Opheffing monopolie van de K.P.M. De bedrijfscursus van drukkerij deBoer NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Een hel van vlammen, rook en stoom Resoluties slotzitting conferentie van Malino Nationalisatie Javase Bank Rusland verwerpt Amerikaans plan voor atoomcontrole. Klompen 3e soort vrij Hagel als duiveneieren Evacuatie van geïnterneerden gestaakt.. Wij zijn 5 c.m. korter geworden „Palestina" voor de Ver. Naties? Grotere „resultaten"? Prihkheldraad Duitse fabriek voor Nederland Aanvullende bonnenlijst. Cijfer 8 voor schoenenbon. De Vierdaagse. Slijkhuis verbetert weer een record. Stadsnieuws Is er toekomst in de grafische vakken? Weerbericht. „Lezen en Reizen" T entoonstelling Ned. Reisvereniging Waar gaan we heen? Verkiezingsdienst voor de gemeenteraads-verkiezing. Aanbesteding Rijkswerf. V erkeersovertredingen voor den rechter DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Ook het zwembad aan de Dijkstraat open Wat brengt de radio? „De Ring" bokst Tour de France. DONDERDAG 25 JTLI 1946. "8e Jaargang No. 9797, HELDERSCHE COURAN VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA Uitgave: N.V. Uitg. Mg. Holl. Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3. Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. Op de zeer vruchtbare slotzitting van de conferentie te Malino zijn met algemene stemmen nog zes moties aangenomen. De eerste motie is van economische aard en omvat acht pun ten. Daarin wordt o.m. op aangedron gen om steun te verlenen aan Indo nesische ondernemers. De tweede motie is afkomstig van A. R. Afloas (Oost-Borneo), R. J. Mete- kohy (Zuid-Molukken) en van Oemboe Toenggoe Bili (Timor). Deze motie luidt als volgt: De conferentie is van mening, dat in de besturen van industrieële on dernemingen of maatschappijen buiten of binnen Indonesië, die hun werkzaam heden in Indonesië uitoefenen, Indone siërs dienen te worden opgenomen op dat dezen daarin kennis en ervaring kunnen verwerven. De Javase Bank. De derde motie is opgesteld door den sultan van Pontianak, Hamid 2, Abd Asikin Noor, vertegenwoordiger van Zuid-Borneo, en den sultan van Ternate, Iskander Mohamad Djabir Sjah. Zij 6preekt zich uit voor nationalisatie van de Javase Bank. In de vierde motie hebben de heren Katili (Gorontalo), dr. Llem Tjae Le (Chinese vertegenwoordiger van Banka), Sarapil (Sangir en Talaud-eilan- den) en Nadjamoeddin Daeng Malewa (vertegenwoordiger van Zuid-Celebes) als hun mening te kennen gegeven, dat het aan de KPM en eventueel aan an dere rederijen verleende scheepvaartmo nopolie afgeschaft moet worden, althans tegengegaan. (Ook dit werd in ons korte bericht reeds gepubliceerd). I De staking in Australië. In de vijfde motie, opgesteld door de heren Oemboe Toenggoe Bili, R. J. Me- tekohy en dr. Chassan Boesoiri (Ternate) wordt er bij de Australische regering en bij de vakverenigingen op aange drongen het stakingsembargo op de Ne derlandse schepen op te heffen, opdat de medicijnen, schoolbenodigdheden, manu facturen en andere goederen, nodig voor de wederopbouw en de vernieuwing van Indonesië vrij kunnen worden aange voerd. De zesde motie, afkomstig van dr. Chassan Boesoiri, R. J. Metekohy, Nad jamoeddin Daeng Malewa en Abd Asikin Noor, gaat uit van het door de conferen tie genomen Z-esluit, aan de staat Indo nesië een federatieve vorm te geven, die geheel Indonesië zal omvatten en oordeelt hiertoe een zekere overgangs periode nodig. In deze motie wordt 'e" vens te kennen gegeven, dat men aan dacht heeft voor Sjahrir en zijn mede werkers en ten spoedigste met hen hoopt samen te werken. MR. VAN KLEFFENS VOORZITTER VAN DE VEILIGHEIDSRAAD. Om drie uur New Yorktijd heeft mr. E. N. van Kleffens, de Nederlandse ver tegenwoordiger bij de Veiligheidsraad, het voorzitterschap van die raad aan vaard voor een periode van dertig dagen. NEW YORK. (AFP). - Op de bijeen komst van de atoomcommissie heeft Gromyko verklaard, dat de Sowjet-Unie het Amerikaanse plan voor de controle op de atoomenergie, zoals dat is neer gelegd in het derde Amerikaanse memo randum, in zijn geheel verwerpt. In bedoeld memorandum werd voorge steld een autonoom lichaam in het leven te roepen voor de controle op de ontwik keling van de atoomenergie, waarbij het recht van veto aan beperkende bepalin gen zou zijn gebonden. 's-Gravenhage. Met ingang van 25 Juli is het afleveren en in ontvangst nemen van derde soort klompen, zonder dat hiervoor bonnen worden overhandigd, geoorloofd. Noodweer boven Eindhoven Eindhoven. - In de afgelopen nacht woedde van half twee tot twee uur een noodweer boven Eindhoven van haast ongekende hevigheid. Hagel stenen, ter grootte van duiveneieren, vernielden vele ruiten, terwijl de schade aan de fruitbomen als zeer aanzienlijk moet worden beschouwd. Talloze rioleringen zijn verstopt en vele straten staan nog blank. De Indonesische republikeinen hebben heden elke evacuatie uit het binnenland .,tot nadere aankondiging" gestaakt. Voor deze opschorting werden geen redenen opgegeven. Het Britse hoofd kwartier heeft een onmiddellijk onder zoek gelast. New York, (Anp Aneta). Volgens een rapport van de ondersteunings commissie van het Internationale Rode Kruis is door ondervoeding de gemid delde lengte van den Nederlander met vijf centimeter verminderd. Beroep op de Ver. Naties. NE'V YORK. (Reuter). - Het secreta riaat van de V.N. deelt mede, dat Egypte heeft verzocht, dat de Algemene Verga dering der Ver Naties een verzoek van Egypte en andere Arabische landen ln overweging zal nemen, waarin een beroep wordt gedaan op Groot-Brittannië de huidige toestand ln Palestina te beëindi gen en een nieuw bestuur ih te stellen. Engeland heeft geen bezwaar tegen behandeling van Palestijnse kwestie door V. N. Londen, (Reuter). - Een woordvoer der van het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft medegedeeld, dat Engeland ln het geheel geen be zwaar heeft tegen Egypte's voornemen, de Palestijnse kwestie, uit naam van de Arabische staten, tijdens de eerst volgende algemene vergadering der V. N. op de agenda te plaatsen. Atoombom no. 5 ontploft NEW YORK (Reuter). - Admiraal Blan- dy, die belast is met de leiding van de atoomproeven bij Bikini, heeft medege deeld, dat de atoombom onderwater pre cies op de vastgestelde tijd (Woensdag avond 22.35 Ned tijd) tot ontploffing is gebracht Onmiddellijk na de ontploffing was over de Amerikaanse radio een ontzet tend lawaai te horen, dat enkele secon den aanhield. Vclgens ooggetuigen steeg een kolom water van 1.5 k.m. hoogte ten hemel. Ontzaglijke stoom- en stof wolken benamen het gezicht op de 85 proefschepen in de Baai van Bikini. De waterkolom, die door de ontplof fing werd veroorzaakt, was omgekeerd kegelvormig. De gevolgen. Een ooggetuige meldt uit het vlietuig, dat in de nabijheid van de plaats der ontploffing rondvloog: „de kracht en hitte van de atoombom maakten de la gune van Bikini tot een hel van vlam men, rook en stoom. De schepen die in de Baai voor anker lagen, werden vol komen aan het oog onttrokken. Tien mi nuten na de ontploffing had de wolk ziCh uitgebreid tot over de gehele lagune; de waterkolom, die door de bom werd ver oorzaakt loste zich spoedig op in een nevel." De bom bracht het s? "hip „Arkan- sas" van 26.100 ton en ec.. transportschip tot zinken en beschadigde het vliegtuig- moederschip „Saratoga" en het slagschip „New York". Behalve de reeds vermelde schepen werden een vrachtboot voor het vervoer van tanks en een sloep tot zinken ge bracht. De „Nagato" werd licht bescha digd. „Er is geen reden om aan het effect van de bom te twijfelen", merkte vice- admiraal Blandy op. De voorbereidingen. BIKINI (Reuter). - De atoombom no. 5 werd in een waterdichte kist onder de zèespiegel gebracht. De 34-jarige geleerde Holloway en vice-admiraal Parsons heb ben de gehele avond gewerkt om de bom ontplofbaar te maken. Slecht Holloway kon haar tot ontploffing brengen. Hij droeg de sleutel bij zich en de zender, die aan boord van een jchip op onge veer 25 km. afstand de radiogolven zou uitzenden, welke alleen door atoombom no. 5 zouden worden begrepen. De bom bevond zich op een diepte vanMOO voet. ongeveer een uur voor het grote ogen blik werd door de bom door middel van electronen automatisch een signaal ge geven, dat zij gereed was om tot ont ploffing gebracht te worden. Vijf minuten voor de tijd werden reeds radiogolven uitgezonden, die het eerste werk deden. Toen Holloway tenslotte op ern zwart knopje drukte, gingen de be slissende golven onderweg en 50 secon den daarna volgde de explosie. Andermaal heeft in de V. S. de Senaat het wetsontwerp op de prijsbeheersing verworpen; het hek blijft daar van de dam, waardoor de prijsstijging der be langrijkste levensbehoeften fan tastische vormen aanneemt, zo luiden de Radio- en Persberich ten Neen, dan leven wij hier, in ons gezegend vaderlandje, in het harnas der goed-georganiseerde prijsbeheersing, toch heel wat rustiger en goedkoper!!! Ik zag één dezer dagen perziken ge- piijsd 4 1,50 per stuk, prui men 4 0,70 per stuk en druiven 1.per.... ons! Voor maakloon van een heren- costuum wordt hier „slechts" 83.— in rekening gebracht; wel te verstaan: alleen voor het maékloon; zélf moet je er dan de benodigde stof, voering, linnen en verdere fournituren bij le veren. Hoe je aan een en ander moet komen, staat er niet bij vermeld. Maar niemand zal toch kun nen verlangen, dat b.v. een licht Zomercostuum „zwart" moet zijn! Inderdaad, wat de prijsbeheer sing betreft, staan wij er hier in óns gezegend landje heel wat beter op, dan onze overburen, aan de overkant van de grote haringvijver! P. RIKKER. BRUSSEL. (ANP) - Het Intergeallieerd Bureau voor Schadevergoedingen is in zijn vierde bijeenkomst overgegaan tot de eerste verdeling van beschikbare in dustriële uitrusting, afkomstig van Duitse fabrieken. Twaalf landen komen hiervoor in aanmerking. De zes andere landen heb ben geen aanvragen gedaan cm goede ren, die op de eerste lijst voorkomen. De lijst bevat verschillende werktuigfabrie- ken, twee elctrische centrales, een staal fabriek en een boorfabriek. Frankrijk en Nederland ontvangen de uitrusting van een boorfabriek te Glinde op basis van een vergelijk, tussen de twee landen gesloten. Frankrijk ont vangt vervolgens de werktuigenfabriek Schiess te Oberkassei en de ondergrondse electrische centrale van Mannheim. België ontvangt werktuigfabrieken van Bochner en Koebie te Esslingen. Voor de tweede helft van de 8ste periode 1946 (21 Juli tot en met 3 Aug.) Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KB 608 Reserve B 87 1 ei. Bonkaarten LA, LB, LC 608 A 71 melk 2 liter melk B 71, C 71 melk 3K liter melk 394 aardappelen 3 kg aardappelen. Bonkaarten LD, LE 608 D 71, E 71 melk 6 liter melk 894 aardappelen 1 kg aardappelen. Tabakskaarten T 40 2 rantsoenen tabaksartikelen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 26 Juli worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 29 Juli mag worden gekocht. 's-GRAVENHAGE. - Het Centraal Dis tributiekantoor deelt mede, dat in de loop van de maand Augustus 1946 voor een schoenenbon in aanmerking ko men. zti, wier stamkaartnummer ein digt op het cijfer 8, voor zover zU sedert Januari 1945 nog geen bon voor gewone of beroepsschoenen hebben ontvangen. De plaatselijke distributiediensten zullen na 1 Augustus a.s. bekend ma ken, op welke dagen onder overlegging van zijn stamkaart met bijbehorend inlegvel, men de bonnen kan afhalen. Wandelen. Tweede dag. Nijmegen. - Ofschoon het parcours, door Maas en Waal naar Druten en Wychen niet het zwaarst is, heeft de ze tweede dag van de Vierdaagse door het onverwacht warme weer een ware inspanning voor de duizenden deelne mers betekend. Hoewel de verwachting was, dat 2 4 3 pet. zou uitvallen, bleek dit aan tal bij de sluiting slechts 36 te be dragen. Wim Slijkhuis is er* te Praag in ge slaagd opnieuw het Ned. rerord op de drieduizend meter te verbeteren, schrijft het Vrije Volk. Ditmial liep hij deze afstand in een tijd van 8 min. 27 sec. Het op zijn naam staande record werd met 1,4 sec. ver beterd. In een tweetal voorgaande num mers hebben wij reeds enkele mede- delngen gedaan over de nieuw- gestichte bedrijfscursus van Druk kerij de Boer, die 1 September a.s. zal aanvangen, en waarop een aantal Helderse jongens gratis onderricht zullen ontvangen, met behoud van loon. Ook de leermiddelen zullen gratis worden verstrekt. Het is de eerste maal, dat in Den Helder een cursus op een dergelijke grond slag wordt georganiseerd. Misschien zullen enkelen zich af vragen: is er toekomst in de grafische vakken, en doe ik verstandig mijn zoon een loopbaan te laten kiezen in de typografie? Deze vraag kan gevoegelijk bevestigend wprden beantwoord. De typografie behoort ongetwijfeld tot de jonge technieken, en de ontwikkeling ervan is niet te overzien. Dit laatste houdt in, dat jonge mensen met initia tief, met goede wil en doorzettingsver mogen, een behoorlijke kans krijgen. Temeer nu hun die kans geboden wordt door een bedrijf, waarvan gezegd mag worden, dat het te goeder naam en faam bekend staat, endat in sterke mate met zijn tijd meeging. Drukkerij de Boer beschikt over de modernste technische outillage en zij, die tot de groep van opgeleiden behoren, kunnen zich ervan verze kerd weten, dat zij in een up to date bedrijf aan het werk zijn. Een be drijf, dat meermalen als voorbeeld gesteld wordt in grafisch Nederland. Het mag op deze plaats wel eens naar voren gebracht worden, dat de sociale voorwaarden bij Drukkerij de Boer niet vergeten of gebagatelli seerd worden. Integendeel. Het is hier niet de plaats ten deze in dé tails te treden, maar de ouders mogen zich ervan overtuigd weten, dat hun jongens in goede handen komen. PLAATSELIJK ONWEER. Weersverwachting, geldig tot Don- aerdagavond: Aanvankelijk op vele plaatsen nog warm weer met veranderlijke wind toenemende bewolking met plaatse lijk onweersbuien, later matige Z- Westelijke wind. 26 Juli: Zon op: 4.51 Onder: 20.40. Maan op: 2.05. Onder: 19.32. Hoog water Laag water 3.07—16.57 8.50—21.39 Zoals wij reeds opmerkten: slechts maximaal 20 cursisten kunnen voor deze cursus worden ingeschreven. Men geve zich op bij den bedrijfsleider van de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr., Koningstraat 78—82, en wel zo spoedig mogelijk De grafische technieken bieden, nu de techniek steeds verder vordert, talloze mogelijkheden. Wie bereid is, te wer ken, wie beseft dat hij alleen met flink aanpakken iets kan verwerven, krijgt een mooie kans in deze industrie. Druk kerij de Boer biedt thans die mogelijk heid, en aangenomen mag worden, dat in Den Helder voor deze instelling grote belangstelling bestaat. Ouders, die er prijs op stellen, alvo rens een besluit voor hun zoon te ne men, over nadere gegevens te beschik ken, kunnen deze bij de bedrijfsleiding van Drukkerij de Boer verkrijgen. Aan bet loket is gratis verkrijgbaar een fol der met gegevens over de arbeidsvoor waarden, enz. in het grafisch bedrijf, weike prospectus getiteld is: „Wat moet roijn zoon worden?" Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan der Nederlandse Reisvereniging organiseert het bestuur van de afd. Den Helder, in samenwerking met het bestuur van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, gedurende het tijdvak van 26 Juli t/m 3 Augustus a.s. een tentoonstelling in het gebouw van de Openbare Leeszaal in de Breewaterstraat. Deze tentoonstelling onder het motto: „Lezen en reizen", zal hoofdzakelijk bestaan uit boeken op reisgebied (land en volkenkunde, landschap-, stede- bouw-, plant en dierkunde, geologie en aanverwante wetenschappen, geschiede nis, folklore, kunst, e.d.) Daarnaast zul len reissouvenirs enz. van verschillende landen worden geëxposeerd. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en zal dagelijks geopend zijn van 's mor gens 10—12.30 uur, 's middags van 26 uur en 's avonds van 7.30—9.30 uur. 's Maandagsochtends is de tentoonstelling gesloten. Donderdag 1 Augustus 8 uur, Lu therse Kerk, conferenties vond Nederl. Zending. Spreker ds. Harkema uit Al melo. Vooraf te half acht openbare zangdiens* Wij zullen morgen de uitslag van de gemeenteraadsverkiezing op publicatie borden vóór ons kantoor bekend maken. Wij vertrouwen, dat bij een vlot ver loop van de verkiezingen, de uitslag om ongeveer 7 uur of half acht bekend zal zijn. Direct na binnenkomst van het laatste stembureau zulien wij een bulle tin voor ons kantoor verkopen, tegen de prijs van 10 cent. Behalve de uitslag van Den Helder, zullen wij ook publiceren de uitslag van Anna-Paulowna, Wieringen en Texel. Woensdagmorgen half twaalf werd op de Rijkswerk alhier in het openbaar aan besteed het herstellen van de kademuur langs het voormalige Victualie-magazijn op de werf, met bijkomende werken (per ceel 5). Er waren vijf biljetten binnengekomen, t.w. van de aannemers: J. de Vries, al hier, f 43.870; A. v. d. Wouw, alhier, f 75.000; C. van Essen, alhier, f 77.750; A. Borst, Bakkum, f 83.340; R. Noppert, al hier, f 90.740. Inmiddels zijn de percelen 1 en 2, resp. het opruimen van restanten en bijko mende werken, en het ontmantelen van 12 betonnen schuilkelders op de Rijks werf, gegund aan A. le Clercq te Castri- cum, die resp.had ingeschreven voor f 42.760 en f 6.625. Perceel 4, het maken van een gemet selde muur voor werfafscheiding, werd gegund aan C. van Essen, alhier, die had ingeschreven voor f 3575 (laagste inschrij ver). Het is goed, dat de laatste tijd krachtig tegen verkeersovertredin gen wordt opgetreden. Het rijden met een motorvoertuig door de meeste Helderse straten is verre van een onverdeeld genoegen alleen al wat het plaveisel betreft, maar het gedrag van een groot aantal weg gebruikers wielrijders vooral, is in staat om dat genoegen geheel te vergallen. Wij hebben al enige ma len ons hart daarover gelucht. Een klein aantal overtreders moest zich Dinsdag voor den kantonrech ter, mr. J. Blankers 't Hooft, ver antwoorden. Een zekere P. van D., die zich door een auto had laten voortrek ken en die daardoor „noodgedwon gen" ook al niet op het rijwielpad had gereden, was heel verbaasd, dat hij een oproeping had ontvangen om te verschijnen, omdat hij de zaak reeds had afgekocht. Vermoedelijk had hij dit te laat gedaan, maar niettemin vond de kantonrechter hierin aanleiding om de zaak tot de volgende zitting aan te houden, ten einde te kunnen onderzoeken of het bedrag te Alkmaar was binnenge komen. Aan hetzelfde feit had E. M. H. uit Den Helder zich schuldig ge maakt. Hij had zich op de Zuidstr door een vrachtauto laten voort trekken. Hiervoor kreeg hij 5 gld. Door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) 67. Nu zal ik je eens vertellen, hoe we samen een luchtreis maakten. Je moet dan weten, dat ik m'n pet in de tuin had achtergelaten. Toen we 'm de volgende dag gingen halen, zat er een meisje te handwerken. Een pracht van een lucht ballon was aan de stoelleuning vastge bonden. Naast de stoel in het gras lag een zakdoek. 68. Eén, twee, drie, knoopten we de zakdoek met draad, dat we ln het naai- doosje vonden, aan het ballontouw vast. Gelukkig was het meisje zó in haar werk verdiept, dat ze er niets van bemerkte Toen kropen we samen in de zakdoek; ik knaagde de lus, die om de stoepoot zat, door, en.... daar gingen we de hoogte in! of vijf dagen, en voor hef feit, dat hij geen gebruik had gemaakt van het rijwielpad, kreeg hij 3 gld. of drie dagen. De landarbeider K. de G. alhier, die zonder licht had gereden, kreeg drie gulden of drie dagen, evenals de visser R. de B., de scholier P. W. N., de scholier J. M. V., en de bol- lenkweker J. C. D., die zich aan hetzelfde feit hadden schuldig ge maakt. De zwemgelegenheid zal in Den Helder met ingang van vandaag weer belangrijk worden uitgebreid, en wel door de weder ingebruikneming 'van het gemeentelijke zwembad aan de Dijkstraat. Zoals bekend is, staat dit bad in rechtstreekse verbin ding met de zee, zodat het permanent met vers zeewater gevuld is. Het bad zelf is vrij behoorlijk de oorlog doorgekomen Het is voor slopershanden gespaard gebleven en de muren zien er zelfs bijzonder gaaf uit. Men moet lang zoeken om er een kogelgaatje of andere beschadiging op te vinden. Alleen de entourage.... Laten we daar over niet teveel zeggen. Aan drie kanten is het bad omgeven door een uitgestrekte woestenij van puin en nog eens puin, en aan de vierde kant ligt daar onze Chi nese muur. Vroeger konden mensen, die net boven de maat waren, Juist boven het aardige stenen muurtje uitkijken om de zee te zien, thans Is dat onmogelijk geworden We moeten ons met het ruisen tevreden stellen. Wat het puin betreft: wie zich een weg baant tussen de steenklompen door of er overheen, wordt met wel heel ge mengde gevoelens bezield Maar het <s toch prettig, dat sinds kort aan het op ruimen van al deze smakeloze resten wordt gewerkt. In ieder geval, het bad wordt heden weer opengesteld, en het zullen de dames zijn, die het eerst ervan kunnen profi teren. Donderdagsmiddags van twee tot vijf uur is het bad namelijk voor de dames opengesteld. Voor nadere bijzonderheden zie men de betreffende advertentie in ons no. van gisteren. VOOR VRIJDAG 26 JULI. HILVERSUM I. Gram.muziek. 8.20 Pluk de dag. 9.00 Vrouwenspiegel. 10.10 Zang. 10.45 Declamatie. 11.00 Gram.muziek. 12.03 Alt-recital. 12.45 Lunchconcert. 14.00 Or gel 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Gram.mu ziek. 16.30 Chopin. 17.15 Cello-recital. 18.00 Muziek voor de maaltijd. 19.45 Puzzle. 20.13 Gram.muziek. 22.40 Klaas van Beeck. HILVERSUM H. 7.30 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.50 Viool en piano. 10.20 De Regenboog. 10.45 Piano. 11.15 Voor de vrouw. 11.30 Zang. 12.00 Vrolijke orkestklanken. 12.35 Ensemble Bandi Ba- lcgh. 13.15 Orgel. 14.20 Schubert en Sibe- lius. 15.45 Reportage van de vierdaagse. 16.00 Eddy Walis. 17.00 Orgel. 17.30 „The Ramblers". 18.15 Jan Corduwener. 19.30 Allard Pierson. 20.05 Kamerkoor. 21.15 .Gram.muziek. Bespaar ons uw critiek, maar werk mee aan de opbouw van uw land I Zaterdagavond a.s. organiseert de Held. Boksver. „De Ring" grote bokswedstrijden in het Casino, waarvoor de sterkste bok sers uit het Noorden van ons land zijn uit genodigd, om tegen een combinatie van Helderse en Haarlemse boksers te kampen. Jan Colijn is tegen Van Staten („Frisia", Leeuwarden) opgesteld, en zal zich uiter mate moeten voorbereiden om tegen dezen oersterken Fries succes te kunnen boeken. Hessels, de 5-voudige kampioen van Ne derland, in het bantam-gewicht zal nu in het vedergewicht starten tegen Van der Meulen („.Frisia", Leeuwarden), die even eens reeds enige kampioenschappen heeft behaald Jansen (Haarlem) is opgesteld tegen Ti chelaar (Leeuwarden) een oude ringrot, die een mooie partij kan maken. Brouwer (Haarlem) de man met de snelle linkse di recte zal zijn handen vol krijgen tegen den „vechtjas" Postma („Sportparkers", Gro ningen), evenals Roelofs (Haarlem) tegen Meppelder (Sportparkers, Groningen). Bakker (De Ring) bokst in het vliegge- wicht in de B-klasse tegen een Groninger, wiens naam nog niet bekend is. Sandbrink („De Ring") kan, indien hij goed gebruik maakt van zijn rechte stoten tegen Homan (Sportparkers", Groningen), op een succesje rekenen, terwijl Vink (De Ring) tegen Smit (Carpentier, Assen) ook niet kansloos is Grolle zal moeten bewijzen ook tegen minder goede boksers tot succes in staat te zijn, waar wij het maar op aanhouden. Voor het eerst sinds jaren heeft „De Ring" weer een zwaargewicht in haar gelederen, nl. Jb. Bakker, die is opgesteld tegen Prins (Sportparkers, Groningen) Wij zijn be nieuwd, of deze leerling van Van der Rey- den zijn partij tot een goed einde zal brengen. Succes Bakker. Als reserves zijn opgesteld Van Leeuwen en W. Post, die resp tegen P. der Kinde ren en Blankhorst (Haarlem) zijn opge steld Dr. G. v. d. Most fungeert als ring- arts. Als geheel een interessant programma, en wij raden het bokslievend publiek aan. Zaterdagavond het Casino te bezoeken. Het wordt een prachtige sportavond. Wielrennen. De tweede etappe van de Tour de France, DigneBriangon, is gewonnen door den Fransman "'ietto in 8 uur 10 min. 2 sec. Deze overwinning heeft den Fransman, die eerst als derde in het al gemeen klassement stond gerangschikt, thans op de eerste plaats gebracht. Bij de eerste twintig nummers van het alg. klassement komen geen Ne derlanders voor.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1