Treinverbinding Alkmaar-den Helder met één dienst verbeterd Stadsnieuws Zitting van den tuchtrechter AIcmariaHRC Engelse deelnemers aan de Sportweek Schaaknieuws Hoe bereid ik vis? Een N.R.V.-trip naar Texel Goede successen van H.A.V. te Oudkarspel DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Op het baanvak AlkmaarDen Helder gaat ingaande 1 Juli een nieuwe trein lopen, behalve op Zaterdag en Zon- en Feestdagen. Vertrek Vertr. Alkmaar 18.46 Dén Helder 20.32 H.H.Waard 18.58 Anna-Paulowna 20.49 Schagen 19.17 Oudesluis stopt Anna-Paulowna 19.31 Schagen 21.06 Noord-Scharwoude 21.20 H.H.Waard 21.30 Alkmaar Het gemis van een trein op dit uur heeft zich elke dag weer doen voelen. We juichen deze verbetering van harte toe. Alleen drukken wij er onze spijt over uit, dat deze trein weer niet rijdt op Zaterdag en Zon- en Feestdagen. Juist op die dagen is er dubbel behoefte aan. Maar geduld is ook een schone zaak.... In een Maandag gehouden zitting heeft de tuchtrechter voor de prij zen, mr. Peereboom, verscheidene prijsopdrijvers gestraft. De huiseigenaar T. C. G., die ge durende enige maanden een te hoge huurprijs had berekend, kreeg 125 boete. De heer J. B., die eveneens te veel huur had onOvangen, kreeg f 40 boete. De melkslijter J. R,„ die kaas had verkocht tegen de prijs van 2 per kg, terwijl die juist verlaagd was tot 1,75, kwam er gezien de verzachtende omstandigheden met een waarschuwing af. De boekhandelaar W. J. v. L., die de in zijn étalage uitgestalde boeken niet volgens de wet had geprijsd, hoorde 20 tegen zich eisen. ,,Ik had er wel zo'n beetje op gerekend, dat dat het tarief was", aldus zijn commentaar De groentenhandelaar K. de L. te Den Helder, die een partijtje „zwar te" sinaasappelen had gekocht en verkocht (natuurlijk met een klein winstje) verantwoordde zich, door te zeggen, dat de zuidvruchten be stemd waren voor ziekt, vrouwen en kinderen. De klanten hadden hem er als 't ware om gesmeekt. Echter mogen zelfs de klanten een winke lier niet verleiden tot het plegen van overtredingen, en derhalve werd De L. veroordeeld tot een geldboete van 50 met verbeurd- .verklaring van de in beslag geno men 17 kg sinaasappelen. Mevr. T.B., die in haar kruide nierswinkel een hoeveelheid ban- -retbakkersbloem 2 cent te hoog ge. prijsd had, kreeg een boete van 20. De heer G. L., eigenaar van een herenmodezaak, had enige malen dameskousen zwart verkocht tegen de prijs van 20 per paar Zijn in koopsprijs was geweest f 17,50. Daarbij kwam, dat de klanten langs de normale weg bij hem geen kou sen schenen te kunnen kopen. Eén paar van de bewuste kousen was in beslag genomen, en dat werd ter zitting verbeurd verklaard. Boven dien kreeg L. een boete van 40. Een paar zwart-handelaars in jenever, resp. koper en verkoper, werden veroordeeld tot f 100 en 75, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen jen «ver. Enige andere zaken werden aan gehouden. DE ADELBORSTEN-INSTALL ATIE, Ons verslag over de plechtige in stallatie der adelborsten, dat wij in ons nummer van gisteren opnamen, vereist nog een kleine aanvulling. Het is namelijk zo, dat de geïnstal leerde adelborsten der mariniers wel afkomstig zijn van de school voor reserve-officieren der mari niers te Woestduinen, maar dat zij in opleiding zijn voor beroeps-offi cier. Medio October zullen zij naar Den Helder komen, om na hun practi- sche opleiding te Woestduinen ge durende zes maanden de lessen te volgen aan het Koninklijk Instituut alhier. Bij voldoende deelname gaat er Zon dagavond weer een extra trein, nu naar Alkmaar voor de wedstrijd AIc mariaHRC. De wedstrijd wordt Zondagavond gespeeld, aanvang 7 uur en de trein zal dus om ongeveer 5.15 uur ver trekken. Deelnemers kunnen zich opgeven bij sigarenmagazijn K 18, Keizerstraat vóór Donderdagavond. Het is de laat ste kans van HRC. dus verwachten wij nog wel voldoende toeloop, om de extra trein door te laten gaan. GESLAAGD. Voor het Mulo-diploma B slaagde de heer J. C. v. d. Kraats Jr., die zijn opleiding ontving aan de R.K. Mulo alhier. Wij spraken tijdens de openings wedstrijden van de Sportweek Óen commandant van de „Barova", cap tain Mackay, die zijn grote tevre denheid uitte over de organisatie van het geheel. Hij vertelde, dat voor het onderdeel Zwemmen ook een lid van zijn bemanning had in geschreven, voor de Athletiek (100 m. hardlopen) twee mannen van de „Barova", terwijl ook een groep zal deelnemen aan de schietwedstrij den. Wat betreft het programmaboekje kunnen wij mededelen, dat helaas is verzuimd daarin melding te ma ken van het feit, dat ook het bestuur van de v.v. „Watervogels", onder voorzitterschap van den heer C. van Doorn, zijn volledige medewerking aan de Sportweek verleent, en ook zitting heeft in de sub-commissie voetballen. BENOEMING. Met ingang van nader vast te stel len datum is tot chef van het pomp station der gem. waterleiding te Huisduinen benoemd, in de vaca, ture J. J. Snel, de heer A. de Bruyn te Tul en 't Waal (Utr.) DE CANDIDATENLÏJST VAN DE PARTIJ VAN DE VRIJHEID. Wij vernemen, dat de heer G. B. van deT Vinden, Kemphaanstraat, zich heeft teruggetrokken van zijn candidatuur voor de gemeenteraad, uitkomende voor de Partij van de Vrijheid, zodat de lijst dezer partij bij de komende verkiezingen er als volgt uitziet: 1. S. Prins; 2. D. de Graaf; 3. ver vallen; 4. H. de Wit; 5. J. Verfaille; 6, H. Riemers. LIJST F Van het Informatiebureau van het Ned. Rode Kruis, Benoordenhoutse weg 7, 's-Gravenhage, ontvingen wij de lijst F 16, met de namen van personen, die zich buiten de geal lieerde gebieden op Java bevinden. Dow G. TH. ROTMAN. 19. Maar mevrouw had ons gauw ln de gaten. Wacht, ze zóü ons wel eens even tjesZe liep de gang in en greep haar man's parapluie, die in de parapluie. bak stondToen kwam ze met grote stappen terug en lichtte de parapluie hoog boven het hoofd op. om ons er mee te vermorzelen Maandag 24 Juni jl. speelde de schaakmeester van Scheltinga simul taan bij de vereniging ,,Morphy". Te ongeveer 8 uur werd begonnen, terwijl om 1 uur de laatste partij werd be- ëindgd. Het resultaat was, dat de heer van Scheltinga 24 partijen won, 3 par tijen verloor en 4 remise maakte. Verloren werd van de héren H. Dolstra, L. van der Kuijl en K. J. Veenstra. Remise maakten de heren C. J. Bosch, D. van Es, K. Geus en H. Herderschee (Schaakmat), Na afloop verklaarde den heer van Scheltinga, dat hij niet had verwacht zoveel tegenstand te zullen ontmoeten. Het spelpeil in Den Helder was hem verbazend meegevallen. Intussen blijft het een prachtig re sultaat voor dezen simultaan speler, en „Morphy" kan wederom op een zeer geslaagde avond terug zien. Vele huisvrouwen ondervinden moeilijkheden bij de visbereiding. „Hoe kan ik ze het beste schoonma ken, hoe bakken en hoe stoven?" Zelfs in een stad aL Den Helder worden deze vragen nogal eens ge steld. Een antwoord daarop wil de Afd. Vis van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad gaven, en daarom organiseert zij in tal van gemeenten vis-demonstraties. Dat zijn dus niet demonstraties in de kunst van het vissen, maar in het vis-bereiden. Ook in Den Helder zal een derge lijke demonstratie worden gegeven, en wel op Maandag 1 Juli om 3 en S uur nam. en op Dinsdag 2 Juli om 8 uur nam., in de Vakschool voor Meisjes. De demonstranten zullen laten zien, hoe de vis behoort te worden schoongemaakt en gefileerd, en hoe ze tenslotte het smakelijkst kan worden klaargemaakt. Men dient een schoteltje en een lepeltje mee te nemen, dus er zal wel iets te proeven zijn. Toegangs kaartjes ad 25 cent kunnen op de demonstratiedag aan de school wor- den afgehaald. (Nadruk verboden.) 20. Maar, o jongens, dat had je moe ten zien! We hebben ons slap gelachen! De twee muizen, die naar de gang ge vlucht waren, zaten toevallig juist in die zelfde parapluie en kwamen er nu wipt wip! achter elkaar uitspringen, tot grote ontzetting van mevrouw! Ze gooide de parapluie zo ver als ze 'm zien kon! Menige Jutter of „eankomend"-Jutter beklaagt zich over de geringe mogelijk heden tot echt „buiten" zijn in de om geving van onze stad. Zij geven daar mede alleen maar blijk, die geringe mo gelijkheden niet te hebben uitiHwit en nog minder hebben getracht ze te ver groten. De afd. Den Helder van de Ned. Reis- vereniging evenwel wil haar leden be wijzen, dat men ten onrechte klaagt, en zij doet dat door het organiseren van excursies per touringcar in de omgeving. Zo vond Zondag j.1. de tweede trip naar de broedplaatsen op Texel plaats, onder leiding van den heer A. Witsen- burg en met deskundige voorlichting van mej. R. Jonker. De ruimte ont breekt ons om een uitgebreid verslag over deze tocht te geven. Het zij vol doende, te vertellen dat de rit steeds werd afgewisseld door wandelingen in de duinen en door de velden, op zoek naar nesten met stern- en kluten-eieren, jonge kieviten of leeuweriken. De NRV zal dit werk met kracht voortzetten, en naar wij vernemen staan nog vele excursies, o.a. naar Bergen en Schoorl, de Afsluitdijk en de Zuiderzee stadjes op het programma. Wij kunnen een ieder aanbevelen zich als lid en deelnemer voor deze trips te doen in schrijven! Met één grote ploeg dames en heren trok de HAV jongstleden Zondag naar Oudkarspel om daar aan Regionale ath. letiekwedstrijden, georganiseerd door DTS, mee te doen. Niet minder dian 16 prijzen namen zij naar Den Helder mee terug. Het weer was voor athletiek bij uitstek geschikt. In het nummer 100 m. dames D wer den de eerste 3 plaatsen door HAV-da- mes bezet in de volgorde mej. H. Duin, mej. H. van Straten en E. v. d. Braak, met tijden van 14, 14,2 en 14.3 sec. Ook de eerste plaats 100 m. heren D was voor de HAV en wel voor Wim de Longte, tijd 12,4. Na goede training zal de tijd echter wel beter worden. Cees Pieterse werd 3e in het nummer 100 m. C (12,1). Een goede prestatie werd ook geleverd door de dames A. Krijnen en R. Zomer. Deze dames sprongen name lijk beide 1,35 m. hoog, waarmee zij resp. de le en 3e prijs behaalden. Ook de he ren sleepten bij het hoogspringen 2 prij zen in de wacht. Mart van Essen werd 2e en Reyer Pieterse 3e met een sprong van 1,55 'na meting 1,53). Ook Ineke de Beurs behaalde natuurlijk weer een le prijs en nu weer eens met kogelstoten B. Zij behaalde een afstand van 8,83 m. Ook mej. M. Schuszler liet zich van een goede zijde zien en behaalde met een stoot van 7,92 m. de tweede prijs in het nummer kogelstoten Dames D. Henk Kramer werd eerste bij het discuswer pen C met een worp van 33,20 m, ter- wijl Cees Pieterse met hetzelfde num mer. maar dan in de D-klasse, de 2e prijs behaalde met een worp van 30,01 m. Een grote verrassing bleek Cor Kos ter. Zeer gemakkelijk liep hij zijn serie 1500 m. en werd geheel onbedreigd le. Het was jammer dat hij niet in de an dere serie meeliep, waarin betere krach ten uitkwamen. Dan was zijn tijd veel beter geweest. Hij moest nu met de 6e prijs genoegen nemen. Zijn tijd was 4,46. In dezelfde serie werd Rob de Boer 3e met een tijd van 4,47,2. Hij sprong gisteren 5,51 m. ver, wat voor een betrekkelijk ongetraind iemand op dat nmmer toch een aardige prestatie is. Mart van Essen werd 2e met vér- springen met een sprong van 6,08 m. De verwachting, dat het clubrecord zou worden verbeterd, is dus niet bewaar heid. Het huidige record is 6,09 m., zo dat het slechts 1 cm. scheelde. Tinie de Bont werd ook 2e bij het vérspringen meisjes met een sprong van 4,40 m. De Dames van de HAV behaalden tenslot te nog de tweede prijs relay. Tijd 1,03,5. Over 't geheel is weer getoond, dat de HAV op de goede weg is, en dat voor al haar Dames-ploeg een geducht woordje mee gaat spreken. Onder de foto op de voorpagi na' van ons no. van gisteren stond de naam „Blanckert". Dit moet van zelfsprekend zijn Hr. Ms. Banckert".

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2