Vervolg Stadsnieuws De Vakschool viert feest Luit.-kon. Smael komt herkiezingen 17 en 24 Mei Prijsuitreiking schietwedstrij den De Heer Asma gehuldigd yoetbalpromotie en -degradatie Extra rantsoen kaas Schoenreparatie eerlang van de bon Verhoging prijzen vlees in blik S.D.A.P., Vrijz. Dem. en C.D.U. gaan op in de Partij v. d. Arbeid Kinderhoekje Nieuw bestuur S.D.A.P. Nieuwe naam: Partij van de Arbeid SCHEEPSTIJDINGEN Een bonte menigte vrolijk jong goed was Donderdagavond in Casino bij een. De Vakschool vereniging Den Hel der hield voor de eerste maal na de be vrijding een feestavond, en ook ditmaal was aan de traditie de hand gehouden, dat het aantal aanwezige „mansperso nen" tot het uiterste minimum moest zijn beperkt. Zo waren dan tussen de vele honderden lichtblauwe, zalmrose, zeegroene, kleurig-bebloemde of smette- loos-witte jurkjes maar luttele breedge schouderde herencostuums op te merken, waarvan de dragers in deze immen se harem hadden weten binnen te drin gen dank zij speciale introducties, pers kaarten, of andere deugdelijke „passeer- vergunningen". Voor de opening en tussen de verschil lende programmanumers vulde een ont zaglijk gezoem van stemmen de zaal, dat nu eens werd overstemd door de me lodieuze klanken, die de A.B.S.-V.S.V.- band produceerde, en dan weer als een gedempt community-singing met de ge speelde liedjes meegolfde. Het programma zelf was bont, afwis selend en gezellig, en werd door een flink aantal medewerkers uitgevoerd. Een aantal leden van de ambachtsschool vereniging A.B.S. verleende in verschil lende nummers assistentie, en zij deden dat op een pittige manier. Na de opening zong een grote groep meisjes een viertal aardige liedjes, die behoorlijk ingestudeerd bleken te zijn, waarna een woordloze kriebelgeschiede nis ten tonele werd gebracht, die geluk kig niet te lang duurde, daar anders on getwijfeld alle aanwezigen en bloc aan het kriebelen waren geslagen. Er waren verder verschillende schets jes, en zelfs een toneelstukje in twee bedrijven, waarin de V S.V.-ers zich al aardig op de planken thuis toonden. Tel kens weer werden spelenderwijs huis houdkundige en andere tips gegeven, ter wijl alle stukjes danig op de lachspieren van de toeschouwers werkten. De jongste artiste kwam op de plan ken in een „duizendpoot-creatie"; zij bleek in geen enkel opzicht last van plankenkoorts te hebben, wat maar goed was ook, want een duizend poot met knikkende knieën lijkt ons iets verschrikkelijks. Wij geloven wel, dat haar optreden een van de succes- numers van de avond is geweest. In het tableau, dat het programma be sloot. werd een projectie gegeven van het vakschoolleven, waaruit wel bleek in hoeveel goede zaken de meisjes op de vakschool worden onderricht. Er werd nog een uurtje nagedanst, Waarna deze avond vol jeugdig jolijt weer tot het verleden behoorde. Men schrijft ons: Zondag 10 Februari a.s. heeft het Le ger des Heils alhier het voorrecht om iemand in haar midden te hebben die zich gedurende de oorlogsjaren zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Zoals U wel zult weten, was het Leger des Heils één van de eerste organisaties die door de Duitsers werd geliquideerd en het was de bedoeling om haar geheel te vernietigen. Dit is echter niet gelukt. Het Leger heeft standgehouden tijdens deze benarde tijd zij het d^n ook in bedekte vorm. Dit heeft het Leger des Heils te dan ken aan zijn genialen, tactvollen leider in die dagen, Lt.-kol. Smael, die toen op trad als hoofdbestuurder der organisatie. Met veel beleid en wijsheid, die toch verre was van kruiperij voor de Duitse overheid, heeft hij het Leger des Heils geleid door vele moeilijkheden heen. Vergeet niet naar hem te komen luis teren, een man vol geestdrift en bezie ling. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zullen op 17 Mei a.s gehou den worden en die voor de Provin ciale Staten op 24 Mei schrijft het „Het Vrije Volk". Zoals men weet, was aanvankelijk het plan de beide stemmingen op één dag te houden. De Tweede Kamer heeft echter anders besloten, reden waarom de verkiezingen thans op twee verschillende data zijn vast gesteld. Donderdagmiddag vond in de Marine- cantine de uitreiking plaats van de prij zen, die behaald waren op de ter gele genheid van Prinses Beatrix' verjaar dag gehouden schietwedstrijden. De eerste officier sprak een kort dank woord tot allen, die voor het welslagen van deze wedstrijden hun medewerking hadden verleend, in het bijzonder aan sergeant-majoor der mariniers D. Leiss- ner, die een groot aandeel had gehad in de organisatie en die als wedstrijdleider was opgetreden Aan de commissie voor O. en O. werd dank gebracht voor het beschikbaar stellen van 3 medailles. Aan de wedstrijden, waarop werd ge schoten met geweren tot K.S.O. uit de vrije hand, met houding naar keuze was deelgenomen door de bewakings troepen van Fort Erfprins, de gezags- troepen, de gemeentepolitie, de Konink lijke Marine en het Korps Mariniers. KorpswedstrUden: le prijs (beker): Korps Mariniers, met 245 punten (gemid deld 49 punten); 2e prijs (beker): Kon. Marine, 22745,4; 3e en 4e plaats Gem. Politie en bew. Erfprins,' beide 22545; 5e plaats: Gezagstroepen, 21042. Het te behalen maximum was 250 punten. Vrye-baanwedstryd: le prijs (beker): sergeant-majoor v. d. Mariners D. Leiss- ner (series van 50, 49 en 48); 2e prijs (me daille): korporaal v. d. Mariniers Hollan ders (series van 50, 45 en 45); 3e prijs (medaille): wnd. comm. van Politie W van der Horst (series van 49, 47 en 43). Rozenprijs (medaille): serg.-maj. Leiss- ner (van 20 schoten 17 rozen). Een extra prijs (zilveren sigarettenko ker) werd toegekend aan den soldaat van de gezagstroepen Van Doorn, die zich een zeer constant schutter had getoond (49, 48, 48). Het batig saldo van deze wedstrijden, zijnde f 36,70, werd afgedragen aan de stichting „Nederland helpt Indië". De Geref. zangvereniging „Halleluja" vierde Donderdag j.1. in de Rehobo£hr kerk haar 70-jarig bestaan. De avond bestond uit twee delen:- een officiëel en een feestelijk gedeelte. Nadat de voorzitter, de heer Joh. van Garderen, een openingswoord had uitge sproken, leverde de eerste secr. zijn jaar verslag, dat hij op kunstige (Kunstige?) wijze in dichtvorm had opgemaakt. Ook de tweede secr. droeg zijn steentje bij, evenals de penningmeester. Daarna declameerde mej. R. Willemse een paar stukjes poëzie, wat ha^r wel toevertrouwd bleek. Hierop volgde de huldiging van den oud-directeur, den heer Joh. F. Asma, die 40 jaar lang voor de vereniging heeft gewerkt, en zich geheel aan zijn arbeid heeft gegeven. Als blijk van waardering werd hem het ere-directeurschap aan geboden, plus een enveloppe met inhoud en een kistje sigaren. De nieuwe directeur, de heer G. van der Kuyl, sprak den ,heer Asma op har telijke wijze toe, waarna een viertal an deren het woord tot den nieuwen ere- directeur richtten. Laatstgenoemde sprak een woord van dank tot alle sprekers en alle leden, die hem deze huldiging hadden bereid. Ook richtte hij nog enige hartelijke woorden tot den voorzitter en den heer Van der Kuyl. De voorzitter sloot hierop het officiële gedeelte, waarna werd overgegaan tot het feestelijk programma, waarin o.m. ook door mevr. B. RiekwelBruin, op speciaal verzoek van den heer Asma, een solo-stukje werd ten beste gegeven. Het „luchtige" gedeelte slaagde bijzon der goed, alles liep vlot, correct en be schaafd. Er werd danig gelachen en ge zongen, en toen de aanwezigen huiswaarts keerden, konden zij terugzien op een avond, die zij niet licht zullen vergeten. Vermeld zij nog, dat door verschillende omstandigheden (gebrek aan plaatsruim te e.d.) de bijeenkomst in intieme kring moest worden gehouden. PASSAGIERSLIJST „BOISSEVAIN". De passagierslijst van het m.s. „Bosse- vain", ligt vanaf heden op ons bureau ter inzage. De lijst bevat 1818 namen. CORRESPONDENTIE. A. R., Den Helder. Gebrek aan plaatsruimte verhindert ons Uw schrijven op het op 30 Januari geplaatste artikel over „de lange broek" op te nemen. Het kledingprobleem <s «nderdaad zeer moeilijk. Wij willen er echter op wijzen, dat de wens werd uitgesproken, dat de dames „het volgend seizoen" in stijl zouden zijn, bij het dragen van een lange broek. Juist omdat er velen zijn die deze dracht niet kunnen appreciëren, zijn er een paar punten gegeven die ons haar van de beste kant laat zien. Red. Held. Crt, Naar afd. van tien clubs. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten, zo meldt „Het Vrije Volk", dat er aan het eind van de huidige com petitie promotie- en degradatiewedstrij den gespeeld zullen worden De afdelin gen, welke thans uit elf clubs bestaan, zullen tot tien worden teruggebracht. De nummers 10 en 11 van die afdelin gen spelen met de kampioenen van de daaronder staande lagere afdelingen een hele, eventueel een halve competi tie, indien er meer dan vier elftallen aan die competitie deelnemen. De definitieve promotie- en degrada tieregeling zal nog nader worden vast gesteld in de bestuursvergadering welke op 23 Februari wordt gehouden, meldt 0e „Sportkroniek". In de periode van 17 Februari tot en met 2 Maart zal een extra-rantsoen van 100 gram kaas beschikbaar worden ge steld voor alle leeftijdsgroepen. Voor de periode van 3—16 Maart zal het normale rantsoen uitsluitend in buiten landse kaas worden verstrekt. In de vergadering der afdeling Bloe- mendaal van de S.D.A.P. heeft de mi nister van Handel en Nijverheid, ir. H. Vos, zoals wij reeds meldden, een be langrijke mededeling gedaan over de radicale wijziging in de distributie van schoenen. Ook achtte de minister de mogelijk heid niet uitgesloten, dat binnen enige maanden schoenreparatie geheel zal kunnen worden vrijgegeven. BON VOOR PINDAKAAS INLEVEREN. In aansluiting aan hetgeen eerder werd bericht over de beschikbaarstel ling van 370 gram pindakaas voor kin deren van 15 tot en met 20 jaar wordt thans medegedeeld, dat men, om hier voor in aanmerking te komen, bon B 72 der bonkaart K 602 bij een detaillist in kruidenierswaren moet inleveren en wel uiterlijk op Zaterdag 16 Februari. De detaillist zal een ontvangstbewijs af geven. De aflevering zal na 10 Maart plaats hebben tegen inlevering van het ont vangstbewij s. Ter verkrijging van een juistere ver houding tussen de prijzen van vers vlees en die van vlees en vleeswaren in blik zullen met ingang van Maandag 11 Febr. a.s. de prijzen voor geïmporteerd vlees in blik en vleeswaren in blik, wor den verhoogd. De basis, waarop de prij zen van blikvlees werden berekend, was voor de inkoopprijs voor den detaillist f 1.05 per kg en voor de verkoopprijs voor de détaillist f 1.40 per kg. Deze basisprij zen warden thans vastgesteld resp. op f 1.60 per kg en f 2 per kg. Op het gisteren voortgezette con gres der SDAP hebben de afgevaar digden dier partij met grote meer derheid van stemmen het voorstel van het Partijbestuur aangenomen om de partij de doen opgaan in de te stichten Partij van de Arbeid. Het congres van de Vrijz. Dem- Bond besloot gisteren met 143 tegen 11 stemmen het voorstel van fusie met de Partij van de Arbeid te aan vaarden. Aangewezen werden als voorlopi ge bestuursleden van de nieuwe par tij de heren mr. A. M. Joekes, mr- P. J. Oud, prof. mr- R. Kranenburg en H. Harmsen. Het op 7 en 8 Februari te Utrecht gehouden congres van de Chr. Dem. Unie, heeft met grote meerderheid van stemmen besloten toe te treden tot de Partij van de Arbeid- Hierna werd, met op 2 na alge mene stemmen besloten, de CDU met ingang van deze vergadering op te heffen. Een minderheid heeft onmid dellijk na deze vergadering opge richt de Christelijk Dem. Volkspar tij, aan welke nieuwe partij het or gaan „De Strijder" werd overgedra gen. Beste Jongens en meisjes. Dat is lang geleden, dat ik met Jullie een praatje hield of eigenlijk heb ik met Jullie nog nooit een praatje gehouden, maar dat was met je grote broer, die nu in de lange broek loopt en met je zusje, dat gisteren naar de kapper ging om een permanent. Vier jaar geleden, nee 't is al langer, heb ik de laatste brief geschreven en toen op 5 Mei we allen heel diep gezucht heb ben, omdat de oorlog voorbij was, wilde ik eigenlijk meteen wel weer beginnen om een wekelijks babbeltje met nieuwe vriendjes en vriendinnetjes te houden, maar de krant was zo klein en de tijd voor mij zo bezet, dat ik er niet aan toe kwam. Nu is er een nieuwe Kindervriend, of eigenlijk zal ik het maar eerlijk zeggen, het is een Kindervriend met rokken. Ze draagt de naam Trix en ze wil nu iedere week met jullie een praatje houden, je raadsels opgeven en als er boeken zijn, weer prijzen verloten. Ik neem dus afscheid en volgende week schrijven jullie aan Trix je briefjes en vertelt haar maar hoe je het in die vijf jaren, dat we geen contact met elkaar hadden, gemaakt hebt en Trix heeft me beloofd, dat ze jullie terug zal schrijven. Ze verwacht een hele stapel brieven. Stel haar dus niet teleur. Afgesproken? De briefjes kan je weer bezorgen op kantoor. Koningstraat. De brievenhus vind je in de kleine deur links van de hoofdingang. KINDERVRIEND. Als eerste punt van de laatste zitting van het S.D.A.P.-congres kwam aan de orde de verkiezing van het partijbestuur. De leden Koos Vorrink, mevr. E. Ribbius Peletier en C. Woudenberg zijn bij enkele candidaatstelling herkozen. De heer Van. Ek uit Ede trok zijn candidatuur in. Over zeventien bestuursleden moest wor den gestemd. Als uitslag van de verkiezing bleek het nieuwe partijbestuur te zijn samengesteld uit: de drie genoemden en voorts uit: Ir. J. W. Albarda, mr. J. A. Burger, W. Drees, mr. M. v/d Goes v. Naters, D. HeromaMeilink, J. v/d Kieft, C. van Lienden, ir. S. L. Mansholt, L. N. Palar, M A. Reinalda, J. H. Scheps, mr. G. Slo- temaker de Bruine, dr. N. Stufkens, K. Toornstra, J. Tuin, mr. dr. J. in 't Veld, ir. H. Vos. Tijdens het ophalen der stemmen werd als naam „Partij van de Arbeid" door het Congres aangenomen. „Boissevain" (KPM) 6-2 v. Port Said n. Amsterdam, alwaar 16-2 verwacht. „Ta- binta" (SMN) 4-2 v. Los Angeles. „Klop- fontein" (VNSM) 6-2 v. Los Angeles n. Manilla. „Vulcanus" (KNSM) 5-2 te Kiu- luk. „Phoenix" ms. Bremerh machines (carg. Kampman's Bevr.k.) vertr. 7 Febr. Loppersum s. Barry. „Terborgh" (SMN) 7-2 v. Suez, V. New York n. Batavia. „Tarakan" (SMN) 6-2 te Brisbane. „Al- bert Cuyp" 3-2 v. Barry n. Key West. Stad Arnhem" (Halcyon) 4-2 Barry Isl. gep. „Stad Vlaardingen" (Halycon) 3-2 V. Amsterdam te Barry. „TJitJalengka" (JCJL) 4-2 V. Shanghat te Liverpool. „Kuys" (KPM) 4-2 Gibraltar gep. V. Glas- gow n. Bombay. „Sommelsdijk" (HAL) 3-2 v. Marseille. „Volendam" (HAL) 3-2 v Malta n. Toulon. „Alphard" (v. Nie- velt) 3-2 v. Lagos n. Duala. „Nederland" 3-2 te East-London. „Prinses Beatrix" 31-1 v. Aden. „Backhuyzen" (KPM) 3-2 v. Bahrein n. Colombo. „Sazoena" 5-2 v. Colombo n. Abadan. „TJlmanoek" (JC JL) 5-2 v. Singapore te Calcutta. „Mel- chior Treub" (KPM) 4-2 v. Singapore ni Batavia. „Bandjermasin" (KPM) 29-1 v. Calcutta te Macasser. „Van Heutsz" (K PM) 30-1 v. Balek Papan te Macasser, „Pahud" (KPM) 30-1 v. Batavia te Ma casser. „Janssens" (KPM) 31-1 v. Moro- tai te Macasser. „Van den Bosch" (KPM) 31-1 te Macasser. „Alcinous" (Oceaan) 31-1 v. Tarakan n. Macasser. „Maetsuycker" (KPM) 3-2 v. Madras te Saigon. „Tjibe- sar" (JSJL) 4-3 v. Singapore te Fremantle. „Sunetta" (Angl. Sax.) 5-2 v. Abadan te Brisbane. „Algenib" (v. Nievelt 3-2 v Vancouver n. Calcutta. ZWARE STRAF VOOR ROOFOVERVAL. In September vorig laar is op de drij vende rijwielstalling voor het Centraal Station een overval gepleegd. De daders zijn tot 2 1/2, 3 1/2 en 41/2 Jaar gevange nisstraf veroordeeld.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 7