LEEG Rheumasai) HUIZEN IE KOOP GEVRAAGD. JMMi# Regionale Publicatie nette MEISJES en flinkenMan of Jongen, Knipsters, Naaisters en Strijksters. JUTTERTJES. KAS 1929 gesloten. VOORKOMT HET VÜII. WORDEN. VIMIN STADSNIEUWS. Uitslagen van Het tennistournooi Uit het politierapport Concert LutherscHe Kerk WierinserwaarH Nieuw memorandum van Poolsche emigrantenregeering Luchtstrijd boven Normandië Albaneesch protest bij Het Roode Kruis ideaal voor sport massage Advertentiën. JOH- JAGEL, Een sportieve regenjas HERMAN NYPELS' Kleedingmagazijnen. SECRETARESSE, Komt naar C. J. BOSCH, Beëedigd Makelaar, Spoorstraat 67. PsrsoRtel gevraagd Te huur aangeboden Te koop gevraagd Te keep aangeboden Ruilen DivcrstR kwam in 1944 ter verdeeling Voor een volgestorte apaarbriaf van 500— 1000— 3500.— betaalde man bij toetreding /S9a-/ 780— lflCO— Ultkeering kas 1938: hoogste 878.60 1757.» <388.- laagste 651.11 1302.23 3288.56 Looptijd 14 jaar. Storting vanaf 8.- per maand Nadere inl., mede omtrent een vertegenw.. verstrekt de N.C.V. Spaarverz.. Zeestr. 88, 's-Hage. H17. JWssehwsoken van Or. Helder No. 17] Wanneer U Uw goed wilt sparen, moet V zooveel mogelijk het vuil worden tegengaan. Laat de kinderen alleen met cchoone voeten en knieën naar bed gaan, gebruik de sloopen aan twee kan ten, behandel een vlek direct en laat haar niet indringen, leg iets onder het bordje van Uw Jongste. Dan geeft de wasch U minder moeite. «.V. Zeepfabrieken w/b OE HAAS EN VAN BREM Leeg! Als de winter komt, zorgt dan, dat U een voor raad gezondheid hebt op gedaan; 'n voorraad vita- mine-D (o.a. voorkomende in levertraan, boter en eieren). Koopt nu Régenkleeding uit lakens 0 Vlotte modellen 9 Kéurige pasvorm 0 Degelijke afwerking /hl. bij alt» Modesaten 1. Dames-enkelspel: mej. Kuiper— mevr. Koe 8—8, 61; mej. v. Wage- ningen—mej. v. d. Plas 1—6, 2—8. Dames-dubbelspel: Kuiper—Sta tema /Flotat—v. Otteren 1—6, 6; Bos—Kos /SchadeeJas 63, 64. Gemengd dubbelspel: mej. Kreuger— Klomp/mevr. Kos—Been 1—6, 36. Heeren-enkelspel: Helder—Kousbroek 5—7 1—6; Been—v. d. Poll 2—8, 1—6; Bakker—v. Etten 8—0, 7—5; De Groot Pottinga 6—3, 8—8. Heeren-dubbelspel: Smit—Krul/Been Roelink 6-8, 6-2. Doordat in het tournooi geen ge plaatsten zijn, maar gespeeld wordt volgens loting, kernen eiken avond partijen voor waarin de meespelen den elkaar het winnen heftig bekam- rpen. Een gang naar Huisduinen op een avond li dit dan ook ten volle waard. Dezer dagen is een jongetje van drie en een half jaar, dat met zijn vriendjes aan het spelen was, in het kanaal geraakt. Een wachtmeester van politie, die voorbij kwam, mocht het genoegen smaken het knaapje wederom levend aan den wal te brengen. Een bewoonster van de Ooievaar straat deed aangifte, dat in haar perceel was ingebroken. Een bewoner van Amsterdam, die tijdelijk hier werkzaam en woonach tig is, deed aangifte dat zijn porte feuille, inhoudende een belangrijk geldsbedrag en andere bescheiden, is ontvreemd. Aan een bewoonster van de Kru- gerstraat en een bewoner van de Kerkgracht werden ieder 5 politio- neele waarschuwingen uitgereikt wegens zeer bijzonder lichte overtre ding van de verduisteringsvoorschrif- teij. Zooals men op de raambiljetten heeft kunnen lezen, zal er a.s. Zon dag 27 Augustus wederom een kerk- concert in de Luthersche Kerk gegeven worden. Ditmaal werken er aan mede Hélène Ludolph, sopraan, en Albert de Klerk, orgel; beiden uit Haarlem. Behalve deze twee solisten verleent onze stadgenoot, de heer G. de Boer, tenor, zijn medewerking. Er is een zeer aantrekkelijk programma samengesteld, en ongetwijfeld zullen ook ditmaal velen een dankbaar ge bruik maken van de gelegenheid, die hun geboden wordt om vèn enkele uren goede zang en muziek te ge nieten. Kaarten zijn verkrijgbaar des middags aan het kerkgebouw, van te voren bij muziekhandel Strang aan het Stationspark.. Hélène Ludolph zal o.a. ten gehoore brengen de Aria uit Kantate 127 „Die Seele ruht in Jesu Wunden", van J. S. Bach en „Pie Jesu" uit de Requiem, van Gabrlel Fauré. Geert-de Boer zingt o.m. „Schlafendes Jesuskind" en „Gebet" v. Hugo Wolf. Beide solisten zal men kunnen beluisteren in de Aria uit den Messias „Er weidet seine Herde" van G. F. HSndel. Albert de Klerk geeft enkele orgel- soli, en besluit het concert met een improvisatie over ..Gelukkig is het land". Handbal. Woensdagavond speelde de cPameshandbaloloeg van Oïympia een vriendschappelliken wedstrijd1 tegen Dokev uit Anna Paulowna, Deze match werd verdiend met 52 door Olympia gewon nen. Er werd zeer snel gespeeld: de voor hoede van de gasten speelde "neel goed samen. De linker vleugel van plymnla speelde veel te kort. De doelpunten die gemaakt werden waren van goed ge halte. Wanneer onze damesploee zoo de a.s. competitie in gaat. zal zij zeker menig succes boeken. Naar bekend wordt heeft de Poolsche "femgirantenregeering te Londen een nieuw memorandum uitgewerkt, dat opgesteld is na een gedachten wisseling met de Britsche en Amerikaansche instanties en volgens opvatting van de Polen te Londen als basis voor een mogelijke voortzetting van de onder handelingen met de Sovjet-Unie en 't zoogenaamde Poolsche bevrijdings- comite kan worden beschouwd. In dit memorandum wordt een kabinet van 16 leden voorgesteld. Hierin zouden 8 leden van de zoogenaamde Poolsche onder- grondsche beweging, vier leden van de Poolsche emigrantenregeering en vier vertegenwoordigers van het zoogenaam de Poolsche bevrijdingscomite worden opgenomen. De Poolsche emigranten te Londen hopen, dat de functie van mi nister-president in handen van Miko- lajczyk zal blijven berusten. Wat het grensprobleem betreft zouden de Pool sche emigranten accoord gaan met een herziening van de overeenkomst van Riga. Wel maken zij echter aanspraak op Lemberg en Wilna. Generaal Sosn- kowski zou aan deze nieuwe plannen worden opgeofferd, terwijl president Raezkiewicz zou moeten aftreden. 20.000 zwaargewonden naar Engeland. Alleen al 20.000 gewonde Britten en Ame rikanen werden sinds den dag van de invasie ln Noord-Frankrijk door de En- gelsche luchtmacht naar Engeland over gebracht. Het betreft hter zwaargewon den. Sprinkhanenplaag In Nubie. In de streek van Kardofan in Nubie. in Opper- Egypte, zijn zwermen sprinkhanen ver schenen, die drie of vier maal grooter zijn dan de normale omvang van een srrinkhanenlnvasie. Ter bestrijding zijn militaire en civiele autoriteiten ingescha keld. Hachelijk moment voor Bisschop van Padua. De Bisschop van Padua is ter nauwernood aan een Engelsch-Ameri- kaansehen luchtaanval ontsnapt. Zijn auto werd met mitrailleurs beschoten, door zeefd en bleef tenslotte onklaar staan. De overval op den bisschop geschiedde, toen de bewoners van een gemeente tn de buurt van Padua op het dorpsplein waren bijeengekomen, om den bisschop te verwelkomen. Het vijandelijke mitrall- leurvuur dreef de menigte uiteen. Vele dorpsbewoners werden gedood. Hooimijt afgebrand. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is' brand uit gebroken ln de hooimijt van den land bouwer A. Hartenhof te Muntendam. MARKTBERICHT SCHAGEN. Sehagen, 24 Aug. li getdekoelen (ma gere) tax. f 400—050 84 geldekoeien (vette) (centrale); 2 pinken f 260—290: s pinken centrale: 7 graskalveren centrale: 1 gras- kalf f 125: 48 schapen (vette) centrale; 23 varkens (vette) centrale; 23 biggen vast- gest. prijzen; 178 konijnen f 1.— per kg.: 4» kippen f 0.90 p. kg. Overzicht: De Schager markt stond in het teeken van de oogstwerkzaamheden. Het bezoek was gering. Ook de aanvoer was niet groot. Voor de taxatlemarkt werden aangevoerd 19 stuks koelen en pinken en 7 graskalve ren. Voor de taxatlemarkt was de animo niet groot. Overgenomen werden 11 koeien, 2 pinken en een kalf. De rest -ging over naar de Centrale. Voor de Centrale waren bovendien aangevoerd 84 koeien. 0 pinken 1 graskalf, 48 schapen en 23 var kens. Een groote verandering waardoor de levendigheid van het marktbeeld tevens bevorderd wordt. Is dat de over name van nuchtere kalveren thans weer op de markt geschiedt en niet ,asn het slachthuis zooals totnogtoe gebruikelijk. Op de biggenmarkt was iets meor vraag, waardoor da handel vrij goed ver liep. Er waren zooveel aankoopvergun ningen uitgegeven, dat alle aangeboden biggen geplaatst konden worden tegen de vastgestelde prijzen. De handel op de konijnen- en klppen- markt was weer stug. Jonge konijnen gingen van de hand voor f 0.75 tot f 1.50 fokkonijnen brachten f 15.— tot f 32.— op. De slachtprljs was f 1.— per kg., die voor kippen f 0.90 per kg MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden. 24 Aug. Gr. tarbot f6.—. kl tarbot f 3.50. kl. griet f2.50. gr. tongen f7— kl. tongen f 5.50—2.50. steenbolk (0 ct.' horsmakreel 40 ct„ kabeljauw f 2.— gr Bul f 1.50. kl. schol f2.50, kl. schol 2e srt. f 2.Idem 3e srt. 90 ct.. idem 4e srt 50 ct. kl. schar 30 ct.. vischpuf 10 et., bot fl.—alles per kg. een DI8TRICTS-FOKVEEDAG TE 8CHAGEN Op 29 September In een Donderdag gehouden ver gadering van vertegenwoordigers van een tiental rundveefokvereeni- gingen uit Sehagen en omgeving besloot men in principe tot het hou den van een districta-fokveedag te Sehagen op 29 September a Het Internationale Informatiebureau bericht van het invaaiefront, dat on danks de slechte weersgesteldheid, die de bedrijvigheid van de Anglo-Ameri- kaansche luchtstrijdkrachten bijna ge heel verlamde, een formatie Duitsche zware bommenwerpers Woensdagnacht de bestrijding van belangrijke gealli eerde steunpunten heeft voortgezet. Kort voor 23 uur versehenen deze zware bommenwerpers in verscheidene golven boven de stad Evreux. die een belangrijk steunpunt en verkeersknoop punt van den vijand is geworden. In een kort maar hevig bombardement werden talrijke brisant- en brandbom men op vijandelijke troepenonderkomens en colonnes voertuigen neergeworpen. In de door den vijand bezette deelen der stad ontstonden omvangrijke bran den en felle ontploffingen. Snelle Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben bovendien Mantes, Bonnieras en Con- ches gebombardeerd in het gebied van den* benedenloop der Seine. In den lood van 23 Augustus zijn tijdens zwakke vijandelijke activiteit in de lucht boven de bezette westelijke gebieden 12 Anglo-Amerikaansche vliegtuigen in luchtgevechten neerge schoten en een aantal andere door af weergeschut vernield. GEÏNTERNEERDE NEDERLANDERS IN INDIE, 's-GRAVENHAGE, 21 Aug. - Het Ne derlandsche Roode Kruis ontving weder om opgaven van in Nederlandseh-Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden kon den tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere be langhebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep: honken-ogelwicht, r. 1. «0 boekhandelaar, hoogendoorn, j. a. 59 ambtenaar, huis- man-marius, bastiaan 39 inspecteur, hui- tema, marinus 55 rechercheur, huizer, a 46 hoofd afd. dep. v.b.b.. hulscher, fred- dy 30, rechercheur, hulsman, j. w. 50 techniker werf. huysman, ryn 55 werk zaam bij mij., lersel. j. c. van, han delsman, irtdermauer, g. van 46 ambte naar, ingelse, p, 52 handelsman, ingwer- sen, j 38 accountant, izeboud, p 51 zonder beroep, jacobs, w. 49 hoofdagent van pol. janse, jacobus 49 rechercheur, Jan sen, j. p. 55 werkzaam bij drukkerij, Janssen, c. 43 onderinspecteur van politie, janssen, f. h. 56 werkzafm bij bank, jobsis, j. 1. 44 werkzaam arbeidsadvies- bureau. jong, e. de 48 agent van pol.. Jong, jan de 54 onderwijzer, jong, jan de 4?, rechercheur, jongkind, dirk 45 re chercheur, jonkman, harm 50 onderwij zer, jonkmans, c. a. 41 werkzaam op scheepswerf, jorissen, n. w. 55 fabrieks- employe, julianus, j. c. 35 politie-inspec- teur, kaay, f. a. van der 45 onderinspec teur van politie, kalf, 1. 44 werkzaam bij mij., kamp, s. van der 42 werkzaam bij mij., kampen, p. h. van 62 schilder, kei zer. f. J. 45 hoofd politiekantoor, kelle, n. h. 36 werkzaam bij maatschappij, kem pen, g. 1. j. van 52, planter, kempen, h. e. a. van 25 ingenieur radiodienst, ker- stens, a. v. 29 hoofdagent van politie, ketwich, didericus van 61 employe bosch wezen, klaren, j. a. 19 student, klein, g. 52 werkzaam bij maatschappij, klerk, johannus de 35 zonder beroep, kleijne, f. b. 56 hoofd drukkerij, klinkert, p 39 restaurateur, klomp, pijk 50 ambtenaar, wierda, J. g. 30 employe stoomv.mij., wie- ringen, johannes van 57 gepensionneerd, wiersma, g. 60 werkzaam bij maat schappij, wierst, f. a. van 30 magazijn meester. wlggeilnkhuijzen, j. c. 50 gepen sionneerd, wilefen, b. van 61 zonder be roep. wilke, d. f. h. 50 zonder beroep, willemse, k. c. 51 hoofd verkoop, wil- lemse, a. 34 hotelhouder, willemse, j. j. 36 techniker, wlllemsen. w. 59 adminis trateur, wilt, J. de 38 bouwkundig inge nieur, winter, .1. h. 17 zonder beroep, wit, a. n. 19 student, wit, n. de 46 werkz. bij mij., woerkom, dirk van 50 werkz. bij mij., woeteling, george, 30 motorherstel ler. wolf. henri 57 eigenaar zaak edele metalen, wolf. 1. j. j. de 52 chirurg, wolï- vendcrwel, J. m. 59 administrateur, woud stra. slebren 50 hotelhouder, wout. k. a. 59 hotelhouder, wouters, cornells 35, Ingenieur, wouters, h. J. 57 gepension neerd, wijk, martlnus van 57 machine reparateur. wijk, p. van 54 electrotech- niseh ingenieur, wljkem, e.. g. van 65 handelsman, wijn, w, J. 52 employe bij mij., wiinen, c. j. van 17 machtnewerk- man, wijngaarden, arie van 49 ambte naar, ydo. e. h. 58 uitgever, ypey, marius 52 directeur zielsziekeninrichting, ypey, y. k. 27 werkzaam bij politie, ysendoorn, anton 50 restaurateur, zaltbommel, 1. k. van 53 gepensionneerd, zandstra, s. d. 38 handelsman, zandwijk j. van 62 Inge nieur textielfabriek, zandwijk, klaas van 39 gepensionneerd, zandt, r. o. 51 zonder beroep, zanen, b. van 49- werkzaam bij stoomvmmlj.. zeegers, 1. 52 planter, zeeuw. w, de 41 employe sulkcrmaat- schappij, zeilings, a. e, 37 employe plantentuin, zlesel, J. h. 60 directeur han- delszask. zlfaneld, a. van 33 machine werkman. zlrtdel, m. g. p. 23 stuurman, zinnemers, m. J. 46 werkzaam bij pol., zondag, h. h. 54 winkelier, zutfen, w. a. van 45 7, zwaanswljk. h. j. 39 hoofd brandweer vliegveld, zwart, a. j. k. 57 hoofd gevangenis, zwarthoed, y, 62, leeraar, zweep, klaas 54, gepensionneerd, zweerman, d. J. 54 bouwkundig Inge nieur, zweistra, g. J. 53 gepensionneerd, zwijstra, w. h. 62 landbouwuer. zijdeman, cornelis 22 draaibankwerker. Belanghebbenden gelleven zich ter ver krijging van nadere Inlichtingen te wen den tot de 5de afdeeling van het infor matie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Juliana van Stolberglaan 27-29, te 'sGravenhage. onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatstbekende adres der geïnterneerden. De president van het Albaneesche Roode Roode Kruis heeft, naar het offi- cieele Albaneesche blad „Bashklmi Kom- blt" meldt, aan het Internationale Roode Kruis het volgende telegram gezonden: „Diep geschokt deelen wij u mede, dat een eskader Anglo-Amerlkaansche bommenwerpers op wreede wijze de stad Feja heeft gebombardeerd. Er werden 3.000 personen gedood en meer dan 4.000 gewond. De stad werd volkomen ver woest, hoewel Peia een open stad was. Zij is tot een ruïne geworden. Dit ver nielingswerk Is in strijd met alle inter nationale en menschelljke overeenkomsten en beginselen. Het geheele Albaneesche volk protesteert energiek tegen deze ter reur en verzoekt uw Interventie". OFFICIEELS PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht ne. lil. prijs voor b&nketbakkertpoeder. Voor banketbakkerspoeder geldt de prijs ngevolgo de prijzenbeschikking 1940 no. 1. De gemachtigde voor de prijzen deelt echter mede, dat niet tot vervolging zal worden overgegaan. Indien voor dit arti kel ten hoogste de volgende prijzen bere kend worden: (Kolommen resp.: bij leve ring ln cartonverpakking; bij verkoop aan: grossier (bij franco levering incl. verpakking) en winkelier (bij franco levering lncl. verpakking) per 100 pakjes; en consument (per pakje): 490 gram per pakje 19.40 21.70 0.27 420 16.90 18.60 0.23 350 M 11.50 16.70 0.20 280 12.20 13.70 0.17 210 9.60 10.70 0.13 In andere verpakking van; bij verkoop aan: grossier (bij franco levering incl. verpakking) en \yinkelier (bij franco le vering incl. verpakking) per 100 pakjes en consument per pakje: 490 gram per pakje 19.40 20.70 0.26 420 15-90 17.60 0.22 350 W 13-50 15.70 0.19 280 ,r H-20 12.70 0.16 210 8.60 9.70 0.12 OFFICIEELS PUBLICATIE». Verhandeling van kalenders e.d. Blijkens een in de Staatscourant van 2 Augustus '44 opgenomen bekendmaking van de directie van het Rijksbureau voor Papier, Papierverwerkende en Grafische Industrie is het met ingang van 3 Aug. 1344 verboden kalenders, agenda's, alma nakken en soortgelijke drukwerken, be stemd voor 1945 en volgende jaren, te koopen, te verkoopen af te leveren en voorhanden of ln voorraad te hebben. Uitgezonderd van dit verbod zijn die uit gevers en grossiers, die als zoodanig voorkomen op een door voornoemde di rectie nader in de vakpers bekend te maken lijst. Ook detailhandelaren zijn van het verbod vrijgesteld, voor zoover zij de genoemde drukwerken betrekken van een of meer op bedoelde lijst voor komende uitgevers of grossiers. Zoowel bij den uitgever en grossier, als bij den detailhandelaar moet aanwezig zijn een op de onderhavige drukwerken betrek king hebbende behoorlijk gedateerde en gespecificeerde factuur, terwijl deze drukwerken moeten zijn voorzien van een kennummer en van den naam van den uitgever. Verhandeling tusschen detail list en uiteindelijken gebruiker is vrij. Huishoudelijke artikelen of keukengerei. Krachtens beschikking van 19 Aug. 42 (St.ct. nr. 160) bestaat voor fabrikanten van. alsmede importeurs en grossiers, ln geëmailleerde, gegalvaniseerde, andere metalen huishoudelijke artikelen of keukengerei (waaronder ook te ver stas n zijn z.g. groote keukeninstallaties) de verplichting zich te doen inschrijven bij het Rijksbureau voor de Metaien- verwerkende Industrie, Riouwstraat 174 —186, s Gravenhage. Aan deze verplich ting is. naar gebleken is, door verschil lende ln aanmerking komende fabrikan ten en handelaren niet voldasn, daarz# blijkbaar meenden, dat de verplichting niet gold met betrekking tot niet-gedis- tribueerde metalen huishoudelijke arti kelen. De verplichting geldt echter zoo wel ten aanzien van gedistribueerde als van niet-gedistribueerde artikelen, val lende onder de in den aanhef gegeven omschrijving. Alle nalatigen dienen als nog aan hun verplichting te voldoen en daartoe vóór 24 Augustus een aanmeldingsformulier aan te vragen bij bovengenoemd Rijksbureau, voor zoover hun dit dezer dagen nog niet ls toege zonden. provinciale publicatie van HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW 1CN VISSCHERIJ. Afname biggen beneden W kg °P extra ajnkoop vergunningen. Voor personen die in aanmerking wen- schen te komen voor aankoopvergunnin gen voor biggen beneden 26 kg, beitaat gelegenheid deze biggen et te nemen tegen de vastgestelde prijzen, waarbij het Bureau Prov. Voedselcommissaria be middeling verleent. Gegadigden moeten binnen 1» <J*gea hun P.B H. hiervan in kennis stellen, onder opgave van mum, adres, registra tienummer, het gewensebtei aantal biggen en de bestemming der biggen (hulislach- ting en/of contract). Arbeiders, werkzaam in land- of tuin bouw moeten bovendien naam, adree en registratienummer van Itun werkgever opgeven en mededeelen of de werkgever een contract heeft afgesloten. Plv. hoofdredacteur: Jac. Broersan te Hoorn; chef nachtredactie: J, Werkman te Alkmaar; kunst, letteren, rechtbank: H. P. v. d. Aardweg te Alkmaar (afw.); prov. nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar. Verantw. voor de adv.rubriek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel. adv.: Mej. F. Muller, Den Helder. 1894 1944 30 Augustus hopen onze geliefde Ouders' JACOB SERANO en ANNA CATHARINA SERANO—STURK, hun 50-jarig huwelijk in stilte te herdenken. Geen receptie. Hun dankbare Kinderen, Klein- en Achterklein kinderen. Den Helder, Boerhaavestraat 57. Heden overleed na een langdurig smartelijk lijden in den ouder dom van 78 jaar in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Tante, Elisabeth Nukoop, geb. Doodhagen. Uit aller naam: J. NUKOOP. Alkmaar, 24 Aug. '44. De begrafenis ?al plaats hebben op de Algemeene Begraaf plaats te IJmuiden öp Maandag 28 Aug. a.s., n.m. 1 uur. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoe der, MARIA JANNA FRAIJ gcb. Storm, in den ouderdom van 74 jaar. Hilversum: J. FRAIJ. Kerkrade: A. J. FRAIJ. E. FRAIJ—VINKE. MIEP, ANK en ELS. Hilversum- J. A. FRAIJ. T. A. FRAIJ— BAKKER. HANS. Hilversum, 23 Aug. '44. 's Gravelandscheweg 60 Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 26 Aug. a.s. tegen 2.45 uur op de Noorderbegraafplaats te Hilversum. Vertrek van Beetho- venlaan 5 te 2 uur. MAANDAG 28 AUGUSTUS Heerenkapper. KONINGSTRAAT 97. Gevraagd NET WINKELMEISJE. Leesbibliotheek „Aberson", Emmastraat 93. Langs dezen weg betuigen wij onzen welgemeenden dank voor de zeer vele blijken van medeléven en belangstelling, ondervon den tijdens de ziekte en na het overlijden, alsmede bij de teraardebestelling van onze lieve Vrouw, Moeder, Grootmoeder en Zuster, ELSJE DE WIJN geb. Goudswaard/ Namens de fam. J. DE WIJN. Broek op Langendijk, Aug. 1944. Mede namens mijn vrouw en ouders, kunnen wij niet nalaten aan al onze vrien den en kennissen een' har telijk woord van dank toe te roepen voor de vele blij ken van belangstelling, die wij ontvingen op onzen trouwdag. In het bijzonder aan den Heer Wijma, de V.V. H.R.C. en de H.A.V., want zij wa ren het toch, die 8 Augus- .tus mijn vrouw en mij nimmer doen vergeten. ARY BOOT. FREDpY BOOT— v. d. POLL. Den Helder, Goudsbloemstraat Nr. 19. HUISHOUDSTER, prima kracht, lft. 3045 j., bij Duitsche familie in Am sterdam, evang. godsdienst. Werkster aanw. Goed loon en prettige behandeling. Br. aan KASPER, Paulus Potterstraat 4, Amsterdam. o! -mantel, uit 2 Jakens, merk At- lanta d.w.z.vlot te modellen, keu rige pasvorm, de gelijke afwer klng. Vraagt ons Inlichtingen. een goed gesalarieerde ver- !rouwens,post vóór jonge da mes met een goede alge meene ontwikkeling. Volg daarom een cursus aan een van onze scholen of PRIVAATLES PER BRIEF Vroa.g gratis inlichtingen, ook voor Steno, Typen, Boekhou den, Talen, Alg. Ontwikkeling, Middenstandsdiploma, enz. M AFD. BRIEFONDERWUS aalten 30 SCHOLEN - 30 JAAR ERVARING DE HANDTEEKENING WAAR BORGT DE KWAL1TEIT1 K.V. POLAK SCRWASZ'S ESSENCEPABRIEKEE (Levering uitsluitend aan de verwerHcnde industrieën) van het PI. Verdeelkantoor van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit. Distributie van appelen. Alle kleinhandelaren zijn bevoorraad met 3i/2 hg appelen per ingeschreven consument. Voor den geldenden detaillistenprijs raadplege men de prijslijst van den Gemachtigde. TER OVERNAME GEVR. strijkplank, kinderwagen m. hooge wielen. DE LANGE, R Vinkeleskade 4 III, Amsterdam-Z. POSTZEGEL VERZAMELING te koop gevr. door partic., uitsl. van partic. Schrift, aanb. aan P. MIOLLO, Pr. Hendr.laap 9, Amsterdam-Z- HUWELIJK. Eenzame! Ontken het niet, Uw verlangen gaat uit naar een oprechte levenskame raad! Welnu, van welke» stand, geloof of leeftijd Gij ook zijt, laat ons Uw stillen wensch tot werkelijkheid maken Ons doel is Uw ge luk Onze werkwijze aange naam. discreet. Onze grond slag idealistisch, dus matige kosten. Wendt U dus allen tot Nederlands éénig Prot. Christelijk Huwelijksbemid delingskantoor „Excelsior", Kampersingel 48 r., Haar lem Geopend van 2—8 uur. 's Zondags niet. Woensdagen, Zaterdagen, Zondagen 52 Ct» Andere dagen: Volwassenen77 Cte Kinderen t/m 13 Jaar 52 Ctt STOOMERIJ, WASSCHERIJ en VERVERIJ „INSULINDE" VRAAGT vpor wasscherij-werkzaamheden. GEBR. MEIJER, alhier, heeft op haar atelier plaats voor: Ook leerlingen komen in aanmerking. Aan te melden: Kantoor Ruyghweg 73. Gevraagd in R.K. gezin met kinderen net meisje als hulp in de hulshouding, veel vrij, bij H. A. van Kuijeren, Boermansweg 24. Anna Pau lowna. Gevr. wegens ziekte van het tegenwoordige, een net meisje v. halve dg. of 2 x p. week werkster. Adres: Kruyff, Vischmarkt 28. Gevr. een huisnaaister 1 dg. P. week. Adres W. Kuiper, Ruyghweg 41. Gevraagd een flink meisje voor dag of dag en nacht. Slikker. Molenvaart 27, An na Paulowna. Gevraagd naaister 1 dag p week. Nebbeling, Tuinstr. 27. Gevraagd een nette jongen. C. Krigee, v. Galenstraat. Slaapplaats aangeb. voor 2 pers, kwartier loopen v. sta tion. GrAsweg 14, Anna Pau lowna. Te koop gevraagd 2 groote inmaakpotten. S. Oost, As terstraat 35, Tuindorp. Te koop gevr. een school- tasch. Krigee, v. Galenstraat Te koop klein blijvende hondjes. Spaüleltjes A f 20. W. VUver, Joubertstraat 81. Na 8 uur. Te koop d.japon mt. 42 f 40, 1 p. 1. d.schoenen mt. 39-40 f 7. yermeulen, Vlamingstr. 22. Te koop jonge Hollanders bl„ 7 w., A f 4, witte Vlaam- sche Reuzen 8 w. A f 5 en 2 halfwas konijnen A f 13 h. J.* A. Lücker, Sperwerstraat 23. Na 6 uur. Te koop 6 weken oude ko nijnen w. Weeners A f 3 per stuk. Groot, Koekoekstraat 3. Te koop 1 stel vitrage f 20, 1 keukentafeltje f 2. 1 sehoor- steenlooper f 2, 1 slaapkamer kleedje o. kwal. f 17.50, 1 badpak f 7.60, 1 overhemd f 10, 1-pers. bed f 10, 2 zo- merjaponnen p. stuk f 10. Te bevragen Hollanders, 2e Vroonstraat 38. In ruil een heerenoverhemd mt. 15 boord 15'/i voor idem mt. 14 boord 14»/,. Van Zaa- neii, Sternstraat 27. Na 6.30 «u In ruil aangeb. 1 pr. br. h.- schoenen mt. 45 z.g.a.n. te». 1 paar bruine heerensch. mt. 43, moet beslist i.g.st.z., 1 p. jongenssch. z.g.a.n. mt. 28 v. mt. 30. Britson, Brakkeveld- weg 29. Wie ruilt 1 p. laarsjes mt. 24 en 1 paar lage schoenen m. 24. waarvan zolen volkomen intact zijn, voor 1 paar jon genssch. mt. 27 of 28? Solle- veld, v. Galenstraat 74. Rullen een effen Japon o. kw. mt. 42 voor een effen japon mt. 44. Kooger, Ban straat 42. Ruilen 1 organdle Japonne tje maat 38 voor 1 donker rokje maat 38. Nebbeling, Tujnstraat 27. In ruil aangeboden z.g.a.n. meisjesschoenen maat 22 v. maat 23. J. Mallekoten, Jan in 't Veltstraat 141. In ruil aangeboden 1 paar z.g.a.n. jongensschoenen maat 32 voor maat 34. Hufklns, i. In "t Veltstraat 139. Wie ruilt 1 paar keurige J. kinderschoentjes maat 22 te gen hooge of lage maat 117 Addlnk, Herzogstraat 6. Ruilen 1 paar jongensschoe nen maat 26 of 1 paar mela- jesschoenen maat 27, belde z.g.a.n. voor jongensschoenen maat 32 i.g.st.z. Adres: Koo ger, Balistraat 42. Chauffeur. L.B.D., vraagt net kosthuis. Brieven met Prijsopgave onder no. 802 h bureau van dit blad. Weggeloopen een wit hond- Je, zwarte ooren en zwarte plek bij den staart, luistert naar den naam Fokkie. Kind zeer aan gehecht. Terug te bezorgen: Javastraat 48. Laten liggen ln den trein van Maandagavond J.l. 7.4» Laten liggen den uur van Sehagen naar Den Helder: grijze gabardine re genjas, gem. A. M. abn rech- terbinnenzijde. Kan de heer, die in omgeving Sehagen aren had gezocht en alleen verder reisde naar Den Hel der, mij inlichtingen ver strekken? Ben zeer gedu peerd. A. Meester, Zand- vaart 14. Breezand.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2