Rijnland en Ruhrgebied Duitsland los van W Denemarken begroet 't Prinselijk Paar Nederland heelt 300.000 woningen nodig Ik bezocht de jaarbeurs FRANKRIJK EIST: Algehele overeenstemming in het Franse kabinet Geen zin meer in de „Krententuin" Niet 90.000 maar nog 300.000 ton graan nodig? Een vrouw als burgemeester Kaasrantsoen wordt verdubbeld Honderd jaar detective-romans Chr. Hist. candidaten Tweede Kamer Kijkjes uit 's Levens venster Seizoen '47-'48 Van A LLES at De besprekingen over Indonesië op „de Hoge Veluwe" Griekenland nog steeds in onzekerheid Kwart miliioeri huizen vernield EEN EDEL SPEL.. Weerbericht Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N-V. Uitg. M(j. HolL Noorderkwartier, (Van onzen specialen verslaggever.) W oensdagmiddag. NIMMER hebben wij een charge van de bereden politie méér begroet dan deze middag, want zij was oor zaak dat wij opgenomen werden in een wieling van menstnlijven en, ge prezen zij het mirakel, neergesmakt werden aan de goede zijde van de hekken welke de fragiele afschei ding vormden tussen de chaotische toestand op en de, kwalijk anders te kwalificeeren gesteldheid buiten de terreinen, op welke Nederland, als afdoend bewijs inzake haar eco nomische gezondheid, na een gefor ceerd ziekbed van zes lange jaren, haar gunstig verlopend herstel eta leerde. Wij willen geen poging doen U te beschrijven wat onze indrukken wa ren tijdens de martelgang langs de ontelbare stands, want sporadisch was het ons vergund een méér dan vluchtige blik over de geëxposeer de artikelen te werpen. Werden wij goed geïnformeerd dan kunnen wij U verhalen dat een grauwe slang, bestaande uit ongeveer honderddui zend personen, tergend langzaam over de trappen kroop, zich schuw door de gangen stuwde en middels lift en uitgang, in ongelijke stukken een roemloos einde vond. Wij willen U eveneens de korte bloemlezing, welke uit de vocabulai re van den gemiddelden Nederlan der gedistilleerd zou kunnen wor den, besparen, aangezien deze onze reputatie te eenen male grondig te loor zou doen gaan. WAT wij U echter wél willen be schrijven is het onverwoestbare opti misme dat in het heftig verlangen, deze expositie te willen bezoeken tot uiting kwam. Hier waren geen Zeeuwen, Hollanders of Friezen aan wezig. Het was Nederland in zijn ge heel dat acte de présence gaf in deze oude stad die de eer had deze eerste beurs na de oorlog, binnen haar wallen te weten. Het was Nederland dat smeekte of vocht om binnengelaten te worden in dit Walhalla van eigen industrie. Dit was goed. Niet alleen voor ons zelve, als stimulans voor de, nu nog onzekere, toekomst, doch bovenal als demonstratie tegenover de buiten landse deelnemers die hebben kun nen ervaren, dat het de Nederlanders ernst is met hun plannen Holland tot een welvaart te brengen die, ge zien zijn geografische afmetingen, wederom een glorierijk bewijs zal zijn van de courage van het volk in de lage landen aan de zee. En in dit licht bezien vinden wij het niet eens zoo verschrikkelijk dat wij deze middag niet méér hebben waargenomen dan het laatst beschre vene. De Amsterdamse studenten hebben het plan opgevat, om hun dankbaarheid jegens de Denen door een geschenk tot uiting te brengen. De klasindustrie „Leerdam" ontwierp en vervaardigde bovenstaande speciale Vaas, welke aan Z.K.H. Prin Bernhard is overhandigd, met het verzoek haar aan de Deense universiteit aan te bieden. Anefo/v. Bennekom P. De Franse regering heeft officieel medegedeeld, dat Frankrijk zijn eis tot internationalisering van het Roer gebied en Rijnland (afscheiding van Duitsland dus) volledig handhaaft. Na afloop der kabinetszitting werd een officieel communiqué uitgege ven, waarin gezegd wordt, dat het kabinet in het geheel de zienswijze ondesschrijft, die reeds door de Franse regering ten aanzien van het Roer- en Saargebied en het Rijnland voor de natioanle vergadering en bij internationale onderhandelingen werd uiteengezet. De laatste dagen verschenen in de Franse linkse pers hoofdartikelen over een onenigheid tussen minister president Gouin en Georges Bidault, minister van buitenlandse zaken. Gouin zou bereid zijn van interna tionalisatie van het Roergebied af te zien, binnen het kader van een door Londen voorgestelde Brits-Franse alliantie. De bladen beweerden, dat Gouin toegegeven had aan het Britse ver langen naar een eenvoudige econo mische 'controle van het Duitse in dustriegebied, dat politiek bij Duits land zou blijven behoren. In dit ver band werd Gouin's rede te Straats burg van 24 Maart aangehaald, waar- in hij zich uitsprak voor een „in ternationaal consortium" voor het bestuur van het Roergebied als ook zijn rede voor het Nationale Congres der socialistische partij, ruim een week geleden, waarin hij zeide, dat de socialisten tegen verbrokkeling van Duitsland waren. Uit de verkla ring der Franse regering blijkt thans, dat Bidault's zienswijze vol- dig gezegevierd heeft, terwijl Gouin op zijn bereidheid, het Roergebied aan Duitsland te laten, is terug ge komen. De vraag is thans wat Frankrijk, tegenover het zekere ver zet van Engeland en de Verenigde Staten, zal kunnen bereiken. Uit Parijs wordt nog gemeld,, dat de besprekingen in de ministerraad gevoerd werden „in een uitstekende stemmjng, die niet alleen hartelijk, maar ook vriendschappelijk was Zij liepen uit op algehele overeenstem ming, waardoor een eind gemaakt wordt aan de gissingen betreffende beweerde geschillen in het Franse kabinet". Opnieuw zijn enige geïnterneer den uit de z.g. „Krententuin", een interneringskamp te Hoorn, ont snapt. Ditmaal waren het er vijf, van wie er intussen drie weer zijn gegrepen. De heren wisten Woensdagavond omstreeks half negen de plaat te poetsen door over de slootgracht te zwemmen. Van de twee voortvluchtigen is nog geen spoor gevonden. (Tr.) AARDAPPELRANTSOEN GEVAAR? IN De hoeveelheid van 90.000 ton tarwe, welke, zoals minister Mansholt dezer dagen op de Internationale Graanconfe- rentle in Londen verklaarde, als mini mum in Nederland dient te worden in gevoerd, indien na midden-Juni de hui dige voorraad broodgraan zal zijn uit geput, is de maandelijks benodigde hoeveelheid. Tot October aal 300.000 ton graan geïmporteerd moeten worden. Het is de vraag of het huidige ardappelrant- soen van 2 kg. per week kan worden ge handhaafd tot aan de nieuwe oogst, aldus bericht ANP uit Londen. HOE AMERIKA HET RAKET WAPEN ONTWIKKELDE. Washington, 2 April (USIS). - Van officiële zijde is thans een rapport ge publiceerd over de ontwikkeling en het gebruik van nieuwe Amerikaanse raket-wapens in wereldoorlog 2. Op de dag van de Japanse aanval op Pearl Harbour hadden de Amerikaan se marine en het leger geen enkel ra ket-wapen in gebruik. Op v. j. dag werden er voor het leger raketten ge produceerd ter waarde van 150.000.000 dollar. Met ingang van 16 April 1946 ls benoemd tot burgemeester van Oost-, West- en Middelbeers (N.-Brabant) mevr. G. C. Th. M. Smulders—Bellen, schrijft „Het Vrije Volk". Zij is de eerste vrouw in Neder land, die aan het hoofd van een ge meente zal staan. Naar wij vernemen maakt de verhoogde productie van kaas het mogeltfk het hui dige kaasrantsoen hinnen één, hoogstens twee maanden te verdubbelen. Dit zal dan honderd gram per persoon per week be dragen. (Prl.) Londen, (Reuter). In April 1846 besloot de uitgever van het in Phi- ladelphia verschijnend magazine „Graham", om de oplossing van een misdaad door een detective het thema van een boek te maken. Deze uitgever heette Edgar Allan Poe en het boek dat hij uitgaf, droeg de titel van: „De moord in de Rue Morgue". De hoofdpersoon in dit werk was de detective Auguste Dupin. Daarmee was een nieuw „literair" genre geboren dat over de gehele wereld een geweldige na volging heeft gevonden. In de kieskringen Den Helder. Hoorn en Zaandam zijn de volgende heren can- dldaat gesteld: 1. J. Dorjee Joh.zn., Zaandam; 2. Jac. Huibers Hzn., Heer- hugowaard; 3. F. H. Rlngers, Alkmaar; 4. J. Hofman Jbz., Enkhuizen; 5. D. van Geemen, Monnikendam; 6. J. Kroonen- burg, Sint Pancras; 7. D. Voet, Zaandam; 5. J. van Zwijndrecht, Den Helder; 10. S. Kroese, Enkhulzen; U. C. S. Tip, West zaan; 12. H. Hendriks, Zaandam. BELGISCHE VISSERS NAAR IJSLAND. Voor het eerst sedert Mei 1940 wordt te Brussel weder een grote hoeveelheid vis uit IJsland verwacht. Bovenstaande ouderwetse postkoets met haar inzittenden in de carnavals optocht te Parijs trok de onverdeelde belangstelling van de talrijke Parijze- naars, die de stoet gadesloegen. Het voertuig passeert de beroemde Made- leine Kerk. AP P. KOPENHAGEN. - In „National Tidende" van de vijfde April vindt men behalve een hoofdartikel over het bezoek van ons Kroonprinselijk Paar aan Denemarken, de volgende welkomstgroet in het Nederlands, gericht aan Prinses Juliana en Prins Bernhard: Het gehele Deense volk roept Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard der Nederlanden een hartelijk welkom toe bij hun bezoek san ons land. In de donkere oorlogsjaren zag het Nederlandse volk niet alleen vol hoop en vertrouwen op zijn naar Koningin Wilhelmina, maar wanneer het dacht aan Kroonprinses Juliana, haar gemaal en de kleine Prinsesjes, zag het ook in hen een symbool van de toekomst van Nederland, van het voorjaar van een verrezen Nederland. Ook wij Denen zien onze hoge koninklijke gasten niet alleen als vertegenwoordigers van het land, dat Denemarken ook in het ver leden zo dikwijls een trouw vriend was, maar tevens als het symbool van de verwachting van Nederland, van het wederopbloeien van Nederland en van een rijke en gelukkige toekomst in blijheid en veiligheid en terwijl wij als vrienden van Nederland de hoop der Nederlanders voor de toekomst van hun land delen, heten wij het hoge Prinselijke Paar hartelijk welkom in Denemarken. Zaterdagmorgen werd medegedeeld, dat aan Prinses Juliana en aan Prins Bernhard de hoogste Deense onderscheiding werd verleend. voiti. -? Productie stijgende. De beheerder der Limburgse mij nen, ir. Groothof, is niet ontevre den over de gang van zaken in de mijnen. Hij zeide. „Als de voortekenen niet bedrie gen is het Nederlandse mijnbedrijf over het moeilijke punt heen. De productie stijgt. Nog voor Septem ber moeten 3000 nieuwe arbeiders worden geworven en van Septem ber tot Januari nog 1000. Dan zal een gemiddelde dagproductie van 36.500 ton per achturige dienst wor den bereikt en kan in 1947 10 mil- lioen ton steenkolen worden boven gebracht. In datzelfde jaar 1947 zul len dan andermaal 3000 arbeiders moeten worden aangenomen. Aan het einde van dat jaar zal de pro ductie dan zover zijn opgelopen, dat in 1948 een productie van 12 mil- lioen ton kan worden verkregen, welk peil het vooroorlogse benadert en waardoor de Nederlandse be hoeften geheel kunnen worden ge dekt". BEPERKING MILITAIR WEGVERKEER Naar het A.N.P. verneemt, is bin nenkort een legerorder te verwach ten, waarbij alle militair verkeer per auto op de weg verboden wordt des Zaterdags na 2 uur en des Zon dags. In verband met de kleine opper vlakte van ons blad hebben wij van de autoriteiten oestemming ontvan gen des Zaterdags met een dubbel nummer te verschijnen. LENTE "I Een week lang genieten We nu van het heerlijke lenteweer. Alles is nu an ders geworden. De boom knoppen springen open, op sommige plekken in het park wazigt het al van teer groen. Tussen de ste nen van de Helderse zee dijk bloeit het klein hoef blad. Hoog in het zware geboomte bouwen de hout duiven hun nesten, de kraaien koesteren soort gelijke plannen en de kleine vogels van de stad zitten al te broeien. De kinderen op straat zijn een en al vrolijkheid, dat speelt en dat zingt en dat doet of de zon nooit an ders dan zo heerlijk ge schenen heeft. Kantoor heren, vorige week nog gehuld in dikke winter jassen en zwaar gehand- Échoend, reppen zich nu ln hun soms wat èl te glimmende blote colber tjes langs de wegen (Ja. Ik weet ook wel dat in de étalages van de heren modezaken hier en daar al van die reuze zomer- costumes ten toon gesteld staan; de kerel, die zoiets op de kop tikt is echter dubbel en dwars een ge luksvogel. Enfin ik wil en mag niet ondankbaar zijn). Voor een kwartje heeft de huisvrouw nu een mand vol spinazie en voor het tweede kwartje een bos lentebloemen. De aarde geurtVer geet niet vanavond te luis teren naar de merel in die popel ginds. Morgen kunnen de zwaluwen arri veren. In ernst: beleef de len te.... doorleef de lente, haal diep adem, laat het Je iets doen, laat het voor je zijn, zoals Victor E. van Vriesland hét zegt in zijn gedicht: „Het nieuwe hart in de lente": Want met deez wereld werd ik nieuw. En ziet Het is nu alles opgelost. Hier lagen Altijd mijn schatten maar ik zag ze niet. DIE ANDEREN Gisterenavond wandelden we. Het was al donker en het was nóg prachtig bul ten. De sterrenhemel rustte al® een beschut tende hand op de wereld en achter de bomentekken hing laag aan de lucht een héél dun streepje goud van de wassende maan. Het was warm als op een zomeravond.... We kwamen ln de bui tenwijken en daar was het ziekenhuis. Licht straalde uit alle ramen. Uit één raam, dat openstond, klonk zachte muziek en kuchen der mensen, die daar lagen hoe lang al? stil en eenzaam mischien ln hun bedden. We voelden het con trast: Wij hier met volle teugen genietend van schoonheid en geluk en zij daar in hun bedden. Een heel huis vol zieken.... Tegelijk groeide er in ons een zeker besef van schuld Karei is ook al zo lang ziek. Hij ziet alleen maar de vier wanden van zijn kamer en door het raam de daken van de hulzen aan de overkant en een streep van de h cht. Zo lag hij daar al toen het herfst werd, zo ligt hij daar nu nog.... Karei, we zullen Je morgen ko men opzoeken. We zulle" je door ons gesprek trach ten deelgenoot te maken van wat er bulten leeft, we zullen Je kamer ver sleren met bloemen. We zullen méér aan Je den ken, méér voor je zijn W. K. De Indonesische delegatie, die Donder dag per vliegtuig uit Batavia is vertrok ken te zamen met dr. Van Mook en Sir Archibald Clark Kerr, wordt Maandag a.s. in Nederland verwacht. In Haagse kringen verwacht men, dat de minister-president, prof. Schermer- horn, en de minister van Overzeese Ge biedsdelen, prof, Logemann, na te heb ben kennis genomen van de voorstellen van Sjahrir, naar Londen zullen gaan om overleg te plegen niet de Britse regering. Deze reis zal vermoedelijk niet eerder kunnen worden ondernomen dan in het einde der volgende week. De Nederlandse regering zal Sir Archi bald Clark Kerr een diner aanbieden. Zeer waarschijnlijk zal Sir Archibald, die gedurende zijn verblijf hier te lande de gast is der Nederlandse regering a.s Dinsdagmorgen naar Engeland vertrekken. De Griekse Koningskwestie. LONDEN. De diplomatieke correspon dent van Reuter schrijft: Een lid van het gevolg van Koning George van Griekenland heeft verklaard, dat de Koning niet onmiddellijk een offi ciële verklaring zal afleggen, noch over de kwestie van het plebisciet, noch over het onmiddellijk gevolg van het aftreden van den Grieksen Regent. In verband met de verklaring uit Athe ne, welke het aftreden van aartsblschop Damaskinos vergezelde, dat „de zaak nu bij den Koning berust", heeft iedere ver. klaring en elk besluit van Koning George thans meer rechtstreeks betrekking op de Binnenlandse ontwikkeling in Grieken land. Het standpunt van Koning George inzake Oe mogelijkheid tot het houden van een vroegtijdig plebisciet, zal waarschijn lijk de oplossing vormen, niet alleen van het constitutionele probleem, maar ook van de vraag, hoe lang de huidige coa litie-regering ln Athene zal stand houden. Griekse linkse groeperingen doen beroep op de Grote Vier ATHENE. Alle linkse Griekse par tijen, die de Griekse verkiezingen geboy cot hebben, hebben telegrammen ge stuurd aan de regeringen van Groot-Brlt- tannlë, de Ver. Staten, Frankrijk en de Sowjet-Unie, waarin wordt aangedrongen op annulering van de verkiezingen, om dat, zoals zU zeggen, het gemiddelde aan tal onthoudingen 55 pet. bedroeg en on juistheden ln de kiezerslijsten bewezen zUn. Vóór de laatste wereldoorlog stond Nederland, wat betreft de volks huisvesting, vooraan op de interna tionale ranglijst. Ons land telde 9,5 rnillioen vertrekken op 8,5 millioen inwoners. Vóór het zo ver was, had de bouwnijverheid een ontzaggelijke prestatie moeten leveren, want in 1880 waren er slechts twee millioen vertrekken op vier millioen inwo ners. Dit betekent niet, dat de wo ningtoestand in '39 overal in Neder land en voor iedereen ideaal was, maar toch wel, dat over het geheel genomen de kwantiteit bevredigend kon worden geacht. Hetzelfde gold, wederom als gemiddelde genomen, voor de kwaliteit van de woonruim ten. De bezetting heeft ons echter tot een veel lager niveau omlaag gedrukt. Er zijn naar schatting tus sen de 200 en 250 duizend wonin gen vernield en bovendien heeft de nieuwbouw practisch stil ge legen Het gevolg is, dat wij op het ogenblik rond 300.000 woningen tekort hebben. De kwaliteit van de overgebleven huizen is er door het ontbreken van onderhoud en bij het stijgen der ja ren ook niet beter op geworden Het is niet nodig zich in details te ver diepen, om tot de conclusie te ko men, dat het er met de woongelegen heid in Nederland op het ogenblik slecht voorstaat. Het was daarom interessant de plannen der regering ten aanzien der volkshuisvesting te vernemen uit het onlangs gepubliceerde Bouw plan '46. Dit plan bevat, te midden van talrijke andere belangwekkende cijfers, de mededeling, dat men aan het einde van dit jaar tienduizend nieuwe woningen gereed hoopt te hebben. Vergelijkt men dit cijfer met het tekort van 300.000 woningen, dan blijkt wel heel duidelijk, dat de zeer scherpe daling van ons levenspeil niet in de laatste plaats ook tot uit drukking komt in de huisvesting. Dit cijfer van nieuwbouw immers be- tekent, dat de verhouding van ruim één vertrek per inwoner voorlopig niet zal terugkeren. 175 000 woningen per jaar nodig! De woningpositie zal integendeel in de loop van dit jaar en waar schijnlijk ook nog in 1947, steeds slechter worden, daar onze bevol kingstoename alleen reeds een nieuwbouw van 45.000 woningen per jaar nodig maakt. Wij zouden tien jaar lang 75000 woningen per jaar moeten bouwen om de achter stand in te halen. De middelen ontbreken echter te enenmale, om nog dit jaar aan dit cijfer toe te komen. Er komen maar nauwelijks genoeg grondstoffen voor het geprojecteerde plan en met de beschikbare bouwarbeiders is het ook zeer matig gesteld, daar de her stellingen een onevenredig groot percentage van de arbeidskracht op eisen. Zo staat de regering, en met haar de bouwnijverheid, voor een wel uiterst moeilijke en voorlopig vrij ondankbare taak, ook op dit gebied Een taak, die nog verzwaard wordt door de financieringsproble men, die in deze tijd van abnormaal hoge prijzen bijzondere aandacht vragen. Op de financiering van on ze wederopbouw en de taak van het particulier initiatief, komen wy nog terug. Zo ia dan ook de wereldkampioen- schaakspeler dr. Aljechin, de meest markante figuur uit het internationale schaakleven der laatste decennia, overleden. Met grote belangstelling volgden wij destijds zijn strijd met on. zen dr. Euwe om het wereldkampioen schap. Kent U het schaakspel? Het is een prachtig, een edel spel. Lang vóór onze jaartelling werd het door wijzen uit het Oosten uitgedacht. Het heeft zich een blijvende plaats in de wereld veroverd. Is onze tijd een zeer oppervlakkige tijd, het schaakspel is dit integendeel, want het vraagt ernstig nadenken. Bij dit spel gaat het er om, hoe het spel verloopt. Spraaklustige mensen vinden het een vervelend spel, want men moet de spelers niet afleiden. Ze zitten gebogen over het bord en con centreren zich geheel op het spel. De klok tikt en slaat de spelers bemer ken er niets van. Het spel is alles. Zij gaan er geheel in op. Straks als de Koning bij één der partijen „mat" ge zet is, gaan de heren spelers praten. De één vertelt waarom hij juist die zet deed of dat stuk prijsgaf, de ander waarc-m hij die opening toeoaste. Me nigmaal zet men na het spel de stuk ken nog eens neer om te beredeneren, welke mogelijkhedsn nog openstonden. Men heeft het leven weieens vergele ken met een schaakspel, daar ook het leven ons voor problemen plaatst. Zo als er op het schaakbord wordt ge streden, zo ook in het leven. Ook kan men het vergelijken met de levens strijd. Ziet, daar trekken de jonge man nen en vrouwen de wereld in Op de schoolbanken genoten zij hetzelfde on derwijs, ze hebben dezelfde stukkïn ln handen. Nu beginnen ze „te zetten". Nu opgepast! Nu gaat het er om! Ziet of spreekt ze nu eens tien of twintig jaren later, en vraagt eens wat er van hen is geworden. Hoe is de stand op hun bord? Vaak bracht die jongzn, die op school om zijn schranderheid werd geprezen, in het leven er niets van te recht, terwijl die jongen, die vaak zijn naam op het bord zag staan en van wien de onderwijzer niet veel goeds voorspelde, het juist heel ver ln de wereld. De stukken op zijn bord wer den zo .geplaatst, dat er voor hem steeds nieuwe kansen en mogelijkhe den te voorschijn traden. Wat valt er in het levsn veel tegen, dat wij als een „meevaller" hadden geboekt, wat valt er veel mee, dat wij voor een .„tegenvaller" hadden aange zien. De stand van onze „stukken" zou men kunnen noemen: de stand van ons leven. Eens zal er Eén die stand bezien. Dan zal het niet haten of wij een verloren „stuk" trachten bij te schui ven. dan zal het niets geven als wij willen trachten onze matstand te ver doezelen. In het schaakspel geldt de regel: Wie eenmaal een stuk heeft verzet, mag niet meer terug zetten. Is het zo ook niet in het leven? Wat gedaan is, ls gedaan en terughalen is meestal onmogelijk. Dat kon ons berauwen en verontrusten, indien wij niet wisten, dat er Eén is Die weet wat van Zijn maaksel ls te wachten, en die voor hem, die alles heeft verloren, en die zucht onder problemen, nieuwe kan- sen en mogelijkheden opent. In het Paradijs zette Satan de mens, de Koning „mat". Nu was het verloren. Maar God gaf in Zijn grote liefde een andere Koning. Hij, Jezus, is de eigenlijke Wereld kampioen en wie in Hem gelooft ls met Hem en in Hem „overwinnaar". Het weerbericht geldig tot Zater dagavond, luidt: Aan de kust tijde lijk krachtige, in het binnenland ma tige wind tussen N.W. en N.O. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Plaatselijk een enkele regenbui. Aanmerkelijk lagere temperatuur. 7 April: Hoog water: 11.8012.01 Laag water: 5.2417.52 Op sommige plaatsen in Drente is de jeugd reeds d^ruk bt®"®e^e^ordenP aange- der zgn. „Paasbulten", waarvoor van heinde envei~a„t voor het >fiicht' sleept. Een aloude traditie, die door den bezett r g voortgezet, was verboden, wordt met het ontsteken der Paasv van Buiten P.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1