pont HEI BAD IH DE SCHUUR -Artif Tandarts Schreuder KINDEROOGEN WARMTE Knipsters, Naaisters en Strijksters. JUTTERTJES. Mulo-Instituut, Bussum Oproep van dr. Göbbels ioi hef hoerendom TIVOLI. GESLOTEN. V. D. STADSNIEUWS. Ernstige waarschuwing Texel. Anna Paulowna. Zijpc WieringerwaardL Beperkte postdienst in Duitschland Sofia onbewoonbaar Scherpschutters voor Narwa- De Duitsche voedselvoorziening PUZZLE. EBERHARD FABER N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK hervat P, SCHILDERMAN, HANDELS CORRES PONDENTIE) Kebt gij moeilijkheden op VERZEKERINGSGEBIED? Biersteker's Assur. kantoor H. van Leeuwen BUREAU VOOR AANLEG VAN TECHNISCHE INSTALLATIES Bekwam» Verwarmingsmonteurs Electriciëns - Bankwerkers Auto- en Motormonteurs Onze magazijnen zijn Dinsdag 15 Aug. (Kath. feestdag) den g^eheelen dag Woensdagen, Zaterdagen, Zondagen 52 Ct> Andere dagen: Volwassenen77 ct. Kinderen t/m 13 jaar 52 Ct* Distributie van Appelen en Pruimen. Psrsonssl gevraagd Personeel aangeboden Te koop aangeboden Te koop gevraagd Te huur gevraagd Ruilen Wü wijzen er nogmaals op, dat de N.V.B. t. e. m. 15 Augustus alle voetbalwedstrijden heeft verbo den. Dit verbod geldt ook voor Den Helder. Wij meenen goed te doen, dit zelfs nu nog te publiceeren, of schoon over twee dagen het voetbalseizoen weer kan beginnen. Ons is namelijk ter oore ge komen, dat er controle uitgeoefend zal worden, waarbij niemand ge spaard zal blijven! Beroepen. - Candidaat G. Hartdorff, hulpprediker te Soest, heeft het beroep als predikant naar de Ned. Herv. Ge meenten Waal en Koog op Texel aan genomen. burgerlijke stand Geboren: Theodorus Cornells Maria, z. v. P. M. Graaf en A. Kuip; Roelof Paulus, z. v. J. C. Kikkert en D. Terp stra; Geertje Klaartje, d. v. J. C. Reuvers en J. van Maldegem. Ondertrouwd: Johannes Olïsabetn Zuurhout en Sara van Bommel; Johan- nes Hendrikus Segerink en Hendrika Antonia Maria Snelders. Getrouwd: Alexander Vogelenzang en Fljetje Dekker. Ingekomen: Thedora van der Leek, van Zaandam, naar Den Burg, Wester- weg 1; Johannes C. Goes van De Bilt naar Den Burg, Molenstr. 48; Johannes den Boer van Barneveld naar Den Burg, Weverstr. 22; Nicolaas C. Pannekoek van Mijdrecht naar Oosterend, Peperstr. 83. Vertrokken: Hendrif C. Swart naar Amsterdam, Fraunhoferstr. 33 hs; Willem de Graaf naar Ubbergen B 353; Elske de Jong naar Wieringen, Slingerweg 22; Lammina Benjamins naar Oosterhes- selen, Nw. Zwinderen; Catharina Roeper naar Menaldumadeel Berlikum 604; Uulke D. van der Wijk nasr Franeker, Acade- miestr. 10. Gevonden: een R. K. kerkboekje, een pet. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marinus, z. van J. Plooy en C. van der Kuijl. Jacobus N., z. v. A. N. de Bree en S. C. Potter. Elly, d. van H. Ornée en P. van Wingerden. Martinus, z. van G. M. F. M. Bonarius en A. Kaan. Elisabeth G., d. van N. J. Vaars en B. Pijnacker. Aaltje, d. v. M. Kalter en G. Schurink. Hendrik J. A., z. van H. Jonker en A. A. Keuris. Simon P.. z. van W. Smit en P. Kooij- man. Maria M., d. van H. A. van Kuijeren en H. M. Kienreich. Antonia C. A., d. van P. C. M. Heinsbergen en M. J. Scholten. Brujnetta, d. van P. de Jong en A. Bilder. Ondertrouwd: Joh. Jac. Kauw en H. G. van Lierop. Getrouwd: G. van Bruggen en Joh. Wisse. D. van der Molen en W. Je- ninga. Politie. Gevonden: armbandje, porte- monnaie. „Jong Leven" bij Slikker. - De be kende tooneelvereeniging „Jong Le ven" van Noordscharwoude komt Za terdag 12 Aug. bij Slikker met de co- medie in drie bedrijven „Liefde" (Her rie in huis). „Jong Leven" heeft een goeden naam; het loopt dan ook nu alweer druk met de plaatsbespreking, zoodat we een volle zaal verwachten. burgerlijke STAND. Geboren: Klaas, z. van P. Nierop en M. Keetman. Jantje, d. van R. Witte- veen en G. Lommert. Grietje, d. van P. Peetoom en G. ter Hofstede. Hele- na, d. van A. Zomerdijk en J. IJ. Boekei. Ondertrouwd: A. Tasnyazov en D. A. Timmerman. Overleden: A. Plakman, z. van A. Plakman en M. Buis, 3 jr. G. Zomer dijk, geh. met M. Mul, 63 jr. K. Eriks, z. van J. Eriks en N. Rademaker, 8 wk. M. Wartenhorst, wed. van L Fijma 75 jaar. burgerlijke stand. Geboren: Saartje J„ d. van J. A. Geense en C. Seidenstiker. Cornelia A., d. van A. j. Borst en G. Grin. Echtscheidingen: er werd één echtscheiding ingeschreven. Overleden: A. Raven, wednr. van T. van Har te velt, 74 jr. Het vereenvoudigingsprogramma der Duitsche posterijen, dat de Duitsche bewapening en de weermacht met een slag vele tienduizenden uitstek—ïd ge schoolde arbeidskrachten en soldaten ter beschikking stelt, luidt: 1. stopzet ting van het verzenden van drukwerk, zftkelijke papieren, monsters en ge mengde zendingen; 2. stopzetting van het verzenden van pakjes; 3. ver gaande beperkingen in den pakket dienst, waarbij de verzending van voor de bewapening en anderszins vitale goederen verzekerd blijft; 4. stopzet ting van het bestellen van brieven op Zondag of op een anderen dag in de week; 5. in alle steden wordt het be stellen van brieven beperkt tot een maal per werkdag; 6. verdere belang rijke beperking van het ledigen van brievenbussen; 7. stopzettnig van niet voor den oorlog belangrijke particu lieren telefoonaansluitingen, neermate van de plaatselijke eischen: 8. verval len van den boodschappendienst en bepaalde soorten gesprekken; 9. ver zenden van telefoonrekeningen met tusschenpoozen van drie of meer maanden; 10. ophefing van bepaalde soorten telegrammen. De verschillen de maatregelen worden reeds in de eerstvolgende dagen van kracht. Ook de Duitsche minister van justi tie heeft ingrijpende beperkingen in gevoerd.. waardoor verscheiden tien duizenden arbeidskrachten vrij komen. Bij de bekendmaking van de re- geeringsplannen tot steunverleening aan inwoners van Sofia, die tenge volge van de Anglo-Amerikaansche terreuraanvallen schade hebben ge leden of geëvacueerd zijn, heeft de minister van blnnenlandsche zaken tegenover journalisten onder meer verklaard: „Onze hoofdstad is onbe woonbaar. Gedurende den komenden winter zal zij volkomen onbewoon baar zijn. Ket grootste deel der in woners hreft na de zware luchtaanval len de stad verlaten en is in de dor pen gehuisvest". revolutionnaire beweging in warschau onderdrukt. Voor den eersten keer wordt thans van Duitsche zijde gesproken over een poging tot opstand van Poolsche parti- sanen in Warschau. Volgens een Duit sche militaire woordvoerder waren er in Warschau bepaalde groepeeringen van partisanen. die bij hun poging tot opstand in den aanvang eenig succes mochten boeken. Later kon de revo lutionnaire beweging echter onderdrukt worden. Een telegrafisch verzoek om hulp van een Poolschen gentraal tot de Sovjets, leidde niet tot resultaat. In de smalle streep door granaten doorploegd land heerscht doodsche stilte. Nu en dan ruischt de „doo- dende zeis", zooals de Sovjets het machinegeweer „42" noemen. Dan licht weer een drukkende stilte over het landschap. Een druilerige regen morgen weent onder valen hemel. Kniehoog staat het water in de voorste scherpschuttersstandplaats en klokt tot aan den rand van de rubberlaarzen-der mannen. Zij staan daar, uren- ja dagenlang en spieden roerloos, voor den vijand onzicht baar, de vijandelijke loopgraven af. Gebukt komen twee mannen door de loopgraaf. Op 't moment dat zij elkaar voorbij gaan, richten zij zich ean weinig op. Een zweepslag slaat door de stilte. Allen bukken zich instinctief. J7ie wil sterven, zelfs in deze natte grauwe ochtenduren? Weer is het doodstil. Onbeweeg lijk staan de mannen en turen naar de vijandelijke linie, trachtende de fijne regensluiers over het „Nie mandsland" te doorboren. Zoo staan scherpschutters in de voorste linies- Een van hen is een 20-jarige Nederlander uit Amsterdam. Zijn harde, jonge oogen zoeken rustig en koel de vijandelijke loopgraven af. Fluisterend meldt hij: „Niets bij zonders". Hij is een der beste en meest ervaren scherpschutters van zijn compagnie. Zijn vaste hand en zekertreffend schot zijn bij zijn kameraden bekend, aan de overzijde berucht en gevreesd. „Halt!" Aan den overkant, nauwe lijks zichtbaar in het bladergroen, danst een vreemd gevormde staal- helm op en neer. „Een bolsjewist op aflossing". Een kort richten. Schot! De helm verdwijnt. Is hij getroffen? Of heeft hij zich bliksemsnel ge bukt? Weer wacht hij kalm en rustig, urenlang. Eindelijk weer een doel Weer kraakt een schot. De man aan dén overkant blijft staan, slaat dan achterover. Een potloodstreep aan den houten wand. Die telt: die schiet niet meer op kameraden. Soms ontdekt men onze scherp schutters, bepaalt hun standplaats en dan ontwikkelt zich een duel op leven en dood. Schot op schot zwiept over de smalle strook „Nie mandsland". Alle listen en slimmig heden om den tegenstander te mis leiden worden toegepast. Van een andere plaats wordt een magazijn doelloos leeggeschoten om den tegenstander tot een vuurstoot uit te lokken. Daarna wordt ijlings de oude standplaats weer opgezocht. Is de standplaats aan de overzijde een maal uitgemaakt, dan is meestal ook het scherpschuttersduel beslist. Menigmaal blijft ook de eigen kameraad- Maar anderen nemen zijn plaats in, even koel, even rustig. Weer gaan wij door de vernielde straten der ruïnenstad Narwa. De zware artillerie legt zijn vuurwals vèr over het bruggehoofd. Achter ons echter blijven de on verbiddelijke vijanden der Sovjets, het geweer in aanslag en spieden dag -en nacht. De scherpschutters der ^-Brigade „Nederland", aan het Narwa bruggehoofd. H-Oorlogsverslaggever. E. KERNMAYER. Rijksminister dr. Göbbels heeft Vrijdag in tegenwoordigheid van Rijksminister Backe de voor een werkbespreking in Berlijn aanwezi ge boerenleiders ontvangen. In zijn toespraak behandelde dr. Göbbels nog eens de gebeurtenissen van 20 Juli. Deze dag is in zekeren zin geworden tot een signaal voor de totale en onvoorwaardelijke oor logsinspanningen van ons geheele volk. Naast den arbeid voor de oor logsproductie hangt het succes van onze geweldige krachtsinspanningen hoofdzakelijk af van de bereidheid van den Duitschen boer om zijn uiterste krachten in te spannen om onze voedselvoorziening te waar borgen en zoodoende de eerste voor waarde voor het zegevierende einde van dezen lotsstrijd te vervullen. Voorts sprak de minister over de voelbare verliezen aan gebied, die Duitschland in de afgeloopen twee jaar heeft moeten aanvaarden en die vanzelfsprekend ook van invloed zijn op de voedselvoorziening. Duitschland kan nu niet meer uit een overvloed putten, doch moet veeleer al zijn vlijt en zijn geheele organisatietalent in den strijd werpen om de gestelde taak te vervullen. Voor den Duitschen boer beteekent dit de eisch naar een nog intensievere grondbewerking dan tot dusver. De minister verklaarde, dat het Duitsche hoerendom in de afgeloopen jaren schitterende prestaties heeft volbracht. Het geheele volk waardeert dankbaar, dat de Duitsche boer in staat is geweest het dagelijksche brood te waarborgen en dat, afgezien van onbeteekenende meestal als gevolg van bepaalde seizoenen ontstane ver schijnselen van schaarschte, de Duit sche voedselvoorziening in dezen oor log als absoluut gewaarborgd kon en kan worden beschouwd. Thans komt nog als een verzwaring hierbij, dat in het Oosten groote gebieden verloren gingen. Dit beteekent, dat Duitsch land in hoofdzaak nu in zijn vader- landsch gebied alles moet producee- ren, wat het volk voor zijn voeding noodig heeft. Ik ben er zeker van, aldus dr. Göb bels, dat het Duitsche landvolk evea- als totdusver ook in de toekomst deze groote taak met oude beproefde daad kracht zal weten op te lossen. Sprekende over de krachtsinspan ningen voor de totale oorlogvoering verklaarde dr. Göbbels, dat Duitsch land gedwongen is in de komende we ken en maanden van het Duitsche volk groote offers te vergen. Thans wordt in het Duitsche volk maar één stem gehoord, zoo verklaar de dr. Göbbels tenslotte, n.1. alle9 te doen en te gebruiken om dezen oorlog snel en zegevierend te beëindigen. TREINEN IN FRANKRIJK AANGEVALLEN. Naar de Fransche omroep meldt, zijn twee personentreinen door Anglo- Amerikaansche vliegtuigen gebombar deerd en met de boordwapens be stookt, waardoor 32 menschen werden gedood en 15 gewond. VERTRAGING BINNENLANDSCH TELEGRAAFVERKEER. PTT betreurt te moeten waarschu wen voor de mogelijkheid van vertra ging in het binnenlandsch telegraaf- razzia te hilversum. Ambtenaren van de P. t. t. hadden geconstateerd, dat het aantal clandes tiene aansluitingen op het net der radio-centrale in Hilversum in den laatsten tijd sterk steeg, hetgeen de ontvangst zeer slecht deed worden. Thans is in de afgeloopen dagen in Hilversum een razzia gehouden ter be strijding van dit euvel met gevolg, dat een groot aantal overtreders werd be trapt. Zij kregen allen een procesver baal. paardensport. RENNEN OP DUINDIGT. Zondag werden er op Dulndigt alleen rennen gehouden, doch de opkomst van paarden was niet bijster groot. Van de zeven rennen was er niet één bij, waar in meer dan 6 paarden startten. De uitslagen luiden: Prijs van Ostende: 1 Soiree, w. f 1.50, pl. f 1.30; 2 Azaret f 2.50. prunus-prijs: 1 Indlan Prlnce, w. f 1.40, pL f 1.20; 2 Wicket f 2.40. Lexington-prljs. 1 Mer d'Antibes. w. 1 3.10 pl. f 1.20; 2 Plalsir de Francefl.10. Prijs van Deauville: 1 Fougue, w. f 1.40, pl f 1.10; 2 Bimini f 1.20. Semendria-prijs: 1 Rincee. w. 1 1.90, pl. f 1.40; 2 Martine 12. Maurepas-prijs: 1 Urrack, w. 1 3.80, pl. 1 1.30; 2 Ormea 1 1.10. Lutteur-prijs: 1 Fair. w. 1 1.30. pl. f 1.10; 2 Orfosse 1 1.40. damrubriek. Oplossing probleem 1859 (a. en b.) vorige rubriek. a. Groote bord. Zw. 15 sch. op; 8, 9, 10, 11 14 17, 18 20. 21, 24, 27, 30, 31, 35 en 36. Wit 14 SCh. op: 26, 28, 29, 32, 33, 37, 38, 40, 41 42 U, 45, 47, 49. Wit wint door: 29—23, 28—23, 33—29, 38 X 29, 42 X 33, 47 X 38, 29— 23, 33 x2, 2x 3 en 3x21. b. Kleine bord. Zw. 3 sch. op: 82, 74, 54 en dam op 12. Wit 3 sch. op: 62, 52, 22 en dam op 61. Wit wint door: 61—72 (zwart moet 2 sch. dam slaan Van 12 naar 73, waarna wit slaat 62x 43!) Combinatie. Zw. 7 sch. op: 2, 3, 9, 10, 16, 20, 36 en dam op 25. Wit 8 sch. op: 17, 23, 28, 29, 37, 40, 44 en 49. Wit wint hier door: 37—31, 1711, 49—43, 44—39, 28—22, 23 X 1 en 1 X 18! Uit de partij: Zw. 7 sch. op: 4, 7, 12, 17, 18, 19, 37. Wit 7 SCh. op: 15, 28, 29, 39, 43, 44, 47. Wit besliste hier de partij als volgt: 4741, 39—34, 29—34 en 15 X 2! met de bekende eindspel-winst. Ter oplossing voor deze week: i Probleem 1860 van N.N. (Groote bord). Zw. 12 sch. op: 3, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 18, 20, 21, 26. Wit 12 sch. op: 28, 29, 30, 32, 37, 41, 42, 43, 44, 47, 4C', 50. b. Kleine bord. Zw. 7 sch. op: 72, 73, 63, 51, 53, 41, 31. Wit 7 sch. op: 44, 32, 34, 22, 23, 12, 14. Voor beide geldt: wit speelt en wint. Opl. volgende rubriek. Onze Eerste Augustus-Opgave. De ontbrekende woorden. De zes zinnen waren de volgende. Christiaan en Frederik gingen eens nasr een boerderij om guitenstreken uit te2.hOn^'rmoeld trokken de reizigers over dichtbegroeide heuvels. 3 De nalatenschap van hun oom viel den erfenisjagers vreeselijk tegen 4. Nadat de scheidsrechter het sein tot beginnen had gegeven, ontstondeen oir windende strijd, die de supporters erg zenuwachtig maakte. 'f 5. De reorganisatie van de vöettoalcltjh bezorgde het bestuur heel wat moemik- 6. De stroomversnellingen maakten de rivier totaal onbevaarbaar. Een puzzle, door velen met genoegen opgelost. ONZE NIEUWE OPGAVE. (No 2 der Augustus-serie). Een dubbele kans. De puzzelaars krijgen een dubbele kans om hun puntenaantal met 2 te vermeer deren. Hier volgen twee rekenkundige opgaven. Voor elk kan men 2 p. krijgen. Ook kan men er één van de twee inzen- den. a. Jan is één jaar ouder dan Piet. Was Jan driemaal zoo oud als hij over vijf Jaar zal zijn, dan was hij even oud als Piet zal zijn, als hij 13'/» maal zoo oud is als hij voor 15 Jaar was. Hoe oud zijn Jan en Piet? b. Zooals men weet bestaat een op gaande deeling uit deeler, deeltal en quotiënt (uitkomst). Er is een opgaande deeling. Als gij den deeler met 768 vermeerdert, wordt het quotiënt 4. Vermindert gij het deeltal met 768, dan wordt het quotiënt 28. Deze nieuwe deelingen gaan ook precies op. Wat was de oorspronkelijke deeling? Oplossingen (2 x 2 p.) tot uiterlijk Vrij dag 18 Aug. 12 uur aan het Bureau dezer Editie, motto: Puzzle-Rubrlek. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Brouwgerst Oogst 1944. Het Aan- en Verkoopbureau van Ak kerbouwproducten, Afdeeling Noord-Hol land te Alkmaar maakt ten aanzien van de Brouwgerst Oogst 1944 het volgende bekend: le. Premie. Voor gerst, welke aan de hieronder genoemde voor Brouwgerst ge stelde eischen voldoet, zal een toeslag van f 1.— per 100 kg. worden betaald boven den bij de classificatie vastgestel- den prijs. 2e. Aanbieding, Voorloopig geldt als uiterste termijn van aanbieding van gerst als brouwgerst 31 December 1944. 3e Eischen. 1. De partij moet bestaan uit rasechte Kenia, Saxonia of Mansholt's tweerijïge. Dit moet blijken uit een schriftelijke ver klaring van den teler. 2. De partij dient raszuiver te zijn; ze PABKKK SERVICE. BEURS. DAMRAK. ADAM hypothecair kapitaal beschikbaar op billijke voorwaarden. Agent, «e Alkmaar: Fa. A Kommer 8, Zn., Stetlontweg -40 mag derhalve niet bestaan uit een meng sel van verschillende rassen. 3 De gerst moet prima gezond zijn, een gezonde kleur en een frisschen reuk hebben. De korrels moeten goed gevuld („stukkig") zijn. 4. Het vochtgehalte mag ten hoogste 17»/. bedragen. 5. Partijen met schot, halve of bescha digde korrels, verontreinigingen met an dere granen, onkruidzaden, enz. komen niet voor brouwgerst in aanmerking. 6 Partijen, die beschimmelde korrels, bróeikorrels, klander of door klander aangevreten korrels bevatten, komen nimmer voor brouwgerst in aanmerking. Plv. hoofdredacteur: Jac. Broersen te Hoorn; chef nachtredactie: J. Werkman te Alkmaar; kunst, letteren, rechtbank: H. P. v. d. Aardweg te Alkmaar; prov. nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar; red.- seer.: Tj. N. Adema. Verantw. voor de adv.rubrlek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor da plaatsel. adv.: Mej. F. Muller, Den Helder. Arts, Ondertrouwd: JULES HENRI WIJNMALEN, 4 €11 WILHELMINA JOHANNA VAN OS, Wed. van C. Th. Dito. Bloemendaal, Arnoldlaan 1, 15 Aug. 1944. Den Helder, Javastraat 163, Het kerkelijk huwelijk zal plaats vinden in de O. L. V. kerk te Den Helder op Dinsdag 5 Sept. te 10 uur. Gelegenheid tot gelukwen- schen in de pastorie na af loop der H. Mis. maandag 14 augustus de praktijk. Spreekuur 13 uur. GROENTEHANDEL, maakt hiermede bekend dat hij wegens ziekte niet kan venten. gevr. flinke hulp in de huish., goed salaris, werkster aanwezig. Mevr. CAVIëT, Jac. van Lenneplaan 12, Bussum ('t Gooi). PERZISCH TAPIJT, 2'/«X 3*/sM. of grooter en enkele kleinere uitsluitend van par ticulier t. o. gevr. Br. m. afm. en prijs aan: DAMMES, Oranje Nassaul. 20, A'dam-Z. Als straks het contact met oude relaties hersteld wordt en nieu we contacten gemaakt moeten worden, betaalt men graag een flink salaris aan goea ge schoolde correspondenten. Benut daarom Uw vrijen tijd, leer HANDELSCORRESPONDENTIE Pont geeft U PRIVAATLES PER BRIEF Vraagt direct gratis inlichtingen hierover of over de cursussen in Steno, Typen, Boekhouden, Middenstandsdiploma, Talen, enz. enz. ms afd briefonderwus m AALTEN 30 SCHOLEN - 30 JAAR ERVARING Vraagt eens kosteloos advies aan Koningstr. 90 - Tel. 3404 Uitvoerder van Begrafenissen. Gravenstraat 4. Koster der Geref. Kerk (Bethelkerk) Examen 1945. Schr. rep.curs. voor A, B en Aanv. dipl. ex '45 oJv. er varen leraren-examinatoren. Aanvang nwe cursus pl.m. 15 September. Spoedige aangifte gewenst. Vraagt Prospectus. DINSDAG 6,30 uur, brengen wij de groote Italiaansche schlager De tragiek van een kind, waarvan de ouders het niet met elkaar kunnen vinden. Een diepontroerende film. Toegang 18 jaar. WOENSDAG 6,30 uur, vertoonen wij we derom een geweldige film, schitterend van kleuren en heel erg ondeugend: U zult zich kostelijk amuseeren. Al te preutsche menschen raden wij aan weg te blijven. Toegang 18 jaar. DEURWAARDER PRINS zal op Donderdag 24 Aug. a.s., des morgens 9 uur, in MUSIS SACRUM publiek en a contant verkoopen: diverse meubilaire huishoudelijkeen andere goederen. In te brengen goederen op te geven aan den makelaar D. Groot, Prof. Zeemanstr. 7 of J. Visser, Wagenstr. 9. Bezichtiging; Woensdag 23 Augustus a.s. van 24 uur. Lang menschenhaar in vlechten of strengen (geen uitgevallen haar) steeds te koop gevraagd van kappers en particulie ren door den Eersten Ned. Handel in Haarafval, Keizerstraat 23 b'd. Nieuw- markt, Amsterdam-C., Telefoon 40861. HUWELIJK. Eerzame! Ontken het niet, Uw verlangen gaat uit naar een oprechte levenskame raad! Welnu, van welken stand, geloof of leeftijd Gij ook zijt, laat ons Uw stillen wensch tot werkelijkheid maken Ons doel is Uw ge luk Onze werkwijze aange naam, discreet. Onze grond slag idealistisch, dus matige kosten. Wendt U dus allen tot Nederlands éénig Prot. Christelijk Huwelijksbemid delingskantoor „Excelsior", Kampersingel 48 r., Haar lem Geopend van 2—5 uur. 's Zondags niet. 99 99 (Maatschappij met bulten! belangen) AMSTERDAAfc - HEERENGRACHT 504 kan geregeld plaatsen: Leeftijd 20 tot en met 59 jaar. Goed loon en goede arbeidsvoorwaarden verzekerd. Persoon lijke aanmelding eiken dag van 9—12 en 2—5 uur, met medeneming van getuigschr. of schriftelijk onder vermelding van motto „Per soneel". Reiskosten 3e klasse worden vergoed. GEBR. MEIJER, alhier, heeft op haar atelier plaats voor: Ook leerlingen komen in aanmerking. ,n te melden: Kantoor Ruyghweg 73. 1AM8TE8DAM1 REGIONALE PUBLICATIE VAN HET PLAATSELIJK VERDEELKANTOOR VOOR GROENTEN EN FRUIT. De kleinhandelaren A. DUINKER en D. GEERVLIET zijn bevoorraad met een kwart kg pruimen per in geschreven consument; de kleinhandelaar J. CHIN is bevoorraad voor de consumenten vanaf de letter T met een kwart kg appelen of pruimen per ingeschre ven consument; de kleinhandelaar P. GROOT Is bevoorraad met een kwart kg appelen per ingeschre ven consument; de kleinhandelaar W. DE GROOT is bevoorraad t. e. m. de letter K (Kraayenveld) met een kwart kg appelen per ingeschreven consument. Voor de geldende detailprijzen raadplege men de prijslijst van den Gemachtigde voor de Prijzen. Gevraagd hulp ln de huls houding voor dag of dag en nacht. Goed loon. Mevrouw Jansma, Burgerbrug. Gevraagd een meisje voor heele of halve dagen. Mevr. Wezelman, Ooievaarstraat 87. Gevraagd een nette leerling of gevorderd leerling kapper. Joh. Jagel, Koningstraat 97. Jongeman zoekt typwerk voor de avonduren. Brieven onder no, 793 H bureau van dit blad. Te koop stofzuiger f 35 i jongensjekker 7-8 jaar f 1750 Ter ruiling overall maat 52 voor Jongenspak 15-16 Jaar. Bosboom, Vosstraat 14, Te koop gevraagd een speel goed-stoommachine. liggend of staand. Pannekeet, Ooie vaarstraat 102. Te koop gevraagd eenvuur- duveltje. H. v. Glls, Balgweg 25, Breezand. Gevraagd zlt-slaapkamer v. meisje alleen, met of zonder gebruik van keuken. Brieven onder no. 783-H bureau van dit blad. Jong echtpaar zonder kinde ren (man beambte van poli tie, Rijkswerf) zoekt gemeu bileerd huis of gem. zit- en slaapkamer met gebruik van keuken. Brieven onder no. 792 H bureau van dit blad. Te huur gevraagd door jong echtpaar gemeubileerde zlt- slaapkamer met gebruik van keuken of gemeubileerd huis. Brieven onder no. 791 H bur. van dit blad. In ruil aangeboden 1 nieu we schapenwollen heerensllp- over voor twee o. kw. hee- rencamisoles. R. v. d Berg, Zandvaart 15, Breezand. In ruil aangeboden 1 paar jongensschoenen ln goeden staat zijnde maat 31V.-32 v. maat 30 in goeden staat. Salm, Krugerstraat 126.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2