Van RIJN -falen i Rheumasai) teqeti <pi&' theumatiek Strijksters en Mangelmeisjes. PARE DUC 15 CT. Heldersche schooljeugd voetbalt! H.F.C. HELDER JUTTERTJES, R.K. Spaarbank „St. Antonius van Padua" een flinke hulp bij de administratie. SCHUUR POEDER Julianadorp en School 8 finalisten in afdeeling A. R.K. Ulo I en Lyceum II eveneens in de finale. KOU gevat? NeemnAKKERfJE De Nederlandsche Pijnstiller Uit het politierapport. Rumor in Casino Wieringermeer. Callantsoog. Advertentiën. Ooft baby stelt cis dien KOOPMANS' niet in den doofpot! S VLOTTE HUWELIJKSBEMIDDELING, BUREAUKUNZE Slaplanten Adverteeren doet verkoopen. sche Het Nederlandsche Technicum PBNA te DEN MELDER. SPORT. H.A.V.-Athletieknieuws. -fijzL-Aei Paré "Bruidsuikers. V eldtrainïng Een model, dat SLMK kleedt. Personeel gevraagd Te huur gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Wanneer deze regels verschijnen, is het schoolvoetbaltournooi 1944 op z'n hoogtepunt. Dan maken de diverse spelers zich op voor de finale, de laatste phase van dit zoo bijzonder geslaagde tournooi. Op het moment dat wij dit schrijven, zijn reeds vier finalisten bekend en derhalve kunnen wij mqt zekerheid reeds twee wedstrijden voor Zaterdag aankondigen. In de morgenuren om 10.15 uur tot H.15 uur speelt RK Ulo 1 tegen Lyceum IL Dit geldt dus het kampioenschap in de B-afdeeling. In de middaguren, aanvang 2 uur, speelt Julianadorp tegen School 8. De finale van de C-afdeeling wordt gespeeld te 3.15 uur. Morgen zullen wij de twee elftallen bekend maken en tevens de namen der spelers. Aange zien er wederom eenige vooraanstaan de spelers meedoen belooft dit zeer zeker de spanning nog te verhoogen. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats. Hedenmiddag worden alle spelers, alsmede reserves, in Casino verwacht, waar het gezel schap Borgerding en Helders Muziek- ensemble een vroolijken middag zorgen voor de voetballers. Daarnaast verleent het muziekgezelschap van café Nijpels zijn medewerking en het belooft dus een prettige middag te wor den. Na-r wij vernemen behoeft de jeugd ook niet op een „droogje" te zitten; enfin, dat zullen de jongens zelf wel merken. 't Ia winter, zorgt voor Uw gezondheid, nu meer dan ooit! Neemt bij de eerste verschijnselen AKKERTJES, dan zet 'n kou meestal niet door. De wedstrijden. In de B-afdeeling had RK Ulo I groote moeite met ABS II; <je 10 overwinning was wel verdiend. Lyceum II won van RHBS II met 21, aan welk resultaat de doelverde- diger van de Lycelsten niet vreemd was. Lyceum I had met de Chr. Ulo niet veel moeite en zegevierde met 4—0, terwijl ABS I de Openbare Ulo met 31 klop gaf. Spannender was de strijd tusschen de beide avondscholen. Ondanks weder- zijdsch zwoegen bleef het 00. „Penalties!" Het vreemde woord dat de kleinste dreumes reeds kan zeggen. Beide elftalen deden h n plicht en schoten driemaal raak. De tweede maal waren de machinisten ge lukkiger, door er wederom drie in te schieten tegen de teekenaars twee. School 4 kon het tegen Julianadorp niet bolwerken. „Tossie" was uitste kend op schot en fabriceerde er vier van de vijf. Het gelukte school 4 wel om Lokke de Haan, den doel- man van Julia nadorp, éénmaal te passeeren. En dat is al een heele prestatie, want Lokke laat zich niet zoo gauw te grazen nemen. School 8 en Tuindorp maak ten er weer een spannend partij-1 tje van. Aan vankelijk waren de Tuindorpers iets sterker, maar later na men de jongens van den heer Muts het initiatief over en lieten dit niet meer los. In de voorhoede van School 8 opereerde Arie v. d. Linde, de zoon van onzen consul. Ondanks 't feit dat Arie zoojuist ziek uit bed was gestapt, speelde hij nog pittig en gaf blijk het voetbalspel wel te „kennen". Kort voor het einde kreeg School 8 een strafschop wegens onnoodig „hands," die keurig benut werd. School 8 was hierdoor finalist gewor den. Haar doelverdediger werd geen enkele maal gepasseerd. Nagekomen gelden. Scheidsrechters f 22; sportliefhebber f 2.50; K. Winter f 10; v. d. Witte f 25; Alie Dijkshoorn f 5 en lauwertak; Scheltis f 2.50; sportliefhebber f 2.50; fa. Heiligenberg, Keizerstraat, f 10; kapper Jagel f 5; politie f 28. Een Ver rassing van fam. Geervliet, Jan in 't Veltstraat en een verrassing van Hoo- genbosch, Koningstraat; post luchtbe scherming Julianadorp f 5. Gelden zijn nog welkom, cadeaux e.d. echter niet meer, aangezien deze vanmiddag alle in Casino worden uit gereikt. UOLK.E. oe HAA.IV (Teekening G. Dekker) Diefstallen. Namens een firma in de Spoorstraat werd aangifte gedaan, dat aldaar is in gebroken en een aantal kleedingstuk- ken is ontvreemd. Een bewoner van de Middenvliet, die zijn rijwiel op het voetbalterrein al- bier geplaatst had, bemerkte bij het naar huis gaan, dat de fiets reeds ver dwenen was. Diversen. Door een bewoner van den Buys Bal lotstraat werd een klacht ingediend, dat zijn bouwland, dat gelegen is tus schen de Jan Blankenstraat en den G.G.D., door de jeugd wordt vertrapt. De afrastering is weggebroken, zoodat ieder vrij over het land kan loopen. Een bewoner van de Doggersvaart, die in Februari aan iemand uit de Kroonstraat een driewielig wagentje op luchtbanden had verhuurd, kwam tot de ontdekking, dat de banden thans verwijderd zijn, en gemonteerd op een wagen van den huurder. Aan een vordering om de banden terug te geven werd niet voldaan. Het was een goed idéé van de Casino-directie het gezelschap, dat eenige weken geleden zoo'n succes heeft geoogst met het tooneelstuk voor kinderen „Pit en Pat", nogmaals in Den Helder te laten optreden. Moesten vorige maal een paar hon derd kinderen teleurgesteld worden, ook dit maal was de zaal tot het uiter ste gevuld; waaruit wel duidelijk blijkt, hoezeer de Heldersche jeugd behoefte heeft aan een verzetje. Toch was het geen rommel In de zaal, integendeel! De artisten verstonden uitstekend de kunst, het jeugdig publiek in hun spel te betrekken. Wij denken aan het ge zamenlijk zingen van populaire liede ren, waarbij de één den ander pro beerde te overtreffen! Gegierd hebben de kinderen om de streken van Pit en Pat. Den veld wachter, die moest trachten een paar misdrijven op te helderen, en daarvan ten onrechte de twee vrienden ver dacht, werden allerlei raadgevingen toegeroepen. Groot was de verontwaardiging, als Pit en Pat weer eens verkeerd be schuldigd werden. De commissaris van politie had direct alle jongens en meis jes op zijn hand, toen hij nogal on vriendelijk optrad tegen den vijand van de twee kameraden. Toen aan het einde de boosdoener ontmaskerd werd en Pit en Pat geheel in hun eer waren hersteld, was het gejuich niet van de lucht. Wij twijfelen er niet aan, dat alle kinderen een gezelligen middag gehad hebben, en reeds weer verlangend naar een volgenden keer uitzien. Bericht. - Door Dijkgraaf en Heem raden van het Heemraadschap de W.- meer, is bekend gemaakt, dat de door hen voorloopig goedgekeurde rekening over het dienstjaar 1943 vanaf 13 tot en met 26 April ter inzage zal liggen ter secretarie van het Heemraadschap te Wieringerwerf. Bezwaren tegen deze rekening kunnen schriftelijk worden ingediend bij Dijkgraaf en Heemraden Gehuwd: J. A. Kooijman en M. M. de Wit. Overleden: C. D. van der Fluit, 15 Jr., d. v. J. v. d. Fluit en B. de Vries. G. Mooij, 73 jr., echtgen. v. J. Bakker. R. Toornstra, 25 Jr., echtgen. van N. Thomasz. P. H. L. Maas, 61 jr., echt gen. van A. M. Grijff. Ingekomen: D. Weller en echtgen. van Zd. Scharwoude. S. Bakker en ge zin van Venhuizen. IJ. Faber, wed. v. J. Dijkstra van Bolsward. T. P. Dienst en zoon van Den Helder. J. H. Steen- kist en gezin van Den Helder. Vertrokken: A. Kruis en gezin naar Den Helder. E. de Wit en gezin naar Harenkarspel. J. Westerhof en echtgen. naar Bedum Gr. J. Kuiper naar Zijpe. O. Streekstra en gezin naar Leeuwarderadeel. J. Dienst en echt gen. naar St. Pancras. A. Schilder en gezin naar Zijpe. Hartelijk dank aan allen voor de betoonde belang stelling na het overlijden van onzen lieven Man, Vader en Behuwdvader C. G. J. v. LEEUWEN. Uit aller naam, E. v. LEEUWEN— HARDEBOL. Julianadorp, April 1944. Rijksweg. Hiermede betuigen wij on zen oprechten dank voor de zeer vele blijken van be langstelling, zoowel binnen als buiten deze gemeente, betoond bij het overlijden van onzen lieven Man, Vader Zoon, Behuwdzoon, Broer, Zwager en Oom, CORNELIS BRUUL. In het bijzonder de brand wacht der Rijkswerf, buren en de Heldersche begrafenis onderneming voor de nette uitvoering der begrafenis. Uit aller naam, A. BRUUL— MESSCHAERT. Den Helder, 11 April 1944. Basstraat 16. Wil een lekker en gebonden papje, 'een papje van En heeft baby nietgeüjk?Koopmani' Kindermeel in de nieuwe samen stelling is bovendien nog voedzamer en toch "Echt verteerbaar. Gebruiksaanwijzing op elk pak. VEaraiJCBAAB OP DE AANGEWEZEN AESESVE-BON EN UESCHUITBONNEN KOOPMANS' MEELFABRIEKEN N.V. Bestelt nu reeds Uw TABAKSPLANTEN Ir. Slits No. 25. Tomatenplanten voor bui tencultuur. Alles 2 maal verspeend. Aanbevelend: Bloemkw. C. J. M. Onder water, Koningsweg 26, Breezand (N.-H.>. Ons versoek Lever toch dl Uw leege Van Rijn's mosterdpot jes in. Stop dit verzoek niet in den doofpot, want géén leege mosterd potjes - géén beste Van Rijn's mosterd! Deksels I Doe de deksels er ook bijl waar Abram al eeuwen de mosterd haalt. DANSMUZIEK SPELEN in 15 speciale schriftelijke lessen, op -piano, piano- en knop-accordeon, viool; ook les in jazz-zang. Vraagt gratis propectus. Muziekschool LAURENS, Brouwersgr. 168, A'dam-C. Te koop gevr. klein woon huis voor 5 k 6 personen in den kop van Noord-Hol land, liefst omg. Anna- Paulowna of Schagen met pl.m. 400 m2 tuingrond. Kruiff p.a. J.. v. d Velde, Keizerstr. 26, Den Helder. Door mijn bemiddeling te aanvaarden, bent U niet meer tot Uw beperkten kennissenkring aangewe zen. Doch dón bent U er zeker van, dat U binnen afzienbaren ttfcl een geluk kig en goed huwelijk zult kunnen sluiten. Mijn conditiën zijn beschei den, bemiddeling vlot en prettig. Vraagt kosteloos inlichtingen (in blanco en veloppe) aan: Titiaanstr. 48, A'dam-Z. Event. bezoek s.v-p. na voorafgaand bericht. Te koop aangeboden; 0.40 per 100. Tuinderij H. BURGER. Huygensstraat 25. BRANDKAST te koop gevr. Aanb. m. opg. v. merk, afm. en prijs aan Hoogendoorn's Won. Bur., Hooge Naarderweg 6. Hilversum. leidt schriftelijk op voor alle technische examens en beroepen BOUWKUNDE WEG- en WATERBOUWKUNDE WERKTUIGBOUWKUNDE ELECTROTECHNIEK CHEMISCHE TECHNIEK ZUIVELTECHNIEK TUINONTWERPER MODERNE RECLAME L Directie: Directie i E. J. Rotshuizen en F. Wind Vraag Prospectui 06 CONTROLE EN RENTEBIJSCHRIJVING op de spaarbankboekjes zal plaats hebben in de week van 17-22 April. Inlevering der spaarbankboek jes wordt vóórdien dringend verzocht. In deze week zullen geen zittingen worden gehouden. HET BESTUUR. JAN' P. STRIJBOS TE SCHAGEN. Naar wij vernemen is het de „Com missie voor Heemkunde Schagen en Omstreken" gelukt den bekenden na- tuurvorscher Jan P Strijbos-in Scha gen een lezing te doen houden. Woensdag 3 Mei a.s. spreekt de heer Slrijbos in Hotel Igesz over zijn tocht naar Spitsbergen, welke interessante lezing hij met schitterende lichtbeel den fraai weet te illustreeren. Men houde den avond van 3 Mei vrij. ZWARE STRAF VOOR KNOEIENDEN BAKKER. Het giro-saldo van den bakker J. Bakker te Avereest steeg in 7 maan den tijds van 829,—tot 7721,65. Bo vendien had hij in dien tijd kans gezien 2000,— hypotheek af te lossen en aan verrekeningsgelden 1200,— en f 1700,— te betalen. De basis vod» dezen plotselingen rijkdom vormde de ver koop van clandestien roggebrood, die hij in hoeveelheden van gemiddeld 150 stuks per week naar Den Haag stuur de, waar ze gretig aftrek vonden. Op den dag, dat deze roggebrood-affaire door ambtenaren van den CCD ontdekt werd, werden op het hulppostkantoor te Avereest 184 brooden, die voor de verzending gereed lagen, in beslag ge nomen. B. had dus in 7 maanden om streeks ƒ12.000— verdiend. De officier van Justitie bij de Zwol- sche rechtbank, noemde dit een erger lijk geval. Mede in verband met de generale preventie eischte hij 2 maan den gevangenisstraf en een boete van 8000,subs. 6 maanden gevangenis straf en 6 maanden sluiting van B.'s bedrijf. De economische rechter veroordeelde Bakker tot 12.500,— boete, subs. 8 maanden hechtenis en 4 maanden slui ting van het bedrijf. geïnterneerde nederlandsche burgers IN INDIë. 's-GRAVENHAGE, 12 April. Het Nederlandsche RoodeKruis ont ving wederom opgaven van in Neder- landsch-Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden kon- den tot op heden de adressen der naas- te familiebetrekkingen of van andere be langhebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een kor te aanduiding omtrent leeftijd en be roep. denijs, carlo 44, gepensioneerd, denijs e. a. r. d. 1., 41 gepensioneerd, depon, paul, 50 planter, hijnders, arnold 55 ge pensioneerd, lehman oesterman, 53 klerk, leyte, j. c. 43 ingenieur of machinist, linden, h. h. f. van der 18 student, men- del, emanuel 51 hotelhouder, naafs, j t. 24 klerk, nassenstein, p. j. 54 directeur naumann, k. w. 47 klerk, nederkoorn, j. a. 59 werkman, nederveen, j. a. 47 klerk, nettehoven, c. a. n. 18 student, neujean, f. h. j. 45 planter, nieuwenburg, w. p. van 54 beheerder werkloozen-tehuis, nieuwenhuize, cornelis 53 ondernemer, nieuwenhuizen, g. j. 52 hoofd-opzichter, nieuwenhuys, t. a. 35 hoofd-opzichter, nieuwenhuyzen kruseman, wille 56 direc teur, nlx, e. c. 22 drukker, noldus, p. j. h. 51 leeraar, noordam, arend 27 hoofd opzichter, noorduyn, j. t. t. 46 directeur, nooteboom, c, m. 49 accountant, nuyens, j. c. h. 28 werkman, nijpjes, j. j. 30 klerk, nijsen, h. a. m. 56 accountant, odenwald, meinhard 54 klerk, ohler j. g. 18 student, oorschot, hendrik 19 stu dent, oorsouw, mathijs van 53 waker, osterom, nicolaas van 49 directeur, oos- terop, popko 55 directeur, oosting, jan 34 klerk, oöstrom soede, h. e. van 21 zon der beroep, oostrom soede, t. e. 1 van 19 student, ooijevaar, n. a. 54 klerk', op penkamp, sydorius 56 amanuensis, ouds hoorn, gijsbertus, 26 hotelhouder, ouds- hootn, g. j. senior 51 pakhuis-opzichter, oudshoorn, pieter 55 koolman, overdijk, marinus van 52 portier, overdijkink, g. w. 38 klerk, overeem, hendrik van 57 di recteur, palfenier, hendrik 58 klerk, pal- te, Willem 45 klerk, pas, simon van der 59 matroos, pasman, jacob 51 opzichter, patist, a. c. 30 expert, paulus, martlnus 61 gepensioneerd, pauw, geraldus de 53 klerk peeters, e. f. m. j. 45 accountant, perk,' 1. J. 47 gepensioneerd, pesch, g. a. 59 gepensioneerd, peters, gerrardus 47 waker, peters, willem 60 waker, pichel, c. f. 32 werkman, piepers, j. a. 53 kapitein, pieters, dirk, 52 gepensioneerd, pieters, j. a. 60 chef postkantoor, piller, 1. f. 20 student, pimentel, emanuel 33 ad verteerder, plassaer, a. e. 59 gepensio neerd, ploeg, a. k. van der 57 gepensio neerd, ploeg, gerrit van der 50 koop man, plomp, Jasper 30 koopman, poel. m a. 38 klerk, pohlert, w. w. 18 student, polman, J. h. 19 student, pompe van meerdervoort, a. J. 81 planter, poortman, h. a. J. 46 klerk, poortman, m. a. klerk, popping, J. J. 50 leeraaar, posma, geert 61 directeur, pott, e. g. 58 klerk, pou- blon, g. e. 40 hoofdopzichter, priem, w. c. 44 drukker, prosee, a b. d. 19 student, pijl, c. h. 19 student, pijl, J. v. 18 stu dent, pijls, h. g. m. 29 4de machinist, pijman, f. r. 43, klerk, quack, r. b. 34 klerk, quant, w. f. 19 student, quentin, h. 1. w. 51 chef, quentin, p. J. 21 student, raalten, marinus van 38 koopman, raams- donk, jan 42 le machinist, raay, m. h. e. van 53. klerk, raaymakers, a. j. 41 leeraar, rad, h. n. 55 hoofd-opzichter, radsma, lucas 19 student, raedt van ol- denbarneveld, J. 1. a. 19 student, rambel- Je, karei de la 37 klerk. Belangstellenden gelleven zich ter ver krijging van nadere Inlichtingen te wen den tot de 5de afdeeling van het Infor matie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, dr. Kuyperstraat 9. te Den Haag, onder opgave van zoo volledig mo gelijke gegevens omtrent naam, voorna men, geboortedatum, beroep, werkgever en laatstbekenire adres der geïnterneer de. Zondag a.s. worden in Hoogkarspel wederom de Noordhollandsche veld loopkampioenschappen gehouden, waar van de organisatie berust bij H.E.O. uit Hoogkarspel. Van de zijde der HAV nemen hieraan deel: P. Huurman in de 4800 m. B-klasse, C. Roos: 3600 m. C-klasse, W. Looman, G. Collet en C. v. d. Poll in de 3600 m. D-klasse (Bui tenhuis is door een blessure helaas verhinderd) en R. de Boer in de 1500 m. voor juniores. Gezien hun verrichtingen in de voor afgaande weken vertrouwen wij, dat zij wel één of meer prijzen in de wacht zullen weten te sleepen. ZWEMMEN. Naar we vernemen zullen dezen zomer door de Z.V. ,,'t Oude Veer" te Anna Paulowna aldaar districtswedstrijden in het kader der Nationale Wedstrijden worden georganiseerd. Wielrennen. GROOTE KOPPELWEDSTRIJD TE WIERINGEN. Op r Wieringer wielerbaan zal Zon- dagmidaag 16 April een groote koppel wedstrijd worden verreden, waaraan vrijwel alle beschikbare Nederlandsche renners van beteekenis zullen deelne men. De Wieringer Klink vormt voor deze gelegenheid een ploeg met Gerrit Boeyen, terwijl Jan Pronk met Arie van Vliet zal uitkomen en Piet Evers n ploeg voormt met Ben v. d. Voort. Het „veld" voor den koppelwedstrijd ziet er als volgt uit: G. Boeyen—Klink, Van VlietJan Pronk, Van der VoortPiet Evers: Groenewegen—Remkes, Ver schurenVan Swelm, FranckenVan Gent, VoorenOoms. i Let op al Uw rantsoenbonnen Deze verloopen 15 April a.s. Lever ze dus omgaand in bij Uw leverancier. 'n ADELAARPRODUCT PRIMA! MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJMUIDEN, 13 April. KI. tarbot 5—3.50; gr. griet 5; kl. griet 2.50; kabeljauw 2.20—2r gr. gul 1.65—1.50; kl gul 1.35—1.20; wijting 80 ct.; middel schol 3; kl. middelschol 2.50; kl. schol 2e srt. 2; id. 3e srt. 80 ct.; id. 4e srt. 50 ct.; gr. schar 60 ct.; kl. schar 30 ct.: vlschpuf 10 ct.: bot 1. Alles per kg. OFFICIEELE PUBLICATIE. Vermissing distrlbutiegoederen. Detaillisten moeten in geval van vermis sing van distributiegoederen steeds van deze vermissing kennis geven aan den plaatselijken distributiedienst, ongeacht of voor de betreffende goederen in het al gemeen w e 1 dan niet een vergoeding wordt gegeven. De detaillisten dienen bij de opgave aan den distributiedienst be wijsstukken van de desbetreffende ver missingen over te leggen. Deze bewij»- stukken kunnen bestaan uit: of wel een politierapport of wel een proces-verbaal van vermissing afgegeven door de Ned. Spoorwegen dan wel door de Vakgroep Goederenvervoer langs den weg of de Vakgroep Binnenlandsche Beurtvaart. Detaillisten, die niet aan de bovenstaan de verplichting voldoen, stellen zich aan ernstige moeilijkheden bloot, aangezien in dat geval hun juiste voorraad niet btj het centraal distributiekantoor bekend 1». Aanvullingstoewijzingen brandstoffen, In verband met de beëindiging van het quotenjaar 194S/'44 dienen alle nog ln het bezit van brandstoffenhandelaren zijnde brandstoffenbonnen en bijzondere toewij zingen ook de bijzondere toewijzingen, welke een na 14 April 1944 gelegen ver valdatum dragen vóór 1 Mei 1944 bij den distributiedienst te worden ingewis seld tegen aanvullingstoewijzingen. Dit geldt ook voor de bijzondere toewijzingen, welke uitgereikt zijn aan de verbruiker» van de groep E, voor zoover de brand- stoffenhandelaar op den dag van Inleve ring over deze toewijzingen beschikt. De inlevering van brandstoffenbonnen en bij zondere toewijzingen kan van 11 April tot l Mei a.s. bij de distributiediensten geschieden in elke hoeveelheid, zonder dat een bepaald aantal minimum-eenhe den is voorgeschreven. Indien en voor- zoover handelaren nog in het bezit xijii van bonnen 20 BV, 21 BV en 22 BV, door dat zij destijds niet tijdig het voor inwis seling voorgeschreven minimum-aantal van 130 eenheden hebben kunnen bijeen krijgen, zullen zij bij wijze van uitzonde ring ln de gelegenheid worden gesteld ooit deze bonnen in het tijdvak van II April tot 1 Mei a.s. tegen aanvulllngstoewijzln- gen om te ruilen. Wnd hoofdred Tj N Adema, Alkmaar, tevens afd buitenland: politiek redac teur H J J Marinus, A'dam (HAMA)J chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn, tevens afd binnenland; kunst, letteren en wetenschappen H. P van den Aard weg te Alkmaar; sport j. Werkman te Alkmaar Prov nieuws: D A. Klomp te Alkmaar. Verantw voor de adv.-rubriek W. Re- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatselijke adv.: Mej. F. Muller, Den Helder WIJ worden groot en sterk van RIJNO- Tomatensap. Geef de leege fleschjes terug') opdat wij ze weer kunnen vullen. Kleine kinderen heb ben RIJNO noodig I Als U sm schoon me.kt, speert U ons veel werk. deer vervuild gleswerk erg moeilijk In onte spoelmechtnes te rei nigen Is I JOH. MOS, LOETERDÏJK 62, SCHAGEN, vraagt Aanvang werktijd half elf v.m. HEDENAVOND 6.30 UUR Aller opkomst gewenscht. HET BESTUUR. 2e, 3e, 4e en 5e elftal. Aannemersbedrijf te Den Helder vraagt voor direct Schriftelijke sollicitaties. Brieven onder no. 696 H aan bureau van dit blad. I MO VA LE E R T U Z ELF MAKEN Dat buitengewone resultaat kunt ook U bereiken met den snellen en degelijken schriftelijken cursus van Miep Olff-van Boven. In 8 maanden kunt U zonder stof goed patroonteekenen, knippen en naaien leeren door 32 schriftelijke lessen met 182 duidelijke tee- kerungenFl. 2.» per maand. Aparte cursussen voor Kinderkteeding Verstellen en Opleiding Coupeuse. INSTITUUT IMOVA - Postbm 50 - Hilversum Zendt mij gratis proefles van cursus: Patroonteekenen - Knippen Maaien.4 Gevraagd nette loopjongen D. Kaan, Vlamingstraat 37-39. Direct gevraagd een R. K Dienstbode. H. Keesom, Den Burg, Texel. Gem. woning te huur ge vraagd. Brieven onder no. 672 H bur. van dit blad. Meisje zoekt een slaapka mertje. Brieven onder no. 673 H bureau van dit blad. 'n Erdal produci NEDERIANDSCH FABRIKAAT Te koop gevr. 2 p. dames- sch. m. 36 en m. 37. G. Koe ten, Slulsdljkstraat 20. Te koop gevraagd: een klein formaat snelweger. Adr. Oom, Molengracht 43. Te koop: jonge bok i week oud f 12, Jonge konijnen 9 w. oud f 5. T. Goedhart, Koe koekstraat 70. Te koop: kinderbox z. g. a n. f 25. Van Biezen, v. Galen straat 111. Te koop: jonge konijnen f 4 p. st. Oostendorp, Van Limburg Stlrumstraat 24 Te koop: 12 ingebonden jaargangen „de Prins", f 60 ook apart f 5. Minneboo, Stationspark 17. T» koop: een vracht konij- nenmest f 15, een kinderwa gen f 60, een rijschaaf f 12.50, een bekleede wieg f 25. Te vens te koop gevr. eeri ka merameublement en een vloerkleed. S. Stemfoort, Ruyghweg 161. Te koop: ruwh. foxterrier, rashond, teef, f 60. Kievit, Begoniastraat 29. Te koop: 1-dlg. konijnen hok met bijbeh. onderstel en gootje, prijs f 15. Adres: Miel- dijk, Kuiperstraat 30. Haarknipper te koop f 7.50. Burger, Huijgenstraat 25 Te koop: een witte gehaakte ?prfi 1 20' 1 Jongenspakje, leeft. 13 14 jaar, f 25 H. Burger, Huijgenstr. 25. In ruil aangeboden: g. a. n. wollen damesjaponnetje, licht blauw, maat 40-42. Voor pllsée rokje maat 40-42. Adr. Jolen, Gravendwarsstr. 6. Te ruil aangeboden: 1 paar g. a, n. bruine schoenen h. h. maat 5'/« voor liefst bruine molières 1. h. en 1 paar z. g. a. n. leeren bruine damespantoffels maat 39 voor een paar maat 40. Overhand, v. Llmb. Stlrumstraat 47 Goede Lotharlnger ram' be schikbaar, dekgeld f 0.75 J. Tax, Jan Blankenstraat 15 In ruil aangeboden: I paar damessch. 37-38 voor 2 paar klndersch. 23-24. J Bontes, v. d. Hamstraat 20. Verloren: een koperen plaatje van den Ophaaldienst voor lompen en metalen, tuss. Brakkeveldweg, Over weg en Parallelweg. G. Snij ders, Vijzelstraat 99. Spoed. Net persoon zoekt eenvoudig kosthui». Brieven onder no. 695 H aan bur. v. d. blad. In den trein, die om 1.30 u. in Den Helder aankomt is van De Kooij naar Den Hel der blijven liggen een bruine 6-els cocoslooper. S.v.p. terug te bez. bij C. de Ridder, Tulnbouwrtr. M. Jullanadom.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2