Nederland en Indonesië elk een eigen grondwet Joden plegen aanslag op het Britse hoofd kwartier te Jerusalem De Tour de France begonnen! NOG EENS.... NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Een grootse dag voor de Oud-Katholieke gemeente Indrukwekkende zitting te Malino Een belangrijke siap naar de oplossing De Gedeputeerde Staten van N.-Holland Sjahrir naar Soekarno De „Karei Doorman" vertrekt 8 Augustus Fruit gaat op de bon Fokker blijft in Amsterdam Zestig officiële personen gedood Palestina in opschudding Op bescheiden schaal De eerste dag van de Vierdaagse 5.3millioen vaten aardolie perdag De begunstiging der Duitse havens Stadsnieuws Demonstratie van eenheid der gelovigen Weerbericht. Burgerlijke Stand Concert Helders Fanfarecorps Examens Chr. Muloschool Ds. Harkema spreekt Duivensport WOENSDAG 24 JTTLI 1946. 70e Jaargang No. 9796, HELDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N.V. Citg. Mij. Hoil. Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.- Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. Malino, (ANP-Aneta). Op de meest indrukwekkende zitting van de confe rentie te Malino is met algemene stemmen een resolutie aangenomen inzake de samenwerking van Indonesië met Nederland binnen het rijksverband gedurende de overgangstijd. Het meest ontroerende ogenblik was, toen de vergadering, na de aanvaarding van een zestal resoluties en na de toespraak van Dr. Van Mook, waarin deze de conferentie met de bereikte overeenstemming geluk wenste en zeide, dat hij het een voorrecht achtte de conferentie in deze. sfeer te hebben mogen presideren, hartelijk applaudisseerde. De Malino-conferentie heeft Dinsdag de volgende zes resoluties aangenomen: 1. De conferentie is er van overtuigd, dat aan nauwkeurig omschreven voort duren van de samenwerking binnen het kader van het koninkrijk noodzakelijk is, teneinde de Ver. Staten van Indonesië in staat te stellen op constitutioneel, econo misch. sociaal en cultureel terrein voor een zodanige organisatie te zorgen en over die vitale apparaten te beschikken als voor het scheppen van de mogelijk heid voor het land om een onafhanke lijke beslissing, in volledige vrijheid, ten aanzien van het laten voortduren van de betrekkingen tussen Nederland en Indo nesië, te nemen, wordt vereist. 2. Terwijl een deel van de conferentie do duur van de overgangsperiode op 5 jaar heeft gesteld en een ander deel het mogelijk achtte dat deze limiet tot een maximum van tien jaren verlengd zou moeten worden, waren andere afgevaar digden van oordeel, dat de duur van de overgangsperiode door de rijksconferentie bepaald dient te worden. 3. De conferentie brengt de wens tot uitdrukking dat de onderlinge be trekkingen tussen Nederland en de Ver, Staten van Indonesië op de RUksconferentle, welke binnenkort bijeengeroepen zal worden, in een statuut zal worden neergelegd, en dat dit statuut dan gedurende de over gangsperiode van kracht zal zijn, en er zal in moeten worden vastgelegd, dat Nederland en Indonesië elk een eigen grondwet zullen hebben. 4. De conferentie geeft als haar mening te kennen, dat ook aan het einde van de overgangsperiode (noot: deze wordt door de leden der conferentie, voorbereidings periode genoemd), een permanente en vrijwillige samenwerking tussen Neder land en Indonesië wenselijk is. 5. Een aantal afgevaardigden drukt als zijn vaste overtuiging uit, dat aan het HAARLEM. - Het is nog steeds niet mogelijk de namen der leden van de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bekend te maken. De moeilijkheden aan de verkiezing verbonden zijn nog niet tot een oplossing gekomen. Mr. dr. P. J. Witteman en L. J. P. N. A. Bouwman (KVP) die in de vergadering van 12 Juli j.1. gekozen werden tot lid der Ged. Staten hebben na beraad deze benoeming niet geaccepteerd. Derhalve zal op 30 Juli a.s. opnieuw een zitting gehouden worden waarin verkiezingen zullen plaats vinden. einde van de periode van voorbereiding, Indonesië als een volledig en gelijk waardig deelgenoot tezamen met Neder land in het kader van het Koninkrijk zal blijven, terwijl een aantal andere afge vaardigden de voortzetting van de sa menwerking het best gewaarborgd zien door een Bilateriaal Verdrag. 6. Een aantal conferentie-leden wenst met nadruk te stipuleren, dat hun bereid heid om binnen het kader van de Verenig de Staten van Indonesië te blijven, wat hun betreft, geheel afhangt van de hand having van het rijks verband. Sjahrir zal Donderdag a.s. in gezel schap van een aantal republikeinse ambtenaren, die functies zullen gaan be kleden bij de departementen in Djokja- karta, aan boord van een Brits koop vaardijschip van Batavia naar Cheri- bon vertrekken. Vandaar zal hij de reis voortzetten naar Djokjakarta, waar hij een bijeenkomst zal hebben met Soe karno teneinde de kabinets-formatie te bespreken. 's-GRAVENHAGE. - Hr. Ms. vliegdek- schip „Karei Doorman" zal 8 Augustus uit Nederland vertrekken en 10 Augustus te Portsmouth aankomen, teneinde daar voorraden in te nemen. Tegen eind Augustus zal het schip naar Clyde varen, waar het vliegtuigen aan boord zal nemen. Het vertrek naar Nederl.-Indië is be paald op 1 Sept. 1946. ARBEID IN BROODBAKKERIJEN OP MARIA HEMELVAART. 's-GRAVENHAGE. - In de Staatscou rant is opgenomen een beschikking ten aanzien van broodbakkerijen in alle ge meenten de6 rijks, waarin ter viering van de r.k. feestdag van Maria Hemel vaart op Donderdag 15 Augustus 1946 geen broodbakkersarbeid wordt verricht. De distributie van fruit zal zo spoedig mogelijk worden ingevoerd. Een datum is nog niet bekend. Eerst zal een bon worden aangewezen die te voren moet worden ingeleverd waarop toewijzing zal geschieden. De hoe veelheden die per persoon beschikbaar zullen komen zijn afhankelijk van de oogst. De prijzen zullen bij 1945 vergele ken een verhoging ondergaan. In een Maandag gehouden vergadering heeft het Amsterdamse gemeenteraadslid dr. M. den Hartogh, die in de raad de kampioen is geweest voor het behoud van de Fokkerfabrieken te Amsterdam, volgens „Het Parool" medegedeeld, dat de fabrieken in de hoofdstad zullen blij ven. Het gemeentebestuur heeft immers aan de directie van Fokker een terrein aangeboden aan de Noordzijde van de stad bij de Fordhaven. Dit betekent een bouw- object van f 10 millioen en het behoud van minstens 1500 arbeiders in Amster dam. Eerste buitenlandse opdracht. De Finse luchtvaartmaatschappij Aero O/Y te Helsinki heeft aan de Fokker fabriek de verbouwing van een 5-tal Dakota-vliegtuigen tot passagiersvliegtui gen opgedragen. Dit is de eerste buiten landse opdracht die door de Fokker fabriek na de bevrijding werd geboekt. Finland behoorde voor de oorlog tot de geregelde afnemers van de Fokker fabriek. Jeruzalem (Reuter). - Joodse terroristen hebben een bomaanslag gepleegd op het gedeelte van het hotel „Koning Davld" te Jeruzalem, waarin het Britse militaire hoofdkwartier is ondergebracht alsmede het secretariaat van de Pa lestijnse regering. Vele Britse militairen en burgers werden gewond. Uitgaansverbod. De laatste berichten uit Jeruzalem melden, dat de dood van meer dan 60 Britse, Arabische en Joodse officiële per sonen Palestina zo in opschudding heeft gebracht als geen enkele vorige geweld daad Italië leidt. Dinsdagmorgen is de tour de France, welke dit jaar op beschei dener schaal is opgezet dan voor de oorlog het geval was, aangevangen met de eerste étappe Van Monaco naar Digne, een traject van onge- Wandelen Nijmegen. De eerste dag van de Vierdaagse was een groot succes en herinnerde aan de grootse wandel feesten van vóór 1940. Het aantal deelnemers had een record gesla gen. Nog nooit was men over de 4000 deelnemers geweest en Dins dagmorgen vertrokken er 4011. In totaal hadden er 4369 deelnemers ingeschreven en er waren 223 niet verschenen en vanmorgen bleven er 134 aan de start weg. Zodat er in totaal vertrokken 4011 deelne mers. Hieronder waren 80 groepen, waaronder acht militaire corpsen, 31 groepen overheidspersoneel, en 45 verenigingen en 23 individuele- deelnemers verenigingen. Van Groesbeek ging het in ge zwinde pas op Berg en Dal aan. Er werd in tamelijk snel tempo gelo pen. Er waren zelfs deelnemers die de 40 km liepen en deze binnen vijf uur aflegden. Het aantal uitvallers viel mee. Toen om zes uur de mars gesloten werd, waren er 23 deelne mers nog niet aanwezig. De leiding van de mars, het driemans-hap van Wageningen-Bijlevelctndr. Avenai ïus leidde uitstekend. De geest was goed Vandaag gaat de grote tocht door Maas en Waal naar Wychen er. zo weer naar Nijmegen, en bele ven de deelnemers de traditionele Wychense dag. veer 185 km. door de bergen. Vijf en zeventig renners verschenen aan de start. De Italiaan Baito won deze eerste etappe in de tijd van 6 uur 1 min. 4 sec, terwijl de Fransman Vietto tweede werd in de tijd van 6 uur 2 min. 32 sec. Voor het win nen van de eindsprint werd Baito een voordeel van 1 minuut toege kend. In het algemeen klassement be haalde de Nederlander Janssens de 16e plaats (tijd: 6 uur 11 min. 31 sec.) Zijn vijf voorgangers behaal den dezelfde tijd. DE TE VOLGEN ROUTE. New-York, (ANP-Aneta). - Het toenemende verbruik van petroleum- producten en een soepeler prijs structuur doen volgens het „Jour nal of Commerce" een stijging der inkomsten van de voornaamste pe- troleummaatschappijen in de tweede helft van 1946 verwachten. Het ge middelde verbruik van alle petro- leumproducten bedraagt op het ogenblik volgens dit blad 5,3 mil lioen vaten per dag tegen 4,85 mil lioen een jaar geleden. Leiders van het Joods Bureau en van de Joodse Nationale Raad hebben een verklaring uitgegeven, waarin zij de aan slag op het Britse hoofdkwartier veroor delen en de Joodse gemeenschap in Pa lestina oproepen „op te komen tegen deze afschuwelijke gewelddaden." Zij spreken hun afschuw uit over deze „door een bende desperado's begane mis daad." Na de aanslag te Jeruzalem. Dinsdag zijn sommigen van de onge veer honderd slachtoffers van de aan slag op het hotel „Koning David" te Jeruzalem naar de resp. Protestantse, Katholieke, Joodse en Mohammedaanse begraafplaatsen vervoerd. 's Middags werden nog een Brits functionaris en een Arabisch politie agent levend onder de ruïnes van de verwoeste hotelvleugel gevonden. Nog een vijftigtal personen wordt vermist; men koestert weinig hoop hen nog le vend te zullen aantreffen. Het uiterst linkse Hebreeuwse dag blad „Mishmar" dringt er bij de Pales tijnse Joden op aan, een actie te onder nemen tot uitroeiing van de terroristen benden. Dinsdagmiddag waren alle Arabische winkels gesloten en het verkeer werd stopgezet als protest tegen de aanslag. Een woordvoeder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat een voorlopig rapport over de aanslag uit Londen naar Was hington is gestuurd. Naar ANP-Aneta te New-York verneemt, hebben de Nederlandse en Belgische regeringen, met krachtige steun der Franse regering, bij het Amerikaanse departement van bui tenlandse zaken geprotesteerd tegen het begunstigen van Duitse havens in plaats van Nederlandse en Belgi sche bij de verscheping van leverin gen voor de Amerikaanse bezet tingstroepen in Duitsland. De nota verzoekt in deze by de bezettende mogendheden te interve niëren. ANP-Aneta meent te weten, dat de kwestie op het ogenblik in be handeling is bij de Amerikaanse raad voor economische aangelegen heden in Duitsland, welke er wel willend tegenover staat. Deze week voor het laatst in de ko mende vier jaren wordt de kiezer(es) op geroepen om aan zijn of haar stemplicht te voldoen, ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Waar onze ge meente, in verband met haar bizondere positie, geen noodraad gekend heeft, zal op Vrijdag a.s. voor het eerst na zeven jaren, weer een volksvertegenwoordiging voor onze stad worden gekozen. We kunnen ons vergissen, doch we ge loven niet, dat de raadsverkiezing voor Den Helder bijzondere verrassingen zal brengen. Onder de candidaten zijn geen figuren, die buiten de kring van hun geestverwanten stemmen zullen behalen, zoals dat bij gemeenteraadsverkiezingen het geval kan zijn. Men kiest dan wel eens de populaire of bekende persoonlijkheden en niet de partij. Onze gemeentelijke kiesverenigingen zijn echter voor het me rendeel met de oudjes op de proppen gekomen. De samenstelling van onze nieuwe raad zal niet veel verschillen van de oude. We hebben onze teleurstelling daarover reeds te kennen gegeven, doch zullen haar hebben te aanvaarden als het democratisch recht van partij en kiezer. Met de verkiezing van de nieuwe raad komt aan het zelfstandig optreden van het college van Burgemeester en Wet houders, zoals we dat in onze gemeente na de bevrijding kennen, een einde. Het controlerend lichaam, de gemeenteraad, zal aan dit bestuur nu weer richting moe ten geven en het zijn critiek .niet onthou den wanneer het afwijkt van de gegeven richtlijnen. Dit alles is weer in overeen stemming met een democratisch gere geerde gemeente. Hoeveel waardering men ook mag hebben voor het beleid van een burgemeester of van een college van B en W., het zou weinig democratisch zijn als we een bestuursfiguur, zoals we die nu sinds de bevrijding van ons land in onze stad kennen, zouden behouden. Het volk heeft recht, door middel van zijn vertegenwoordigers, het beleid van het dagelijks bestuur van de gemeente al of niet te sanctionneren. Dat recht legt echter ook verplichtin gen op. De verplichting om voor alles het gemeentebelang in het oog te houden en dat alleen te dienen. Al te vaak heeft de partij een rol gespeeld bij het parlemen tair en gemeentelijk beleid. En menig maal werd achter de groene tafel ge sproken om ln het gevlei van den al- machtigen kiezer te komen, wiens slem men niet wilde verliezen. Wat ls de gemeenteraad dikwijls een schouwspel geweest van kleinzielig poli tiek gedoe. Eindeloos gepraat over on derwerpen van geen betekenis. Gemeen telijk geld vermorsen met breedvoerigs discussies over een zaak, die toch verlo ren was. De komende Jaren zijn voor Den Helder van grote betekenis. Onze stad zal moeten worden opgebouwd, ons stadsplan ingrijpend gewijzigd. Nieuwe ideeën bij de huizenbouw zullen in gang moeten vinden. Grote financiële offers zullen worden gevraagd. De komende jaren zullen beslissend zijn voor de eerstkomende generaties. Voor de uitvoering van de nieuwe plannen is een brede blik en is durf nodig. De nieuwe gemeenteraad wacht dus een verantwoordelijke taak. En die verant woordelijke taak, lezer(es) legt U op da schouders van hen, die U Vrijdag a.s. zult kiezen. Overweegt dus wat U doet, kiest principiëel, maar verzuimt ln geen geval uw stem uit te brengen, want uw stem is van betekenis B. Inzegening Oud-Katholiehe Kerk Het is voor de Oud-Katholieke gemeente in onze stad gisteren een histori sche dag geweest. Haar nieuwe kerkgebouw, gave van de Zwitserse kerken, werd ingezegend. Vóór het gebouw woei naast de vaderlandse driekleur, de Zwitserse vlag, als een uiting van dankbaarheid aan de royale gevers. Wat wellicht het meest in deze dienst trof was de openbaring van de eenheid der gelovigen. Hier waren vertegenwoordigers van verschillende kerken en kringen bijeen, die allen hun vreugde uitspraken over de inzegening van dit sobere, docht niettemin vriendelijke kerkgebouw. De inzegening werd verricht door Mgr. J. v. d. Oord, bisschop van Haarlem, terwijl de dienst werd verricht door pastoor I-, J. Verheij. geassisteerd door deken C F. Nieuwenhuijzen als diaken en de vroegere pastoor van Den Helder, Th. Moleman, als sub-diaken, terwijl tijdens de dienst de bisschop ter zijde zat. Voorts was aanwezig de aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Dr. A. Rinkel, het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, de predikanten Ds. Borg- hardt, Ds. Haming, Ds. Tollenaar en de vlootpredikant Ds. L. Bodaan. De inzegening. In zijn inwijdingswoord wees Mgr. v. d. Oord erop, dat bi.' deze kerkwijding, die als een zonnig en blij feest te be schouwen is, toch als een donkere wolk over onze vreugde valt, de nood van de tijd en van ons volk. Het doet even PÜn, dat inpl ats van een waardig Godshuis, men tevreden moet zijn met WARM. geldig tot Weersverwachting Woensdagavond: Plaatselijk ochtendmist of nevel, overdag in het algemeen zonnig warm weer met tegen de avond on weerskansen. Wind tijdelijk zwak en veranderlijk, later meest uit Zuid- Oostelijke richting. 25 Juli: Zon op- 4.50. Onder: 20.42. Maan op: 1.20. Onder: 18.20. Hoog water Laag water 1.53—15.21 7.42—20.29 een houten noodkerk. Dit zal jarenlang een prediking zijn, van de geslagenheid en getraptheid van ons volk. Toch kun nen we dankbaar zijn, aldus Mgr. v. d. Oord, voor wat God geschonken heeft. Spr. bepaalt daarna zijn hoorders bij het woord van den Psalmist: „Hoe liefelijk zijn Uwe woningen, Heere der Heer scharen." Hier is rust, die wan God is en daarom verlangt de gelovige naar het Godshuis. Dat was in het oude ver bond zo, doch sterker nog spreekt dit in het nieuwe verbond. Zalig is het volk, dat de kerk in ere houdt en die bezoekt. Het zal gelukkig en gezegend zijn. Pastoor Verhey. Pastoor Verhey releveerde in zijn toe sprak de onrustige tijd, die de oud-ka tholieke gemeente gehad heeft. Al spoe dig werd haar kerkgebouw gesloten en in 1944 werd het met de grond gelijk gemaakt. Hij spreekt zijn vreugde uit over dit nieuwe kerkgebouw, waarvoor in de eerste plaats innig dank toekomt aan den Almachtige, die de gemeente niet vergeten heeft, maar gespaard. „Wij smeken Zijn zegen af over de gemeente en over dit huis, dat aan zijn dienst is toegewijd. Dank brengt spr. aan het comité, door welks bemiddeling dit bedehuis is ont vangen. Dank aan den Bisschop voor zijn Inwijding, aan het college van B. en W, voor zijn tegenwoordigheid. Pastoor Verheij spreekt er in het bijzonder zijn vreugde over uit. dat het God behaagd heeft onzen burgemeester te sparen en weer aan zijn gemeente en stad terug te geven, waar hij zich met kracht en energie wijdt aan de opbouw en ver- nieuwing. Spr. dankt de assistenten, de predi kanten en vertegenwoordigers van be-. vriende kerken en in het zijzonder die van de Luth. Gemeente, waaraan de oud-katholieke gemeente grote verplich ting heeft. Na nog een dankwoord te hebben ge bracht aan den aannemer en zijn hel pers, spreekt pastoor Verheij een woord tot zijn gemeente dat hij samenvat in het Schriftwoord: ,,De Heer heef u al len welgedaan." Burgemeester Ritmeester. Burgemeester Ritmeester herinnert aan het 100-jarig bestaan, nu zes jaar geleden, welke plechtigheid gevierd werd in het vriendelijke kerkje aan de Langestraat. Een gebouwtje dat getuig de van eenvoud, van stilte en rust en waarin spr. In het bijzonder getroffen had de geest van onderlinge liefde. De burgemeester herinnert aan de tijd van leed, die over de gemeente ge gaan is, doch thans kan door Gods goed heid en gunst een kerk worden ingewijd, die veel eenvoudiger is dan het oude gebouw, maar waarin dezelfde geest zal heersen. Zorgt er voor, zo zegt de burgemees ter tot pastoor en gemeente, dat over 3 i 4 jaar hier een kerkgebouw staat, dat de uiting is van de liefde van uw gemeente. Andere sprekers. De heer J. K. Schendelaar uit namens de Luth. Gemeente zijn vreugde over dit nieuwe kerkgebouw. In de achterliggen de jaren hebben beide gemeenten lief en leed met elkaar gedeeld en is er een sfeer van hartelijke samenwerking ge weest. Inderdaad is hier beleefd „de gemeenschap der heiligen". Het was voor de Luth. gemeente voortdurend een blijdschap aan de oud-katholieke gemeente gastvrijheid te mogen ver lenen. De luit. ter zee der le kl., Rotgans, lid van de gemeente, spreekt een per soonlijk woord van herinnering en ge lukwens. De koster van de Luth. kerk, de neer Goudswaard, dankt mede na mens zijn vrouw voor de prettige ver houding. De heer Engel spreekt namens de Jongeliedenver. en Ds. Hamming, geref. predikant wenst de gemeente persoon lijk geluk met de opening van haar noodkerk. Er moge dan dogmatisch ver schil tusen beide gemeenten zijn, er is eenheid in Christus. De afbraak van de oude kerk heeft geleerd, dat alles hier op aarde verdwijnt, doch dat er één blijft, dat is de Heiland. De heer Visser brengt de gelukwen sen van de Doopsgezinde gemeente over, terwijl Ds. Borghardt, als voorzitter van de Herv. kerkeraad, zijn gelukwensen uitspreekt en Ds. Tollenaar wijst op het symptoom waarvan deze kerk getuigt, n.1. opbouw en herleving. Pastoor Verheij spreekt hierna nog een kort dankwoord, waarmee deze plechtigheid besloten wordt. Bevallen: A. F. Bovenkerk—Dijk stra, z. A. E. RabDekker, z. M. C. Tijsen Drost, z. A. M. Oosthuizen Wijnand, d. M. Schippers—Van Ma nen, d. A. van der Ham—Hendrikse z. M. J. Ligteringen—v. d. Wal, z. A. M. KoopmanBouwmeester, z. G. Been—Runnenburg, d. A. G. Koom— Boerdijk, z. j, Van Rijn—Wlersma, d G. M. Jacobs—Pardoel, z. T. Timmer man—Keetman, d. G. in 't Veld—Bruin z. D. Jolen—Wit, d. H. de Boer— Bremer, d. G. HocqueBrouwer, z. Ondertrouwd: A. Welle en J. Oosterloo. A. de Jong en M. Starren- burg. C. de Vrij en J. Schippers. N. Plooij en C. de Croes. J. A. van de Laar en A. M. Looij. IJ. Pronk en J N. Veldhuijsen. Gehuwd: w. H. Wienströer en A Evers. F. Smit en N. Tulthof. H Riemers en N. stam. J. W. Zoeter en J Smit. B. s. Larsen en E. v. d. Witte. Overleden: C. E. Vermeulen (v.), 8 maanden. DB BRUINVISSEN. De sportclub van de zwemvereniging „Marsdiep" krijgt deze week haar eigen zwemterrein, naast het gedeelte van de zwemver. zelf Het wordt deze week in orde gemaakt. Dan gaat ook het poloveld te water. Als sluitstuk van de verkiezingsactie van de Partij van de Arbeid geeft het Helders Fanfarekorps Donderdagavond 8 uur een concert in de muziektent aan het Stationsplein. Medewerking wordt verleend door de geluidswagen van de Partij van de Ar beid, terwijl korte toespraken zullen wor den gehouden door de heren A. Kramer, L. F van Loo en P. S. van der Vaart Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Onze schoonste avonturen zijn onze gedachten. v. Cherbulieg. Voor het Mulo-Diploma der Chr. Mulo. school alhier zijn de navolgende leerlin gen geslaagd: W. Cornielje, A. Ellens, M. Frankfort, D. G. v. d. Hoff, C. G. Klaas- se, A. C. v. Oostende, J. de Rover, R. M. Stevenson, A. E. Stout, A. Straat, G. Chr. Veer, L. L. v. d. Vliet, T. Willemse, J. C. M. de Zwart, A. J. Dreef en A. den Hartog; de beide laatsten voor het B-diploma. J. de Visser te Wieringen behaalde het Aanvullings-diploma. De Nederlandse Evangelische Zen ding zal op Donderdag 1 Augustus a.s. weer een conferentieavond houden in de Lutherse Kerk aan de Weezenstr. Als spreker zal optreden de als Mara- natha-prediker zeer bekende ds. Har kema uit Almelo. De samenkomst, die om 8 u. begint zal opgeluisterd wordan door de me dewerking van het N. E. Z.-zangkoor, terwijl aan te vangen om half acht een openbare zangdienst aan de bij eenkomst zal voorafgaan. Voor ver dere bijzonderheden raadplege men de advertenties in dit en volg and e nummers. Wedvlucht van Kath. Wane, gelost om 8 uur 30 min. met Westen wind. Aantal duiven 230 stuks. De volgende prijzen zijn behaald: 1, 4, 8, 9, 22 G. J. de Wit; 2, 3, 12, 13, 19, 23, 31, '39, 41 Gebr. Buis; De Vroome 5; M. de Boer 6; M. v. Pelt 7; P. v. 't Hert 10; 11, 40 T. Kos; P. Bontes 14; J. Riemers 15, 18, 21, 27, 29, 44, 45; C. Bon tes 16, 30, 32, 34; J. C. Duinker 17; R. Ran 20; H. W. Kok 24, 38; J. Wurt 25; R. Ottervanger 26; W. v. Leeuwen 28; J. Zoon 35, 36, 43; Nillestein 37; P. Ham 38; K. Brons 42. De eerste prijsvliegende duif werd geconstateerd 11-25-54. De laatste prijsvliegende duif werd geconstateerd 11-47-12. A.s. Vrijdag inkorven voor jonge duiven en na-vlucht en alle H. C. C.- aangelegenheden bij den secretaris H. C. C. te vervoegen.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1