik je zag, Arne. voelde ik me ver nederd en ik wist na afloop niet hoe gauw ik weg zou komen. Ik durfde je nooit meer onder oogen komen. Later had ik spijt, dat ik gevlucht was. Wat zou je wel niet van me denken ik probeerde een paar maal je op te bellen, maar je was er steeds niet Ze zuchtte even. Nu weet je toch alles. Vader heb ik natuurlijk niets verteld over die geschiedenis en Nils weet ook niet hoe ik aan het geld ben gekomen. Hij heeft het wel gevraagd, maar ik wil het hém niet zeggen. Be loof me dat je het ook nooit zult doen, Arne. Ik beloof het je, zei hij ern stig en vatte haar beide handen in de zijne. Maj-Britt, ik dank je voor je vertrouwen. Ik begrijp alles. Vergeef me als ik er één oogenblik iets slechts van heb gedacht. Zijn stem klonk warm en hij keek haar diep in de bruine oogen. Een groote denneboom spreidde be schermend zijn breede takken, die alleen versierd waren met een laagje smettelooze sneeuw, over hen uit. Deze Kerstnacht bracht de vrede in hun beider harten terug. Onlangs deelden we mede, dat deze Commissie eenerzijds beoogt behoud van het bestaande landschapsschoon en be scherming daarvan tegen schending en vernieling, anderzijds herstel, vermeerde ring en verhooging van het landschaps schoon. Daarom is juist getracht om in de Commissie allerlei personen te ver zamelen, die op het terrein van natuur- en cultuurbescherming als deskundigen kunnen gelden en die. doordat zij lid zijn van allerlei organisaties op dit gebied, zeer grooten en uitgebreiden Invloed ten goede kunnen uitoefenen. Zoo zijn in de Commissie niet alleen vertegenwoordigd de Vereen, tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, de Stichting ..Het Noordholl. Landschan". de Bond Heemschut", de Nederl. Natuur- histor. Vereen., maar ook Staatsboschbe- heer en de Nederl. Heidemaatschaopij, het Hoogheemraadschap Noord-Holl. Noorder kwartier, de Verbonden Nederl. Water- sportvereenigingen, de Vereen. ..De Zaan- sche Molen" en eenige Oudheidkundige Vereenigingen uit Noord-Holland boven 't IJ Tenslotte is een bekend landschaps- architekt lid der Commissie. Waar dit nuttig en noodig is. wordt en werd contact gezocht met andere organi saties en met allerlei officieele instanties. Een der belangrijkste zaken, die de aan dacht der Commissie hebben is de aan leg van den Z.W. Polder en de gevolgen, die dit meebrengt voor de oude kust en daaraan gelegen steden. In 't bijzonder t a.v. Hoorn werd de toekomstige situatie bestudeerd Met het Gemeentebestuur en met de Schoonheidscommissie van die stad werd meermalen geconfereerd en een onderzoek in loco ingesteld Voor het be houd van de karakteristieke schoonheid van Hoorn wordt een zoo groot mogelijk open watervlak voor dien stad algemeen noodzakelijk geacht. Wat betreft de rand meren in het algemeen, die zullen ont staan tusschen den Z.W. Polder en de oude kust van Noord-Holland: hieraan werd ook bijzondere aandacht gewijd. Dit mogen geen rondom door bazalt- of steen- gloolïngen ingesloten troostelooze water- nlassen worden, maar hier moet door het ervoor opsouiten van bij den aanleg der dijken en het baggeren der geulen vrij komende baggerspecie, gelegenheid wor den gegeven tot begroeiing met wilgen, elzen en riet. terwijl op enkele punten welke hiervoor geschikt zijn, een aantal eilandjes zou moeten worden opgespoten Aldus kan uit landschappelijk oogount winst worden geboekt tegenover veel en groot verlies, dat toch al wordt geleden. En voor de watersport zouden bij uitstek geschikte wateren worden verkregen, wa re recreatieoorden, dubbel belangrijk door hun ligging nabil Amsterdam en de dicht bevolkte omgeving. Zeer belangrijk in verband met den aanleg van den Z.W Polder is ook de vraag of er een afwateringskanaal moet komen dwars door Drechterland (onge veer van Hoorn naar Broekerhaven), met het gevolg, dat een deel van het oude land aan den Z.W. Polder verheeld wordt, öf dat de afwatering geleid moet worden door een opengelaten kanaal of reeks van smalle meren tusschen dien polder en Drechterland. Eenstemmige adviezen betreffende al deze kwesties in verband met den aan te leggen Z.W. Polder werden gegeven door het Gemeentebestuur van Hoorn, door de Schoonheidscommissie van die stad, door de Commissie van Landelijk Schoon (uit het Hist Gen. „Oud West- Friesland") en door de Verbonden Nederl. Watersportverenigingen. Deze adviezen, gevoegd bij een samenvattend rapport der Commissie, zijn bij Zuiderzeewerken in gediend en zullen t.g.t. hier worden ge publiceerd. De Commissie wijdde zeer veel aandacht aan beplantingen. Er wordt tegenwoordig bedenkelijk veel hout gekapt in de bos- schen, langs de wegen en op particulier terrein. Let eens op hoeveel boerenerven geheel kaal zijn gehakt of hoogstens nog omringd door wat verminkte boomen. E1 wordt zeer veel en vaak geheel ond®sT kundig gesnoeid. Het is gewenscht, dat hier leiding of tenminste goede voorllcn- ting wordt gegeven. De Commissie °ver" weegt in dit verband uitgifte van een brochure betr. geschikt en snelgroeiend houtgewas, passend in deze streek, waar door in de toekomst wederom spoedig leelijke open plekken uit het landschap zullen kunnen verdwijnen. De beplanting langs wegen en vaarten# van opritten van bruggen e.d. vormae eveneens een punt van bespreking, waar bij niet alleen het aesthetische, maar ook het nuttige in het geding werd gebracni- Betreffende benlantingen in het algemeen werden richtlijnen gezocht en opgesteia. die t.z.t. zeker In breeder kringen be kend zullen /orden gemaakt. In enkele gevallen kon vanuit de Co™- missie al deskundig advies inzake wegoe- planting worden gegeven, zoo aan ne Waterschap Drechterland en aan enkeie Gemeenten. Juist ook het landschapsschoon in en om de dorpen staat in het middelpunt der belangstelling. Hier dreigen aljeri« gevaren, Gemeentebelangen, hygieniscn verbeteringen, verkeersproblemen ver oorzaken en vragen veranderingen, voor zoover dit inderdaad gerechtvaardig^ eischen zijn en geen ongemotiveerde drang naar z.g. moderniseering lnJW spel ts, moet daaraan vaak gevolg wor den gegeven. Gewaakt moet echter wor den tegen verkeerde oplossingen, teg overdrijvingen en tegen onnoodige minkingen van het dorpsschoon. meente. die haar karakter en schoonheid prijsgeeft is tn geen enkel op zicht meer aantrekkelijk. In dit verband richt de Commissie zich tegen onnoodige demping van dorpsslo - ten, daar een dorpsstraat zonder graent zijn bekoorlijkheid verliest. De bescher ming van onze mooie dorpen etscht aUe waakzaamheid. Te veel is reeds bedorven. Dok door leelijke bouwsels, die niets eigens meer hebben, maar vloeken hun omgeving. De Commissie hoopt ook hier goe e voorlichting te kunnen geven. Bijzonderen aandacht heeft de moderne boerderii.tr zijn al zooveel mislukkingen tot stand gekomen, bouwwerken. die geheel n passen in een landelijke omgeving, dat het hoognoodig is hier verbetering te brengen. Natuurlijk heeft de boer e niet minder de boerin recht op een boerderij die voldoet aan moderne eis chen en die voorzien is van moderne ge rieflijkheden, maar overingens moet Ee- tracht worden naar aansluiting bu ne goede, oude type. dat hier inheemschis en a.h.w. vergroeid en één met de omge ving. Omtrent dit vraagstuk kan ook t. g.t. een publicatie van de Commissie te- gemoet gezien worden. De Commissie is voorts in overleg ge treden aangaande het behoud van ver schillende z.g. wielen, o.a langs J®*} ouden Westfrieschen Omringdijk; dit zijn kolken, eenmaal ontstaan ter plaatse van dijkdoorbraken. Men dempt deze kolken niet, maar legde het nieuwe dijksgedeel- te met een sierlijke bocht er omheen. We constateeren, dat er een veelzijdige samenwerking, zoo ook met de Pr°v; Waterstaat, met de Planologischen Dienst in deze Provincie, is ontstaan, waaruit veel goeds kan groeien. We herhalen, dat het doel der Commissie niet is te treden in het werk van anderen, zij wil slechts bemiddelend optreden waar dat mogelijk is, adviezen geven waar dat wenschelijk is en voorts propageerend en stimulee- rend werken ten bate van ons mooie gewest. 4* De N.V. ïrlandsche Spoorwegen maakt beklat wegens het op gezag der autori gesloten zijn van vele bedrijven jien, van Maandag 27 tot en met V 31 December a.s. de loop der en zal zijn, als op Zon en Feest^ VOORKOMEN TUSSCHEN KERSTMIS EN NIEUWJAAR GROOTE HOEVEEL- HEDEN STUKKEN AFGEVEN AAN DE LOKETTEN. POST NOG TIJDIGER DAN ANDERS I LUKWENSCHEN, OOK NIET BIJ DE JAARWISSELING. TOT BEPERKING VAN OPDRACHTEN ONMIDDELLIJK NA NIEUWJAAR. Billijke vorden De Directie. ben toria-helper". zegt de KerstAl sinds 1904 leg ik elk jajdie heerlijk-brosse Victoria-bbnder den boom." BISCUITS waarschuwt Denk erom, dat U Uw kinderen een legiti matiekaartje laat dragen, zoodat men U weet te vinden, als hun iets gebeurt. Ook U dient rekening te houden met de moge lijkheid van bominslag, groote rampen of rechtstreeksche oorlogshandelingen. Ga nog vandaag naar de gemeente-secre tarie, afd. bevolking, om legitimatiekaartjes voor al Uw kinderen. Prijs 10 ct. per stuk. Voor hen, die dit bedrag niet kunnen betalen, bestaat gelegenheid tot kostelooze verstrekking. PUBLICATIE v.h. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Stel eens voor, dat U dan straks zonder brand stof zit. Dan nü maar liever een beetje minder stoken en voortdurend opletten, dat uw voorraad niet tè hard slinkt. Reken uit, hoelang r mls m U nog met uw kolen moet doen, sluit de deuren telkens achter U, verwarm één kamer en stook zuinig-zuinig-zuinig! Haal meer warmte uit minder kolen! TREKKING VAN WOENSDAG 22 DECEMBER 1943 DERDE KLASSE» 2e TREKKING: HOOGE PRIJZEN i f 25.600.— tl78; f 5000 13685; f 2.000.— 11132; t 1500.— '6700, 7762; f 1000.— 16023, 16053, 20851; f 400.— 8868, 20639; f 200.— 10063. 14023, 18153; f 100.— 2773, 4591, 6463, 9083, 14208, 19869. 19997, 21897. PRIJZEN VAN f 45.— 1004 1009 1028 1158 J202 1250 1298 1300 1319 1327 1331 1383 1397 1399 1433 1520 1545 1558 1594 1613 1699 1707 1729 1757 1823 1828 1831 1833 1846 1874 1932 1948 1961 1966 1974 2037 2044 2073 2121 2134 2143 2169 2216 2236 2245 2303 2329 2374 2430 2478 2502 2533 2541 2563 2577 2580 2587 2590 2623 2631 2632 2664 2707 2715 2738 2754 2778 2843 2962 2984 2998 3023 3060 3083 3097 3110 3117 3124 3129 3138 3247 3259 3263 3317- 3325 3327 3360 3378 3387 3439 3465 3556 3599 3660 3692 3700 3708 3760 3763 3817 3819 3827 3848 3876 3913 3937 3982 3990 3996 3998 4041 4061 4072 4096 4130 4137 4144 4150 4156 417» 4233 4250 4279 4291 4301 4309 4354 4356 435B 4379 4399 4429 4451 4460 4578 4597 4602 4674 4712 4722 4737 4784 4801 4874 4956 4961 4978 4987 5018 5057 5064 5091 5096 5115 5135 5199 6260 5266 5327 5341 5351 5355 5363 5387 5431 5466 5469 5491 6546 5551 6564 5566 5580 5653 5664 5724 5746 5772 5792 5907 5914 5972 6023 6026 6046 6073 6111 6114 6119 6146 6164 6182 6184 6203 6212 6230 6244 6269 6285 6312 6338 6453 6471 6513 6530 6560 6562 6572 6584 6620 6643 6685 6689 6693 6703 6831 6880 6920 6940 6953 6963 6973 7018 7024 7052 7078 7095 7117 7120 7157 7171 7207 7214 7266 7269 7273 7285 7336 7379 7384 7424 7471 7476 7563 7622 7623 7649 7662 7742 7807 7814 7819 7853 7855 7939 7951 7980 8012 8021 8031 8044 8047 8061 8070 8081 8116 8346 8374 8428 8431 851e 8563 8657 8671 8686 8714 8743 8780 8813 8816 8831 8837 8848 8874 8906 8938 8961 8965 9116 9189 9212 9264 9281 9295 9302 9319 9342 9348 9381 B393 9404 9421 9440 9489 9523 9536 9553 9567 9627 9702 9707 9753 9768 9783 9839 9877 9907 9909 9939 9945 9952 9960 10018 10043 10053 10054 10060 10085 10126 10137 10142 10148 10171 10272 10298 10307 10345 10364 10375 10386 10494 10515-10521 10528 10532 10565 10576 10577 10603 10612 10641 10654 10696 10700 10727 10737 10812 10821 10870 10883 10922 10924 10957 10992 11025 11029 11045 11078 11088 11093 11113 11148 11171 11173 11174 11234 11374 11383 U390 11410 11414 11449 11470 11496 11509 11524 11576 11602 11642 11668 U706 11732 11737 U740 11753 11782 11806 11816 11818 11820 11822 11852 11892 11907 11914 11924 11928 11956 12002 12015 12018 12047 12075 12087 12096 12107 12126 12149 12208 12226 12246 12249 12256 12301J2305 12311 12312 12322 12335 12348 12374 12409 12460 12467 12473 1248542508 12542 12548 12569 12620 12637 12644 12673 12675 12697 12704 12707 12723 12753 12761 12766 12799 12848 12884 12906 12907 12941 12943 12952 13033 13042 13098 13099 13144 13196 13207 13232 13271 13273 13291 13300 13303 13315 13323 13383 13390 13465 13590 13632 13650 13709 13751 13765 13845 13882 13947 13954 14059 14069 14088 14092 14097 14157 14165 14176 14194 14201 14211 14214 14223 14229 14242 14344 14359 14371 14381 14392 14402 14412 14501 14505 14551 14595 14712 14715 14727 14802 14852 14869 14876 14894 14914 15001 15034 15121 15189 15194 15208 15224 15228 15235 15250 15267 15268 15288 15313 15350 15376 15401 15423 15466 15479 15489 15496 15523 15537 15548 15619 15635 15640 15648 15692 15741 15754 15778 15865 15875 16058 16062 16095 16096 16110 16198 16217 16253 16254 16261 16287 16337 16351 16387 16442 16524 16553 16598 16611 16638 16641 16701 16715 16784 16793 16799 16850 16902 16941 16964 16998 16999 17042 17069 17112 17124 17128 17139 17152 17163 17174 17178 17190 17223 17227 17276 17353 17410 17440 17474 17478 17552 17603 17612 17626 17632 17657 17666 17693 17712 17723 17726 17744 17748 1777» 17780 17805 17821 17826 17B28 17830 17833 17839 17849 17887 1793? 17983 17984 18015 18024 18064 1806.'. 18077 18113 18160 18238 18241 18261 18310 18314 18356 18382 18418 18436 18487 18489 18520 18527 18542 18580 18607 18619 18620 18627 18655 18745 18757 18759 18837 18882 18885 18922 18927 18930 18967 19020 19049 19063 19089 19106 19165 19194 19219 19254 19271 19306 19337 19378 19455 19471 19472 19486 19490 19503 19520 19535 19559 19578 19610 19626 19680 19710 19717 19775 19795 19874 19895 19928 19968 19969 19976 19981 19988 20031 20050 20091 20179 20192 20219 20239 20254 20268 20272 20325 20348 20382 20383 29416 20516 20552 20590 20648 20671 M759 20769 20863 20864 20898 20899 20913 20926 20936 20940 21030 21082 21119 21130 21142 21149 21159 21162 21174 21193 21195 21223 21241 21269 2128R 21303 21348 21396 21443 21477 21534 21555 21617 21639 2 650 2 668 21712 21732 21768 21785 21789 21801 2180a 21853 21913 2 961 alflSÏ 21982 Ook voor het reinigen van het vaat werk en de pannen, is Klokpoeder nu het beste reinigingsmiddel. Ge bruik Klokpoeder voor de keuken. een inrichting waar de wasch frisch en helder vandaan komt. Een berichtje en uw wasch wordt gehaald en thuis bezorgd. Onzichtbaar stoppen volgens Amerikaansch systeem, van scheuren, brand- of motgaten, in alle soorten weefsels, Perzische tapijten, enz.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 5