i'bè'perctie Enige honderden oud-H.S.V.-ers bijeer Bisschoppelijk bezoek aan den Helder Stadsnieuws Geslaagde Handelsschoolreünie in Casino P.P.-] nieuws Sportweek Wat brengt de radio? Ook ai is U geen tid KOOPT BU DE Mgr Huiberts voor 't eerst na de oorlog in de stad DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Waar gaan we heen? Sportlaan enz., 24 t/m 29 Juni, terrein Militaire Sportweek. Wanneer we in het volle leven staan, en onze geest ruimschoots voldoende in beslag genomen wordt door het gebeu ren van alle dag, dan denken we niet zo vaak meer terug aan de tijd toen we nog jong waren, en aan de belangrijke jaren van ons leven, die we hebben doorgebracht binnen de schoolmuren. De herinnering daaraan vervaagt, voor al, wanneer tussen onze schooltijd en het huidige ogenblik een afschuwelijke wereldbrand heeft gewoed, een brand waarvan smeulende resten nog steeds getuigen en waarvan een opnieuw uit slaan verre van onmogelijk is We denken dan niet dikwijls terug aan die jongens en meisjes met wie we samen gestudeerd hebben en die na het eindexamen elkander uit het oog verlo ren hebben. Maar wanneer we, na lange scheiding, weer eens een schoolmakker ontmoeten, dan stort zich een lawine van herinneringen over ons heen. Zo'n ontmoeting kan ons zeldzaam goed doen. „Weerzien der meesters". Het kon dan ook welhaast niet an ders, of de Zaterdag gehouden Han delsschool-reünie moest een groot succes worden. Eerst. Zaterdagmid dag de drukbezochte recèptie in Casino's bovenzaal, waar men louter glundere gezichten zag. Dames en heren in de kracht van hun leven, die scholieren waren toen de han delsschool hier in 1919 werd opge richt, en ook vele jongeren. En dan enige oud-leraren en oud-leraressen, zoals mej. Cornelisse (thans mevr. Zijl-Cornelisse) en de heren Kleef- stra en Kloos. En natuurlijk ook het voltall'ge corps actieve leraren, met aan het hoofd de huidige rector, de heer P. Berkhouwer, die het middel- -punt vormde van vele geanimeerde gesprekken. Een strijkensemble van „The Masterkeys" o.l.v. Louis van Loo zorgde voor gezellige muziek, terwijl de tafeltjes door kleurige latyrus en rozen werden opgevrolijkt. Des avonds werd in de grote zaal een intieme soirée-dansante gehouden, met muzikale medewerking van Henny v. d. Water's „Rhythm Makers". De voorzit ter van het Reünie-comité, de heer An- thony van Kampen, begroette de aan wezigen, en hij richtte tot enige hunner een persoonlijk woord. Hij herdacht en kele gestorven oud-leerlingen, t. w. Henk Mazairac, Koos Schreuder en Jan Glaser, en in het bijzonder den onlangs overleden leraar, den heer dr. C. van Rossem. „Reünisten, vergeet niet de stad, waarin ge het beste deel van nw leven doorbracht, en hondt nimimer op, de naam van Den Helder uit te dragen, juist nu, nu zij sympathie, begrip en hulp zo bitter hard nodig heeft." Mevr. Li Prins-Melissen zong daarop, terwijl zij zichzelf aan de vleugel be geleidde, een paar aardige Hollandse liedjes. Door haar vlotte en beschaafde voordracht en haar uitstekende stem Wist zij aller waardering te verwerven. Vele herinneringen Daarna was het de heer Berkhouwer, die de reünisten op zeer sympathieke wijze toesprak. Door zijn originele aan hef schiep hij direct de juiste sfeer,- en het speet alle aanwezigen merkbaar, toen hij zijn gezellige speech vol her inneringen ging beëindigen. Ter afwisseling werd nu een dansje gemaakt, waarna de oudste reünist, drs. Jacob Coltof, het woord voerde, met een aantal anecdotes „van de andere kant van de katheder". Hij bracht dank aan de organisatoren voor hun prijzens waardig initiatief, en sprak de hoop uit, dat in de toekomst dergelijke bijeen komsten met grotere frequentie zouden plaats vinden. Hij zag dan gaarne, dat ook de leerlingen van het Lyceum, dus de scholieren van na 1937, daarbij aan wezig zouden zijn. Een bont allerlei. De rest van de avond werd in een uiterst genoeglijke stemming doorge bracht. De heer Carl Govers zong lied jes uit de oude doos, de heer i Jan Dij ker gaf een nummertje Frans cabaret, mej. Hannie Brizée speelde een Russi sche en een Franse piano-medley, en mej. Netty Polak bracht een selectie „old-favorites". De heer Wim Manshan den fungeerde op de van hem bekende 'aardige wijze voor vleugel-secondant. De heer Van Kampen spnak een slot woord, waarin hij den heer Herman Nijpels dankte voor zijn aandeel in de organisatie van deze dag, en waarin hij mededeelde, dat het batig saldo van de ze reünie zou worden afgedragen aan de Stichting 1940-1945. Het bleek wel, dat de meeste aan wezigen het op prijs zouden stellen, wanneer de volgende reünie over 2, jaar zou worden gehouden. Wij ho pen, dat deze dan evenzeer mag sla gen, en dat Den Helder dan de oud- HSV-ers welkom zal heten zonder de trieste puinhopen, maar in een gewaad, dat een springlevende stad als de onze beter pastl WEDSTRIJDEN VAN DE TURNKRING NHK GEHOUDEN TE A.-PAULOWNA. Heeden bereikten ons de officiële uit slagen van de turnwedstrijden waaraan ook onze plaatselijke Gymnastiekver eniging P. P. heeft deelgenomen. Gezien de aoeilijke omstandigheden waarmede P. P. te kampen heeft ge had (o.a. de oorlog) mocht zij deson danks goede resultaten boeken, dank zij haar energieken leider den heer A. La ge rwey. De wedstrijden werden gehouden on der gunstige weersomstandigheden, al leen de organisatie liet nog wel wat te wensen over. Wanneer de leden echter goed de les sen blijven volgen, dan verwachten wij het volgende jaar nog gunstiger re sultaten. De uitslagen zijn als volgt: Dams: J. Tichelaar 3e graad 3e prijs 20 punten; W. Woud 3e graad 3e prijs 20V2 punt; J. Zuüring 3e graad 3e prijs 20 punten; L. Looyinga 2e graad 2e pr. 21Vï punt; B. Grommel 3e graad 3e pr. 20 punten; L. Lafeber 3e graad 2e prijs 21'/s punt; A. Valkhof 3e graad 2e prijs -2lVz punt; T. Smits 2e graad le prijs 23l/i punt; A. Zeedijk 2e graad 3e prijs 20 punten; A. Selbach 2e graad 3e prijs 20 punten. De programmaboekjes voor de grote militaire sportweek zijn gereed gekomen, en zij zijn tegen betaling van 25 cent verkrijgbaar aan het loket van Drukkerij de Boer.1 Ook vanavond, aan de toegang tot het wedstrijdterrein, zullen zij wor den verkocht. Wie zich nog een exemplaar wil aanschaffen, haaste zich, want de oplaag is beperkt, en de belangstelling zal zeer groot -zijn. Vooral vanavond, wanneer om 7 uur door burgemeester Ritmeester de sportweek zal worden geopend, en de marinierskapel acte de présence zal geven. Het weer biedt gelukkig goede vooruitzichten, dus het zal wel ei-vol worden aan de Sportlaan! Heren: P. de Jong 3e graad 3e prijs 33 punten; J. Veldman 2e graad 2e prijs 36Vj punt; N. Kil jan 2e graad 3e prijs 33 punten; K. Planken le graad le prijs 40 punten; H. Stuijvenberg le graad le prijs 38V2 punt. Verenigingsprijs: Ringzwaaien dames 2e prijs; Heren 3e prijs. De heer K. Planken was al reeds keurturner, terwijl nu ook de heer Stuijvenberg tot deze groep behoort. Voorwaar een keurige prestatie! HAVENBERICHTEN. Uit de Duitse haveij Embden is als bij legger in de Nieuwedieper haven aange komen het Nederlandse motorschip „Can- fed", dat onderweg is naar Boness (Schot land). DINSDAG 25 JUNI 1946. HILVERSUM I. AVRO: 9.15 Morgenwij ding. 11.30 Werken van Johan Strauss. 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.30 Ons platteland. 13.15 Les gars de Paris. 14.00 Met naald en schaar. 15.00 Wat vinden vrouwen van de politiek. 16.00 Cocktails for two. 16.30 Kindertijd. 17.00 Dat kun jij ook. 18.30 Programma voor de Ned. Strijd krachten. 19.00 en nu naar bed. 19.05 De waarheid over Java XIII. 20.08 Bonte Dinsdagavondtrein. 21.30 Het proza van deze tijd. 21.50 Contact. 23.15 Avond melodie. HILVERSUM n. KRO: 9.00 Vrouwen spiegel. 9.15 Pluk de dag. 10.30 Moedertje Rusland vertelt. 11.25 Lichtbaken. 12.30 Lunchconcert. 13.45 Dido and Teneas. 15.00 Het dochtertje van Jairus. 15.30 Muziek bij de thee. 16.00 De Zonnebloem. 16.30 Muzi kale beschouwingen. 18.00 Dinermuziek. 18.50 's Avonds als ik slapen ga. 19.30 Voor de jongeren. 21.00 Filmkwartiertje. 21.40 Wat doe ik met mijn vacantie. 22.15 Avondgebed. 21.15 Op bezoek bij het Franso cabaret. BRÖ.0D;- KRUIDENIERSWAREN DIEFSTAL VAN AUTO WIELEN Bij de politie werd aangifte ge daan, dat van een vierwielige sle perswagen op luchtbanden de com plete wielen waren afgesloopt en gestolen. VERKEERSBORD GESNEUVELD. Een onbekende automobilist heeft een verkeersbord aan de Binnen haven omvergereden. Zondag 30 Juni a.s. zal voor het Katholieke volksdeel van Den Hel der een grote dag zijn, want dan komt Z.Hoogw.Exc. Mgr. Joannes Petrus Huibers, Bisschop van Haar lem, in de stad. Hij zal hier drie dagen in de Dekenale Pastorie op de Kerkgracht verblijven, om van daar uit in verschillende parochies in de omtrek het Sacrament van het Vormsél toe te dienen. Dit Sacra ment is ingesteld, om de gelovigen de moed en de kracht te geven, om ook in moeilijke omstandigheden hun geloof trouw te beleven. Het herinnert aan het grote Pink stergebeuren, waarvan de Handelin gen der Apostelen verhalen. In de bange jaren, die achter ons liggen, hebben de Bisschoppen Door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) 15. Ringtingting! Daar werd gebeld! Er klonken voetstappen en gepraat! Da delijk doken Bibbersnoetje en haar vriendjes weg tussen de koek, terwijl ik met één oog voorzichtig onder 't deksel van de theepot door gluurde. Het waren meneer Dikkerdak, mevrouw Dikkerdak, en de jongeheer Dikkerdak, die op visite kwamen 16. Toen de visite netjes gezeten was, kwam mevrouw regelrecht met het thee- husje op ons toe, om de theepot te ruilen. „Gerritje, hou je klaar!" fluis terde ik. Mevrouw zette het theebusje neer en lichtte het deksel van de pot O, Jongens, je had ze moeten zien schrikken, toen wij opeens wip! wip! met een geweldige sprong langs haar heen wipten! een bijzondere rol gespeeld. Hnn moedige houding tegenover den bezetter, de vastberaden en waardige wijze, waarop zij tel kens weer voor ons volk en tegenover den vijand hun licht lieten schijnen over de door God gestelde normen van recht en plicht, heeft de harten van alle vaderlanders g«ed gedaan en honderdduizenden behoed voor wegzinken in verlammende ontmoediging. Geen wonder, dat Katholiek Den Helder zijn Bis schop wil huldigen, nu bij voor 't eerst na de oorlog deze stad berzoekt. Nog een bijzondere reden daarvoor is gelegen in het feit, dat Mgr. nog onlangs zijn belangstelling voor Den Helder toonde, door hier de zetel van het Dekenaat te vestigen. Een waardige huldiging; De vereniging „Katholiek Den Helder" bereidt daarom een waar dige huldiging voor. De Bisschop arriveert hieT per auto Zondagavond tegen 7 uur en zal vrijwel onmid dellijk daarna in de Parochiekerk St. Petrus en Paulus aan de Kerk gracht het H. Vormsel toedienen. Na afloop hiervan, om half negen, zullen de katholieke organisaties zich met vaandels en vlaggen op stellen iri de Javastraat, bij de St. Lidwinastichting. Voorafgegaan door de muziekkapel „Winnubst" trekt de stoet langs Polderweg en Ko ningsplein naar het Kerkplein. Dit plein, en ook de Kerkgracht ter plaatse, zal door de politie vrij gehouden worden, en hier stelt de stoet zich op voor de huldiging- Door middel van muziek, woord en zang zal men den Bisschop eer be tuigen. Naar alle waarschijnlijkheid zal ook Mgr. de aanwezigen toespre ken. Om zijn woorden niet in de ruimte verloren te doen gaan, zal door den heer L. Wols een geluids-- installatie worden aangebracht. Moge goed weer de uitvoering vail dit pi'an begunstigen!

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2