Mr. C. B. Webster aanvaardt zijn ereburgerschap Pietje Pluis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws „I om deeply impressed De K.S.K.-winkelweek Activiteit voor de Stichting DE SCHOOLWEDSTRIJDEN GEëINDIGD Geslaagde finale. De derde maal ,,'n Wespennest" Onder aanwezigheid van de heren wethouders en de gemeente-secr., alsmede van tal van andere gemeen, lelijke autoriteiten en vertegen woordigers van alle buurtvereni gingen heeft burgemeester G. Rit meester Zaterdagmorgen officieel het ereburgerschap van onze gemeente aangeboden aan Mr. C. B. Webster, Field Rep sentative of the American Red Cross, als bewijs van dankbaarheid voor het vele, dat het A.R.C. ook voor onze stad heeft ge daan. Mr. Giblin kon helaas, daar hij zich voor ambtsbezigheden in Weenen bevond, niet aanwezig zijn. Om even over 11 uur arriveerde de grote grijze Plymouth, met mr. Webster zelf achter het stuur. Toen mr. Webster vergezeld door de heren M. van der Winde, hoofdintendant N.R.K. en F. Wol- ders, hoofdintendant H.A.R.K. de raad zaal binnentrad, verhieven alle aanwe zigen zich van hun zetels Daarna sprak de burgemeester van achter de met groen en bloemen versierde tafel den heer Webster in het Engels toe. De burgemeester spreekt. „Vijf harde jaren zijn voorbij, waarin we op onmenselijke wijze zijn behandeld. In die tijd konden we geen uiting geven aan onze liefde voor onze Koningin en onze dank baarheid jegens onze bondgenoten, in het bijzonder de Ver. Staten. Wat hebben wij het verscheiden van Pres. Roosevelt betreurd, en velen vroegen zich toen in angstige span ning af: Wat liu? Hoeveel meenden wij Nederlanders juist van hem. ge sproten uit Nederlandse voorouders, te kunnen verwachten? President Truman bleek ons echter niet min der welgezind. Den Helder is hem en het gehele Amerikaanse volk zeer veel dank verschuldigd, in het bijzonder voor de na de bevrijding gebrachte hulp door het A.R.C.en onze stad heeft gemeend haar dank te moeten uiten door aan U en mr. Giblin het ereburgerschap aan te bieden. In 400 Jaar tijd zijt gij de werden geacht te komen". De burgemeester overhandigde daar na de plaquette met oorkonde. Mr. Webster dankt. Zichtbaar ontroerd sprak mr. Web ster een dankwoord, waarin hij zeide. diep onder de indruk te zijn, en met hem het gehele Amerikaanse volk. Het speet hem, dat mr. Giblin niet aanwezig kon zijn. Het was hem onmogelijk, straks aan het Amerikaanse volk de gevoelens te schetsen, die nu in hem omgingen. Oprechtheid is een begrip, dat niet kan worden gefotografeerd en even min omschreven, maar dat in 's men- sens hart woont. Letterlijk uitte mr. Webster zich o.m. als volgt: „Good Friends of Den Helder! You have just heard our burgomaster: this is a fact in the history of Den Helder. I am deeply impressed, and the American people will also be deeply impressed. I regret mr. Gib lin cannot be here. I shall never be able to teil the American people how I feel at this moment. Since- rety can never be photographed and never be written: that's here", en mr. Webster wees daarbij op iijn' hart. PASSAGIERSLIJST MOTORSCHIP i.RUYS". De passagierslijst van het motorschip „Ruys" ligt op ons kantoor ter inzage. Het schip wordt 4 Mei in Amsterdam verwacht. De heren v. d. Winde en Wol- dcrs onderscheiden. Hierna sprak de burgemeester de he ren van het N.R.K. toe. „Het Neder landse Rode Kruis heeft zeer veel ar beid verricht, ook als schakel tussen ons volk en het A.R.C. Als bewijs van waardering voor uw aandeel in de bui tenlandse hulp aan Den Helder bied ik u beiden de bronzen plaquette van de gemeente Den Helder aan." De heer M. van der Winde dankte in een hartelijk woord, waarin hij zeide dit blijk van waardering in de laatste plaats als persoonlijk te willen beschou wen, want hij zag dit in de eerste plaats bestemd voor het gehele Neder landse Rode Kruis. Hij was verheugd, oranje bloemen in de raadzaal te zien, daar immers Prinses Juliana de motor is van het Reliefwerk. De heer F. Wolders zeide in zijn dank woord, dat dit erebetoon een aansporing was om het Reliefwerk met kracht voort te zetten. Op het ogenblik is men bezig met het sorteren van een enorme parij reliefgoederen. Enige honderddui zenden stuks babypakketten, boven- en onderkleding enz. moeten worden ge distribueerd. En de stroom uit Amerika houdt nog steeds aan! Na deze toespraken sloot de burge meester het officiële gedeelte van de bijeenkomst. De voor de K. S. K.-winkelweek aan gekondigde prijsbonnenactie kan geen doorgang vinden, daar de autoriteiten deze in strijd achten met de loterijwet. Het K.S.K.-bestuur heeft daarom iets anders bedacht, dat zeker niet minder de moeite waard is. In de étalage van iederen deelnemer (door middel van een kaart zal het pu bliek duidelijk kunnen zien, welke win keliers aan de winkelweek deelnemen) wordt een letter geplaatst. De puzze laars moeten deze letters opzoeken, en daarvan een gedichtje samenstellen. Dit zou een zeer zware opgaaf zijn, gezien het feit dat er meer dan 150 win keliers deelnemen, wanneer niet enige aanwijzingen werden gegeven. Ter ver gemakkelijking wordt daarom medege deeld, dat het gedicht uit 7 regels be- I staat; elke regel moet worden samen gesteld uit letters van dezelfde kleur. De in de étalages geplaatste letters zijn dus in 7 verschillende kleuren gedrukt. Bij de deelnemende winkeliers zijn bovendien - invulbiljetten verkrijgbaar, waarop de oplossing kan worden ge schreven, en waarop de volgorde der kleuren reeds staat aangegeven, alsmede het aantal woorden van iedere regel. 115. Deze was eenvoudig wanhopig! En hij zou het nog erger worden. Want ook Pietje had een paar taarten wegge bracht, en spoedig werd de man alweer door 'n paar klanten opgebeld, waar van de een bijna -in een knikker gestikt was en de ander er een ingeslikt had, en allebei dreigden ze, de dokterskosten op hem te zullen verhalen! Toen Zaterdagmorgen, na de aan vaarding van het ereburgerschap door mr. C. B. Webster, de vertegen woordigers van alle buurtverenigin gen nog in de raadszaal bijeen wa ren, maakte de burgemeester van de gelegenheid gebruik, om door mid del van een kernachtig woord de buurtcomité's eraan te herinneren, dat de op Donderdag 2 Mei a.s. te houden collecte en ledenwerving voor de Stichting 1940'45 aan hen was opgedragen. Burgemeester Ritmeester rekende erop, dat ook ditmaal de buurtver enigingen zich van hun beste kant zouden laten zien. ^Donderdag 2 Mei moet een éclatante overwinning zijn voor Den Helder!" Stadgenoten, werkt allen mee!! Uit de volgende alinea kan men het onderwerp van het gedichtje lezen, terwijl enige woorden uit het gedicht in deze alinea voorkomen: Vijf jaren lang heeft onze stad zware slagen te incasseren gehad, maar thans gaan wij allen aan de slag om haar weer te doen herrijzen. Ook de K.S.K. wil aan deze opbouw meewerken, in de vaste overtuiging, dat onze stee, die vanouds reeds marinestad is, dat in de toekomst ook zal blijven! Verdere bijzonderheden over deze winkelweek, die gehouden zal worden van Dinsdag 30 April t/m Maandag 6 Mei a:s„ worden per advertentie in ditzelfde nummer bekend gemaakt. Zaterdagmiddag was de finale van het grote tournooi, dat volgens de ge delegeerde der KNVB, de heer Kra mer, weer één der beste tournooien is geweest in Noord-Holland. Het weer was wederom prima. Radio Metropole met haar populairen om roeper v d. Berg, deed er nog een schepje óp, wat het geheel een volle dig feestkarakter gaf. School 4 moest door een lichtere voor hoede en door het sublieme verdedigen van den doelman van de RK- jongens, de overwinning aan de laatste school laten. Het werd 20. Het Lyceum kwam. daarna in het veld tegen de Avondambachtsschool, wat tevens de slotwedstrijd was. Een 30 overwinning hadden de Lyceïsten nodig om Kampioen te zijn en het werd 30. Het was een aardige strijd, waarbij bij het Lyceum de linksbuiten, doelman en linksachter uitblonken, terwijl bij de Avondambachtsschool de Loos en Groot de beste spelers waren. In zijn slotwoord bracht de heer Van Waalwijk van Doorn dank aan den bur gemeester, het college van B. en W., aan den heer Kramer, de Sportcommissie, 116. Toeii deze laatste telefoonberich ten binnenkwamen, waren Pietje en Jantje juist teruggekeerd. Nu, je be grijpt, wat de gevolgen waren: net zo als vroeger door den kruidenier werden onze twee banketbakkers-in-de-dop met een flinke schop de wijde wereld inge jaagd, met het beleefd doch dringend verzoek, zich nooit meer te vertonen. aan Radio Metropole Krugerstraat 15 a pers, de scheidsrechters, de milde gevers en aan den heer Rudolph, die het jonge bloed in de commissie vertegenwoordigde en die op uitstekende wijze dit alles had helpen doen slagen. Hij vond het ditmaal een volledig feest, aangezien ook de bur. gemeester weer aanwezig was. De burgemeester sprak op de bekende geestige wijze tot de Jongens en gaf hen zelfs nog enige nuttige wenken tot verbetering van hun presta ties. Hij bracht dank aan de onderwijzers voor het goede werk en ging zelfs zover dat het nog bijna tot een wedstrijd kwam Lyceum—Raadhuis (met Inbegrip van de heren ^Ritmeester, Mulder, van Loo, v d. Vaart en Bolhuis). Mr. Mulder, stond zelfs al te popelen. Daarna volgde de uitreiking der prijzen door den ubrgemeester. De winnende scholen volgen hieronder. Kampioen Den Helder: R.K. Jongens school Den Helder. Afdeling A: le prijs school 4; 2e prijs school Tuindorp; 3e prijs school 10; prijs school 8. Afdeling B I: le prijs R.K. jongens school Den Helder; 2e prijs school 1, Anna Paulowna; 3e prijs school 2, Huisduinen; 4e prijs R.K. school, Breezand. Afdeling Bil: le prijs VGLO I; 2e prijs ABS III; 3e prijs Lyceum III; 4e prijs VGLO II. Afdeling C: le prijs ABS II; 2e prijs Ulo, Den Burg; 3e prijsR.K. Ulo; 4e prijs Chr. Ulo 1. Afdeling De le prijs Lyceum I; 2e prijs Ulo I; 3e prijs ABS I; 4e prijs AVT I. INDIVIDUEELE PRIJZEN VOOR DE BESTE EN SLECHTSTE SPELERS. Afdeling A: 1. Jaap de Groot; 2. Kees Snoerwang; 3. Kees Koeten; 4. Piet Scheer; 5. Hein Veld; 6. W. Kwast; 7. Arie Rie- deman; 8. R. Posthumus. Afdeling BI: 1. Harm Schreuder; 2. Joop Winter; 3. Piet v. Ulferen; 4. Wim Barzilay. Afdeling Bil: 1. Jan Middelkoop; 2. Henk Korbee; 3. N. Stromer; 4. P. Bloot- hoof d. Afdeling C: 1. A. v. Trierum; 2. Stik- kelman; 3. Boon, keeper Ulo, Den Burg; 4 Veldstra, midvoor Ulo, Den Burg; 5. Teun de Boer; 6. Jan Boswijk. Afdeling D: 1. P. Nieuwstad; 2. Riet veld; 3. v. Amesfoort; 4. De Loos. De heer Kramer was de laatste spreker en bracht nog even den voorzitter, den heer Van Waalwijk van Doorn, voor het voetlicht, waarna deze geslaagde wed strijden weer tot het verleden behoorden. Nagekomen prijzen. 22 boeken van de gemeente, voorzien van handtekening van den burgemeester; 1 beker van den burgemeester; 11 siga renkokers, Scholte, Emmastraat; 11 dans- kaarten nieuwe cursus, den heer Schaap; f 19.50, 6de comp. Gezagsroepen O. bat terij; f2.50, Borgerding; f2.50, Rombouts; f 10,Brandweer; f 5.Gerrit Wit; f2.50, Grunningen; f 10.N.N.; Wijma, 750 korstjes; N.N., 4 exempl. Indië en 1 gedenkplaat; Leibrand, 1 worst; Brun- heer, Molenstraat, f 5.Reijer Wit, 1 lau wertak; Openbare Werken, f 42.95; den heer Hendrikx, f 5.Henk de Boer, f 5.—; J. Wit, 1 worst en 1 blik makreel; Grote, 22 sinaasappelen; Oud-schéids- rechter, f2.50; Ff. Boersema, 1 worst; Mr. Julian, f5,—; Meijer, 2 map schrijf papier; Fa. Blom, 33 sinaasappelen; Alg. Coöp., 1 taart; S. Schelinger, 1 knijp- lantaarn; Het Vrije Volk, twee boeken. Het was voor de onderwijzers bijzonder jammer, dat zij Vrijdagsavonds tegen Drukkerij'"i De Boer een 42 nederlaag leden Ondanks honderden jongens en met be hulp van den omroeper, konden zij he niet bolwerken. Hoe ontstond de neder laag? De onderwijzers werkten te nig met het hoofd, wat in de vacantie natuurlijk wel te verklaren is. De derde en laatste opvoering van 'n Wespennest" is èn voor Tavenu en voor de Stichting 1940'45 een succes geworden. Qua spel was deze avon de best geslaagde van de drie. "an deze gelegenheid willen we gebrul maken om ook die spelers nog even noemen, wier namen wij in ons vers ag van de eerste avonden niet vermeldden. Het zijn de dames H. van Vendeioo (Trudy van Heel) en C. D. Reinink dienstmeisje" Doortje), en de heren Koggink (de tuinman Bart), J- Enf, (Koeman's zoon Flip) en J. Wiljouw veldwachter). Het stemt tot tevredenheid, dat V deze avond de zaal zo goed bezet w en dat een netto-opbrengst van r"' 500 aan de Stichting 1940—'45 worden afgedragen. door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden).

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2