KOOPMANS BAKMEEL Als een ring koopt Unicum sgrsvit Het snoeimes er In! een smakelijk nagerecht VAN FFIESURRDGAAT GESPROKEN FIESURRDGAAT Wendt U O. O. M. NÊTTIE rniïiï tÜAJif* r S N. VAN BRUGGEN Zn. f MAKELAARS N. C.V. KAS 1929 Franco interneert de blauwe divisie Een halve liter spijsolie De laatste vetborr van dit jaar OFFICIEELE PUBLICATIE 0P EIK AKKERTJE' STAAT DIT MERK Daar knap je van op! Notaris G. Leeuw Zoofn potpourri vind ik prachtig Houtgrl IEcn goede pudding als dessert is een bekroning van Uw maaltijd. Met Van Houten's puddingpoeders bereidt men een uitste kenden pudding, want ze zijn ook nu nog op LANGEDIJK. De inwerkingstelling van de vervangingskeuken Hoewel de ingezetenen van de ge meenten Langedijijk en Sint Pancius nog de beschikking hebben over an derhalf uur gas per dag. zodat de huismoeders die op gas koken, het middagmaal zij het soms met kunst en vliegwerk klaar kunnen krijgen, zijn' de voorbereidingen voor ae inwerkingstelling van de vervan- gingskeuken in volle gang. Reeds thans is de gelegenheid opengesteld voor de belanghebbenden om zich voor deelneming aan deze vervangingskeuken op te geven aan de afd. Sociale Zaken van de ge meentesecretarie, welke tijdelijk is gevestigd in het voormalige gemeen tehuis te Broek op Langendijk. Naar wij yernemen, zal de vervan gingskeuken worden gevestigd in det fabriek van de firma Verburg te Noord-Scha rwoude. Verplaatsing bureau Soc. Zaken oranc VAN NELLE'S JlMilllllfcMlIiMfl VERZEKERING MAATSCHAPPIJ schade steeds zoo- ei mogelijk tot Uw gen makelaar of assu- ntie-bezorger. dit onmogelijk, vraagt n de bemiddeling van en naastbijzijnden ver- jagenwoordiger van de tier speten eiken dag twee rwoede liefhebbers hun -tijtje schaak en drinken hun kopje net echt. ie 4>lij ven schaken, maar aan later over op Heeft de dokter „kalk met D" voorgeschre ven? Neem dan het gemakkelijk opneem bare DAGRAVIT Kalk, phosphor èn' Vi tamine D.de ideale combinatie voor toe komstige moeders en groeiende kinderenl Bij Apothekers en erkende Drogisten OAGRA C V PostD «OS A'dam-C ullersgracht 33, Amsterdam-C. Tel. 34703—32172—36941 ►belasten ons met het alge- beheer, taxatiën-expertisen onderhoud van onroerende 'rep, uitsluitend gelegen ln •d Vertegenwoordigers tn sen In verband met de brandstoffen- schaarste is de afdeling Sociale Za ken van de gemeente-secretarie, wel ke' totnutoe in het voormalige ge meentehuis te Zuid-Scharwoude was ondergebracht, tijdelijk verplaatst naar het voormalige gemeentehuis van «Broek op Langendijk. Burgerlijke Stand Geboren: Afrida A„ d. v. H. C. Eradus envan A. A. Ho'iander; Maria A. C., d. v. H. Bruin en van A. Mul; Bartholomeus C., z. v. Co Konijn en van Petronella M. Jong bloed, Getrouwd: Petrus J. Overpelt en Margaretha Leek; Dirk J. Steenber gen en Willemke van Ameide. Overleden: Jan Ligtenberg, we- duwn. van Geertje Mulder. HOORN. Dodelijke aanrijding Maandagmorgen werd op de vier sprong te Scharwoude een tweetal uit Amsterdam afkomstige meisjes, de gezusters De Groot, die per fiets onderweg warert naar de richting Hoorn door een passerende auto ge grepen. De gevolgen waren ernstig; een van de meisjes, de ruim 20-jange kapster Marie de Groot, werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Stadsziekenhuis te Hóom overgebracht. Haar zuster werd met een bovenarmfractuur opgenomen en kon naar Amsterdam worden ver voerd. In hoeverre den chauffeur schuld treft is niet bekend De auto is na het gebeurde doorgereden. Vraagt Uw kruidenier. KOOPMANS' MEELFABRIEKEN NlV. Kerkdiensten verkorf Wij vernemen, dat, met het oog op h<4 wintergetij, de kerkdiensten van de N.H. Gemeente verkort zullen worden. Aanvangende a.s. Zondag zal de dienst plaats hebben van 10 tot 10.45 uur. Een Spaarbrief van de een uiterst soliede belegging kttam in 1944 ter verdeeling Voor een volgestorte spaarbriet van f 500.1000.— 2500.— betaalde men bij toetreding ƒ390.—780.— 1950.— Uitkeering kas 1929: hoogste 878.60 1757.20 4393.— laagste 651.11 1302.22 3255.56 Looptijd 14 jaar. Storting vanaf 3.- per maand Nadere inl., mede omtrent een vertegenw., verstrekt de N.C.V. Spaarverz., Zeestr. 88, 's-Hage. Predikbeurten Hoorn. Grote Kerk, v.m. 10 uur, ds. Kastein. Onderwerp: Afbraak en opbouw. Collecte (korte dienst) Kapel Eikstraat. 19 Nov., v.m. 10 uur en n.m. 3.30 uur, J. P. Snoep. Lutherse Kerk. 19 Nov., 10 uur, ds. Van Bemmel. Onderwerp: De komende nacht. Doopsge^nde Kerk, 10 uur, ds. De Vries. Grósthuizen, 2.30 uur, ds. Kastein. Obdam, 10 uur, ds. De Bree. Predikbeurten Oostwoud: Zondag 19 November, v.m. 7.30, ds. Diephuis. BERGEN C. F. Zeiler overleden x Te Baarn overleed, na een korte ongesteldheid, de heer C. F. Zeiler, directeur van het voormalige bad hotel „Nassau Bergen" te Bergen aan Zee. Velen, vooral de geëvacueerde Ber- genaren. zullen met ontsteltenis van dit. overlijden kennis nemen. De heer Zeiler, die van 1912 tot 1939 bestuurs lid was van de V.V.V. te Bergen en van 1920 af voorzitter van deze bloeiende vereniging, heeft veel voor de welvaartspolitiek van het bekende vacantie-oord Bergen gedaan. Van 1927 tot 1939 maakte hij deel uit van de gemeenteraad, waar zijn stetn die van een gezaghebbende was. Het deed hem leed zijn in 1907, onder architectuur van Berlage, ge bouwde badhotel ih 1942 te zien ver dwijnen. maar hij versaagde niet en was reeds vol plannen om dit na de oorlog weer te laten herrijzen. Dit heeft niet zo mogen zijn. anderen zullen zijn werk moeten voortzetten. Maar in Bergen, en in de' hotelhou derswereld (9ele jaren was hij ook bestuurslid van Horecafzal liij in dankbare herinnering blijven voort leven. De teraardebestelling van den heer Zeiler had Donderdag te Baarn plaats. WIERINGERMEER Clandestiene tarwe en fruit in beslag genomen Bij een door ambtenaren van de CCD gehouden controle werd in de Wieringermeer een partij tarwe. resp. 18. 13 en 5 Hl. groot, afkomstig uit de zwarte handel, in beslag feenomen. Tevens werd een partij van 800 kg! fruit aangehouden, die eveneens op de zwarte markt was gebracht Het fruit werd aan een fruithandelaar ter plaatse afgegeven, die het tegen normaal geldende prijzen aan de in kochtngeVing wonende gezinnen ver- SCHAGEN. ten wnd. Burgemeester benoemd Met ingang van 8 November j 1 js de burgemeester van Den Helder de heer E. Frinking, door den Commis saris dezer provincie benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Schagen. Aan den heer S. Grootes is met ingang van dezelfde datum ontslag verleend. De heer Friking zal telkens van Maandagmiddag tot Donderdagmor gen zitting houden in deze gemeente. TEXEL. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Jacoba. d. v. A(toert Steenbergen en Pietje Vlaming. Getróuwd: Willem Grisnich en Paulina Joanna Cecilia Beaux. Overleden: Jacob Boon, 76 j„ geh. m. B. Lastdrager. GEVONDEN yOORWERPEN: Een Rantsoenbonnen gestandaardi seerde melk De Secretaris-Generaal van het i departement van Landbouw en Vis serij maakt bekend, dat met ingang van Zondag 12 November in de pro vincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht de melkhandelaren geen rantsoenbonnen voor gestandaardi seerde melk meer in ontvangst mogen nemen. Op de reeds ingeleverde rantsoenbonnen mag t.m. 18 Novem ber gestandaardiseerde melk worden afgeleverd. Na die datup ontvangt het publiek hierop geen gestandaar diseerde melk meer. Vah 12 November a.s. af zullen de distributiediensten voor zieken, a.s.- en jonge moeders noodrantsoenbon nen uitreiken, geldig in de gemeen te van uitreiking en randgemeenten, voor zoverre dit laatste door de pro vinciale voedselcommis.sarissen is vastgesteld. Deze noodrantsoenbon nen geven met directe ingang recht op het kopen van IJ liter gestandaar diseerde melk. Voor ziekenrantsoenen komt voort aan slechts de zgn. „a-groen" in aanmerking. Voor bestaande gevallen dezer groep zullen de distributie- diensten in de week van 12 t.m. 18 November a.s. noodrantsoenbonnen uitreiken ter voorziening in de be hoefte van 19 November a.s. af. Voor nieuwe aanvragen zullen terstond noodrantsoenbonnen worden ver strekt. Jonge- en a.s. moeders ontvangen voortaan gedurende een tijdvak van 32 in plaats van 65 weken, n.1. circa 16 weken voor en 16 weken na de bevalling, noodrantsoenbonnen op basis van IJ liter per week in plaats van 21 liter per week. Voor de eerste maal vindt deze uitreiking plaats in de week van 12 t.m. 18 November a.s. Over het tijdvak van 19 November t.m. 23 December a.s., waarvoor 5 bonnen lij liter worden verstrekt. Daarna worden 4 bonnen a lj liter per vierwckelijk.se periode gegeven, waarmede aansluiting aan de offi ciële distributieperiode is verkregen. Voor giftige arbeid worden geen noodrant.soenbonnen verstrekt. Om wisseling van rantsoenbonnen tegen noodrantsoenbonnen vindt niet plaats. Betrokkenen, zowel voor be staande als voor nieuwe gevallen, ontvangen voor het afhalen van de noodrantsoenbonnen een oproep van de plaatselijke distributiedienst. Het heeft geen nut zich zonder deze op roeping tot de distributiediensten te wenden. Bon voor spijsolie aangewezen De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis serij deelt mede. dat in de distribiH tiekringen Zaandam (214) en Wor- merveer (213) met ingang van Vrij dag 17 Nov. a.s. bon 295 van de tweede noodkaart geldig is verklaard voor het, kopen van 450 gram of een halve liter spijsolie. Deze olie kan bij be paalde daartoe aangewezen winkeliers worden betrokken. Desverlangd zul len de distrlbutiediensten een opgave verstrekken van de adressen. Men dient voor het afhalen van deze olie goed gereinigde flessen of ander ver pakkingsmateriaal mede te brengen, daar deze in de winkel gevuld zullen worden. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat. behalve voor kleine kinderen, vóór het einde van het jaar geen andere bonnen voor het kopen van boter, margarine, vet of olie kunnen worden aangewezen, zo dat men hiermede met de verdeling van zijn rantsoen over deze periode rekening dient te houden. Geen verstrekking van bonnen voor kaarsen voor stal- en voertuigverlichting Gedurende de tweede periode', lopende van 1 December 1944 tot en met 31 Jpnuari 1945, zullen door de distributiediensten g.een bonnen voor kaarsen ten behoeve van stal- en voer tuigverlichting worden verstrekt. Welke ernstige zieken ontvangen ziekenrantsoenbonnen?- In aansluiting op het dezer dagen gepubliceerde bericht, dat in de pro vincies Noord-Holland. Zuid-Holland en Utrecht voortaan uitsluitend ern stige zieken ziekenrantsoenbonnen zullen ontvangen, wordt van officiële zijde medegedeeld, dat in verband met administratieve door de distri butiediensten te treffen maatregelen d* ziekenrantsoenbonnen pas over enige dagen kunnen worden uitge reikt. Het heeft dus geen zin zich thans hierover tot de plaatselijke distributiedienst te wenden. In over eenstemming met de Hoofdinspectie voor de Volksgezondheid is bepaald, dat uitsluitend zieken van de zoge naamde a-groep nog voor ziekenrant soenbonnen in aanmerking komen. Alleen zij, die onder deze a-groep vallen, kunnen op grond daarvan een „nieuwe" oproeping voor het afhalen der bonnen tegemoet zien. Reeds enige maanden geleden werden alle binnenkon^nde ziekenrantsoenaan- vragen in a- en b-groepen ingedeeld. Slecht beloonde gastvrijheid Tengevolge van de omstandigheden is de belangstelling van de stedelin gen voor het platteland de laatste tijd aanzienlijk toegenomen. Dage lijks trekken velen den boer op, om een kleiner of groter gedeelte van de voortbrengselen van het platteland machtig te worden. Men staat er verbaasd van, met welke vervoermid delen deze trek naar het land ge schiedt. Op fietsen met surrogaat banden, soms geheel zonder banden, bakfietsen, handkarren enz. wordt de oogst van de zwerftochten door de i polders vervoerd over afstanden van veertig en meer kilometers. Het is te begrijpen, dat dergelijke afstanden heen en terug niet op één dag kun nen worden afgelegd. Er zijn er dan ook verscheidene, die onderweg eert onderdak voor de nacht moeten zoe ken. Zij vinden dit ook meestal, aan gezien de plattelandsbevolking de moeilijkheden van den stedeling zeer goed begrijpt. Dat door -sommigen van deze moeilijkheden misbruik wordt gemaakt door het vragen van schandalig hoge prijzen voor hun producten, is een beschamend feit, maar dat is een onderwerp apart. Wij vernemen echter van verschil lende zijden klachten over het gedrag van sommige „warskippers". Daar zijn natuurlijk heel nette gasten onder, maar er zijn er ook, die niet aarzelen om 's morgens vroeg met de Noorderzon te verdwijnen, met mede neming van een paar kaasjes, erw ten of bonen e.d. van degenen, bij wie zij een gastvrij onderdak von den. Deze minder prettige ervaringen zijn voor sommigen aanleiding ge weest om geen gasten meer onderdak te verlenen. Anderen verlangen van hun logees een onderpand, bijv. in de vorm van het persoonsbewijs van den gast. Dit laatste lijkt ons een alleszins bevredigende oplossing van dit vraagstuk, waartegen ook de eer lijke gasten natuurlijk het grootste gedeelte geen bezwaar kunnen hebben. Verlenging geldigheidsduur bonnen margarine en vet De Secretaris-Generaal van het de partement van Landbouw en Visserij maakt bekend, dat de geldigheids duur van de bonen 1-33—1-34, 2-33— 2-34, 3-333-34 en 4-334-34, waarop in de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht van 29 October tot en met 11 November 125 gram margarine en boter of 100 gram vet beschikbaar werd gesteld, verlengd is tot en met 25 November a.s. Gedurende de periode van 12 tot en met 25 November kan op elk van deze bonnen echter uitsluitend 125 gram margarine of 100 gram vet, dus geen boter, worden gekocht. Bon R 11 tabak De secretaris-generaal van het de- parlement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de bonnen R 11 van de tabakskaart, welke reeds voor enkele gemeenten werden aangewezen, thans ook in de overige gemeenten van de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht recht geven op het kopen van één rantsoen tabak, sigaren of sigaretten. Deze bonnen zijn geldig tot en met 18 November 1944. Ook het publiek in de gemeenten, waar de bon R 11 reeds was aangewezen, wordt, voor zoverre verzuimd werd deze bonnen in te leveren, in de ge legenheid gesteld, hierop t.m. 18 No vember 1944 bij hun winkelier ta bakswaren te kopen. Voor zoverre de winkeliers niet in staat zijn uit de aanwezige winkel voorraad hierop af te leveren, nemen zij de bonnen in ontvangst tegen af gifte van een ontvangstbewijs. Zodra dan de winkelier op basis van de in genomen bonnen is bevoorraad, zal aflevering hierop zonder nadere aan kondiging plaats moeten vinden vóór of uiterlijk op 2 December a.s. BUITENLAND ZURICH, 15 Nov. Volgens een bericht van Exchange uit Madrid verluidt, dat generaal Infantes, de chef van de Spaanse blauwe divisie, die tegen de Sowjet-Unie heeft ge streden en de broeder van den gene raal. kolonel Infantes, door Franco in de gevangenis zijn geworpen en dat de soldaten van de blauwe divi sie in concentratiekampen zijn ge- intemeerd. Het bericht van Exchange voegt hieraan toe, dat dit een ken merkend licht weipt op de ontwikke ling in Spanje. De actie is klaar blijkelijk een tegemoetkomen van de republikeinen. Tsjang-Kai-Sjelc opperbevelhebber der Geallieerde troepen Op de vraag van een journalist, wat de nauwkeurige aanduiding van de dienstrang van Maarschalk Tsjang-Kai-Sjek is, heeft een ver tegenwoordiger der Tsjoengkinee- sche' regering, naar Reuter meldt, geantwoord, dat de Generalissimus „Opperbevelhebber der geallieerde troepen in Chiha, Indo China en Thailand" is. Zweedse Vrijwilligers naar Noorwegen? Naar „Stockholms Tjdningen" meldt, worden in Stockholm plannen voor de vorming van een Zweeds Vrijwilligeracorps in Noorwegen be sproken. De eerste besprekingen heb ben reeds enige dagen geleden plaats gevonden. Aflevering gestandaardiseerde melk door detaillisten. De secretaris-generaal van het de partement van Landbouw en Visserij maakt bekend, dat in de provincie Noord-Holland. Zuid-Holland, en Utrecht de melkleveranciers met. in gang van Zondag 19 November, op de rantsoenbonnen en de bonnen van de noodkaarten geen gestandaardiseerde melk meer mogen afleveren. Zij mogen van 12 November af deze bonnen niet meer van het publiek in ontvangst nemen en hierop, voor zo verre zij deze reeds in hun bezit heb ben. na 18 November niet meer af- lieren De plaatselijke distributiediensten zullen bij inlevering van deze bonnen aan de standaardisatiebedrijven toe- -wijzingen voer gcstRndflflrdiscciuc melk uitreiken met afgeknipten lin kerbovenhoek. Deze bedrijven dienen deze toewijzingen ter verantwoording van hun voorraad zorgvuldig te be- wei ren Na i8 November zal aflevering van gestandaardiseerde melk uitsluitend mogen geschieden tégen inlevering van de zgn noodrantsoenbonnen voor melk en op de eventueel nog aan te wijzen bonnen van de noodkaart op het inlegvel, met inbegrip van de bon E 405. welke voor het kopen van 10} liter gestandaardiseerde melk is aan gewezen. Havenarbeidersstaking te Cardiff Naar Reuter meldt, is te Cardiff een staking uitgebroken van 1400 havenarbeiders. waardoor belang rijke werkzaamheden stil kwatmen te liggen. De gehele haven is getroffen zodat de militaire autoriteiten om hulp is vei-zocht. Denk aan de speruren Er, wordt nadrukkelijk op gewezen, dat de uren, waarop men zich in de open lucht mag bevinden, evenals tot dusver, onveranderd van 20 tot 4 uur blijven vastgesteld en strikt moeten worden nagekomen. Uitzonderingen zijn slechts toegestaan op grond van vergunningen b.v. voor artsen, vroed vrouwen en arbeiders in de bewape ningsindustrie. Deze ufen gelden ook voor het platteland en voor de trek van geëvacueerden. Posten en pa trouilles der weennacht hebben oj> dracht scherpe contróle uit te oefe nen en overtreders zullen streng ge straft worden. DEN HAAG, 16 Nov. In de dis tributiekringen Den Haag (317, 670, 671, 672, 314), Rijswijk (385), Voor burg (409), Wassenaar (414), Delft (303), Gouda (312), Vlaardingem (407), Maassluis (351), Leiden (340), Hillegom (331), Katwijk (333), Noord- wijk (364), Oegstgeest (367). Amster dam (174), Bussum (181), Hilversum (194), Laren (197), Weesp (209), 's-Graveland (186), Haarlem (187), Heemstede (190), Zaandam (214) en Wormerveep (213) is met ingang van Vrijdag 17 November bon 295 van de tweede noodkaart geldig verklaard voor het kopen van 450 gram of een halve liter spijsolie. Deze olie kan bij bepaalde daartoe aangewezen winke liers worden betrokken; desverlangd zullen de distributiediensten een op gave verstrekken van de adressen. Men-dient voör het afhalen van deze olie goed gereinigde flessen of ander verpakkingsmateriaal mede te bren- Kalenders, Agenda's, Almanakken e.d. Met nadruk wordt er op gewezen, dat, ingevolge een bekendmaking van de directie van het Rijksbureau voor papier, papierverjverkende en grafische Industrie, genaamd „Kalenderregeling 1944" en verschenen ln de Nederland se Staatscourant no. 149 van 2 Augus tus 1944. het verhandelen (kopen, ver kopen en afleveren) en in voorraad hebben van kalenders, agenda's, alma nakken e.d. (bestemd voor de i%en 1945 ep volgende) door uitgevers, grossiers en detailhandelaren vanaf 3 Augustus J.l. gebonden ls aan de voorwaarde, dat zij in het bezit zijn van een op deze drukwerken betrek king hebbende behoorlijk gedateerde en gespecificeerde factuur, en dat de betreffende drukwerken zijn voorzien van een kenmimmer en van de naam van den uitgever. Indien de contróle op de verhandeling dezer artikelen mocht uitwijzen, dat de naam van uitgever of grossier niet voorkomt op de door de directie van het Rijks bureau voor papier, papierverwerkende en grafische industrie ln de Vakpers bekend gemaakte lijst van erkende uitgevers óf grossiers, dan zal tegen den betreffenden uitgever of tussen persoon en zelfs tegen den detaillist met sancties worden opgetreden. De verhandeling tussen detaillisten en uiteindelijke verbrui kers is vrij. Zelfverzorgers voor boter De secretaris-generaal van het de partement van Landbouw en Visserij maakt bekend, dat m.i.v. Zondag 26 Nov. a.s. aan zelf verzorgers voor boter ln de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht geen aankoopver gunningen meer zullen worden ver strekt. Van die datum af kunnen deze personen derhalve de voor boter, mar garine. vet of olie aangewezen bon nen voor het kopen van deze artike len aanwenden. In verhand hiermede zullen de distributiediensten bon 295 van de 2e noodkaart, die reeds in enkele gemeenten voor het kopen van spijsolie is aangewezen, niet van zelfverzorgers ln ontvangst nemen. Slechts spijsolie als telerspremie In afwijking van vroegere publica ties kan worden medegedeeld, dat telers van oliehoudende gewassen voortaan als telerspremie slechts toe wijzingen van spijsolie zullen ontvan gen. Toewijzingen voor margarine en vet zullen voor dit doel door de dis tributiedienst niet meer worden uit gegeven. Telers, die nog premietoewij zingen voor margarine en vet in hun bezit hebben, kunnen deze desge wenst bij de plaatselijke distributie- diensten ruilen voor toewijzingen voor spijsolie. Toewijzingen Detaillisten De, Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visserij maakt omtrent de lnleVerl'ng van bonnen door detaillisten bij de distri butiediensten het volgende bekend Op de bonnen 1-77, 2-77. 3-77 en 4-77 zullen toewijzingen voor suiker worden verstrekt met afgeknipte lin kerbovenhoek. Deze tóewijzingen ge ven geen recht op het kopen van sui ker doch dienen ter verantwoording zorgvuldig te worden bewaard. Op de' bonnen 1-59, 2-59, 3-59 en 4-59 wor den toewijzingen voor jam uitgereikt, gen. daar deze in de winkel, gevuld zullen worden. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat, behalve voor kleine kinderen, vóór het einde van liet jaar geen andere bonnen voor het kopen van boter, margarine, vet of olie kunnen worden aangewezen, zodat men hiermede met de verdeling van zijn rantsoen over deze periode rekening dient te houden. kunt O op de keur afgaan. Bij verpakte levensmiddelen kunt U niets keuren. Ga dan af op den y naam w. a. scholten. Een kwa liteitsgarantie. die o.a. voorkorrtt op w. a. scholten'S Albumona. Butaroma. Transparanta, Sago en verpakt Aardappelmeel. UW WAARBORG VOOR ECHTHEID "AKKERTJES" ZIJN BEPROEFDE PIJNSTILLERS IN VERDRIJVEN DADELIJK kou. KOORTS, GRIEP De zijtakken ei uit! Geen ver snippering van kracht, alles voor het tabaksblad. Laat de oogst dan bij een bekende fabriek fermen teeren. Als klap op de vuurpijl, zélf sausen met Ten Have's ori- gineele Virginia saus. Koop deze nó reeds bij Uw winkelier. TABAKSKERVÉRIJ SfNDS 1828 meent Pim Van Unicum koffie-sur- Jrogaat knap je wérke lijk op 1 Da's niet over dreven, da's waar, proef 't maar! KOFFIE SURROGAAT sd VAN DER PLAATS ongeacht de omstandigheid of op de ze bonnen Jam, stroop of suiker wordt afgeleverd. Deze toewijzingen geven recht op het kopen van jam of stroop, doeh niet van suiker. De detaillisten worden er op attent gemaakt, dat in het tijdvak van 29 October tot en met 11 November o.a. bonnen waren aan gewezen van 2 en 3 rantsoenen brood of bloem, 3 rantsoenen melk en 24 rantsoen vlees of kaas. Deze afwijken de bonnen moeten op afzonderlijke opplakvellen worden ingeleverd. Teza men met restantbortnen, rantsoeqbon- r.en en eventueel aangewezen bonnen van normale rantsoenwaarde moeten zij e enveelvoud van 10 rantsoenen zij een veelvoud van 10 rantsoenen Den 30 November a.s. hopen onze geliefde ouders TH. J. HAGENAARS en V. M. HAGENAARS SNEEK hun 124 jarige Echtver eniging te herdenken. Dat God liun nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare Kinderen: WILLY MARTHA KEESJE en HANSJE. Hoorn, Westerdijk 35. Geen receptie. Onze lieve kinderen, Broer en Zuster, Oom en Tante C. P. VAN DER OORD en, C. VAN DER OORD- VAN DER HEIDE te Abbekerk hopen op 9 De cember hun 12} jarige Echt vereniging te herdenken. Fam. VAN DER OORD Fam. DE BAKKER. Blokker, November 1944. Geen terpentijn voor schilders Van 16 November af zullen door de distributiediensten tot nader order geen bonnen voor terpentijn ten dien- eor* ohilrinrc ima ér unrHpn vpr. Woensdag 15 November overleed na een kort stondige ziekte onze kleine MANJA in de ouderdom van 1 jaar en 2h maand. G. KROÓNENBURG— VAN HEEZEN T. KROONENBURG. Schellinkhout. Nov. 1944. Liever geen bezoek. Enige en algemene ken nisgeving. Op 13 November 1944 over leed in het ziekenhuis te Baarn. na een korte onge steldheid. onze lieve, beste Man en Vader, Schoon vader, Broeder, Zwager, Oom en Neef CHRISTIAAN FREDRIC'H ZEILER, in de ouderdom van 65 jr. Baarn, 16 November 1944. Uit aller naam; J. TH. G. ZEII,ER VAN AAKEN. De begrafenis heeft heden, in alle stilte, te Baarn 1^1- -ia. - -V. - Op 9 Nov. j.l. overleed te Medemblik tot onze diepe droefheid, zacht- en kalm, onze lieve Man, Va der en Grootvader HENDRIKUS JOHANNES DE HAART, echtgenoot van Pietertje Visser, in de ouderdom van 62 Jaar. Medemblik; P. de HaartVisser. Arnhem: A. BrouwerDe Haart. K. Brouwer. Annie. Amsterdam: A. Unkel—De Haart. A. W. Unkel. Ronny. De begrafenis heeft plaats gehad op Maan dag 13 Nov. j.l. te Ven huizen vanuit de Ned.- Herv. Kerk aldaar. Hiermede geven wij ken nis van het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, mejuf frouw MARIJTJE KOSTER- ALLES in de ouderdom van 64 jaar. Haai- diepbedroefde man, kinderen en klein kinderen. Berkhout: K. KOSTER Jz. Purmer: T. ROELE KOSTER C. ROELE PIET KLAAS GRETA MA RIJKE Baarsdorpemioer K. KOSTER T. KOSTER- PRINS ALI MARIJKE Berkhout A 161 9 November 1944. De teraardebestelling heeft plaats gehad Maandag 13 Nov. jl. te Heden ontvingen wij uit Leeuwarden bericht, dat onze lieve broeder R. JONKMAN, echtgenoot v. B. Koppes. in leven majoor der Rijkspolitie, na een lang durig doch smartelijk lij den zacht en kalm in de ouderdom van 59 jaar is overleden. Zijn diepbedroefde zuster C. PijlJonkman en zwager P. Pijl. Zwaag, November 1944. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden na liet overlijden van onze lie ve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KLASINA DONKER Wed. van G. CLAY betuigen wij onze welge meende dank. Uit aller naam; JAC. CLAY Gz. Sijbekai-sirel November 1944 Te koop gevraagd een KOK- !.^.TiTens gevraagd een ARBEIDER voor spltwerk J Maarse, Schellinkhout. Aari hetzelfde adres aangeboden Wijker vruchLstrulken voor beplanting. Tevens nog te ruil aangeboden een blauwe* jon gens regenjas (gab.) lft. 14 J. o.fcw. v. gesponnen schapenwol. v,ï™8j, met Kerstmis M'.T'U: DIENSTBODE vden bU E. Oudt, TwUk. Te koop FOXITöNI», prima ratten- en hazenvanger 30 bij K. Koeman. Wijdenes B. 2. Te koop STUDIKPIANÖ7 275. Adres: D. 36. Spierdijk. pia'ivo!! een llchte gabdi REGENJAS z.g.a.n 85. L. B van Baar. Wjjdenes B. 22. te Den Helder maakt t.a.v. zichzelf en zijn personeel de volgende evacuatie-adressen bekend Not. G. Leeuw: Alkmaar. Voor- dam 15a; Taylor: Alkmaar, Spoorstraat 89; J. simmise Friese Buurt H 49. OuderHuls! S. v. Berk li niBr. o. Langedllk no. 343. Spreekuren te Scba- sen: elke Donderd van 10-12 uur aan Hotel Igesz Spreekuur te Breezand. elke Dinsdag van 14—16 uur ln het café van den Heer Vader Rente-ulLbetalingen bil voor- Verzekerden van: N.V. HOLLANDSCH UTR. VERZ. MIJ. N.V. VERZ.-MIJ. „ST. PETRUS" N.V. ALfcEMEENE VERZ. SOCIËTEIT die geëvacueerd zijn of tjij wie om andere redenen geen premlën worden geïncasseerd, worden verzocht ztch met opgave van adres, polisnummers enz. te wenden tot een der volgende adressen: G. RUITERS, Comanstraat 30, ALKMAAR M. SCHOONHOVEN. Bollandpark 122 II. AMSTERDAM S. ELLING. Emmastraat 224, DEN HAAG P. v. d. ENGEL, Habsburgstraat 5 C. ROTTERDAM J. REIJNEN, Frans v. Mierisstraat 29 hs.. AMSTERDAM H. JANSEN. Kanaalstraat 128 bis. UTRECHT J. ZWANIKKEN, Beijerincklaan 6. HILVERSUM S. TOLSMA, Wlpstraat 10, BOLSWARD H. HAARSMA, Molukkenstraat 17. GRONINGEN J. ROUING, GronauSchestraat 163, ENSCHEDE J. REKERS, Spreeuwenstraat 28, ALMELO H. KOK. E. van Bronkhorstslraat 11. DEVENTER of tot het Hoofdkantoor: Maliebaan 50, UTRECHT. SJOELBAKKEN voor jong en oud. Ornamentslijsten voor schilderstukken. Ooms, Kerk steeg 30, Hoorn. Mevr. Beek. Eikstraat 22, Hoorn vraagt een NET MEISJE voor de morgenuren of flinke hulp. f Eene „Dc Betuwe' potje na het andere, zóó mag ik het hoo- ren' Zóó wil ik 'tzien! En allemaal schóón ingeleverd omdat beschimmeld glas werk onze spoelma- chines zooveel extra moeite geeft! MIJ.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2