flflöflö Pietje Pluis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws De „Verenigde Helderse Zangers" „Het vierde beest" UITVOERING HARMONIE Geslaagd Wanneer komen Uw familieleden uif Indië? ATELIER „SIERKUNST" De „K.S.K." Burgerlijke Stand. Slechthorenden, attentie De „Noordam" gearriveerd De Verenigde Helderse Zangers onder leiding van den heer Geert de Boer, zullen morgenavond in Casino een concert geven met medewer king van de bekende sopraanzange res Hélène Ludolph en onze oud stadgenote Tine Trap als declama' trice. Het concert vangt aan om 8 uur. Het koor zal verschillende klei nere en grotere werken uitvoeren, o.a. „De Noordzee" van Zijderlaan „De Morgen" van Heinze (met bas- solo), „De Nacht" van §chubert en het Jagerskoor uit de „Freischütz" van C. M. von Weber. Hélène Ludoph zingt o.a. een aria uit de opera „Herodiade" van Mas- senet en tezamen met Geert de Boer een duet uit „Carmen" van Bizet. Na de pauze zal zij een aantal Hol landse liederen uitvoeren. Tine Trap momenteel verbon den aan het Jeugdtoneel te Amster-r dam zal o.a. Jan Prins' „De Bruid" declameren, met medewer king van het koor. Soirée. Zaterdagavond geven de Ver. Held. Zangers in Casino een soirée- dansante, met medewerking van Tom Borgerding en Jan de Man. Niet alleen zal het koor op de plan ken verschijnen, maar bovendien zullen enige jeugdige zar^-erlingen van den heer de Boer debuteren. Ned. Kamerkoor. Heden (Woensdag) avond van 5.306 uur geeft het Ned. Kamer koor zijn eerste radioconcert. De heer Geert de Boer is sinds enige tijd aan dit koor verbonden als tenorzanger. Op 7 Maart begint het Ned. Ka- merkoor een tournée door België, op uitnodiging van de Belgische rege ring. Waarschijnlijk zal binnenkort ook een tournée door Engeland plaats vinden. Wegens de grote toeloop van nieuwe donateurs verzoekt de K.J.S.V. „Pug- navic" aan allen uitgezonderd de ge nodigden die reeds in het bezit zijn van een besproken of onbesproken toe gangsbewijs voor Pater Henri de Greeve's „Het vierde Beest", zich Don derdagmiddag tussen 2 en 3 uur te ver voegen aan Casino, daar zij anders Vrij dagavond genoegen moeten nemen met de overgebleven plaatsen. Zij die in het bezit zijn van een entréekaart gelieven deze mede te nemen. Voor een geheel bezette Casino zaal heeft onze plaatselijke zang-, reciteer- en orkestvereniging „Har monie" Maandagavond een herha ling gegeven van de in December gehouden cabaret-avonden, ditmaal geheel ten bate van de afd. Den Hel der van het Ned. Rode Kruis, voor welk doel de Casino-directie de zaal belangeloos had afgestaan en ook het orkest de „Paloa's" zonder fi nanciële baten zijn medewerking heeft gegeven. In zijn openingswoord dankte voorzitter Coster voor de medewer king, aldus van verschillende zijden ontvangen. Het programma zelf was in grote trekken gelijk aan dat van de De- cember-avonden. Voor de pauze was daar weer het originele „cabaret in het cabaret", waarin ook ditmaal mevr. Groen met haar „Moederlied" en Jan Willems zelf met zijn „My Own" en „Bambino Mio" tekst en muziek van hemzelf het meeste succes oogstten. Na de pauze het „Nonnenkoor", waarna de debutantj es hun ver dienstelijke bijdragen leverden. De schets „Artisten gevraagd" gaf wederom een gezellige variatie van scherts en ernst, waaraan op handi ge wijze de prijsuitreiking van de ten bate van het Rode Kruis geor ganiseerde verloting werd verbon den. De wijzigingen, die in het pro gramma waren aangebracht, bleken ontegenzeggelijk verbeteringen te zijn, terwijl ook het tempo waarin de verschillende nummers elkander op volgden, vlotter was, dank zij ook de activiteit van de Paloa's, die op parate wijze de lacunes wisten te vullen, en na afloop van de voor stelling ook de muziek voor het bal voor hun rekening hadden ge nomen Waar gaan we heen? Woensdag 20 Februari: Casino. Toneeluitvoering „De Vliegen vanger", 8 uur. Donderdag Februari: Casino: Hel derse Zangers, Zanguitvoering met bal na, 8 uur. Vrijdag 22 Februari: Casino. Lezing door patex de Greeve 8 uur. Voor het onlangs gehouden examen in machineschrijven slaagden voor het Mer- curius-Diploma de dames: M. J. van Amersfoort, G. Koopman, J. C. M. de Zwart, S. C. Verwey, G. Bak en de he ren A. M. v. d. Kreeken, H. J. v. d. Meulen, P. B. v. d. Linden en T. de Kok. Voor het op 8 en 9 Januari 1946 te Alkmaar gehouden Practijkexamen boek houden van de Nederl. Associatie voor Practijkexamens slaagde de heer C. V. Oorschot te Breezand. Voor het op 9, 10 en 11 Octqber 1945 te Amsterdam gehouden Staatspractijk- examen slaagde mej. L. A. A. Zijlstra. Allen waren leerlingen van Instituut „Mercurius", Loodsgracht 72, Den Hel der. Wij ontvingen van bevriende zijde de vertrekdata uit Batavia van thuisva rende schepen met evacué's uit Indië. Wij raden allen, die familie uit Indië STAND -«<• d. SCHEPEN mtl ftEPé TtuêERENDEN PORT SAID JQIBRALTAR SOUTHAMPTON 1 AMSTERDAM A.AANKOMST V. VERTREK verwachten aan, deze lijst uit te knip pen en te bewaren. De getallen, die genoemd worden zijn de aantallen pas sagiers aan boord. De tijd van vertrek is natuurlijk bij benadering aangege ven. Men moet daarbij ongeveer vier weken tellen om de tijd van aankomst in Holland te verkrijgen. Bloemfontein 2200, midden Januari. Noordam 1200, 2e helft Januari. Indrapoera 1200, 2e helft Januari. Alcantara 1500, 2e helft Januari. Tegelberg 2000, 2e helft Januari. Japara 1200, le helft Februari.- Nieuw-Amsterdam 3800, 2e helft Febr. Oranje 900, 2e helft Februari. Tabinta 1200, eind Februari. Kota Agoeng 1000, eind Februari. Sloterdijk 970, eind Februari. Tjisadane 1500, eind Februari. Klipfontein 1600, eind Februari. Sommelsdijk 770, le helft Maart. Boschfontein 1200, le helft Maart. Ruys 2000, le helft Maart. Kota Baroe 1000, le helft Maart. Weltevreden 1200, eind Maart. Johan van Oldenbarneveldt 2000, eind Maart. Johan de Witt 1200, eind Maart. Indrapoera 1200, eind Maart. Tegelberg 2000, begin April. Boissevain 2000, begin April. Nieuw-Holland 1200, begin April. Oranje 900, begin April. Kota Inten 1000, begin April." Noordam vertrok 20 dezer van Batavia via Belawan Deli. Johan de Witt vertrok 25 dezer van Batavia. Sinds enige dagen is in de Sluisdijk straat, op nummer 36, het atelier „Sier kunst" gevestigd, waarin de heer Piet Quast voor den kunstzinnigen koper al die verschillende grotere of kleinere attributen disponibel wil stellen, die tot de gezelligheid van een interieur zoveel kunnen bijdragen. De materiaal positie is helaas nog niet van die aard, dat de bezoeker te kust en te keur kan gaan, maar toch zijn in de smaakvol ingerichte winkel reeds verschillende kunstvoorwerpen op het gebied van pla teel, Limburgs aardewerk, glaswerk, e.d. te verkrijgen, terwijl een aantal zeegezichten van Luidinga het idee van ruimte helpen versterken. De inrichting van deze kleine show room heeft de heer Quast zelf voor zijn rekening genomen, en wij hebben kun nen constateren, dat hij met de be schikbare hulpmiddelen heel wat heeft weten te bereiken Een paar gebatikte doekjes hier, een bekleed beuntje daar, en langs één der wanden een zelfge- metselde bank. Het geheel ziet er keu rig uit. Dat zelfs Amerikaans verpak kingsmateriaal goede diensten kan be wijzen, bewijst de vloerbedekking, die bestaat uit imitatie-tegels, gesneden uit het carton van Amerikaanse schoenen dozen! Wij kunnen onze lezers aanraden, eens een kijkje in het kleine, doch knusse atelier Sierkunst te gaan nemen. De aanwezige „voorraad" ondergaat voortdurend aanvulliilfc en uitbreiding, doordat de heer Quast enige keren per week op reis gaat om leveranciers te bezoeken. Wij wensen den heer Quast, die bij de oorlogsgebeurtenissen ln de omge ving van Arnhem alles verloren heeft, bij zijn terugkeer in Den Helder veel succes bij de opbouw van zijn nieuwe, zaak. Het is dan eindelijk zover gekomen, dat in onze Helderse „City" drie buurt verenigingen tot stand gekomen zijn, namelijk de buurtverenigingen „Ko ningstraat", „Spoorstraat" en „Keizer straat". Dit houdt ehter niet in, dat daarmede het oude ,K.S.K.-comité" zijn bestaans recht verloren heeft. Men gevoelde ech ter de behoefte, om naast de behartiging Leer gehoorzamen, en gij zult leren bevelen. van de zakelijke belangen ook meer aandacht te besteden aan de persoon lijke belangen van de straatbewoners, in verband met buurtfeesten, nationale feestdagen e.d. Het comité „K.S.K." blijft dus ge handhaafd voor het ontwerpen en uit voeren van plannen, welke verband houden met het zakelijk aspect van de „City" Hiertoe hebben uit de besturen der drie straatcomité's in totaal 9 be stuursleden zitting in het K.S.K.-be- stuur. Het ^dagelijks bestuur bestaat thans uit de heren J. Graaff, voorzitter, T. Borgerding, vice-voorzitter en J. F. van Wijngaarden, secretaris-penningmeester. Bevallen: M. C. van Essen-Wentel, z.; J. van den Herik-Romkes, z.c. A. Sanders-Houtenbos, d.; M. E. Tol-Jones, d.; J. C. Roos-de Does, z.; A. C. Appel- Cornelissen, z.; Ph. T. Triest-Vierstra, d.; A. Steilberg-Mons, z.: M. Blaauw-Moeijes, d.; R. Zeeman-de Jager, z.; D. Schol- Schoonenwolf, z.; F. Harkema-Rosier, d.; A Bruul-Valkhoff, d.; A. de Haas-van Urk, d. Ondertrouwd: J. Boon en R. C. Blaauboer; P. C. Duvaloois en A. Boon; D. Henskes en G. Muller; J. N, Bott en M van Straaten; J. Gortzak en A. M. Herderschee. Gehuwd: D. F. Zandstra en H. S. Bottema; C. Th. Snijder en O. Zegel. Overleden: H. H. Panis-Brandts, V., 38 Jaar; S. M. Wind, v., 2 jaar; G. S. J. Harkema, v., 1 dag. Morgen, Donderdagavond, zal er ln Café Sanders aan het Koningsplein des avonds om 8 uur een belangrijke ver gadering voor alle slechthorende stad genoten worden belegd. We raden elke belanghebbende aan, deze bij te wonen. Groepstelefoon is aanwezig. Men mag^ een familielid meenemen. Er zullen o.a. ook gezelschapsspelen worden uitge voerd. GEREFORMEERDE KERK. In de vacature van Ds. P. Venhulzen ls het volgende tweetal opgemaakt: 1 Ds. M. Hamming, van Oude Pekela; 2. Ds. A. W. Schaafsma, van Middenmeer. Gisteravond is het m.s. Noordam met repatriërenden te IJmuiden binnenge lopen. Het ln Londen verschijnende blad „Vrij Nederland" zal ln verband met het in Nederland uitkomende blad van de zelfde naam in het vervolg „De stem van Nederland" heten. door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden). 5. Daar Pietjes ouders uit winkelen wa ren en Pleuntje in de keuken was, had den onze beide vrienden vrij spel. Hun eerste bezoek gold vaders studeerkamer. Ha! Op vaders tafel lag een stapeltje schriften, die nagezien moesten worden. Daaraan zou Pietje, als oprecht* Sint, zijn eerste goede daad bedrijven. Hij zou de jongens van de zesde klas eens een échte Sinterklaasverrassing bereidenl 6. En, terwijl Jantje op de tafel klont en de fles vulpenlnkt onderaan de lamp bond, zodat Pietjes pa hem dadelijk zou kunnen zien, pakte Pietje zijn vaders ro de potlood en zette in alle schriften on der het laatste werk een grote 10. Zeer voldaan overlegde hij, welke weldaden nog meer bewezen konden worden. Ja> wacht eens! Over de stoel in de hoek hing vaders daagse pak

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2