Wieringen viert de bevrijdingsfeesten L. v. REEK W. REILINGH, Pluimveevereniging „Den Helder en Omstreken". Konijnenfokkersweniging „STREVEN NAAR BETER" De eerste dag De tweede dag De derde dag Openingswedstrijd op de Wieringer Wielerbaan Predikbeurten NIEUWE BONNEN etl NUTSSPAARBANK 9 tot 12 en 2 tot 5 huizen schoenmaken enz. Betalingen wegens gas-, stroom- en waterleverini Jongens en Meisjes! Op Dinsdag 26 Juni jj. werden de Wieringer Bevrijdingsfeesten geopend piet het luiden van de kerkklokken. Om negen uur werd in alle kerken een korte herdenkingsdienst gehouden. Daarna werd door den voorzitter van let feestcomité de officiële openings rede uitgesproken op de Wieringer Wielerbaan. Spr. heette de aanwezigen hartelijk welkom en in het bizonder den burgemeester en diens vrouw en jongens, die uit Duitsland waren te ruggekeerd. Vervolgens werd het Wil helmus gezongen door de schoolkinde ren, begeleid door de Koninklijke Har monie- Hierna nam de burgemeester het woord. Hij memoreerde de donkere tijden en stelde de vraag of het wel tijd was om feest te vieren. In het bi zonder bracht hij hulde aan den kapi tein Broers en zijn mannen, die in 1940 10 dapper de Afsluitdijk verdedigden. De burgemeester herdacht de gevallen Wieringers. Dit waren: Jacob Speur, Elko Kamst. Pietje de Vries, Hendrik Wiegman, Simon Ottens, Wimke van Wijk, Jan Meijer. Gerrit van Wijk, Frederik Los, Teunis Bakker, Hein Linker, Nan Omis, Engeltje Bos, Hen drik Siebring, Meindert Bos, Hendrik Lukkien, Jan Attema, Pieter Lont Dzn., Marinus Slabbekoorn. Door middel van kranslëgging op een geïmproviseerd graf werden de gevalle nen herdacht. Vervolgens bracht de burgemeester hulde aan de B.S. voor het goede werk verricht tijdens de oorlogsjaren en hij richtte woorden van dank tot de aan wezige geallieerden. De burgemeester besloot zijn toe spraak met een driewerf hoera voor het Nederlandse volk en de vorstin. Vervolgens voerde de pastoor nog het woord; hij wekte de aanwezigen op meer gaven te brengen voor de Dienst Nationaal Herstel. 's Morgens werd nog een rondgang van alle plaatselijke verenigingen, voor afgegaan door het muziekcorps, door Hippolytushoef gemaakt. De middag werd doorgebracht in ?®Hde feestelijke stemming als de Ochtend, o.a. werd een tableau opge voerd ter herinnering aan de vijf oor logsjaren. Een dag om op terug te zien. Er werd een Nederlandse avond Behouden in Cinema de Haan. Hieraan werkten mede een kinder groep en een zangkoor van dames en heren. Het geheel stond onder leiding van pastoor H. Kouwehoven- Opgevoerd werden declamaties en zangnummers en een kindertoneel spel in 4 bedrijven, getiteld „De droom van een Prins". Men kan terugzien op een geslaagde avond. 's Morgens werd er een ringrij de- rij gehouden met versierde dres- seerkarren, 's middags een optocht met versierde wagens, hetgeen een grotesk schouwspel was, daar er nog nooit door een zo groot aantal wagens aan deel werd genomen. Het zou veel schitterender uitgekomen zijn als de zon geschenen had. De stoet werd geopend en gesloten door de plaatselijke rijvereniging- In Cinema de Haan werd een bonte avond gegeven, waaraan medewerking verleend werd door het Wieringer Symphonie-Orkest Amicitia, den heer M. Kooy in z'n repertoire begeleid door den heer W. Boon, het accordiontrio W. Boon, j. J. Wachendorf van Rijn en j. Bruul. Amicitia bracht enige schetsen. Het Symphonie-Orkest bracht een tiental stukken ten gehore- Dan werd er nog gezongen door de dames LastdragerBreeuwer en G. Boon. Ia" zijn geheel was dit een festijn van muziek, zang en voor drachten. 's Morgens werd er een stratenloop gehouden over 2lA km. Voorts wa ren er een optocht met versierde fietsen, autopeds en wagentjes voor kinderen. Door de Wieringer Wandelclub werd een z.g. knobbel- marsch georganiseerd, waaraan werd deelgenomen door pl.m- 150 dames en heren, jongens en meisjes. Er werd gestart in groepen van 4 5 personen. Het werpen met een dobbelsteen besliste welke route men moest volgen. Dit geschiedde zo telkenmale bij de post waar men naar toe moest. 's Middag werden er kinderfees ten gehouden op het voetbalterrein. Een zeer geslaagde dag. Zondag zijn de eerste wedstrijden ver reden ter gelegenheid van de opening van het wielerseizoen op Wieringen. Zowel de amateurs als de profs heb ben hun uiterste best gedaan om deze wedstrijd te doen slagen. Enige malen werden premies uitgeloofd in de koppelwedstrijd, waarvan de eerste werd gewonnen door het koppel Ver- schure—de Korver 20). Een premie van 82.50 bleef staan tot de volgende wedstrijd omdat geen der koppels meer kans zag een ronde te nemen. Hier volgen de uitslagen van de wedstrijden: Sprintwedstrijd over 3 baanronden tussen Ooms en Kropman, een deel van het omnium, dat tussen hen werd ver« reden- Dit werd gewonnen door Ooms. 2. De afvalwedsfrijd voor profs werd na een spannende en felle jachtpartij tenslotte gewonnen door Ooms. met een voorsprong van 10 meter op Vooren. in de tijd van 7 min. en 5 sec. 3. Achtervolging over 4 km. 2e ron den tussen J. Pronk, en P. Evers. Na 19 ronden werd Evers ingehaald door Pronk; tijd 4 min. 5 sec. 4. Eerste deel van een omniumrit voor amateurs tussen de Wieringer Jan Jaap van Rijn en de Bruin uit Hoorn- Sprintwedstrijd over 3 ronden. Deze werd gewonnen door de Bruin in de tijd van 15 sec. (laatste ronde). 5. Tweede deel omnium tussen Ooms en Kropman. Sprint over 3 rpnden. Na een felle sprint in de laatste ronde won Ooms in de tijd van 12,2 sec. 6. Tweede deel omnium amateurs. Achtervolging over 4 km. Deze werd gewonnen door de Bruin na zeven ronden. Hiermede werd de Bruin totaal winnaar van dit omnium. 7. 10 kilometer voor profs. Na felle jachten, die veranderingen in de stand brachten, werd Everts winnaar met als resp. tweede en derde Lust en Ooms. 8. Koppelwedstrijd over 50 kilometer. Dit had een fel verloop. Door vele uit looppogingen werd de stand steeds ge wijzigd. De sprinten werden gewonnen door: eerste sprint: 1. EversLust, 3. Verschurede Korver, 2. Gobr -Ooms. 4. KlinkPronk. Tweede sprint: 1. VoorenHeslinga, 2. Klinkvan Laar, deze was nu aan Pronk gekoppeld we gens het uitvallen van Klink, 3. Ver schurede Korver, 4. Gebrs. Ooms. Na de derde sprint was de totale uitslag:- 1. Evers—Lust winnaars met 6 pnt.; 2- Gebrs. Ooms 5 pnt.; 3. Ver schurede Korver 4 pnt.; 4. Vooren Heslinga 4 pnt-; 5. Kropman—Reuter op 2 ronden; 6. Pronkvan Laar op 3 1 ronden. Ned. herv. gem-, Palmstraat, 10 uur, ds. Borghardt. Kerkgracht. 10.30 uur, dienst. Herst. Apost. Gemeente, Zondag 9.30 en 3.30 Uur, dienst. Woensdagavond 7.30 uur, dienst. Gereformeerde kerk, Julianapark, 10 uur en 5 uur, ds. F. Tollenaar. Julianadorp, geen dienst. Herst. Evang. Luthersche kerk. Wee- zenstraat, 10.30 uur de heer J. H. Keij- zer, liturgie; 2 uur Zondagsschool. Chr. ger. kerk, Steengracht, 10 uur en 4 uur. Evangelisatie Vijzelstraat, Zondag v-m. 10 uur en n.m. 7 uur samenkomst; n.m. 2 uur Zondagsschool. Woensdag n.m. 7.45 uur bijbellezing. Donderdag n.m. 7.30 uur vrouwenkrans. Zaterdag n m. 7.30 uur bidstond. voor de 4e week van de 7de periode 1 tot en met 7 'M 1945 voor alle distributiekringei: in de districten Alkmaaf en Den Helder. Nieuw aangewezen bonnen: 81 400 gram brood. 82 400 gram brood. Reserve 97 400 gram brood. Reserve 98 600 gram biscuits. D 04 (rood) 300 gram biscuits- D 04 (blauw) 250 gram rijst of rijster bloem. 83 liter soep in blik. 84 125 gram vers vlees zonder been of 4 oz. (pl.m. 112 gr.) vlees in blik! •sn'of vis en/of M. V. 85 4 oz. (pl.m. 112 gr.) vlees in blik en/of vis en'of M. V. Reserve 99 4 oz. (pl.m. 112 gr.) vlees in blik en/of vis en'of M. V, 86 100 gram vet. i 87 100 gram vet. 88 125 gram suiker. Reserve R 17 125 gram suiker. 89 1 tablet chocolade (55 gram). 90 100 gram kaas. 91 2 liter melk. Reserve R 18 4 liter melk. 92 1 kg nieuwe aardappelen. Reserve 100 1 kg nieuwe aardappelen. 93 50 gram zout. 94 50 gram Engelse zeep- R 14 (tabak) 20 stuks Amerikaanss sigaretten. Aangezien de winkels nog niet be voorraad zijn met soep in blik, zout, zeep en sigaretten, rullen deze artike len vermoedelijk eerst tegen het einde der week beschikbaar zijn. B(j deelneming aan warme maaltiide» uit de Centrale Keukens moeten aldaar bij de kaartverkoop op Maandag 2 es Dinsdag 3 Juli a.s. de bonnen 85 voor 4 oz. vlees of vis in blik worden inge leverd. t Ondertrou w d m. bremer m. gerrits. Den Helder, Goverstraat 8. Deventer, Ged. Gracht 24. 26 Juni 1945. De huwelijksvoltrekking vindt Plaats ten Raadhuize te Den Helder op 29 Juni a.s. te 11.30 t. :^'aar.na Kerkelijke Beves- pfi de Evangelisatie Palmstraat, door den Wel- eerw. Heer Ds. Borghardt, h m. 3 uur. De 14de Juli heve Ouderse hopen onze h. oosterhuis r en oosterhuisbruigom zil os8 te herdenken waarop hm, ,--}aar geleden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: rika, cor. gretha. trudy. S«U»,a„<XRE!E 'e kan inlichtingen ver ghaffen omtrent: jozef schelfhout, geb. 27-10-1894. andries de jong, geb. 21-5-1915. 'ACOB DONKER, geb.datum onbekend, e 17 April '45 naar Den ?elder zijn gebracht. inh aan M. SCHELFHOUT— E JONG, Waalderstraat 4- TSXei- Na een kortstondige ziek te is de 25e Juni van ons heengegaan in zijn Heer en Heiland onze ge liefde Man, Vader, Be huwd-, Groot- on Over grootvader, de Heer JOHAN BAIS, in de ouderdom van bijna 71 jaar. Uit aller naam: Wed. T. BAIS—BAKKER. Evacuatie-adres: Prins Hendrikstraat 96, Urk. Condoleantie-adres Akkerweg 10, Oosterland (Wieringen). De begrafenis heeft plaats gehad op Zaterdag 30 Juni op de Algemene Begraafplaats te Huis duinen. de Heere ons weg Heden nam plotseling van ons geliefd Zoontje KLAAS, op de jeugdige leeftijd van 13 jaar. Den Helder, 28 Juni 1945. Javastraat 6. Uit aller naam, J. OOSTERHUIS. De begrafenis vindt plaats op Maandag 2 Juli a.s. des namiddags 2 uur vanuit het sterfhuis op de Alg. Begraafplaats te Huis duinen. Hartelijk dank aan allen, die GERRIT Zaterdag 23 Juni hebben geholpen. In 't bijzonder Dr. G. v. d. Most en Loet Juliens. Fam. ELLEN. Den Helder, 30 Juni '45. Tuinstraat 2. Arts, Maandag en Dinsdag geen spreekuur. VERLOREN een h. polshorloge gaande v. d. Nieuweweg naar Vlotbrug de Kooy. Gelieve tegen bel. terug te bez. bij Rijksweg 42, De Kooy. Verloren een gouden arm bandje gaande van St. Borse- straat naar Boerhaavestraat (gedachtenis). Tegen goede beloning terug te bezorgen bij S. Wieren, St. Bossestr. 16. Dagelijks geopend: p» Zaterdagsmiddags dicht Het adres voor ETE1UN STRAAT 4b Hoewel in het geheel nog niet is te voorzien wanneer tot gas- of stroomlevering kan worden overgegaan, worden toekomstige verbruikers er thans reeds opmerkzaam op gemaakt, dat hunne percelen niet eerder zullen worden aangesloten, dan nadat alle achterstallige schuld wegens gas-, stroom- en watdblevering zal zijn voldaan. Hiertoe bestaat gelegenheid ten kantore van den Gem- Ontvanger, Beheerder der Centrale Kas, gevestigd op de 2e étage van het gebouw Vroom en Dreesmann. Het kantoor, is geopend alleen van des morgens 9 uur12.30 uur. Voor de betaling wordt een afzonderlijk bewijs afgegeven. Alleen wanneer U in het tezit is van een dergelijk bewijs kunt u t.z.t. rekenen op een zoo spoedig mogelijke aansluiting. De Gemeente-Ontvanger, Beheerder van de Centrale Kas. LEDENVERGADERING op Dinsdag 3 Juli, des avonds 7.30 uur, in „Casino", Molengr. Hoofdbespreking: Tentoonstelling. Aller opkomst gewenst. Zegt het voorf HET BESTUUR- I roept haar leden op voor een te houden vergadering op 3 Juli a.s. in de bovenzaal van café „DE ROSKAM", Koningstraat. Aanvang 7.30 uur nam. Tevens gelegenheid voor aanmelding van nieuwe leden aan het secretariaat Van Speijkstraat 15 en Tulpstraat 8. Het Bestuur. Iedere Zondag om 12.15 uur en 5 uur ls Zondags: chool. Komen jullie ook? l«g GEK DES HEILS, SPOOKQRACUT er weer

Heldersche Courant | 1945 | | pagina 3