<JJfe BLEUS Hmdelswetensctiappen De „nacht der negers" is gekomen. EENVOUD NUTSSPAARBANK JUTTERT JES. rijwielvervoer STADSNIEUWS. Speeltuinvereeniging Den Helder. K.V.H. promoveert naar de 3e klasse N.K.B.! De heer Leber herdacht. Geslaagd. Bidstond voor den Nood der Tijden. Wieringen Middenmeer Slootdorp Anna Paulowna. Barsingerhorn. Wieringerwaard. 't Zand. Julianadorp Burgerlijke Stand. Pakketzendingen aan krijgsgevangenen. Texelsche markt. Verduister v. 22.005.45 u. HET HUWELIJK De ideale zomerdrank Heldersche Bierhandel en Limonadefaliriek „DE VALK", ZOMERVACANTIE vanaf Maandag 24 Juli tot en met Donderdag 27 Juli zullen zijn GESLOTEN. ONTSMETTING VAN GEBOUWEN WANDGEDIERTE BESTRIJDING AFD. WONINGIHSPECTIEDIENST EN ZUIVERWERKEN LEIDEN, LORENTZKADE 18, TEL 21078 Personeel gevraagd Te huur aangeboden Ruilen. Te koop aangeboden Te koop gtvraaqd Zomerfeestjes voor de kinderen. Ondanks de moeilijke tijdsomstan digheden zullen in de speeltuinen ge durende de vacantie zomerreestjes voor de kinderen worden georgi seerd, gepaard gaande met verschillen de wedstrijdspelen en waarvoor zoo veel mogelijk prijzen beschikbaar zul len worden gesteld, hoewel de aan koop van prijzen steeds moeilijker wordt. Toch meent het bestuur hierdoor niet den moed te moeten verliezen en hoopt zij op medewerking van de in tenen, opdat bereikt kan worden, tl. zooveel mogelijk in deze vacantie ding wordt gegeven aan de kinde ren, die dezen zomer niet naar harte lust in de duinen kunnen spelen en dus in de stad moeten blijven. Het slenteren op straat leidt tot al lerlei baldadigheid, zoodat het bestuur aile moeite doet om de jeugd van de straat te houden. Het in stand houden der speeltuinen is op 't oogenblik zeer kostbaar en de benoodigde materialen zijn bijna niet i :er verkrijgbaar. Jet bestuur zou daarom gaarne meer- c -e toetreding van leden zien. Door hei. noodgedwongen verdwijnen van den speeltuin Oude Helder, kunnen de vroegere leden van deze afdeeling zich laten inschrijven bij de afdeelingen Vischmarkt en Tuindorp en wel voor de afd. Vischmarkt bij den heer Borking, Spechtstraat 8 en voor de afd. Tuindorp bij den heer G. J. Straat man, Anjelierstraat 1. De afdeeling Vischmarkt omvat thans het oostelijk van de spoorbaan gelegen stadsgedeelte, terwijl het ten ■westen van de spoorbaan gelegen stadsgedeelte tot de afd. Tuindorp be hoort. Het succes van onze korfballers. Na een driejarig bestaan is het onze plaatselijke korfbalvereeniging KVH gelukt, zich reeds nu een plaats te ver overen in den grooten NKB. KVH werd opgericht op 1 Juni 1941 Na ingedeeld te zijn in de 2e klasse NHKB werd KVH reeds het eerste jaar kampioen en promoveerde naar de le klasse. In het afgeloopen seizoen be reikte KVH daarin de tweede plaats. In de jaarlijksche algemeene verga dering, die Zondag 16 Juli j.1. te Zaan dam werd gehouden, kwam het afdee- lingsbestuur met een voorstel, KVH te laten promoveeren, welk voorstel werd goedgekeurd, zoodat KVH dus promo veerde naar de 3e klasse NKB. Het sportlievend publiek in Den Helder kan dus a.s. seizoen genieten van beter korfbal. Ook het tweede twaalftal van KVH promoveerde, daar het het kampioenschap der 3e klasse NHKB behaalde, naar de tweede klas se dezer afdeeling. Wij zijn zeer be nieuwd hoe onze stadgenooten het er af zullen brengen in hun nieuwe om geving. Den Helder kan trotsch zijn op zijn korfballers, die in drie jaar tijd dit groote succes behaalden. Ook onze korfballers streven naar verhooging van het sportpeil in Den Helder en hopen in de toekomst nieu we successen te behalen. Voor den aanvang der laatste zitting van de Pachtkamer van het Kanton gerecht herdacht de Kantonrechter in treffende bewoordingen het overleden lid der Kamer, den heer G. Leber te Eièrland op Texel. Spreker schetste den overledene als Iemand, die steeds bereid stond aan den arbeid der Kamer deel te nemen en wiens adviezen door de Pachtkamer zeer werden gewaardeerd door zijn deskundigheid. Evenzeer was steeds op prijs gesteld zijn bezadigd en voorko mend optreden. De Kantonrechter be sloot deze herdenking met de woor den, dat het heengaan van den heer Leber door de Pachtkamer als eet) groot gemis werd gevoeld en zijn per soon steeds in dankbare herinnering zou blijven. Voor het diploma Handelskennis L.O. slaagde op 17 Juli te Amsterdam de heer H. Korrelboom alhier. Schriftelijk* opleiding: O Praclt/kexamen Boekhouden Q Middenstandsexamen Alg. Handelskennis Q Boekhouden voor leiders van kleine zaken O Handelstechnicus O Nederlandsche Handels correspondentie PROSPECTUS OP AANVRAAG dat babyjurkja van echte RAMO wol. En als ze er uitgroeit, breit U er iets nieuws van. Want RAMO wol gaat meer* m a 1 en mee. B R E I W O L overleeft den oorlog! Geref. Kerk Stationspark. Donderdag 20 Juli 's avonds kwart voor acht Bidstond. Voorganger: ds. J, v. d. Mije van Schagen. Bridge. - Voor de Zondag j.1. door de Wieringer. bridge-club georganiseer- den wedstrijd, welke averd gehouden in hotel Centraal te Hippolytushoef, be stond groote belangstelling. In totaal namen 22 paren deel. De prijswinnaars waren, A-groep 1. PlasVink, Alkmaar 67'It p.; 2 Bras—Komen, Langedijk 66 p.; 3. Vis ser—Roze, Alkmaar 64 p.; 4. Kueter de Goede, Heiloo 62Vt p. B-groep: 1. Paal—v. d. Velde, Wie ringen 65'/i p.; 2. Machielsen—Beekum, Valkoog 61 p.; 3. Koolhaas—de Graaf, W'meer 59 p. Diphterie. - In het gezin van den heer N. te Hippolytushoef zijn twee gevallen van diphterie geconstateerd. In totaal zijn thans in,deze gemeente 33 gevallen van deze ziekte voorgeko men. Visscherij. - Voor het seizoen 1943 1944 werden in deze gemeente 108 groote, en 14 kleine vischakten, 8 ak ten voor het vlsschen met meer dan één hengel alsmede 115 bewijzen van bijdragen ter verbetering van den vischstand (z.g. hengelvergunningen) afgegeven. Roodvonk. - Naar wij vernemen is alhier in een gezin bij een tweetal personen roodvonk geconstateerd. De dorschmachines draaien. - Een gedeelte der dorschmachines heeft een aanvang gemaakt met de dorschcam- pagne. Thans is men bezig het raap zaad af te dorschen. Operette-avond. - Het dÖet ons ge noegen te kunnen mededeeleh, dat het publiek nog eenmaal in de gelegenheid wordt gesteld om in hotel Smit te Mid- denmeer den in korten tijd zoo popu lair geworden operette-schlager „De neef uit Batavia" te gaan beluisteren Hand bekneld in vlasplukmachine De heer Sj. E., werkzaam op het be drijf van den landbouwer Smit, ge raakte bij het vlasplukken met zijn hand in het mechanisme De uitwerking was van dien aard dat E. tijdelijk moest worden behandeld in een der zieken huizen. Geslaagd. - Mej. J. van Wijck alhier slaagde Zaterdag te Amsterdam - met goed gevolg voor het aldaar afgelegd examen voor typiste. Cabaret-avond. - Van Meurs' Cabaret- Variété uit Haarlem, Zaterdag j.1. op tredend bij den heer Slikker, bezorgde een volle zaal, een aardigen, vroolijken avond. Jonny Prins, humorist-conférencier, bracht het publiek met zijn moppen en zijn praatje al dadelijk in de gewenschte stemming, zong een liedje, vertolkte in een monoloog een vijftal uiteenloopende types en zorgde ook voor een vlotte afwikkeling van het gevarieerd pro gramma, dat zijn partners brachten. „Wat kan die vrijer spelen", zei onze achterbuurman van Herman Teunissen die o.a. „Dichter und Bauer" en een wals-musette op z'n accordeon ten ge hoore bracht en bij het optreden der anderen op de piano muzikaal bege leidde. Mr. Lawoe bleek niet alleen een goed goochelaar, maar ook een han dige jongleur te zijn, Lou Marti, de muzikale clown, oogstte niet weinig succes met zijn grappen en muziek uit bellen, tafelschellen, enz. en tenslotte waren er dan nog de drie Michels, de mannelijke en vrouwelijke parterre acrobaten, die mét hun zesjarig doch tertje werkten. Onderwijzend personeel. - Aan den heer H. Stelma, onderwijzer aan de o. 1. school te Barsingerhorn is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend, in verband met zijn benoeming tot onderwijzer aan de U.L.O.-school te Emmen. Kermis. - Gedurende drie dagen heeft de jeugd alhier kunnen genieten van den zweefmolen waarmee tevens de Wieringerwaarder kermis is gevierd. Vooral Zondag was het zeer druk op straat en in de café's, terwijl de. zweef molen steeds op volle toeren heeft kun nen draaen. Gevonden. - Gevonden een porte- monnaie. Inl. ter gem. secretarie. Geslaagd. - Voor het einddiploma van de ambachtsschool te Alkmaar slaagden de heeren C. de Leeuw, Th. Tesselaar, L. Baltus en H. Schilder alhier. Bevorderd. - De leerlingen W. de Wit, A. Mosk, C. Zwaan, J. van Woesik, C. Zwaan Gzn., K. v. Johan- nes en H. Sleutel zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klas der am bachtsschool te Alkmaar. Diphterie. - In het gezin van den heer S. is een geval van diphterie ge constateerd. Vijf-en-twintlg jaar P.O.C.-lid. - Op Juni 1919 werd de heer Th. A. A. Terra te Huisduinen gekozen als be stuurslid van de Plaatselijke Onge vallen-Commissie Den Helder, zoodat hij nu reeds een kwart eeuw daarin zitting* heeft; sinds 1930 fungeert hij als voorzitter van deze commissie." Herbenoemd. - Tot leden van de P.O.C. Den Helder werden herbenoemd de aftredende heeren P. van der Veer en G. W. Jimmtnk Mz. WIERINGEN. Geboren: Elizabeth R., d. v. G. Veen- stra en H. Bugel. Bernard L. G., z. v. Bakker en D. G. Timmerman. Johan, v. A. van Sabben en D. Berghorst. Anna G., d v E Rotgans en M. Hegeman Plet Ci». z.'v. C. Lont en G. Bakker. Marinus J„ z. v. M. J. Deijkers en D. M Rotgang. Getrouwd: A. Oltmans en G. Mar- tens. C. Engel en D. M. Bot. BARSINGERHORN Geboren: Truusje, d. v. W. Dijk stra en T. Jagersma. Jacob J. C., z. v. J. C. Broeke en W. E. Snijder, PIte, z. v. A. Rentenaar en B. Kouwen- berg. Overleden: Arie Schouten, 75 jr., wedn. v. J. Bouwen. Cornells Erlks, 83 jr., wedn. v. Maartje Hoogland. Ingekomen: R. Noppert en echtg. Den Helder n. Leekerweg Bl: M. Din- gelhoff v. Valburg n. Haringhuizen D 52; D Fris en gez. v. Oude Tonge n. Bar singerhorn A 11; J. de Leeuw en gez. v Oude Tonge n. Dorpstraat C 2; c. de Vos—Portegijs en gez. v. Ooststelling werf n. Dorpstraat A 99. Schepen gaan naar de diepte Over het gebruik van de nieuwe strijdmiddelen der marine schrijft de Duitsche oorlogsverslaggever Richard Kaufmann o.a.: De nacht der „negers" is gekomen. Wij staan aan de kust der Seinebaai. Het is avond. Voor de Ornemonding ligt een woud van schoorsteenen en masten, de „gouden stad", zooals het hier genoemd wordt. Het is "de Engelsche aanvoervloot voor de divisies op het landingshoofd ten Westen van de Orne. De „negers" maken zich gereed voor den aanval. Natuurlijk zijn het geen echte negers, het is de naam, dien zij zichzelf hebben gegeven. De naam voor de Duitsche eenmanstorpedisten. Zij moeten van nacht de reusachtige formatie, die de Engelschen onder bescherming van luchtmacht en scheepsgeschut voor de Ornemonding bijeengebracht hebben, aanvallen. Als de duisternis is gevallen en de eerste glans van de volle maan over het kalme watervlak glijdt, liggen de een- manstorpedo's op de Engelsche formatie gericht. In de eerste uren van den nieuwen dag verscheuren de reusachtige ontploffingen de rust van den nacht. De „Schreibersobergefreite" Gerhold was de eerste, dje van zijn eenmanstorpedo een schot op den vijand loste. Hij moest zijn kleine vaartuig, dat slechts met den glazen koepel boven het water uitstak, tusschen een aantal torpedojagers door sturen om een groote vijandelijke een heid te naderen. Zijn schot vernietigde een kruiser der Auroraklasse van 5270 ton. Toen hij op den terugweg was, zeer in het nauw gebracht, maar niet her kend door torpedojagers en torpedo- motorbooten en temidden van een hek senketel van dieptebommen en afweer- vuur, vernietigden achter hem de tor pedo's zijner kameraden het eene schip na het andere van het aanvoereskader. Kruisers, torpedojagers en koopvaardij schepen waren de successen van den eersten nacht. De eene ontploffing weer klonk na de andere, de schepen begon nen te branden en zonken in de golven. Door de verrekijkers der Duitsche ar tillerie aan de kust kon men den onder gang van een kruiser met alle bijzon derheden gadeslaan. Het schip verdween onder de rookwolk der torpedo-ontplof fingen. Toen dé wolk optrok, zag men den kruiser kapjeizen en voorgoed in de golven verdwijnen. Torpedojagers en koopvaardijschepen volgden hem op zijn reis. De Duitsche eenmanstorpedo's zijn in zeer korten tijd geïmproviseerd onder de bijzondere omstandigheden van den oor log aan de invasiekust. Torpedojagers waren te klein! De „Obergefreite" Gerhold, die zich vrijwillig voor deze onderneming had opgegeven, vertelt in geestdriftige be woordingen en vol trots: Zonder door den vijand te worden op gemerkt kon hij de vijandelijke formatie voor de Ornemonding naderen. „Eerst zag ik zes stilliggende torpedojagers en daarachter een zevenden, die patrouil leerde. Ik was zóó dichtbij, dat ik de Engelsche wachtposten, groote, krachtige gestalten, kon herkennen. De één leunde tegen een stuk afweergeschut, een an dere rookte zorgeloos een cigaret. Ik kon alles duidelijk zien. Maar zij konden mij niet zien. De torpedojagers waren mij echter te klein. Daarom baande ik mij een weg door deze versperring. Daarachter vond ik, zooals ik vermoed had, een groot oorlogsschip: een lichten kruiser. Ik was op dat oogenblik nog kalmer dan tevoren, schoot mijn ge vechtstorpedo af en wachtte op het re sultaat. Ik wist dat het komen moest. Toen barstte de ontploffing los, die mij wild heen en weer slingerde. Een reus achtige vuurgloed verblindde mij, de kruiser werd in rookwolken gehuld. Een hevige ketelontploffing deed de rest en de kruiser verdween met het voorschip omhoog In de diepte. Wild strooide de vijand het vuur zijner rqachinegeweren over de zee, zonder mij te treffen". Gerhold trok zich daarna van de es cortevaartuigen terug en bereikte on gedeerd de kust. RIJST ZONDER BON. Eigen teelt van den kouden grond. Aangezien het thans niet mogelijk is, origineele Java-rijst te verkrij gen, heeft de heer E. Buijs. Bosch straat te Winkel verleden jaar voor zichzelf een hoekje rijst gezaaid en met goed resultaat. De oogst beliep ongeveer 12 kg. rijst, welke goed te gebruiken was. Ook dit jaar heeft hij het weer geprobeerd, maar dit maal is het gewas mislukt. Naar wij vernemen wordt er ook in Zeeland op verscheidene plaatsen rijst voor eigen'gebruik geteeld. Aangaande de nleuv. e regeling van de pakketzendingen aan a 11 e Neder landsche krijgsgevangenen in Duitsch- land, die met 1 Juli 1944 van kracht is geworden, brengt het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis het volgende in herinnering: In de eerste plaats wordt met van 1 Juli 1944 naandelijks een „na tionaal pakket" van 5 kg, bevattende levensmiddelen, door het Nederland sche Roode Kruis aan alle Nederland sche krijgsgevangenen verzonden. In de tweede plaats zijn met ingang van 1 Juli 1944 komen te vervallen de z.g briefpakjes van 2 kg (Sa Per maand), die door de familieleden over de post via het Ned. Roode Kruis wer den gezonden. In de plaats daarvan mogen de familieleden eén pakket van 5 kg uitsluitend via het Ned. Roode Kruis verzenden. Met de verzending aan de familiele den van de circulaire met de noodige instructies en etiketten (plakadressen) wordt op Zaterdag 8 dezer aangevan- gen, zoodat in de eerste helft van vol" gende week alle betrokkenen in het bezit van de betreffende bescheiden worden gesteld. Voor het verzenden dezer pakketten zijn Roode Kruis-etiketten benoodigd. Maandelijks ontvangen de naaste ver wanten per krijgsgevangene twee eti ketten (plakadressen), waarvan er eén met den opdruk „voor binnenlandsche verzending" (het binnenlandsche plak- adres) bestemd is om het pakket te verzenden aan de pakket-afdeeling van het Ned. Roode Kruis te 's-Gravenhage en het tweede, met den opdruk „Furs Ausland" (voor het buitenlandhet buitenlandscüe plakadres bestemd is voor d© doorzending van het ^akKet door de pakkettenafdeeling na-.r het ge- vangenkamp in Duitschland. Dit bui- tenlandsche plakadres moet, volledig ingevuld, los in het pakkgt worden in gesloten. Na controle van dei. Inhoud van het pakket wordt het doorgezon den. thans voorzien van het „buiten- landsche plakadres". Alle tevoren ontvangen plakadressen zonder de hierboven aangegeven op drukken zijn ongeldig. Ter markt werd heden geen wolvee meer verhandeld, omdat het lamme- renvervoer stop staat. Alleen werden eenige konijnen en kippen verhandeld. De totale aanvoer bestond uit: 20 kippen (reg.prijs f0.90 per kg), 15 ko nijnen (reg.prijs fl.— per kg). Voor de levering: 5 koeien, 10 var kens, 8 kalveren en 33 schapen. MARKTBERICHT FORMEREND. Purmerend, 18 Juli Gem.v Kaasbeure, Verhandeld 2 partijen, wegende 2400 kg. Hoogste prijs f42.50—43.50 20+, f 58 40+. Handel vlug. Kaasmarkt. 933 kg. Kleine boeren 3 sta pels 40+ f53—55, 1 volvette f 62.50 p. 50 kg. Veemarkt. Runderen, totaal 135 stuks. Vette koeien 96 v. d. levering; gelde koelen 19 f400—f 550; melkkoeien 19 f 450—f600; stieren 5 v. d. levering; pinken 15 v. d. levering; nuchtere kalveren 176 v. d. leve ring; vette varkens 6 v. d. levering; big gen 147 taxatieprijs; schapen 49 v. d. leve ring; lammeren 17; oude kippen en han 1000 f 0.90 p. kg.; konijnen 551 f 1. eenden 600 f0.90 p. kg. -XV v. u. IC V C- >en en hanen f 1.— p. k|.| Plv. hoofdredacteur: Jac. Broersen te Hoorn; chef nachtredactie: J. Werkman te Alkmaar: kunst, letteren, rechtbank: H P. v d. Aardweg te Alkmaar; prov. nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar; red.- secr.: TJ. N. Adema. Verantw. voor de adv.rubrlek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatse!, adv.: Me). F. Muller, Den Helder. Ondertrouwd: AB THIJSSEN en WILLY BOONSTOPPEL. Den Helder, 19 Juli 1944. Hoogstraat 13. Spoorstraat 46. Huwelijk op nader te bepalen datum. GEÏNTERNEERDE BURGER^ IN INDIë. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch- "Indië geïnterneerde burgers van Neder landsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden kon den tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of andere belangheb benden hier te lande niet worden opge spoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep. berendsen, c.h., 59, oud-soldaat; bongers, j.h.g., 20, zonder beroep; bruggen, j.h.h. van, 52, oud-soldaa; brouwer, h., 56, mili tair; ditmarch, j.w.f., 53, spoorweginge nieur; giesberg, gerrit, 55, oud-militair halkema, r„ 67, machinist; horst, j. van der, 60, militair; oostervink, l.b., 61, oud militair; nieuwland, h., 57, militair; rhijn, .a.b. van, 42, klerk; reiman, r.p.j., 50, fabrieksdirecteur; reimer, j.r., 41, fabrieks- ingenleur; reinders, diederich, 52, zonder beroep, reinders-folmer, h.c., 45, bank directeur; reitsma, t.k., 50, handelsman; rekke, a., 46, schoolhoofd; remeens, g.g., 35, werkzaam bij ondernemingsinspectie; remmeltswaal, a., 51, inspecteur van poli tie; remmelzwaal, a.c., 23, hoofdagent van politie; remmen, j.p., 56, zonder beroep; rensen, J.n., 52, topograaf; reus, arie de, 47, fabrieksingenieufreynvaan, j„ 50, schoolhoofd; rheineck-leysius, j.w.j.p., 59, planter; ribbens, c„ 54, schoolinstructeur; ridder, a., 50, electrotechnisch ingenieur; riemersma, jan, 42, techniker; riemvis, w,f„ 50, werkzaam bij een mij; rietkerken, d.j., 47, werktuigkundig ingenieur; rig- nalda, s.j.m., 24, klerk; risseeuw, p.a., 53, gepensionneerd; robbemond, l.m.. 56, hoofd informatie bureau; roeperbosch, J.t.1., 38, werkzaam op fabriek; roeske, j.g., 55, werkzaam bij een mij; roest, f.h. van der, 56, gepensionneerd; rohrlch, e.g., 42, zon der beroep; rohrich r.v., 34, employe ra diofiliaal; romeijn, j.g., 45, werkzaam bij een mij; ronkel, p.a., 42, handelsman; ron- teltap, johannes, 51, leeraar; roo, c.h. de, 47, beheerder fabriek; roode, h.g. de, 54, werkzaam op postkantoor; roodselaar, rijjer, 57, gepensionneerd; roos, albertus, 56, huisbewaarder: roos, h.f., 52, directeur spoorweg mij; roos, jan, 52, verpleger; roosdorp, Willem, 60, zeeman; roosenberg, .w., 38, landbouwconsulent; rooyen, hen- drlcus van, 49, gepensionneerd; roseboom, gerard, 54, fabrieksemploye; rosenbaum, j.1., 52, machlnewerkban; rosenthal, J.m„ 17, werkzaam bij kappersbedrljf; rosen- thal, m.m., 19, student; rosler, leendert, 52, handelsman, rotscheid, c.a., 41. werk zaam op fabriek: rotsma, a.n.e., 57, werk zaam bij gevangenis; rouwerd, hendrik, 54, leeraar; rozenveldt, f.a., 39. werkzaam bij een mij; rube, w.f.. 39, employe rub ber onderneming; ruck. a.n., 51. klerk; rudd, herbert, 55, ingenieur cartograaf; rudi, g.p., 36, controleur nachtwacht; rui- gentuin, johannes. 45, machinewerkman; ruiter, benjamon de, 54, winkelier; ruiter, marinus de, 27, stoomschipbediende; ruyer, dirk, 50, gepensionneerd; "ruyter, h.h.a.. 52. verslaggever; rijen, c.a. van, 60, werk zaam bij ziekenhuisdienst; rijgersberg .a.j.e., 55, hoofdopzichter: rljhers, b., 62 werkzaam bij zeeonderzoek; rijk. p.m.~"Be. 45. werkzaam bij hulzenverhuurbedrijf; rijkeboer, cornells. 41, werktuigkundige; rijkers, c.m.. 61, leerling dokter; rtlks, J„ 42. missionaris: rijkse, jan. 56. zonder be roep: rijksen. w.j., 44. autoverkooper; rijs. barend van 26, president vereeniglng hol- landers: riisingen. johannes van. 35, wa ker: rtisael. j van. 61, verpleger: ryus. Josef. 19, student; rijzebos. wolter, 53. ge- oensionneer:, saaieman, petrus. 50. gepen sionneerd: samson. j.c., 54. directeur van een krant; samuels s.s.. 65. werkzaam bij een mij: sanden. comelis van den, 48. ge pensionneerd. sangers, a.a., 58, gepension neerd: sar. andrles van der 60. zonder be roep: schalkwijk. g.J., 37, missionaris: schelvis, pleter. 34. leeraar: schoolwerth. 56. advocaat: schoonhoven, J.J.f. van, 53. directeur van een mij: schraswen. chrlstiaan. 56. reparateur; stetngrover. 30. scheDeling: stolk, g., 58. militair; stolf. '.f. 52. werkzaam bil een bank: straatman. 1.C.. 45. fabrieksdirecteur; styrum, j.e.c.w. van. 51, administrateur van een fabriek: visser. h.J., 29, klerk; zuidhof, geert, 34, leeraar. Belanghebbenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wen den tot de vijfde afdeeling van het Infor matiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Jul. van Stolberglaan 29 te 's-Gra venhage. onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voor namen, geboortedatum, beroep, werk gever en laatstbekende adres der geïn terneerden. Algemeene kennisgeving. Heden nam de Heere van ons weg onze ge liefde Moeder GRIETJE ADRIAAN SEKRIJNEN, Weduwe van den Heer B. A. Adriaanse, in den ouderdom van 78 jaar. W. C. ADRIAANSE. T. ADRIAANSE. Den Helder, 17 Juli '44. Stationspark 6. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag 21 Juli op de Al gemeene Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek vanaf het sterfhuis des v.m. 11 uu^, WIJ KOOPEN STEEDS: Meubelen, Lompen, Metalen en Flesschen. Zolderopruimingen enzoov. H. VISSER, Krugerstraat 93. Hiermede geven wij kennis van het over lijden van onzen gelief den Man en Vader, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, JAN BEEKMA, in den ouderdom van 64 jaren. Zuid-Laren, 16 Juli 1944. „Laarwoud". I. BEEKMA— KOUWENBERG. ANNIE. PIET^ DIRKJE en verdere Familie. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag om 2 uur op de R.-K. Begraafplaats te Den Helder. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK DEN HELDER. De Rembrandt-lezing door Ds. Enklaar op Donderdag 20 Juli a.s. heeft wegens overgroote belangstelling plaats in de Doopsgezinde Kerk i.p.v. in de Nuts- spaarbank. HET BESTUUR. is het kenmerk van de SPINNEWIELEN spinklaar. Voll. handleiding. COBOR, Prinsengr. 542, Amsterdam. én een gezellig thuis maken Uw leven rijker en geluk kiger. Bureau „Discretia" helpt ook UI Fr. v. toipris- straat 62, A'dam-Zd., Spr.u. 912, 79. Voornaamste be taling eerst na Uw huwelijk. Vraagt direct kosteloos inl. in blanco enveloppe. Gevraagd van particulier een groot en een minder groot PERZ. TAPIJT, van prima soort en kwali teit, b.v. Bochara, Tebris, Afghan. of ander goed soort. Mogen niet versleten zijn. Ér. met soort, afm. en prijs aan VAN RIJN, Eiken laantje 16, Huizen N.-H. Verfrisschend en gezond I Geeft de ledige flesschen zoo spoe dig mogelijk terug. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIE DIENSTEN. TEXEL. Uitreiking bonkaarten 9e Reriode, tabakskaarten en petroleum voor kookdoeleinden. Den Hoorn op Donderdag 20 Juli a.s. in Café Rotgans. 1011 uur dorp 1 t/m 28. 1112 uur dorp 29 t/m 65. 12 uur dorp 66 t/m 96. 23 uur dorp 97 en hooger. Voor de Koog op Vrijdag 21 Juli a.s te „Vredestein". 9.3010.30 uur wijk K no. 1 t/m 24, dorp 1 t/m 19. 10.3011.30 uur wijk K. no. 25 t/m 35, dorp 20 t/m 38. 11.3012.30 uur wijk K. no. 36 t/m 60, dorp 39 t/m 63. I.302.30 wijk K. no. 61 t/m 71, dorp 64 t/m 100. 2.303.30 uur wijk K. no. 72 t/m 91, dorp 101 t/m 157. 3.304.30 uur wijk K. no. 92 en hooger, dorp 158 en hooger. De Waal op Zaterdag 22 Juli a.s. in de O.L. School. 8.309-30 uur wijk W. met nos 1 t/m 43. 9.3010.30 uur wijk W. met nos 44 en hooger. 10.3011.30 uur dorp met nos 1 t/m 55. II.3012.30 uur dorp met nos 56 en hooger. Medegebracht moeten worden de nieuwe stamkaarten en inlegvellen. Voor een petroleumkaart voor kook doeleinden dient de oude kaart, waaraan zich de bon nen „Petroleum R 1" bevinden te worden ingeleverd. Zelfverzorgers dienen het zegelboekje te overleggen en de formulieren, welke zich in de oude stamkaarten bevinden over te doen in de nieuwe. REGIONALE PUBLICATIE van het plaatselijk Verdeelingskantoor voor Groenten en Fruit te Den Helder. DISTRIBUTIE VAN TOMATEN. Op 18 Juli werden de kleinhandelaren bevoorraad met 1/2 kg. tomaten per ingeschreven consument. Voor den geldenden detaillisten-prijs raadplege men. de prijslijst van den gemachtigde voor de prijzen ln de winkels. Firma H. Dito, Brouwerstraat 1, Den Helder, maakt bekend, dat kantoor en fabriek wegens MET GARANTIE. BELASTINGCONSULENT. Inlichtingen omtrent opleiding, examens en lidmaat schap bij het Secr. NEDERL. COL. v. BELASTING- CONS. Valkenboschlaan 295, Den Haag, Tel. 39.57.17 NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Tijdelijke beperking van hel Er wordt aan herinnerd, dat het vervoer van rijwielen met treinen naar keuze van den rei ziger over afstanden van meer dan 40 km, van 29 Juni t/m 2 Sept. 1944 wordt gestaakt. Atan Is verplicht bij verzending per spoor zijn rijwiel duidelijk en doel matig ven naam en adres te voorzien. Naaister vraagt werk, nieuw, vermaken en keeren, ook mantels (geen verstelwerk). Adres v. d. Hamstraat 15'. Gevraagd flinke loopjongen. Koning, P. Heinstraat 38. Net meisje b.z.a. als hulp 1. d. huishouding voor den dag of voor dag en nacht. Brie ven onder no. 772 H aan bur. van dit blad. Te koop gevraagd 1 paar damesschoenen maat 40 halve hak. M. Nellestein, Doolhof 12. Te koop gevraagd een i.pr. st.z. compl. huisk.- of tafel biljart gr. maat. E. de Boer, Callantsoogervaart C 69, 't Zand. Te buur aangeboden zit- slaapkamer. Adres bur. van dit blad. Te koop 1 pr. zgan wit lee- ren damessch. m. 41 fis of in ruil voor 1 pr. jongenssch. m. 39. Roels. Jan V< f allleweg 6. Te koop aangeb. plck-up versterker f 85. 's Avonds na half 7. Korens, Goudsbloem straat 50. Te koop een prachtige an tieke staartklok met maan f 500. Walboom Reigerstr. 67. Te koop een hond (m.j 9 weken, lief voor kinderen f 12 Adres: De Boer. Bothastr. 1 Te koop raskonijnen 1 voed ster halfwas gr. Chinchilla van stamboekram en G-voed- ®te,r 25. 1 ram en 1 voedster halfwas gele v. Bourgondië van Z.G. en G. ouders per stuk f 20. Na 7 uur of tus schen 13 en 14.30 uur, bil Homburg, Krugerstraat 86? Te koop gevr. 1 paar mooie zwarte damesschoenen 3/4 hak maat 39. v. d. Berg, Baltsh Te koop gevraagd een 2- persoons splraalbak ln goeden staat, in het midden open en koffergramofoon met platen mevreiri<>mret priJs°PSaaf aan 5Tschage^ange' ^lenstr- C In ruil aangeboden een pr. lage heerenschoenen maat 44 voor een paar korte gummi laarzen maat 46, een paar bruine meisjesrijglaarzen mt. 26 voor een paar lage meis terdag pa 1 uur thuis. T. Me- jessehoenen maat 28-29. Za- reboer, Van Ewijckspad 3, Ewijcksluis, A. Paulowna. Wie ruilt l heeren tweed jas als nieuw, m. 52, tegen dito dames mantelpak ro. 42 -44. En 1 p. zilveren d.sch. m 39 h. hak tegen 1 p. lage d.sch, m. 38-39, 3/4 hak? Koo- ger, de La Reystraat 11. Ruilen 1 paar beste jon gensschoenen maat 40 voor 38, 1 paar damesschoenen doorl. hak maat 37 voor maat 33 gewone hak. Adres: J. Boel- sums, Ruyghweg 141. In ruil i paar kinderschoe nen maat 17 voor 1 paar Idem maat 31 en l paar kindersch. maat 22 voor 1 paar Idem mt. 25, Kwast, Anjellerstraat 8. In ruil aangeboden 2-pers. laken voor lange wollen da mespantalon maat 42, 1 paar damesschoenen hooge hak mt. 41 voor l paar Idem maat 41 lage hak, l paar witte zomer schoenen maat 39 voor 1 paar damesschoenen lage hak maat 39. Poelwijk, P. Heinstraat 43, na 6 uur. In ruil l paar damessport schoenen, bruin met beige m. 38 lage hak voor 1 paar brui ne heerenschoenen maat 43. Van Britsom, Brakkeveldweg 29. Wie ruilt een heerenoverjai o. kwal. z.g.a.n. tegen een mantelpak ook o. kwal. maat 44-45. G. Mulder, Jan Vet' failleweg 24 D 3.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2