Waar men in Parijs over gaat spreken Grootscheepse militaire operaties in Palestina Byrnes en Attlee spreken te Parijs NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER. KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULDWNA Halië verliesi zijn koloniën De bepalingen voorFinland, Roemenië, Bulgarije en Hongarije Munitie-ontploffing eist vijf doden De inhoud der ontwerp-vredesverdragen Een weermacht zonder bommenwerpers Rusland pachi marinebasis in Finland Rechten van de mens vastgelegd Reis naar de maan toch mogelijk? Weerbericht. Grepen uit het nieuws VOORSTEL VAN BYRNES OVER PALESTIJNSE KWESTIE? Kijkjes uit 's Levens venster Een vak-minister voor Marine 15 Aug. Margrietendag De terroristen dienen te worden opgespoord Tel Aviv het centrum? „Het wegnemen van de vrees voor een nieuwe oorlog ons doel" Betere verkeerscontrole VACANTIE NOODZAKELIJK Commissie beroepszaken visserij ingesteld Scheepstijdingen WOENSDAG 31 JULI 1946. 79e Jaargang No. 980X HELDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Direct en r: 8. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N.V. Ultg. M(j. HoU. Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3. Postabonnement 3,65. Giro 16966 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—3345. OOK TWEE HELDERSEN ONDER DE SLACHTOFFERS BERGEN. Nauwelijks is de schrik «ver de hevige ontploffingen bij Amster dam enigszins gezakt, of opnieuw wordt de aandacht getrokken door een ongeluk met munitie, ditmaal echter met veel •rnstiger gevolgen. Gisterenmiddag is In het voor het pu bliek verboden duingebied, enige kilo meters ten Noorden van Bergen aan Zee, een bunker met munitie in de lucht ge vlogen In deze bunker waren vflf personen bezig met het bergen van her en der door de duinen verspreid liggende munitie. Zij werden allen op slag gedood. Het waren twee employé's van de Pyrotechnische Werkplaatsen te Den Helder, de heren B V. Engelsdorp Gastelaars en J. Groen, als mede een drietal gedetineerden uit het Interneringskamp te Schoorl, die zich vrijwillig voor het verrichten van deze werkzaamheden beschikbaar hadden ge steld, n.1. Ponne, Bertram en Theys. Een andere gedetineerde, Offerman, werd zwaar gewond naar het St. Elisa- beth-Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, terwijl twee andere gedetineerden licht gekwetst werden en, na verbonden te zijn, naar hun kamp konden terug keren. In de bunker lag een aanzienlijke hoe veelheid 2 cm.-granaten opgeslagen. In de nabijheid lag in diverse andere bunkers tezamen nog ongeveer 20 ton ammunitie, terwijl even tevoren een wa gen met 3 ton explosieve stoffen naar Koedijk was vertrokken, om daar via het Noordhollands Kanaal naar Den Helder gebracht te worden, waar men het ge vaarlijke goedje 4 km. uit de kust in zee deponeert. Over de. oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. Het stoffelijk overschot van de slacht offers is naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. De voetbalkampioenen 1946 genieten (pan een welverdiende vacantie. Na de rware wedstrijden om het landskam- f 4 nschap zijn de spelers van het „Haarlem-elftal" naar buiten getrokken, cm daar hun vacantie door te bren gen. In de Texelse duinen hebben zij hun tenten opgeslagen en koken daar hun eigen potje. Maar ook de bal is piet vergeten. A.N.P. P. De Grote Vier hebben de punten van de ontwerp-vredesverdragen met Ita lië, Roemenië, Bulgarije, Hongarije en Finland, waarover men tot overeen stemming is gekomen, bekend gemaakt. Over deze punten zal de vredesconfe rentie in Parijs een oerdeel vellen. Ook zal de conferentie beslissen t.a.v. clau sules, waarover de Grote Vier het nog steeds niet eens zijn. De door de Grote Vier geaccepteerde voorwaarden van de ontwerp-vredes verdragen zijn: VOOR ITALIë: De grenzen van Italië zullen die van Januari 1938 zijn, behoudens enkele wij zigingen t.w.: De grens tussen Italië en Frankrijk en die tussen Italië en Joego-Slavië. Italië moet aan Joego-Sliavië de gemeen te Zara afstaan en alle eilanden, welke in nauwkeurig aangegeven gebieden lig gen. Voorts moet Italië het eiland Pe- lagosa aan Joego-Slavië afstaan, dat ge demilitariseerd blijft, terwijl de rechten der Italiaanse vissers gewaarborgd zijn. De Dodecanesos worden aan Grieken land afgestaan en zullen eveneens gede militariseerd blijven. Vreemde troepen moeten binnen 90 dagen na het van kracht worden van het verdrag terug genomen zijn. Italiaanse burgers, die op 10 Juni 1940 op gebied woonden, dat door Italië aan een ander land is afge staan, worden volwaardige burgers van het land, waaraan het gebied is afge staan, tenzij zij het Italiaanse burger schap prefereren. Van dezulken kan wor den verlangd, dat zij binnen het jaar naar Italië verhuizen. TRIëST. De ongeschondenheid en onafhanke lijkheid van het vrije gebied van Triest zal door de Veiligheidsraad van de V.N. verzekerd worden. Na overleg met Joe go-Slavië en Italië zal de Veiligheids raad een gouverneur benoemen. De wet gevende en uitvoerende macht zullen volgens democratische richtlijnen toege kend worden, alsook het algemeen kies recht. De gouverneur zal jaarlijks rap porten bij de Veiligheidsraad indienen. Italië ziet af van zijn rechten op ter ritoriale bezittingen in Afrika Libye, Eritrea en Italiaans Somaliland. De uiteindelijke bestemming van deze ge bieden zal door de Sowjet-Unie, de V. S., het Ver. Koninkrijk en Frankrijk, binnen een jaar na het tot stand komen van het verdrag, bepaald worden, Italië zal niet gerechtigd zijn om in het kustgebied van 15 km diepte, dat loopt van de Frans-Italiaanse grens tot ROEMENIë. Voorwaarden, die Roemenië betref fen: De grenzen van het land zullen die van 1 Januari 1941 zijn met dien verstande, dat de Hongaar»—Roe meense grens die van 1 Januari 1938 zal zijn. Wat de grens met de Sowjet- Unie aangaat: Hier gelden de verdra gen tussen de USSR en Roemenië (1940) en tussen de USSR en Tsjecho- Slowakije (1945). Roemenië, dat zich bij de wapen stilstand reeds verbond tot het bestrij den van fascisme en propaganda tegen leden der V. N., gaat op deze weg ver der. Fascistische organisaties zullen in het land niet zijn toegestaan. Roemenië zal alle nodige stappen ondernemen tegen oorlogsmisdadigers en collaborateurs en erkent de vredes verdragen met Italië, Hongarije, Bul garije en Finland, voorts alle schik kingen, die ten aanzien van Oostenrijk, Duitsland en Japan worden getroffen. Roemenië mag 120.000 man troepen hebben, verder luchtafweer en een luchtvloot alsmede een vloot, in over eenstemming hiermee, geen bommen werpers. Negentig dagen na het hl werking treden van het verdrag zullen vreem de strijdkrachten Roemenië hebben ver laten, maar de Sowjet-Unie mag haar verbindingen met het Rode leger in Oostenrijk onderhouden via Roemeens gebied. Roemenië moet herstelbetalingen aan de Sowjet-Unie doen wegens schade, door Roemenen aan Sowjet-gebieden de meridiaan van 9 gr. en 30 minuten Oost enige nieuwe of bestaande vloot- bases of permanente vlootinstallaties te bouwen. De uitbreiding of constructie van militaire, vloot- of luchtinstallaties is verboden op het Apulische schierei land ten Oosten van 17 graden en 45 rr' uten Oosterlengte. Pantellaria, de Pelagische eilanden Lampedusa, Lam- plone en Linosa en Pianosa (in de Adriatische Zee) moeten gedemilitari seerd worden. Sardinië en Sicilië moeten vrijwel geheel gedemilitariseerd worden. Ita lië zal alleen militaire installaties mo gen aanbrengen voor binnenlandse doeleinden. Permanente Installaties van die aard binnen dertig km. van de Franse territoriale wateren zijn op Sardinië verboden. Italië zal geen Duits of Japans oor logsmateriaal mogen gebruiken. De Italiaanse vloot. De Italiaanse vloot wordt ingekrom pen. Het land zal niet meer dan twee slagschepen, vier kruisers en een aan tal andere eenheden mogen hebben. Italië moet bepaalde schepen ter be schikking van Frankrijk, Groot-Brit- tannië, de Sowjet-Unie en de V. S. stellen. Allerlei andere vaartuigen moeten tot zinken worden gebracht of onbruikbaar worden gemaakt. Italië mag geen slagschepen bouwen of aankopen en het totale personeel van de vloot mag slechts 22.500 offi cieren en manschappen omvatten. Washington, (AFP). - Leiders van het Amerikaanse vliegtuigbedrijf delen mede, dat zij plannen In stu die hebben voor interplanetaire rei zen, alsmede voor de constructie van een raket, die een hoogte van bijna 500 km. kan bereiken en vol gens de berekeningen gedurende 15 dagen om de aarde zou draaien. Aan de andere kant is men bezig proe ven te nemen met een raket, die 210 km. zal kunnen stijgen en een exploi- sieve lading tot 200 kg. kan mee nemen. Men heeft ook bekend ge maakt, dat wijzigingen zijn aange bracht aan de superforten (B 29) met het oog op stratosfeervluchten. HARDE WIND. Weersverwachting, geldig tot Woens dagavond: Aanvankelijk krachtige, langs de kust stormachtige wind tussen West en Noord-West. Later neemt de wind geleidelijk af. Meest zwaar bewolkt met énkele regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. 1 Aug.: Zon cp: 5.00. Onder: 20.32. Maan op: 9.38. Onder: 2239. Hoog water Laas waier 8.2&—22.01 2.15—15.03 toegebracht, maar er wordt rekening gehouden met het feit, dat Roemenië Duitsland de oorlog verklaard heeft, zodat 't land niet meer dan 300.000.000 dollar over een periode van acht jaar behoeft te vergoeden. Roemenië zal in de vorm van producten en machi nes betalen. Roemenië erkent de rechten van de Sowjet-Unie op alle Duitse activa, haar toegewezen door de gealliëerde bestuursraad. BULGARIJE. De voorwaarden ten aanzien van Bulgarije: Grenzen van 1 Januari '41. Ook aan Bulgarije worden leger, vloQt en luchtmacht toegestaan, géén bom menwerpers. De landmacht mag maxi maal 55.000 man sterk zijn. HONGARIJE. De voorwaarden ten aanzien van Hon garije: De grenzen met Oostenrijk en Joego-Slavië worden die van 1 Jan. '38. (De in 1940 te Weenen genomen beslis singen vervallen). Over enkele punten zullen Hongarije en Tsjecho-Slowakije echter nog gehoord worden. Hongarije zal eveneens strijdkrachten mogen heb ben, in totaal 60.000 man, géén bom menwerpers. Wat'de herstelbetalingen aangaat: De ze bedragen 300.000.000 dolar, waarvan tweederde aan de Sowjet-Unie komt. De betalingen zullen in de vorm van pro ducten en uitrustingsstukken geschieden. De regering der V. S. behoudt zich het recht voor deze zaak ter vredesconfe rentie opnieuw ter sprake te brengen. TENSLOTTE FINLAND. Grenzen: die van 1 Jan. 1941, afge zien van de provincie Petsamo, die aan de Sowjet-Unie komt. Laatstgenoemde doet afstand van het recht op het pacht ten van het schiereiland Hangö, maar krijgt het recht om tegen vergoeding van 5.000.000 Finse marken wateren en territorium van het gebied Porkkala te pachten ter stichting van een marine basis. Finland verleent voorts de Sowjet- Unie een reeks faciliteiten, opdat laatst genoemd land de verbindingen met Porkkala kan onderhouden. De Aalands- eilanden worden gedemilitariseerd. Finland mag ruim 34.000 man land- machtpersoneel hebben, verder vloot- en luchtstrijdkrachten, géén bommen werpers. De herstelbetalingen ten be hoeve van de Sowjet-Unie zullen slechts ten dele gedaan behoeven te worden, daar Finland zich ten laatste tegen Duitsland gekeerd heeft. Finland zal over een periode van acht jaar 300.000.000 dollar hebben te voldoen. De betaling geschiedt in de vorm van handelsarti kelen. Ook hier krijgt de Sowjet-Unie rechten op de Duitse activa, die de be stuursraad de Sowjet-Unie heeft toe gewezen. DE RECHTEN VAN DE MENS. In alle verdragen zal worden vastge legd, dat de betrokken landen hun bnr- gers gelijkelijk behandelen, discrimina tie op rond van ras, sexe, taal of gods dienst uitsluiten en de vrijheden van pers, eredienst, politieke mening en openbare vergadering garanderen, als mede het genot der mensenrechten. Het leger. Het Italiaanse leger met inbegrip van de Carabinieri mag niet meer dan tweehonderdvijftigduizend man sterk zijn. Het mag met niet meer dan twee honderd tanks (middelmatig zware en zeer zware) bewapend zijn. Binnen het half jaar. nadat het vre desverdrag In werking zal treden, moet de rest van het Italiaanse leger ontbonden zijn. Militaire oefening voor niet-leden van het leger is verboden. Tot de Italiaanse luchtvloot zullen niet meer dan 200 jagers mogen beho ren. Italië krijgt geen vliegtuigen, welke in de eerste plaats bommenwerpers zijn en installaties voor bommen bezitten. Wat ontbinding van de Italiaanse luchtmacht betreft, zie bepalingen voor de landmacht. De gealliëerden, inz. de Grote Vier, krijgen alle oorlogsmateriaal, waar over Italië niet meer beschikken mag. Italië werkt samen met de geal liëerden ter voorkoming van herbe wapening door Duitsland en Japan. Italiaanse krijgsgevangenen zullen zoo spoedig mogelijk gerepatrieerd worden. Ten hoogste negentig dagen na het in werking treden van het verdrag zullen alle vreemde strijdkrachten uit Italië teruggetrokken zijn. Italië krijgt de door de Italiaanse regering verstrekte bank- en kassaldi terug. Italië zal deelnemen aan de herstel betalingen tot een bedrag van hon- derdmillioen dollar. De Amerikaanse oorlogsbodems zijn uit Rotterdam vertrokken. De arbeiders van de grote textiel fabriek, Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal, zullen voortaan een deel van de winst ontvangen. H. M. de Koningin heeft Dinsdag middag Koning George de versierselen van het Grootkruis van de Mil. Willems orde overhandigd. Aan het diner zaten ook aan Koningin Mary, het echtpaar Churchill en mevr. Attlee. De maximumprijs voor gerookte bokking is tien cent. Gemarineerde ha ring mag hoogstens 10 ct kosten. Rol- mops 11 ct. per stuk. De Griekse politie heeft 4 van de 7 bestuursleden van de Griekse Bond van Vakverenigingen gearresteerd. Onder wie Theos (communist) en Stratis (gematigd socialist) (Reuter). Te Göttingen in Hannover zijn IS koffers vol diamanten gevonden. Men vermoedt, dat de diamanten afkomstig zijn van de Antwerpse Diamantbeurs (Reuter). De New-York Times meldt uit Parijs, dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken besloten heeft president Truman voor te stel' len, dat de V.S. een voorstel zullen aanvaarden om Palestina in Arabi sche en Joodse provincies te verde len en 300.0(M>.000 dollar te besteden voor het „opbouwen van de Arabi sche wereld". Naar de Nat. Rott. Crt. meldt, ver wacht men in de loop van de week de benoeming van een minister van Ma rine, waarschijnlijk een Marinedes- kundige, die noch tot de P vd A, noch tot de KVP behoort. 's-rGavenhage. - Het bestuur van de prins Bernhard stiching is voorne mens op 15 Augustus as. de dag, waarop het dan een jaar geleden zal zijn, dat het Japanse leger capituleer de, en daarmede de wereldoorlog een einde nam, een openbare inzameling (z.g. Margrietendag) te houden. In Lombardije (Italië) heeft een he vige cycloon gewoed. Tot dusver zijn 3 personen gedood en worden er 17 ver mist (Reuter). Jeruzalem, 3 Juli. Bij het aanbre ken van de dag zijn in Tel Aviv op grote schaal operaties van militairen en politie begonnen, teneinde leden van de Joodse terroristische organisa ties Irgoen Zwai Leoemi en Stern Gang op te sporen. Tevens werd een uitgaansverbod voor geheel Tel Aviv uitgevaardigd, het strengste, dat ooit is opgelegd: de o'flciële order zegt, dat een ieder, die zich niet aan het bevel houdt, de kans loopt op het eerste gezicht neergescho ten te worden. Aan alle uitgangen van de stad zijn versperringen opge worpen. Het varbod zal om twee uur worden opgeheven, teneinde de bevolking in Parijs, (Reuter). - Toen de tweede plenaire zitting van de Vredesconferentie een aanvang nam, was Molotof niet aanwezig. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Byrnes, sprak als volgt: „De V. S. is vastbe3oten geen politiek van isolatie meer te voeren. Wij moeten trachten elkaar te begrijpen, zelfs indien we het niet met elkaar eens kunnen worden. Wij moeten nooit onenigheid als iets definitiefs beschouwen. Wij moeten samenwerken, totdai wij tot een of andere overeenkomst geraken die, hoewel niet volmaakt, verdedigd kan worden". Parijs, (Reuter). - Na Byrnes nam de Britse premier Attlee het woord op de Parijse Vredesconferentie. Attlee zeide: „Wij gaan nu trachten een begin te maken met het herstellen van de normale betrekkingen tussen de landen. Vijf dwalende leden moeten in het Europese gezin terug worden gebracht. Zij waren niet in hoofdzaak verantwoordelijk voor de ramp, doch door hun steun of berusting heb ben hun regeringen deelgenomen aan de aanval op beschaafde landen". Sprekende over de te behandelen voorstellen zeide Attlee: „Wij moeten ons niet bezighouden met historische eisen of veronderstelde belangen van afzonderlijke staten. We moeten niet uit het oog verliezen, dat het doel van de conferentie is het wegnemen van de vrees voor een nieuwe oorlog. (Gejuich en luid applaus). Vandaag Molotof eerste spreker. Parijs, (Reuter). - Heden om 16 uur wordt de Vredesconferentie voortgezet met als eerste spreker de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken Molotof. staat te stellen zich van levensmidde len te voorzien. De hoge commissaris voor Palestina, Sir Alan Cunningham, heeft via de ra dio gezegd, dat er duidelijke bewijzen zijn van de aanwezigheid van terroristen in Tel Aviv, van wie sommigen, zo niet allen, hebben deelgenomen aan de aan lag op het hoofdkwartier van de Pales tijnse regering te Jeruzalem. Hij zeide, dat het zijn wens is de verantwoorde lijken voor deze daad op te sporen en zo min mogelijk het normale leven van het .d te onderbreken. (De operatie ls de eerste sinds de be zetting van het hoofdkwartier van het Jewith Agence te Jeruzalem op 30 Juni jX, waarbij de bestuursleden werden gearresteerd, van wie de meesten nog ln kampen worden vastgehouden.) Arrestaties te Tel Aviv. JERUZALEM (Reuter). Naar officiéél wordt medegedeeld, zijn tijdens de ope raties te Tel Aviv 143 Joden, onder wie 10 vrouwen, gearresteerd. Er hebben zich geen Incidenten van betekenis voorge daan. Binnenkort kan een verscherpt toe zicht op het civiele en militaire weg verkeer worden verwacht door be schikbaarstelling van de nodige mo torrijtuigen aan de Rijkspolitie en in tensieve contröle van de Maréchaus see. Naar de KNAC verneemt zullen voorts strengere eisen worden ge steld voor het verkrijgen van een mi litair rijbewijs, tewijl de motorische vervoermiddelen van land-, zee- en luchtstrijdkrachten opnieuw worden geregistreerd en van bijzondere re gistratie nummers zullen worden voor zien. De KNAC verwacht, dat deze en verdere maatregelen de verkeersvei ligheid aanmerkelijk zullen verhogen, een verwachting waaraan ook in de Troonrede aandacht ls geschonken. Te Jeruzalem is een Britse korpo raal doodgeschoten. De politie heeft als verdachte een Arabier gearresteerd. Naar verluidt zou de moord geen politieke betekenis hebben. De bijna twee kilometer lange brug over de Kleine Belt is door brand ern stig beschadigd. In twee Kijkjes wilde ik iets zeggen over de vacantie. Allereerst over de noodzakelijkheid. Augustus is de vacantie- en de reis- maai.d b'j uitnemendheid, want dan heb ben de kinderen vacantie en naar de kinderen regelt zich elk hulsgezin. De kinderen! Ja, die rekenen al weken ran te voren uit, wanneer de grote vacantie begint. Naar hun blijdschap te oordelen zou men denken, dat de meesters beulen zijn en de school een gevangenis is. Zo is 't echter niet, ook de onderwijzers zijn blij, minstens even blij als de kinderen, voor al dit jaar nu zij hopen weer eens echt met vacantie te gaan. Wie de mensen ziet, die met vacantie gaan, ziet wel aan hen, dat ze allen blij zijn. Vacantiegangers zijn blijde mensen. De Augustusmaand is een eigenaar dige maand. De voorzittershamers gaan met groot verlof. De vergaderzalen ge lijken op zwarte spelonken, waarin een eenzame spin aan de wand zich ver baasd afvraagt of dit dezelfde wereld is. De boeken, anders dagelijks gebruikt, staan mm of meer verweesd in de kast en worden weinig in handen genomen. Er treedt een pauze in van één of meer weken. En dat is goed. Allereerst om dat ons lichaam en onze zenuwen 'n kor te verkwikking nodig hebben. De schone tempel van het lichaam wordt door ons vaak slecht bewoond. Hij gelijkt soms op een huis zonder verf en een kamer, waar de flarden langs de muren han gen. En dan gaat het met de geest als met den bewoner van zo'n huis. Hij heeft geen rust. Hij vindt geen plaats om tvreden neer te zitten. Hij wordt prikkelbaar en ontstemd. De gong van het leven slaat: ontspanning. Dan moet de accu worden bijgevuld. Het gaat bij ons vaak na een jaar van ingespannen arbeid als met iemand, die zijn viool gaat stemmen. Hij draait een snaar op en naarmate deze strakker gespannen wordt, wordt het geluid hoger. Ein delijk is de snaar echter te strak ge spannen en ze springt stuk. Tokkel er nu maar aan met uw vingers. Een kapotte snaar geeft geen geluid. Zo is 't met ons ook. Als de snaren te strak gespan nen zijn gaan ze stuk. Dan moeten die snaren weer gestemd worden. En daarvoor is ook de vacantie. Er zit ln dat met vacantie gaan een be lijdenis. De belijdenis van onze onaf hankelijkheid. „O God, mijn kracht is al weer op, vernieuwt Gij mijn levens kracht!" Wie niet rusten kan, kan ook niet werken. Hij kan wel allerlei doen, zich voortzwepen van de ene taak naar de andere, maar niet blij zijn in zijn werk. Rust is noodzakelijk. Van de mijnpaar- den heb ik eens gelezen, dat ze hun zwaar werk alleen kunnen volhouden, als ze elke week één dag rusten. Vooral in deze tijden, die zoveel van onze zenu wen en krachten vergen, ls „echt va cantie hebben" nodig. Maar dan moet die ook goed worden besteed. Wie, straks als hij weer thuis komt, zich nog meer vermoeid gevoelt, dan toen hij met verlof ging, heeft zijn va cantie niet goed besteed. Die wilde te veel zien, die had een te groot program ma af te werken. Overdrijving schaadt in de vacantie-tijd. Vacantie is ons geschonken om straks frisser voor ons werk te staan en niet om dat met een gemelijk gezicht op te nemen, omdat men zich te vermoeid gevoelt. Vacantie is noodzakelijk voor kleinen en groten, voor hoofdwerkers en hand werkslieden. Dat heeft men goed gezien, ook de winkeliers, die dat vroeger nooit hadden, genieten daarvan. Vacantie is ook een zegen een ze gen van God, doch daarover in het vol gende Kijkje. Departement van landbouw, v'sserü en voedselvoorziening. De ministers van landbouw, visserij en voedselvoorziening en van sociale zaken hebben ingesteld een commissie van beroepszaken van visserij-perso neel. Deze commissie bestaat uit de volgende personen: B. Brutel de la Riviere, voorzitter, tevens gewoon lid; J. Brautigam, plv. voorzitter, tevens plv. Ud; Mr. R. J, van Eerde, N. V. Zalinge, gewone le den; J. C Pronk, N. Parlevliet, W. Brouwer, D. Verbaan, C. P Damme, C. v. d. Wal, adviserende leden, en mr, G, W, M. Gruendemann, secretaris Actlnia 26-7 van Ha'den; Albert Cuyp 25-7 van Casablanca; Alphard 25-7 van Buenos Aires; Baralt 25-7 van Cristobal; Brastagi 20-7 van Batavia; Casper 24-7 te Curasao: Consid 25-7 te Runcorn; Cardia 25-7 te Curagao; Dordrecht 25-7 te Philadelphia; De Ruyter 26-7 te Leith; Evertsen 25-7 van R'dam; Fiducia 25-7 te Cork; Frans v. Mieris 28-7 te Antw.; Frisia 23-7 van Lapalice naar Pauillacï Flevo 20-7 van Vera Cruz; Ford Stevens 23-7 te Las Palmas; Ford Wilhelmina 23-7 te Hongkong; Glashaven 26-7 te Ostende; Gouwe 26-7 te Hudiksvall; Gruna 26-7 van Gothenburg; Helena 26-7 te Antweipen; Ino 23-7 te Curapao; Jan 24-7 te Londen; J. P. Coen 23-7 te Port land; Joh. de Witt 26-7 van Suez naar Batavia; Kota Baroe passeerde 26-7 Quesgant naar Batavia.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1