Pietje Pluis en Jantje Joppe beieven nieuwe avonturen Stadsnieuws 1 Mei komt min. Mansholt Samenwerking P ersoneels verenigingen Concert Helders Fanfare Corps Brieven naar Duitsland Drie korte stoten NedL Ver. van Huisvrouwen De natuur in April K.V.H.-nieuws Schagen. De Schager markt. Non-stop-cabaretavond van het Marine Sanatorium Fonds Wat brengt de radio? Onder grote belangstelling vond Maandag in Casino de eerste leden vergadering plaats van de afdeling van de Partij van de Arbeid. De samenstelling van het voor lopige bestuur werd door de verga dering goedgekeurd Medegedeeld werd, dat in de Mei- vergadering het woord gevoerd zal worden door min. Mansholt. In de verkiezingsactie zal getracht worden een bijeenkomst te beleggen met ds Buskes. Het aantal leden bedroeg op 1 April 444, waarvan ongeveer 60 in Julianadorp. Het is een gelukkig verschijnsel, dat na de bevrijding weer nieuw levei® is inge blazen in de verenigingen van personeel van bedrijven, instellingen, e.d., en bo vendien, dat hier en daar geheel nieuwe personeelsverenigingen zijn opgericht. De bedoeling van deze verenigingen is over het algemeen het bevorderen van de goede verstandhouding tussen de leden van het personeel en van de belangstel ling voor eikaars persoonlijke omstan digheden. Men werkt nu eenmaal overdag enige uren in elkanders nabijheid, maar verder blijft men licht van elkander ver vreemd. Een van de middelen, om deze goede verstandhouding te bevorderen is het organiseren van feestavonden, terwijl natuurlijk ook gedacht wordt aan avon den met een meer culturele betekenis. Nu is een feestavond voor een vereniging nog wel in elkaar te zetten, maar juist wanneer iets op cultureel gebied moet wordep gedaan, dan blijkt vaak een vere niging op zichzelf niet, bij machte, dat op touw te zetten. Niet alleen het is jammer genoeg, maar het staat nu een maal vast dat de belangstelling voor amusements- en ontspanningsavonden bij de leden der meeste verenigingen ver uitgaat boven de interesse voor avonden, waarvan men „iets kan opsteken", maar ook de kosten die aan het organiseren van een goede lezing of filmavond ver bonden zijn, leveren meestal bezwaar op. Het bestuur van „Blgawa", de vereni ging van personeel der Gem. Water- en Lichtbedrijven, heeft daarom het initia tief genomen, om overleg te plegen met de besturen van andere Helderse perso neelsverenigingen over het voeren van bepaalde gezamenlijke acties. Dezer dagen werd een gecombineerde vergadering ge houden van de dagelijkse besturen van „Elgawa", „De Postiljons" (P.T.T.) en „Debo" (Drukkerij de Boer c.a.) Op deze vergadering bleek wel, dat allen in de bedoelde samenwerking veel goeds zagen. Een dergelijke „overkoepe ling" biedt ongetwijfeld grote mogelijk heden. Op dezelfde vergadering werden reeds voorbereidingen getroffen om te komen tot een gemeenschappelijke film avond, die zeer binnenkort dan ook in derdaad zal worden gehouden. Wellicht zijn er ook andere plaatselijke personeelsverenigingen, die voor deze samenwerking die dus het organiseren van „eigen" avonden in het geheel niet uitsluit iets voelen. Men kan zich dan in verbinding stellen met den secretaris van „Debo", den lieer C. A. Dekkers, die voorlopig het secretariaat betreffende de gezamenlijke activiteit op zich heeft ge nomen, en die gaarne bereid is, inlichtin gen te verstrekken. Het adres is: secre tariaat „Debo", Koningstraat 78—82, Den Helder. Onder leiding- van den heer Joh. Bruul zal het Helders Fanfarecorps op Dinsdag 9 April as. zijn eerste na oorlogse concert geven, met medewer king van het Amsterdams Revue Kwartet en het Revo-dansorkest. Het programma voor de pauze ver meldt orkestwerken, uit te voeren door het Fanfarecorps, o.a. enige marsen, de ouverture „Milanesse" van Bau- man, en de bekende wals „Mondnacht auf der Alster" van Oscar Fétras. Het Amsterdams Revue Kwartet zal een aantal schetsen ten tonele brengen, afgewisseld door guitaarspel door twee vrolijke jongens". Het bal-na wordt verzorgd door de Revo-band. Druk Dagblad voor Noord-Holland N.V. Zoals gemeld, Is he> postverkeer met Duitsland hervat. Het zal echter voor lopig nog aan enige beperkingen on derhevig zijn, Zo zullen uitsluitend brie ven met een max. gewicht van 20 gram en niet-geïllustreerde briefkaarten wor den toegelaten. Er zal uitsluitend over strikt persoonlijke aangelegenheden mo gen worden geschreven, dus niet over za kelijke aangelegenheden. Er zal op de correspondentie tussen ons land en Duitsland censuur worden toegepast. Gistermorgen, midden onder werktijd, loeide drie maal achtereen de sirene van de rijkswerf. Drie korte stoten is het alarmsignaal, dat gegeven wordt bij brand. Het betrof gistermorgen geluk kig slechts een oefening. Gistermiddag om ongeveer 2 uur klon ken opnieuw de drie korte stoten, maar toen was het geen oefening. Tussen de in reparatie liggende „Van Gelder" en een prauw dreef een kleine hoeveelheid olie, die vermoedeTljk door vonken uit een brandapparaat in brand was geraakt. Ter stond wprden beide schepen door een mo torsloep verder van elkaar getrokken. Ook de werfbrandweer was la mlnute ter plaatse, die met schuimblusapparaten de vlammen bluste. Het spreekt vanzelf, dat deze oliebrand met vrij veel rook ontwikkeling gepaard ging. Het pleit wel voor het snelle optreden van de brand weer dat het vuur binnen vijf minuten was geblust. De schade bleef beperkt tot zeer lichte verfschade. WEER EEN DUINBRAND. Woensdagmorgen om kwart over elf werd de brandweer gewaarschuwd, dat in de nabijheid van het fort Kijkduin weer een duinbrand was uitgebroken. Toen de brandweer ter plaatse kwam, bleek het dat bevoegde personen bezig waren met het vernietigen van liclit- spoormunitie. Hierbij was de helmbe planting in brand geraakt. Het vuur werd vakkundig geblust, maar toch kon niet worden voorkomen, dat ongeveer 10.00 M2 duinbeplanting verbrandde. Het gerucht, dat weer iemand op een landmijn getrapt' zoü hebben, berustte dus op onwaarheid. Op Dinsdag 9 April a.s. zal de afd. Den Helder van de Ned. Ver. v. Huis vrouwen voor de eerste maal na de bevrijding bijeenkomen. Op deze ver gadering zijn alle dames welkom, die vóór de oorlog reeds lid waren, maar natuurlijk ook zij, die zich nog niet hadden aangesloten, maar thans wel lid wensen te worden. De vergadering zal worden gehou den in de bovenzaal van café Sanderse bij de Postbrug, aanvang 's middags half drie. Wij verwijzen voor ev. ver dere bijzonderheden naar de desbetref fende advertentie. As. Zóndag zal het museum in Den Helder geopend zijn van 35 uur. Kwart over drie precies begint er een voordracht met lichtbeelden voor kin deren (ouder dan 6 jaar over „De Ne- tuur in April". Deze voordracht wordt om 4.15 -uur herhaald voor volwasse nen. PASSAGIERSLIJST „NIEUW AMSTERDAM". Op ons bureau ligt ter inzage de passagierslijst van de „Nieuw Amster dam". Men dient er bij het raadplegen wel op te letten, dat de lijst uit 2 delen bestaat, welke delen op de lijst duidelijk staan aangegeven. VENTEN ZONDER VERGUNNING. Iemand werd bekeurd terzake van het zonder vergunning venten met bloemen. RUIT INGEGOOID. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat een ruit was ingegooid in de Dahlia straat. Het eerste twaalftal gaat Zondag naar Amsterdam, om aldaar O.B.Z.B. te bekampen, waartegen j.1. Zondag op eigen terrein, in een onaangename wed strijd, een 4—0-nederlaag werd geboekt. Wij vertrouwen er op, dat nu de wed strijd, ongeacht de uitslag, sportief zal verlopen. K.V.H. II speelt thuis tegen Roda III om 12 uur, terwijl het 3e Roda IV krijgt te bekampen, eveneens thuis en wel 's morgens 10 uur. BETREFT DE IN 1939 IN ITALIAANS OOST-AFRIKA GESTRANDE SCHEEPSLADINGEN. Degenen, die van mening zijn, rech- tén te kunnen laten gelden op vergoe ding van gedeelten van bovenbedoelde aangehouden ladingen, wordt aange raden kennis tg nemen van de carga lijsten, die ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alk maar, Oudegracht 182, berusten. 44 Paarden f 800—f 1900 25 Geldekoeien (mag.) f 300—f 550 20 Kalfkoeien f 400- f 700; 4 Pinken f 130—f 250; 20 Schapen (mag.) f 70f 80; 16 Overhouders f 40 f 50; 39 Bokken en Geiten f 20—f 60; 29 Biggen f 35f 65; 41 Konijnen en 36 Kip pen vastgestelde prijzen. Voor de centrale: 3 Stieren, 31 Vette Geldekoeien, 4 Pinken, 3 Graskalveren, 329 Nuchtere kalveren en 27 Vette varkens. door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden). 81. Pietje diepte uit de carrier een gro te botercake op, die eigenlijk voor de klanten bestemd was, en liep er mee naar de hond. „Toetie, Polly, Nero Zoe te beest!" riep hij, terwijl Jantje het beest vleiend over de dikke kop aaide. Het beest slokte het baksel naar binnen, waarop een ontbijtkoek volgde. Na dit heerlijke maal liet de hond zich gewil lig voor het karetje spannen. 82. Aan het snoer van de hengel, die een der hengelaars verloren had en die door Jantje uit het water opgevist was, werd nu een hammetje, eveneens uit de voorraad in de carrier afkomstig, vastgebonden. Gnze helden klommen nu achter elkaar op de bak; Pietje hield de hond t hammetje voor z'n neus en.... daar ging het hoort Enige tijd geleden schreven reeds, dat het Marine SanatL1 Fonds er financieel niet zo rooskT"1 rig voorstaat. Zoals bekend is het tigt het fonds de verpleging van t' nnemensen en hun gezinsleden d lijdende zijn aan tuberculose eventueel ook- de kosten van eyh voeding worden betaald. Dit Ja heeft tijdens de oorlog voortgans gevonden hoewel de inkomst"? aanmerkelijk achteruit liepen Nu uit Indië zeer velen tem keren, die dringend sanatoriumver plegmg behoeven, staat het MSP voor een wel bijzonder zware taak' Wij hebben reeds daarop gewezen waarbij wij ook vermeldden het adres van het M.S.F in Den Helder n.L p/a den heer Geistdorfer Boerhaavestraat 64. Het schijnt dat dit adres bij velen nog niet vol doende bekend is, want bijvoor, beeld op ons bureau komen telkens nog brieven, die bestemd zijn voor het M S.F., welke wij dan-, moeten doorzenden. Teneinde de kaspositie jets te ver sterken, heeft het M.S.F. een non. stop-cabaretavond georganiseerd welke Zaterdag 20 April a.s. zal worden gegeven in Casino, aan. vang 8 uur. Medewerking wordt verleend door erri^e leden van de Z.R.O.V. „Har- mohie", de mandoline-club „Tremo. lando" en het orkest „De Flamin- go's". Joop Rombout heeft de piano- begeleiding op zich genomen. Het programma vermeldt zang door den heer Jan Willems, den be kenden directeur van „Harmonie", en ook door den heer Kl van der Wal, die o.a. met veel suc- ces heeft medegewerkt aan het onlangs gegeven concert door het Stedelijk Muziekkorps. Oek het „Nonnenkoor", uitge- voerd door het dameskoor van „Harmonie", staat op het program; ma. „Tremolando" zal verschillende marsen, walsen en krontjong-num mertjes uitvoeren, terwijl ook Ha waï vertegenwoordigd zal zijn. Een paar schetsen, een ballet en een solo-dans completeren het pro gramma, dat ongetwijfeld de moeite van het bijwonen waard zal zijn. Wanneer deze avond, vooral wat het aantal bezoekers betreft, slaagt dan zal dit een niet onbelangrijke versterkjjig van de M.S.F.-kas be. tekenen. Er staat ook nog een speldjesdag op het werkprogramma van het M S.F., die behoudens goedkeuring van den burgemeester, zal gehouden worden op Zaterdag 18 Mei. Wij zullen op deze collecte later nog wel terugkomen. VOOR VRIJDAG 5 APRIL 1946. HILVERSUM 2 15.Voor de vrouw. 16.Van heinde en ver. 17.— Het achtste uur. 17-45 Het rijk over zee.. 18.15 Jeugdige slachtdier 18.50 's avonds als ik slapen ga. Orgelplaten. 21.— Op de brug. 21.45 Spo'1' praatje. 22.35 Avondgebed. HILVERSUM 1. k 14.Voor de vrouw. 15.Tafeltje Je 15.40 Herhaling hoorspel Gewoon recht". VARA: 16.— Muzikaal babbeUJ 16.30 De school is uit. 17.30 Johan W* 18.45 Bij de lijmpot. 19.30 Program» voor de Nederl. strijdkrachten. VPK 20.30 Over literatuur. 21.— Op de WW VARA: 21.15 Tango en Paso Doble. Men vraagten wij draaiern22"" teniands weekoverzicht. VPRO: Avondwijding. VARA: 23.30 Dansmu»efc VOOR ZATERDAG 6 APRIL 1946- HILVERSUM 1. VPRO: Morgenwijd: VARA: 10.20 Het geval met het kind_ Krijgsgevangenen in het Verre 13.— Programma voor de Neder Strijdkrachten. 13.32 Amusements" van de Amst. politie. heiltë® HILVERSUM 2. KRO: M» De van de dag. 8.45 Gr.pl. 11.— Had><> wj bezoek. 12.Harmonieorkesten. Maria, Moeder van Smarten. 12,3 ^ral- concert. 13.45 De toneelkijker. 1 _""„vor- senprogramma. 14.15 Eng. les voo derden.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2