Indrukken uit Malakka en Indonesië Adverteert in dit hlsd H, HOOGLAND, Vrijdaggen spreekuur De raad in vergadering bijeen m Texel. Onze verkiezingsdienst op de Groeife Plaats Breezand. V erkiezingsvergadering Chr. Hist. Unie Anna Paulowna. Twee hooiden van scholen gaan heen Mr. Mijnlieff als burgemeester herbenoemd DE EENVOUDIGE DESSAMAN VERUNGT NAAR RUST VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V Vrouiven leiden vrouwen! DE PARTIJ VAN DE VRIJHEID LIJST 5 V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv Prinses en Prins a s gasten rnder de gasten Personeel Ruilen Te koop gevraagd: Te koop aangeboden: STEMMING Tandarts, Deurwaarder PRINS Evenals bij de verkiezingen in 1939 heelt de Heldersche Courant een verkiezingsdienst georganiseerd voor Texel. De Uitslag van deze verkiezingen is van grote betekenis Nu immers zal worden bepaald hoe ons land, in de komende 4 jaren, zal worden geregeerd. Het is onze bedoeling bij voldoende belangstel ling de gehele uitslag van de stem ming bekend te maken. Wij hebben de toestemming van den burgemees ter om ook na 12 uur te mogen om roepen en uitzenden. Op de Groene plaats, voor hotel d Oranjeboom, zullen een paar gro te aanplakborden worden opgesteld, waarop, behalve de uitslag van dé gehele gemeente Texel, zullen wor den vermeld de uitslagen van de voornaamste plaatsen uit onze kies kring, en de uitslagen van de grote steden: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Haarlem, e.a Voorts zullen, zodra zijbinnen zijn, de totaal uitslagen van de kies kringen worden medegedeeld. Op verschillende uren zal de stand van de partijen in ons land worden be kend gemaakt met het percentage dat de verschillende partijen hebben behaald. Eén van onze medewerkers, zal door middel van een geluidsinstal latie van den heer Wild, die dank zij de. medewerking van de directie van d'Oranjeboom, daar kon worden opgesteld, de belangstellenden het laatste verkiezingsnieuws doorgeven en zal door middel van vergelijkend materiaal beschouwingen kunnen geven over het verloop van de stem ming. Een en ander zal worden afgewis seld door muziek. Bij een vlot verloop van de stem ming in ons land is het niet onmo gelijk, dat de totaal-uitslag en de toewijzing van de zetels tegen 4 uur in de morgen bekend zijn. Na opening met gebed en schriftlezing door den voorzitter, sprak de heer E. de Wit van Noordwijk op de bijeenkomst van de Christelijke Hist. Kiesvereniging over: „Wat deed en wat wil de C.H.U. doen op sociaal-terrein". Vaak wordt de Christelijke partijen ver weten, dat zij op sociaal-terrein zo goed als niets hebben gepresteerd. Het is niet juist om de partijen van nu, de fouten van vóör '40 te verwijten. De werkloos- heidspolitiek en steunregeling van de voor-oorlogse ministeries b.v., nemen wij ook niet meer voor onze rekening, zei spreker, zo min als de p.v q.A. de lèger- afbraak van de S.D.A.F. uit die tijd. Het is echter ook niet waar, dat de C.H.U. op sociaal-terrein zo goed als niets zou hebben gedaan. Op voorstel van, of althans met medewerking van de C.H - Unie zijn vele sociale wetten tot stand gekomen, b.v. ongevallenwet, Invalidl- teits- en ziektewet. De C.H.U. heeft nooit om stemmen te winnen, dingen beloofd, waarvan zij niet zeker was, dat ze verwezenlijkt konden worden. De C.H.U. belooft geen koeien met gouden horens en daarom is haar sociaal-program zo, dat zij achter haar wensen en verlangens kan blijven staan, omdat zij meent, dat daaraan voldaan kan worden. Zij wil uitbouw en ver betering der sociale wetgeving met name; een veel betere verzorging van de ouden van dagen, ziekteuitkering ook na 6 maanden ziekte, betere invaliditeits- verzorging, wettelijke regeling der werk loosheidsverzekering, wettelijke arbeids bescherming, enz. Spreker eindigde met te zeggen: Chris telijke arbeiders verzaakt uw beginsel niet door de C.H.U. te verlaten, voert op de grondslag van het Evangelie uw strijd voor sociale gerechtigheid, stemt op Tila- nus no. 1 van lijst 4. Spreker beantwoordde nog enige vra gen, waarna de voorzitter den heer De Wit dankte voor zijn kernachtige rede en sloot met dankgebed, In plaats vna kaarten. De 19e Mei gaan zich ver loven: GER HOLLENBERG erv WILLEM FABER. Basstraat 34. Hartestraat 16. Receptie 19 Mei, Basstraat 34 van 3 tot 5 uur. Getrouwd: DICK "WEGMAN en CATRIEN VAN CHASTELET Dordrecht, 15 Mei '46. De Heer en Mevrouw WEGMAN—v. CHASTELET danken, mede namens weder zijdse Ouders, voor de be langstelling bij hun Huwelijk ondervonden- Den Helder, Spoorstraat 109. Huwelijksvoltrekking van JAAP DE BEURS en ANNIE DE HAAS zal plaats vinden Woensdag 29 Mei des n.m. 3.30 uur ten Raadhuize te Velsen, Toekomstig adres: Anemonen- straat 32, Den Helder. Dinsdag 21 Mei a.s. hopen de Heer en Mevrouw J. SMAK en 'A. SMAK—LANGHORST hun 50-jarige Echtvereniging te herdenken. Gelegenheid tot feliciteren op a.s. Zondag 19 Mei van 3 uur tot 4,30 uur, Anker- park 19, l»,HHerd!)nking Jva" de MeidaSen 1940 op de scholen. Op alle scholen tingeiT 8311 rllngen een kort overzicht gegeven van de in ons krijgsverrich- dat de P.v.d.A. alleen niet was versche- nen omdat deze de convocaties te laat onvangen#had De heren Dekker en Smit waren beslist verhinderd die middag aan wezig te zijn en ook voor den heer Zon was h^t bezwaarlijk. Het was geen machts wellust van de P.v.d.A. De fractie hoopte dan ook, dat de convocaties voortaan eer der de raadsleden zouden bereiken. De burgemeester merkte op, dat de con- cocatie door samenloop van onmstandig- heden te laat waren verzonden. Maan dag en Dinsdag was hij afwezig geweest; enige gegevens moesten nog binnen ko men, en toen Woensdagmorgen de con vocatie door samenloop van omstandig- tarie-ambtenaar ze per post verzonden. Waren ze door den bode thuisgebracht, dan waren de convocaties nog binnen de wettelijke tijd bezorgd geweest. Met het oog op de benoeming van de hoofden van scholen, was deze vergadering op Vrij dag uitgeschreven. Mededelingen. De vastgestelde kiezerslijst telt 3760 kiezers, verdeeld over de verschillende districten, resp. 1059, 966, 740 en 995 Er is bericht gekomen dat niet wordt afgewe ken van de vastgestelde normen voor de pi esentiegelden. Verder een bericht van den Commis saris der Koningin, dat mr. Mijnlieff met ingang van 1 October 1944 is herbe noemd tot burgemeester. Onderwijs. Maandag werd de gemeenteraadsver gadering gehouden, die door niet opko men der fractie van de de P. v. d. A., Vrijdag j.1. geen doorgang kon vinden. De notulen gaven den heer Glim aan leiding op te merken, dat hy daarin niet zijn vraag gevonden had, wanneer zou begonnen worden met de voorbereidingen voor de bouw van een tehuis van ouden van dagen. De heer Dekker zeide, dat in „De Waarheid" had gestaan, dat partij genoot Glim hierop had aangedrongen, maar dat hU (Dekker) met deze vraag was gekomen. De burgemeester zeide, dat van het bou wen van dit tehuis voorlopig wel niets zal komen daar de kosten veel te hoog zyn en er geen materiaal is. Waarom werd de vergadering uitgesteld? De heer Kloosterman vroeg dan eerst de kwestie te behandelen waarom de fiactie van de P.v.d.A. "Vrijdagmiddag niet was verschenen. Hierop antwoordde de heer Op 't Veld, met zijn fractie geen rüggespraak te heb ben kunnen houden over de agenda, maar toch was de R K. fractie wel aanwezig De heren Geerligs en Dekker zeiden, Aan de heren Noorman en Berkhout werd eervol ontslag verleend tegen 1 Juli uit hun betrekkingen als hoofd der O.L. Scholen I en III. Aan den heer Noorman werd dank gebracht voor het geen hij voor het onderwijs gedaan heeft gedurende de moeilijke- bezettings jaren. Het verzoek van den heer H. Jonker, mede namens de andere caféhouders, om de politieverordening te wijzigen ten aanzien van het sluitingstijdstip en dit voor alle dagen cp 8 uur te stellen, werd met algemene stemmen ingewilligd. De burgemeester zeide het sluitingsuur voor bals na uitvoeringen weer terug te willen brengen op l uur. Gaatne wilde de voorzitter de mening van de raad daarover weten. Men bleek er voor te zijn, voor dansen het sluitingsuur te stellen op l uur, na een uitvoering met bal na echter op twee uur. De heer Op 't Veld bracht verslag uit namens de commissie voor 't nazien van de rekening van het Burg. Armbestuur. Hij adviseerde de rekening goed te keu ren. Nadat de raad twee uur in comité was geweest, werd aan de O.L. school I als hoofd benoemd de heer N. J. Noorman van Zutphen, Drie stemmen werden uit gebracht op den heer C. Dekker van Schagen en 1 blanco. Aan de O.L. school III werd benoemd met alg. stemmen de heer C. Dekker uit Schagen. Voor algemene werkzaamheden, w.o. ook het aanleggen van een parkeerter rein bij Ae Alg. Begraafplaats werd f 6200 en f 6500 crediet verleend. Bij de rondvraag drong de heer Dek ker er nogmaals op aan, de uitkeringen aan de armlastigen te verhogen. Besloten werd een vergadering van het Burgerlijk Armbestuur te beleggen. Het monument voor d« gevallenen De heer Geerligs drong er op aan, het monument voor de gevallenen een pas send© omlijsting te geven. Dit zal in de volgende vergadering be sproken worden. De heer Kloosterman achtte het nood zakelijk, de kleine percelen aardappelen tegen de coloradokever te bespuiten. Hij vroeg van gemeentewege een bespui- tingsdienst in te stellen. Bij gebrek aan personeel kon aan deze wens niet worden voldaan. door F.J.A. Knoops, Luit. ter Zee te hiaaae We hebben, in grote lijnen ge sproken, met twee dingen ft maken. Er is een „gezonde" Nationalis tische beweging, die reeds ver voor de oorlog bestond en een „ongezon de", die ontstaan is tijdens deze oor log en op aanstoken van de Jap. Toen de Jap zag, na de capitulatie van Duitsland, dat zijn laatste uurtje ook geslagen had, is hij onmiddellijk begonnen met „opbouwen van de ver warring", die in werking zou treden, nadat hij deze oorlog verloren zou heb ben. Ook hier heeft hij zijn Duitse brdeder nageaapt en een weerwolven- beweging op touw gezet, die thans in volledig bedrijf is. Zoals iedereen weet, heeft Japan een jaar te vroeg gecapitu leerd; niet één organisatie om onmid dellijk de zaak van de Jap over te nemen, was gereed, ook $le Hollandse niet, zodat de eerste maanden na de capitulatie, alles op dezelfde manier doorging. Voor de eenvoudige dessaman was dit een raadsel, voor de opportunist de kans om een gemakkelijk leventje te lijden op de zakken van zijn landgeno ten, voor de Jap de gelegenheid om zijn „voorbereide chaos" in werking te laten treden. Mijn volle overtuiging is en blijft, dat wanneer wij onmiddellijk na de capitulatie met voldoende troepen binnen hadden kunnen komen, onmid dellijk waren begonnen met het ont wapenen en concentreren (omdat afvoe ren nog niet mogelijk was) van de Jap, velen van onze landgenoten een hoop ellende zou zijn bespaard geworden, terwijl een accoord met de „gezonde nationalistische beweging" onmiddellijk aangegaan had kunnen worden. De eenvoudige dessaman. De eenvoudige dessaman, verreweg de grootste catagorie doet niet aan politiek, hü vraagt alleen orde en rust, om zijn bedrijf te kunnen uit oefenen, een wet, om zijn eigendom men te beschermen. Ook hü heeft geleden onder de druk van den be zetter en ook hü is nog steeds de dupe vjm deze verwarring. „VAN JAN VAN EYCK TOT RUBENS". De hoofddirectie van het rijksmu seum te Amsterdam wijst er op, dat de tentoonstelling „Van Jari van Eyck tot Rubens" beslist op Zóndag 19 Mei gesloten wordt. Deze week wordt de 75.000ste bezoeker verwacht. Mevr. A. FORT ANIERDE WIT, lijst aanvoerster in de kieskringen Utrecht, Arnhem, Den Bosch, Tilburg en Maastricht, Politiek is niet alleen een „mannen- kwestie". Vooral nu niet. nu ons toe komstig geluk in de weegschaal ligt. Nu moet de vrouw méde beslissen, of zij vóór vrijheid is, vóór verbetering der huwelijkswetgeving, vóór het recht, straks haar stem te kunnen laten hooren. wanneer bouw en inrichting van nieuwe woningen aan de orde komen. Vrouwen; Nederland rekent op U I Stemt de vrouwelijke candidaten van De extremisten wensen geen rust en orde, daardoor zouden hun middelen van bestaan, n.1. afpersing en roverij, ophouden, hoe langer deze chaos blijft bestaan, hoe liever het hen is. Dat het gelag door zijn eigen rasge noten betaald wordt, daar maakt hij zich geen zorgen over. Dengene. die de politieke ontwikkelingen voortdurend gevolgd heeft, zal het opgevallen zijn, dat er een tendenz bestaat een eind te maken aan het optreden van opportu nisten en extremisten. Sumatra houdt er geen eigen politiek op na, ten minste voorlopig niet, en volgt geheel de politiek van Java; of ze dit op de duur zal blijven doen, be twijfel ik ten zeerste. Het grootste pro bleem van Indonesië is het grote aantal rassen, die allen een verschillende taal spreken, andere zeden en gewoonten hebben en er niet aan denken, om zich door een ander ras te laten leiden. Dit alles is in ons land overbekend. Bezoek aan Banka. Kort geleden bracht ik een bezoek aan Banka, het tin-eiland. Zoals u uit de nieuwsberichten hebt kunnen lezen, hebben Nederlandse troepen dit eiland kort geleden bezet, er hebben wat scher mutselingen plaats gehad, verder is men op het ogenblik bezig alle extremisten te vangen en in verzekerde bewaring te stellen. Ik heb een bezoek gebracht aan het dorpje Muntok, in het Noordwesten van het eiland. Het dorpje zag er natuurlijk ook weer verwaarloosd en vervuild uit, waar men ook komt, overal ziet men dezelfde verschijnselen. Enkele bommen zijn er terecht gekomen, terwijl op de rede enige wrakken liggen. Ik zag een grote drukte en bedrijvigheid bij mijn aankomst, men was bezig een schip te lossen. De bevolking, ongeveer voor 50 pet. Chinezen en de andere helft Malelers, was volkomen rustig en men kon het hun aanzien, dat ze blij waren van de Jap verlost te zijn. Ook zij hadden een zware tijd achter de rug, ze waren mager en verzwakt, echter bereid om te werken, voeding moest hun echter verstrekt worden. Uit gesprekken met den controleur kreeg ik de indruk, dat alles In de N.W.-afdeling naar wens ging, on geregeldheden kwamen niet meer voor en het vertrouwen in den Hol lander was geheel hersteld. Men was weer aan het werk gegaan om op te bouwen wat jarenlang syste matisch vernield was geworden. De ge zondheidstoestand van de bevolking was niet zo best, malaria, framboesia, ge slachtsziekten waren veel voorkomende kwalen. De enige dokter in Muntok heeft zijn handen vol. De man was echter dankbaar voor het feit, dat het schip dat ik zag lossen, ook vele ge neesmiddelen voor hem had meege bracht. De graven. Ik bracht een bezoek aan het kerkhof en ik liep langs de vele rijen van gra ven, die in 1944 en 1945 er bij gekomen waren. Ik heb niet geteld hoevelen van onze landgenoten op deze manier bevrijd zijn geworden, het waren er zo vele. Namen als Colijn (de zoon van den gewezen premier) vond ik daar, ook namen van Engelsen. Dit was niet het enige kerkhof, er was er nog één, hier lagen de vrouwen. Kort ge leden heeft men de graven van elkaar afgescheiden door wat boomstammen. Een heel eenvoudig houten kruisje, geeft de naam en overlijdensdatum Vele namen waren nog verkeerd ge speld, de Jap was niet zo heel goed in Europese namen. Zoals zo vele an dere zaken, hebben ook de dodenakkers de volle aandacht van de ambtenaren van het binnenlands bestuur. De Europese woonwijken. Deze waren Intact, zelfs meubilair stond er nog. De waterleiding en het electrische licht waren nog geheel in orde, er bestaat echter een grote schaarste aan peren (lampen). Deze schaarste komt men practisch overal tegen, (Wordt vervolgd.) Bij de opvoering van Julius Caesar. De gala-avond in de Amsterdamse Stadsschouwburg, ter gelegenheid van de Nederlandse Boekenweek, is er een geworden in grootse stijl en binnen de muren van de hoofdstede lijke toneeltempel is in jaren niet zóveel schoonheid, vTeugd en ar- tistiek genot bijeen geweest in zulk een harmonieuze combinatie Daar was de bonte mengeling van chique avondtoiletten: door de dames was voor die avond gróót toilet gemaakt. De allernieuwste creaties, uitgedacht in de Parijse en Londense mode zaken werden gedemonstreerd en dat alles werd penetrant geparfu meerd door de geuren van jasmijn, heliotroop en andere paradijselijke parfums. Het moet speciaal voor vrouwen een onvergetelijk evene ment geweest zijn. Héél artistiek Amsterdam was aanwezig. Daar waren literatoren, musici, beeldhouwers, glazeniers, dramaturgen, zangers en dichteres sen en elk van hen was in een zicht baar goede stemming. En daar waren de Prinses en de Prins. Ze zaten in de Koninklijke loge en ze waren pis gasten onder gasten. Opvallend hoe jong ons Prinselijk paar er uitziet. De Prinses sprak voortdurend met minister Beel; de Prins onderhield zich on- verpoosd met burgemeester Reynal- da van Haarlem, de hoofdorganisa tor van deze avond. Op zo'n avond krijgt men sterk de indruk, dat Juliana en Bern- hard tot ons behoren, één van ons zijn. De afstand is niet zo formi dabel groot als men zich dat wel eens denkt. Dat bewijst de vrien delijke manier waarop men de Prinses haar kennissen ziet wui ven en lachen; dat bewijst de jon gensachtige manier, waarop de Prins zich met leden van zijn ge- gevolg onderhoudt. Twee sympathieke mensen, die niet als onbereikbare vorstenkin deren blijven binnen de tralies van de gouden monarchenkooi, doch die blij zijn zich ongedwongen te mogen bevinden temidden van de mannen en vrouwen van hun volk. Daar was een weldadig-warme stroming van sympathie tussen dat grote publiek en den Prins en de Prinses en die stroming was vice versa. De Utrechtse studenten voerden Shakespeare's „Julius Caesar" op en de vertolking mocht er zijn. Het bleek dat Verkade's vertaling moge lijkheden te over bood aan deze jonge mensen en zij bleken in staat dit zeer artistieke en zeer verwende publiek bijna vier uren in spanning te houden. Ik wil geen namen noemen. Wel wijs ik op de voortreffelijke creatie van Brutus en de evenens uitste kend gespeelde Cassius. De onsterfe lijke Forum-scéne, waarin Marcus Anthonius zijn demagogOn-rede houdt, was prachtig en zal de toe hoorders nog lange tijd in herinne ring blijven. Evenals de twist-scène tussen Brutus en Cassius. Het was een feest in grootse stijl. Een feest van kleur en geur en een feest van groot toneel. On zo'n avond voelt men de goddelijke weldaad zich vrjje mensen te weten in een vrij land. En toen aan het einde van de avond, na het schenken van de bloemen en het spreken van de dankwoorden, de vorstelijke gasten hun loge verlieten en het publiek staande het vertrek gadesloeg, toen was daar onder al die mensen een gevoel van diepe dankbaarheid en blij bewustzijn over de vrije kunst, die opnieuw over dit vrije land mag gaan. ANTHONY VAN KAMPEN. DANKBETUIGING Het is mij, mede namens mijn familie, een oprechte be hoef.te allen, die mijn 90ste verjaardag onvergetelijk ge maakt hebben, hartelijk te be danken In het bijzonder geldt die dank burgemeester Rit meester, voor diens hartelijke woorden, gesproken als bur- gemeester en als bestuurslid van het Dorus Rijkers Fonds. Voorts het college van wet- houders, den commandant der Marine, mr- Van Bolhuis, de geestelijken, de vereniging „Moed, Volharding, Zelfopof fering", mijn vrienden uit Callantsoog, den heer Heyli- genberg en het Stedelijk Mu ziekcorps. Voor mijn bank en de cadeaux ben ik zeer dank baar, evenals voor alle ande re attenties, die mij die dag op de een of andere wijze be- reikt8n' JANUS KUIPER, Oudschipper reddingboot. Den Helder, 16 Mei 1946. Van Speijkstraat 22- Een meisje, 17 j., zoekt werk voor Dlnsd., Woensd. en Donderd Ook als hulp In de huish. Br. m loonopgaaf ond. nr. 915. Biedt zich aan: een chauffeur monteur. Liefst op buitenland of lange trajecten. Adr.: Oostsloot- straat 48, Den Helder. Gevraagd: een leerling-heren kapper. Adr.: v. Amsterdam, Nieuwe Brugstraat 5. Een naaister vraagt werk: da mesjaponnen, blouses, rokken en kinderkleding. Binnenhaven 94. Nw. linnen 2x1.62 v. zeemlap en wasborstel; tev. te koop: gebr. motorbuitenband 26x3. Na 4.30 u. Adr.: Bur. van dit blad. Een p. sw. herensch: mt 43 v. 1 p. jong.sch. mt 31 of herensch mt 44. Ambonstraat 86. Een nw. corset v. lap stof of geklede Japon mt 44. Sternstraat 10, Den Helder. Een prima Vailant geyser vol automatisch cap. 12 ltr p. min. v damesfiets l.pr.st. m. goede ban den. Adr.: Lorentzstr. 105; na 5 d. Wie ruilt huls Breewaterstraat h. f6 v. huis op Tuindorp teg. gelijke huur? Adr.: bur. v. d. bl. Een mooie donk.bl. Japon nw mt 44 v. zom Japon mt 42, rose babywol v. bl. wol, petr kachel v. wandelwagentie en nw fanta sie-broek voor-oorl. mt 50 v. mt 54. G. v. Bruggen, J. v. d. Veer- straat 16, Julianadorp. Een bakfiets met goede lucht banden. Br. ond. nr. 914, bureau van dit blad. Vier tak mooie paarse serin gen voor f 1,-, 1 wollen deken, 1 gestikte deken en 1 groene ja pon (gr. mt); ook te rullen voor natura. Jansenstraat 6. Vissers pier. Adr.: Jonkerstraat 45 en Bassingracht 145 Vijf-en-twinttg pond o. kw. zijde garens. A. Kossen, Wijk aan Zee Een prima trapnaaimachine (merk Pfaff). v. d. Hamstraat 8. Een electr. wasmachine, 2 kip pen en 4-delig vishengel. Rijks weg 28, De Kooy. Vier stuks lnmaakpotten. Sper werstraat 41. Een prima Progasgeysertje f 35, pianokruk f 7.50, bureaulamp f 5 en pianolamp f 2 50. Adr.: H. A. Lorentzstraat 80. Een prima zilveren herenzak- horloge. Adr.: bur. v. d. blad nr. 911 Twee zijschotten en 2 schuif deuren zw. marm. schoorster, lichtbak en ventilator. Weezen- straat 55. Een bl. mantelpak mt 38, 1 autoped en huiskamer-orgci. O Bruin, Piet Helnstraat 49 Een radiotoestel f 85.- en luid spreker f 20,-. Adr.: Loodsgracht 12; na 7 uur. Een huisltamer-orgel. A. Ko- ger, De la Reystraat 11. Jonge konijnen 2 mnd oud. L V. Berkstraat 7. Een mantelpak mt 40. Narcis- straat 63. Of in ruil: vier mtr. zw. tafzij v. lap gebloemde zij of japon mt 44; tev. 3 blouses en gab,regen- Jas. Adr.; bur. v. d. blad. Een z.g.a.n. herenhoed kl. mt en 1 zw. dam.-vilthoed; tev ln ruil: 1 Eng. 1-pers ledikant m spiraal v. wand.-dwagentj e. Adr Bureau van dit blad. Een eompl. drumstel. Koning straat 85. Twee p. werkschoenen mt 42. CronjéStraat 16; na 5 uur. Een z.g.a.n. heren-overall. As terstraat 10. Een accordeon piano-klavier 120 bassen met register. Adr.: G. Buys, Jonkerstraat 69. Een p. nw. dam.sch. mt 36; tev. in ruil gevr.: voethalsoh mt 43 tegen 41. Oostslootstraat 48. Een z.g.a.n. witte craaille ko- lenfornuis. Diaconiestraat 15. Een kinderledikant met bedje en 2 dekens. Adr.: bur. v. d. blad Een,, melkgelt met geitjes van 3 wk'.l harmonica m. 21 toetsen en 8 bassen en 1 1-pers. ledikant Bassingracht 107. Een kinderstoel. Adr Huygens- straat 55. Twee kinderjurkje! lft 1','j Jaar. Westgracht 19, Verloren: een rood-bloed ko ralen kind.armbandje m. goud slootje. Omtr. Huygenstr., B. Bal- lotstr of v. Leeuwenh. Teg. bel in natura of geld ter. te boz Slager Wit, B. Ballotstraat 40. Vermist in Casino: een groene Jasceintuur. Teg. bel. terug; N. Pronk. Binnenhaven 77. Verloren: een bl. sllppover aan het strand te Huisduinen Gel terug te bez.: Wilhelminastr. 52. Een net persoon, 40 j., zoekt kennism. m. meisje of Jonge wed. Br. ond. lett. V aan Sig..nagazijn K18, Keizerstraat 111. Gehcim- nouding verzekerd. De Burgemeester van Den Helder brengt ter voldoening aan het bepaalde ln artikel 57f der Kieswet ter openbare rennis, dat ter secretarie de- ter gemeente voor een leder ter inzage is nedergelegd en legen betaling der kosten in afdruk of afschrift verkrij- baar is gesteld de alphabeti- sche lijst van de namen der kiezers aan wie voor de aan staande stemming ter verkie zing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal door hem een op- .•oepingskaart is gezonden en wier namen niet voorkomen op de kiezerslijst dezer ge meente. Den Helder, den 13 Mei 1946. GYM. VER D.O.K.E V. Anna Paulowna. ZONDAG 19 MEI 1946 n.m- 3 uur in 'Zaal SLIKKER, Kleine Sluis. Uitvoering van de Meisjes- en Jongensaf delingen. Entrée 0.50, bel- inbegrepen. Donateurs alleen belasting. zal op Donderdag 23 Mei 1946 des morgens negen uur in het gebouw van de eierveiling aan de Palmstraat te Den Helder, publiek en -«contant verkopen: Diverse Meubilaire, huis houdelijke en andere goe deren, In te brengenen goederen óp te geven aan den makelaar D. GROOT, Prof. Zeeman straat 7 en aan ,DE SCHA KEL", Molenstraat- Bezichtiging: Woensdag 22 Mei van 2—4 uur.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 3