VAN GEELEN Caraopian i§L SCHAKEL - SCHAKEL koopt heeie en gedeeteliijke inboedels. vervoer van rijwielen voorzien van naam Nen adres INSCHRIJVING LEERLINGEN Goede raad voor kropsla. Oplichters sloegen hun slag. Deurwaarder en getuige mishandeld. N.CV. GA MET UW GOUD EN ZILVER Juwelier Tel. 239, Schagen CASINO. SIN AR LAOET. Van 15 Mei af worden voyr het slechts fietsen aangenomen indien y i/nprimeeren op lakens of witte lappen moderne kleurechte dessins ^voor meisjes en kinderjurkei^f^ A JUTTERTJES. Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Wieringerwaard. Jeugdappèldienst. - Uitgaande van den Kerkeraad en de V.CJ.B. werd Vrijdagavond wederom een Jeugdappèl- dlenst gehouden, waarvoor groote be langstelling bestond, Na 't votum, ge bed, gemeenschappelijken zang enz had de heer v. Blyenburgh als onder werp gekozen Parclfal" en wilde ons duidelijk maken wat Parcifal, het klas sieke verhaal van den Godzoeker, voor ons te beteekenen had. Ook Wagner heeft dit gegeven muzikaal bewerkt Parclfal beleeft allerlei avonturen. Hij moet steeds verder strijden, tot hij 't Credo (geloofsbelijdenis) en het Gloria (eere zij God in den Hooge) heeft be reikt. Het verhaal „van kind tot over winnaar van den graalkelk" werd met volle aandacht gevolgd. Ook de gedichten en zang van den heer Berkhout, alsmede de zang van mevr. v. Blijenburgh, be geleid door mej. S. v. d. Oord op 't or gel, werden onder diepe stilte aange hoord. Ten slotte werd ook nog door de leden van de V.C.J.B. een zangnummer ten beste gegeven. Anna Paulowna. Eigen teelt. - Aan de uitnoodiging van den heer L. Meeldijk, bemiddelaar voor Anna Paulowna en omstreken voor de firma Pool, die het product van eenige honderden amateur-tabakkers uit deze streek tot rookbare shag en tabak verwerkte, hadden vele mannen tn zelfs enkele dames gevolg gegeven. Zij kregen een aardige reisfilm (Au- vergne) en de aangekondigde Toeback- film te zien. Al naar de reeds bereikte bekwaamheid in de teelt zal de een meer, de ander minder van beeld en verklaring hebben opgestoken, maar allen hebben er zeker van geleerd, dat het fermenteeren, het maken van het gedroogde blad tot werkelijke tabak, 1 echts bij den vakman in goede han den kan zijn. De Paloa's verleenden bij deze film- vertooning, die Zaterdagavond in de zaal van den heer Slikker werd ge geven, muzikale medewerking en deden dit zooals het van hen verwacht mag worden, tot groote voldoening van het publiek, dat hen dan ook na elk num mer met applaus beloonde. 10 Haarscherpe copieën en green gewóne copieën maar diepzwarte, kleurechte copieën,. zooala speciaal no tarissen en advocaten ze gaarne zien! Daarenboven werkt me$ vlugger met Car- boplan. het krult n.1. niet en de achterzijde is lichtgroen. Per doos (100 vel) slechts f 5.-. ?BO NPAi ITE ACH CARBONPAPIER MET LICHTE ACHTERZIJDE 's-GRAVENHAGE, 9 MeL Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad schrijft: s ge voor een paar dagen sla tegelijk neemt, wikkel dan de kroppen In papier en leg ze op een koele donkere plaats. Laat na het wasschen de sla eenlgen tijd in ruim water staan, verlepte bladen worden dan weer malsch. Als ge de sla schoonmaakt, denk er dan aan, dat juist de groene bladeren de meeste vitaminen bevatten en dat alleen de stugge dikke bladnerven weggegooid mogen worden. Maak dus de sla zoo zui nig mogelijk schoon Als ge de gewasschen sla uit het water haalt, sla dan de bladeren voorzichtig uit en laat ze uitdruipen op een vergiet of bet ze tusschen een schoone doek droog. Door de bladeren stevig uit te knijpen gaat waardevol sap verloren en worden de bladeren vlugger slap. Als ge slasaus wilt maken en geen azijn bezit, gebruik dan karnemelk, rabarber- sap of citróenDoeder. Het rabarbersao verkrijgt men door rabarbermoes op een haren zeef te laten uitlekken. Tn een schoone flesch bewaard, blijft het zeker een paar weken goed Als ge niet over uw geliefd uitje beschikken, probeer dan eens een uitje uit het zuur of een theelepel uienpoeder. Als ge de sla wat smeuïg wilt maken, meng er dan wat aardappelkruim door. Als ge houdt van geurige sla gebruik dan tuinkruiden. Bieslook (groeit ook in het wild), dragon, dille en andere toe- kruiden kunnen uw sla een verfijnden smaak geven. Als ge u houdt aan het parool lede ren dag Iets rauws" vergeet dan de sla niet en varieer de slasaus. Kropsla. Per slakrop een theelepel mosterd, een mespunt zout (en pepersurrogaat), een gesnipperd uitje, een fijn gewreven ge kookte aardappel, Vb 2 lepels azijn. De slabladen van d krop losplukken. De sla wasschen. voorzichtig uitslaan en oo een vergiet laten uitlekken. "in de slabak all^. ingrediënten voor de saus bij elkaar doen. den aardappel fijn wrijven en alles goed dooreenmengen. De sla toevoegen en vlak voor het opdienen met de saus vermengen. De recherche van het hoofdbureau te Amsterdam heeft den laatsten tijd weer verscheidene gevallen van oplichting onderzocht, welke bleken, door eenzelf de complot te zijn gepleegd. Het be treft hier drie mannen, van wie twee ontslagen controleurs van den C.C.D die zich met behulp van hun aanstel- lingsbewijs legitimeerden, terwijl de derde een man van abnormale lengte zich voor politiebeambte uit gaf. Het zondenreglster, dat tot dusver van het drietal is opgemaakt, Is hoewel stellig nog onvolledig reeds zeer uitvoerig. Zoo hebben de mannen o.a. op 18 April j.1. een huiszoeking verricht bij iemand, van wien zij wisten, dat hij een groote partij clandestiene sigaret ten en shag, met een „zwarte" han delswaarde van ruim 18.000, in bezit had. De partij werd „in beslag geno men" en onderling verdeeld, waarbij ook twee handlangers tezamen 600 pak jes shag ontvingen. Dienzelfden dag bezocht het complot dat blijkbaar over goede informaties beschikte een café in de Bilderdijk- straat, waar twee mannen vertoefden, die een partij sigaren bij zich hadden. Het tweetal werd uitgenoodigd, even mee te gaan naar buiten, waar de pseu- do-ambtenaren Heten weten, dat zij bereid waren, de zaak in den doofpot te doen. mitsze drie kistjes sigaren 50 stuks kregen. Ook hier lukte de truc. Voorts wisten zij een tuinder tn den Sloterpolder, bij wien zij „controle" kwamen houden en een motorrijwiel ontdekten, te .bewegen 1000 af te ge ven, omdat ze hem „niet in de gevan genis wilden helpen", Een arme landbouwer buiten de stad die voor iemand een auto in bewarine had, werd door de pseudo ambtenaren 200 gulden lichter gemaakt, zijnde de lendhuur, welk bedrag deze waarlijk niet financieel krachtige boer ln een geldkistje had geborgen. Een vrouw in West. die in clandestien vleesch handelde, kreeg eveneens de pseudo- controleurs op bezoek, die vervolgens met medeneming van 300 gulden en een hoeveelheid vleesch vertrokken, om dat zij uit „menschelijke overweging' de vrouw niet met den economischer, rechter in- aanraking wilden brengen. Bjj een sigarenwinkelier in West be stond de bult uit 20 pakjes shag en 200 gulden. Een boer uit de Haarlemmermeer werd door hen aapgehouden met een kar clandestiene aardappelen. De „amb tenaren" bleken nog niet zoo kwaad te zijn en lieten voor 200 gulden en 5 doosjes sigaren de zaak blauw-blauw Op deze wijze zijn verscheidene perso nen gedupeerd. De „agent" en de twee handlangers zitten thans achter slot en grendel. De beide ontslagen controleurs zijn echter nog voortvluchtig. Bij het onderzoek is gebleken, dat vele gedu peerden geen aangifte hebben durven doen, zoodat de drie oplichters maan den lang op deze wijze hun vieze prak tijken hebben kunnen uitoefenen Mochten er nog slachtoffers zijn, die nog geen aangifte bij de politie hebben gedaan, dan kunnen zij zich alsnog ver voegen op kamer 120 van het hoofd bureau van politie, Elandsgracht 117. Om een zaak te kunnen beoordeelen is het vaak belangrijk er den ach tergrond van te kennen. Zoo ook in het geval van de mishandeling, welke de 50-jarige schilderijenexpert L. J. K. te 's-Gravenhage had gepleegd op een deurwaarder en één van zijn twee getuigen. K. was secretaris van den ongeveer 70-jarigen kunstschilder Van W. ln de Agathastraat alhier. Deze laatste had een kostbare „Van Dijck" verkocht aan zekeren Van D., die het schilderij in het buitenland wilde verkoopen, doch daarin niet was geslaagd, omdat men het daar niet voor echt hield. Van D. had den kunstschilder op al lerlei manieren tot terugneming van het schilderij trachten te bewegen en toen dat niet gelukte, stelde hij een vordering in, welke uitliep op een conservatoir beslag. Deurwaarder Van Nieuwenhuizen had met twee getuigen, een loswerkman en een koetsier, 13 September 1943 een bezoek gebracht aan de woning van den kunstschilder en was den volgen den dag met beiden teruggekomen om den inventaris op te nemen. Het dienstmeisje had opengedaan en de deurwaarder had den kunstschilder zijn voornemen kenbaar gemaakt, w-arop deze antwoordde boven eerst zijn advocaat nog eens te zullen raad plegen Inmiddels had de deurwaarder zijn schrijfbloc getrokken en was ln de gang aan het noteeren gegaan.... Het was echter geen advocaat ge weest, die met den kunstschilder naar beneden kwam, doch diens secretaris K.. thans in geprikkelde stemming en meer geneigd tot het gebruik van doorslaande argumenten. Hij greep den deurwaarder de bloc note uit de hand, sloeg hem hoed en bril af, trachtte het drietal naar bui ten te werken en was tot flinke hand tastelijkheden overgegaan. De huls hond, die door K. was opgehitst, hsd zich het verstandigst van allen gedra gen en alleen geblaft. De eenige. die gebeten bad, was de loswerkman. die op den arm van verdachte had wraak genomen voor een ontvangen schop. Het slot van het drama speelde zich af voor de rechtbank alhier, waar verdachte zeide, dat hij niet geweten had met een deurwaarder te maken te hebben. Hij noemde den deurwaarder en zijn getuigen weinig vleiend: een luguber uitziend drietal, en had ge dacht aan een voortgezette actie van de zijde van Van D. De officier nam aan, dat K. niet ge weten had met een ambtenaar in func tie te doen te hebben, doch achtte mis handeling meermalen gepleegd bewe zen, weshalve hij een maand gevange nisstraf vorderde. Pe verdediger betwijfelde of hier sprake was geweest van het opzet let. sel toe te brengen en bepleitte veroor deeling tot een geldboete. merking te doen komen. Het honora rium bedraagt 10'/« van den prijs (in genaaid) voor de eerste 5000 exempla ren en 15'/i voor de volgende. De jury bestaat uit de letterkundi gen George Kettmann, Jan van Rhee- nen, Henri Bruning, J. A. van der Made en Nico de Haas, lid van den Ned. Kultuurraad. october Manuscripten kunnen tot.15 October 1944 ingezonden worden bij „De Am- sterdamsche Keurkamer Prinsen gracht 993, Amsterdam-C MARKT IJMUIDEN. KI. tarbot 5-3.50, gr. griet 5, 2 50, gr tong 7.50—7. kl. tong 5.50—2.50. middelschol 3, kl.m. schol 2-50, kl. schol 2e s 2, Idem 3e s. 80 ct., Idem 4e s. 50 et, kl. schar 30 ct„ vischpuf 10 ct.,.bot 1, kabeljauw 2, wijting 80 ct. alles per kn. LETTERKUNDIGE PRIJSVRAAG. •s-GRAVENHAGE, 9 Mei. De uit geverij ,,De Amsterdamsche Keurka mer" zal 21 Januari haar 12'/t-jarig bestaan herdenken. Ter gelegenheid hiervan schrijft zij een letterkundige prijsvraag uit, en wel a. voor romans, en b. voor novellen. De Ingezonden werken dienen uitin gen te zijn van een positieven geest. Ten aanzien van het onderwerp wordt geenerlei beperking opgelegd. Evenmin ten aanzien van de lengte, ofschoon de uitgeefster voor romans een lengte van ongeveer honderdduizend woorden, en voor novellen van ongeveer dertigdui zend woorden prefereert. In de romanprijsvraag looft „De Am sterdamsche Keurkamer" een lsten prijs van 1000.en een 2den prijs van 500.- uit, voor de novellenprijsvraag bedragen zij resp. 500.- en 250.-. De jury heeft het recht om het totaalbe drag der prijzen anders te verdeelen. Het zal echter in ieder geval worden uitgekeerd, tenzij de jury na rugge spraak met het Letterengilde van de Nederlandsche Kultuurkamer van mee ning is, dat de Ingezonden werken geen van alle voor bekroning in aanmer king komen. De Amsterdamsche Keur kamer verwerft het recht om alle in gezonden manuscripten, bekroond of niet bekroond, voor uitgave in aan OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Rectificatie. In de bekendmaking maximum gros siers- en detatllistenprtfzen voor groenten en fruit. d.d. 10 Mei 1944, staat vermeld, bloemkool, sorteering 2 van 16 tot 20 cm. over den kop gemeten: grossiersprijs 120 per 100 kg., detaillistenprijs f 0.26 per kg. Dit moet zijn: grossiersprijs f 23 per 100 kg. en detaillistenprijs f 0.32 per kg. OFFICIEELE PUBLICATIES. BonaanwUzing kunstmest. Met Ingang van 5 Mei J.1. geljLg verklaard: stikstofbonnen, voorzien van opdruk no 7. De stikstofzegels no. 7 be houden hun geldigheid tot uiterlijk 10 Juni a.s. Op deze bonnen mag eerst dan product worden geleverd, wanneer aiie ingeleverde zegels van reeds eerder gel dig verklaarde bonnenseries (1 t.m. 6 en BT) geheel zijn gehonoreerd Ook de vol gende bonnen behouden hun geldigheid tot 10 Juni a.s.: Stikstofbonnen, voorzien van opdruk no. 6 en BT., fosforzuurbonnen, voorzien van opdruk no. 1; kalibonnen, voorzien van opdruk BT. De verbruikers moeten alle hierboven vermelde bonnen (stikstof no.'s 6. 7 en BT, fosforzuur no. 1 en kali BT) vóór 5 Juni a.s. bij hun leveranciers inleveren. Zegels, welke na den vervaldatum bin nen komen, kunnen onder geen voor waarde meer worden geaccepteerd. Na 31 Juli 1944 mogen geen kunstmeststoffen meer worden afgeleverd op bonnen van het bemestingsjaar 1943/44. De provinciale voedselcommissarissen kunnen na 15 Mei a.s geen corresponden tie betreffende de distributie van kunst meststoffen in het seizoen 1943/44 meer ln behandeling nemen. De mogelijkheid tot het omruilen van vervallen kunst- mestbonnen tegen geldige bonnen blijft eveneens tot uiterlijk U Mei 1944 ge opend. Verkoop- en afleveringsverbod inmaakglazen. In verband met het verkoop- en afleve ringsverbod inmaakglazen door detaillis ten zullen aan hen nadere mededeelingen over de voorwasrden. waarop weder tot aflevering zal mogen worden overgegaan, worden toegezonden Voorloopig kan het Rijksbureau voor Glas, Keramiek en Houtproducten geen correspondentie over deze aangelegenheid ln behandeling ne men. Goedgekeurde pootaardappelen. De telers van goedgekeurde pootaard appelen worden er op attent gemaakt, dat het keuren van pootaardappelen op naam van denzelfden teler moet plaats vinden, als op naam waarvan de perceelen bij de inventarisatie van land- en tuinbouw worden geïnventariseerd. Aangezien de inventarisatie moet geschieden op naam van den werkelijken teler, d.w.z. op naam van hem, die de teeltwerkzaamheden ver richt, moet dus ook de keuring op naam van denzelfden teler geschieden. Indien de keuring niet op naam van denzelfden teler geschiedt als op wiens naam de aardappelen worden geïnventariseerd zal geen suikerpremie kunnen worden ver strekt. Een Spaarbrlef van de te 's-Gravenhoge i, een uiterst sollede belegging Looptijd 14 jaar. Grootte 500.-, 11000- en 3800.-. Storting vanaf 8- per maand. Korting bU betaling ineen» 78-, 150- en f 375.-. Ultkeerlng ka» 1923 ln 1943) hoogste 8S6-, 1792.- en 4480... laagste 650-, 13C0- en 8260.-. Soliditeit: Rijkstoezlcht (Verz.lt.). Nadere inlichtingen, mede em- trent een vertegenwoordiging, verstrekt de N.C.V. Spaarver- zekerlng, Zeestr. 88, Den Haag. GROOTE STR00IBUS 40 c. NAVULZAKiES 30 e. Wnd hoofdred Tj N Adema, Alkmaar, tevens afd buitenland; Haagsch correa- pondent en politiek medewerker II. J J. Marinus, Amsterdam (HAMA); chef vat» dienst Jac Broersen te Hoorn, tevena afd binnenland; kunst, letteren en we tenschappen H P van den Aardweg te Alkmaar; sport J Werkman te Alkmaar. Prov nieuws: D A Klomp te Alkmaar. Verantw voor de adv rubriek W. RB- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatselijke adv.: Mej. P. Muller, Den Helder CORNELIA JANSSEN en HENDRIKUS V. d. BEEK hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op nader te bepalen datum. Den Helder, 9 Mei 1944. Spechtstraat 28. Spechtstra'.t 14. Gelegenheid tot feliciteeren Zondag a.s. van 35 uur Spechtstraat 14. JAN DEN HARTOG en ALBERDINA ELIZABETH BLOM geven hiermede kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Dinsdag 23 Mei 's namiddags 2 uur n. t. te Schagerbrug. #(5t Maartensbrug, 8 Mei 1944. Julianadorp. Receptie te Julianadorp 14 Mei n.m. van 35 uur. Receptie te St. Maartens brug 21 Mei n.m. van 35 u. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, na een kort stondige ziekte, onze lieve Man en zorgzame Vader en Behuwdvader, BERNARDUS JpHANNES DE KOK. in den ouderdom van 60 jaar. C. DE KOK—HEEROMA. J. DE KOK. J. MOOLHUYZEN DE KOK J. MOOLHUYZEN. Amsterdam-O., 6 Mei 1944. Laing*s Nekstraat 29II. De teraardebestelling zal plaats hebben heden 10 Mei a.s. tegen 12 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats. Vertrek van heffsterfhuis te 11.30 uur Heden overleed, na een ernstige ziekte van slechts enkele dagen, ons lief kleinzoontje en neefje ALBERT DE VRIES, op den jeugdigen leeftijd van bijna 6 jaar. Uit aller haam, H. DE VRIES. JuUanadorp, 9 Mei 1944. Proeftuinweg 2. OPROEPING. Wil juffrouw, die boodschap bracht uit Duitschland naar Hector Treubstraat 72, Den Helder, zich persoonlijk ver voegen Jansen Irisstraat 3, Alkmaar? Reisk. w. vergoed. Gevraagd NET MEISJE v. d. en n., zelfst. kunn. werken en koken. Leeftijd niet onder 19 jr. Goede voorwaarden. Mevr. LAS VAN BEN- NEKOM, Ministerpark 15, Hilversum. NAAR VRIJBANKVLEESCH Woensdagmiddag 2 uur, verkoop bij SCHENK, Anna Paulowna. Vrijbankkaarten 2500 tot en met 2850. OPENBARE LAGERE SCHOLEN. De wnd. Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor den cursus, welke na de zomervacantie aanvangt, zal plaats hebben voor de gemeentescholen: No. 1. (Julianadorp) hoofd de heer J. Henderikx, in het gebouw „Star of Hope Mlssion" aan de Langevliét; No. 2. (Hulsduinen) hoofd de heer J. Adolfs. in het schoolgebouw; No. 4. (v.m. Schoolstraat) hoofd de heer W C. J. Veth, in de Vakschool voor Meisjes aan de Javastraat; No. 5. (Parallelweg) hoofd de heer A, Kramer, te zijnen huize Parallelweg 40; No. 6. (Parallelweg) hoofd de heer R. Windsma, te zijnen huize Ruyghweg 11; No. 7. (Weststraat) hoofd de heer J. Sinjewel, in het café Minneboo, Keizerstraat 18; No. 8. (Herzogstraat) hoofd de heer H. N. Muts, ln het perceel Middenweg 103; No. 10. (Vischmarkt) hoofd de heer W. F. Louwrier, wnd.. in het kerkgebouw „Maranatha", Vijzel straat 71; Tuindorp (Brakkeveldweg) hoofd de heer R. Grave- maker, in het café van Zantwijk, Brakkeveld weg 160: No. 14. (Oostslootstraat) hoofd de heer N. H. Bier steker, wnd., in het gebouw van de Diaconie der N. H. Gemeente, 2e Vroonstraat 2; op Maandag 8 Mei, Dinsdag 9 Mei, Donderdag 11 Mei en Vrijdag 12 Mei a.s. voor de scholen 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, Tuindorp en 14 telkens van 1616.30 uur en voor school 10. telkens van 1515.30 uur. De scholen 5 en 8 zijn opleidingsscholen voor gym nasium. lyceum, h.b.s., enz. Belanghebbenden moeten zich aanmelden onder over legging van een geboortebewijs van de kinderen of het trouwboekje der ouders. Om te kunnen worden toegelaten, moeten de leer lingen vóór 1 October a.s. den leeftijd van 6 jttar hebben bereikt. DEN HELDER. 4 Mei 1944. BEKENDMAKING. Door de Vakgroep Gasbedrijven zijn voor onze gemeente wederom 37 stuks 2-pits gascomforen beschikbaar gesteld. Alleen zij, die dringend een gascomfoor noodig hebben, kunnen zich voor aankoop vervoegen bij de plaatse lijke gasfitterszaken of bij de betreffende winkeliers. De Directeur der W.- L.-bedrijven, J. N. E. TEUNE. Den Helder, 2 Mei 1944. Alle soorten losse goederen. helpen U bij rheumatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bjj spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg, baai. Laat ons ook Uw ervaringen weten I Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. ZONDAG 14 MEI, 2 UUR: Een zeer bijzondere voorstelling van het Gamelan-, Krontjong- en Hawaiïan- gezelschap 20 Rasechte Javanen en Madoereezen Exotische dans en zang, zooals die in Xndië worden uitgevoerd. Entrée 1.50, 2.en 2.50 Plaatsbespreken vanaf Donderdag 11 Mei, dag. van 111 u aan de zaal en van 67 u. Kruger- straat 46. Bezoekers van Lyceïst en K.V.H. de bekende reductie, alleen gedurende bespr.dagen Nederlandsche Spoorwegen houtan labels zoolang de voorraad strekt i e -j- I.lJA- i l a 5 cent ean de loketten verkrijgbaarT !r°° STAAT TER DEKKING: Ten le, de buitengewoon mooie diep-zw. gr. Stb.T. dekhengst „EMINENT" No. 1166 (ex Gtjsbrecht van Amstel) L a. w. voet en koL Eminent vertegenwoordigt het moderne Groninger type, en is zoon van den onovertroffen Preferente Kampioen fokhengst Gambo 325 Gr P. S. Vastgesteld dekgeld is 66.staat Dinsdags en Vrijdags bij Alb. Veldman, J. C. de Leeuweg 28, hoek Stoomweg Breezand, van 8 tot 17 uur, en bij S. Delver, Balkmer- weg I 6, 't Zand. Maandags en Donderdags van 8 tot 17 uur, overige dagen thuis aan den Jan Verfailleweg 28, andere avonden na 18 uur, Zondags tot 12 uur Ten 2e: De extra zware Gr. Stb. T dekhengst GEORGE No. 1160, donkerbruine witvoet, George was de zwaarste 3-jar hengst op de keuring te Groningen en munt uit door zijn zwaarte en extra gangen heeft een pijpomvang van 24 H cm, borstomvang van 225 cm, hoogte 1.62 m, hij is zoon van den welbekenden stamvader Germaan 371 Gr. P. S., halfbroer van Gambo, dekgeld vast gesteld op 61, is gestationneerd te Den Burg, Texel. Diegenen, die hun merries door George gedekt willen hebben, worden op onze kosten vervoerd. Identiteitskaart bij de 1ste dekking mede brengen. Bel. aanb. A. Bonselasr, Hengstenbouder, Den Helder. —7Tl' li li—/:-- -„lil,, Gevraagd flinke hulp in de huishouding, of werkster. Goed loon. Falkema, Reiger straat 23. Naaister b.z.a. voor het ma ken, vermaken en keeren van dames- en kinderkleedlng. Adres: Cronjéstraat 2 (onder de poort). Te koop gevraagd een on- aerstel van kinderwagen Ou- kes, Bassingracht 121. k°°P gevraagd een wa- en een kanarie (pop). Adres: IJsselstein, Em- mastraat 89. Te koop gevraagd wollen strandbroek maat 44—46, ook genegen te rullen voor wol Adres: mej. C. A. Steijn, Kei zerstraat 63. Te koop gevr. 2 waschtei- len en 2 waschketels i.g.st.z. C. J. Lebbe, Javastraat 84. Te koop gevraagd een trai ningspak en gymschoenen mt 43. Vermeer, Ceramstr, 52. Te koop een nest jonge ko nijnen van 7 weken. Prijs 15 per stuk. Bravenboer, Scha- genstraat 26. Te koop een box z.g.a.n. 120 en een hobbelpaard t 10. Neb- beling, Brakkeveldweg 40. Te koop een beste heeren- fiets zonder banden f 60 Schoonheden, Gladtolenstraat 14, na 6 uur. Te koop markies 2</»xl m f 50; Jute zakken f 1.50 p'er stuk. Greeuw, Molengracht 9 Te koop een spinnewiel f 50 Aberson, Singel 47, Te koop aangeboden een 1- pereoons ledikant (spiraal) 2Lü persoons veeren- bed f 75; een rol stoffer f 10. C. A. Hollanders, 2e Vroon- straat 38. in ruil aangeboden 1 paar kinderschoenen maat 21 voor maat 26. Westerhuls, Java straat 137. Wie ruilt 1 paar lage Jon gensschoenen maat 89 i.g.st. voor Idem maat 37? Alleen tusschen 12 en 1 uur. Kraak, Kapperstraat 6. In ruil 1 paar bl. leeren da messchoenen maat 39 3/4 hak voor 1 paar idem maat 38 pl. hak, zwart of blauw, moeten i.g.st.z. Boersema, Anemone- straat 4. In ruil een swa^feer maat 42-44 voor zomermantel of mantelpak maat 42-44. Bak ker, H. de Grootstraat 19. In ruil aangeboden 8 meter Jaeger flanel voor witte wol len babycape of wollen baby pakje. Van Dongen, Anje- Uerstraat 15. In ruil aangeboden 1 paar als nieuwe klompjes, schoen maat 24 voor 1 paar schoen tjes maat 20 of 24. v. Berge v. d. Grijp, Oolevaarstr. 33. Verloren: donkerbL hoofd doek, tusschen douche-tnr. Enklaar en Stakman Bosse- straat, via Parallelweg en Ruyghweg. Inl. worden bel. Adres: Stakman Bpssestr. lï. Komen aanloopen zwarte hond (reu), met witte streep over den buik. s.v.p zoo spoedig mogelijk terughalen, C van Duren, Dahllastr. 18. In rulli 2 shirts z.g.a.n., o. kw. voor 2 werkhemden o. kw. vaste boord mt. 15-18V». Te koop gevraagd een swag- ger mt. 40. v. d. Made. Ka naalstraat 4, Schagen. In ruil aangeboden zomer mantel tegen zwart of d.bl. mantelpak maat 40. A. de Leeuw, Meerweg 32, Bree zand. In ruil aangeboden 1 paar als nieuwe Jongensschoenen, bruin, maat 28 voor maat 29; een damesbadpak, als nieuw, voor japon. Kohn, Jan Blan kenstraat 7, na uur. Pension aangeboden voor beschaafd persoon. Adres: bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2