Feestavond van „De Postiljon Pietje Pluis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws Burgerlijke Stand Attentie schoolvoetballers Waarschuwing Muziek tijdens de winkelweek Waar gaan we heen? Bevrijdingsfeesten Waar is de vlag? Laters wint Eén jongetje vermist De amusementsvereniging „De Postiljon", bestaande uit het perso neel van de P.T.T. alhier, gaf Za terdagavond in Casino haar eerste uitvoering. Na een kort openingswoord door voorzitter Ouwens werd een aan vang gemaakt met het programma, dat bestond uit zang, muziek en toneel. Toen het doek openging, stonden op het toneel de medewer kenden opgesteld, en zij zongen hun clublied, dat de schoonheid bezong van het Marsdiep, het strand en Tante Pos! Deze schoonheid werd nog onderstreept door een daverend applaus. Dé Roosendaal, piano, en Cees Dol, viool, gaver daarop enige nummers ten beste. Wij constateerden enige planken-„verhoging" bij den violist, wat echter niet wegnam, dat het publiek van dit muzikale r.T.T.-duo heeft genoten. Dan ston den er vraagtekens op het program ma, en dat zijn vraagtekens geble ven, want de heer Elte kwam, zag en goochelde zo, dat de aanwezigen met open mond de trucs volgden, en uitriepen: „Hoe kan dat nou???" De Kalua'-s, met zang van Alwine Meyer, brachten ons naar Hawaiï, en zij lieten de jeugd mee-swingen; ook zij oogstten veel succes. Als verfbindingsschakel tussen al deze nummers fungeerde Fred Ouwens, die met epkele geestige moppen waarin het echte Nieuwediepse ac cent niet ontbrak de lachers dra op zijn hand wist te krijgen. Na de pauze werd de klucht ,,De truc van Tienus" opgevoerd. De beide hoofdrolspelers, Fred Ouwens als Tienus en mevr. J. Cramer Dijkstra als Bertha, speelden heel verdienstelijk. Het was jammer, dat Bertha wel eens te veel lachte Ook Bevallen: H. Steeman—Cybulski, z. C. de VriesDe Boer, z. G. y. d. Wal—Biemers, z. G. Meijer—Kuipers, d. N. J. Slikker—De Vlieger, z. A. Win ter—v. Hou welingen, z. M. Aalderink Jaszcijk, z. J. A. LakNoordermeer, d. K. Bakker—v. d. Steeg, d. J. C. M. weber—De Mari, d. J. G. Broere v. d. Pol, d. C. A. StraatmanTeis- man, z. G Banning—Spaans, d. M. van Heekum—Kemp, z. E. Schorsij— Keizer, z. A. Bosma—Tijsma, d. T. de Boer—Faber, d. A. Nijkamp—De Jeeger, d. M. T. J. van Honswijkv. d. Ploeg, z. Ondertrouwd: J. Hendrikse en G. Koeten. H. Kranenburg en A. M. Tesselaar. D. H. Dortmundt en J. L. Veldhuijsen. C Hoornsman en E. Bes. G. J. de Vroome en E. van Duin. Getrouwd: H. EverharcJus en N. Riljan. J. S. Huitinga en E. H. Bos- mann. G. M. de Graaf en J. Tukke. H. a. Haak van Overloop en G. Bier steker. L. van Loosen en T. Bieze. j Isaksson en a. Bruin. f! W. Prins en a. Kranenburg. G. van der Mark en D. de Wit- J. Baas en J. van Lit. B. Schouten en J. Bruin. Overleden: C. P. Brinkman, m., 2 maanden. N Bosch, v., 59 jaar. G. Grooïf, v., 69 Jaar. J. Bruul, V., 82 jaar. BENOEMD. Naar wij vernemen, is de Zeer- eerw. Heer Pastoor A. Harst, alhier, benoemd tot Deken van het Deke naat Schagen, met standplaats Den Helder, als opvolger van den Zeer- eerw. Heer Deken Kuys, die be noemd is tot Deken van Poelwijk. De winnende elftallen die een be ker of een medaille hebben ontvangen moeten zich nog even met den heer v Waalwijk van Doorn verstaan, opdat de prijzen nog gegraveerd kunnen 'worden. De naam van den jongeman die de boekenlegger zal ontvangen van den sympathieken Nieuwedieper uit Zon. nestraal heet Herman Krab. Hij was doelman van school 611 en liet in één wedstrijd 19 doelpunten passeren. Het bedrag van f 42.95, opgebracht door Openbare Werken, moet nog als- volgt gespecifieerd worden: Reiniging f 25.10; Plantsoenen f 4.50 en kantoor f 13.35. de bijrolletjes werden goed vertolkt. De heer Verhage, referendaris der P.T.T. te Alkmaar, sprak een slotwoord, waarin hij allen dankte voor het gebodene. De dansmuziek voor het bal-na werd verzorgd door de Tango Sere- naders, met als balleider de heer Cramer. De „Postiljon" kan op een goed geslaagde avond terugzien. Burgemeester en Wethouders van Den Helder brengen in herinnering, dat het, ingevolge artikel 137 der Al gemene Politieverordening dezer ge meente, verboden is binnen de be bouwde kommen der gemeente enige verzameling van mest of ander vast of vloeibaar vuil aan te leggen of te houden. In verband met de veelvuldig voorkomende gevallen van verontrei niging van erven van onbewoonde percelen, brandstegen, kanalen en slo ten, door het neerwerpen van afval, as, modder en dergelijke stoffen, zal op de naleving van deze verbodsbepa ling door de politie zeer scherp wor den toegezien. De ingezetenen worden er, in het belang van de volksgezond heid, toe aangespoord bij de bestrij ding van dit euvel hun medewerking te verlenen. Dringend wordt verzocht de vuilni6, enz., regelmatig aan de op haaldienst der gemeente-reiniging me de te geven. Den Helder, 25 April 1946. Gedurende de winkelweek zal door middel van de geluidsinstalla tie van bureau Métropole de bin nenstad worden vervuld van vro lijke klanken. Dinsdagmiddag van 3 tot 6 en Dinsdagavond na 8 uur zal de in stallatie spelen in de Koningstraat, Woensdag op dezelfe tijden in de Keizerstraat, en Donderdag op de zelfde tijden in de Spoorstraat. Tenslotte zal op de bevrijdings dag, dus Zaterdag a.s., de installatie weer spelen in de Koningstraat. HRC-COMBINATIE— ENGELS ELFTAL. Woensdagavond speelt een HRC- combinatie op het HRC-terrein tegen een Engels elftal yan het Engelse schip Barchok, dat momenteel hier in de ha ven ligt. Aanvang 6.45 uur. RUIT VERNIELD. Dezer dagen werd een glasruit vernield van een winkelpand in de Keizerstraat. Vrtidag 3. Mei. De Roskam. Bewakings troepen Erfprins: Bevrijdingsfeest met o.a. Lou Bandy. Casino, f' uur. Gezagstroepen R.A.O.: Nessemer Boerencabaret. Aan de vooravond van de bevrijdings dag zal evenals elders, ook in deze gemeente een Nationale Herdenkings avond worden gehouden. Deze valt dit jaar op Vrijdag 3 Mei a.s. De bevol king wordt verzocht die dag om 18 uur de vlaggen halfstok te hangen, evenals dit vam de openbare gebouwen zal ge schieden. Om 1915 volgt opstelling op het stationsplein van een stoet waaraan ieder die daartoe in de gelegenheid is, wordt verzocht deel te nemen voor een stillen omgang. Deze vangt aan om 17.30 en wordt geleid naar het monument „Voor hen die vielen", waar om 20 uur twee mi nuten stilte in acht wordt genomen. Défilé langs het monument en vervolg van den stoet naar het monument in de 2e Vroonstraat, waar eveneens wordt gedéfileerd. Vervolgens gaat de stoet uiteen. Het is niet de bedoeling, dat hierbij toespraken worden gehouden, krans- lèggingen plaats vinden e.d. Op de bevrijdingsdag zelf, die dit jaar op 4 Mei valt, zal des morgens om 11 uur overal 2 minuten volstrekte stilte in acht worden genomen. Het pu bliek dat zich op straat bevindt wordt verzocht te blijven staan, terwijl het verkeer dient te stoppen. Des namiddags om één uur steekt iedere bewoner zijn vlag uit, waarna van pl.m. 13.1518 uur in verschillende buurten en straten volks- en kinder spelen worden gehouden. Des avonds stellen zich om ongeveer 20.30 op verschillende punten der stad plaatselijke muziekkorpsen op, die van daar uit marcheren naar de Sportlaan waar om ongeveer 10 uur een groot vuurwerk zal worden afgestoken. Weliswaar is het programma in ver band met de korte tijd die werd ver leend, sober gehouden, doch met ieders, medewerking kan ook deze herdenking en het daarna te houden feest slagen. TRAP VAN EEN PAARD. Een bewoner van de Singel heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn dochtertje een trap van een paard had gehad, tengevolge waar van het kind vrij ernstig was ge wond. De politie heeft een onder zoek ingesteld. STRAATSLIJPERIJ. De politie heeft verscheidene jon gelui op de bon gezet wegens het staan in portieken en het zitten op vensterbanken. door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden). 117. Half huilend kwamen ze kort daarop samen bij Pietje thuis aan. „Nu moeten jullie me eens even zeggen", zei Pietjes vader, „waar jullie zo hele da gen uithangen. Je voert vast niet veel goeds uit!" Hortend en stotend vertel den de jongens, dat ze werk zochten, om reisgeld te verdienen. Hoe ze dat „werk" er af gebracht hadden, vertel den ze wijselijk niet! 118. Maar wèl vertelden ze, dat ze nog steeds niets hadden verdiend, hoewel ze toch hard gewerkt hadden. En nu was vader zo met hun lot begaan, dat hij z'n portemonnaie voor de dag haal de en hun allebei een gulden gaf. „Maak jullie maar eens een flinke fietstocht samen, en neem het er eens goed van, dat heb je wel verdiend!" Dat was een feest! En 't mooiste was, dat Jantjes vader er ook nog een gulden bij legde! Toen gistermorgen het tijdstip na derde, waarop de 7 Lancasters zou den overvliegen, nam het aantal vlaggen in de stad zienderogen toe. Eén van de vlaggen trok echter in sterke mate onze aandacht. Wij ]je_ pen langs de Parallelweg, toen ons drie kleine kleuters tegemoet kwa men. De voorste had keurig netjes bij wijze van sluier, de witte baart van een vlag om het voorhoofd ge knoopt; het rood en het blauw wap perden langs zijn schoudertjes. De twee andere, kinderen fungeerden heel deftig als slippendragertjes. Het was een leuk gezicht, deze peuters zo zingend en glunderend voorbij te zien stappen. Geen uur later bleek ons echter, dat deze kleine guiten in feite met een stuk oorlogsbuit op stap waren! Dr. Schreuder uit het Julianapark belde ons namelijk op over het vol gende: Omstreeks twaalf uur wilde hij zijn vlag uitsteken, maar het leek hem beter, dit niet op de nor male wijze te doen, daar anders de vliegers door het geboomte de drie kleur toch niet zouden kunnen zien. Hij spreidde de vlag daarom uit op het terrein waar vroeger het Marine- Bondsgebouw gestaan heeft, en hij legde op Iedere hoek een steen. Nauwelijks een uur later bleek echter de vlag verdwenen te zijn. Gestolen? „Gevonden?" Door spe lende kinderen meegenomen? Het laatste leek het meest waarschijn lijk. En deze waarschijnlijkheid werd tot zekerheid, toen wij onze ontmoe ting aan de Parallelweg vertelden. Alleen, met die zekerheid omtrent de toedracht is de vlag nog niet te recht. Ongetwijfeld zullen de kin deren haar een vlag van naar schatting 6 M2. mee naar huis ge nomen hebben, waarschijnlijk zeer tot verbazing van de ouders. Deze weten nu echter, waar ze de vlag kunnen terugbezorgen. Desgewenst kan men haar ook ter redactie af geven. Bij de Zaterdag jj. gehouden jubi- ieumwedstrijden van S. S. S. te Alk maar hebben de Helderse boksers mooie prestaties geleverd. Luters begint steeds meer de vruch ten te plukken van zijn serieuze trai nen. Na een goed gebokste eerste ron de tegen Calthof (ver. D. A. B., Am- sterdam), wist hij in de tweede ronde door enige goed geplaatste linkse hoe- ken op de kaak, zijn tegenstander tot opgeven te dwingen. Jan Colijn begint langzaam maar zeker weer in zijn vroegere conditie te komen. In zijn partij tegen Piet de Vries (D. A. B., Amsterdam) toonde hij zijn onvermoeide aanvalskracht. Weliswaar wist de kundige De Vries enkele keren een mooie opstoot te plaatsen, maar deze deden Colijn geen hinder. De volle drie ronden heeft de ,.Ring"-man zijn tegenstanders achter na gezeten, doch de Amsterdammer Het zich door Colijn's rechtse niet ver schalken. De uitslag luidde onbeslist, hetgeen de verhouding goed weergaf. Sinds Zaterdagmiddag 2 uur wordt het 3-jarig zoontje van de familie' Not- telman aan de Steengracht vermist. Het kindje was met een hondje op straat gaan spelen, maar het hondje is alleen thuis gekomen. Toen het kind later op de middag nog tsteeds niet thuis kwam, vreesden de ouders het ergste. Intensief is men gaan dreggen in de Fabrieksgraeht en ook Zondag is men reeds vroeg in morgen met dreggen begonnen. Maan dag is zelfs de hulp van een duiker■in geroepen, die vooral in de nabij"®' van de bruggen het grachtwater gro dig heeft afgezocht. Tot vanmorE 9.30 uur was men er echter nog niet in geslaagd het kindje te v'n<' Het kind draagt een rood truitje m korte mouwen, fluwelen broekje bruine kousen en schoentjes. Dr. Euwe heeft het Internationaa schaaktournooi te Maastricl.t gewon met 7punt uit 9.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2