VAN GEELEN fldverteeren doet verkoopen. TïoïibcL AKKERTJES GA MET UW GOUD EN ZILVER De 7&e>/uwe JUTTERTJES. SUADEX H.V. ARNHEMSGKE HYPOTHEEKBINK STADSNIEUWS. Ze keer en wéér... de bonbons van Onderlinge wedstrijden P.P, Groot succes voor J. Colijn in Bremen. Avondgebed Luthersche Kerk Weezenstraat. Alkmaar. Anna Pauloivna. Wieringeii. Wieringerwaard. Barsingerhorn. Marktberichten. é*r oberl water, v Kiespij"/ P* Nederlandsch* Pijnstiller Advertentiën. Baby smult KOOPMANS' H. HOOGLAND, geen spreekuur. Avondgebed Luthersche Kerk SUADEX 15^ Juwelier Tel. 239. Schagen {(wen Lun Hyp. Kapitaal beschikbaar. Het moet uit de lengte of uit de breedte komen Personeel gevraagd Diversen ALG. VERGADERING COöP. BOERENLEENBANK „KOEGRAS". De jaarluksche algemeene vergade ring van de Coöp. Boerenleenbank ..Koegras" werd Vrijdagmorgen gehou den in het café van A. Doorn te Julia- nadorp. De voorzitter van den raad van toe zicht memoreerde in zijn openings woord. dat het vorige jaar een omzet van 2 millioen werd overschreden, thans ia de 3 millioen met nog bijna een V« millioen gepasseerd, aldus een gewel dige vergrooting van omzet. Medegedeeld wordt de rentevoet voor het jaar 1944. Spaargelden voor leden tot /SOOO,— 2van 8—10.000,— 2*'., van 10- 20.000.— lW/i, van J 20— 25.000,— voor niet leden tot 5000,2V«,van 5—10.000,— 1 van ƒ10—20.000,— van 20— 25.000,— niets. Loopende rekening voor leden tot 5000,— 2'h'J», van ƒ5 ƒ10.000,— 1van 10—20.000,— boven ƒ20.000,— niets. Voor niet- leden tot ƒ5000,— lVt, van ƒ5— f 10.000,— van 10—20.000,— niets. Voorschotten 4'/#. Loopende re kening tot ƒ25.000,— 4daarboven 4»/.. De commissie tot nazien der rekening adviseerde tot goedkeuring, waartoe de vergadering besloot. Daarna bracht de kassier, K. Hoornsman, het jaarverslag over 1943 uit, waaruit wij het volgende mededeelen: 10 nieuwe leden traden toe; 9 leden werden door overlijden, vertrek of anderzins afgeschreven. In omloop zijn 691 spaarboekjes, dus 49 meer dan het vorige jaar. Aan spaar gelden werd ontvangen 699.965,90. De spaarders hadden op 31 December een te goed van 1.049.042,41; terugbetaald werd ƒ271.397,07. Het aantal voor schotboekjes in omloop bedroeg 46 ;ks. 26 Voorschotten werden geheel telost met een bedrag van 40.015,55. ee nieuwe voorschotten werden -strekt tot een bedrag van 4026, - 31 Drcember had de Bank te vor en 139.082,34. Aan rente werd ontvangen een bedrag van 6601,94. In loopende rekening werd ontvangen 1,889.069,72 en uitgegeven ƒ2.347.637,28. De omzet was hier ruim 600.000,— meer. Het tegoed in loopende rekening bedroeg 1.060.618,85 en de schuld 156.501,42. Volgens de balans ver tegenwoordigen de bezittingen een be drag van ƒ2.120.002,22, waartegenover een schuld staat van 1.209.368,69, zoo dat de winst 2.633,53 bedraagt. Op het Bankgebouw werd 500,58 af- Seschreven. De winst bij het reserve- onds gevoegd, doet dit stijgen tot 39.404,39. Het aantal dagboekposten bedroeg 4267. Het eindcijfer van het dagboek bedraagt ƒ3.421.936,43. Het aantal loopende rekeningen, dat nu 59 bedraagt, kan gemakkelijk verdubbeld worden, maar dit moet langzamenhand inburgeren. De kassier ontving dank voor zijn De Httr't Chocolade- en ÜucuUjatmcJten verslag. Het aftredende bestuurslid, J. Kossen, werd herbenoemd. Het aftre dende lid van den raad van toezicht, R. Hoogschagen, werd herbenoemd en in de vacature-J. Biersteker Sz.. die bestuurslid is geworden, werd benoemd C. Maters. Tot plaatsvervangend-lid van den raad van toezicht werd be noemd Jac. Bijvoet. Tot lid nazien der rekening werd benoemd J. C. Oost. Na rondvraag volgde sluiting. In de afgeloopen drie weken is door de plaatselijke gymnastiekvereniging „Pro Patria" een reeks onderlinge wedstrijden gehouden in het lokaal aan de Hoog straat. De wedstrijden waren, zoover de ruimte dit toeliet, druk bezocht door ouders en belangstellenden. De uitslagen zijn; Dames le graad: L I. de Beurs; 2. F. Gerrits. 2e graad: L A. Zeedijk; 2. A. Kramer; 2. R. Gaeraers. Je graad: 1. L. Flotat; 2. J. Zuuring; 2. J. Zuuring. Heeren le graad: i. O. Gerrits; 2. P. Bandt. 2e graad: 1. J. Vermeer; 2. A. Bandt; 2. P. Nljhof. Meisjes B: 1. A. Selbach; 2. J. de Vrij; 3. H. v. d. Maat; 4. M. Kunst; 5. H Kraak; 6. N. Boerdijk; 7. G. Adriaanse; 7. M. Komen; 8. B. Boerdijk; 8. C. Ko- aingsteljn. Meisjes A: I. G. v. d. Werf; 2. B. v. d. Velde; 2. B. v. d. Plaat; 3. M. Pfeiffer; 4. T. Oomens; 5. L. Himpers. Jongens B: 1. F. Gerrits; 2. C. v. Streijen; 3. G. Scheltema de Heere; 4. J. Bandt; 5. D. Groot; 6. A. Vliek; 6. P. Stuyvenberg; 7. F. Gerrits; 8. W. Gouds waard; 9. K. Steijnman; 10. J. v. d. Wint. Jongens A: 1. C. Beye; 2. H. Scheltema de Heere; S. B. Noë; 4. J. Smit; 5. B. Schoonheid; 5. K. Oosterhuis; 0. F. Pronk; 7. H. Weenink; 8. G. Oostendorp; 9. G. Konlngsteijn. Jan Colijn heeft bij de op 19 Maart J.l. gehouden bokswedstrijden te Bremen weer een groot succes behaald. In pen gevecht dat over 6 ronden ging, heeft hij een fraaie puntenzege behaald op den Franschen ex-middengewichtkampioen Louis Caspar. Reeds in de eerste ron de zetten beide boksers er een geweldig tempo in, waarbij aanvankelijk de Franschman den toon aangaf. Ip de 2de ronde kwam Colijn echter eerst goed los. Eenige zuivere linksche direeten misten hun uitwerking niet en door een pracht opstoot ging de Franschman voor 9 tel len neer. Door hangen wist hij deze ron de door te komen. Ook de 3de ronde was voor beide boksers zwaar en zij kregen dan ook veel te incasseeren. De 4de en 5de ronde gaf veel lijf- aan lijfwerk te zien, terwijl de 6de ronde weer in hoog tempo werd gebokst. Tot groote blijdschap van de aanwezige Holanders werd Colijn tot winnaar op punten uitgeroepen, waarbij hem een mooie bloemenhulde werd gebracht voor zijn kundig boksen. Deze partij was zijn 10de partij in Gebouw Graf Spee en tevens zijn 10de overwinning aldaar. Joop Weissenborn is door den N.B.B afd. Nrd-Holland uitgenoodigd om als re serve in het middengewicht mee te gaan naar de kampioenschappen van Neder land welke gehouden worden in Gro ningen en wel op 22 en 23 April en 6 en 7 Mei a.s. Een bewijs dus, dat deze Hel- derdsche bokser ook de aandacht op zich heeft weten te vestigen. Met ingang van heden wordt het Avondgebed weer, evenals in het begin, gehouden op Woensdag en wel 's avonds van acht uur tot half negen in de Lu thersche Kerk. Woensdag 12 April 8 uur: Onderwerp: Emmanuel (God met ons) (De Emmaüs gangers). Kopspjjker heeft wel een kop,MAAR.. ihjj deukt niet (ook ulo taan de ,eba- 4e, die bij aan fietsbanden kan be rokkenen). Helpt hem, gooit hem niet op streat: denkt aan de fietsers! /Vat Toeristenbond 1 A.N.W.B.) TERAARDEBESTELLING P. VI8SER. Op den zonnlgen lentemiddag vóór Paachen werd op de Algemeene Be graafplaats het stoffelijk overschot ten grave gedragen van den heer P. Vis ser, in leven directeur van het bijkan toor der Twentsche Bank te Alkmaar. Een groote schare belangstellenden waaronder de vooraanstaanden uit de financleele en handelswereld van Alk maar, had zich achter de met 'n 16-tal kransen en bloemstukken bedekte baar geplaatst om aan den ontslapene de laatste eer te bewijzen. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Mr. J. Boltjes, directeur v. h. hoofdkantoor, die uit naam van de directie een van groote waardeering getuigend afscheidswoord sprak. Wij verliezen, aldus de spreker, een mede werker, waarvan wij In de moeilijke tijden, die wij thans doormaken, wisten dat hij de belangen van de Bank in N.-H. boven het IJ goed behartigde. De directeur van het kantoor Alkmaar was een man met een buitengewone werkkracht en v. groote vakbekwaam heid. Meer dan 40 jaar ls hij In het vak werkzaam geweest. Te midden van zijn werk werd hij van ons weggerukt, maar wij weten, dat wij het hoofd moeten buigen voor de majesteit van den dood. In onze herinnering zal zijn markante figuur blijven voortleven als een groot voorbeeld van plichtsbetrachting. Groot is ons verlies, maar nog grooter ls dit voor zijn naastbeataanden. Mogen zij troost vinden in de wetenschap, dat de ontslapene in vakkringen een groote waardeering genoot. De procuratiehouder, de heer Wolzak, sprak namens het personeel. Hij schet ste den overledene als een bestuurder met straffe hand, die niet alleen aan zichzelf, maar ook aan anderen hooge eischen stelde. Niet altijd beseften wij, dat dit alles de zaak ten goede kwam en het daarvoor noodig was. Wanneer wij echter persoonlijke moeilijkheden hadden, ook buiten de zaak, dan stond hij steeds met een warm hart voor ons open. Wij danken nem dan ook voor al hetgeen wij van hem hebben mogen leeren om ons in staat te stellen onze taak naar behooren te vervullen. Een zoon dankte namens de familie. „God", zoo zeide hij, „heeft gewild, dat wij hem moesten verliezen. Wij buigen daarvoor het hoofd. Zijn voorbeeld voor oogen en in zijn geest handelende, zul len wij de toekomst tegemoet gaan. God geve ons daarvoor de kracht." Ds. Kuiper sprak hierna het gebed. eenigtng, met de VCJB en de Kinder werk of te wel Zondagsschool. Van zijn kant werd volle medewerking toegezegd. Tenslotte nog een woord van dank tot hen, die vanuit Aasendelft naar hier wa ren gekomen. Een dame uit Asaendelft sprak nog woorden van dank tot den heer Van Blljenburgh voor alles wat hij in 't belang van het kerkelijk leven al daar had gedaan. D. E. V. Zondagmiddag heeft de Too- neelvereenlging D. E. V. ons weer eens laten genieten van mooi tooneelapel. Vooraf sprak de heer Woestenburg een woord van welkom tot de zeer talrijke aanwezigen en verzocht eenige clementie voor één der medespelenden, die de rol van „Nell, de vrouw van mr. Lex Arko" In één dag had moeten leeren, wegens ongesteldheid van mevr. Schrijver—Jager Verder deelde hij mede, dat de heer H Llmpers zich niet meer beschikbaar had kunnen stellen als leider en deze func tie voortaan aan spreker was gekomen Hierna werd het tooneelstuk opgevoerd „Jong.... zijn we mear eenmeal" van Chrlstlen v, Bommel—Kouw en Henk Bakker. Wet de opvoering ervan betreft willen we gaarne verklaren, dat allen zeer mooi spel hebben laten zien. Het applaus waa dan ook dubbel verdiend. A.s. Zondag zal 't nogmaals worden op gevoerd. z Gevonden: 1 wollen want en 1 lede ren heerenschakelriem. Inlichtingen gem.-secretarle Wierlngerwaard. Gevonden: Een blauw met grijs ge kleurd kindersokje en een portemonnaie inh. eenige centen. Intree-rede van den heer Van Blljen burgh. Onder flinke belangstelling w.o een 20-tal dames en heeren uit zijn vorige woonplaats Assendelft, heeft de eerw. heer J. C. van Blljenburgh alhier Zon dagmorgen zijn intrede gehouden. Vooraf werd hij bevestigd door ds. Vorstman uit Anna Paulowna, die als tekst had geko zen: „Deze dingen heb Ik tot u gespro ken, opdat gij in mij vrede zult hebben, In de wereld zult gij verdrukkingen heb ben, maar hebt goeden moed, ik heb de wereld overwonnen." De heer Van Blljenburgh had als tekst. „Aanziet de vogelen des hemels, dat zij niet maaien, noch zaaien, noch verzame len in de schuren en uw Hemelsche Va der voedt nochtans dezelve, gaat gij de zelve niet zeer veel te boven?" Aan het slot sprak de nieuwe leeraar woorden van dank tot ds. Vorstman voor de wij ze waarop deze hem tegemoet was geko men, tot den Kerkeraad voor 't vertrou wen in hem gesteld en tot de Kerkvoog dij voor de goede ontvangst In de pasto rie. Verder hoopte hij op een prettige sa menwerking met den organist Oudendijk, met den koster Smit, met de damesver- Conoert. - Den Tweeden Paaschdag, des middags, gaven de Vereenigde Heldersche Zangers, directeur Geert de Boer, en Helders-Meisjeskoor, dir. Henk Hoogervorst, in de zaal van den heer Slikker een concert, waarbij Geert de Boer ook als solist medewerking verleende. De heer Krigee, voorzitter van de VHZ, moest in zijn openingswoord tot zijn spijt constateeren. dat de belang stelling voor dit concert geringer was dan men verwacht ha#. Het waren voornamelijk Heldersche evacué's. die de zaal slechts voor een deel vulden. Zoowel de Ver. Held. Zangers als het Meisjeskoor zongen vóór de pauze een drietal nummers, die het publiek, blijkens hun applaus, zeer waardeerde. Geert de Boer zong eveneens drie lie deren, alle van Pr. Schubert. Na de pauze vermeldde het pro gramma, zoowel voor het mannen- als het meisjeskoor wat meer lichte, vroo- lijker liederen. Geert de Boer, uitstekend begeleid door zijn pianiste, oogstte met operette melodieën uit zijn radio-repertoire groot succes. De zeer goed geslaagde middag werd besloten met „Aan de schoone blauwe Donau", waarbij wederom beide koren onder directie van Henk Hoogervorst stonden. Tijdgeest-avond. - Zooals de coöp. „De Tijdgeest" te Winkel ook in an dere gemeenten deed, waar zij haar leden en verbruikers heeft, bood zij dezen in Anna Paulowna Zaterdag j.l. in de zaal van den heer Slikker een filmavond aan. Vertoond werd de mooie film ,Ro- bert Koch", de geschiedenis van den beroemden ontdekker en bestrijder van de t.b.c.-bacillen. De avond stond onder leiding van den heer Van Amstel, van den Centra- len Bond van Ned. Verbruikscoöpe raties. Ingelandenvergadering Kaagpolder. Ten huize van mej. v. Houten vergader den Zaterdagmorgen de stemgerechtigde ingelanden van den Kaagpolder onder voorzitterschap van J. A. Schenk. De voorzitter deelde mede, dat schade ls ontstaan aan het gemaal, doch dat door verzekering de onkosten bestreden kon den worden. De heer J. Eriks bracht na mens de commissie, belast met het nazien der rekening,' het advies tot goedkeuring uit. De ontvangsten werden aldus vast gesteld op f 7855.16, uitgaven f 5401.52, al dus een batig saldo vormende van f 2453.64. De begrooting werd vastgesteld op f 8734.44 met een post onvoorzien van f 838.74 en een omslag van f 11.— per ha. Volgens den voorzitter ls deze begrootlng ruim opgezet. Voorts verkreeg het bestuur machtiging tot het doen van af- of overschrijvingen van onderhandsche aanbestedingen, enz. Tot leden der commissie tot het nazien van de rekening over 1944 werden be noemd de heeren D. Blasuboer, J. S. Schoorl en' P. N. Spaans. Bij de rondvraag vroeg de heer D. Blaauboer, of het mogelijk ls, schutten te plaatsen ln den polder voor het geval door onvoorziene omstandigheden een gedeelte zou onderloopen. De voorzitter deelde mede, dat 't bestuur de kwestie nader zal bestudeeren. Hierna sluiting. Ingelandenvergadering Hooglandpol der. - Zaterdagmorgen vergaderden de Ingelanden van den Hooglandpolder onder voorzitterschap van W. Kooy- man ten huize van mej. v. Houten. De rekening voor 1943 sloot met de bedragen ƒ6.005,22 en ƒ4.219,98 voor resp. ontvangsten en uitgaven, aldus met een batig saldo van 1.785,24. De heer B. Dubbeld verklaarde alles in orde te hebben bevonden en advi seerde daarom de rekening goed te keuren. De begrooting voor 1944 werd vast gesteld op ƒ6.525,98 in ontvangsten en uitgaaf met de post onvoorzien van 1.036,87 en een omslgg van ƒ9— per H A Het bestuur verkreeg machtiging tot onderhandsche aanbestedingen, ver- koopingen enz. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening over 1944 werden benoemd de heeren B. Dubbeld, W. v. d. Oord en H. Nobel. Na rondvraag, sluiting. MARKTBERICHT ÏJMUIDEN. IJMUIDEN, 11 April. 6r, tarbot 8.50—S; kl. tarbot 5.35—2.50: gr. griet 5.35—5; kl. griet 2.70—2.60; gr. tong 8—7.50; kl. tong 5.85—5.50; kabeljauw 2.20—2; gr. gul 1.65—1.50; kl. gul le srt 1.35—1.20; ld. 2e srt. 88—80 ct.; gr. rog 1.10 —70 ct.; kl. rog 55—50 ct.; wijting 88—80 et.; middelschol 3.20—3; kl. middelschol 2.70—2.50; kl. schol 2e srt. 2.15—2; ld. 3e srt. 90—80 ct.; ld. 4e srt. 55—50 ct.; gr. schar 60 ct.; kl. schar 30 ct.; bot 1. Alles per kg. MARKTBERICHT PURMEREND. Runderen totaal 125 stuks. 85 vette koeien voor de levering; 25 melkkoeien taxatieprijs; 3 stieren, 12 pinken voor de levering; 473 nuchtere kalveren voor de levering f 175—f 240; 12 vette varkens v. d. levering; 248 biggen en 41 schapen ta xatieprijs; 910 kippen en hanen 90 ct, per kg.; 550 konijnen fl per kg. v KorJ° "eet, Als U in een restaurant bent. vraag den ober dan laconiek om een kopje heet water. Zon der meer! En deponeer daar dan een kwart Florita thee tabletje in. U zult van een kopje opwekkende pittige thee genie ten. zelfs zonder suiker. Heb altijd een zakje Florita bij U. 10 tabletten 12>ict THEETABLETTEN met den echten theesmaak kV. KOFFIE HANDE1MU. „HATAGALPA" ADAM OFFICIEELE PUBLICATIE. Inlevering groentebonnen 5e periode. Handelaren In groente en fruit dienen de van 2 t.m. 8 April 1944 van hun klan ten ontvangen bonnen „Groente 5e perio de ,44" op Dinsdag 11 April en Woensdag 12 April a.s. bij de plaatselijke distributie- diensten in te leveren ter verkrijging van toewijzingen. Zij moeten deze toewijzingen van 13 t.m. 15 April bij het plaatselijk verdeelkantoor inleveren, ten einde een toewijzing te verkrijgen, waarmede zij zich van 16 April t.m. 13 Mei kunnen be voorraden. Sinaasappelen voor de 4 t.m. 13-jarigen. In verband met de beschikbaarstelling van sinaasappelen op de met „Reserve S 28" gemerkte bonnen der bonkaarten voedingsmiddelen zullen detaillisten van sinaasappelen worden voorzien door tus- sehenkomst van de plaatselijke verdeel- kantoren van het Bedrijfschap voor Groente en Fruit. Zij dienen de bonnen, welke zij van hün klanten ontvangen hebben, geplakt op opplakvellen op 13, 14, 17 en 18 April a.s. bij de plaatselijke verdeelkantoren in te leveren. Aflevering der sinaasappelen aan het publiek zal zoo spoedig mogelijk kunnen geschieden. Inlevering „tabaksbonnen". Handelaren ln tabak kunnen met In gang van 10 April 1944 de tabaksbonnen, behalve in de week na afloop van den geldigheidsduur, tevens in de twee de week van den geldigheidsduur der bonnen bij de distributiedien sten inleveren. In verband hier mede kunnen de detaillisten de bonnen Juist nu Ik uit moet én geen tijd heb naar don tandarts te gaan. Hindert niet. AKKERTJES nemen de pijn direct weg mevrouw, maar ga dam morgen naar den tandart#. „15 Tabak" en „18 Tabak" reeds ln het tijdvak van 10 tot en met 14 April aan staande bij den distributiedienst Inleve ren. Zij dienen echter steeds bij de inle vering het gebruikelijk minimum van 1M rantsoenen in te leveren en daarboven Kl veelvouden van 100 rantsoenen. Smeermiddelen. Handelaren in smeermiddelen kunnen de roode en blauwe bonnen voor smeer middelen „Periode C", welke geldig wa ren tot en met 31 Maart 1944 tot nader order bij de distributiediensten tegen toewijzingen inleveren. Indien de hande laar het minimum van 10 eenheden bon nen „Periode C" niet kan bereiken, ma# hij bovengenoemde bonnen aanvullen met bonnen „Periode D". OFF. PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 291. De prijs van bak- en braadvet. De maximumprijs voor bak- en braad vet bedraagt voor 't merklooze vet fo.26 p. 200 gram, voor 't vet, dat onder fa brieksmerk wordt verkocht f 0.29 per 300 gram. Wnd hoofdred TJ N Adema, Alkmaar, tevens afd buitenland; politiek redae- teur H J J Marinus, A'dam (HAMA); chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn, tevens afd binnenland; kunst, letteren en wetenschappen H. P van den Aard weg te Alkmaar; sport J. Werkman te Alkmaar Prov. nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar. Verantw voor de adv.-rubriek W. Ba- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatselijke adv Mej. F. Muller, Den Helder Ditmaal verblijdde ons de Heere, met de geboorte van een Dochter PIETERNELLA JACOBA. R. BIERSTEKER. A. BIERSTEKER— EIJLDERS. Den Helder, 11 April 1944. Ruyghweg 37. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onzen Zoon JOHANNES CORNELIS. J. DIENAAR—KROON. J. DIENAAR. Den Helder, lsten Paaschdag 1944. v. Limb. Stirumstraat 41. Tijd.: Vischstraat 43. Den 16en April 1944 hopen onze lieve Ouders G. CUP G. CUP—WIJNANDS, hun 12'/«-jarige Echtvereenl- ging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen COR en LUUSJE. Ooievaarstraat 55. Plaatselijke kennisgeving. Den 7en April overleed in het Noodziekenhuis te Haarlem, in den ouder dom van 88 jaar, Mevr. .JACOBA KLERK- GROOT, Wed. van den Heer J. KLERK. Namens de familie: C. KLERK. Adres: Westersingel 26, Medemblik. De teraardebestelling heeft heden plaats op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader MAARTEN DE WILDE MOOR, Wedn. van A. Kouseband, in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam; P. DE WILDE MOOR. Breezand, 10 April 1944. Burg. Lovinkstr. De teraardebestelling zal plaats hebben jp Don derdag 13 April. Vertrek vanaf Sterfhuis, nam. 1 uur. weaammmsMmmMsmwwim Met droefheid geef ik kennis van de geboorte van een levenloozen Zoon van wijlen G. J. de Wit. M. C. DE WIT— JACOBSZ. Den Helder, 8 April 1944. Sluisdijkstraat 76a. van zijn papje van Hoe kan het ook ander», want Koopmans' Kindermeel van nieuwe samenstelling zorgt voor 'n heerlijke nog voedzamer en toch licht ver teerbare voeding. Gebruiksaanwijzing op elk pak. VEBZHJOUUL» 0* CE «AKOXWEZEH SKEKV2-OON B» EESCHUTTBONNEV KOOPMANS' MEELFABRIEKEN IV. GRATIS HUISVESTING en voedsel aangeboden voor 1 of 2 paarden van boer. Als tegenprestatie gevr. ge bruik hiervan voor licht werk. Gebr. VAN DAM, Van Tienhovenstr. 35 hs., Ajnsterdam. Doctorandus Eng. taal leert beginners en gevorderden ln korten tijd vlot Eng. f3 p. m. Ook opl. Hand.Cori\ M.O. en tolk. Br. No, H.A. 1125 bur. van dit blad. WEDSTRIJDZEILERS koopen hun tuigen door bemiddeling van JUNIOR VLAMING, Pr. Hendrikkade 48, A'dam. Tel. 49776 (2 lijnen). VERLOREN 1 gummi handwarmer. Irtf. worden beloond. CALIFORNIESTRAAT 9. AANGEBODEN: 0-2 Franschp Hangooren G dieren jong ijzergr. en kon. gr. gedekt- door Z.G. ram; 0-2 Fransche Hangooren kon.gr. 1944 uit G. x G.; 1-1 Fransche Hangooren ijzergr. 1944 uit Z.G. x G. Alle (lieren zijn get. met denneb. event. met beoord. k. f 200. Ook ruilen tegen witte Leghorns met haan. P. DE WIT, Nieuwland, Uitgeest. R. v- B. 9320. TANDARTS wegens ziekte tot nadere aankondiging Waarneming door andere tandartsen. Te beginnen met heden, WOENSDAG 12 APRIL, zal het. AVOND GEBED weer gehou den worden op den oor- spronkelijken dag en tijd. namelijk Woensdagsavonds 8 uur tot half negen. Wie wil gratis zeer goede plaats hebben voor zijn PIANO bij particulier, gebruik toe gestaan? Voor prima onder houd wordt ingestaan. Br. ond. no 670 H bur. v. d. bi. voor Babies en Kleuters Suadex, vloeibare voe dingssuiker; zoet van zichzelf. Uitsluitend voor Babi es en Kleuters. Op Beschuit-. Gort-, Haver mout-, Kindervoedsel- of Suikerbon 64 ct. en 78 ct. per flacon. Moutsuikerindustfie „MALTOSTASE" (Fabrikantev. BIOMALS) gaat uit naar jeugd en «cboon- licjd.jZond er een gave, rimpeL- looze Luid U dat ideaal niet denkbaar. CLORANTA brengt de meest dorre buid tot nieuw leven, bet bevordert de bloed circulatie, bevrijdt de buid van buidscbilfera en puistje#, adstringeeii en geneest. CLORANTA i# een pro duct van oude samenstelling en daarom in beperkte mate verkrijgbaar bij H. H. Drogisten. NAAR U BENT VERZEKERD goed verzekerd te zijn, indien U Uw verzekeringen op elk gebied (ook molest- verzekering) laat verzor gen door UIJLEMAN'S ASSURANTIEKANTOOR, LOODSGRACHT 32, Vraagt eens vrijblijvend inlichtingen aangaande een spaar-, studie-, uitzet- of communi everzekering. De premie zal U meevallen! «nvt the/ os adem/ BRANDKAST te koop gevraagd. Veeninga, v. Tienhoven str 191, A'dam. Tel 40093 helpen U bij rheumatlek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. Io alle apotheken en drogisterijen verkrijg baar. Laat ons ook Uw ervaringen weten! Sanita- Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. De RADIODOKTER VERPLAATST van Weststraat 67 naar SLUISDIJKSTRAAT 129, v.h. Drogisterij Grootveld. Billijke voorwaarden De Directie. VERZILVERING VACANTIEBONS VAKGROEP BURGERLIJKE EN UTILITEITSBOUW. In verband met loonderving op den 2en Paaschdag bestaat er voor ongeorganiseerde bouwarbeiders gele genheid ten hoogste vier vacantiebons in te wisselen op 13 en 14 April van 5 tot 7 uur en op 15 April van 4 tot 7 uur, in de zaal van het „Leger des Heils", Spoorgracht 33. Losse bons worden geweigerd. Begrijp ons goed volle potten heerlijke „De Betuwe"-jam ko men er alleen, wan neer de leege potten telkens terug komen Geef ze Uw krui denier en dan a.u.b. schoon: Dit bespaart ons veel werk, daat vervuild en beschimmeld glaswerk zeer moeilijk in onze spoelmachines te reinigen is. MIJ Gevraagd leerling-verkoop ster. Fa. R. Zoetelief Zn., Keizerstraat 75. tn ruil aangeboden een goede winterjas, leeftijd 14-15 jaar, voor een pak, leeftijd -J.aar- Veenstra, Balistr. 51 Wie ruilt mooi modern wandelwagentje, op kogels loopend, voor modernen kln- S2™8!?7 Ku1P®L Fazanten straat 84. Wie wil rullen twee meis- jeemantels leeft, 1 Jaar voor lichten dameszomermantel mt. 42. Event. met bijbetaling. M. Hoog\ orst. Stationsrestaurant, Schagen. Verloren op len Faaschdag, omg. Spoorstf. gouden dames- armbandhorlcge. mi. worden beloond. A. Klomp, p.a, W. Dijkhuizen, O. Z. Voorburg wal 46, Amsterdam. Verloren een donkerblauw kinderwantje op Sportlaan of Middenweg. Adres: Veenatra, Hugo de Grootstraat 22.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2