FRODE Naaimachine CERESAN MORKIT Zaadhandel KOORN, lÓlOCUffl In JULI? Leider van Arbeidsfront neemt handschoen op. tandpasta met dispergon tegen tandsteen Lewenstein, Wat zaaien we JLTTERTJES. STADSNIEUWS. De tentoonstelling in de Leeszaal. Uit het politierapport. K. V. H. promoveert. Gereformeerde Zondag school. Middenmeer Texel. Advertentiën. RECHTSZAKEN. Post voor vrijwilligers. Nieuws m t kort. „KWALITEIT* Is het kengetal van U geeft twee lakens LEEMANS, Sluisdijkstraat 73. HUIZEN D URWAARÖER PRINS Meisje defect? u MERCüStiUS, Westerplantage 38a, Leeuwarden KRIJT dubb. gew. of luchtstofkrijt. SERNO'S Ook kiemschimmels en graOnziek- ten bedreigen Uw oogst. Behandel Uw zaaizaad daarom thans met Gereformeerde Zondagsschool. Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Ruilen. fff v. i Paar damesschoenen lage hak maat 39. Kok Ko ningdwarsstraat 16, Diversen lederen das geopend Wu vestigen er de aandacht op, dat de tentoonstelling, gewijd aan Bem- brandt, deze week gehouden in de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, lede ren dag toegankelijk is. Het blijkt dat velen meenan, dat men een speciale uitnoodiging noodig heeft om de expositie te bezoeken doch dit is niet zoo. Een ieder is har telijk welkom en gezien het feit, dat men er in slaagde nog zooveel goede werken over Rembrandt bijeen te garen mogen wij er zeker op aandringen dat weel mogelijk stadgenooten gedu- «le deze week een bezoek aan de in- lelling in de Breewaterstraat brengen. Men zal zeker niet teleurgesteld wor den. Integendeel! - Diverse perikelen. iemand uit de Goudsbloemstraat kon van politiezijde een bekeuring in ont vangst nemen terzake van het zich voortbewegen op een rijwiel, zonder op rirarvoor in aanmerking komende ogenblikken het voornemen te kennen te geven van richting te willen ver anderen. Een heer uit de Bothastraat kwam bij de politie zijn nood klagen, dat een hond, woonachtig in de Molenstraat hem bij het wandelen door laatstge noemde straat in het been had gebeten; er was wel geen direct levensgevaar aanwezig, doch het had ook anders kunnen zijn, als hij den hond maar den tijd gelaten had; den eigenaar van het ondier-in-spé wordt met klem geadvi seerd de noodige maatregelen te nemen om herhaling van dergelijke bijtpartijen te voorkomen- Ten slotte heeft een bewoner van de Sperwerstraat aangifte gedaan, dat te zijnen nadeele twee langooren waren ontvreemd. Onze plaatselijke korfbalvereeniging K. V. H- is bij keuze gepromoveerd naar de derde klasse van den 'Nederl. Korfbal Bond. Zooals bekend waren de vereenigin- gen, die niet in den N. K- B. speelden gedupeerd door het feit, dat zij tegen sterkere reserve-twaalftallen moesten spelen dan theoretisch mogelijk was. En doordat K. V. H. desondanks kans zag bijna met den kampioenstitel te eindigen besloot de algemeene verga dering, onze menschen te doen promo- veeren. Een fraai succes voor K. V. H en een reden temeer om zich bij de training geheel en al te geven. De Gereformeerde Zondagsschool hoopt Woensdagmiddag den leerlingen van de af deelingen Jan in 't Veltstraat, Violenstraat en Rehobothkerk een ge- zelligen middag te geven. Het ligt in de bedoeling, dat den kin deren een verhaal zal worden verteld, terwijl ter afwisseling tractaties zullen worden aangeboden. Teneinde dit laat ste mogelijk te maken, worden de ouders verzocht, hun kinderen een broodbonnetje mede te geven. De kinderen moeten vóór 5 uur aan wezig zijn in de Rehobothkerk, Fa zantenstraat. POGING TOT DIEFSTAL. De 21-jarige boekbinder N. T. uit den Helder, een keurig gebrild jongmensch in geel windjak en bruine broek, had zich Maandagmiddag voor den politie rechter mr. de Frieles, wegens poging tot diefstal te verantwoorden. Met, een minder gunstig bekend staand persoon, die een oud pakhuis, waarin ijswafels vervaardigd worden, had opengestoo- ten, was hij dit pakhuis binnen gegaan. Voor de politie had hij verklaard, dat hij de bedoeling had, daar een paar ijswafels te eten. Thans bekende hij, dat hij in het pakhuis reeds dadelijk tot het inzicht was gekomen, dat hij deel had aan een ongeoorloofden kwa jongensstreek. Hij had dan ook niets genomen en toen later de politie in de straat verscheen, was hij automatisch met den ander aan den haal gegaan. De officier mr. de Brueys Tack acht te de poging tot diefstal bewezen; re kening houdende met den persoon van verdachte, die een goeden indruk maakte, wilde hij ditmaal volstaan met een geldboete. Eisch 30 of 10 dagen. Vonnis 25 of 10 dagen. Opera-concertavond. Dat de belang stelling van het publiek steeds meer trekt naar het betere, blijkt uit het vol gende. Het is de directie van Hotel „Smit" gelukt beslag te leggen op een buitengewoon vocaal programma. De vol gende personen zullen o.a. als solisten optreden: de buitengewone en hier reeds bekende zangeres Marie Kliffen verder van de Nederlandsche Opera: Ge- rard Groot, Gerard van Mantgem. Uitgevoerd zullen worden gedeelten en populaire aria's uit de meest bekende opera's. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Pieter Kroon, 84 jaar, geh. m. F. Kooiman. Pieter Vermeulen, oud 17 maanden. Geboren: Maria E„ d. V. B. H. Boks en J. Huisman. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paal, een paar schoenen. GEÏNTERNEERDE BURGERS IN NED. INDIOê. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch- Indië geïnterneerde burgers van Neder landsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden kon den tot opheden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belang hebbenden hier te lande niet worden op gespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep. drees, jan van - 48 - klerk bij een maat schappij, ite, j.p. - 38 machinewerkman, lodeizen, e - 50 - fabrieksingenieur, loe- vendie, j.h. - 40 - hotelhouder, lohr, j.h - 50 - werkzaam bij een maatschappij, london, a.j.a. - 47 - handelsman, lubbers j.p.d. - 55 - hotelhouder, lugt, a.1. van der - 52 - ambtenaar, lugt, j.a. van der - 22 - student, luiken, n. - 35 - leeraar, lui ting, albert - 54 - gepenslonneerd, luken b.h. - 62 - fabrieksdirecteur, luksenborg jan - 55 -werkzasm bij cultures, lybrink, h.w.e/ - 41 - directeur handelszaak, lur ken, iw.j. - 52 - werkzaam bij cultures, luurs, t.a. - 60 - gepenslonneerd, luxem- burg, e.j.m. - 49 - handelaar, luxinger, s. 34 - machinewerkman, luyckx, l.t.m. - 47 - schoolhoofd, luyckx, w.l.l.m. - 19 - student, luyt, h.y. - 58 werkzaam bij een maatschappij, maanen, a.f. van - 55 - scheepsbouwemploye, maas, a.m.w. - 52 - werkman, maas p.j.j. - 18 - student, maa- sen, theodorus - 57 - bouwkundigingenieur, maastrigt, j.h.h. van - 33 - machine-werk man, maat, nieolaas - 43 - machinewerk man, maclennan, cornelis - 20 -student, mager, jan - 19 - student, makier, c.h.k 50 - suikeremploye, manders, c.p. - 48 - tuinemploye, manuel, j.c.e. - 57 - gepen slonneerd, marckelbach, n.a. - - sche peling, marcus e.b. - 36 - werkzaam bij cultures, maree, a. - 67 - tuinemploye, markee, norman - 18 - student, marke- stjjn, cornelis - 52 - inspecteur gevangenis wezen, marks, f.c. - 66 - inspecteur, marle, e.f. van - 40 - spoorwegingenieur, marle, h.j. van - 43 - handelsman, marsman, p.h. - 7 - fabrieksingenieur, martens, j.1. - 55 - fabrieksemploye, martens, marten - 18 - student, mayer, p.o. 43 - employe ijzer gieterij. mee, t.h. van der - 45 - gepen slonneerd, meelis, f.j. - 54 - employe bij een maatschappij, meer, a.a, ter - 38 - winkelier, meer, l.a. van der - 44 - machi nereparateur, meereboer, j. - 41 - ambte- nafr, meeren, h.c. ygn der - 52 - admini strateur onderneming; meerstadt, g.j. - 46 - apotheker, melis, p.h.c. - 47 - eleetro- technisch ingenieur, melis, w. - 57 - leeraar, mella, j.r. - 17 - assistent dokter, menting, h.j. - 50 - leeraar, merkens, j. - 53 - schoolhoofd, metz, a. - 5i - werkzaam in ziekenhuis, meulen, alb.ert van der - 34 - werkzaam bij melkbedrijf, meulen, albert van der - 34 - werkzaam bij melk- Strijd tegen den kapitalistischen vijand „De kapitalistische vijand voor Euro pa's poorten". Aldus is de actie geti teld, welke het Nederlandsche Arbeids^ front dezer dagen heeft ingezet en bin nen welker kader te Amsterdam, in Bellevue, een openbare vergadering was belegd, waarin de leider van het N. A. F., de heer H. J. Woudenberg, het woord voerde. Breeder en ernstiger dan gewoonlijk noemde de Arbeidsfrontleider het on derwerp, dat hij in deze bijeenkomst wilde behandelen. Wij zijn gewend, wat kléin te zien en daarom kunnen wij ons de ontzaggelijkheid van de worsteling om Europa moeilijk voorstellen. Liefst zouden de meesten van ons zich volko men isoleeren. maar dat kan nu een maal niet in een volksgemeenschap, die zoodanig is geworden, dat het lot van den Europeaan ook het lot van den Nederlander is. In het kort de diepste oorzaken van het huidige wereldconflict belichtend, wees de spreker op aen toestand waar in ruim tien jaar geleden het Duitsche volk zich bevond, tot er een man, een eenvoudig arbeider, opstond, niet met groote woorden en holle leuzen, maar met een nuchteren zin voor de reali teit- Hij maakte zijn volk duidelijk-, dat niet kapitaal en goud maar arbeid het wezenlijke is van het volksbestaan. De ze geweldige revolutie ontlokte zooveel weerstand, dat deze tenslotte in een hevigen strijd ontbrandde. Voor ieder die iets verder kijkt, is.»het duidelijk, dat deze oorlog er een is tusschen ka pitalisme en socialisme. Zijn betoog vervolgende, wees de heer Woudenberg er op. dat de kapita listische vijand vóór_de poorten staat, maar ook daarbinnen, als een vijfde colonne, hetgeen de spreker met enke le voorbeelden wilde staven Weliswaar is net niet mogelijk, de loonen te verhoogen met een ver hooging over de geheele linie zou trou wens de arbeider geen pqndje boter en geen aardappel méér krijgen maar het N. A. F. strijdt voor het bestaans minimum. Nu waren bij een meelfa briek te Schiedam de loonen f 4—f 5 bedrijf, meulen, a.j.a.j.a ter - 50 - scheeps kapitein, meulen, j. van der 37 - school hoofd, meulen, o. van der - 18.- handels- man, meulen, Willem van der - 53 - schoolhoofd, meulenaarsgraf, p.w.j. - 19 - handelsman, meuws, h.t.j.m. - 43 - fa brieksingenieur, meyer, a. - 56 - directeur gevangenis, meyer, f.e. 58 - gepenslon neerd, meyer, f.w. - 61 - gepenslonneerd, meyer, j. - 66 - werkzaam bij spoorwegen, meyerink, johan - 31 - accountant, meyers, g.k. 36 - handelsman, meyers, h.j. - 37 - employe bij een maatschappij, michel, a. p.f. - 60 - klerk, middeldorp, t.h.n. - 55 - gepenslonneerd, middelkoop, gerardus - 56 - gepenslonneerd, middelkoop, t.a. - 24 - schepeling, mirande, cornelis -48-7, moet, s.c. - 64 - handelsman, mol, h.j. - 44 - werkzaam bij een maatschappij, mole naar, h.f.h. - 19 - student, molleman, h. 61 - telefooningenieur, moller, g. - 38 - employe handelszaak, molsbergen, h.j. 53 - schoolhoofd, mone, b. - 19 - zonder be roep, mone, e. - 62 - autoreparateur, mone, e. - 18 zonder beroep, mooi, w.d. - 50 - leeraar, mook, j.e. - 41 - hoofd in formatiekantoor, moria, g.j.w. - 61 - zon der beroep, mij, j.d. van der - 58 - werk- zafm bij cultures, mije-rokus,.jan van der - 53 - werkzaam bij theefabricage, mijn- hart, o.g. - 53 - gepenslonneerd, otten, hendrik j 50 - gepenslonneerd, otten, jo- sephus - 35 - handelsman, ottenhof, h.j. 47 - klerk, ottes, h. - 56 - zonder beroep, rees, j. van - 18 - zonder beroep, reeu- wijk, a.g. - 57 - gepenslonneerd, reiman, arie - 18 - student, reiman, kees - 19 - student, vasloon, hugo - 43 - bouwkundig ingenieur. Belanghebbenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wen den tot de Ve afdeeling van het Informa tie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Juliana van Stolberglaan 29, 's-Gra- venhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voor namen, geboortedatum, beroep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneer den. lager dan elders, hetgeen het N. A. F. ter kennis van den Gemachtigde voor den Arbeid bracht, die daar met in gang van 19 Juni j.1. een nieuwe, ver hoogde loonregeling voorschreef. Daar op kwam van de directie der fabriek het dreigement, dat de verstrekking van gratis brood aan de arbeiders zou wor den ingetrokken. Het N. A F. werd militant, vroeg een bedrijfsappèl te mo gen organiseeren, doch dit verzoete werd afgewezen. Daarop aldus de leider van het Arbeidsfront hebben wij met behulp van onzen geluidswagen, voor de poort der fabriek een bedrijfsappèl gehou den, dat een schrijven van een advocaat tot gevolg had. Weer trokken wij er met den geluidswagen heen en twee dagen later volgde een deurwaardersexploit. Voor de rechtbank te Rotterdam gedag vaard, wil de rechter ons de kwestie onderling doen uitzoeken. Maar, aldus de heer Woudenberg, dat doen wij niet. Want als er hier van een onrechtma tige daad sprake is, dan zeker vin de zijde van den fahi 'kant. In elk ge 'ai heeft de Gemachtigde voor den Arbeid hem wegens niet doorvoeren van de voorgeschreven loonregeling een boete opgelegd die niet zuinig is Voor diegenen, die misschien zou den denken, dat het N. A. F. weer tot den klassestrijd was terugge keerd, wilde de spreker erop wij zen, dat de oude vormen van socia lisme alle ten grondtoon hadden: neem de bezittingen af, dan is alle ellende voorbij. Zij zijn er niet In geslaagd, konden ook niet slagen. Daartegenover staat het nieuwe so cialisme van dien eenvoudigen Duit- schen arbeider: Laat den menschen hun bezit, maar zorg, dat zij het gebruiken voor de gemeenschap. Zoo is ook de opvatting van het N. A. F., aldus de heer Wouden berg. Die het niet goed gebruikt, gaan wij te lijf, nu met geluidwa gens, maar eens nog op een andere wijze. Wij willen geen klassenstrijd, maar willen zij dien, dan kunnen ze ons krijgen. (Applaus). Het is onderzijds noodig, aldus eftu digde de heer Woudenberg, kleur te bekennen. Deze oorlog wordt door Duitschland niet verloren, omdat die zelfde eenvoudige arbeider, die het „wonder" in het Duitsche volk wrochtte, thans ook aan het hoofd staat van al die soldaten. Wij winnen dezen strijd voor het N. A. F. en ook tegen die kapitalisti sche vijanden die voor of binnen de poorten van Europa staan. Met een enthousiast applaus be tuigden de aanwezigen hun instem ming. De provinciale leider van het Ar beidsfront. de heer W. Piersma, die ook het openingswoord had gesproken, dankte ten slotte den heer Wouden berg voor zijn gloedvol betoog. VERNIELING. „Ja mijnheer," aldus de verdachte E. v. d W. Maandagmiddag voor den politie rechter Mr. de Frieles „Ik heb de rui ten bij het kadaster op de Nieuwesloot stuk geslagen. Ik ben echter zeer drif tig. Het was op 30 Mei en er gingen vliegmachines over. De ambtenaren, die daar werken, schenen daar plezier in te hebben en met mij was dit niet het geval. Ik heb toen tegen..;_hen gezegd: „ga aan Je werk" en een van hen zei- de toen tegen mij: „leelijke rot-N. S. B-er." Ik werd toen kwaad en sloeg de ruiten in, maar ik heb ze later be taald. Hier is de kwitantie. De officie/ Mr. de Brueys Tack: „De man ontkent de grievende woorden tot u te hebben gesproken." De verdachte: „Ik heb een getuige opgegeven, die het gehoord heeft; waarom wordt niet. niet gehoord?" De politierechter las het uitvoerige procesverbaal voor, waaruit de juist- Het H-Ersatzkommando Niederlande, Den Haag, maakt bekend, dat de volgende ricbtlUnen voor de veldpostverzending aan vrijwilligers en frontarbeiders Sel<je": (alle vroegere richtlijnen zijn ongeldig). Adres: H-Feldpost An das jj-Hauptamt. Maastricht Zur Weiterleitung an: Dienstgraad: Naam: Veldpostnr. of adres: De afzender moet vermeld worden. Dit geldt alleen voor gen aan ^-vrijwilligers en jj-frontarhel ders. Andere postzendlngen »aan '^?en van de weermacht, marine. Luftwaffe, N.S.K.K. enz.) mogen niet over Maas tricht gestuurd worden. Aan de ontvangers met een veldpost- nummer mogen slechts pakjes tot 190 gram gestuurd worden. Zijn deze pakjes zwaarder dan 20 gram, dan Is een .,Zu lassungsmarke" noodig. Zendingen boven 20 gram ook met „Zulassungsmarken naar het Westfront, zijn niet toegestaan. Kranten en tijdschriften moeten als dus danig te herkennen zijn, dus met een kruisband te verpakken; Iedere zending mag niet meer dan 100 gram wegen. Een „Zulassungsmarke" ls hierbij niet noodig. Luchtveldpostbrieven moeten van 2 luchtveldpostzegels voorzien zijn en het opschrift „Luftfeldpost" dragen. Aan ontvangers met een adres, dus geen veldpostnummer, kunnen pakjes tot 1000 gram voor 15 ct. en van 1000 tot 2000 gram voor 40 ct. porto gestuurd worden. Zulassungsmarken zijn niet noodig. De veldpostzendingen worden door alle Dienststellen der „Duitsche Dienstpost" en de Nederlandsche Post (P.T.T.) aange nomen. Geldbedragen aan H-vr^jwilligers kunnen door veldpostwissels bi) de bureaux der Duitsche Dienstpost overgemaakt worden. heid van beklaagdes bewering niet bleek. De officier": „Als er menschen naar vliegtuigen staan te kijken, behoeft u niet te zeggen: „ga aan je werk-" Verdachte: „Maar zij vonden het mooi en ik vond het niet mooi". De officier: „Daar hebt u niets mee te maken." De rechter: „Dus u was zoo driftig, dat u niet wist wat u deed. Bent u zoo gauw driftig". Verdachte: „Ja, dat ben ik". De officier vond het geval te ernstig om de zaak met een geldboete af te doen en vorderde een gevangenisstraf van 7 dagen. De rechter maakte er 25 of 10 da gen van, waarop de verdachte, even als de officier van beroep afzag. „Wij hehen ons vergist." Onder het opschrift „Wij hebben ons vergist", schrijft het Zwitsersche „Israëlitische Wochenblatt": „Ja, wij hebben ons ver gist in de sterkte van den jodenhaat. Wij hebben geloofd, dat het antisemitisme een misschien nooit te overwinnen ver schijnsel zou zijn, matr dat het in zijn uitwerking mee zou vallen. Doch dat het zich op ons zou storten om ons te ver moorden, dat zullen zelfs de ergste pes simisten, zelfs de meest consequente Zionisten, niet voor mogelijk hebben ge houden." Eigen fabrieken - 250 filialen NEDERLANDSCH FABRIKAAT GEBRUIK UW TELEFOON NIET LUCHTALARM OF BOMINSLAG. BIJ MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden, 17 Juli. Gr. tarbot f8.50—6, kl. tarbot f 5.35—3.50, gr. griet f 5.35—5, kl. griet f 2.70—2.50, gr. tongen f 8—7, kl. tongen f 5.852.50, muilets f 1, horsma kreel f 0.40, wijting f 0.88—0.80, gr. roode poon f 3, kl. roode poon f 1.20, poontjes f 0.60, kabeljauw f2.20—2, gr. gul f 1.65— 1.50, kl. gul le srt. f 1.35—1.20, kl. gul 2e srt. f 0.88—0.80, gr. rog f 1.10-0.70. middel- schol f 3, kl. middelschol f 2.50, kl. schol 2e srt. f 2, idem 3e srt f 0.80, idem 4e srt. f 0-50, kl. schar f0.30, alles per kg. Hiermede geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon ROBERT. A. ROOMEIJER LEEGWATER. W. ROOMEIJER. Den Helder, 17 Juli 1944. Fabrieksgracht 15. Tijd.: Gem. .Ziekenhuis. Hiermede geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon KLAAS. K. KRAMER. E. KRAMER— v. d. KLEYN. Den Helder, 16 Juli 1944. Jonkerstraat 8. Tijd.: Gem. Ziekenhuis „Parkzicht". en U ontvangt een keurige,goed passende regen jas of-mantel.Het Ingenaaid merk Atlanta waar borgt prima pasvorm en de- gelijke afwerking Heden overleed, zacht en kalm, na een lang durig en geduldig lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, AALTJE VAN DER WOUDE, geb. Stenekes, in den ouderdom van ruim 53 jaar. Julianadorp, 16 Juli 1944. Zw. v. d. WOUDE. S. ROOZING— v. d. V/OUDE. P. ROOZING. J. TIGCHELAAR— v. d. WOUDE. P. TIGCHELAAR. H. v. d. WOUDE. ALIE en MATTI. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 19 Juli a.s., des n.m. 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te St. Maartensbrug. Voor geldbelegging gevr. van part. eenige mooie PERZ. TAPIJTEN, groot en klein van. prima kwaliteit, b.v. Bochara, Tebriz, Heris, Afghan. of Iets dergelijks. Geen afge- loopen stukken. Br. met soort, maat en prijs aan R. HEMELRIJK, Bilderdijkkade 18, A'dam. TE KOOP GEVRAAGD J. GEURTS, Ruyghweg 2. JAN VISSER, Wagenstr. 7, koopt nog steeds KNAPPE MEUBELEN EN KLEEDING. Verder alle voorkomende opruimingen. HUWELIJK. Eenzame! Ontken het niet, I w verlangen gaat uit naar een oprechte levenskame raad! Welnu, van welken stand, geloof of leeftijd Gij ook zijt, laat ons Uw stillen wensch tot werkelijkheid maken Ons doel is Uw ge luk Onze werkwijze aange naam, discreet. Onze grond slag idealistisch, dus matige kosten. Wendt U dus allen tot Nederlands éénig Prot. Christelijk Huwelijksbemid delingskantoor „Excelsior", Kampersingel 48 r„ Haar lem Geopend van 2—5 uur. 's Zondags niet. zal op Donderdag 20 Juli a.s. in het gebouw „MUSIS SACRUM" publiek en contant verkoopen: DIVERSE MEUBILAIRE-, HUISHOUDELIJKE- EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op té geven aan de heeren D- GROOT, makelaar, Prof. Zeemanstr. 7 en JAN VIS SER, Wagenstraat 7. Bezichtiging: Woensdag 19 Juli a.s. 24 uur. Op kantoor NUTS- SPAARBANK kan een met Mulodiploma wor den geplaatst. REPAREERT CORRECT! Zaandam, Tel. 4055, Gedempte Gracht 6. Haarlem, lel. 12472. Anegang 29. ONSCHADELIJK is watergolven voor Uw haar. Wij maken alle mo dellen. Permanent Wave tegen billijke tarieven. Be spreken gewenscht, kan ook per briefkaart. C. J. Breeuwer-Rijkenberg Keizerstraat 44. VRIJBANK VLEESCH Nood sla cht plaat s Anna Paulowna. Hedenmiddag 1 uur voor de nummers 2850 t/m 2930 en 2500 t/m 2800. Kokkelkoorn. Pantoffels f S.35 tot f 3.85 Zakaccu's, zonder vergunning f 6.— Regenkapjes, dubbel cell. f 1,25 Klompsokken, alle maten f 1.— tot f 1,65 Pankrabbers f 0.38 Gasslang, per meter f 1.50 Solution, prima kwal. in busjes f 1.85 Bakfietsverlichting met 8 m. snoer, zonder lampjes f 3.50 Onderdeelen voor windgeneratoren, propellers, lampen, accu's op vergunning, enz. Stofzuiger-onderdeelen en Automateriaal voorr. Het bekende Verzendhuis, levert onder rem bours door geheel Nederland. Wij koopen LOMPEN, METALEN, FLESSCHEN, PAPIER enz. tegen de hoogstë" waarde. J. J. VOS, Breewaterstraat 75. Aanbiedingen gevraagd van 20 ton, ook kleinere partijen, voor directe levering. KUNSTHANDWERK OUDEGRACHT 255 UTRECHT. Plv hoofdredacteur: Jac. Broersen te Hoorn; chef nachtredactie: J Werkman te Alkmaar: kunst, letteren, rechtbank: H P v d Aardweg te Alkmaar; prov nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar: red.- secr.: Tj N Adema. Verantw voor de adv.rubriek W, Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel adv.: Mej F Muller, Den Helder MEDEDEELING VAN HET NSKK GRUPPE LUFTWAFFE. Het NSKK Gruppe Luftwaffe, Abrech- nungssteile Den Haag, Lange Vijverberg 12, deelt, mede, dat allen die voor een extra toewijzing kolen voor den winter 1944/45 in aanmerking komen, zich met de witte „Berechtigungsschein" van de extra levensmiddelentoewijzing tot de be treffende Ortsgruppe der NSDAP moeten wenden. Verder wordt nogmaals bekend gemaakt, dat correspondentie over loonafrekenlng aan bovengenoemde Abrechnunggstelle van het NSKK verzonden moet worden. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Contributies der onder de hoofdgroep Industrie ressorteerende bedrijfsorganisaties. Ten vervolge op de in de Nederland- •sche Staatscourant van 10 Mei 1943, no. 89 gepubliceerde richtlijn en bericht np. 201 dd. 26 Juni 1943, maakt de Gemach tigde voor de Prijzen bekend, dat onder de in deze richtlijn bedoelde contributies, welke voor incalculeering in de prijzen in aanmerking komen, met ingang van heden verstaan dienen te worden de ver schuldigde contributies over het Jaar 1944. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENSTEN, Na-uitreiking bonkaarten bijzondere arbeid. De na-uitreiking bonkaarten bijzondere arbeid 8e pe riode zal plaats vinden te Den Helder gedurende het tijdvak 17 t.e.m. 22 Juli 1944 van 9—12.30 en van 1416 uur. Te Anna Paulowna op 19 Juli van 10.30—12.30 en van 1415.15 uur. Te Callantsoog op 18 Juli 1944 van 9—12 uur. KINDERWAGEN-REP ARATIE-INRICHTING staat bekend voor het vakkundig overtrekken van kinderwagenkappen en vernieuwen van uw ouden kinderwagen. Noteert u ook het adres: J. P. HEIJESTRAAT 85—87 AMSTERDAM. TELEF. 87055. Alle kinderen van de afdeelingen Jan in Veltstraat, Violenstraat, Rehobothkerk worden verwacht WOENSDAGMIDDAG 5 UUR in de Rehoboth Kerk, ingang Fazantenstraat. Medebrengen 1 B bon. HET BESTUUR. ANDIJVIE, RAMENAS, WORTELEN, SELDERIE, PETERSELIE, SNIJBIET, SPINAZIE, KROPSLA en VELDSLA. Boerenkoolpl., Kappertjes Koolplanten (Wintervorst). KEIZERSTRAAT 49. Gevraagd net meisje van 8 tot 12 uur. Kails, Graven- dwarsstraat 3. Te koop gevraagd een in goeden staat zijnd fornuis m. circulatie, p. Bakker. Nar eisstraat 64. Te koop aangeboden laken- sche Jekker f 15; kussenzitting voor kinderstoel f2.50; strand- pyama maat 42 f7.50; bad- schoentjes maat 37 f 3.50; da messchoenen doorloopende en hooge hak maten 37'/2 cn 37 f 15 en te; witte macco mels- jeskousen f2.50; vilten meis jeshoedje f 2; 2 zuiver wollen babypakjes, rose en bleu f 6 per stuk; jasje met hoedje leeftijd 2 jaar (beschadigd) f4: 2 truitjes en 2 babypak jes (beschadigd) per «tuk f 1.50. Breuseker, Hoogstr. 109. Te koop aangeboden jonge konijnen, 3 maanden waar onder get. Hou. f7 en f 10. IJzerman, Spechtstraat 30. Te koop zoo goed als nieu we box f35. D. Schiphof B Houwingsingel 58. ,m^",en- p' h' d.kaplaarzen voor l p. leeren h.rijglaarzen. Faas. Ntasstraat 25 In ruil aangeboden 1 paar zwarte damesschoenen 3/4 hak a'a nieuw, maat sé In ruil aangeboden een whlpcord rijbroek of een ge wone broek voor een heeren trui. C. Bandt, Van Speijk- Straat 36. In ruil aangeboden mooie meisjeswintermantel leeftijd 14 15 jaar voor een in goe den staat zijnden damesjro- mermantel; witte japon maat 42 voor gebloemde japon maat 44. Adres: E. Jonkman, Van Leeuwenhoekstraat 33. Te ba- vragen tuss. 2 en 6 u. mam. In ruil l paar damesschoe nen maat 38 voor maat 39; 1 paar damesschoenen maat 39 voor maat 37 of voor jongens schoenen maat 39; een dames- zomerjapon maat 48 voor maat 44 oude kwaliteit. Blok ker, Van Heemskerkstr. 39. In ruil aangeboden een pr. lage heerenschoenen maat 44 voor een paar korte gummi laarzen maat 46, een paar bruine meisjesrijglaarjes mt. 26 voor een paar lage meis jesschoenen maat 28-29. Za terdag na 1 uur thuis. T. Me- reboer. Van Ewljckspad Echtpaar zonder kinderen zou gaarne kindje tot zich nemen. Liefst niet ouder dan 4 Jaar, Brieven onder nr 778-H. Verloren Vrijdag 14 Juli, duimstok, waarschijnlijk be gin Basstraat. Gaarne terug bezorging of inlichtingen, welke beloond worden. Bas- straat 7. Verloren: beige Jongensjas je, tusschen Gravendwarsstr. en Keizerstraat via Zuidstr., Binnenhaven, Broodsteeg.Aoh- terbinnenh.. Zuidstraat. Inl. worden beloond. Noppenmey, Gravendwarsstraat 12.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2