JUTTERTJES. PANKO EN ROER-OM DEURWAARDER PRINS Srigelsct\ De Vreemde Vrouw Onschuldige Zondaars STADSNIEUWS. Uit het politie-rapport. Den Burg. e. Zijp Symphonie van bloed en vuil. M ft EBERHARD FABER De strijd aan het Italiaansche front. Strijd tegen de invasievloot. SPORT. Advertentiën. H. van Leeuwen 7)mï' tsc A< NED. TALEN INST. - ROTTERDAM BON Gratis proefln* van» TIVOU-THEATER U woont in Den Helder? BIERSTEKER'» Personeel gevraagd Te keep gevraagd Te koop aangeboden Diversen Diefstallen. Een bewoner van de- Breewaterstraat vermist zijn lederen portefeuille, inhoudende diverse legiti matiebewijzen benevens eenige andere bescheiden. Van een veehouder zijn enkele lede ren drijfriemen van zijn watergemaal gestolen. Namens een grossiersfirma werd aan gifte gedaan van ontvreemding van een hoeveelheid levensmiddelen en een damesrijwiel. -> RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Mei werd op spaarbankboekjes aan bovengenoemd antoor en ressort ingelegd f 72.192,71 en terugbetaald f 25.079,88. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 58. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop dér maand Mei .werd op spaarbankboekjes aan bovengenoemd kantoor en ressort ingelegd f 23.990,11 en terugbetaald f 3.977,07. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 16. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Annemarie, d. v. Jentje Molenaar en Magdalena Therese Perras. Mariarme Josephina, d. v. Teunis de Waard en Johanna Josephina Hubertina Tolen. Neeltje, d. v. Willem de Leeuw en Maria Visser. Elisabeth Maria, d. v. Nicolaas Johannes Verberne en Anna Cornelia Zoetelief. Leendert Gerrit, z. v. Leendert Gerit Verschoor en Neeltje Ploeger. Gehuwd: Gerardus Wilhelmus Apel doorn en Catharina Helena Maria Slij- kerman. Overleden: Jan Kistemaker, oud 38 jaren, echtgenoot van Anna Dekker. 'KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Jt ugdbeschermingsverordenlng: B. de te Den Helder, f 1 b. of l week ich sch. Visscherijwet: A. E. te Jongert, f 8 b. 3 dg. hecht. De gevechten bij de Amerikaansche landing op het schiereiland Cotentin waren een symphonie van bloed en vuil, aldus de Xondensche correspon dent van „Aftonbladet" in een bericht, waarin hij gewag maakt van de zware Amerikaansche verliezen bij de invasie. De gevechten, zoo schrijft hij, raas den van Dinsdagochtend 6 uur tot Woensdagmiddag ononderbroken voort. De Amerikanen hadden het ongeluk bij hun landingspoging juist op een Duitsche divisie te stooten, die een anti-invasiemanoeuvre hield. Diegenen, die het overleefden, konden alleen nog maar stamelen: „Dat was een hel. een ware onvervalschte hel. Het was een verschrikkelijke droom van uiteengere ten lichamen, die door mijnen in de lucht waren geslingerd, van zinkende booten en angstaanjagende, gierende ontploffingen, een symphonie van bloed en vuil." Levende en doode lichamen werden door het geweldige Duitsche afweer- vuur in de lucht geslingerd, dat ook gericht, was op de invasiebooten, die water maakten. Velen verdronken, anderen slaagden erin het strand te bereiken en op de rotsen te klimmen, ER KWAM EENS.... een componist bij me. Hij zei: „Mina Bakgraag. ik wil een lied over jou componeeren. 'n vroolijk lied. dat past bij jouw pan nekoeken. Is dat effe wat!" Als ie nou maar een mooi refreintje maakt: En vergeet niet dit refrein, steeds Panko moet het zijn. PEJA PRODUCTEN WAT IR EN BUkGÈRLIÏKf B0UWKUN0E E A Kijk om U heen en zie welk een omvang de electrificatie neemt Naar electrotechnisch geschoolde vakmenschen Is steeds veel vraag. Wilt U vooruitkomen? Kies dan een vak met een toekomst Stu deer dan ELECTROTECHNIEK. Onze schriftelijke vakcursussen leiden U op voor elk beroep. Vraag gratis toezending vap ons „Algemeen Prospectus" BOEKENBEDRIJF N.V. DE ARBEIDERSPERS Afd. Vakcursussen Hekelveld 15. Amsterdam PABKEB SEBVICB. BEUB8. DiMEiK. A'DBB waar zij echter waarschijnlijk door granaatscherven zijn getroffen. De lij ken liggen in lange rijen aan het strand, want men had geen tijd ze te begra ven. Het strand vertoont overal angst aanjagende sporen van den strijd en van den chaos. Helmen, gefrankeerde brieven, schoenen, kleedingsstukken, cigaretten, alles ligt in een groote rom- melboel door elkaar. Er liggen groote stapels reddingsgordels. Hier en daar liggen koffers, waarvan het deksel is opengesprongen. Tandenborstels en handdoeken liggen overal op het strand verspreid. En tenslotte ziet men gra naattrechters en kuilen, die de man nen hebben gegraven voor hun eigen veiligheid. Aan het Italiaansche front distan- cieeren de Duitsche troepen zich nu ook van den Adriatischen kustsector naar het Noorden. De operaties verloopen hier, naar het D. N. B. meldt, zonder eenigen vijandelijken druk. In het Oostelijke en centrale deel van het front kwamen, afgezien van plaat selijke gevechten, geen gevechten van beteekenis voor. Dfe voornaamste druk der Amerikaansche pantserformaties is evenals In de laatste dagen gericht op den Westelijken sector met het zwaarte punt tusschen de Thyrreensche Zee en den middenloop van den Tiber. In het Maremma-bekken forceerde de vijand de overgangen' over de Foria en ten Noorden van Viterbo drong hij naar het Bolsena-meer. Aan den Tiber ontston den evenals enkele dagen geleden bij Magliano op 10 Juni zware gevechten, toen de vijand probeerde in Noordoos telijke richting over de rivier heen te trekken. Ondanks de hardheid van de gevechten dragen de huidige gevechten in den Westelijken sector slechts het karakter van achterhoedegevechten. Zij beoogen omsingelende bewegingen van den daar snel volgenden vijand te ver hinderen. Mooi Nederland. 4- Een prachtig eeuwenoud waterrad In de omgeving van Winterswijk CNF/Z/Pax m Het Internationale Informatiebureau verneemt nieuwe successen van de Duitsche torpedomotorbooten tegen de geallieerde invasievloot. Ten noorden van Barfleur en ten oosten daarvan hebben deze booten in de ochtenduren van Zondag nog twee landingsschepen met een gezamenlijken inhoud van 6000 brt. en een torpedojager tot zinken gebracht. Voorts werden een landings schip van 4000 brt. en een schip van 3000—4000 brt., alsmede een motorgun- boat door torpedo's getroffen. Men kan aannemen, dat ook deze vaartuigen ge zonken zijn. Daarmede zijn de laatste 24 uur 9 vol geladen transportschepen met een gezamenlijken inhoud van 23.400 brt. en 1 torpedojager vernietigd. Voorts zijn de laatste 24 uur op zijn minst 110 geallieerde vliegtuigen om laag geschoten. Ook de Duitsche lucht macht voert met succes strijd tegen de geallieerde invasievloot. O.a. werd in den mond van de Seine een groot pas sagiersschip van 8.00010.000 brt. tot zinken gebracht. Honderden Britsch— Amerikaansche-soldaten sprongen in het water, doch zullen vermoedelijk meer- endeels met hun schip de diepte zijn ingegaan. Ook verschillende andere vaartuigen werden vernietigd of be schadigd. DE SCHEEPSVERLIEZEN DER GEALLIEERDEN. De Anglo-Amerikanen hebben sedert 6 Juni, het begin van de invasie aan de Normandische kust, alleen aan tot zinken gebrachte schepen behalve de twee kruisers en vier torpedojagers 29 transportschepen met een gezamenlij ken inhoud van meer dan 107.000 brt. en talrijke landingsvaartuigen verlo ren. Met deze schepen verloren vele duizenden Anglo-Amerikaansche zee lieden en soldaten het leven. TESTAMENTEN VAN NEDERLANDERS EN NEDERLANDSCHE ONDERDANEN IN HET BUITENLAND. Het Zaterdag verschenen Verordenin- ;enblad bevat een besluit van den secre- aris-generaal van het Dep. van Justitie betreffende testamenten van Nederlan ders en Nederlandsche onderdanen in het buitenland. Artikel 1 van dit besluit luidt: Nederlanders of Nederlandsche onder danen, die verblijven in het Groot- Duitsche rijk, in het gebied van des- zelfs bondgenooten in Europa of in de door de Duitsche troepen bezette ge bieden buiten het bezette Nederlandsche gebied, kunnen hun uitersten wil maken bij ieder onderhandsch stuk, mits het gedeelte van het stuk,hetwelk den uitersten wil bevat, door den erflater eigenhandig is geschreven en het stuk door hem is onderteekend. Medewerking van een openbaar ambtenaar is niet vereischt. Artikel 2 bepaalt, dat Nederlanders of Nederlandsche onderdanen, die zich in Duitschen militairen dienst bevinden dan wel volgens de hiervoor geldende voorschriften ten aan-ien van het ma ken van een militair testament met per sonen in Duitschen militairen dienst zijn gelijkgesteld, hun uitersten wil even eens kunnen maken in den vorm van een Duitsch militair testament. Dit besluit is in werking getreden en geldt voor den duur van den oorlog. Het besluit is mede van toepassing op testamenten, voor zijn inwerkingtre ding doch na 14 Mei 1940 gemaakt, voor zoover zij overeenkomstig de voor schriften van het onderhavige besluit zijn gemaakt en de erflater na de in werkingtreding van dit besluit is over leden. TELEGRAMMEN MET VERKAPTEN GELUKWENSCH. Telegrammen met kennelijk verkapte gelukwenschen zullen voortaan wor den geweigerd of cestuit, daar het ver boden is voor gemkwenschen gebruik te maken van de Rijkstelegraaf. Bij stuiting worden de seinkosten niet te rugbetaald. ONDERSCHEIDING VOOR DEN DIRECTEUR-GENERAAL DER P.T.T. De directeur-generaal der P.T.T., ir. W. L. Z. van der Vegte. is onderschei den met het kruis van verdienste der orde van den Duitschen adelaar met de ster, als blijk van waardeering voor zijn verdiensten bij de oprichting van de Europeesche postvereeniging. VIJF PERSONEN VERMIST. Sedert eenige dagen worden te Bar- neveld 5 personen vermist. Er wordt een ernstig ongeluk ge vreesd. Dinsdagmorgen vertrokken in een luxe auto, met bestemming Assen, de garagehouder H. Blankenspoor, uit Barneveld, met' de passagiers Bosman, Kooy, Tijmesen en Van Mourik,, allen uit Achterveld. Volgens informatie is het vijftal inderdaad in Assen geweest. Het spoor leidt vandaar naar Dedems- vaart, daarna echter ontbreken alle ge gevens. Daar het vast schijnt te staan, dat er dien dag nergens controle is geweest, of in beslagneming heeft plaats gehad, bestaat het vermoeden, dat de wagen te water is gereden. IN NED.-INDI8 GEÏNTERNEERDE BURGERPERSONEN. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch- mdlë geïnterneerde burgers van Neder landsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden kon den tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere be langhebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep. booden, t 17 leerling, buys, h 53 civiel ingenieur, cup, f.g. 63 militair, deppe j.c. 33 machinewerkman, derx, J.g.a. 55 ge- pensionneerd, deuten, klaas 50 gepension- neerd, deylius, w.p.t. 62 werkzaam bij hotelbedrijf, diejen, j.a. van 62 werk zaam bij cultures, dlericks, v.e. 53 werk zaam bij dept. v. marine, diermen, Jo hannes van 61 gepensionneerd, dierx, a.h. f., 53 werkzaam bij ziekenhuis, dieters, j.h. 57 werkzaam bij cultures, dietvors, l.u.l.j. 49 klerk, dikmans. h.a, 47 hoofd van een afdeeling, dillewijn, j.j. van 33 werkzaam bij cultures, dingemans. p.a. 51 schoolhoofd, dinger, g.a. 53 werkzaam bij een mij., dinger l.f.g. 53 werktuig kundig ingenieur, dirksen. dirk 54 werk zaam bij een mij., dirven, j.a. 57 gepen sionneerd, disco, a.a. 28 werkzaam bij muziek-instr.bedr., ditmar-jansse, g. 48 handelsman, docter, j.h. 20 student, doc- ter. m.w.a. 52 schoolhoofd, dodemond c.a. 22 zonder beroep, doiman, J. 55 direc teur van een mij., donselaar, f.j. van 48 accountant bij een firma, doorenbos, j.h. 46 schepeling, doorene, p.j. van 53 foto graaf, doormalen, a.j. van 60 beroep on bekend, doornboisch, b. 38 employe bij een mij., doornebos, j.c. werkzaam bij een mij., doornuns, g.a. 34 werkzaam bij' een mij, douma, jan, 37 beheerder trans portzaak, douw, pieter 50 schepeling, dreef. h.j. 55 beroep onbekend, driel, c.e. van 51 administrateur onderneming, driel, p.r.a. van 43 inspecteur, drost, sander 33 burgemeester, dubbelman, h.w. 49 inspec teur, duinen, j.g.j.h. van 58 handelsman, duinker, leendert 51 gepensionneerd, dui- vesteip, jan 56 beroep onbekend, duncker j.f. 45 werkzaam in magazijn, dunen, a.g. van 51 handelsman, dusseldorp, a 49 ad ministrateur, dusseldorp, teunis 47 werk-, zaam bij voedselvoorziening, duyn, hen- drik van 54 gepensionneerd, duyndan, t.tj46 leeraar, duynstee, s.a. 18 zonder beroep, duytsch, c.j. 51 leeraar, duyve- waard, cornelis 50 beroep onbekend, dijck, h.a. van 50 werkzaam bij hotelbe drijf, dijjers, h.j. 58 hotelmanager, dijk, c.a. van 44 werktuigkundige, dijk. van 30 onder-directeur, dijk, tunis van 58 apo theker, dijk, willem van 50 werkzaam bij een mij., dijk, w.j. van 49 inspecteur, dijkstra, frederik 36 empl. bij scheep vaartmij., geugd, j.w. de 55 werkzaam bij een mij., huysing, g.g. jr 23 werkzaam bij scheepsbouw bedrijf, hylkema, bastiaan 18 zonder beroep, iken. h.a. 39 machine werkman. jaarsma, sijtze 53 advocaat, jaarsveld, j.c. 58 gepensionneerd, jacobs, c.p. 51 werkzaam bij importhuis, jacobs, f.w.h. 54 planter, jacobs, j. 40 planter, jager. n. 45 geestelijke, jager, w. de 40 administrateur, janse, david 51 gepen sionneerd, jansen, anton 39 ingenieur bij een mij., jansen a.c.w. 52 beheerder van een mij., jansen, a.q. 19 inspecteur, jan sen, g.j. 20 student, jansen h.j. 46 plan ter, jansen, johan 23 ass. politie-inspeo teur, jansen, j.c. 53 ambtenaar, jansen, k.h. 57 zonder beroep, jansen, m.c. elec trotechnisch ingenieur, jansen, w.a. 55 werkzaam bij cultures, jansen, w.j. 48 employe, jansen, w.j. 37 loods, jansen, w. r. 38 werkzaam bij weverij, Janssen, h. 43 werkzaam bij recherche, janssen, j.w.e. 51 fabriekshoofd, jansen, w.j. 48 employe. Janssen, hendrikus 61 gepensionneerd, janssen h-j- 53 zonder beroep, jarman, j.c.m. 55 planter, jaroschka-pohl. j. van 18 student, jekel, willem 55 zonder be roep, jernei, s. 47 geestelijke, joosse, jacob 47 ambtenaar, starre, evert van der 27 mijningenieur, pardekoper, h.j. 53 plan ter, postema, j.e. 33 werkzaam bij tex- tiel-industrie. Belanghebbenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wen den tot de 5e afdeeling van het infor matie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Jul. v. Stolberglaan 27-29, 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. VACANTIEKAMPEN VAN HET N. A. F. Evenals vorige jaren organiseert het N.A.F. voor werkende jongeren ook nu zomer-vacantiekampen. In afwijking van vorige berichten worden deze watersportkampen, welke steeds één week duren, van 1 Juli a.s. af gehouden in „De Waterman" te Reeuwijk bij Gouda aan de Reeuwijk- sche plassen. Meisjeskampen worden van 16 Juni a.s. af gehouden in „Dê Liebergh" bij Hilversum. Ook deze kampen duren steeds één week. In alle kampen is beproefde leiding van jeugdleiders en jeugdleidsters aanwezig, terwijl in de watersportkam pen onder leiding van zeil- en water sportinstructeurs aan de deelnemers der kampen de kunst van het zeilen zal kunnen worden onderwezen. Het watersportkamp „Vinkeveen" is, doordat dit jaar kon worden beschikt over het grootere en beter ingerichte tehuis aan de Reeuwijksche plassen komen te vervallen. WEGENREGLEMENT EN WEGEN VERORDENINGEN VOOR NOORD HOLLAND. Bij N. Samson N.V. te Alphen aan den Rijn is verschenen de derde ge heel bijgewerkte druk van het We genreglement en Wegenverordeningen voor Noord-Holland, voorzien van marginale aanteekeningen en alphabe- tisch register, bewerkt door mr. C. Kooiman. In de omgaving van Zwaag worden reeds de eerste pruimen geplukt, die In de verwarmde kassen zijn gekweekt CNF/Kulper/Pax m Frontboekhandel In het hooge Noor den. In een Noord-Flnsche stad Is een Duitsche frontboekhandel ingericht waar de soldaten waardevolle boeken Kunnen verkrijgen Ook de Hauptfald- webel heeft zich verschillende goede boeken aangeschaft PK Janz/PBZ/R/P m Paarden. COURSES-UITSLAGEN. Winschoten: Oldambtprljs: 1. Dic tator (M. Siderius): Fioletta. Toto w. f 1.80, pl. f L— en f 1.—. Westerwolde-prijs. Eerste heat: 1. H. Smiling (M. Rozema); 2. Dictator. Toto w. f3.30, pl. fl.60 en f 1.90. Tweede heat: 1. H. Smiling: 2. Goudster. Toto w. f 1.50, f 1.— en f 1.—. Toto definitief: w. f 1.70, pl. f 1.20 en f 1.40. Groote prijs van Winschoten. I. Bruno (K. Kramer); 2. Alpenist. Toto w. f5.40, pl f3.— en f2.10. Duindigt (Zaterdag): Prijs van Ei bergen: 1. letje Scott (J. M. v. d. Berg) w. f2.80, pl. f 1.50; 2. Gretha Trothan f 1.20. Het Korthals van Schooten-memoriaal: 1. Tomi (D. Slem Jr.). w. fl.80, pl. fl.20; 2. Funiculaire f L30. Prijs van Groénloo. 1. Abdullah Scott (G. v. d. Wal), w. f5.30, pl f2.50; 2. Job f3.20; 3. Bleriot f2.30. Ortello-prijs. 1. Bosto (H. Pije) in stal- verband met Rouvry, beide w. f 2.20, Bosto pl. f 1 40; 2. Rose Queen fl.80, fl.80; 3. Belle d'Or fl.io. F G H -prijs. 1. Hollandia (J. de Vlie ger), 'w. f 2.40, pl. f 1.20; 2. Flylng Guy fl.50; 3. Gonnl D fl.50. Prettv Polly-prijs. 1. Regulatrice (R. Lock) in stalverband met Nlsouka. Beide w. f 1.30 Regulatrice pl. f 1.30- 2. Euterpe fl.20: 3. Nisouka fl.30. Prils van Borculo. 1. Evelyn Hanover (J KruithSf),w fl.70 pl. f 1-40; 2. Croton f4.30; 3. Excellent f2.10. Rodosto-prtjs. 1. Le Beguln (G. v®n IJperen), w. f 1.50; 2. Fougue; 3. Are en Cicl F G H -Drlis. 1. Guy Hanover (W. H. GeeVsenj.w £110, pil £1.10; 2. Fleetwoot f ICemprer-pprijs, afstand 1800 m.: 1. Colllgny (G. Helbers), winnend f 1,30. plaats f 1,20; 2. Baadil f 1,50. Prijs van Ruurlo. afstand 1940 m..i. Hanover's Pete (L. Ensing), w'nn" f3,70, plaats f 1,20; 2. Gretta Trothan f 1,10; 3. Gretchen M. f 2,20 Derby, afstand ca. 2400 m.: 1. Presto (R. Lock), winnend f 1,60; 2. Bibi. Prijs van Winterswijk, afstand 2620 m.: nend f5,70, plaats fl,50; 2. Nemetor 1. Premier Mars (M. Vergay), winnend f 5.70, pl. f 1.50; 2. Nemetor f 1.20; 3. Lord Malee f 1,40. De Admiraal-prijs, afstand ca. 2000 m.: 1. Le Chef (R. Lock), winnend 2.14,4, in stalverband. met Coung Phalaris, beide winnend fl,10, Le Chef plaats f 1,40; 2. Young Phalaris, plaats f 1,40. De finale der F. G. H.-prijs, afstand 2040 m.: 1. Hollandia (J. de Vlieger), winnend f3,30. plaats fl,70; 2. Hano ver's Pete f 4,90. Liverpool-prijs, afstand 3500 m.: .1. Bily (J. Pex), winnend f 3,—. Groote prijs van den Achterhoek, af stand 1520 m.: le Heat: 1. Penische (J. de Lijster, winnend f2,—, plaats fl,30; 2. Senator Norrls f2,60; 3. Guard fl.60. 2e Heat; 1. Bleriot (Klarenbeek), win nend f7,20, plasts fl,80; 2. Calumet don Juan f2,90; «3. Guard fl,.40 3e Heat: 1. Guard (G. v. d. Wal), winnend f 2.90, plaats f 1,10; 2. Calumet don Juan f 1.10; 3. Bleriot f 1,20. 4e Heat: 1. Guard, win nend f 1,40. Definitief: Guard f4,40, plaats f2,50, Peniche, plaats f 2,20. Uithuizen: Draverij A: le serie: Darwin (J. L. Bolt) f 5.90. 2e serie: Gregor Axworthy G (B. Neef) f 1.60. 3e serie: Hea Scott (K. Kramer) f 3.20. 4e serie: H. Smiling (M. Rozema) f 1.30. Finale H. Smiling, f2.50. Definitief: H. Smiling w f2.10; pl. fl.50; Hea Scott fl.80; Darwin f3.50; Gregor Axworthy G f 1.50. Draverij B: le serie: Hea Scott (D. F. Ollvier) fl.20. 2e serie: Darwin (J. L. Bolt) f 1.90. 3e serie: Friedensbote (A. Siderius) f 1.20. 4e serie: Hanover Gregor (B. Bolwijn) f 1.90 Finale: Hea Scott, f 2.40. Definitief: Hea Scott en Bruno in stal verband beide w f4.50. Hea Scott plaats llanover Gregor fl.30; Friedensbote f 1.20; Darwin f 1.50. Draverij C: le serie: Darwin (J. L. Bolt) 1.J0. 2e serie: Geluklooper (W. v. d. Velde) f 4.10. 3e serie: Qui Vlve (W. v. d. Velde) 7.40. 4e serie: Eppo Ooststar (B. Bolwijn) f 12.90. Finale: Darwin, tijd 1.11.4. f 1.90. Definitief: Darwin winnend f 5.20, pl. f2.30; Eppo Ooststar f 339.—: Gelukloo per f 6.20, MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden, 10 Juni. Gr. tarbot f 6; kl. tarbot f 5—3.50, gr. griet f 5, kl. griet f2.50; gr. tong f7.50—7; kl. tong f5.50— 2.50; muilets fl; gr. roode poon f3; kl roode poon fl.20; kl. gul fl.20; kl. mid delschol f2.50; kl. schol 2e srt. f3; Idem 3e srt. f0.80; Idem 4e srt. fo.50; gr. rog fl, alles per kg. INVULFORMULIEREN GROENTEN EN FRUIT. Het Plaatselijk Verdeelkantoor voor Groenten en Fruit maakt bekend, dat de inwoners van Julianadorp a.s. Woensdag van 10 tot 4 uur invulfor- mulieren voor het verkrijgen van groenten en fruit kunnen afhalen ln Café Van Doorn. OFF. PUBLICATIE VAN DEN IN8PEC- TEUR DER INV. EN ACCIJNZEN TE DEN HELDER. Opgave voorraden gedistilleerd. Degene, die op 15 Juni een voorraad gedistilleerd voorhanden heeft van meer dan 100 liter, ongeacht de sterkte, Is ver plicht daarvan aangifte te doen bij den Ontvanger der accijnzen binnen wiens ambtsgebied het gedistilleerd zleh be vindt. Onder „voorhanden zijn wordt begre pen het in vervoer zijn met bestemming tot inslag ln het vrije verkeer. Nadere Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de betreffende Ontvangers der se- cijnzen. De Inspecteur der Inv. en Ace. Plv. hoofdredacteur Tj. N. Adema, Alk- ras ar; chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn; kunst, letteren en wetenschappen H P. van den Aardweg te Alkmaar; sport J Werkman te Alkmaar; prov. nieuws D. A. Klomp te Alkmaar. Verantw. voor de adv.rubriek W. Ra» getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel. adv.: Mej F. Muller. Den Helder. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, onze lieve Zoon, Broer, Zwa ger en Oom, WILLEM VAN DER VLIES, op den leeftijd van ruim 39 jaar. Uit aller naam, W. v. d. VLIES. Den Helder, 8 Juni 1944. Rozenstraat 25. De teraardebestelling vindt plaats heden 12 Juni op de Noorder Be graafplaats te Haarlem. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Moeder PIETJE RAB, Weduwe van ALB. VISSER, in den ouderdom van 79 jaar. Namens de Familie VISSER. Den Helder, Sluisdijkstraat 104. Tijdelijk adres: Nieuwe Laagzijde 82 b. Schagen, 10 Juni 1944. De teraardebestelling zal plaats vinden Dins dag 13 Juni a.s. n.m. 2 uur op de Alg. Begraaf plaats te Schagen. Hartelijk dank, ook namens wederzijdsche Familie, aan Kennissen, zoowel bulten als binnen de gemeente, Per soneel der beide magazijnen en Buren voor d vele blij ken van belangstelling, bij ons Huwelijk ondervonden. J. BENEKER. J. BENEKER— BRASSER. Narcisstraat 11, Den Helder. zal op Donderdag 22 Juni a.s., des morgens 9 uur, in MUSIS SACRUM publiek en a contant verkoopen: Diverse meubilaire-, huis houdelijke- en andere goe deren. In te brengen goederen op te geven aan de heeren D. GROOT, Prof. Zeemanstr. 7, JAC. VISSER, Kruger- str. 93 of JAN VISSER, Wagenstraat 7. Bezichtiging: Woensdag 21 Juni a.s., van 21 uur. Uitvoerder van Begrafenissen, Gravenstraat 4 Koster der Gerei Kerk (Bethelkerk) ONBETAALDE REKENINGEN incasseer ik voor U door ge heel Nederland. Oók vroe ger oninbare vorderingen worden door mij thans met succes geïncasseerd. Wacht nu niet langer op betaling van de gelden, welke U toekomen. U betaalt géén kosten vooruit, doch alleen bij resultaat. MIJN SUCCES IS UW SUCCES! - Ik ben Incasso-Specialist, heb de beste referenties in alle provincies en werk vlug af. Tallooze dankbetuigingen. Zoekt Uw oude vorderin gen nu direct op en schrijft mij om inlichtingen onder motto „SUCCES" aan Ad- vert. Bur. „BOLREK", Ko ningsplein 1, Amsterdam. Bewaart dit adres! BRANDKASTEN. In- en verkoop. Veeninga, kruising Rozengracht— Marnixstraat 343, A'dam. Telefoon 40093. Het Plaatselijk Verdeelkantoor voor Groenten en Fruit maakt bekend, dat de bewoners van Julianadorp a.s. Woensdag van 10 tot 4 uur invulformulieren voor het verkrijgen van Groenten en Fruit kunnen afhalen in Café v. Doorn. De distributiestamkaarten van het hoofd van het gezin, alsmede de kaarten van de gezinsleden dienen te worden medegebracht. helpen U bij rheumatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg, baar. Laat ons ook Uw ervaringen weten! Sanita- Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. in 8 maanden I 2.05 per maand. Nieuwste schril, lelijke methode. Middenstandsdiploma f 2.85 per maand. Nederlandsche Taal en Correspondentie f 1.50 per maand, Boekhouden II.- per maand Grootste instelling in Nederland! Naam (No. Aden* 66a PMMMBM DINSDAG A.S. 6.30 UUR: Een boeiend filmwerk uit het Hooge Noorden. Een diep mensehelijke film. Toegang 18 jaar. WOENSDAG A.S. 6.30 UUR: Humor. Stemming. Vroolijkheid. In één woord een alleraardigste film. Toegang 18 jaar. NEDERLANDSCH FABRIKAAJ PIANO of VLEUGEL te koop gevr.. Br. m. opg. van kleur en merk, liefst met eenige omschrijving aan Mevr. DE GROOT, Wittevrouwensingel 41, Utrecht, Telefoon 12450. WEDSTRIJDZEILERS koopen hun tuigen door be middeling van JUNIOR VLAMING Pr. Hendrikkade 48, A'dam Tel. 49776 (2 lijnen). Geeft dan ook Uw ver zekeringen aan een HELDERSCH KANTOOR. Assurantiekantoor, Koningstr. 90 - Tel. 3404. Gevraagd een vlug, handig meisje, lfj. 16-17 j. voor d. en n. Mevr. J. c. Gonggrijp, Violenstraat 30. Te koop gevr. huiskamer ameublement, boekenkast, theemeubel, vloerkleed en sa lontafel, ook genegen de laatste te rullen voor huls- kamertafel. v. d. Reijden, Westgracht 78 Papagaaien te koop ge vraagd. Trier, Goudsbloem straat 42. Te koop roode-, spruit- en boerenkoolplanten. Joh. Die naar. Spechtstraat 4. Te koop: 2 dameshoeden, br. met wit f 2.50 en f 5, l vilten hoed f 7.50, rolveger f 15- v- d- Vrede, Ambonstr. 82. Te koop 1 p. hooge d.sch m. 38 f io, voor oude dame 2 verstelbare sleutels, een bolhamer en l klemsergeant f 40. P. Brander, Beuken kampstraat 21. Te koop aangeboden mooie ^art Lotharinger Teeltvoed ster f 35. Adres: J g Man Brakkeveldweg 39. zJe *0°p: Mod.'dameshoed, z.g.a.n., Bordeaux-rood f 15. Burghardt, Joubertstraat 33 9 W 3 J.onge konUnén, mfX n f P' St* H- Ro" roljn, Ceramstraat 60. Verloren een bruine lederen boekentasch, vóór de brug van Belle en Teeuwen. In lichtingen worden beloond. Belle en Teeuwen. Lange Vliet 15, Julianadorp. Verloren: Fietssleuteltje. Varenhorst, Ambonstraat 84. In ruil aangeboden een plu che tafelkleed voor mantel of mantelpakje maat 42-44. Bu- ter. Van Galenstraat 35. In ruil l paar nieuw ge zoolde Jongensschoolschoenen, maat 35 voor maat 37. K. Slot. Van Galenstraat 32. In ruil aangeboden 1 p. als nieuwe zijden dameskousen, o. kw. teg. l p. sportkousen of 2 p. ski-sokjes. Janssen, Gladiolenstraat 16. In ruil i p. br damessch., m. 40. z.g.a.n. voor 1 p. Idem, m. 39. Te k. 2 mod. dames hoeden f 20 en f 15. Verhorst, Fabrleksgracht 28. In ruil aangeb. l p. klnder* sch., z.g.a.n., m. 20 voor 1 P- Idem, m. 21. v. d. Vliet, Vla mingstraat 19 I P. z.g.a.n. voetbalsch., m. 44 voor l p. idem, gr. m. 42 Of 43 G. de Ridder, Lange- vliet 17, Julianadorp. In ruil aangeboden 1 paar z.g.a.n. damesschoenen maat 40 blokhak voor l paar sport schoenen maat 40 en e«n meisjesjurk leeftijd 12—13 jr. voor Idem leeftijd 15-16 Jr. H. Delver. Begoniastraat 22, na 5 uur. In ruil i paar Jongensschoe nen z.g.a.n. maat 24 voor ld. maat 25 .of 26. Roozeboom. te Schagerdwarsstraat L

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2