VAN GEELEN PBM Adverteeren doel verkoopen. GA MET UW GOUD EN ZILVER 7 JAREN GELUK. 7 JAREN GELUK. JUTTERT JES. Het Zonnewendefeest der Germaansche jeugd. Algem. Jaarvergadering TECHNICUM N.V. ARNHEMSGHE HYPOTHEEKBANK STADSNIEUWS. Na 4 jaren evacuatie. Plechtige viering te Amsterdam. 't Zand. Uit het politierapport. Vermoorde districts-komman- deur der Landwacht ter ruste gelegd. Watertoerisme beperkt. wÈêèSêSéêêÈ Mmmm, STOf' verft halfwol,zijde, katoen enz. in 42 kleuren Bij AeH. bent U „bon-af" met Uw bon! Ter reu raan vallen in Nederland. Advertentiën. H. van Leeuwen Leger des Heils bijt. samenkomst V.V. „H.R.C." NAAR Juwelier Tel.230, Schagen' Het Nederlandsche 'iimii A R N H E M 4 9 5e STAATSLOTERIJ WITTE BIOSCOOP, DE OASMAN. HET VERLEDEN. TIVOL3* Hyp. Kapitaal beschikbaar. Billijk* voorwaarden D« Directie. Personeel gevraagd Personeel aangeboden Diversen Te koop gevraagd Te koop aangeboden Het heeft weinig zin te 'ontkennen, dat diegenen der Heldersche bevolking, die sedert geruimen tijd niet in de stad aanwezig geweest zijn, iederen keer op nieuw getroffen worden door de groote mate van verwaarloozing, waarin zich een ontstellend groot aantal perceelen bevindt. Voor een deel zijn hieraan de tijdsomstandigheden schuldig, voor een ander, en zeker ook niet gering deel, een welhaast onverklaarbare nonchalan ce bij de eigenaren. Juist dezer dagen maakten wij een wandeling door de stad en speciaal lie ten wij daarbij het oog vallen op de -mingen in de straten, die gelegen zijn liter de binnenstad- Telkens moet en daarbij dan ervaren hoe schrome lijk vele perceelen verwaarloosd zijn. Merkwaardigomdat er van even veel andere huizen te zeggen valt dat de eigenaars ze, ondanks de groote moeilijkheden om aan deugdelijk mate riaal te komen, tóch in orde weten te houden. Het is merkwaardig te zien, wat een enkel kwastje verf, een enkele kieine reparatie door den timmerman weet te bereiken en in ieder geval is dit o ten aanzien van het uiterlijk der perceelen. Met de straten is het al niet i ders .gesteld. Er zijn gedeelten, waar het gras en het mos tussahen de steenen aan het groeien is -en er zijn gedeelten, waar inwoners zich de moeite getroost hebben eigenhandig bezem en mes te hanteeren, teneinde te zorgen dat de directe omgeving een niet al te verwaar loosden indruk maakte. Dat het niet de slechtste burgers zijn, die zich nog zoo veel gelegen laten liggen aan hun huizen en omgeving, is iets, dat voor zichzelf spreekt. Het is stil Jn Den Helder. Zelfs zóó dat het moeilijk wordt zich te her- •ren hoè druk, hoè levend het voor- was. En dit „voorheen" is tenslotte naar enkele jaren geleden, hoog- vier! de hoofdstraten concentreert zich eigenlijke Heldersche leven. Behalve bewoners van onze stad ziet men daar ook diegenen, die met trein of bus ge komen zijn, teneinde enkele noodzake lijke Inkoopen te verrichten. En dat zijn er, zooals men weet, niet weinigen. Het aantal van hen, die weliswaar uitge schreven zijn uit de registers van den Helderschen burgerlijken stand, doch die nog regelmatig naar hier komen om hun inkoopen te verrichten, is groot en hier mede wordt bewezen hoezeer men aan de stad aan het Marsdiep is blijven hechten. In dit verband is het merkwaardig vast te stellen, dat ook de middenstan ders dit „vasthouden'" aan de eigen stad weten te waardeeren. Het is waar lijk niet zóó, dat iedere winkelier het op prijs stelt zoo weinig mogelijk klah- ten te ontvangen en voor de „eigen" klanten geldt dit zeer zeker niet. Als bewijs daarvoor mag gelden de moeite, die menig middenstander van onze stad zich ook nü nog getroost om een smakelijke en aantrekkelijke étalage te vervaardigen. Den Helder is stil geworden ep klein! Maar dat doet niets af aan het feit, dat de gevoelens der bevolking, of deze nu hier, dan wel elders woont, dezelfde zijn gebleven. Na melijk gevoelens van groote sympa thie en gevoelens, waarin als voor naamste aanwezig is de wensch om zoo snel mogelijk terug te keeren naar de eigen stad- Vier jaren evacuatie, vier jaren oorlog, vier lange jaren van afwe zigheid hebben daaraan niets kun nen veranderen. Integendeel, de roep om terug te keeren, de wensch om zich hier we der te vestigen, zijn bfl het gros der uitgeweken bevolking grooter dan ooit tevoren. Het is goed dit feit vast te leggei) na déze vier jaren van tijdelijke ver banning. Gisteren kwamen op de Marienburg bU Danzig jongeren uit alle Germaan sche landen bijeen om het Zonnewen defeest te vieren en zich te bekennen tot den gemeenschappelüken strijd, dien zij schouder aan schouder, onder lei ding van den Führer Adolf Hitier, voeren. Gelijktijdig met deze bijeen komst werden ln de Germaansche lan den parallelbijeenkomsten gehouden, die hetzelfde verloop hadden als het Zon newendefeest op den Marienburg, alle onder het parool: „Arbeider, Boer, Sol daat". Voor Nederland werd het Zonnewende- feest, georganiseerd door den „Natlonalen Jeugdstorm" waaraan ook de Hltler- Jugend deelnam, gehouden ln het Open luchttheater Frankendael, te Amsterdam. Behalve de leider der Befehlsstelle Nle- derland der H.J., Gebietsfilhrer W. Blomquist, sprak de Hoofdstormer Van Geelkerken. De tijdsomstandigheden heb ben het echter noodzakelijk gemaakt, dat de voorgenomen massale bijeenkomst ln Nederland beperkt moest worden: ook het kleinere aantal Nederlandsche en Duitsche jongens en meisjes, dat hier te zamen kwam deed echter niets af aan de politieke en ldeëele beteekenis van dit Zonnewendefeest, op welk feest de Ger maansche jeugd zich meer dan ooit ver bonden met elkaar gevoelde. De viering van het Zonne wendefeest in Amsterdam. Bij het signaal „Geef Acht" betra den de autoriteiten het lommerrijke openluchttheater van Frankendael, waarna tamboers en hoornblazers be nevens het Jeugdstormkoor muziek en zang ten gehoore brachten. Daarna werd onder plechtige stilte het vuur aangestoken, dat zinnebeeld van de zon als levenverwekkende bron deze bijeenkomst een bijzondere luis ter gaf. Rede van Gebietsfilhrer Blomquist. Na het uitspreken van de vuurspreuk trad Gebietsfilhrer Blomquist naar voren. Allereerst bracht deze de groeten over van den Reichsjugendftlhrer Arthur Ax- mann, die op dezen zelfden dag met de jongeren uit alle Germaansche landen het Zonnewendefeest op de Marienburg in het Rijk vierde. Het zonnewendevuur, waarom wij ons hier thans geschaard hebben, aldus de Gebietsfilhrer, is vele eeuwen het aan- trekkingspunt der Germaansche mensch- heid geweest. Het is het zinnebeeld van de zon in haar eeuwigen loop, van de levensbron, van het zuiverste van het Diphtherie. In het gezin van den heer s. is een geval van diphtherie ge constateerd. Door een brugwachter van de Zuid straat werd aangifte gedaan dat een bur ger zonder toestemming de Keizersbrug losdraaide, ten einde eenige schepen te laten passeeren. De brugwachter deelde mede, dat bedoeld persoon zich reeds eenigen tijd ln de omgeving van de Kei zersbrug ophield. De man bleek in de Schagenstraet te wonen. Hij werd over gebracht naar het bureau. Geconstateerd werd dat hij niet geheel normaal was. Na verhoord te zijn werd hij weer heen gezonden. Een bewoner van de Sternstraat deed s angifte, dat zijn dochtertje van 4 Jaar niet in de ouderlijke woning was terug gekeerd. DE BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Hoéwei er reeds meerdere malen een beroep op de burgers van Den Helder is gedaan in verband met den Bloedtransfusiedienst die sinds eenige weken in werking gesteld is, wilen wij hen, die er nog niet toe over gingen zich op te geven, er nögmaals op wijzen dat het hier een plicht van iederen burger geldt. Immers, het leger van bloedgevers is nooit groot genoeg, omdat men niet weet hoezeer er in de toekomst behoefte aan zal zijn. Laten zij, die nog geen gevolg aan hun voorne men gegeven hebben, thans niet langer aarzelen of uitstellen. Het betreft hier een besluit, dat U alleen maar voldoening kan schenken! Zooals bekend kan men zich opge ven bij den heer Reinink, Loods- gracht 12, of aan het Raadhuis, afd. personeel. zuivere. Dit vuur heeft zijn warmte en zijn kracht van de zon. Dat het de harten mogen doen laaien ln dezen zwaren strijd om het besta; n. Dit is de oorlog van allen tegen allen. Het gaat, zoo riep spreker uit, om ons leven of om onzen ondergang. Laat ons dan trouw zijn aan onze soldaten, die hun leven wagen of het opofferden en laat dit offer niet te- vergeefsch zijn. Wij zullen de cultuur goederen van onze voorouders verdedi gen tot den laatsten man. Na deze aandachtig beluisterde rede zongen Jeugdstorm en H.J. gemeenschap pelijk het Germaansche strijdlied „Nur der Freihelt gehfirt unser Leben". De Hoofdstormer spreekt. De zonnewende, zoo ving de Hoofd stormer Van Geelkerken zijn rede aan, is een wet van de natuur, die door den Schepper is Ingesteld. Wanneer een van jullie daarvoor geen oog heeft, laat hij zichzelf dan herzien, want het lot ln ons leven is geen bloot toeval. Immers dan ware onze strijd zonder eenigen zin of beteekenis. Wanneer ons iets mocht overkomen, dan moeten wij de overtui ging hebben, dat ons leven een doel heeft gehad. Dit geldt altijd, maar wel ln het bijzonder in dezen tijd. Overal hoor je van narigheden, moeiten en zorgen, maar wij zullen niet twijfelen en mocht twijfel aan de nieuwe toekomst ook onze harten besluipen, dan nog zullen wij zeggen: „WU halen het eind". Wat is er niet ge twijfeld aan de vergelding, en nu zij er is, voelen wij zeer zeker welk een leed daarmede over het Engelsche volk ls ge komen. Engeland heeft echter de schuld op zich geladen met dezen verschrlkke- lijken oorlog te zijn begonnen en zijn wapengeweld te keeren tegen onschul dige vrouwen en kinderen, die het met fosfor overgoten heeft. Wanneer jullie ln de toekomst moch ten gaan twijfelen en men verwijt Jullie met den vijand te heulen, bedenk dan, wie aan den anderen kant van het Ka naal ons volk tot deze gedachte meenen te kunnen misleiden. Wanneer deze machthebbers terug zouden komen, mar- cheeren de Joden en de bolsjewisten ach ter hen aan. Dan is dit de ondergang van Nederland. Wees hard!! Jullie zitten hier niet om dit vuur ge schaard, omdat Je ouders dat willen, maar uit eigen overtuiging. Wanneer Je die niet bezit, ga dan uit onze rijen, ver volgde de Hoofdstormer zijn vurig be toog. Wees hard voor Jezelf, voor den dienst in den Jeugdstorm, zooals de soldaat aan het front, de boer, die achterbleef om de voedselpositie instand te houden, dik wijls onder de moeilijkste omstandig heden, zooals de arbeider, die hans ver van huis en gezin in Het Rijk zijn plicht doet. Wees hard, zooals de vrijwilligers der H.J.-divisie, die aan volwassen Ameri- kaansche soldaten met gevechtservaring van de Salomonseilanden het.hoofd bieden aan het invasiefront. In Drente ls de prov. comm. van de Landwacht door moordenaarshand ge vallen, bij de arrestatie van een ter rorist. Hi) had geaarzeld van zijn wa pen gebruik te maken, omdat hem dit niet lag. Aan de groeve sprak zijn weduwe. Het was zijn karakter niet, heeft deze vrouw gezegd, hij was niet hard genoeg. Maar wees jullie hard, heeft zi) besloten met gebroken stem, niet uit wraak, maar uit liefde voor ons Volk en Vaderland. En als dan de dood mocht komen, ein digde Van Geelkerken, wees dan fier, Je offer zal niet tevergeefsch zijn. Wanneer men dan vraagt: „Waarom vecht ge nog?", dankunt ge met Tijl Uylenspiegel zeggen: „De asch van Klaas klopt op mijn borst. Ik vecht, omdat ik moet!" KRIEGSVERDIENSTKRUIS VERLEEND. Onder enorme belangstelling en in te genwoordigheid o.a. van den Leider en H-Obergruppenführer en General der Polizei Rauter is Woensdag te Assen het stoffelijk overschot van den dis- trictskommandeur der Landwacht in Drente T. Buursma, die tijdens een on derzoek te Musselkanaal lafhartig was vermoord, ter aarde besteld. Tijdens de officieele rouwplechtigheid sprak allereerst de commandant der W. A„ mr. A. J. Zondervan. Spr. teekende de persoon van Buursma en memoreerde zijn werkzaamheden vior den opbouw van de W-A. en van de Landwacht. Eenvoud, eer, moed en trouw, waren in hem vereenigd. Als wij het beeld van een W.A.-man moeten op roepen zooals hij moet zijn, zullen wij aan Buursma denken. De inspecteur-generaal der Landwacht C- van Geelkerken, zeide: Wij staan hier aan de baar van een der velen, die de opdracht hadden de veiligheid van den Staat te waarborgen In het ontzettende gebeuren van dezen tijd. nu Londen brandt en in Normandië fel wordt gevochten, treft het ons toch als een der onzen valt. Buursma is ge vallen als gevolg van de ophitsing tot moord en doodslag door Gerbrandy- consorten. Wij moeten staan als soldaten. De Leider, hierna het woord nemend memoreerde de vergadering van Vrijdag j.1. in Assen. Ik heb toen gezegd, aldus Mussert, dat wanneer men iets doet voor dit volk, man belaagd of vermoord wordt. Wij hebben dit gezien met Willem van Oranje, de gebroeders de Witt en de Ruyter. Het is dus normaal dat wij nu wordan belaagd, omdat wij strijden voor ons volk. Enkele uren nadat ik dit zei, werd kameraad Buursma vermoord Hij heeft zijn leven gegeven en wij dan ken hem om dit groote offer namens de Beweging en het begrijpende deel yan het Nederlandsche volk, dat gelukkig het grootste deel ls. Het zijn slechts en kelen, die moord willen en eens zullen wij keihard met hen afrekenen. M-Obergruppenftthrer Rauter nam aan het graf afscheid van den over ledene en dankte hem voor z(jn werk iq de Landwacht- Namens den Ffihrer en den Reichsführer-H deelde spreker mede, dat de FShrer den heer Buursma het Kriegsvej-dienstkreuz 2e klasse met de zwaarden heeft verleend voor zijn plichtsgetrouw werk in dienst der Germaansche gemeenschap. Met de machtiging van de be voegde Duitsche autoriteiten maakt de inspecteur-generaal voor de scheepvaart bekend: Met ingang van heden is het verboden op de hieronder om schreven vaarwegen en meren, alsmede de aan deze vaarwegen of meren gelegen havens, met plei- ziervaartuigen, zooals kano's, zeil- booten, roeibooten, motorbooten enz. te vareh en ligplaats te ne men. Het varen ter verwijdering van pleiziervaartuigen uit de be doelde vaarwegen en meren is vooralsnog toegestaan. Tevens is het verbocfen de pleizier vaartuigen, welke ingevolge het bo venstaande uit de bedoelde vaarwegen en meren verwijderd moeten worden, in het gebied ten Westen van het Mer- wedekanaal (dit kanaal inbegrepen) ligplaats te doen nemen, op het droge te brengen of op te slaan in loodsen, bootenhuizen enz. De vaartuigen moeten derhalve on verwijld naar het gebied ten Oosten van het Merwedekanaal (bij voorkeur Loosdrechtsche plassen) worden afge voerd. Dit voorschrift geldt eveneens voor de pleiziervaartuigen, die langs de hieronder omschreven vaarwegen en meren op het droge liggen of in loodsen, bootenhuizen enz, zijn opge- \foorts is voor pleizienyaartuigen tot nadere aankondiging de vaart door de Oostelijke Ringvaart, van het gejnaal Leeghwater, in Oostelijke richting de Oude Wetering, verboden. De pleiziervaartuigen. welke bij con trole in de hieronder genoemde vaar wegen en meren, op den oever st® van of in de loodsen, bootenhuizen enz., welke aan deze vaarwegen en meren gelegen zijn, worden aangetrof fen. zullen van overheidswege en op kosten van den eigenaar naar het ge bied ten Oosten van het Merwedeka naal worden afgevoerd. Voor schade aan of verloren gaan van de vaartui- gén neemt de overheid geenerlei aan- sprakelijkheid op zich. Het gevaar bestaat, dat, indien net afvoeren van overheidswege om eenigerlei reden niet mogelijk mocht blijken; de vaartuigen in het ongeree- de geraken. De bovengenoemde bepalingen zijn niet van kracht voor de pleiziervaar tuigen, welke op een werf ter repara tie liggen. Deze vaartuigen moeten echter terstond na de reparatie naar het gebied ten Oosten van het Mer wedekanaal worden afgevoerd. De bedoelde vaarwegen en meren z|ln- De Oostelijke Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder vanaf het ge maal de Lijnden tot aan de Oude We tering, met inbegrip van de Westeinder plassen, de Oude Wetering, Braasse- mermeer, Paddegat, Woudwetering, Heimanswetering, Oude Rijn vanaf Koudekerk tot aan de Gouwe Sluis, de Gouwe tot aan het Verbindingska naal het Verbindingskanaal en de Hollandsche IJssel vanaf het Verbin dingskanaal tot aan de Nieuwe Maas^ PROJECTIEL ONTPLOFTE. Negen gewonden. In de buurtschap 's Gravekoop, onder de gemeente Reeuwijk, vond de veehouder C. van den Heuvel Zaterdag een projectiel. In plaats hiervan onmiddellijk aangifte te doen bij politie of militaire-instan- ties, nam hij het ding mee naar huis- Zijn zoon Leo bracht het voor werp mee naar de schuur van den veehouder L. van Wijngaarden, waar een aantal, arbeiders tijdens het schaftuur verbleef. Een van hen be ging de onvoorzichtigheid het pro jectiel te onderzoeken. Het gevolg was een explosie, waardoor 9 der aanwezigen verwondingen opliepèn. Zwaar gewond werden de echtge- noote en een zoon van den veehou der van Wijngaarden, verder de arbeiders Koops en diens zoon en Degenkamp, uit Oudewater. De arbeiders van Duren uit Drie- brugge, een tweede zoon van Van Wijngaarden, C. en L. van den Heu vel, allen uit Reeuwijk, werden licht gewond. De slachtoffers zijn naar'het van Ittersonzieken'nuis in Gouda vervoerd. Bij de Arbeidsmannen van de nieuwe lichting Theorie over land en volk CNF/NAD/Hofmeester/Pax m PHARM. FABR. J.B.KREVEB AMSTERDAM Eigen tahtieken - 250 ffliatei Anglo-Amerikaansche vliegers hebben Dinsdag in Nederland wederom ln scheervlucht terreuraanvallen met boordwapenen op verkeersmiddelen en voorbijgangers op den openbaren weg gedaan. Daarbij werden 9 Nederland sche burgers gedood, 16 zwaar en een vrij groot aantal licht gewond. PREMIE-KEURINGEN VAN PAARDEN. Dinsdag was het voor de paardenfok kers van Schagen en omstreken een be langrijke dag. Op .'de markt te Schagen werden nl. de premiekeuringen gehouden, uitgeschreven door de afdeellng Noord- Holland van de V.L.N. Er bestond voor deze keuringen een zeer groote belangstelling. Het aantal In schrijvingen was ruim 100 en in de ver schillende rubrieken waren heel mooie dieren te bewonderen. De paardenliefheb bers hebben de verrichtingen van de ter keuring aangeboden paarden met veel belangstelling gevolgd. Wij gelooven wel, dat deze dag als uitstekend geslaagd kan worden aangemerkt. Plv. hoofdredacteur TJ. N. Adema, Alk- me ar; chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn; kunst, letteren en wetenschappen H P. van den Aardweg te Alkmaar; sport J. Werkman te Alkmaar; prov. nieuws D. A. Klomp te Alkmaar. Verantw. voor de adv.rubrlek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel. adv.: Mej F. Muller, Den Helder. De Heer en Mevrouw DE WINTER geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter TRIJNTJE. Sassenheim 21-6-'44. Berkenlaan 6. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter SOPHIA CAROUNA. F. FELKERS A. FELKERS— TIMMERMANS. Den Helder, 20 Juni 1944. Burg. Houwingsingel 68, tijd. Gem. Ziekenhuis „Parkzicht". Met groote vreugde geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje HANNY. G. VEENSTRA. A. VEENSTRA—GOMES WIMMIE. Den Helder, 20 Juni 1944. Lombokstraat 7. 25 Juni verloven zich NELLY v. d. BUUSE en KAREL GRANDIA. Den Helder, Joubertstraat 8. Alkmaar, Wollebrandtstraat 10. A. WIERSMA en A. WIERSMA—BEIJE zeggen* mede namens hun wederzijdsche familie, har telijk dank voor de vele blijken van belangstelling, in het bijzonder van de E. H. W. V. „de Jutter", bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, Juni 1944. H. Treubstraat 13. GEYR. FLINKE HULP in de huishouding, voor dag of dag en nacht. Goed loon J. TISSEN, Soembastr. 8, Den Helder Uitvoerder van Begrafenissen. Gravenstraat 4. Koster der Geref. Kerk (Bethelkerk) Spoorgracht 35. DONDERDAG 22 JUNI, 7.30 uur n.m.: geleid dcor de Hoofdbestuurders Brigadier en Mevrouw J. SMAëL. ZONDAG 25 JUNI ajs., 's morgens 10.30 uur precies in Casino. Aller opkomst gewenscht. Verzilvering Vacantiebons. In verband met de loon derving tijdens de a.s. Bouw- vakvacantie, kunnen de ON- georganiseerde bouwvakar beiders ALLE in hun bezit zijnde vacantiebons van het Fondsjaar 1943-1944 inleve ren te: Den Helder: 3 Juli van 5— 6 uur n.m.; 4 Juli van 57 uur n.m.; 5 Juli van 68 uur n.m., Spoorgracht 34. Losse bons worden ge weigerd. Opplakkaarten verkrijgbaar aan de bekende adressen. l*fdl schriftelijk op voer technische examens én beroepen - BOUWKUNDE WEG- en WATERBOUW. KUNDE WERKTUIGBOUWKUNDE ELECTRO- TECHNIEK CHEMISCHE TECHNIEK ZUIVEL. TECHNIEK - TUINONTWERPER MOD. RECLAME hjjïïï!* DIRECTIE: C. I. ROTSHUIZEN EK F. WIND Vraag Prospectus 106 TREKKING VAN WOENSDAG 21 JUNI 1944 VIJFDE KLASSE 1H? TREKKING HOOGE PRIJZEN f 1500— 21653. f 1000— 1812. 4558. 10933. 21588, I 400 9660, 24826. f 200 4927, 11474. 14128. 17177, 25038. I 100- 1654, 9901. 10899 122S7. 13115. 13499. 18240. 22703 22928. 23S02. 23889. 25301 PRIJZEN VAN f 80— 1084 1218 1277* 1348 1394 1694 1727 1761 1784 1792 1950 206? 2358 2383 2375 2397 2406 2460 2471 2478 2532 2624 2756 2825 2833 2913 2933 3007 3055 3103 3109 3260 3280 3541 3585 3625 3726 3914 4003 4114 4151 4215 4401 4498 4585 4586 4829 4841 5001 5035 5132 5135 5199 5426 5427 5544 5656 5716 5727 5914 6060 '6108 6111 6138 6244 6432 6592 6819 6620 6655 6903 6981 7007 7131 7188 7203 7228 7248 7340 7486 7563 7601 7802 7858 7872 7877 7882 8152 8173 3243 8416 8421 8429 8463 8605 8938 9078 9095 9180 9181 9229 9291 9324 9451 9502 9552 9603 9720 9852 9905 9912 10254 10353 10440 10571 10592 10620 10676 10794 10848 10876 1090S 11027 11066 11181 11357 11652 11656 11856 12329 12465 12524 12654 12691 12705 12782 12804 13004 13102 13123 131R4 13186 13196 13278 13318 13348 13397 13516 13592 13652 13732 13773 13823 14071 14073 14101 14190 14584 14564 14792 14810 14814 14991 15004 15063 15070 15273 1534P 15410 15618 15760 15849 16037 I608R 16178 16201 16212 16248 16320 16382 16454 16457 16472 16520 16528 16643 16654 16657 16835 16845 16974 17044 17068 17235 17268 17315 17340 17374 17458 17471 17547 17567 17611 17627 17840 17698 17814 17894 17999 18125 18223 18271 18533 18717 18764 18789 18850 18869 18896 18928 18957 19074 19172 19188 19199 19274 19516 19557 19692 19695 19728 19822 19829 19855 19879 19893*20020 20076 20106 20332 20435 20523 20758 20819 20873 20925 21149 21273 21312 21419 21432 21491 21533 21565 31616 21629 21631 21733 21996 22351 22551 22565 22597 22616 22637 22708 22766 22873 22957 23016 23077 23151 23218 23243 23318* 23707 23777 23966 23980 24093 24126 24227 24298 24409 24622 34695 24767 24805 24937 25008 25082 25145 25383 25420 25925 25945 Zaterdagmiddag 2 uur: Lachen! Lachen! Lachen! Lachen! THEO LINGEN #en HANS MOSER Toegang iederen leeftijd. Zaterdagmiddag 5 uur: Heinz Rühmann laat U brullen van het lachen. Toegang 18 jaar. Zondagmiddag 2 uur en 5 uur: ZARAH LEANDER in de prachtfilm Toegang 18 jaar. Zondagmiddag 5 uur: Toegang iederen leeftijd.. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENSTEN. DISTRIBUTIEKRING DEN HELDER. Uitreiking nieuwe distributiestamkaarten te Anna Paulowna. Op hét distributiekantoor te Anna Paulowna zal ip Vrijdag 23 Juni 1944 van 10.3013 uur een na- litreiking worden gehouden van nieuwe distributie stamkaarten en inlegvellen. Voor het verkrijgen dezer bescheiden moeten worden overgelegd de oproepingskaart, de oude dis- Iributiestamkaart en door personen boven 15 jaar het persoonsbewijs. Personen boven 15 jaar moeten persoonlijk ver schijnen. Personen, afkomstig uit Den Helder, die aldaar hun nieuwe distributiestamkaart hebben ontvangen en die thans in het bevolkingsregister van Anna Paulowna zijn ingeschreven, moeten deze stamkaart met inlegvel op bovengenoemden dag en tijd inruilen tegen een stamkaart van de gemeente Anna Paulow na. Gevraagd een» Jongen voor de wérkplaats en loopwerk. Zuidweg, Sluisdijkstraat. Mevr. Nijpels, Sumatrastr. 6, vraagt een werkster voor 2 morgens of 1 dag p. week. Meisje zoekt bezigheid vóór 4 middagen per week. Liefst kinderen verzorgen of naaien. Brieven onder no. 744-H bureau van dit blad. Gymn. schoenenbeurs. Rui ling en inkoop gymn. schoe nen, ook aparte 1. en r. ex. Tevens te koop gevraagd lee- ren ballen met of zonder bin- nenbal maat 2 en 3. Dagel. (beh. Zaterd.) van 1-2 uur Enklaar, Lorentzstraat 68. In ruil: 2 jongenson'der- broekjes en Jpngenspakje, leeftijd 6 jaar, voor een overhemd met los boord maat 31'/i of ondergoed leef tijd 20 jaar. L. de Kók, Jan- zenstraat 82. Ruilen: 1 paar damesschoe nen maat 37 voor 1 paar Jon gensschoenen maat 35 Neb- beling, Tuinstraat 27. In ruil: middenmaat fanta siebroek tegen Idem grootere maat; z.g.a.n. damesmantel maat 42-44 tegen een regen mantel. dito maat. Backer, Rijksweg 51, Vlotbrug De Kooy. In ruil een zuiver wollen damesstrandbroek voor een in goeden staat zijnde dames zomermantel maat 42-44. Ger ritsen, Cronjéstraat 21. In ruil aangeboden 2 paar kinderschoentjes maat 18 en 21 voor 2 paar Idem maat 23 en 24. C. Abbenes. De Ruy- terstraat 63. Wie ruilt 1 paar meisjes schoenen maat 34 voor 1 paar kindersch. maat 19-20; wijn rood wollen badpak (als nw.j voor trainingspakje leeftijd l'/s jaar; l paar meisjesre genpijpen voor 1 paar gym schoenen maat 39. D Pur- mer, Landbouwstraat J8, Ju- lianadorp. In ruil 3 prachtige zware lakens voor mantel of win terjas maat 44-46, Mevr. Hid- des. Jan ln 't Veltstraat 3«. In ruil Jongensbovenbroek- je leeftijd 3 jaar voor over hemdje leeftijd 5 jaar. C. Bak, Goudsbloemstraat 22 vóór 2 of na 5 uur. In ruil een damesregenjas maat 40 en een Imitatie bont- Jasje voor een in goeden staat zijnde zomermantel mt. 42. Stins, Klaas Duitstr, 2?.. Wie ruilt l z.g.a.n. heeren pantalon, gewone maat, te- gen een damesjapon maat 40/42. Visser, Rozenstraat 4. In ruil 1 paar meisjessch. maat 36 voor maat 37; lpaar hooge Jongenssch. maat 23 voor lage maat 23 of 24. Te koop gevraagd een blauw gympakje, leeftijd 14-15 Jaar. Kalis, Lijsterstraat 38. Verloren een rechter grijze glacé heerenhandschoen. In lichtingen worden beloond. Spoorstraat 63. Gevonden een wandelwa gentje. Tegen advertentiekos- ten terug te "bekomen: Stins, Klaas Duitstraat 21. Verloren op Bassingracht roodbruin kindertaschje met inhoud. Inlichtingen worden bel. Adres: Bassingracht 71. Vermist een sleutelbos. Te rug te bezorgen: Steenhou werij, Van Heem'skerkstr. 54. Te koop gevraagd een goed onderhouden kinderwagen. P. van Zanten, Jan in 't Velt straat 133. Hondenliefhebber vraagt Jongen Herder te koop, ras zuiver. Brieven met prijsop gave aan Gelens, Gouds bloemstraat 23. Te koop gevraagd een vloer kleed, 12- of 16-els. Vaars, Meerweg 10, Anna Paulowna. Te koop gevraagd 1 paar heerenregenpijpen en een goede buitenband 28xl«/«. D. Purmer, Landbouwstraat 6, Jullanadorp. Te koop gevraagd 1 paar ln goeden staat zijnde 'kinder schoentjes maat 20 of 21. A. S. Tesselaar, Jan Verfallle- weg 7. Te koop i paar in goeden staat zijnde damesschoenen maat 41 f 10. In ruil 1 paar bruine rijglaarsjes maat 28 ver 1 paar kinderschoenen maat 21-22. w. Pronk, De Wetstraat 5. Vóór 12 of na 5 uur. Te koop een plusfours en vestje f 30. In ruil aangeb. 1 paar z.g.a.n. hooge Jon gensschoenen maat 38 voor z.g.a.n. sportschoenen maat 39. Ufkes, Begoniastraat 64. Te koop 2 konijnenhokken f 12.50. L. Bruin, v. d. Ham straat 5. Te koop een mandollhe- banjo f 50, Reede, Java- straat 100. Te koop een z.g.a.n. dames hoed c 15. Te bevr. na 7 uür: J. Tukke, Molengracht 29. Te koop een kinderwagen 60. Na 4 uur. Gelmers, v. Galenstraat 103.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2