Oorlog of vrede.... Centrale Keuken. Liquidatie schoenenbeurzen. Predikbeurten. Zandvaart 47, Breezand Instituut,Mercurius' Het Accountantskantoor J. BOON is verplaatst naar Landbouwstraat D 126, Schagen Slagersbedrijf Firma G. BANDT, MOLENVAART 347, Het ligt in het voornemen om ook in deze gemeente een centrale keuken te openen. De keuken zal geopend worden in de zaal van W. Kossen, waar ook de distributie zal plaats hebben, welke tevens zal geschieden te Breezand in de over dekte speelplaats van de openbare school en aan de Kleine Sluis in de garage van café Meeldijk, des mid dags te 12 uur. Teneinde een overzicht te kunnen krijgen van de deelname, is het noodzakelijk dat gegadigden zich te voren aanmelden. Daartoe bestaat gelegenheid ter gemeente-secretarie op a.s. Zaterdag van 9 12 uur en op Maandag van 14—17 uur. De maaltijden zullen per persoon 3/4 Liter groot zijn en bestaan op vijf dagen uit stamppot en op twee dagen uit een papmaaltijd. Voor een periode van 14 dagen moeten worden inge leverd de bonnen voor 4 K.G. aardappelen, 250 gram gort en 1 3/4 L. taptemelk. Voor personen geboren in 1940 of later moeten bonnen worden ingeleverd voor 2 K.G. aardappelen en 250 gram gort. De kosten van de maaltijden, voorloopig bepaald op f 1.75 per week en per persoon, moeten voor een week vooruit betaald worden. Vrouwen en meisjes uit deelnemende gezinnen, die daartoe gelegenheid hebben, zijn verplicht in de keuken behulpzaam te zijn, tegen nader te bepalen belooning. Waar het welslagen van de onderneming grooten- deels van deze hulp afhankelijk is, wordt vrijwillige opgave tegelijk met de aanmelding, op prijs gesteld. Anna Paulowna, 12 October 1944. De Burgemeester, M. Th. MIJNLIEFF. Waar reeds geruimen tijd geen bruikbare schoenen in ruil worden aangeboden zal tot liquidatie der schoenenbeurzen worden overgegaan. Inwoners van deze gemeente (en Helderschen die zelt schoenen hebben ingebracht) worden in de gelegen heid gesteld de aanwezige schoenen te koopen en wel op Donderdag 19 October a.s. in „Veerburg" van 1416 uur en in de o.l. school te Breezand van 15 17 uur. Inbrengers van schoenen kunnen op 26 October d.a.v. op dezelfde plaatsen en tijden de hun toekomende gelden van de verkochte schoenen in ontvangst nemen of indien de schoenen nog niet verkocht zijn, deze medenemen. NED. HERV. GEM. Anna Paulowna Zondag 15 Oct. 10.30 Ds. de Zwaan. Catechisatie voor ouderen boven 18 jaar Zondag middags om 2.15 uur in de Kerkeraadskamer, voor jongens en meisjes van 15 tot 18 jaar Woensdagmid dag van kwart voor zes tot half zeven. De Hervormingsdag zal met muzikale medewerking (zangkoor e.a.) herdacht worden op Zondagmorgen 29 Oct. om 10.30. De jeugdmiddag gaat door, maar wees op tijd, want het duurt kort! Om 5 uur stipt dus Ook de ouderen NED. HERV. EVANGELISATIE Breezand, Zandvaart, 's morgens 10 en 's middags 3.30 u. de heer P. Boon. GEREFORMEERDE KERK Dienst aan de Molenvaart om 10 uur en 3 uur. Hulpgebouw aan de Stoomweg om 10 uur en 5u.30. Ned. Herv. Gem. Den Helder Gelukkig, dat ds. Borghardt tot nu toe nog dienst kan houden in Den Helder, in het gebouw Palmstraat en verder de gemeente-belangen kan behartigen. Den anderen predikanten is het niet gelukt een Ausweis te verkrijgen. Ds. Cramer neemt in zooverre mijn consulentschap te Schagen waar, dat hij daar preek beurten verzorgt en catechisatie houdt. Ik hoop, dat zich in Anna Paulowna ook catechisanten uit Den Helder zullen aanmelden en dat we een paar geschikte uren zullen vinden. Ook hoop ik eens op een Zondag een gemeente-middag te kunnen houden. Het deed mij goed 1.1. Zondagmorgen zooveel Heldersche gezichten in de kerk te mogen zien. Moge dit zoo blijven! Juffr. Elink Schuurman, die tot nu toe ziek was, denkt te gaan catechiseeren voor de Heldersche schoolkinderen te Breezand. Zoo moeten we van den noodtoestand maar maken wat we kunnen en vooral in woorden en gedrag toonen, dat we dankbaar zijn voor de gast vrijheid, die we allen in Anna Paulowna en Breezand genieten. Op de vraag in den Heidelberger Catechis mus „Wat is de opstanding van den nieuwen mensch lezen we in het antwoord: „lust en liefde om naar den wil Gods in alle goede werken te leven". H. A. ENKLAAR, Meerweg 7. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter BEP M. Wit-Olivier J. Wit 7 October 1944 Evac. adres: P. Wit, Kleine Buurt Wieringerwaard De Heer en Mevrouw Verfaille geven kennis van de geboorte van hun zoon Johannes Verfaille Den Helder, Sumatrastraat 13 Evac. adres: Nieuwstraat 25 Medemblik Geboren Johannes Hermanus, Zoon van T. E. Koopman P. M. Koopman-Kater Breezand, Meerweg 52 Tijd. Noodziekenhuis, Molenvaart 4 Anna Paulowna Maandag 9 Oct. overleed te Lochem in den ouder dom van 82 jaar, de Heer H. VRIES. Uit aller naam, A. C. Vries, v. Galenstraat 62 Maandag 16 October a.s. n.m. 2 uur OPENING van onzen Noodwinkel Onze winkel Sluisdijkstraat 73 blijft geopend. Leemans, Manufacturen Op den 1 Oen October 1 944 ontsliep na een 2eer I, durige ziekte, mijn lieve VrOUw en trouwe Vriendin Gré van Kampen-Bosma op den leeftijd van 31 jaar wcB„r. K™«" b. ter.™" d-B"» D. Bosma W. Bosma-Stols T. Bonarius-Bosma P. Tijdeman P. M van Kampen-Hofman Neefjes en Nichtjes De teraardebestelling heelt vonden op Vrijdag ?3 October A?hmaar ^-alplaaU Later zal de crematie te Dri»k..- Westerveld en bijzetting op de't g^ch?eden.^raa D" H^.r Alkmaar, 1 O October 1 944 Gerard Doustraat 48 Geen bloemen Hervatting van de lessen Boekhouden Midden stand, Engelse-, Nederlandse- en Duitse- Handelscorres pondentie Steno - Typen Zandvaart 110, Breezand VERLOREN een taschje met inhoud, gaande van de R.-K. kerk tot Kleine Sluis. S.v.p. tegen belooning terug te bezorgen bij A. ALKEMADE, Middenweg 35, Breezand. aardappelen zullen er moeten zijn. En als U dan toch aardappelen veibouwd, waarom zoudt U dan niet de beste nemen, die U krijgen kunt, Het vermindert U risico aanmerkelijk als U det beroemde poters kiest uit Anna Paulowna. U kunt ze bestellen bij de Firma P. M. BROUWER. Te koop één-jarige Hennen bij A. KOMEN Jz., Molenvaart 138, Anna Paulowna. In ruil aangeboden hooge bruine Kinderschoenen, maat 32 voor maat 34. Adres: W. F. LABOUT, Molenvaart 41a, A.-Paulowna. Verzekerden van de N.V. Hav. Bank Schiedam, N.V. Nieuwe Hav. Bank Schiedam, N.V. Haagsche Verzeke- rings Sociëteit Den Haag, E.R.K. Levensverzekering Mij. N.V. Nijmegen, Onderlinge Oorlogsschade Verzekering Maatschappij Den Haag en de Brandverz.Mij. „Holland van 1859" Dordrecht kunnen hun nieuwe adres op geven bijJ. E. Koopman, Narcissenstraat No. 23 Breezand N.-H. en bij C. J. H. van den Berg, Wijdenes Spaansweg Breezand N.-H., namens Alg. Assurantie kantoor J. DITO, Koningdwarsstr. Den Helder. (G. BANDT en J. HERES) voorheen Breewaterstraat 18, Den Helder, thans tijdelijk gevestigd in de noodwinkel DRIEBRUGGEN ANNA PAULOWNA Beleefd aanbevelend, Spreekuren dr. Proost Dr. Proost, Molenvaart 41, verzoekt ons met te deelen dat zijn spreekuren zijn als volgt: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag des 's morgens van 9 u. tot 9u.30, ten huize van dr. Olree en Woens dag en Vrijdag van 9 u. tot 9u.30 ten huize van dr. Veenis.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2