TOSS een Bouwkundig Ambtenaar. Dr. VLIMMEN f 3.50 W i TOSS GELDBELEGGING JUTTERTJES, prima verlofzaak Geallieerd luchtoffensief zijn hoogtepunt bereikt J. N. VEENIS TIVOLI SCHIJNWERPERS IN DEN MIST Russische troepen zijn gereed voor het zomeroffénsief. Luchtraiders tegen het verkeer. Alexander's bedoelingen. Twee zwaartepunten. Wieringen. Wieringer Hippnlytashoet. Courses op Pinksteren. H. van Leeuwen geen spreekuur. Wat 'n bof ik heb Zuid-Holl. Bloembollen- en Plantencentrale (9] - Hillegom. Adverteeren doet verkoopen. Levensverzekering. BIERSTEKER's Flip is weer op de pottenjacht! Personeel gevraagd Wac&t ev&tu. cOdnkt Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen eenige weken reeds bestaat het Sovjet-Russische iegerbericht uM de* laconieken volzin: „Geen wijziging in den toestand". Het Dult- •che weermachtbericht pleegt ten aanzien van het oostelijke front iets uitvoeriger te zijn, maar bevat, behalve nachtelijke luchtaanvallen op belangrijke spoorwegkruispunten, al evenmin mededeelingen over ge vechtshandelingen van een zekeren omvang. Terzelfdertijd geeft men van bevoegde Duitsche militaire zijde te verstaan, dat alle voorbereidingen voor een groot Sovjet-Russisch zomeroffensief getroffen zijn. De troepen hebben hun stellingen betrokken. Enorme massa's materieel zijn naar voren gebracht. Het verkeer op de spoorwegen, aan wier herstel de ge- heele bevolking der betreffende gebieden dag en nacht in koortsachtige haast heeft moeten meewerken, is normaal. De Duitsche luchtverkenning brengt geen foto's meer mee naar huis van eindelooze colonnes, die men sehen en wapenen naar het front brengen. De weersomstandigheden zijn gunstig. Tengevolge van den milden winter is de in het voorjaar gebrui kelijke modderperiode zoo goed als uitgebleven. Hadden de Sovjets hun woord gestand willen doen, dat zij zonder tusschenpauze hun offensief tegen de Duitsche weermacht en haar bondgenooten wilden voortzetten, dan hadden zij hun winteroffensief zonder onderbreking in een zomer offensief kunnen doen overgaan. Waarom hebben zjj dit niet gedaan? Dese vraag speelt in talrijke Duitsche beschouwingen een belangrijke rol. In het algemeen wordt het vermoeden uitgesproken, dat het roode leger wacht op een tijdstip, dat Churchill, Roosevelt en Salin te Teheran zjjn overeengekomen. Wanneer dit tijdstip aanbreekt valt uiteraard moei lijk te raden, maar in Dultschland twijfelt niemand er aan, dat het wel niet lang meer op zich zal laten wachten. Na een korte pauze hebben de Engel- schen en Amerikanen van Engeland en van Italië uit hun luchtoffensief tegen Frankrijk en België hervat met een in tensiteit, die naar het oordeel van Duit sche deskundigen niet meer kan wor den verhoogd, daar een dagelijksche activiteit van 3000 tot 5000 vliegtuigen als het maximum van de vijandelijke capaciteit in de lucht moet worden be schouwd. In de laatste dagen zijn deze bombardementen nog uitgebreid met aanvallen van Engeland op Elzas, Lotharingen en het Saargebied en met aanvallen van Italië uit op midden- Frankrijk, o.a. Grenoble en Lyon. Het meest opvallende verschijnsel is, dat zoowel de Engelschen als de Amerika nen plotseling alle belangstelling voor de Fransche en Belgische industrie hebben verloren en uitsluitend het ver keerswezen in beide landen trachten te ontwrichten door dag en nacht millioe- nen kilo's dynamiet af te werpen op stations, rangeerterreinen, kruispunten, bruggen enz. Door aanvallen in scheer- vlucht met jagers en jacht-bomvlieg- tuigen is men er thans ook mee begon nen, de binnenscheepvaart zooveel mo gelijk te storen. In bevoegde Berlijnsche kringen merkt men in dit verband op, dat er voor deze intense bombardementen slechts twee verklaringen mogelijk zijn: ofwel de invasie in West-Europa staat onmiddellijk voor de deur, ofwel de zenuwen-oorlog der geallieerden heeft zoo groteske vormen aangeno men, dat het menschelijk verstand er bij stilstaat. In Duitsche militaire kringen erkent men, dat de geallieerden sinds den 12den Mei en vooral sinds den 23sten Mei, toen het offensief in Italië begon opmerkelijke sucessen hebben geboekt. Voorloopig, zoo zegt man verder, zijn dit echter tactische successen. Een stra tegisch geallieerd succes heeft maar schalk Kesselring weten te vermijden, door zijn strijdkrachten tijdig van de kust van de Middellandsche Zee terug te nemen. Alexander probeert thans door tusschen de Albaansche heuvels en het Lipini-gebergte naar het noor den op te dringen een nog grooter stra tegisch succes te forceeren. Het is ken nelijk zijn bedoeling, het Duitsche front in den rug aan te vallen en op die manier het gros der Duitsche troe pen tot overgave te dwingen. In elk geval, zoo hoort men te Berlijn, is de verdere ontwikkeling der gebeurtenis sen in Italië in de eerste plaats afhan kelijk van de vraag: hoe lang zullen de geallieerden hun huidige stootkracht kunnen volhouden? Loopt hun offensief binnenkort dood, dan hebben zij hun zware offers practisch voor niets ge bracht. Kunnen zij hun offensief vol houden, dan is de verdere ontwikkeling niet te voorspellen. De Berlijnsche ANP-correspondent meldde Zaterdag: Met de samensmelting der geal lieerde strijdgroepen in het gebied van Nettuno en aan het zuidelijke Itailaansche front is de strijd in een nieuw stadium gekomen. Het nieuwe front, dat van de kust ten noorden van Nettuno naar de uit monding van de Melfa loopt, wordt gemarkeerd door de steden Aprilia, Sezzo, Priverno, Vallecorsa en Pas- tena, die alle nog in handen der Duitschers zijn. Van de Melfamon- ding loopt het verder over Rocca- secca en Piedimonte tot ca. 5 km ten noorden van Cassino om vervolgens aan te sluiten op de oude frontlinie door het gebergte naar de Adriati- sche zee. Intusschen zetten de geallieerden hun aanvallen zonder onderbreking voort en trachten zij kennelijk, het door hen behaalde tactische succes tot een stra tegisch succes uit te breiden. De om standigheid, dat het nieuwe frontver loop het gebruik van tanks op grootere schaal dan tot dusver mogelijk maakt, wordt door hen ten volle uitgebuit. Duitsche berichten gewagen van on gewoon sterke pantserformaties, waar mede de Engelschen en Amerikanen hun aanvallen ondernemen. Bij deze aanvallen zijn twee zwaartepunten te onderkennen, een in het gebied ten noorden van Cistera en het andere in het Liri-dal. De aanvallen in het gebied van Cis- terna beoogen klaarblijkelijk, door de Duitsche stellingen tusschen de Alba- ner- en Lepinii-bergen heen te breken in de richting van Velletri om ver volgens het Duitsche front in den rug aan te vallen en op te rollen. Tegelijkertijd trachten de Anglo- Amerikaansche strijdkrachten in het Liri-dal naar het noorden, in de rich ting van het Saccodal op te rukken. Hun aanvallen concentreeren zich daar, waar de Melfa in de Liri uitmondt en in het gebied van Roccasecca. Tot dusver hebben de geallieerde strijdkrachten het niet verder kunnen brengen dan tot de vorming van enkele bruggenhoofden op den noordelijken oever van de Melfa. De richting, waarin beide operaties zich ontwikkelen, doet vermoeden, dat de opzet der geallieerden is. een tang beweging uit te voeren. Omtrent het verloop van den strijd, die een buiten gewoon bloedig en verbitterd karakter draagt, is volgens Duitsche militaire kringen nog ni ts te zeggen, daar de gevechten nog in vollen gang zijn. GEÏNTERNEERDE BURGERS IN NEDERLAND SCH-INDIë. Het Nederlandsche Roode Kruis ont ving wederom opgaven van in Neder- landsch-Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familieleden of van andere be langhebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep. Barrelo, w. f. h. van 35, werkzaam op ijzerfabriek; breg j. 55, werkzaam bij een m.; brink gerrit van den 50 schepe ling; bruyn Willem de 49 administrateur onderneming; braber, cornelis den 56, werktuigkundig ingenieur; brabers, 1. p„ 32, werkzaam bij een mij.; braconier g. de, 67, werkzaam bij een mij.; brakel, c. c. J. van, 30. klerk; brand, 1. j. a., 61, leeraar; brand peter, 55, beroep onbe kend; bree g. de, 56, zonder beroep; bree p. k. a., 56, administrateur suiker fabriek; breetveld e, 56. werkzaam bij landbouwonderneming; breeuwer, dirk, 50, werkzaam bij 'n mij.; bremer eduard, 58, gepensionneerd; breuckman a. c., 30, eur.-kleermaker; brlco t. j. h., 51, direc teur handelshuis; brinck w. a., 55. plan ter; brink a. ten, 45, directeur; brink h. c., 35, schoenmaker; brinke j. a. d., 45, werktuigkundige; brinkert J, m.h., 46, klerk; brocker a. p. h., 52, werkzaam bij hotelbedrijf; broeder j. p., 18, employé op fabriek; broek a. c. van den, 40, sche peling; broek h. j. c. van den, 36, be roep onbekend; broek j. h. van der, 66, zonder beroep; broekhals a. h., 60, han delsman; broekhuysen w., 20, klerk, broekman j., 58, verpleger; broers b. h., 49, hotelhouder; broers j. t„ 51, zonder beroep; broeshart a. e., 19, student; bronkema jan, 59, gepensionneerd; bron- meijer j„ 52, werkzaam bij een mij.; brouwer j. c., 60, gepensionneerd; brou wer j. j„ 19, student; brouwer j. j., 50, superintendant; brouwer w. h., 52, hoofd van een school; brug s. van der, 55, werkzaam bij een mij.; bruggeman p., 20, student; bruggen a. a., 53, directeur van een onderneming; bruggen hendrik van, 42, werkzaam bij een mij.; bruinsma jan, 55, gepensionneerd; bruinssins h. h., 59, handelsman; brussee g. c„ 61, fabrieks- ingenieur; brussel h. j. van, 56. werkzaam bij politie; brussel Willem van, 57, ge- Gevonden: een padvindersriem. In lichtingen bij den gem.-bode. Geslaagd. - Onze plaatsgenoote, mej. Nel Koomen. is geslaagd voor het eind examen gymnasium. Uitvoering in 't verschiet. - Voor de tweede maal in dit seizoen kunnen wij op 7 Juni a.s. onze zorgen weglachen bij 't successtuk van Johan Kaart „Wie zijn kind is dat?" Wij twijfelen niet, of een uitver kochte Cinema de Haan zal deze klucht naar waarde weten te appreciëeren. Wij hopen echter, dat het publiek nu eens met de traditie zal breken en dezen keer eens op tijd aanwezig wil zijn. PRIJSBEHEERSCHING BLIJFT WAAKZAAM. Te Zuid-Scharwoude ontdekten op sporingsambtenaren der Prijsbeheer- sching bij het nemen van steekproeven in een coöperatie, dat op suiker onder wicht van 17-18 gram per kg. werd ge geven. Een en ander werd in een pro cesverbaal aan de vergetelheid ontrukt. De houder van een ijssalon te Alk maar, K., kreeg een bekeuring wegens het te duur verkoopen van consumptie ijs. pensionneerd; bruyn c. p. de, 37, beroep onbekend: bruyn c. p.. 56, fabrieksinge- nieur; bruyn h. h„ 27, employé rubberonderneming; bruyn h. n., 58, ho telhouder; bruyn marlnus, 57 hoofd van een gevangenis: bruyn r. e„ 53, werk zaam bij handelsfillaal; bruyn willem de, 55, employé; bruynseels j. c„ 46, zonder beroep; bruysschaard j„ 46. klerk; bruyn f. j. a. m. de 63, werkzaam bij een mij.: brijnen willem, 49, schoolhoofd; buck- man herman, 32, werkzaam bij een mij.; buis c. f., 59, handelsman; bunk cornelis, 40, zonder beroep; buren pieter van, 26, werkzaam bij een mij.; burg a. van der 57, paedagoog; burg h. j. van, 58, huizen- verkooper; burger h. g.. 57, werkzaam bij een mij.; burggraaf h. g„ 57, zonder be roep; burggraaf h. h„ 19, zonder beroep; burgmans s. w„ 48, werkzaam bij een mij.; burink Willem van, 54, werkzaam bij kleermakersbedrljf; buschkens 1. e„ 59. handelsman; buseman cornelis, 34, werkzaam bij een mij.; bussche k. j. van den, 58, advocaat; bussingh de bries theo- door, 58, werkzaam bij laboratorium; bus- sink w., 57. zonder beroep; buuren rut- ?ert van, 44, werkzaam bij melkbedrijf; buuren w. J. h. n. van, 62, secretaris; buynsters f. j., 53, gepensionneerd; buys t. j. e., 49, werkzaam bij hotelbedrijf; buyten p. j„ 41, kantoorhoofd; buzing h. f. j„ 42, hotelbediende, bye h. J. j. de, 18, student; ceenen k., 60, spoorwegingenieur; christan eddy, 31, werkzaam bij zeepo- litie; christiaan hulsbus, 55, klerk; claas- sen t. a. h„ 54, hoofd van fabriek; du wen J. f., 53, ingenieur; cobben j. w., 58, handelsman; coelijn g. j. m„ 50, werk zaam bij hotelbedrijf; coenders f. j„ 47, leeraar; coenders w„ 17, zonder beroep; compaan j., 58, directeur van een mij.; coomans f. g., 42, werkzaam bij een mij.; corbeij m. h. h. a., 56, gepensionneerd; cordia J. c„ 54, hoofd van een fabriek: cornelissen m. p„ 54. werkzaam bij slach terij; cornelissen 1. g„ 40, eur.-kleerma ker; corten h. J„ 50, gepensionneerd; cortie p. j., 56, werkzaam in kruideniers winkel; uleman m. a. a„ 56, sergeant. Belanghebbenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wen den tot de vijfde afdeeling van het in formatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Juliana van Stolberglaan 27-29 te 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledige mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatstbekende adres der geïnterneerden. Draverijen te Hilversum. De uitslagen van Zaterdag luiden: Sportpark-orJjs: 1. Fantast (rijder D. Heets), w. f5.40, pl. fl.60; 2. Grady van Vredenhof f2.60. 3. Adward Norton f2.50. Pinksterorijs van Hilversum 1: 1. Fred- dy scott V (B. U. de Jong), w. f2.30, pl. f 1.20. 2. Frans fl.10. 3. Edelman f 1.90. Pinksterprijs van Hilversum 2: 1. Fried (E. Kruithof), w. f4.80, pl. f2.10. 2. Ello- nora f 1.50. Pinksterprijs van Hilversum 3: 1. Prto- la (W. H. Geersen), w. fl.10, pl. fl-20- 2. Xoll f 1.50. 3. Doriethe f 1.70. Gooi-prijs: le heat: 1. Herold Mc G. (M. Siderius), w. fl.40, pil fl.10. 2. Fan tast f 1.40. 2e heat: 1. Herold Mc G. w. fl.40, pl. fl.10; 2. Fantast fl.40. 2e heat: 1. Herold Mc G. w. f 1.70. Toto definitief: w. f230, pl. f 1.50 en f2. De uitslagen van de op den eersten Pinksterdag te Hilversum gehouden dra verijen lulden: Paul Schonrock-prijs: 1. Farida (J. Kor- ver), w. f3.80, pl. f2.60. 2. Elvira f2.80; 3. Fantast f 2. Mees Alkemade-prijs: 1. Aeschylcs (M. J. Kluvers), w. f7.30, pl. f 1.90; 2. Wla- dimlr f3.60; 3. Y Kernei fl.40. Finale Pinksterprijs van Hilversum: 1. Freddy Scott V. (B. U. de Jong). In stal- verband met Doriethe. W. f 1.30, pl. fl.10; 2. Fried fl.30; 3. Edelman f 1.80. Toto de finitief: Freddy Scott V. in stalverband met Doriethe, w. f 1.60, Freddy Scott V. pl. f 1.20; Fried fl.TO; 3. Edelman f3.70; 4. Frans f 2.80. Piet Doeleman-prijs: le heat: 1. Herold Mc G. (M. Siderius), w. f3.30, pl. fl.40; 2. Bleu Band fl.50; 3. Gregorius fl.30; 2e heat; 1. Evening Star (W. H. Geersen) w. fl.90, pl. fl.60; 2. Absyrtus f4.20; 3e heat: 1. Evening Star, w. f 1.40, pl. f 1-10; 2. Blue Band fl.20. Toto definitief: Eve ning Star w. fl.30, pl. fl; Bleu Band f 1.20; Gregorius f 1.20. Bas Schippers-prijs: 1. Welkom (J. Wa genaar): w. f3.50, pl. f2; 2. Caesar S. f 3.30. Rennen op Duindigt. De uitslagen van den lsten Pinksterdag gehouden rennen luiden: Prijs van Scheveningen: 1, Colligny (C. Helbers), w. f2.60, pl. fl.30; 2. Soiree f2.10; 3. Baadil fl.30. Frisia-prijs: 1. Rouvry (Decoster) in stalverband met Fair, w. fl.60, pl. fl.50; 2. La Mare Aux Fées f 1.40. Dynamo-prijs: 1. Mer d'Antibes (J. Fontaine) w. f 1.40, pl. f 1.20; Nee Plus Ultra fl.30. Fifinella-prijs: 1. Nacibée (J. Pex), w. f2. pl. fl.10; 2. Solider fl.20; 3. Regula- trice f 1.20. Roggewoningprijs: 1. Sialkot (W. Wolt huis) w. fl.40, pl. fl.20; 2. Overijssche f 1.70. Chantilly-prijs: 1. Windy Cliff (R. Lock) w. f4.30, pl. fl.60; 2. Funiculaire f2.20; 3. Tomi f 1.80. Cupido-prijs; Nicette (A. E. Selens) w. f 3.10; 2. Bosto. Draverijen te Heerenveen. De uitslagen van de op tweeden Pink sterdag te Heerenveen gehouden drave rijen luiden: Openingsprijs: 1. Zabala (W. Rinsma), w. f5.70, pl. f2.60; 2. Eduard f6. Pinksterprijs: le heat: 1. Gonni Z (J. Vergay), w. f 17.30, pl. f3; 2. Hea Scott f6.20; 3 Gerardin f6.80. 2e heat: 1. Hea Scott I" Kramer), w. f6.80, pl. f 1.70; 2. Gonr.i Z fl.30; 3. Gerardin. 3e heat: 1. Gonni Z„ w. fl.20; 2. Hea Scott; 3. Garardin. Toto definitief: w. f 4.10, pl. f 1.80; f 12, f4. Het Friesche Haagje-prijs: le serie: 1. Hea Scott, f3.50; 2e serie; 1. Baron Har- vester f 1.70. 3e serie: 1. Herman J. f 1.40. 4e serie: 1. Fryske Lee f 1.10. Finale: 1. Fryske Lee (H. de Vries) f2.50; 2. Hea Scott; 3. Baron Harvester; 4. Herman J. Toto definitief: Fryske Lee in stalver band met Carla Lee, w. f 1.40, pl. f 1.40, f 6.30, f 1.40, f 1.50. Heerenveen-Eén-pr.: le serie: 1. B. Har vester fl.10. 2e serie: 1. Hea Scott f 4.60. 3e serie: Filly Guy f 1.90. Finale (ook ge plaatst Gonni Z): 1. Hea Scott (K. Kra mer) f3.70; 2. Filly Guy; 3. Gonni Z.; 4. Baron Harvester. Toto definitief: w. f38.70, pl. f7.70, f2.60, f2.20. OFFICIEELE PUBLICATIES. Toewijzingen rijst. Met ingang van heden geven toewij zingen rijst geen recht meer op het koo- pen van gort, maar uitsluitend op het koopen van kindermeel of voedingssui ker. Inlevering „vleeschbonnen". Met ingang van 30 Mei 1944 kunnen de taillisten de „vleesch"-bonnen tweemaal per week bij de distributiediensten inle veren, ter verkrijging van toewijzingen vleeschwaren. Deze regeling geldt niet voor de inlevering van „vleeseh"bonnen ter verkrijging van een gezegeld ont vangstbewijs vleesch. Toewijzing peulvruchten. De distributiediensten reiken bij de in levering van de bonnen „Algemeen 123" (peulvruchten) van 29 Mei t.m. 2 Juni '44 a.s. toewijzingen uit voor peulvruchten. Bij deze bonnen kunnen detaillisten een restant van maximaal 9 bonnen „Alge meen lil" tezamen inleveren. Geldigheidsduur kaastoewijzingen. De geldigheidsduur der toewijzingen kaas, welke een vervaldatum hebben na 30 April 1944, is verlengd tot en met 24 Juni 1944. Bij het Fransche Vrijwilligers-Legioen. Voorafgegaan door hun Duitsche en Fransche instructeurs, marcheeren mannen van het Fransche Vrijwilligers- Legioen uit de kazerne PK KempeAranso/Europr/P m Heden overleed zacht en kalm onze lieve Man en Vader, de Heer C. E. VAN SPELDEN, in den ouderdom van 52 jaar. Uit aller naam, Wed. J. VAN SPELDEN- VERWER en Kinderen. Den Helder, 29 Mei 1944. Dahliastraat 39. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 31 Mei a.s. des namiddags op de Alg. Begraafplaats te Huis duinen. Uitvoerder van Begrafenissen, Gravenstraat 4 Koster der Geref. Kerk (Bethelkerk) ARTS, BREEZAND, heeft Donderdag 1 Juni BRANDKAST te koop gevraagd. VEENINGA, v. Tienhoven- str. 191, A'dam. Tel. 40093. W« koopen LOMPEN, METALEN, FLESSCHEN, PAPIER enz. tegen de hoogste waarde. J. J. VOS, Breewaterstraat 75. WEDSTRIJDZEILERS koopen hun tuigen door be middeling van JUNIOR VLAMING, Pr. Hendrikkade 48, A'dam Tel. 49776 (2 lijnen). PLAATSELIJKE AGENTE GEVRAAGD voor aflevering maatpatro- nen en inschrijving nieuwe cursisten. Br. onder nr. HA 1137. Te koop op drukke plaats in N.-H. Ruime woning, lage expl. Zeer geschikt voor verg.- houder, rijk bestaan, met muziekvergunning. Koopprijs 30.000. G. KAMMINGA, Keizersgracht 239, A'dam. KWEEK ZELF UW TABAK. Uitstekende planten voor pijp, sigaar, sigaret of pruim. Per 100 f 2.50, per 1000 f 22.50, 100% succes verzekerd. INPLAATS VAN RIJSTEPAP: MAISPAP! Prima Maisplaten, per 100 f 2.50, per 1000 f 22.50. VOLOP SUIKER MET ONZE SUIKERMAIS! Iets bijzonders. Kan groen uit de hand gegeten wor den, zeer voedzaam en gezond. Suikermais-planten per 100 f 3.50, per 1000 f 30.Volledige cultuur-aan wijzing wordt gratis bijgevoegd. Vanwege de zeer groote aanvraag geschiedt verzending uitsluitend na ontvangst van postwissel of na storting op postreke ning No 346380. Koffiesurrogaat 'n Tiktak product Bij het Prijzenbureau voor Onroerende Zaken Hoorn bureau Gemeentewerken) kan op arbeidsovereenkomst worden aangesteld Salaris naar bekwaamheid, pl.m. 175 per maand. Leeftijd niet beneden 30 jaar. Sollicitaties binnen een week na plaatsing advertentie in dit blad zenden aan het Hoofd van 't Prijzenbureau (Gemeente-architect). WERKGEVERS INDEN ANNAPAULOWNAPOLDER ATTENTIE. Voor hen, die moeilijkheden zien in verband met het rooien van pootaardappelen dezen zomer, bestaat gelegenheid om arbeidskrachten hiervoor te verkrijgen in den vorm van z.g. oogstcolonnes. Zij moeten hiertoe vóór Vrijdagavond 2 Juni a.s. hun aanvrage indienen bij den Leider van het Arbeids bureau Den Helder, Stationspark 1. Verzoeke daarbij opgave te doen van nauwkeurig adres en grootte van de door colonnes te rooien oppervlakte pootaardappe len, gespecificeerd naar de soort der aardappelen, welke men heeft geteeld. Genoemde sluitingsdatum is definitief. De Leider van het Arbeidsbureau te Den Helder, A. N. v. RIEL. NU TELEN: STRAKS ROOKEN! Prima tabaksplanten voor pijp, sigaar, sigaret of pruim. Per 100 f2.50 per 1000 f22.50. Directe levering. Dan is 100% succes verzekerd Stuur per omgaande Uw bestelling, dit voorkomt teleurstelling. INPLAATS VAN RIJSTEPAP: MAISPAP! Prima Maisplanten, per 100 f2.50; per 1000 f22.50. SUIKERMAIS: SUIKERHOUDEND! Iets bijzonders. Kan groen uit de hand gegeten wor den, zeer voedzaam en gezond. Suikermais-planten per 100 f4, per 1000 f35Volledige cultuur-aanwijzing wordt gratis bijgevoegd. Verzending onder rembours of bij vooruitbetaling op Postrekening No. 383252. FIRMA P. J. KEIJZERS NZN. (7 A) HILLEGOM. CHRISTELIJK ONDERWIJS DEN HELDER Aangifte van leerlingen voor: a. Opleidingsschool, v./h. Kolensteeg 2 (Hoofd: Lever, huisadres Sumatrastraat 7); b. Groen van Prinstererschool, Koningstraat (Hoofd; S. de Böck, huisadres Soembastraat 38); c. Rehobothschool, Keizersgracht 3 (Hoofd: R. den Hartog, huisadres Middenweg 118) kan dagelijks plaats vinden tijdens de schooluren of na schooltijd van 4 tot 5 uur aan de huisadressen van genoemde schoolhoofden. Door omstandigheden zijn genoemde scholen tijdelijk in andere gebouwen ondergebracht. De eerste klassen dier scholen zijn voorloopig onderscheidenlijk gehuisvest in het gebouw: a. Niasstraat 4, b. Ceramstraat 13, c. Stationspark 14 (Pastorie Geref. Kerk). De leerlingen moeten vóór 1 October 1944 den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Aan de Opleidingsschool, welke opleidt voor Gym nasium, Lyceum en H.B.S., is een cursus voor de Fransche taal verbonden. WOENSDAG 6.30 UUR: Een uitstekende film, die een ieder beslist moet zien. Toegang 18 jaar. Hedenavond, Dinsdag, geen voorstelling. Vraagt inlichtingen Assurantiekantoor, Koningstr. 90 - TeL 3404 Zoo lang de voorraad strekt. Dundruk-editie in nog geheel linnen bandje, geheel compleet, onverkort. Formaat 13Vs hij 10 centimeter, dikte 1 centimeter, prima papier. Kleine, doch dui delijke, goed leesbare letter. 552 BLADZIJDEN. BESTELBILJET. Ondergeteekende wenscht om gaand franco te ontvangen van Blankevoort's Abonnements Boekhandel, Zuider Amstellaan 62 hoek Waalstraat, Amsterdam telefoon 91244, postgiro 141995, de dundruk-ed. Dr. Vllmmen in geh. linnen bandje, geheel com- pl„ onverkort, prijs f3.50. Be taling volgt na ontvangst. DE HEER: MEVROUW: MEJUFFROUW: ADRES: helpen U bij rheumatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg baar. Laat ons ook Uw ervaringen weten! Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. 100.000 GROOT-BLOEMIGE STRUIKROZEN! 'n Pracht collectie veredelde rozenstruiken, die U de zen zomer nog een schat van bloemen zullen geven. 6 prima Rozenstruiken, in 6 versch. kleuren voor f2.25 10 groot-bloemige, doorbloeiende struikrozen, 10 kleuren f3.50 24 groot-bloemige, doorbloeiende struikrozen, in 12 kleuren, verschillende soorten, een ongekende bloemenweelde f 8.50 Zeldzame collectie van 10 Polyantharozen. in 10 onverbeterlijke soorten f3.75 Pracht-collectie van 6 zware klimrozen, in 6 srt. f3. Collectie van 5 bloeiende Sierheesters, in 5 srt. f 3. Nü planten: succes gegarandeerd. Levering per om gaande onder r^nbours of na vooruitbetaling op onze postrekening No. 383252. Rembours f 0.50 extra. FIRMA P- J. KEIJZERS NZN. (9 B) HILLEGOM. CONFECTIE-ATELIER TE ALKMAAR vraagt voor spoedige indiensttreding geroutineerde en aankomende VROUWELIJKE EN MANNELIJKE ARBEIDSKRACHTEN. Aanmelden dagelijks Langestraat 22, Alkmaar. Hieralweer 'n leege „De Betuwe"-potDie moet opnieuw gevuld! Lever hem weer m, met al het andere leege „De Betuwe "-glaswerk. Compleet met deksel s. v. p.Maar maakt U het eerst even schoon. Beschimmeld glaswerk is zoo moeilijk in onze spoelmachines re reinigen. MIJ. Gevraagd een hulshoudster In klein gezin. Roozendaal, Molenvaart 146, Anna Pau- lowna. Net meisje zag zich gaarne geplaatst in een winkel. Adres: Huygensstraat 26. Te koop gevraagd 1 paar damesschoenen maat 38. Koe ten, Sluisdijkstraat 20. Te koop 6 raskonijnen (zil vervos) van getat. afstamm., 10 weken oud f 7; 8 1oneé konijnen 7 weken 4 f g c i' VSrr1Uln' Re,Serstraat 26, Den Helder. Te koop als nieuwe kinder stoel f 40. Meester, Ooievaar straat 133. Na 7 uur. Te koop een bruin met wit hondje, kamerzindelijk en lief voor kinderen f 10. B. S Sloterdijk, Dahliastraat 29. In ruil aangeboden een jon gensregenjas en een winter jas, leeftijd 11 13 jaar, z.g a.n. voor een costuum of broeken, leeftijd 15 jaar. A. otten, Tulnbouwstraat 16, Ju- lianadorp. In ruil een kinderstoel voor een damesstoeltje; een lange bruidssluier voor een dames- Japon maat 40. Hansen, H. de Grootstraat 5. In ruil een zwart costuum- rokje maat 38 v. idem maat 40-42 of zomerjapon;'n Egypt. linnen regenjas maat 42 voor zomermantel, zelfde maat Bonarlus, Klaas Dultstr. 48. In ruil aangeboden 1 paar lage zwarte schoenen mei pl. hak maat 37 z.g.a.n. voor idem maat 38. Te koop ge vraagd een elastieken buik band z.g.a.n. K. v. d. Berg, W. Beukelszstraat lï.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2