Koninklijk medeleven met lief en leed van Noord-Limburg NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Hartelijke begroeting van de bewoners Nog te vroeg om van een nieuw Italië te spreken Inspecteur Bakker werkte voor deS.D. Opname illegale Joodse immigranten in Palestina stopgezet Marinebegroting gebracht op ruim 448 millioen gulden ONZE LANDSMOEDER EN HAAR VOLK 50.000 GEDETINEERDEN VRIJ! „Voor de Moeder van 'n herboren Vaderland" Joego-Slavië is niet geiust Nederland koopt kleding van Canada Thans een hyper-nerveus, volkomen gebroken man B ijz. Gerechtshof eist 20 jaar WeerberickL Britse verklaring „Een nieuw hoofdstuk in de Joodse tragedie" Wild-W est-overval op station te Helmond „Triest" moet worden opgelost Spoorbrug bij Zutphen weer in gebruik Herstel van de vlootbasis Soerabaja Wordt algemene vergadering der V.N. uitgesteld? DINSDAG 13 AUGUSTUS 1946. 70 Jaargang No. 9813. HELDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N.V. Uitg. Mi). HolL Noorderkwartier, Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.—; Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. TEGELEN. Een lichtharig knaapje ergens in het blonde land van Noord- Limburg; goudsbloemen op de top van een vlaggestok, bloemen op het wegdek op een kruispunt: „Hulde aan onze Vorstin", dat is de uiting van de geest van opgetogenheid, welke het bezoek van H. M. de Koningin aan het Noordelijk deel van Limburg allerwegen heeft ge wekt. De beide dagen na haar bezoek aan de Passiespelen te Tegelen heeft H. M. willen besteden aan tochten door Noord- Limburg. om zich op de hoogte te stel len van de verwoestingen tengevolge van het oorlogsgeweld, van de vorde ringen van het herstel en van de per soonlijke toestand der bewoners. Zij heefj dat willen doen zonder officieel vertoon, huiselijk zouden wij willen zeggen, zoals een moeder komt informe ren naar de gezinnen der getrouwde kinderen. Een geslagen dorp. Maandagmorgen te ruim 9 uur reed H. M. van Tegelen uit, om allereerst een bezoek te brengen aan Meyel. Meyel is al zeer getroffen. Eerst door de oor logshandelingen, daarna op 8 Juni j.1. door de hagel. Welhaast de gehele bevolking moet uitgelopen geweest zijn. Vermoedelijk waren alleen de zieken thuis gebleven.. In het gemeentehuis gaf de burgemeester een overzicht van de oorlogsh ndelingen. De bevolking is ge- evacueerd geweest, thans is al een flink herstel merkbaar. Er zijn noodwoningen en noodboerderijen, die goed voldoen, maar er zijn er nog te weinig. De heer Gielen van de plaatselijke boerenbond heeft een overzicht gegeven van de schade, welke de hagel op 8 Juni veroorzaakte. Het was de eerste oogst na de bevrijding. Hij is bijna totaal vernietigd, hetgeen een schade van meer dan f 300.000 aan landbouwgewassen be tekent. In 1944 was de oogst door de oor logshandelingen vernield, in 1945 was er slechts een minimum aantal percelen bebouwd en nu stond alles er zo prach tig voor. Driekwart ervan is vernietigd. Bij de familie v. d. Kraan. Na het bezoek aan het gemeentehuis heeft H. M. het noodboerderijtje van de familie van de Kraan bezichtigd en zich hartelijk met de bewoners onderhouden. Deze familie is zeer door de oorlog ge dupeerd, twee zoons zijn omgekomen en de boerderij is afgebrand. Op het erf heeft H. M. een kijkje genomen in het kippenhok, waarin 't gezin gewoond heeft vóór de noodboerderij" gereed was. Via Roggel werd vervolgens gereden naar Nunhem bekend o.a. om het na tuurschoon van het Leudal met zijn Ser- vatiuskapel en met het landgoed St. Eli- sabeth, dat in 1240 gesticht is en vóór 1795 als klooster gebruikt werd. In het Servaashuis was een tentoonstelling van werken van Limburgse en Brabantse schilders ingericht. Nog een boerderij. Tijdens een hevige regenbul stapte H. M. te kwart voor vier desmiddags te Tegelen weer in de auto, waarvan nu de kap was gesloten. Ondanks de regen was er in Venlo grote belang stelling. Het eerste bezoek gold deze middag Sevenum. H'er werd gestopt bij de boerderij van de familie de Groot. Deze boerderij is in de oorlog een centrum van illegale actie ge weest. Toen H. M. er arriveerde stond het gezin voor de woning. Eén der zoons is gesneuveld, toen Duitsers tij dens de bezetting een overval deden op de boerderij. Terzijde van het huis stond een groep ex-onderduikers opge steld, onder wie zich ojn. bevond prof. de Quay, die zich gestoken had in de kledij, welke hij weleer daar ook droeg: een overall. Terwijl de Koningin en haar gevolg de thee gebruikten, werd prof. de Quay eveneens binnen geno digd en er werden toen allerlei herin neringen opgehaald. Nadat H. M. de Koningin hier geruime tijd vertoefd had en zich allerhartelijkst met de ge zinsleden had onderhouden, stapte zij weer in, maar zij kon niet vertrekken alvorens er een hartelijk: „Lang zal zij leven" had geklonken. Naar Venraai). Venraaij heeft H. M. eveneens een allerhartelijkste ontvangst bereid. Op het Marktplein stonden verkenners en welpen voor de dichte rijen belang stellenden. Zoals overal op haar tocht werden de Koningin ook hier bloemen aangeboden. Ook werd een bezoek gebracht aan de resten van het klooster, dat hevig geteisterd is. Op weg daarheen onder hield H. M. zich enige tijd met een oud moedertje, dat in de kledij, zoals de vrouwen hier vroeger algemeen droe gen, getuige mocht wezen van dit be zoek. Voor de Ursulinen van dit klooster was het stellig een feest, toen de Koningin langs haar rijen schreed en zich met enigen harer onderhield. Lieve bruidjes boden grote bouquetten aan en de zus tertjes van huize Jeruzalem wilden H. M. toch niet zonder blijvende herinnering laten gaan. Zij schenken de vorstin een grote ingelijste tekening, zonnebloemen voorstellende, vervaardigd door één ha rer. De Koningin uitte haar grote waar dering ervoor en complimenteerde de tekenares op hartelijke wijze. Buiten de kloosterruïne stonden de mensen opge pakt. Er heerste zo'n geestdrift, dat de politie de afzetting niet in stand kon houden. Door Venlo, waar nog meer belang- steling bestond dan 's middags, ging de tocht naar Tegelen, waar H. M. te ruim 7 uur des avonds haar auto verliet, wel ke vol bloemen geladen was. Dit werd het eindpunt van de tweede dag van het Koninklijk bezoek aan N. Limburg, dat gekenmerkt werd door grote hartelijkheid en even grote geest drift. In het gevolg van H. M. waren prof. Dewez, hoogleeraar te Wageningen, de hofdame mevr. De Beaufort, de com missaris der Koningin in Limburg, mr. dr. W. van Sonsbeeck, de particulier- secretaresse van H. M., mej. Geldens, de adjudant van de Koningin, luit. ter zee Goossens en de kapitein G. Rutten. In antwoord op een desbetref fende vraag van den heer Vorrink aan den minister van Justitie heeft deze medegedeeld, dat ongeveer 50.000 politieke delinquenten vrij komen. Het aantal gedetineerden zal dan zijn teruggebracht tot 25.000. LIJK VAN MUSSOLINI TERUG GEVONDEN. Rome (Reuter). - Vader Alberto, Fran ciscaner monnik uit een klooster te Pa- dua, ongeveer 40 km ten Zuiden van Mi laan gelegen, heeft Maandagavond een koffer met het lijk van Mussolini aan den chef van de politie te Milaan over handigd. Het lijk bevond zich in twee rubberzakken. Heerlen. - Van het feit, dat de Ko ninklijke trein te Tegelen op een zij spoor stond, maakten pater Jacq. Schreuers MSC en zijn uitgever, de heer C. Winants uit Heerlen, gister middag gebruik, om aan H.M. de Ko ningin een dichtbundel aan te bie den De bundel bevatte de volgende op dracht: „In diepen eerbied en trouwe aan hankelijkheid draagt de schrijver van „Heiland der Eenzamen" deze bundel gedichten op aan uwe maje steit Koningin en moeder van het uit bloed en tranen herboren vaderland". Deze „gedichten van een gevangene" zijn ontstaan in de gevangenissen van Maastricht, Haren (N.B.) en Scheveningen, oorspronkelijk als „spijkerschrift" op de stenen der gevangenismuren en later door den dichter herschreven. Van deze bun del is een speciale editie van vijf ge nummerde exemplaren uitgegeven, van welke no. 1 aan H.M. de Konin gin is aangeboden; no 2 is aangebo den aan kardinaal de Jong, no. 3 aan mgr. dr. W. Lemmens, no. 4 aan den burgemeester van Heerlen en no. 5 is voor den dichter. Op groot Engelenburg te Brummen werd Zaterdag de eerste grote landdag van het Ned. Rode Kruis gehouden, welke werd bijgewoond door H.K.H. Prinses Juliana als voorzitster van het Ned. Rode Kruis. Namens de vrouwen van de kringcommissarissen biedt jkvr. v. d. Does aan de Prinses een vaandel aan. Anefo/Raucamp-P. De Nederlandse regering heeft meer dan een derde van de totale door de Ca nadese regering gedurende de laatste 21 maanden als surplus verklaarde voor raden kleding en schoeisel gekocht. Zij hebben hiervoor 3.869.506 dollar betaald. Amsterdam. De weinig ver heffende figuur van den 54-jarigen ex-hoofdinspecteur Douwe Bakker, eens chef van het bureau Inlichtin gendienst, Nieuwe Doelenstraat, Amsterdam, stond in de late mid daguren in het middelpunt der be langstelling tijdens de gerechtszit ting van het Bijzonder Hof te Am sterdam. Dit Inlichtingenbureau be handelde in 1941 en 1942 in op dracht van en in overleg met de SD gevallen van anti-Duitse activiteit zoals het luisteren naar Engelse radio-uitzendingen, het propaganda maken voor het koningshuis, bele digingen van het Duitse rijk en Hit- Ier, het verspreiden van illegale lec tuur en het bezit van wapenen. Voor de hulp, die Bakker als chef van dit bureau de vijand had ver leend, en die hem tot den meest ge- vreesden man van het gehele hoofdstedelijke politiecorps had ge maakt, moest hij zich thans verant woorden. Het ging hem niet gemakkelijk af. Hyper-nerveus stond een volkomen gebroken man onophoudelijk handenwringend in het verdach- VRIJ KOEL. Weersverwachting geldig tot Dins dagavond: Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele regenbuien. Vooral aan de kust tijdelijk krachtige wind tus sen Zuid en West. Vrij koel. 14 Aug. Zon op 5.21, onder 20.08; Maan op 21.18, onder 6 40. Hoog water: Laag water; 7.22 20.46 1.49 14.43 LONDEN (ANP—ANETA) De Brit se regering heeft gisteravond een ver klaring uitgegeven, waarin wordt ge zegd, dat de regering aan de Palestijnse autoriteiten instructies heeft gegeven om het opnemen van illegale immi granten in Palestina stop te zetten. Het voortzetten hiervan op het huidige ogenblik zal waarschijnlijk een tegen gestelde uitwerking hebben op een ai- gemene regeling in Palestina, aldus de verklaring. De immigranten zullen naar Cyprus of elders worden vervoerd en daar in kam pen worden ondergebracht, totdat er een beslissing over hun toekomst kan worden genomen. De regering wenscht bij het aankondigen van deze beslissing duide lijk te maken, dat, terwijl zij deze poging van een minderheid van Zionisten om het lijden van een ongelukkig volk uit te buiten ten einde een toestand te scheppen, die nadelig is voor een recht vaardige regeling niet kan tolereren, zij zich ten zeerste bewust is van het lijden van de Joodse gemeenschap en verlan gend is hieraan zo spoedig mogelijk een einde te maken. „Een nieuw hoofdstuk PARIJS (Reuter). Beal Locker, be stuurslid van het Joods agentschap, heeft verklaard, dat de Engelse regering een zeer zware verantwoordelijkheid op zich laadt door aan Joodse immigranten de toegang tot Palestina te weigeren. Vol gens Locker zal dit het lijden van de overgeblevenen van het Joodse volk in Europa weer vergroten en de trek der Joden naar Palestina niet tot stilstand brengen, daar een dergelijke aangeboren eigenschap niet te stuiten is. Locker zei tenslotte, dat de heden uitgegeven En gelse verklaring over de immigratie een ideuw hoofdstuk in de Joodse tragedie opent. PoolsTsjechische grens gesloten. Teneinde de stroom van illegale Joodse immigranten voor Palestina te stuiten is de PoolsTsjechische grens gesloten, al dus meldt radio Praag. Dagelijks overschreden een 3000 Joden uit Polen de grens. Een zgn. „Invasiedok", dat bij de landingsoperaties in Normandië gebruikt werd voor lichte scheepsreparaties en aangekocht is door de Fa. Niehuis en v. d. Berg, is te Rotterdam aangekomen. Het dok wordt naar de plaats van bestemming geloodst. Kramer-P. ten bankje en beantwoorcjle bene pen, ootmoedig, maar beleefd de vele vragen, die de president, prof. mr, J. A. van Hamel, hem stelde. Hij was sinds 1918 bij de Amster damse politie, de laatste jaren voor de oorlog als inspecteur. In 1933 NSB-er geworden, later lid gewor den van het Verbond van Sibbe- kunde, van de interne NSB-recht- bank, de Vierschaar, begunstigend lid van de Standaard SS en tenslotte benoemd tot chef van het Inlichtin genbureau, dat speciaal werd opge richt, omdat vele adspirant-verra- ders er tegen op zagen zich naar de Euterpestraat te begeven. Om het hun gemakkelijk te maken, richtte Lages daarom dit Nederlandse SD- bureau op, waaraan steeds meer recherheurs van politie werden ver bonden, die nauw samenwerkten met de SD. Ondervraging. President: „Vond u het geen weerzinwekkend werk?" Verdachte: „Als ondergeschikte meende ik de mij opgedragen orders te moeten uitvoerei* Daartegen heb ik mij niet verzet." President: „De taak van de poli tie was ongetwijfeld moeilijk, maar wat u gedaan hebt is toch wel het toppunt. Ik durf gerust te zeggen, dat uw bureau honderden Amster dammers heeft uitgeleverd aan de SD" Dat werd intussen niet bewezen. Het dossier over het Inlichtingen bureau is niet meer te vinden en er waren slechts drie slachtoffers van Bakker, die getuigden. Zij vertelden hoe zij in 1940, toen er nog betrek kelijk licht gestraft weTd, gepakt waren wegens het lezen en overty pen van een voor Duitsland honend liedje en hoe een rechercheur van Bakker hen had gefouilleerd (ove rigens zonder succes). Niettemin waren zij uitgeleverd aan de SD, maar waren er met drie maanden gevangenisstraf afgekomen. De zaak Addicks kwam daarna ter sprake. Addicks, lid van een il legale Parool-groep, had een Duits soldaat doodgeschoten. Met medewerking van het „kom- mando Bakker" (zoals de Duitsers Bakkeris Inlichtingenbureau beti telden) werd in September 1941 een „jacht op groot wild" naar hem ingesteld. Een terrein bij de Zwanenburg wal werd afgezet en Addicks zat in de val. Hij werd tenslotte gegrepen door den rechercheur Sterkenburg en zonder pardon overgegeven aan Lages en zijn mannen. Enkele da gen later maakte een vuurpeleton een einde aan zijn leven. De advocaat-fiscaal, mr. M. H. Gebnck, eiste 20 jaar tegen ver dachte, met ontzetting uit alle ooenbare rechten. Uitspraak op Maandag 26 Augustus a.s. Maandagavond 10,15 unr deden vier met revolver» gewapende indringers een overval op het piaatskaarten- kantoor van het station van Hel mond. De man achter het loket werd met een revolver in bedwang ge houden en met medeneming van vijf geldkisten wisten de plegers van deze overval te ontkomen. In de middagzitting werd het woord ge voerd door den gedelegeerde van Joego slavië naar aanleiding van de rede van de Gasperi min-president van Italië. Of hierop een algemeen debat zou vol gen, zal een stemming na de rede uit wijzen, werd door Byrnes besloten. Eduarld KardeU. leider van <Je Joego slavische delegatie, zeide o.m.: „Het zou fataal zijn, Indien deze conferentie zekere tendenties, die tot uitdrukking gekomen zijn in een belangrijk deel van de inter nationale pers, hier ook zou vertonen. Deze tendenties beogen een vrede met Italië te sluiten, die dat land niet zou verhinderen om eens te meer het start blok van een nieuwe agressie en druk op de Balkanlanden te worden. De Joego slavische delegatie acht het noodzake lijk, deze kwestie te onderzoeken. Ik leg hier voornamelijk de nadruk op, omdat men stemmen van de restanten van agressieve elementen en dergelijke steeds vaker en duidelijker horen kan. Zij roe pen zelfs nu nog om iedere mogelijke hulp voor Italië, teneinde het tot een bolwerk tegen Slavische pressie te ma ken. Joego-Slavië is niet bezield door een wraaklust of Imperialistische aspiraties. Niet het gehele Italiaanse volk heeft Mussoltnl gesteund. Het zou evenwel be lachelijk zijn te beweren, dat het Musso lini alleen was, die de oorlog wilde, zoals Signor de Gasperi indirect poogde aan te tonen. De Joego-Slavlsche delegatie Is van mening, dat de Italiaanse verklaring bewijst, dat het misschien te vroeg is van een nieuw Italië te spreken. De sa menstelling van de Italiaanse delegatie ls bijna het symbolisch bewijs hiervan. Zij omvat behalve nieuwe vertegenwoordigers van het huidige Italië, lieden, die een im perialistische „vrede" decreteerden, wel ke het mogelijk maakte, dat Italië vasten voet in de Balkan en- Mussolini een basis voor agressie verkreeg Hij vervolgde: „Italië zal'inwendig en uitwendig vrij zijn, als het de grenzen aanneemt, die door de grote Italiaanse denkers van de 19e eeuw zijn vastgesteld. De Joegoslavische delegatie verzet zich zeer beslist tegen iedere opschorting van de oplossing van het vraagstuk Triëst en Jullsch Venetië". Na een discussie met den Sovjet-afge vaardigde, drong Byrnes er nogmaals op aan, dat men zou stemmen over het al gemeen debat over de Italiaanse kwestie. Na een rumoerig heen en weer gepraat, verklaarde Byrnes dat hU een algemeen debat over h-t Italiaanse probleem toe stond. De zitting werd tot Dinsdag ver daagd. Achterhoek uit isolement. Het is gisteren een heugelijke dag voor Zutphen geweest; de spoorbrug over de IJsel is weer in gebruik ge nomen en het verkeer van het Wes ten naar de Achterhoek kan weer direct doorgang vinden. Zutphen vormt als spoorwegknooppunt een belangrijke schakel voor het steen- kolenvervoer van Limburg naar Twente, dat tot gisteren de grote omweg over Utrecht moest maken en nu via NijmegenArnhem ge lid kan worden. Geen wonder, dat bü het herstel van deze oeververbinding, die door de Duitsers totaal vernield was en uit alle mogelijke brugconstructies weer is opgebouwd, in Zutphen grote vreugde heerst. De schoolkin deren hadden vacantie, de stad, die nog steeds de wonden van de oorlog vertoont, is versierd, er werden op tochten gehouden en er was 's avonds feest. Ir. W. Hupkes, president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, verbrak onder overstelpende be langstelling het lint, dat de toegang naar de herstelde brug nog afs^ot en begaf zich te voet in gezs1 schap van ir. Th. Mundt, chef van Weg en Werken, naar de overzijde. Daarna reed de eerste trein over de even eens feestelijk met groen en bloe men versierde brug het juichende Zutphen binnen In zijn toesoraak drukte ir. Hupkes zijn grote waar dering uit voor de arbeid, die hier door de technici en arbeiders is ver. richt. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp tot wijziging der marinebegro ting voor 1946, waarbij het totale be drag der begroting wordt gebracht van f 326.008.331 op f 448,912,646, zoals wij gisteren reeds meldden. Blijkens de toelichting zijn de p. m. geraamde acht mijnenvegers, waarvan oorspronkelijk de kosten onbekend wa ren, bestemd en worden thans reeds ge bruikt om de zo noodzakelijke patrouil lediensten in Nederland-Indië te kunnen onderhouden. Het totaal der aanschaf- fingskosten bedraagt 10.700 000. Voorts wordt een bedrag van 300.000 aange vraagd voor de aanschaffing van een op leidingsvaartuig voor de duikbootbe- strijding. De begroting wordt verminderd met 25 millioen, aangezien van de voorgeno men aanschaffing van een kruiser is af gezien, nu gebleken is, dat het monetair niet mogelijk is van de Engelse marine een moderne kruiser over te nemen. Een andere vermindering van 3 millioen betreft de oorspronkelijk geraamde eer ste termijn van de tweede lightfleet- carrier, die in Nederland zal worden ge bouwd, doch waarmede men dit jaar nog niet kan beginnen. De post aanschaffing, herstel en wij ziging van vliegtuigen wordt verhoogd met 16 201.000 wegens de aanschaffing ten behoeve van Ned.-Indië van trans portvliegtuigen, vliegtuigonderdelen en uitrustingen. Voor nieuwe gebouwen en terreinen wordt een verhoging van ƒ7.275.160 voorgesteld. Daarvan is ƒ2 000.000 be stemd voor uitbreiding van het kampe ment Woestduin en ƒ2.300.000 voor uit breiding van het opleidingskamp te Hil versum. Voor herstel, vestiging en Inrichting van de marinebasis in Soerabaja wordt 29.280 000 meer aangevraagd. In ver band met de noodzaak het Marine-eta blissement zo spoedig mogelijk weder om in te richten om de vloot te kunnen repareren, waartoe werkplaatsinrichtin gen en een drijvend dok kunnen worden overgenomen uit surplus voorraden der Amerikaanse marine op de Philiptjnen, wordt een bedrag van 19.280.000 aange vraagd. Voorts is nog een bedrag van 10 000.000 op de begroting gebracht, omdat voorzien wordt, dat het oorspron kelijk geraamde bedrag van ƒ14.500.000, dat gebaseerd was op gegevens van 1940, in de tegenwoordige omstandigheden niet toereikend zal zijn. Voor het inrichten van een vlieg tuigbasis en het aanschaffen van klein materieel en andere benodigdheden voor de vloot uit bovenbedoelde surplusvoor- raden wordt een bedrag van 15.816.000 aangevraagd. Het is bovendien, in ver band met het binnenkort wegvaren van de Britse steun in Ned.-Indië, noodza kelijk op korte termijn voorzien ngen voor de instandhouding der vloot aMaar te treffen. Hiervoor is een bedrag van 15.000.000 aangevraagd. De post kosten directoraat-generaal luchtstrijdkrachten wordt verhoogd met 15 035.400; daarvan komt ƒ7 517.700 ten lïste van het dep. van oorlog. Voor personeelsuitgaven is 18.122.000 meer uitgetrokken, o.a. voor betaling van achterstallige tractementen aan in Ned.-Indië krijgsgevangen geweest zijnd marinepersoneel (f 3,971 000); voor de vergoeding in geld voor uitrusting en gratis verstrekking van kleding 3.406.000) en voor de aanschaffing van kleding in het lopende jaar, welke eerst ir. het volgende jaar gratis of tegen be taling zal worden verstrekt (ƒ10.745 000) De post vergoeding wordt verhoogd met 9.362.000. In het Amsterdamse stadion werden de voorwedstrijden voor de wereldkam pioenschappen wielrennen verreden. Tijdens het sprinutnummer In de laat ste bocht. Voorop de Fransman Gerar- din, in het midden Van Vliet, daarachter Scherens. Arie van Vliet werd winnaar. A.N.P.-P. DE STRIJD IN CHINA. Een hevige strijd woedt thans in de provincies Honan, Hopeh en Shantoeng, waar communistische troepen dorpen en steden aanval len, die tot dusver niet door de oor log werden getroffen. New-York (Reuter). - In kringen van de V.N. te New-York heeft men de mo gelijkheid en zelfs waarschijnlijkheid besproken van een opschorting van de openingsvergadering van de algemene vergadering op 23 Sept tot een datum in November. De berichten uit Parijs, dat Byrnes sterk gekant is tegen een verdaging van de vredesconferentie heb ben de mogelijkheid van een uitstel der algemene vergadering van de V.N. ver groot.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1