HELDER VERSLAATH.R.C. Onze annexatie enquête Ernstig verwijt aan onze mijnwerkers Een verdiende 3-1 overwinning H.D.C. heeft eigen gebouw B.K.C. wint verdiend Geen N.S.-busdiensten meer Anna Paulowna. Correspondentie Aanval op Molotov iVan Genechtcn gedagvaard Een goed spelend Helder heeft kans gezien om H.R.C. er met 31 onder te houden. Er stond weer een stevige bries en hoewel H.R.C. die vóór de rust mee had, ging de ruststand met 20 voor Helder in. Het blijkt hieruit, dat H.R.C. technisch nog iets te kort komt, wat dan ook duidelijk aan het licht kwam. De Roodjes waren voor de rust, ondanks een kleine 'veldmeerderheid, geenszins gevaarlijk. Daarentegen was Helder met haar veelvuldige uitvallen, voortdurend gevaarlijk, wat ook mede een gevolg was van het „geknoei" in de roode ach terhoede. Roomeijer is als midhalf te langzaam en had steeds de grootste moeite om de bewegelijke Helder-voor- hoede te remmen. Eenmaal veroor zaakte hij een vrije schop, die netjes voor doel kwam. Debutant Helder zag kans Carsjens van dichtbij te passeren (01). Wel beleefde het Helder-elftal steeds spannende momenten, maar in valler doelman Boogaard van Helder was ditmaal ongenaakbaar. Trouwens alle Helder-spelers speelden tegen de wind op een klasse beter dan verleden week. Zo was Himpers weer geheel de oude, maar ook Krab en Dorlijn waren voortdurend uitstekend in actie. Toen De Gast weer "één doelpunt fabriceerde, zoals hij patent heeft, een hard, strak schot en zodoende de stand op 02 bracht, zag het er donker uit voo$ H.R.C. De tweede helft echter gaf een ander beeld. H.R.C. was nu gevaarlijker en alleen het feit, dat de techniek nog niet geheel af was, vormde een struikelblok voor successen. De wijze waarop rechtsbuiten De Boer van H.R.C. langs den geweldigen Tee- ckelenburg gleed, was toch phenome- naal, maar het trekballetje wilde nog niet vlotten. Veelal kon Boogaard rustig ingrijpen. Slechts eenmaal wist H.R.C. te scoren, toen de bal als t ware in het net werd gedrongen (12). De Jongh v Toen in 1940 de Helderse Damclub al haar materiaal bij het bombardement van het Kegelhuis verloren zag gaan, zag het er voor deze vereniging alles behalve rooskleurig uit. Er was echter één lid, n.1. penningmeester Dissel, die juist toen al het verenigingsgeld be steedde aan het aanschaffen van nieuw materiaal. Het gevolg is, dat deze ver eniging afgelopen Zondag een massa kamp kon organiseren, waarbij de on dergedoken damborden en klokken een fleurig cachet gaven, niet alleen door de grote hoeveelheid, maar mede door de „nieuwe" hoedanigheid waarin het verkeerde. De Helderse Damclub open de tevens op die dag haar eigen gebouw- In de Hoogstraat en wij moeten eerlijk zeggen: menige vereniging in onze stad kan er jaloers op zijn. Toevallig viel dit juist samen met het 35-jarig bestaan der vereniging en het 35-jarig penning meesterschap van den heer Dissel. Het is dus begrijpelijk, dat voorzitter Lei- brand nogal optimistisch was in zijn openingsrede van Zondagmorgen, en dat zo vlak na een feestavond. Diverse in stanties van gemeente en Herv. kerk werden bedankt voor de medewerking, die er toe geleid heeft, dat onze dam club vrijwel een unicum in den lande bezit, n.1. een eigen gebouw. Er bestaan grote plannen bij H.D.C., o.a. een jeugd- afr" ling op te richten en het organise ren van een competitie. De massakamp va-- Zondag kan als zodanig al gezien v o -'en als een stap in deze richting. F- waren nJ. dammers aanwezig van Texel, Anna Paulowna en de Zijpe. Haar voorzitters, resp. de heren Stand aard, F --berts en Slijkerman, hadden r;ets da-> lof voor Den Helder en hoop ten in d» toekomst op nog nauwere s>i menwerking. Het werd een geanimeerde strijd, waarbij de verschillende spelers van k'asse zich van hun h-ste zijde lieten z en. De uitslag was als volgt: HDC 1 pt.; HDC 2 13 pt., HDC 3 10 pt.Texel S pt.; Breezand 6 pt.; De Zijpe S pt. raakte op, hoewel wij nog wel hebben kunnen genieten van zijn fijne „trek jes". Daarentegen kwam Roomeijer er beter in, vooral toen hij van de zware midhalfplaats werd verlost. Helder maakte er na de rust ook niet zoveel van als verwacht werd, hoewel de aan vallen wel gevaarlijker waren dan van H.R.C. met wind mee. Geheel onver wacht gaf Krab met een ver schot Hel der de overwinning. Carsjens beoordeel de de bal verkeerd en die stuitte over zijn hoofd in het doel (13). Dit bete kende practisch het einde en zodoende behaalde Helder een verdiende over winning. De betere techniek had geze gevierd. Bij HJt.C. was Bot niet aan wezig, wat een verlies betekende, ter wijl bij Helder na de rust Booy werd vervangen door v. d. Bogaarde. Paul Itfelder speelde bij Helder een verdien stelijke partij, evenals Dorlijn. Trou wens de gehele ploeg was beter dan wij tot nog toe gezien hadden. H.R.C. speelde ook niet kwaad, maar, zoals gezegd, technisch de mindere, wat nu bij deze wind de doorslag gaf. Bij wind stil weer had enthousiasme misschien een gunstiger uitslag kunnen bereiken. Scheidsrechter Waalwijk van Doofn was goed. Hij had het moeilijk en rr.aakte het nog moeilijker door te veel op appelleren te fluiten. De eerste wedstrijd voor de Beker ronde van de K. N. V. B., Wieringer- waardBKC, is door laatstgenoemde met 2—3 gewonnen. Het elftal dat de winstpunten boekte heeft ook de gehele wedstrijd het beste spel te zien gegeven. De roodbroeken daarentegen zagen geen kans geestdrift in hun 6pel te brengen, de doelpunten die zij maakten waren van beter ge halte dan van BKC. Tien minuten voor het einde was het dan ook niet te zeg gen dat de winstpunten naar de polder zouden gaan. Onder leiding van mees ter Hazeloop werd de wedstrijd ge speeld, de ruststand ging in met 1-1. Het le werd er door BKC gedoelpunt, maar de middenvoor van W. W. wist de stand met de rust op gelijke voet te brengen. Na de rust waren het de roodbroeken die met een zeer snelle aanval on houdbaar wisten te doelpunten. Talrijk waren steeds de aanvallen van BKC, maar de achterhoede was steeds paraat, en wist zich te handhaven, tot onge veer tien minuten vóór het einde de stand op gelijke voet kwam. Het was nu te zien dat de roodbroeken het zwaar zouden krijgen en ongeveer min. voordat de scheidsrechter het einde blies, lag de bal voor de derde maal achter de reserve-keeper van Wieringerwaard. NAGEKOMEN VOETBALUITSLAGEN. HRC II—Schoorl I 2—0; Atlas 1— Texel I 42; Succes-Oudesluis I 5—2; Wieringerwaard—BKC 23. Tot Donderdag inzending van het formulier. Reeds vele van onze abonné's spra ken zich, door middel van het invul- formulier, opgenomen in ons nummer van Zaterdag, over het annexatie- vraagstuk uit. Zondt u 't reeds in? Zo niet, doet het dan vandaag of morgen nog. Hoe groter de deelname, van hoe meer waarde is dit onderzoek. Om geen invloed uit te oefenen op de stemming van onze lezers zullen we over onze eerste indruk van de ont vangen formulieren niets zeggen, al L het wel merkwaardig, dat de Helderse amusement onderschrijven wij volko- het vraagstuk uitspreekt. Laat ook uw stem horen. Sedert jJ. Maandag zijn de bus diensten onder auspiciën van de Ne derlandse Spoorwegen tussen Den Hel der en Alkmaar stopgezet. Men is dus voor de verbinding met Alkmaar op de treinen aangewezen. De autobussen van de autobusdienst Noord-Holland onderhouden de diensten op de tussen liggende plaatsen. BUURTVER. VREDE EN VRIJHEID. Op 20 Sept. 1945 is opgericht de buurt vereniging onder bovenstaande naam, omvattende: de De Ruyterstr., Plet Heinstraat, Corn. Ditostr. en Van der Hamstr. en Hoogerwerfstraat begrensd door de Wilhelmina-, Kruger- en Van Galenstr. en Polderweg. Het bestuur is als volgt samengesteld: W. Jens, voorz.; C. Abbenes, secr.; J. v. Strijen, penningm. en de heeren Sprengers, Poelwijk, Bruin en Triest als verdere bestuursleden. Tot nu toe tra den 82 gezinnen als lid toe. Het doel is: viering der nat. feestdagen. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Samenstelling kiescollege. De Comm. der Kon. benoemde onder staande personen tot leden van het kiescollege voor de samenstelling van de voorlopige gemeenteraad: K. Keuris Az., J. Dekker (Balgweg), S. J. Hoog moed, W. Hoep (Kleiweg), H. Busé, J. ten Wolde, A. J. de Ridder, H. Raven, T. Jongejan, A. Raven (Kerkweg), P. A. Strooper, H. op *t Veld, A. L. Kloos terman, J. A. Meijer. P. J. Komen, G Timmer Pz., J. J. van den Berg (Molen vaart), S. J. Kroon, Jh. Broersen, P. J. Kaandorp, G. H. Geerligs, B. Zon, D. Rezelman Cz„ P. Kooiman, K. Brug man, J. Vethman, C. Kaan (Molen vaart), G. C. van Balen Blanken, C. D. Broersma, J. H. Smit (Zandvaart), D. Lubbert, W. Duijzer, J. Boon (Zand vaart), A. Boer (Meerweg), J. Nieu- wenhuis, H. Simons, J. J. Pennekamp, G. Polet, G. Vergaaij. Nu de gemeente meer dan 6000 zielen telt, zal de nieuwe gemeenteraad niet uit 11 maar uit 13 leden bestaan. Bo venstaande personen kunnen een opga ve indienen met hoogstens 3 candida- ten voor de raad, genummerd naar voorkeur van verkiezing en deze op gave moet door ten minste drie leden van het kiescollege zijn ondertekend. Van de candidaten wordt een lijst sa mengesteld en de berekening van de- uitslag der verkiezing geschiedt door een stembureau, benoemd door den Comm. der Kon. Bevat de lijst 13 of minder candidaten, dan zijn deze ter stond verkozen. HOOFD SCHOOL III. Met ingang van 16 October is be noemd tot hoofd van school III (Oost polder) de heer P. R. Berkhout, thans onderwijzer te Wieringerwaard. A. W H., Den Helder. - (jw 0 kir.g over de „zwarte prijzen- bij w amusement, onderschrijven wij volko men. Wij schreven daar al eerder over en in het nummer van gisteren vond U het hoofdartikeltje eraan gewijd. Mevr. de wed. A. v. d. G„ Den Hel- der. - Inderdaad levert het tijdig plaatsen van advertenties vaak moei lijkheden op in verband met de ge ringe ruimte. Aan het door u genoemde euvel wordt wel aandacht besteed. Het is echter vaak moeilijk daarvoor de juiste maatstaf aan te leggen. C. M., Den Helder. - Het schijnt wel erg moeilijk te zijn om u aan een pas sende baan te helpen. Natuurlijk spreekt daarbij uw niet al te sterke ge zondheid een woordje mee, maar het lijkt ons, dat bij wat goede wil er toch voor u iets te vinden moet zijn, waar bij u de boterham voor uw gezin kunt verdienen. Uit uw schrijven krijgen wij de indruk, dat u wel geneigd bent de handen uit de mouwen te steken, en wie dat wil, die vindt toch altijd nog wel een werkkring. Succes! Red. Held. Crt. De diplomatieke correspondent van 't Labour-dagblad de Daily Herald schrijft in een artikel over de Londense confe rentie: „Molotov beschouwt klaarblij kelijk de hele conferentie niet als een bspreking van geallieerden, maar als een tussen het Oosten en het Westen, waarbij het zijn taak is zoveel moge lijk doelpunten te scoren voor de leden van het Russische bloc. De politieke machine loopt traag en niet alleen traag, maar alsof er zand in zit". De correspondent zegt voorts: „De Russi sche delegatie is er niet zozeer op uit samenwerking te zoeken met de Wes telijke geallieerden als wel om voor delen te bereiken voor de landen, wel ke zij als „Oostelijk bloc" onder Rus sische leiding tracht te stellen. Het be sluit van de Sovjet-Unie, om Europa te verdelen ln twee zónes, waarvan de Oostelijke onder Russische leiding moet staan, is overduidelijk. Mototov voert geen besprekingen .over problemen, hij is vastbesloten tot diplomatieken oor- log in de raad, die een rechtslichaam zou zijn". Druk. Dagblad voor Nrd.-Holland N.V. Geallieerden sturen geen kolen zolang zij beneden de maat blijven. De stijging der kolenproductie beant woordt niet aan de verwachtingen. Al dus de beheerder der Limburgse steen kolenmijnen, ir. Ch. Th. Groothoff in een bijeenkomst met bedrijfsleiders, beambten en arbeiders. Hij zeide ver der: „Tot dusver zijn de mijnwerkers nog niet bereid geweest een poging te doen. de redelijke prestatie, die van hen mag worden verlangd, te bereiken. Dit kaa niet zo blijven, zonder dat daaraan noodzakelijke en niet te vermijden con sequenties zijn verbonden". Verder deelde de heer Groothoff mede, dat de Engelse en Amerikaatsr autoriteiten ons nu verwijten, dat blijkbaar niet bereid zijn om met vol ledige toewijding mee te werken aan het herstel van Nederland en zolang wij niet bereid zijn ons aandeel bü dragen, zijn zij niet bereid ons meer kolen te sturen. Wij staan aan het begin van de ver wezenlijking van een bedrijfsorganisa tie, gebaseerd op gemeenschappen gedragen verantwoordelijkheid, er is een groep mensen, die graag °n bedrijfsorganisatie wil topederen. mag echter niet mislukken. De vertegenwoordigers van alle den van beambten en arbeider» mijnbedrijf, met uitzondering van van den Eenheidsbond, hebben ,uin stemming betuigd met de uiteenzet van den heer Groothoff. f De president van het Bijzonder®., rechtshof heeft ambtshalve ais ver ger toegevoegd aan mr. R. van :e ten mr. J. P. A. van den Oev 's-Gravenhage. pr0- Aan Van Genechten is door den k cureur-fiscaal o.m. ten laste g6 ((0ri<,g dat hij, terwijl Nederland w was met Duitsland en leiding d. telijke ontwikkeling van het Neee„ se volk in nationaal-socialistis jj0 jegens Duitsland vriendschappen» ht door de vijandelijke bezettende jg werd gewenst en voor Duitslan„je was en terwijl hij een vooraa," fooc positie innam als vervullende ge ile van procureur-generaal b'J tevenS rechtshof te 's-Gravenhage fla gvenS bij het z.g. VredesgerechtshW' )ej- fungerend directeur van p®vor der van het opvoedingsgil"® eoffi' mingsleider der N.S.B. en Hol!an'i missaris der provincie Zu door zijn werkzaamheid in n eo zodanig# leiding heeft 8ege1JzL K& oanige geestelijke ontwikke heeft bevorderd.

Heldersche Courant | 1945 | | pagina 2