HUIZEN een onderwijzerfes]. net Meisje flinke Jongen De Poolse kwestie CHRISTELIJK NAT. SCHOOL SCHAGEN U verlangt naar een gelukkig gezin BUREAU „CONTACT" Bekendmaking Mild. Commissaris Helderse Schoolvereniging Comeniusschool tijdelijk Boerhaavestract 28 29 DE LESSEN ZIJN WEER HERVAT. GOK BIJ ONS kunt gij uw bonjien inleveren voor alle diverse levensmiddelen G. GOMES, VLAMINGSTRAAT 38 meisje of jongen, Helder I behaalt een gelijk spel tegen de Engelsen Zondagavond 7 uur speelde Helder I haar revanche-wedstrijd tegen het Engelse Marine-elftal, waarvan ver leden week eervol met 54 werd verloren. Beide elftallen telden enkele ande re gezichten en hoewel deze veran deringen geenszins van invloed wa ren, .moesten wij toch constateren dat de wedstrijd van een veel minder gehalte was dan de vorige. Hierbij zij opgemerkt, dat vooral na de rust het weer ontzettend slecht werd. Bij Helder hebben wij tot ons genoegen kunnen bemerken, dat het uithou dingsvermogen nog behoorlijk aan wezig is en dat is op zichzelf al een verheugend teken. Zoals wij reeds zeiden, deden er enkele andere spe lers mede bij de witjakken o.a. Goutier, die gedurende de oorlog enige jaren voor DTS uitkwam en v. d. Bogaarde. Er werd door Helder hard gewerkt en hoewel ook nu weer de techniek bij de Engelsen be ter vezorgd was, geeft het eindre sultaat 0—0 wel reden tot tevreden heid. Beschouwing van de spelers. Kousbroek was ditmaal de doel man en ook hij deed zijn werk naar behoren. Kiesewette^ was als rechts achter e* behoorlijk in en kan op deze plaats zeker nog een jaar mee komen. Teeckelenburg was als van ouds vinnig en resoluut en daarbij had hij ditmaal meer succes tegen den „grootsen" rechtsbuiten dan ver leden week. Goutier speelde rechts half en deed dat als vanouds. Him- pers fungeerde als midhalf en zwoeg de alsof het kampioenschap er vanaf hing. De Leur bezette ditmaal de linkshalfplaats en was lang niet on verdienstelijk. Ditmaal speelde Hei der linksbuiten, hij deed het matig, daar vooral hij nog aan zijn mede spelers moet wennen. Arie Krab stond linksbinnen erf heeft ook be hoorlijk gewerkt op deze plaats, maar toch vinden wij hem als half beter. Dorlijn deed het niet zo goed als verleden week, maar als midvoor werd er ook wel iets te veel van hem gevergd. Oonk speelde weer uitste kend, was de beste technicus van Helder, maar als altijd geen schutter. Als laatste man: rechtsbuiten v. d. Bogaarde, die ons na zo'n lange af wezigheid niet tegen viel. Hoewel de regen vanzelf geen goed deed aan hun prestaties, kan Helder over het algemeen best tevreden zijn. Scheidsrechter De Snayer leidde correct en gaf blijk, ook toen het nogal eens vinnig ging, de spelers de baas te kunnen blijven. In de morgenuren speelde een Hel- der-combinatie tegen Atlas I en ze gevierde met 10. Wij zullen bij een volgende gelegenheid eens iets uit voeriger op de prestaties van Atlas terug komen, terwijl ook Watervo gels, dat nu met 50 van de B. S. verloor, eens nader onde de loupe zal worden genomen. Br. U V C Hermes-combinatie- Engels elftal 1-2 In een uiterst vlot gespeelde hoc keywedstrijd heeft een Engels mili tair-elftal uit Alkmaar een kleine zege weten te behalen op een gecom bineerd elftal van de Schager hockky- club U.V.O.~ en dat van de Helderse hockeyclub Hérmes. De Britten demonstreerden een uit stekende techniek gepaard gaande met een snel reactievermogen. Reeds in de eerste minuut wisten zij van de onwennigheid in de gelederen der combinatie te profiteren en de lei ding te nemen. Ongeveer 10 minuten voor de rust scoorde de Hermes- linksbuiten v. d. Plas een fraai tegen- punt. Na de rust speelde de combinatie met de wind in de rug hetgeen niet kon verhinderen, dat de Engelsen op nieuw de leiding veroverden om deze niet meer af te staan. Het einde kwam dus met een 21 overwinning voor het Engelse team. Wii kunnen nog vermelden, dat a.s. Donderdagavond het bovengenoemde Engelse elftal, dat tegen de eerste klasser „Alkmaar" gelijk speelde naar Den Helder komt om een wed strijd te spelen tegen Hermes I. In de komende 12 maanden zullen de Britse autofabrieken 200.000 particu liere auto's produceren. De helft hier van is bestemd voor export. Gunstige resultaten. Te Parijs heeft men volgens ANP berichten ontvangen, volgens welke Harry Hopkins te Moskou gunstige resultaten in de Poolse zaak heeft bereikt: 16 van de 17 gearresteerde Poolse persoonlijkheden zullen in vrijheid gesteld worden. Moskou zou hebben toegegeven, dat de voorlopige Poolse regeering wordt uitgebreid met verscheiden persoonlijkheden van de Poolse boerenpartij, de soc cialisten en de katholieken. Ten slotte heeft de Engels-Amerikaans- Russische commissie te Moskou, die belast is met het zoeken ener oplos sing der Poolse kwestie, haar werkzaamheden hervat. Frankrijk eist. Het Amerikaanse weekblad „News week" schrijft, dat de Franse rege ring van plan is, een permanente bezetting van een deel van Duits land te eisen, benevens herstelbeta lingen ten bedrage van 300 milliard Franse francs in goederen en dien sten. Dit plan, dat De Gaulle aan president Truman zou voorleggen, houdt verder in, dat de Duitsers 5.400.000 man-uren aan arbeid moe ten leveren als contraprestatie van den gedwongen arbeid in Duitsland door Franse krijgsgevangenen en die van andere landen tijdens de oorlog Heden trof ons een zware slag door het plotseling overlijden van onze kleine lieveling Frederica Kramer, op de aan-vallige leeftijd van bijna 2£ jaar. Haar diepbedroefde Ouders, F. KRAM FR, A. KRAM KR-v. LOON, Zusje en Broertje. Schagen, 8 Juni 1945. Noodwoning Veldstraat. De teraardebestelling had voorlopig plaats Woens dag 13 Juni 1945, nm. 2 u., op de Algemene Begraaf plaats te Schagen. Onverwacht ging van ons heen ons aller kleine schat Frétje, op de aanvallige leeftijd van bijna 2^ jaar. Haar diepbedroefde Omi. Opa. Oma Kramer. Tantes en Ooms. Nichtjes en Neefjes. St. Pancras, 9 Juni 1945. t Heden ontvingen wij bericht, dat op de 13e Fehr. j.1. in Hannover(D.) is overleden onze geliefde Zood, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, Antonius Graaf, in de leeftijd van 23 jaar. Namens de Familie, C. GRAAF. Den Burg, Texel, 4 Juni 1945. Zwaanstraat 7. De gezongen Requiem heeft plaats gehad op Donderdag 7 Juni, in de parochiekerk te Den-Burg. Hun die Zondag 10 Juni een jonge bok gevonden hebben wordt verzocht dezen tegen beloning terug te bezorgen. J. Swart, v. Hogendorpstr. 38, Schildersbedrijf. Ondergetekende betuigt hier mede, namens vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank aan het personeel van de Zuivelfabriek „De Vooruit gang" te Julianadorp, voor het huldeblijk hem geschon ken ter gelegenheid van zijn 25-jarige dienstbetrekking op 1 Mei j.1. aan genoemde fabriek. G. KOSTKR. Julianadorp, Juni 1945. Landbouwstraat 5. De persoon, die een heren- portemonnaie heeft opgeraapt in do omg. van het vliegveld, wordt vr. verzocht deze terug te bezorgen bij M. Bakker, p.a. Held. Melkcentrale. Van de verloren (tussen Koningsplein en Violenstraat) herenhandschoenen is er één gevondeji. Wie brengt mij de linkerhandschoen terug? DE GROOT, Violenstraat 26. Me sje gevraagd van half 9 tot half 3. Goed loon. Adres: Mevr. VKRFAILLE, Sumatrastraat 13. Gevraagd voor spoedige in diensttreding een eenvoudige Huishoudster bij 2 bejaarde meuschen. - J. Dalmeijer Wz., „Oasa Cara", De Koog, Texel. Gevraagd Meisje voor halve dagen en Dag-Dienstbode. Adres: SCHOONHOVEN, Spoorstraat 22. Gevraagd een nette csopk. of 2e Bediende. Joh. Jagel, herenkapper, Koningstraat 97. WISDWcRK aangeboden. J. KISTEMAKER, Rijksweg 7, Den Helder. Gevraagd zo spoedig mogelijk Brievenfnet voll. inlichtingen aan het Hoofd der School M. F. de Nooij, Plantsoen D 158, Schagen. Biedt zich aan als vertegen woordiger. in de kop van Noord-Holland: een Jonge man, gofed ingevoerd en van onbesproken gedrag. Uit muntende referentiën tot zijn beschikking. - Brieven ouder „Vertegenwoordiger" aan Boekhandel Raven, Schagen. Te koop gevr. 2 wieltjes of geheel kinderfietsje, maat der banden 24Xll/s- Adres: Middenweg 199, Den Helder, of Molenvaart 385, A. Paulowna. Piano of Orgel te koop gevraagd. Adres: C. BIK, Pianohandel, v. Galenstraat 2. Te koop of te huur gevraagd Trouwjapon, .maat 40. Adres: Ooievaarstraat 14^7. Wie ruilt Herentiets, i.g.st., voor Damesschoenen maat 38, liefst sportschoen. C. D. LAK, Krugerstraat 101. In ruil 1 paar z.g.a.n. Voet balschoenen m. 43 voor een paar d.schoenen m. 39, C. DL GROOT, Tuinstraat 15. In ruil aonqeboden een Antieke Haard en Salamander kachel tegen kolenfornuis of kookkachel. Tevens 1 paar kinderlaarsjes br. z.g.a.n. maat 29 in ruil voorkindersch.m. 24 Adres: STLRNSTRAAT 7. te koop en te koop gevraagd. J. P. VAN OS, beëdigd Makelaar en Taxateur, Stakman Bossestraat 59. waar U na Uw dagtaak weer Uzelf kunt zijn. Zo zijn er duizenden. Laat U met één van hen in „contact" brengen om samen door het huwelijk e(\ gelukkig gezin te vormen. Voor succes volle en betrouwbare bemiddeling C»r! straat 45, Alkmaar Spreekuren van 108 u. 's Maandags gesloten. Inl. p. post in bl. couvert. De Provinciale, Militaire Commissaris deelt mede, dat door hein is benoemd en geïnstalleerd een adviescommissie voor de zuivering van het personeel van de Provinciale Griffie en de Provinciale Waterstaat in de Provincie Noord-Holland en dat deze commissie als volgt is samen gesteld te Haarlem voorzitter te Haarlem secretaris te Overveen lid te Haarlem lid te Overveen lid te Bloemendaal lid Mr. F. van der Goot Mr. W. Glastra E. B. Mooienaars Th. A. A. den Hartog A. M. Bus J. C. de Bruyn Ouboter Een ieder wordt opgeroepen om, in het belang van de wederopbouw van het Vaderland, gerechtvaardigde klachten, die eventueel mochten bestaan over hen, die sinds 10 Mei 1940 in deze Provincie behoren tot het personeel bovengenoemd, alsmede omtrent hen, die thans als zodanig fungeren, in te brengen. De klachten moeten als regel schriftelijk, behoorlijk ge motiveerd en ondertekend worden ingediend bij den Secretaris der Commissie (adres: Haarlem, Wilhelminastr. 49, telef. 10793) en wel vóór 1 Juli 1945. Hierbij moeten de naam en het adres van den aanklager en van de eventuele getuigen vermeld worden. Aangeklaagde, aanklager en getuigen kunnen door de Commissie worden gehoord. Bij weigering om te ver schijnen kan door mij. op voorstql van de Commissie verschijningsplicht worden opgelegd. De Militaire Commissaris in de Provincie Noord-Holland, De Lt.-Kol. Mr. C. V. A. Schurmann. HET BESTUUR. Beleefd aanbevelend, Gevraagd voor Bloemenmagazijn H. J. LUGTENBORG, Sluisdijkstraat 81, een pl.m. 20 jaar en een voor bestellingen. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd voor winkel- en kantoorwerkzaamheden in bezit van Mulo- of ander diploma- Brieven onder no. 5, aan het Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1945 | | pagina 2