Ds. Hamming, de nieuwe Geref. predikant, bevestigd Stadsnieuws Afscheid van Ds. van Twillert De postduivensport Muziekconcours te Juliunadorp Waar gaan we heen? Cursus voer melkcontroleurs te Hoorn Texel. De Schaker markt, Prof. Ir. W. Schermerhorn min. van Marine en Scheepvaart ad interim Amerikaans marine-adviseilr in ons land Rotterdam als doorvoerhaven Er komen toch bananen! HET VERHAAL VAN MIENTJE EN SAARTJE PEPERNEUT In een Woensdagavond gehouden dienst in de Bethelkerk heeft ds. H. van Twil lert den nieuw beroepen predikant der Gereformeerde Kerk, ds. M. Hamming van Oude Pekela, in het ambt bevestigd!. Onder de aanwezigen in de bijna geheel bezette kerk waren o.a. burgemeester Ritmeester, mr. Van Bolhuis, mr. J. Mul der, ds. Visch van Kolhorn (als vertegen woordiger van de Classis Alkmaar der Gereformeerde Kerken) en enige verte genwoordigers van andere plaatselijke kerken. Na het zingen van Ps. 135 1 en 12 liet ds. Van Twillert lezen Efeze 4 116, waarna hij voorging in gebed. Als tekst had hij gekozen de verzen 11 en 12 uit het voorge lezen gedeelte. Ds. Van Twillert was verheugd, nu de eigen predikant der ge meente gemeend heeft de band met de kerk te moeten verbreken, en hijzelf nu definitief afscheid ging nemen, een nieu we broeder gereed stond, om de herders staf op te nemen. Christus Kerk een eenheid. In zijn predikatie wees hij in het bij zonder op de betekenis van het ambt van herder en leraar. „Het is Christus, de Koning der Kerk, die u vanavond een nieuwen herder en leraar schenkt. Wilt u ten yolle toevertrouwen aan zijn leiding, en luisteren naar het woord, dat hij van Godswege u te zeggen heeft. De gemeente van Jezus Christus heeft zich in de eer ste plaats te gedragen als een eenheid, elkander verdragende in de liefde". Zich richtende tot Ds. Hamming zeide spr.: „God, cïie u roept tot deze zware en heer lijke arbeid, zal u toerusten met Zijn gaven. Voor u ligt hier een prachtig en zeer gevarieerd arbeidsveld". Vooral wees hij op het belang van het herderlijk werk in deze gemeente. Na de bevestiging zong de gemeente den nieuwen predikant staande toe Ge zang 8 3, enigszins gewijzigd. De intredepreek. Ds. Hamming hield daarna zijn intrede preek over 2 Cor. 13 4 II, „Want ook wij zijn zwak in Hem, maar zullen met Hem leven door de kracht Gods in uSpr. wees erop, dat het navolgen van Christus voor velen slechts bestaat in het nemen van Hem als voorbeeld, onder miskenning van Zijn Goddelijke eigenschappen, daar bij de indruk vestigende, of wij Christus inderdaad kunnen evenaren. Wij kunnen niet meer dan in het geloof trachten, de wil Gods te doen. Ds. H. schetste de omstandigheden, waaronder de apostel Paulus zijn tweede zendbrief aan de gemeente van Corinthe richtte, omstandigheden, die vele punten van overeenkomst vertonen met hetgeen wij zien in de kerk van het ogenblik. „Het profetisch woord moet worden ge bracht in priesterlijke zwakheid, maar het heeft Koninklijke macht". Spr. vermaande de gemeente dit woord te aanvaarden, en niet in de eerste plaats te letten op de wijze, waarop het wordt gebracht. Zo ook moet de predikant zijn een dienaar Het is voldoende bekend, dat in de oorlogsjaren, tengevolge van de activi teit der bezetters, zeer vele post- en andere duiven het leven moesten laten. Er zijn gelukkig desondanks een aantal duivenliefheb'bers geweest, die hun die ren in leven hebben kunnen houden, door ze te laten „onderduiken". Het aantal van deze dieren is, wat de kop van Noord-Holland betreft, na de be vrijding nog uitgebreid met duiven, die werden toegewezen, afkomstig uit het „Wehrmachts"-hok te Schagen. In ieder geval zijn we nu weer bezig aan de wederopbouw van het duiven- ras. In Den Helder is men gekomen tot de oprichting van een H.C.C. (Heideree Concours-Commissie), waarbij de be trokken verenigingen, o.a. Hollands Noordpunt, Victoria, 't Noorden en V. O.P., zijn aangesloten, hetgeen een stap in de goede richting betekent op het punt van de samenwerking. Zondag 17 Mei j.1. is de eerste wed vlucht van Gouda gehouden, onder H.H. C.-verband. De volgende liefhebbers be haalden de prijzen: W. van Leeuwen le, 7e, e en 10e prijs; G. de Wit 2e en 5e prijs; J. Hubrechtsen 3e prijs; H. Kok 4e _-n 8e prijs; J. Riemers 6e prijs. De duiven werden gelost om 9.30 uur met O Z.O.-wind De eerste duif werd geconstateerd om 10.59.58 uur. de laat ste prijsduif om 11.6.38 uur. A.s. Zaterdag, tussen 4.30 en 5.30 uur zal worden ingekorfd voor Oudenbos (afdelingsconcours). des Woords, en mag het Woord niet zijn de dienaar van den prediker. Na de preek sprak Ds. Hamming een algemeen persoonlijk woord, waarin hij mede namens zijn vrouw bedankte voor de hartelijke ontvangst in de gemeente. Hij deed een beroep op de broederlijke hulpvaardigheid bij ouderlingen en dia kenen. „Geve God de Here ons tijd en gelegenheid, dat we bij de opkomende bloei van Den Helder, ook de kerk hier ter stede zien bloeien". Spr. wendde zich daarna tot den bur gemeester, wiens medewerking hij inriep, en vervolgens tot ds. Van Twillert, wien hij dankte voor diens vele en zegenrijke arbeid in de gemeente. Als vice-voorzitter van de kerkeraad sprak de heer J. Baas den scheidenden en den nieuwen predikant toe. Beide predi kanten werden door de gemeente toege zongen, waarna Ds. Visch nog een kort woord sprak namens de Classis. Na afloop van de dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid, om in de con sistoriekamer ds. en mevrouw Van Twil lert ten afscheid de hand te drukken. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Julianadorper Mu ziekvereniging „Kunstzin", op 1 Juni, zal te Julianado-rp een feest- week worden gehouden, waaraan een groot muziek-concours is ver bonden. De feestelijkheden zullen Zater dagavond 25 Mei v/orden geopend met een concert door het Helders Fanfarecorps o.l.v. den heer Joh. Bruul, op het terrein van den heer N. Hoornsman, aanvangende 8 uur. Het programma zal aanvangen met de Colonel Bogey-mars van Alford, en vermeldt vervolgens de ouver ture Milanesse, de fantasie „La Flüte enchantée" van Kessels, de mars. „Salut a Louvergné" van Bel- leflamme, de wals „Océana" van Popy, de ouverture „During the Battle" van Gadenne en de Helden- der-zee-mars van Hartman. De hoofdschotel van de feest- week is het grote concours van de Westfriese Bond van Harmo nie- en ■r7" *e hou den op Zondag 26 Mei en Hemel vaartsdag 30 Mei a.s-, eveneens op het terrein van den heer Hoornaman. Een achttiental muziekkorpsen nemen daaraan deel. In de jury hebben zitting de toonkunstenaars G. H. Boe- dijn te Hoorn, Jos de Klerk te Haarlem en D. Speets te Sant poort. Verder staan diverse feestelijk heden op het programma, o.a. volks spelen en prijsdansen, een groot gemaskerd bal o.l.v. Gerard van den Berg, een revue „Alles komt in orde" en enige kermis-vermakelijk- heden. Een boekje met het complete programma zal overal verkrijgbaar zijn. Vermelden wij nog, dat Zaterdag middag 25 Mei, van 3 tot 5 uur, ten huize van den heer C. A. Rol een receptie zal worden gehouden, waar men zijn gelukwensen met dit 40- jarig jubileum zal kunnen aanbie den. Zaterdag 25 Mei Casino „Harmonie" Opvoering La Mascotta" 8 uur. 26—30 Mei Julianadorp, Feestweek van Harmonie „Kunstzin", o.m. mu ziekconcours. 28 Mei t/m I Juni Vakschool voor Meisjes Noorder Kunstkring Tentoon stelling 25 uur en 7—9 uur. VARKEN GESTOLEN. Een bewoner van de Jan Verfailleweg heeft bij de politie aangifte gedaan, dat bij hem een varken was gestolen. CLANDESTIEN GAS. Een aantal personen werd bekeurd, omdat zij gebruik hadden gemaakt van clandestiene aanslutingen op het gas- buizennet. De Jaarlijkse cursus tot opleiding van melkcontröleurs voor rundveefokvereni- gingen, zuivelfabrieken en melkinrichtin gen, werd tot het einde gevolgd door 41 leerlingen. Na afgelegd examen, waarbij de Zuivel- commissie tegenwoordig was, kon aan 38 deelnemers het diploma worden uitge reikt o.a. aan: Joh Westdorp te Texel en P. Klap te Den Helder. ONTVLUCHTE GEDETINEERDE MELDT ZICH AAN. Den Burg. - De drie dagen geleden uit het bewakingskamp op Texel ont vluchte gedetineerde J. N. Rijk, die wordt verdacht van verraad, heeft zich bij de politie aangemeld. 17 Paarden f 500f 1400; 31 Geldekoeien (magere) f 275f 550; 25 Kalfkoeien f 300 f 650; 6 Pinken f 150—f 250; 79 Magere schapen f 45f 55; 1085 Lammeren f 14 f 22; 16 Bokken en Gelten f 2.50—f 25; 126 Biggen f 25—f 60; 66 Konijnen en 92 Kip pen vastgestelde prijzen. Voor Centrale: 3 Stieren; 29 Geldekoeien (vette); 18 Pinken; 184 Nuchtere kalve ren; 3 Vette schapen; 24 Vette varkens. i Voor het tijdperk, dat de minister van Marine en Scheepvaart a.i. in verband met zijn reis naar het bui tenland, afwezig is, zal het beheer van de departmenten van marine en van scheepvaart ad interim wor den waargenomen door prof. ir. W. Schermerhorn, die tevens belast blijft met de algemene oorlogvoe ring van het koninkrijk. NIEUWS IN HET KORT. Een Joodse getuige tegen een fas cistische onderwijzer uit een Hongaars dorp heeft een pak ransel gekregen van de dorpelingen. Tijdens een hier uit voortgesproten anti-Joodse rel wer den twee Joden gedood en acht ge wond. (SD). Voor het voeren vau be«im*,v gen omtrent herstelproblemen verschillende reserinB*;„A. mr. regeringsinstar4 vertoeft momenteel in ons lami William J. Buff Jr., die tijdens r! rfohalA A/VTIA/* in U® gehele oorlog is opgetreden Amerikaans adviseur en Verh' dingsman tussen de United sta?1' Navy en de Koninklijke Marine ai zodanig heeft, hij o.a. een aanü, gehad in de overdracht van Him onderzeebootjager „Queen wilhli' rnina", het geschenk van wijlen sident Roosevelt aan onze KoniZ!' Hij is tevens voorzitter van C Amerikaanse Wilhelminafonds f in oorlogstijd is opgericht als'hul! actie voor Nederland. p' Sinaasappelen voor Zweden en Zwitserland. Donderdag is te Rotterdam gekomen het Noorse stoomschm „Rondanger". Het heeft 40.000 kis. ten Californische sinaasappelen aan boord, afkomstig uit Los Angeles De sinaasappelen zijn echter niet voor binnenlands gebruik bestemd doch gaan ten dele naar Zweden en ten dele naar Zwitserland. is met de lossing begonnen. Rotterdam. Thans staat vast, dat het Noorse motorschip „Duala"', dat van Puerto Barrios is vertrok ken met een lading bananen aan boord, ondanks het conflict in haven, naar Rotterdam zal komen. Het schip wordt vandaag verwacht De bananen zijn deels voor Neder, land, deels voor Zwitserland bestemd. M.S. WELTEVREDEN TE ROTTERDAM VERWACHT. De afdeling pers en publiciteit van de dienst der repatriëring deelt mede, dat het m.s. Weltevre den met repatrierenden uit Neder. lands-Indië aan boord, onderweg naar Nederland. Het schip wordt vandaag te Rotterdam verwacht. Wat brengt de radio? VRIJDAG 24 MEI 1946. HILVERSUM II. NCRV. 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 16.00 Declamatie 17.40 Meisjeskoor. 17.45 Rijk over zee. 18.00 Populaire orgelbe speling. 19.20 Vraaggesprek. 19.40 Het vraagstuk van de politieke delinquenten. 20.05 Marinierskapel der Kon. Marine, 21.00 Op de brug. 21.15 Carillonbespeling, 23.50 Schriftlezing. HILVERSUM I. VARA. 13.15 Or kest Malando. 15.20 Herhaling hoorspel voor zieken. VARA. 16.30 De school is uit. 17.30 Ned helpt Indië. 18.15 Kilima Hawalians. 18.30 Progr. voor de Neder! Strijdkr. VPRO. 20.30 le lezing over de kunst. VARA. 21.00 Op de brug. 21 Men vraagten wij draaien VPRO- 22.40 Avondwijding. 22.15 Sweetness en rhythme. S Koning, Directeur; J. Bijlsma, Hoofd redacteur; W. Kok, Opmaak en Algemene Reportage; C. A. Dekkers. Stadsverslag gever; J. Bremer, Sportredacteur Hoofdcorrespondenten. Texel H. J. key. Anna Paulowna: Ph. de Wilde. ringen: J Bals. door G. TH. ROTMAN. 35. Net had ik 't gezegd, of Saar riep: „Daar gaat- ie! Hier de bloempot! Ho!" De kerel was na melijk niet de voordeur, maar een zijdeur uitge gaan- en zat op zijn flets, eer we er erg in had den. Luid schreeuwend holden we hem na, totdat hij ons eindelijk hoorde en verbaasd omkeek „Dat is onze pot! Geef hier", riep ik. 36. Terwijl hij zo omkeek, had hij echter niet op 'n auto gelet, die van de andere kant aankwam, waardoor hij net op 't laatste ogenblik moest uit wijken en van de schrik van z'n fiets sprong. De bloempot viel uit z'n han den. kwam in het gras te recht en rolde met een vaartje langs de berm om laag (Nadruk verboden-I

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2