E WIELEffiMN. Knipsters, Naaisters en Strijksters. Van Houten's pudding STADSNIEUWS. P. Snel overleden Inschrijving leerlingen Rijkstuinbouwschool Hoorn Concert Helders Fanfarecorps Vakschool voor Meisjes voor Den Helder en Omstr. Julianadorp. 't Zand. Wier mgen. Marktberichten. NSKK Gruppe Luftwaffe Een kordaat meisje De nieuwe competitie- indeeling van den N.V.B. Luchtaanval op het gebied van Weenen. Onderscheiding voor duikbootbouwer Luchtgevechten boven Hongarije Belangrijke vondsten uit steenen tijdperk Slachtoffer van intriganten-fantasie Nieuws in *t kort. NETT1E net echt*'. thisi: 1 Advertentiën. C. M. H00GENB00M afwezig. ZOEKT U EEN WONING? I ALGEMEENE ONTWIKKELING privaatles per brief aalten een aangename verrassing Van Houten' PUDDINGPOEDERS IS WEGENS VACANTIE GESLOTEN Woensdagen, Zaterdagen, Zondagen 52 Ct» Andere dagen: Volwassenen77 ct. Kinderen t/m 13 jaar 52 Ct- JUTTERTJES, Personeei gevraagd Ruilen Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Woensdag Is te Hippolytushoef overleden de heer P. Snel, eigenaar van de bekende drukkerij hier ter stede. De overledene bereikte den leeftijd van 75 jaar. Hij vervulde diverse functies in 't openbare leven, voornamelijk als lid of bestuurslid .van verschillende RK. vereenigingen De teraardebestelling zal plaats vinden té Den Helder, op het Katho lieke kerkhof St. Joseph, na de ge- zonge.j uitvaart in de kerk van de H. Petrus en Paulus. welke te 9.30 uur zal aanvangen. Wij vestigen er de aandacht op, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor alle klassen der Rijkstuinbouw school en voor de daaronder ressor- teerende tuinbouwvakscholen, voor fruitteelt te Hoorn, voor zaadteelt te Bovenkarspel, voor bloembollenteelt te Anna Paulowna, voor fruit- en groententeelt te Z.O.-Beemster, voor groenten- en bloembollenteelt te Bo venkarspel, voor idem te Lagedijk en voor den cursus tot opleiding van tuinbouwonderwijzers te Hoorn, dient te geschieden voor 1 September a.s. Omtrent bijzonderheden, deze cur sussen betreffende, verwijzen wij naar de aankondiging in dit lummer van ons blad. <7 groote steun voor alte babies van het jaar 1944. een toevlucht voor duizen' den jonge moeders dat sijn de producten van Nji- tricia, nog steeds goed en voedzaam. <Sen fleurige ft fe eb mg fierBent men gauw, naafe cfiênÉe» van ebt (Pauw." SS Verdr. Oord hoek Hekelstr,, tel. 2439. ALKMAAB. Plv hoofdredacteur: Jac. Broersen te Hoorn; chef nachtredactie: J. Werkman te Alkmaar; kunst, letteren, rechtbank: H F v d Aardweg te Alkmaar; prov nieuws: D A Klomp te Alkmaar; red - secr.: TJ N Adema. Verantw. voor de adv.rubriek W. Ra- getlte te Koog aan de Zaan; voor de plaatse! adv.: MeJ F Muller. Den Helder Zondag 30 Juli a.s. zal door het Heldersch Fanfarecorps o.l.v. den heer Th. C. Lugtenburg een her haling van het concert van 16 Julij.1. worden gegeven, des middags van 3.30 tot 5 uur in het Timorpark. Het programma luidt als volgt: 1. Mont La Ville marsch, H. Chail- let- 2. Neron ouverture dramatique, Francis Popy; 3. Freischütz Fantasie uit de Opera van Weber, M. J. H. Kessels; 4. Anlmato marsch, C. J. Coiri; 5. Ouverture Fantastique, A. Govaert; 6. Bouquet d'airs Choisis, N. Genotte; 7. Rucphensch Feest- marsch, J. R. v. d. Glas. Bevorderingen en getuigschriften. 2-jarige primaire opleiding. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: G. Bakker, P, v. d. Beek, Th. Beneker, P. Beneker, C. v. d. Blom, A. de Boer, S. de Boer, J. Bruins, G. Dijkstra, T. Ellen, M. Frinks, G. van Gennep, A. Gerssen, G. de Graaf, A. Grooff, L. van Hoek, R. Huisman, S. de Jonge, M. Knol, W. v. d. Kooi, Jannie Kraak, Jennie Kraak, A. Kramer, T. Kreyger, W. Krijnen, B. Langeveld, N. van Leeu wen, C. v. d. Mas, F. van Meizen, J. Monshouwer, A. Nonnekes, B. Post, T. Pranger, C. Prins, G. Rebel, A. Rep, T. de Roode, X. Roozendaal, G. Ruiten, F. Schaafsma, J. Schoonheid, G. Slikker, W. Starrenburg, M. Sweep. J Verschoor, W. Vreugdenhil, T. Willemsen. H. Winter, A. de WJt te Den Helder, J. Boom, S. Dwars- waard, G. Geluk, C. Kemna, C. Schenk, J. Smakman, N. Staring, W. Theinert, M. Vaas, W. Verhulst, G. Weyers, A. Wolthuis te Anna Pau lowna, C. Klaver, T. Zwaan te Cal- lantsoog, G. Bakker, L. v. d. Ban, D. van Heerwaarden te Texel, M de Swart, H. Westerbeke en M. de Wit te Wieringen. Voorwaardelijk bevor derd: 5, niet bevorderd: 10. Het getuigschrift ontvingen: N. Arends, C. Bakker, F. Bakker, H. Besseling. A. Delver, G. Grömmel, Th. Hofland. T. Kater, C. Labrujère, J. Marbus, T. Noordeloos, B. Sap, C. Schendelaar, S. Sluiter, M. Soeur, C. Swart, L. Winkel, N. van Wijk, B. Zomer te Den Helder, C. van Gils, S. Hooimeyer te Anna Paulowna, T. Potjes te Noord-Scharwoude. T. Bak ker, G. Keyser, G. Smit te Texel, G. Kroon, B. Wit te Wieringen. Voor- waffl-delijk: 1. Geen getuigschrift: 2. 2-jarige opleiding Huisnaaister. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: B. Bras, E. de Haas, C. Riteco. G Riteco te Den Helder, T. Selderbeek te Anna Paulowna, W. Witte te Texel. Niet bevorderd: 1. De pacht van C- Lont werd gehal- veerd Rijnbeek's Riethandel wil het rietland van den polder voor 3 jaar huren. De firma wenscht dan afheining van een gedeelte om schade aan het gewas door vee te voorkomen. Het bestuur wensch- te hierop voorloopig niet in te gaan. Bi) het opmaken van een aanbeve lingslijst tot verkiezing van een heem raad wegens periodiek aftreden van den heer N. Mulder Dz. werden op het drietal geplaatst resp, N. Mulder Dzn. D. Lont en J- Veerdig. De voorzitter bracht het geval van een eventueele noodbemaling ter spra ke. Informaties zullen worden ingewon nen. Rondvraag. De heer J. Mulder vroeg of er in noodgevallen niet geloosd kan worden In de WIeringermeer. Dit is niet uit voerbaar, werd geantwoord. De heer D. Lont vroeg of er regel matig controle op het gemaal wordt uitgeoefend. Dit zal gedaan worden. Verzocht werd of de sloot tusschen den dijk en het riet uitgemaakt kan worden en of de smalle strook land ge scheurd mag worden- Toestemming tot scheuren prerd niet verleend. Naar de M.T.S. - Onze plaatsgenoot M. C. Purmer Cz. voldeed aan het toe latingsexamen voor de M.T.S. te Leeu warden. Diphtherie. - In het gezin van den heer D. is een geval van diphtherie geconstateerd. Polder Waard Nieuwland. - Hoofd ingelanden van den polder Waard Nieuwland te Wieringen hebben Woensdag 26 Juli een vergadering ge houden in hotel „De Haan". Voorzitter was de heer J. Breebaart. Ingekomen stukken. Het bestuur heeft aan het P.E.N. vergunning verleend tot doortrekking van dqn kabel aan den Nieuwlander- weg. Bericht van de inspectie der domei nen te Alkmaar betreffende verhuur van de bermen van den Verlengden Polderweg aan Bos te Den Oever- De polder heeft hiertegen geen bezwaar, mits de slootsn ook onderhouden wor den. Schrijven van N. Tijsen om toebeta- ling van 10 voor het gedeelte Kaap- weg tot den Hoek. Het bestuur besloot aan Tijsen de pacht van dit jaar kwijt te schelden, doch niet over te gaan tot bijbetalen. VEEMARKT SCHAGEN 21 JULI. Aanvoer: 1 stier, centrale; 7 magere geldekoeien, taxatie, f 350—f 560; 19 vette idem, centrale; 5 pinken, centrale; 1 graskalveren, centrale; 120 vette schapen, centrale; 18 vette varkens, centrale; 46 biggen, vastgest. prijzen; 158 konijnen f 1.— per kg194 kippen f 0.90 per kg. Er was niet veel te beleven op de Scha- ger markt De schommelsehuitjes gaven nog het meeste vertier. Voor de centrale waren aangevoerd f9 koelen, 1 stier, 5 pinken en 7 graskalve ren, 18 varkens en tegen de verwach tingen ln wel 120 schapen. Naar het heette, zouden er niet meer dan een 25- tal, komen, maar de werkelijkheid was anders! Voi.r de taxatiemarkt was de aanvoer gering. Het wordt maar steeds stiller op dit gedeelte van de markt. Er waren 8 koelen en 1 pink; 7 koelen werden over genomen, één koe en één pink gingen over naar de centrale. Het aanbod van biggen was niet groot, in totaal 46 stuks. De handel was matig en verliep tegen de vastgestelde prijzen Voor zware biggen bestaat tegenwoordig wel een flinke vraag. De handel in konijnen en kippen was zeer stug, Jonge konijnen noteerden f 1.50 f 2.50 per stuk; voor de slacht waren het de gewone bekende prijzen. Van de hooge prijzen voor de fokkonij- nen hoort men niet meer. MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJMUIDEN, 27 Juli. KI. tarbot f 5— f 3.50; gr, griet f 5; kl. griet f 2.50; gr. tong f 7.50—f 7; kl. tong f 5.50—f 2.50; kl. roode poon f 1.20; horsmakreel f 0.40; kl. middelschol f 2.50: kl. schol 2e srt. f 2; idem 3e srt. f 0.80; idem 4e srt. f 0.50; kl. schar f 0.30; vischpuf f 0.10; bot f 1; ales per kg. IJMUIDEN, 27 Juli. Gr. tarbot f£'.50— 6.—, kl. tarbot f 5.35—3.50, gr. griet f5.35»,- 5.kl. griet f 2.70—2.50, gr. tongen f 8—7, kl. tongen f 5.85—2.50, muilets f 1.—, hors makreel f 0.40, wijting f 0.88—0.80, kabel jauw 12.20—2.—, gr. gul f 1.65—1.50, kl. gul le srt. f 1.35—1.20, kl. gul 2e srt. f 0.88— 0.80, gr. roode poon f 3.kl. roode poon f 1.20, poontjes f 0.60, roggen f 1.100.50, kl. haai f 0.40, gr. hake f 2.20, kl. hake f 1.70—1.20, middelschol f 3.kl. middel schol f 2.50, kl. schol 2e srt. f 2.—, idem 3e srt. f 0.80, idem 4e srt. f 0.50, kl. schar f 0.30, aller per kg. De aandacht wordt erop gevestigd, dat alle verzoeken om inlichtingen over dienstneming en/of aanmeldingen moeten worden gericht aan het NSKK Gruppe Luftwaffe, Ersatz-Dienststelle, Lange Vij verberg 10, Den Haag. Voor alle kwesties betreffende de ver zorging van de NSKK-mannen in het algemeen dient men zich te wenden tot den Flirsorgeoffizier van het NSKK, LW., Lange Vijverberg 10, Den Haag. Aan de woning van een koopman, Osdorperweg te Amsterdam, vervoeg den zich drie mannen," die beweerden van de politie te zijn en zich legiti meerden met een grijs legitimatiebewijs. De ouders waren niet thuis, alleen het 12-jarig dochtertje en twee jongere broertjes. Het meisje liet de mannen die zeiden, naar ondergedoken joden te moeten zoeken echter niet in de woning, waarna zij met geweld naar binnen wilden dringen. Op haar hulp geroep kwamen de buren toesnellen, waarop de mannen de vlucht namen. Vermoedelijk hadden de kerels het ge munt op het meubilair, enz. van den koopman, daar op korten afstand van de woning een verhuisauto geparkeerd stond. De recherche van het hoofdbureau stelt een onderzoek in. Het staat vrijwel vast. dat behoudens kleine wijzigingen de nieuwe competi tie-indeeling van den N.V.b. weinig zal afwijken van de oude. Alleen in het Noorden is nog geen beslissing geno men. doch men kan wel aannemen, dat ook hier evenals in de overige afdee- lingen, indien eenigszins mogelijk, vastgehouden zal worden aan de oude situatie om op deze wijze de nieuwe competitie een zoo normaal mogelijk verloop te doen hebben. Zoo heeft men in verschillende klassen in het Oosten een kleine wijziging moeten doorvoeren in verband met de moeilijke treinver-' bindingen en worden dubbele compe tities gehouden. Op zichzelf een uitste kende oplossing, welke algemeen zal worden toegejuicht. Het streven van 't bestuur van den N.V.B. om zoo lang mogelijk op de normale wijze door te werken wordt in alle afdeelingen gun stig ontvangen, zoodat de vooruitzich ten voor de nieuwe competitie mits de moeilijkheden nog niet grooter worden dan zij reeds zijn, gunstig zijn. Men verneemt, dat op 26 Juli, tijdens de luchtaanvallen .van Amerikaansche formaties bommenwerpers op het ge bied van Wennen, door de Duitsche luchtverdediging in samenwerking mee Hongaarsche jagers, volgens de tot nu toe ontvangen rapporten. 42 vijandelij ke vliegtuigen, waaronder 35 viermoto rige bommenwerpers, naar beneden zijn geschoten. Vooral in het gebied van Granz en ten Oosten van Bruck an der Mur speelden zich hevige luchtgevechten af. Hier hadden Duiiwche jagers de vijan delijke formaties reeds bij het naderen tot den strijd gedwongen. Door het zeer heftige afweervuur in het geb'ad van Weenen werd, een cogenblik voordat de bommen werden geworpen, meer dan een dozijn Amerikaansche bommenwer pers omlaag geschoten. De Führer heeft het ridderkruis bij het oorlogskruis van verdienste met de zwaarden verleend aan Ministerial- Direktor Dr. Ing. E. H.Frdierich Schwe- rer, chef der „Amtsgruppe Kriegs- schiffbau" bij het opperbevel van de Duitsche marine, die een beslissend aandeel heeft gehad in de ontwikke ling van den t>ouw der duikbooten, en die als duikbootbouwer het strijdfront de beste duikbooten der wereld ter beschikking heeft gesteld, welke tijdens dezen oorlog, vaak vele duizenden mij len van haar steunpunten verwijderd, bijna 20 millioen brt. vijandelijke koopvaardijscheepsruimte en vele oor logsbodems tot zinken hebben gebracht. Het Internationale Informationsbüro verneemt van zijn correspondent in Hongarije, dat Donderdag benoorden het Platten-meer en in het gebied van Boedapest in felle luchtgevechten door Duitsche en HongaarsSüe jagers en tor pedovliegtuigen volgens tot dusverre ontvangen onvolledige berichten 18 Amerikaansche terreurvliegtuigen, waarvan 15 viermotorige bommenwer pers, zijn neergeschoten. Door afweer geschut werden 8 viermotorige bom men-: Arpers ten val gebracht. Nabij Gotenburg in Zweden hee\t men circa twee meter onder de aard oppervlakte een aantal voorwerpen op gegraven uit het steenen tijdperk. In totaal zijn circa 1000 voorwerpen voor, den dag gekomen, waaronder een der tigtal steenen bijlen, een aantal steenen boren en vijf zgn, microlithen, kleine puntige vuursteenen, waarvan men het gebruik nog niet precies kent, doch die waarschijnlijk als pijlpunten dienst deden De opgegraven voorwerpen, die door de geleerden beschouwd worden uit den tijd van omstreeks 7000 jaar voor Christus te stammen, behooren tot na genoeg de oudste vondsten uit het stee nen tijdperk van geheel Scandinavië. „Bepaalde Zweedsche bladen komen op de vermetelste gedachten bij hun streven om tegen Duitschland op te hitsen,,' aldus bericht de „Brüsseler Zeitung". In den laatsten tijd hebben zij zich tot dit doel bediend van Zarah Leander. Het Stockholmsche blad ,.Ny Dag" bracht een zoogenaamd inter view met de kunstenares, waarin men haar uitlatingen in den mond legde, die haar nu niet bepaald ln aanzien zouden hebben verhoogd, wanneer zij inderdaad van Zarah Leander afkom stig waren geweest. Doch intusschen is gebleken, dat het heele fraaie Interview louter bedrog is. waardoor Zarah Lean der in alle opzichten gerehabiliteerd is. Bi) het zwemmen verdronken. Woensdag is de 28-jarige radiomonteur Van Oardingen bij het zwemmen in den vijver voor Anna's Hoeve te Hilversum voor de oogen van zijn vrouw, die op den oever zat, verdronken, doordat hij kramp kreeg. Reddingspogingen mochten niet baten. Donderdagochtend is het lijk opgehaald. Doodeiyic ongeval te Delft. Op de Houttuinen kwam Woensdag de 15-jarige scholier J. H. de Root toen hij op een rijdende vrachtauto wilde springen, te vallen. Eén der achterwielen ging den jongen over het hoofd, waardoor hij ter plaatse overleed. Dagenlange typhoon bi) Karthoem. In de omgeving van Khartoem heeft da genlang een typhoon gewoed, die groote schade heeft aangericht. Een, Britsch militair kamp is totaal vernield, geheele wouden zijn ontworteld en talrijke hul zen verwoest. Oud gewelf bi) Sjanghai gevonden. - Bij graafwerkzaamheden in de omgeving van Tschinkiang aan de spoorlijn Sjang haiNa nVing stiet men op een eeuwen oud g rgewelf, aldus bericht Central Press. :t gewelf bevond zich' nog in uitstekenden toestand en verborg groote hoeveelheden munten, aardewerk en por- celein. Chlneesche spion gesnapt. Naar Do mei meldt, hebben Japansche en Chlnee sche leden der politie van Kalfeng een hooggeplaatst officier van den militairen raad van Tsjoengking bij spionnage' ge snapt. Het Is generaal-majoor Lioe Tsjoen Jo, die bij een razzia in de omgeving van het station van Kalfeng gearresteerd werd. De stafofficier van Tsjoengking heeft toegegeven, dat hij bevel hoeft uit gevoerd om de troepenbewegingen der Japanners na te gaan. Samenzwering in Ecuador. Naar de Britsche berichtendienst uit Ecuador meldt, Is generaal Alberto Enriquez we gens een samenzwering tegen de regee ring van president dr. Valesco Ibarra ge arresteerd. Huwbare leeftijd voor Turkije ver laagd. Volgens een nieuwe Turksche huwelijkswet mogen Turksche vrouwen thans reeds huwen op 15-jarigen leeftijd en Turksche mannen op 17-jarigen leef tijd. De vroegere huwelijkswet wilde, dat de vrouwen 17 en de mannen 18 jaar waren. Deze toestand bleek echter on houdbaar, daar de laatste jaren meer dan 60.000 Turksche vrouwen getrouwd waren, die zich voor ouder hadden uit gegeven, dan zij in werkelijkheid waren. Val van de 6e verdiepingen onge deerd! De Stockholmsche bladen bren gen het merkwaardig bericht van een 15-jarig meisje, dat te Stockholm uit het raam van een zesde' verdieping viel, be neden aangekomen weer opstond, de trappen van het huls opliep, haar ontbijt beëindigde en daarna gewoon aan het werk gipg. De bladen verklaren dezen gelukkigen gang van zaken door de be wering, dat de kleeren van het meisje als een soort parachute moeten hebben gewerkt. m: „Zullen we naar huis gaan of rullen we ergens een kopje thee gaan drinken?" „Laten we maar in de stad blijven, want... is Je hebt gelijk, dit eenvoudige, weinig kostbare genot behoeven we ons tenminste niet te ontzeggen". Als U later een fijn kopje echte thee wenscht, dan is er ,Ja, ik herinner me nog Helder, Neerland"» oudste biscuitfabriek, herinnert ricb óók nog Die oude bis» cuitbakkerij, bijvoorbeeld Wat is die modern gewor» denl En die zachtgeurende, brosse Helder-biscuits. Wat zijn dié heerlijk gebleven! 1 '§gj héérlijk! dankbetuiging VAN Dank zij 79 lezers van „Alles over behang",die welwillend hun boekje afstonden voor een col lega-behanger, kunnen wij deze week weer een gelijk aantal gegadig den met een exemplaar van deze mooie uitgave verblijden. Aanvragen, alléén van behanger» en vakstudeerenden, worden Ingewacht bjj R D, Prinsengracht 730-736, Amsterdam-C. CS oucv Publicatie Rath Doodeheefver Geboren: ROBERT FRANCISCUS Zoon en Broertje van: J. H. MEIJER J. E. MEIJER—KRUK HANSJE Den Helder, 26 Juli 1944. Lijsterstraat 24. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje LOUIS HENDRIK. L. K. KLINGENHEVER P. C. J. KL1NGENHEVER POLS. NELLY. Ceramstraat 19. Herplaatst wegens misstelling. Op 7 Augustus hopen onze geliefde Ouders, W. J. AGGENBACH en E. C. AGGENBACH— MULDER, hun 25-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare kinderen, WIM en Verloofde (buitenland) ADRIAAN, BEP en Verloofde, CATRIEN, RIET, GERRIT, DINA, COR, JOPIE, ANNIE, TONNIE en TRIJNIE. Den Helder, 26 Juli. Tijd. adres: Obdam, A 123. Niet in staat ieder apart te bereiken, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank voor de overgroote belangstelling, bij de geboorte van onzen Zoon en tijdens de ziekte lèn herstel van zijn moeder ondervonden. H. JUTTE. C. JUTTE—KOSSEN. Hector Treubstraat 97. Voorheen Laan 60. Met groot leedwezen geef ik U kennis van het overlijden, na een kort, doch smartelijk lijden van mijn gelief den Man, PETRUS SNEL, echtgenoot van Maria Elisabeth Warnaar, eerder van Maria Cornelia Liedmeyer, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: Mevr. M. E. SNEL, WARNAAR. Evacuatie-adres: Hip- polytushoef (Wieringen)™ 26 Juli 1944, Efltstraat 21a. De gezongen uitvaart zal plaats hebben op Zaterdag 29 Juli a.s. te 9 uur in de Parochie kerk ,.St. Hippolytus" te Hippolytushoef en op Maandag 31 Juli a.s. in de kerk van de H.H.i Petrus en Paulus te| Den Helder te 9.30 uur, waarna de begrafenis in het familiegraf op het Kath. Kerkhof „St. Joseph" te Huisduinen. Geen bezoek. ALKMAAR, HARTARTS tot nadere aankondiging' VERLOREN: Een toewij zing voor Beschuit en een toewijzing voor Gebak, tusschen Distributieburéau en van Galenstraat. Voor vinder van geen '^waarde. Inlicht, worden beloond: C; KRIGéE, v. Galenstr. 71 Heldersch# Boksvereenlglng „DE RING". Training tot nadere aan kondiging uitgesteld. HET BESTUUR. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE HOORN. Inschrijving van nieuwe leerlingen voor alle klassen van de Rijkstuinbouwschool en voor de daaronder ressorteerende tuinbouwvakscholen: voor Fruitteelt te Hoorn, voor Zaadteelt te Bovenkarspel, voor Bloem bollenteelt te Anna Paulowna, voor fruit- en groenten- teelt te Z.O.-Beemster, voor groenten- en bloembol lenteelt te Bovenkarspel, vcor groenten- en bloem bollenteelt te Langedijk en voor den cursus tot opleiding van tuinbouwonderwijzers te Hoorn (alleen voor Onderwijzers) vóór 1 September a.s. Schriftelijke inlichtingen, programma's en aangifte formulieren zijn op aanvraag bij den Directeur (Kantoor Korenmarkt 15 te Hoorn) verkrijgbaar. Mondelinge aangifte en inlichtingen uitsluitend op 1 en 8 Augustus bij den heer Krabbendam, Draafsingel 33 te Hoorn. (tel. 4838) van 912, 25 en 7—9 en op diens spreekuur eiken Zaterdag van 1112 uur. „ARGUS", Centraal Bureau voor Woningruil in Nederland, gevestigd te Haarlem, Koninginneweg 36, helpt U Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Soliede bemiddelaars gevraagd. NET R. K. ME*t JE gevraagd voor d. of d. en n. met huiselijk verkeer. J C. VAN DIJK, Luttik Oudorp 52, Alkmaar. is even onontbeerlijk om te kunnen ontwoorden op de tientallen vragen, die U eiken dag op elk gebied worden voorgelegd als om een betere positie te verwerven. Ga dus Uw kennis weer eens opfrisschen door Ponts Inlichtingen hierover en over rfe cursus in Steno. Typen, Boekhouden, Tolen, Secreta resse, Middenstandsdiploma, Handelscorresp. eni. verstrek ken wij U gaarne gratis AFD. BRIEFON0ERW|J$ 30 SCHOLEN 30 JAAR ERVARING ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Zondag 30 Juli, 2 uur; SCHITTEREND WIELERPROGRAMMA. Dcrksen, v. d. Voort, Klink, Van Amsterdam, Boeyen, Remkes, wydenes, Smits, De Korver, Verschuren, H. Ooms, Kropman, v. d. Vy- ver, Hopstaken, enz. enz. Uitgebreid voorprogramma met alle sprinters! 1 Kaarten vanaf 10.30 uur aan de wielerbaan.. Electr. gramofoonmotor te koop gevraagd,, met of zonder kast. BRINK, Haven straat 145, R'dam. Tel. 36694 CONTAX of LEICA kl. beeld camera gevraagd, v. d. HIDDE, Mulderschar 193, A'dam- Tel. 55374. GEBR. MEIJER, alhier, heeft op haar atelier plaats voor: Ook leerlingen komen in aanmerking. Aan te melden: Kantoor Ruyghweg 73, En inderdaad, de samen stelling is zoo goed, dat ieder, die eenmaal op zijn bon Van Houten'» puddingpoeder heeft ge kocht, ook de volgende bon weer voor Van Houten's I puddingpoeder gebruikt.H Q(JTffU' m STOOMWASSCHERIJ H ROOVERS, AMBONSTR. VAN 31 JULI TOT EN MET 5 AUGUSTUS. Cliënten gelieven hiermede rekening te houden met het in behandeling geven van waschgoed. CURSUS DER MAKELAARDIJ Deskundige (schrift.) opleiding voor Makelaar. Brochure op aanvr. bij het Secr. Rljkswijkscheweg 368, Den Haag, Telefoon 11.92.90. Meisje gevraagd. Halve of heele dagen. De Jong, Kru- gerstraat 52. Er biedt zich aan een flinke jongen oud 16 jaar om op een boerderij behulpzaam te zijn, extern of 's avonds vrij, met den kost. Br. ond no, 780-H, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd blauw ger. beddettjk, geschikt voor plooirok of genegen te ruilen voor z.g.a.n. h.kappersjas. v. Dijk, Nieuwstraat 32, Te koop gevr. een itt goeden staat verkeerende autoped op luchtbanden, of kinderfietsje (meisje). Wed. G. J. Haarsma, Kolhornerweg C 17, Midden- meer. Te koop een 3-deelig ko nijnenhok f30; 2-deellg Idem f 10. Tevens volwassen en jonge konijnen te koop van af f4 tot f 25.' Van Beek, Huygensstraat 26. Te koop l paar jongens schoenen maat 39-40, pas ge repareerd f 12. Na 6.30 uur. Klos, Ooievaarstraat 18 Te koop aangeboden witte trouwjapon oude kwal. f 80 en een roode vilten hoed f 15. Talsma, Kemphaanstraat 10, Te koop aangeboden ka- merspiegel f 25, hondenmand f 4, sierkussen-overtrek f 4, bokslederen damestasch f 5, strooien dameshoed f 5, bad muts f 2.50, alles z.g.a.n. In 't Veld, Achterstraat 5. Te koop een rosé trouwja pon met taschje f 75. Na 6 u. IJzendoorn, De Wetstraat 1. Te koop 1 baadje f35.—, 1 matelot donkerrood (belde z. g.a.n.) f 12.J. Pluijm, Soem- bastraat 6. Na 6 uur. Te koop aangeboden ijzeren tuinhek 5.25 M. lang f6.—. Aberson, Emmastraat 93, Te koop 5 jonge Lotharin- ger konijnen 7 weken oud £l f 4.— per stuk. K. de Groot, Lupinestraat 8. Wie ruilt een paar beste meisjesschoenen maat 38 v. jnaat 39? Huisman, Sperwer straat 23. Ruilen 1 paar zwarte da messchoenen maat 39 voor maat 40. Adres: Orijmus, Brakkeveldweg 78. Ruilen 1 paar slangenleeren damesschoenen met platte hak maat 37'/s voor doorloo- pende hak maat 37l/«. Sem- brlnk, van Heemskerkstraat 65A. In ruil aangeboden 1 paar heerenschoenen maat 42 voor een pair damesschpenen gr. maat 37 platte hak en een meisjesjurkje 10-12 Jaar voor een dames-lnterlockcamlsole en -onderjurk. Oost, Vla mingstraat 66, In ruil aangeboden: zwarte wollen Swagger maat 38 voor een Swagger maat 4042. Majtens Brouwerstraat 28. Te ruilen: een paar leeren damesschoenen h.h. z.g.a.n. maat 37-38,- voor leeren da messchoenen z.g.a.n. 3/4 of platte hak mt 38—39. Koger, de La Reystraat 11. In ruil aangeboden: i paar jongenspchoenen maat 35 tegen melsjesschoenen maat 37 en 1 paar meisjesschoenen maat 36 tegen meisjesschoe nen maat 39 of damesschoe nen maat 41 of 42 en 1 paar heerensehoenen maat 41 tegen heerenschoenen maat 48. 3. Schaafsma, Ruyghweg 50, Den Helder. In ruil: een paar hooge bruine schoenen maat 39 voor een paar damesschoenen, maat 37 of 38 pl. of doorl. hak, liefst zwart. H. Bals, Stoomweg 18 B 4, Anna Pau lowna. In ruil aangeboden: 5 prima 2 1. weckflesschen geheel compleet met deksels en rin gen voor kop en schotels. Tevens te koop gevraagd een paar kinderschoentjes maat 27. ook te ruilen voor dames schoenen maat 38. A. v. d. Beek, Spechtstraat 13. Gevraagd 3 nette kostgan gers. Adres bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2