Hoe Sam en Slokkie op reis gingen Stadsnieuws Hei Jeugdplan Wai is er ie doen in de Kersivacaniie? Sport. „Halleluja" zingt Concert in de muziektent Kerstconcert „Laus Deo" KIPPEN Maandag 24 December: 1. School voetbal v. d. middelbare scholen. 2. Spel en sport voor vier verschillen de groepen, in de sportschool van de Rijkswerf: jongens klassen 5 en 6 school 4 van 910.15, meisjes klassen 5 en 6 school 4 van 10.3011.45, jongens klassen 5 en 6 school 5 van 1.30—2.45, meisjes klassen 5 en 6 school 5 van 3—4 uur. 3. Lichtbeelden in gebouw Maranatha van 4—6.30 uur voor kinderen uit de Visburrt, 2 voorstellingen, prijs 5 cent. Woensdag 26 December: Lichtbeelden in gebouw Kemphaanstraat van 4—5.30 uur voor kinderen uit de Vogelwijk prijs 5 cent. Donderdag 27 December: 1. Scheolvoetbal. 2. Spel en sport zelfde programma als voor Maandag, alleen nu resp. voor de scholen 8 en 10. 3. Lichtbeelden in gebouw Kemphaan straat van 1012 uur voor Tuindorp, B.L.O. en school 7, alleen boven 10 jaar, prijs 5 cent. Eveneens lichtbeelden in hetzelfde gebouw van 2—3.30 uur voor school 8 en de R. K. meisjesschool, boven 10 jaar, 5 cent. Vrijdag 28 December: 1. Schoolvoetbal. 2. Spel en sport zelfde tijden als voor Maandag, alleen nu resp. voor de scho len 6 ('s morgens) en school 7 met B.L.O. ('s middags). 3. Lichtbeelden in gebouw Kemphaan straat van 10—12 uur voor school 4, Gr. v. Pr. school en Chr. Opl. school, boven 10 jaar, 5 cent. Eveneens lichtbeelden in hetzelfde gebouw van 2—4 uur voor school 5 en 6, boven 10 jaar, 5 cent. 4. Poppenkast in C.J.M.V.-gebouw Spoorstraat voor de kinderen van Tuin dorp van 814 jaar. Zaterdag 29 December: 1. Schoolvoetbal. 2. Spel en sport zelfde tijden als voor Maandag, alleen nu resp. voor Tuin dorp Cs morgens) en Gr. v. Pr. school ('s middags). Maandag 31 December: 1. Schoolvoetbal. 2. Spel en sport zelfde tijden als an ders, alleen nu resp. voor Rehoboth- school ('s morgens) en 's middags eerst de jongens van de Comeniusschool en daarna de jongens 7e leerjaar a en e. Woensdag 2 Januari: 1. Schoolvoetbal. 2. Spel en sport resp. 7e leerj. jongens d, 7e leerj. meisjes. Comeniusschool meisjes 5 en 6, Chr. Opl. school meisjes 5 en 6. 3. Jeugddag in Casino: 9.3011.30 voor alle kinderen van 812 jaar en van 2-15—4.15 voor alle kinderen van 12—16 jaar. Donderdag 3 Januari: 1. Lichtbeelden van 2.30—4.30 in ge bouw Kemphaanstraat voor Centr. 7e leerj, en niet schoolgaande kinderen. Voorts is op alle genoemde data ten toonstelling van jeugdboeken e.d. in de Openbare leeszaal, van 9.30—12 en van 1.305 uur. PROGRAMMA N.H.V.B. 2de Kerstdag. 21: Succes 2—Callantsoog I: SRC I— Atlas 2. 31: BKC 3Zap 2. 3J: Oudesluis 2—Geel Zwart 2. 4F: BKC 4-JVC 3; Geel Zwart 3- Zap 4. Adsp. O: Zap dHRCc. PROGRAMMA N.V.B. 2de Kerstdag. Eerste klasse. District I: Xerxes—RFC Distrit II: Sparta—VUC. District IV: Noad—Helmond. District I. 2de klasse B: Velsen—Vios 3de klasse C: HRCTybb. 3de klasse C: HRC-Tybb; Terras vogels—DTS. Als Kerstmenu hebben we dus op Woensdag HRC I—Tybb I uit Haarlem. Zoals alle wedstrijden in deze afdeling is ook deze niet gemakkelijk. Ook op eigen veld, HRC, moet getoond worden dat rood-wit zich in deze klasse thuis voelt. Aanvang. 2 uur. HERMES-NIEUWS. HERMES I (heren) TEGEN EEN EERSTE KLASSER! Interessante bekerwedstrijd aan de Sportlaan. HERMES I (heren)—ALKMAAR I. Aanvang 2 uur. H.A.V.-NIEUWS. Het programma voor morgen luidt als volgt: Heren: H.A.V.—H.O.C. 2 uur; Dames: H.A.V. II—Tonogldo 3.15 uur; Dames: T.V.C. II—H.A.V. L De Bethelkerk was met de 800 bezoe kers meer dan vol Donderdagavond, toen de gereformeerde zangvereniging voor gemengd koor „Halleluja" haar Kerst concert gaf. De heer Van Garderen open de, na het gemeenschappelijk zingen van een gezangvers, met gebed en sprak een welkomstwoord, waarna door mevr. Betsy Riekwel—Bruin en den heer D. Holle- stelle een eenvoudig lied van Tierie voor alt en bariton, „Zangen den Heiland ge wijd", ten gehore gebracht werd. Ht belangrijkste gedeelte van het pro gramma volgde daarna, namelijk De Wolff's Kerstoratorium voor alt, bariton, spreekstem, gemengd koor en gemeente zang, met orgelbegeleiding. De dirigent, de heer G. van der Kuyl be wees over niet geringe kwaliteiten te be schikken; in de korte tijd, dat hij de leiding heeft over het koor, heeft hij zich doen kennen als een waardig opvolger van zijn voorganger, den heer Joh. F. Asma, niet alleen wat muzika liteit betreft, maar ook in de wijze waar op hij de dirigeerstok hanteert. Ter verbinding of ter illustratie van de in dit oratorium gezongen liederen de clameerde de heer Joh. van Garderen teksten uit Lucas en Mattheüs. Er volgden nog een tweetal liederen van Bach voor bariton, gezongen door den heer Hollestelle op de hem eigen correcte wijze, en een paar prachtige lie deren voor alt, eerst een minder bekend lied uit de Messias van Handel en daar na Nössler's „Immanuel", ln welke bei de liederen mevr. Riekwel—Bruin de aanwezigen liet genieten van haar volle en rijke stem. Tot besluit van het programma speelde Piet Kloosterboer een paar lledbewer- k'ngen van Jan Zwart. Het koraal van de laatste bewerking, „Daar is uit 's werelds duis'tre wolken, een Licht der lichten opgegaan", werd door alle aan wezigen staande meegezongen. Deze mooie en wijdingsvolle avond werd daarna door Ds. Tollenaar met dankgebed gesloten. KERSTSOIREE MARINE-CANTINE. Op deze soirèe zal als conferencier- balleider optreden de heer Herman Schaap, directeur van het dansinsti- tuur Mouton. DE UITBETALING VAN OUDERDOMS RENTE. Het postkantoor deelt mede, dat de uit betaling van ouderdomsrente, die zou moeten plaats vinden op Dinsdag 25 en Woensdag 26 December, thans voor belde genoemde dagen zal geschieden op Don derdag 27 December van 8.30 tot 12 uur en van 13.30 tot 17 uur. De uitbetalingen op Vrijdag en Zater dag vinden normaal plaats. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 23 DECEMBER. Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk, 10 uur ds. Borghardt (kerkkoor); 7.30 uur Kerst wijding met Kerstspel VCJC. Palmstraat, 10 uur ds. Enklaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. C. Moens van Beverwijk; 5 uur ds. F. Tol lenaar. Zondag 46. Rehobothkerk, 10 uur, ds. F. Tollenaar. Zondag 46; 5 uur ds. C. Moens. Julianadorp, 2.30 u. ds. C. Moens, collecte voor het Bouwfonds. Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 uur ds. J. Rebel. Oud Geref. Kerk, 10 en 5 uur leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem., Weezenstr., 10.30 uur de Eerw. Heer J. Straub van Amsterdam. 24 Dec. (vooravond v. Kerst mis), av. 10.30 uur Kerstnachtwijdings- dienst. Bijzondere liturgie, declamatie, sopraan- en kwartetzang. Wijdingswoord: „En zij kwamen met héést". Oud Kath. Kerk, v.m. 8.30 u. H. Dienst. Doopsgez. Gem., 2.30 uur Kerstfeest viering; n.m. 7.30 uur Wijdlngsdienst da. Rothfusz. Leger des Heils, Spoorgracht 35, 10 u. Helligingsdienst; 7.30 uur Verlossingssa menkomst. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 7 uur Samenkomst; 2.30 uur Zondagsschool. EERSTE KERSTDAG. Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk, 10 uur ds. Enklaards. Enklaar; 5.30 uur Kerst feestviering Zondagsscholen. Palmstraat, 10 uur ds. Borghardt; 3.30 uur Kerstfeest kleintjes; 7 uur Kerstfeest groten. Julianadorp, 2.30 uur ds. de Zwaan van Anna Paulowna. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. F. Tollenaar; 5 uur ds. H. v. Twiliert. Re hobothkerk, 10 uur ds. H. v. Twiliert; 5 uur ds. F. Tollenaar. Collecte voor de Evangelisatie ln Noord-Brabant en Lim burg. Chr. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur ds. J. Rebel. Oud Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur lees dienst. Herst. Evang. Luth. Gem., Weezenstr., 10.30 uur Dienst, onderwerp: „En zij von den". Zang v. h. Luth. Kerkkoor. Feest- liturgie. 's Avonds 8.30 u. Zanguitvoering „Laus Deo". Oud Kath. Kerk, Kerstnacht, 12.15 uur Nachtmis; n.m 2.30 uur Hoogdienst. Leger des Heils, Spoorgracht 35, v.m. 6 uur Kerstbidstond; 10.30 uur Helligings dienst; 3.30 uur Jeugduitvoering; n.m. 8 uur Kerstverlosslngssamenkomst. Evangelisatie Vijzelstraat, v.m. 7 uur Wijdingsuur; n.m. 7 uur Samenkomst. Zondagsschool Tlmotheüs, gebouw Palm straat, 3.30 uur Kerstfeest voor de klei nen; 7 uur Kers*'eest voor de groteren. TWEEDE KERSTDAG. Ned. Herv. Gem., Nieuwe kerk, 10 uur ds. Cramer (kerkkoor). Julianadorp. Donderdag 27 Dec. zang uitvoering „Zanglust", aanv. P uur. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10.30 u. Evan gelisatiebijeenkomst. Rehobothkerk, Geen Dienst. Chr. Geref. Kerk, 10 uur ds. J. Rebel; 4 u. Kerstfeestviering der Zondagsschool. Oud Geref. Kerk, 10 uur leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gem., Weezenstr., 3 u. Kerstfeestviering der Zondagsschool. Oud Kath. Kerk, 10 uur H. Dienst; 0.30 uur Kerstfeestviering. Leger des Heils, Spoorgracht 35, n.m. 8 uur- Kerstsluiting met opvoering Kerst stuk. Doopsgez. Gem., 10.30 uur da. Rothfusz. Evangelisatie Vijzelstraat, 2 uur Kerst feest kinderen Zondagsschool; 0 u. Kerst feest kinderen Zondagsschool. Zaterdag n.m. 7.30 uur Bidstond. Een oude, goede traditie zal worden voortgezet. Op Eerste Kerstdag, des mor gens van negen tot tien uur, zal het Stedelijk Muziekkorps ln de Muziektent Julianapark als vanouds weer een pro gramma van Kerstmelodieën uitvoeren. Achtereenvolgens zullen ten gehore ge bracht worden: Stille Nacht (Gruber), Dankgebed (Valerius), Eere zij God (Schülz), Sweet belle Mahone, Twee óud- Ned. Kerstliederen (bew. Pala), Ave Ve- rum (Mozart), Intocht des Heren (Han del), O, dennenboom (arr. Kling), O Sanctissima (arr. Kling), Schafers Sonn- tagslied (Kreutzer). Het in October op gerichte Chr. dub- belmannenkwartet „Laus Deo" heeft zich voorgenomen, om op eerste Kerstdag, des avonds om half negen, een concert te geven in de Lutherse Kerk (Weezen- straat), met medewerking van Betsy Riekwel—Bruin als altsollste en den heer G. van der Kuyl als organist. Het pro gramma vermeldt ook declamatie door den heer Joh. van Garderen, die op dit terrein zijn sporen reeds verdiend heeft. De heer Van der Kuyl zal een Kerst feestfantasie spelen, Het dubbelmannenkwartet zingt een paar liedbewerkingen van den dirigent, den heer J. Jongkees, en verschillende andere Kerstmelodieën, terwijl het met medewerking van de altsoliste zal uit voeren Jan Zwart's bewerking van de hymne „O, Gij, mijn troost, mijn zoet verlangen". Mevr. Betsy Riekwel—Bruin zingt met orgelbegeleiding een tweetal Kerstliede ren van Bach, de „Cantique de Noël" van Adam en het bekende „Engelkens door •t luchtruim zweven". door G. TH. ROTMAN (Nadruk verboden). II. Er verliepen geen tien seconden, of het woeste ondier was al vlakbij. Reeds voelden ze de grond onder zijn hoeven trillen.... Nu werd het hun toch te be nauwd; ze lieten de palmen in de steek en renden net op het nippertje weg. Slokkie, die op een afstandje had ge staan, had al een goed heenkomen ge zocht in het gebouw....- 12. Boemm! De neushoorn was niet al te snugger; hij zag blijkbaar geen onder scheid tussen een mens en een palm boom en dus rende hij regelrecht en met volle kracht tegen één der palmen aan, zodat zijn hoorn diep ln de Btam door drong en de hele boom met wortels en aj uit de grond werd gerukt. Door de schok vielen de noten er in menigte af. Onder de vele dingen, waarover de mensen harrewarren, is er ook nog altijd het oude twistpunt over de vraag: „Wie was er eerder, de kip of het ei?" In gegoede pluimveekringen haalt men hierover minachtend de vleugels op. Onder deze, bij uitstek deskundigen, is deze kwestie reeds lang en wel ten gunste van de kip opgelost. Het is overigens voor ons kippen, ontroerend om aan te horen, wat de mensen tegenwoordig met een zorg voor onze gezondheid en welvarendheid zijn vervuld, als ik tenminste mag ge loven wat de mensen tegen elkaar zeggen, en wat er van ln hun kranten staat. En lk maak direct dit voorbe houd, omdat er de laatste jaren heel wat mensen waren, die kletsten als een kip zonder kop, terwijl je van het krantenlezen al meteen kippenvel kreeg als je zag, wiens haan daar als maar koning kraaide. Enfin, ze heb ben gelukkig een stuk of wat van die haantjes de voorsten de nek omge draaid en de rest heeft aardig de snot. Om op de bezorgdheid van die mensen terug te komen, er komt weer pluimveevoer, de pluimveestapel zal weer worden uitgebreid en onze thans nog levende soortgenoten zullen tegen pokken en ander lekkers worden in geënt. Dat was een jaartje geleden heel anders; keek er toen een mens met wat meer dan gewone belangstelling naar je, dan voelde je je als een zieke kip. Toen er daarbij nog pluimvee liefhebbers met groene pakjes aan ten tonele verschenen, zijn velen van ons maar direct ondergedoken onder motto: „Krijg de kippenkoorts". Dat was voor dia snuiters wel een misrekening, want ze dachten al „Kip ik heb je", maar dat was niet hun enige misgreep; ze bleken ook op andere punten ietwat kippig, wat ons dikwijls ten onrechte wordt verweten. Voor het overige was die laatste winter er wel één van solidariteit, vooral onder de onderduikers; het hele zoodje, met of zonder veren, ging met de kippen op stok. Dan is het nu een andere tijd. De mensen zeggen: „Er zit schot in" en denken dan, dat dit wat nieuws is. maar dat zeiden wij de laatste jaren al telkens van de tarwe, die ze ons te bikken gaven. We voelen ons echter thans weer kiplekker, en als het waar is, dat er a.s. winter in Den Helder weer een pluimveetentoonstelling zal worden gehouden, zullen wij weer allemaal opduiken en ons beste beentje voorzetten, en bewijzen, dat het „k'P" pen krabben achteruit" op laster be rust. GALLUS.

Heldersche Courant | 1945 | | pagina 2