1200 inschrijvingen voor de Sportweek! Stadsnieuws Een keurkorps van militaire sportmensen aan de start De Marinierskapel bij de opening Jong- en Oud-bijeenkomst in de Lutherse Kerk De installatie der adelborsten Klein ongeval bij duikwerk Opkopers, attentie! Urk. Noordzeevisser ontvangt huldeblijk De Schager markt. Anjerdag DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. De plechtigheid op Soesterberg Wat brenet de radio? Het aantal inschrijvingen voor de Sportweek is de 1200 al gepasseerd, en we kunnen er dus zeker van zijn, dat Den Helder volgende week een sportief evenement van de eerste orde zal beleven, temeer omdat voor een groot deel uitstekend geoefende sportlui zullen deelnemen. Maandagavond om precies 7 uur zal de sportweek officiëel worden geopend door Burgemeester Ritmeester, en de Mari nierskapel oj.v. den len luit. der mari niers, Gijsb. Nieuwland, zal daaraan muzikale medewerking verlenen. Deze officiële opening vindt plaats op het Helder-a-terrein aan de Sportlaan. Vóór de tribune komt een spreekgestoelte, links worden de verschillende sub-com missies opgesteld, rechts de Mariniers- kapel, terwijl recht tegenover de tribu ne de acht elftallen, die aan de voetbal wedstrijden zullen deelnemen, worden opgesteld. Vier voetbalwedstrijden tegelijk. Het terrein is tegen een toegangsprijs van 20 cent (kinderen 10 cent) toegan kelijk voor het publiek. Direct na de opening zullen op alle vier aan de Sportlaan gelegen velden voetbalwed strijden worden gespeeld, en we geloven wel, dat de bezoekers getuigen zullen zijn van spannende wedstrijden, want het zijn geselecteerde elftallen, waarin menig eerste klasser een plaats heeft. In ieder geval zullen we Maandagavond wel kunnen zien, welk vlees we in de kuip hebben, en wat ons de vier vol gende avonden aan de Sportlaan te wachten staat. Wat er verder gebeurt. De schietwedstrijden op 27 en 28 Juni en de zwemwedstrijden op 28 Juni, kun nen jammer genoeg niet voor het PU bliek toegankelijk worden gesteld. Wel echter de athletiek- en hockey-wedstrij- den, die aan de Sportlaan zullen wor den gehouden. De athletiekbeoefenaars zullen hun kunnen demonstreren om 2 uur Zaterdagmiddag en wij geloven wel, dat de grote loop door Den Helder, over een afstand van 3500 m., één der hoog tepunten van de Sportweek zal vormen. Er zal één ronde op het terrein worden gelopen, dan wordt de route: Sportlaan, Tuinstraat, Brakkeveldweg, Boerhaave- straat, Javastraat, Timorlaan, Midden weg, Sportlaan, gevolgd, waarna nog één ronde op het veld gelopen zal wor den. Voor deze loop bestaat grote be langstelling en er zijn ook een groot aantal deelnemers. Uitvoerige gegevens over al deze wedstrijden, met alle mogelijke bij zonderheden, zijn opgenomen in het J. 15. Oosfcerwelder komt vertellen. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat a s. Zondagmid dag om 3 uur in de Lutherse kerk aan de Weezenstraat een „Jong. en Oud"-bijeenkomst wordt gehouden, waarin onder meer de bekende meesterverteller, de heer J. B. Oos- terwelder, beter bekend als „Oom Jan" Oosterwelder een verhaal zal vertellen. De kinderen der Luther se Zondagsschool hebben een stuk je ingestudeerd en zullen dit op voeren. Voorts is muzikale mede werking toegezegd door mevrouw A. GraaffKamp, die de samen.- zang van opgewekte geestelijke liederen aan het orgel zal begelei den. Ieder is welkom en de toegang is geheel vrij. Men wordt verzocht vroegtijdig aanwezig te willen zijn aangezien het aantal zitplaatsen be perkt is. Men zie de advertentie in ons nummer van morgen. lijvige programmaboekje van de Mi litaire Sportweek, dat door de Com missie van O. en O. wordt uitgege ven en dat tegen betaling van 25 cent verkrijgbaar zal zijn aan het loket van Drukkerij de Boer, Koningstraat 78, en aan de wedstrijdterreinen. Aan het einde van de Sportweek, dus Zaterdagavond 29 Jun., zal in Casino de prijsuitreiking plaats vinden; aanvang 8 uur. Na afloop daarvan volgt cabaret en bal o.I.v. den heer G. van den Berg en met medewerking van de „Hawaiïan Revellers" In aansluiting aan ons bericht van gisteren betreffende de installatie der adelborsten, delen wij mede, dat deze plechtige installatie niet zal geschieden door Schout-bij-nacht J. A. Gauw, maar door den Bevelheb ber der Zeestrijdkrachten, luit.-adm. C. E. L. Helfrich. Een duikersvaartuig van de Ma rine-opléidingsdienst is sinds en kele dagen aan de haveningang bezig met duik werkzaam heden naar een paar wrakken, die de toegang tot de haven nog altijd enigszins versperren. Zo liggen daar op de bodem een paar modderbakken, een oude schietschijf en waarschijnlijk ook een duikbootwrak. By deze werkzaamheden heeft zich gisteravond een klein bedrijfs ongeval voorgedaan, dat gelukkig goed is afgelopen. Om ïalf zeven waren een tweetal duikers onder de wateroppervlakte aan het werk. Op een gegeven ogenblik werden bei den door de stroom gepakt en ze geraakten daardoor in moeilijkhe den. Om zich te bevrijden hebben zij toen de luchtslang en de tele foonkabel doorgesneden en zij heb ben zich daarna met spoed aan de andere kabel naar de oppervlakte getrokken Eén hunner was door zuurstofgebrek even buiten bewust zijn geraakt, maar hij kwam spoedig weer bij, toen hij eenmaal door de bemanning van de M.O.D. 1 was opgepikt. GESLAAGD. Onlangs 6laagden voor heft diploma machineschrijvan bij het instituut „Mercurius" alhier mej. H. W. M Weyn, mejuffrouw M. Kuyper en de heren C. J. G. Hoogenbosch, A. A. Klik en P. Goea. Enige dagen geleden heeft een Helderse opkoper een partijtje lood gekocht van een 15-jarigen jongen. Daar deze jongen niet op strikt eer- li.ike wijze aan dit metaal gekomen was, en de politie daarvan de lucht kreeg, werd bij den opkoper een onderzoek ingesteld. Het bleek toen, dat deze de trans actie niet had genoteerd in zijn register, en hij werd deswege dan ook geverbaliseerd, terwijl hij bo vendien een proces-verbaal kreeg, omdat hij goederen had opgekocht van een persoon beneden de leeftijd van 18 jaar. ONDERWIJZERSBENOEMING ANNA-PAULOWNA. Op de agenda van de heden te houden openbare vergadering van de raad der gemeente Anna Paulow- na is vermeld de benoeming van 1 onderwijzeres aan de openbare la gere school II en van 2 onderwijzers aan de openbare lagere school III. Op de voordracht zijn resp. geplaatst mej. G. M. Veth en de heren J. Bonte en R. Kalf, allen te Den Helder. De Noordzeevisser F. Hoekstra, die in Maart van dit jaar met zijn schip de UK 119, daadwerkelijk hulp ver leende aan het Noorse s.s. Betty, dat op een mijn was gelopen, en hierdoor twaalf van de opvarenden in veilige haven aan wal kon zetten, ontving als huldeblijk een schitterende verre kijker met inscriptie. Schipper Hoekstra was met dit go- schenk zeer in zijn schik, want een kijker komt aan boord altijd goed van pas. Op de Schagermarkt van Donderdag werden aangevoerd en verhandeld: 15 Paarden f 500—f 1600; 12 Geldekoeien (mag.) 1 250—f 350 8 Kalfkoeien f 400 1 650 3 Pinken f 130—f 200 92 Schapen (mager) f 50—f 75 279 Lammeren f 18— f 27; 9 Bokken en Geiten f 25f 50; 121 Biggen f 20f 40; 27 Konijnen en 124 Kippen vastgestelde prijzen. Voor centrale: 1 Stier; 33 Vette Gelde koeien; 10 Pinken; 114 Nuchtere kalve ren; 26 Vette Schapen en 41 Vette Var kens. Alle bioscopen in Nederland zullen Vrijdag 21 Juli a.s. een kort filmpje over het Prins Bernhard-fonds verto nen, waarin Z. K. H. Prins Bernhard zal spreken over de Anjerdag. Het is de eerste maal, dat opnamen van den Prins in zijn werkkamer worden gepubliceerd. De duur van het filmpje is ongeveer 2 minuten. Door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) (Vervolg van pag. 1) Op de startbaan, juist voor de konink lijke auto stonden naast elkaar opge steld de 30 mannen, die aanstonds van H.M. de koningin de decoraties zouden ontvangen Het waren: gen. H. G. Win kelman, grootkruis in de orde van den Nederlandsen Leeuw, Z.K.H. prins Bern hard der Nederlanden, het commandeursl kruis der militaire Willemsorde wegens de uitnemende en bezielende leiding bij de bevrijding van het vaderland als be velhebber der Nederlandse strijdkrach ten en tevens als erkenning van de uit stekende daden van moed, beleid en trouw, door genoemde troepen in dit tijd perk, bij herhaling bedreven"), vervol gens tot ridder in de militaire Willems orde: kol. W. F. Hennink, lt. kol. t Beets, maj. G. J. W. Gelderman, le lt h! J Mulder, le lt. J. van der Houwen^ serg. maj. A. van Vlierden, serg J. F. c. Tooien, wachtm. A. M Schouten, dpi. sold. C. J. H. Sleegers. De bronzen leeuw werd uitgereikt aan: lt. kol. H. D. Scher- penhuyzen, lt. kol. S Mante, maj. N. w. Sluyter, maj B. van der Stok, ritmeester J L. Hollert, le lt. A. J. Eenkhoorn, le lt R. B. Lewis, 2e lt. Th J. Prins, 2e lt. S J. Postma, serg. C. van der Wetering, serg. J Wiardi, serg. J. van Rossum, serg. Ch J. P. Bakx, serg. L. Holtz, korp, L. Breevoort, korp. J. H Mertens, korp, G. Hekhuizen, huzaar le klasse H. A. Baren- dreft en aan luit. ter zee der 2e klasse W. P S. A Ditmar. Alvorens tot de decoratie over te gaan hield H.M een toespraak die door vele luidsprekers door de talloos velen tot op de verste punten op de heide kon wor den gevolgd: De decoratie. Nadat H.M. de eedsformule voor de nieuwe M. W. O. ridders had voorgelezen en deze achtereenvol gens de eed c.q. de belofte hadden afgelegd, begaf de Koningin zich naar elk van hen om hen met de versierselen te omhangen of het ordeteken op te spelden. Eerst ge neraal Winkelman, daarna Prins Bernhard en de overigen. De lippen van de helden trilden en vele van de familieleden, ook menig toeschouwer, konden slechts met moeite hnn ontroering bedwin gen toen H.M. met een ferme schouderslag deze helden tot ridders sloeg. Toen deze symbolische handeling haar prinselijken schoonzoon betrof, was er ook in het gelaat van onze fiere Vorstin iets dat haar innerlijke ontroering ver ried. De kleine prinsesjes keken zeer geïnteresseerd toe. Alle aanwezige leden van het kapittel der M. W. O., begroetten vervolgens op de gebruikelijke wijze met schouder- klap en handdruk, de nieuwe leden. Aanstonds hierna begon het grote troepen-defilé, waaraan meer dan 7.000 man van alle onderdelen van onze Ne derlandse weermacht, deelnamen Vijf muziekkorpsen luisterden de parade op, o.a de Kon. Militaire Kapel en de Ma- rinierskapel. 11. Nou, het werd haast vechten, na tuurlijk. Maar opeens viel ons oog op de suikerpot en we kropen er allemaal ln „Akkebóh, ik klééf!" piepte Bibber- snoet plotseling. Meteen sprong ze op de tafel, Ze zag er bespottelijk uit en zat van top tot teen onder de suiker, die aan haar natte lijf was blijven kleven. 12. Bom, bom! Daar klonken opeens stappen ln de gang en er piepte een deur. „Een mens! Een mens!" schreeuwden we terwijl we dodelijk verschrikt uit elkaar stoven. Ik vluchtte met Gerritje Knab- belbaard gauw ln de theepot, die geluk kig leeg was. Stel Je voor, dat er thee ln geweest wasl VOOR ZATERDAG 22 JUNI 1946. HILVERSUM II. KRO: 9.— Vrouwen spiegel. 9.05 Pluk de dag. 10.30 Voordracht. 11-De Zonnebloem. 12.Angelus. 12.15 Pianorecital. 12.30 Lunchconcert. 13.45 De Toneelkijker. 14.— De hand van de week. 14.15 Engelse les voor gevorderden. 15.Hand in hand door kinderland. 16.30 De schoonheid van ons Gregoriaans. 17.45 Sportpraatje. 18.— Jim Day. 18.45 Diner- muziek. 19.20 Verloren schoonheid in Europa. 19.35 Jonge kunstenaars stellen zich voor 20 05 Lichtbaken. 22.15 Avond gebed. 22.35 De Ricardo's. 22.45 Slagwoor den van onze tijd. 23.45 Bing en Frank zingen. HILVERSUM I. VARA: 8.20 Frans-Eng. operette-progr. 10.— VPRO-morgenwij- ding. 11.45 Familieber. uit Indië. 12.35 Jan Vogel. 13.Progr. voor de Ned. strijdkrachten. 14.— Sport. 14.45 Van boek tot boek. 16.Voordracht. 1615 Men vraagt en wij draaien. 17— Om en nabij de twintig. 17.30 Filmland. 18.30 Progr. voor cfe Ned. strijdkrachten. 19.— Mlller- sextet. 19.30 VPRO -bijbelvertelllng. 3°08 En nu.... oké. 21.15 Binnenlands week overzicht. 21.30 Dat gebeurde hier. 22.— The Ramblers. 22.30 Week-end serenade. Iruk: Dagblad v. Noord-Holland N.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2