CHINA r NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Lord Killearn gaat naar Sjahrir SSsjkhuös in grootse vorm Amerikaanse regering volledig voldaan over Joego-Slavisch antwoord Naar het Planetarium en de Frico HET spook van honger en vernieti ging waart weer rond De berichten vertellen het ons. Géén ontmoeting met Soekarno Hevige storm in Engeland Weerbericht Grote Vier heden bijeen Degrelle wordt niet in Argentinië toegelaten Een bon voor scheerzeep GRIEKSE KWESTIE IN DE VEILIGHEIDSRAAD Nieuw Nederlands record 3000 meter Kwestie niet voor de Veiligheidsraad Beëdiging van 83 officieren v. h. Corps Mariniers te Rotterdam Nationale motorraces te Assen Stadsnieuws Onze gasten op excursie Een dag in Friesland Receptie ten Raadhuize Evangelisatie-vrienden Helderse kinderen naar Engeland W.F.A.-Corner Voor onze Engelse gasten How did you like the Netherlands? Kano wedstrijden in de Binnenhaven Uitslag aanbesteding Scheepstijdingen DONDERDAG AUGUSTUS 1946. 78e Jaargang No. 9827. HELDERSCHE COURAN VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties specissl tarief. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA, Uitgave: N.V. Uit*. Mij. HolL Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3. Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. Hier woonden machtige monarchen eens. In hun paleizen heerste pracht en praal. Thans woekert gras op de ruines. De heerlijkheid verging tot puin en dood, Het leven Is vergankelijk. Mensen, doden. Alles vervluchtigt in de stroom des tijds. Alles vergaat, zoals de golven vluchten Der gele. wildjagende Jang-tse-rivier Die stervend uitstroomt ln de wijde zee. dichtte meer dan duizend jaar ge leden de Chinese poëet LI Tal Po. Tot welke woorden zou hij zijn gekomen, wanneer hij nog eens ln het huidige tljtfc- bestek zijn ogen kon opslaan en staren over dat wijde land, dat zich daar zo ver hier vandaan uitstrekt van de Zuid- Chlnese Zee tot de grenzen van Siberië van de bergtoppen van Tibet tot de kus ten van de Grote Oceaan? ZIJ zouden ze ker niet minder droevig klinken.... China, de bakermat van wijsheid en wetenschappen, het land, waar mensen woonden, 'die eeuwen vóór deze streken een toppunt van beschaving bereikten, lijdt al Jaren aan een diepgaande en tragische verscheurdheid. Na de capitulatie van Japan dachten we. dat aan die lange reeks van jaren, waarop burgeroorlog en vreemde be zetting hun stempel drukten, een einde ging komen. We hoopten en geloofden, dat ook in het Hemelse Rijk nu eindelijk bet wapengeweld eens zou gaan zwijgen. Tè lang reeds hadden luchtoorlog, na tuurrampen en honger steden en dorpen geteisterd. Tè lang moest de Chinese boer het onkruid laten voortwoekeren op zijn akker, zijn trekos eenzaam achterlaten en de ploeg laten rusten om het geweer te schouderen. Rust en vrede zouden nergens méér welkom zijn geweest dan ln dit onmetelijke rijk met zijn honderden mlllloenen Inwoners, wier leven en geest ons nader werden gebracht door de schrijfster Pearl Buck en de Nederlandse auteurs Henrl Borel en Joh. W. Schot man. Rust en vrede zijn nodig wil het land weer onderdak kunnen verschaffen aan de mlllloenen daklozen, rust en vréde zijn nodig wil het land weer voldoende vrucht kunnen dragen om de ontelbare honge renden te kunnen voeden.... Maar wat nodig was, kwam niet. De communistische partij en de rege ringspartij brengen belde hun legers in het veld, ondanks de talrijke bemidde lingspogingen van generaal Marshall. Dui zenden soldaten laten opnieuw hun leven op de droge vlakten en op de onher bergzame bergpassen. De oogst staat in China voor de deur, maar de boeren hebben geen kracht om die binnen te halen In de rijstprovin- cies Hoenan, Kwantoeng en^Cwangsi verlaten duizenden boeren het'fveld, op zoek naar voedsel. De UNRRA meldt, dat honderden lijken langs de wegen liggen. Het bericht eindigt met de mededeling dat het eigenlijke hongergebied niet zo groot is in verhouding tot de oppervlakte van geheel China (216 maal zo groot als ons land!) en zich n.1. beperkt tot de rijstprovincies met 30 millioen inwoners. Dertig mllioen. De UNRRA helpt, maar een ieder zal begrijpen, dat die hulp ónmogelijk toerei kend is en kan zijn In dit land woedt de oorlog voort, in dit land slaat onderlinge haat fel op, in dit land velt het hongerspook duizenden neer, in dit land zijn armoede, uitzicht loosheid en ellende troef. De goede aarde wordt rood gekleurd.... JJE gedachte aan dit alles heeft ons iets te zeggen, dat culmineert in het woord: Dankbaarheid. Ja, een ontmoedig gevoel van dankbaarheid moet er in ons zijn, in ons mensen van Nederland. Wij denken dikwijls veel te moeten klagen, maar als we vergelijkingen gaan trekken, komen we tot het inzicht dat we hier in ons land in een paradijs leven. En China? De Nederlandse gezant heeft kortgele den China verlaten op reis naar hier. Bij zijn vertrek zeide hij o.a.: „Voor het be reiken van een toestand van vrede heeft men geduld nodig. De mensen zijn, zo wel in het Oosten als in het Westen het zelfde, maar.wat wij wel in een dag tijds zouden willen bereiken zal daar mis schien een maand of een paar jaren ln beslag nemen".... De Westerse geest kan moeilijk die van het Oosten benaderen.... Toch hopen wij dat het spoedig anders en beter zal wor den voor het verre rijk, wij hopen, dat spoedig puin en dood weer zullen ver keren in heerlijkheid.... Tot heil van millioenen en tot verlich ting van de onrust in de wereld. W. K. Londen (ANP-Aneta). - Door een der hevigste stormen van dit jaar, welke Woensdag in Engeland woedde, zijn wegen onder water gezet, verkeer en kustscheepvaart stopgezet en is verslagenheid onder de boeren teweeg gebracht. De schade wordt geschat op duizen den ponden en sommige boeren spre ken van een „ramp". ONAANGENAAM WEER. Weersverwachting, geldig tot Donderdagavond: Koel weer met wisselende bewol king en regenbuien, hier en daar gepaard gaande met onweer. Krach tige, aan de kust nu en dan storm achtige Zuid-Westelijke wind. 30 Aug.: Zon op: 5,46. Onder: 19,34. Maan op: 9,45. Onder: 21,13. Hoog water: Laag water: 8.12 21 36 2.45 15.34 BATAVIA. (ANP-Aneta). - Woensdag morgen vroeg la ln antwoord op de per soonlijke boodschap van Lord Killearn aan Sjahrir een bericht binnengekomen, waarin Sjahrir aan Lord Killearn ver zoekt naar Djokjakarta te komen ten einde hem daar te ontmoeten, daar het hemzelve onmogelijk was tijdig naar Batavia terug te keren. Op grond hiervan heeft Lord Killearn besloten om vandaag naar Djokjakarta te vliegen en ln de middag weer terug te keren Hierdoor zal hij Vrijdagochtend naar Singapore terug kunnen reizen. Parijs. (Reuter.) Naar te Pa rijs verluidde, is thans definitief besloten tot een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier op Donderdag 29 Augustus. Brussel (ANP). - Het dagblad „La Meuse" publiceert de volgende medede ling van zijn correspondent te Buenos Aires: „Ik ben door het ministerie van buitenlandse zaken gemachtigd u offi- ciëel mede te delen, dat aan Leon De- grelle geen enkel verlof zal worden verleend zich ln het land te vestigen, zo hij in Argentinië mocht ontschepen. De politie zou zich onmiddellijk van zijn persoon meester maken. v Het doel. BATAVIA 2* Aug. (ANP-Aneta). - Door den Persat Ache van Lord Killearn werd er de nadruk op gelegd, dat het voor naamste doel van de reis naar Djokja karta la contact te krijgen en de basis voor verder contact te leggen. Dr. Van Mook ls van de reis op <fe hoogte gesteld. Er zal alleen een ontmoeting plaats hebben met Sjahrir, niet met Soekarno. Lord Killearn zal door twee leden van zUn staf vergezeld worden. Of hij zijn diensten zal aanbieden zal voor een groot deel arhangen van het resultaat van dit bezoek. Op de bon „textiel A M." der textiel- kaart V.A. 605 voor mannen worden twee rantsoenen scheerzeep beschikbaar gesteld. Men moet deze bon bij een de taillist in scheerzeep inleveren. De de taillisten zullen de scheerzeep afleve ren, wanneer zij bevoorraad zijn. Een rantsoen scheerzeep bedraagt 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercrême of 400 gr. snel-scheercrême. New York, (Reuter). - Oscar Lange (Polen) presideerde de bijeenkomst van de Veiligheidsraad, die Woensdagmid dag bijeenkwam. Hij sprak de hoop uit, dat dezelfde geest van samenwerking, welke de grote mogendheden geduren de de oorlog bezield had, zich zou blij ven manifesteren in de taak van de V. N. tot bet opbouwen van de vrede. Mr. E. N. van Kleffens verzocht de raad de Oekrainse aanklacht tegen Giekenland te verwerpen, daar deze zou bestaan uit ,,een reeks ongefun deerde beschuldigingen". Sir Alexander Cadogan, de Britse af gevaardigde, steunde het verzoek van mr. van Kleffens en zeide. „Er moe ten tastbare bewijzen geleverd wor den". Andrei Gromyko, de Sowjet-af- gevaardigde, die ln het Russisch sprak, viel de argumentatie van Van Kleffens aan en betoogde, dat deze „een ver draaiing van de waarheid" was. Een verdere bespreking werd tot la ter uitgesteld. Athletiek. Bergen. - Wim Slijkhuis heeft te Bergen in Noorwegen ten tweede male den Fin Heino ontmoet, thans op de 3C00 meter. De strijd had een bijzonder spannend verloop. Slijkhuis nam halver wege de leiding en won in 8 min. 8,6 sec., waarmede hij zijn op 27 Juli in Tsjecho-SIowakjje gevestigd Nederlands record op deze afstand met 6,9 sec. verbeterde. He4 Franse persbureau AFP meldt, dat in een communiqué van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken door de radio uitge zonden, wordt medegedeeld, dat de Amerikaanse regering niet van plan is de kwestie der Amerikaanse vliegtuigen in Joego-Slavië aan de Veilig heidsraad voor te leggen, dit op grond van nieuwe rapporten, die de Ame rikaanse regering van Joego-Slavië ontving. De Amerikaanse regering acht het antwoord van Joego-Slavië vol komen voldoende. Op Dinsdag 3 Sept.' a.s. te 15 uur zal voor het stadhuis te Rotterdam de plechtige beëdiging door den comman dant van het corps mariniers, generaal majoor H. F. J. M. A. von Frijtag Drabbe, van 86 nieuw-benoemde officie ren van het corps mariniers, plaats heb ben. De plechtigheid zal o.m. worden bij gewoond door Z.K.H. Prins Bernhard, den minister van marine en den bevel hebber der zeestrijdkrachten. Na afloop zal in de Burgerzaal gerecipieerd wor den. De ex-koning van Italië, Victor Em- manuel, heeft in een voorstad van Alexandrië een villa gekocht, waar hij van September af zal wonen. (DPD). De nationale motorraces om het kam pioenschap van Nederland der KNMV zul len op Zaterdag 14 September a s. wor den verreden op het van ouds bekends circuit van Drenthe. Zo Juist is het reglement voor de races verschenen en op aanvraag verkrijgbaar gesteld bij het T.T.-bureau te Assen en het secretariaat der KNMV te 's-Graven- hage. v Uit dit reglement blijkt, dat ook ln As sen uurraces zullen worden verreden voor Juniores, elk ln vier klassen, t.w. de 125, de 250, de 350 en de 500 cc-klasse. Des ochtends om 11 uur zal de start van de 125 en 250 cc-klassen juniores plaats hebben, waarna om 12.30 uur de 350 en 500 cc-klassen Juniores aan de start zullen verschijnen. De seniores rijden des middags. De 125 en 250 cc-klassen starten om half drie, waarna de zware klassen om vier uur de strijd aanbinden op het 15.5 km. langa circuit De Haar—Assen—Hooghalen—Laag- halerveen—De Haar. Voor de tweede maal zijn de Engelse jongelui een dag er op uit geweest met de beide grote marine wagens, die hen ditmaal naar de overkant van het IJsselmeer. naar Friesland hebben gebracht. De start vond een uur vroeger plaats, en het weer zag er veelbelovend uit, zodat de stemming al bijna uitbundig was, toen Den Helder nog niet eens ver laten was. De eerste stopplaats was het mo nument by de Vlieter. vanwaar al len zich ervan konden overtuigen, dat het IJsselmeer toch wel een flinke plas water is, al is het op de meeste landkaarten niet meer dan een klein blauw vlekje Ook bij het monument van de officieren Boers en Ham te Kornwerderzand werd halt gehouden, en daar werden ook de sluizen bezichtigd. Op Friese bodem. Via Harlingen werd naar Frane- ker gereden, waar de burgemeester in het Engels een toespraakje hield, dat door Mr. Wheatley werd beant woord. Het was daar in het raad huis lichtelijk een spraakverwarring; één der gemeente-ambtenaren stap te per ongeluk op des verslaggevers tenen, en hij maakte daarvoor in vloeiend Engels zijn excuses. We lieten het maar zo en we waren de pjjn ook heel gauw vergeten, toen we geconfronteerd werden met de zeer merkwaardige schepping van den onvergetelijken Eise Eisin- ga, het beroemde Planetarium. Det Planetarium is een wonder van vernuft en doet de toeschouwer versteld staan van de uiterst minu tieuze wijze waarop het gecon strueerd moet zijn. In mooie letters staat op het plafond: „Dit Planeta rium hemelsplein zon en maan wij zers is uitgedagt en Vervaardigd door Eise Eisinga in de jaren 1774- 1781". Op het kleine benauwde zol dertje was het mechanisme zicht baar, dat alles aandrift. Links hing de slinger, en deze ging rusteloos heen en weer.Zo slingert dit onmis bare onderdeel al meer dan ander halve eeuw heen en weer Als een waarschuwing aan allen, die dit grootse werkstuk komen bezien, heeft Eise Eisinga erbij geschilderd: „Gedenkt dat God bij U hier altijd tegenwoordig is!" Een boottochtje. De tocht werd voortgezet, eerst naar Grouw, waar op het terras van een landelijk restaurant, dat uitzag op een heerlijk meer vol speleva rende schouwtjes en vergrote B.M.- ers, een door de Frico-fabrieken aangeboden verversing werd ge bruikt, en toen mochten allen ook het water op. In twee motorbootjes werd de tocht naar Leeuwarden aanvaard. Een paar uur lang dob berden we op de golfjes van de Friese vaarten, tot ten slotte de Frico in het zicht kwam. De Frico. De Frico, een prachig, modern geoutilleerd zuivelbedrijf, waar men wel een dag kan zoekbrengen. Het was zeer de moeite waard om daar eens een kijkje te nemen, en de in drukwekkende rijen kazen in zich op te nemen althans geestelijk De machine, waarmede de pakjes boter geheel automatisch worden gesneden en verpakt, blijft altijd een ietwat geheimzinnig, maar aan de andere kant toch ook een dood- nucbler ding,, dat iö een bijna muzi kaal rhythme een kleine driedui zend halfpondjes roomboter ver» werkt. We kunnen jammer genoeg niet alles vertellen wat daar in de Frico te beleven was. Maar toen we weg reden, moesten we onwillekeurig nog even terugdenken aan de tal loze verschillende geurtjes, die we geroken hadden, de diverse tempe- ratureh die we gevoeld hadden en de grote hoeveelheden kostbare voedingsmiddelen, die ons min of meer in vogelvlucht waren getoond. We willen alleen niet verzuimen te vertellen, dat de directie van de Frico het gehele gezelschap een in teressante filmvoorstelling plus een heerlijk bekertje chocolademelk aanbood. „Lovely", was het com mentaar op deze kostelijke drank. Bolsward. Toen werd het langzamerhand om net Sarie Marijs te zeggen: Die huistoekeer is daar, maar er stond nog één ding op het programma, en dat was het bezoeken van het eeuwenoude raadhuis van Bols ward. Inderdaad zou het jammer geweest zijn, wanneer de bezichti ging van dit prachtige gebouw met zijn .vele kunstschatten erbij inge schoten was. Je kunt je haast niet voorstellen, dat dit gebouw dateert van 1474, en dat de mensen, die erin hebben ge werkt en geleefd gezamenlijk de ge hele geschiedenis van ons land en volk hebben meegemaakt. De Burgemeester van Den Helder zal ter gelegenheid van de verjaar dag van Hare Majesteit de Koningin ten Raadhuize ontvangen op Zater dag 31 Augustus a.s., des namiddags van 3.30 tot 5 uur. Met het oog op de tijd konden we niet lang in Bolsward blijven, en dus werd al weer gauw het start sein gegdven. Onder de rit naar huis werd beurtelings gezongen, ge slapen en gekheid gemaakt, en de Engelse kinderen bewezen daarbij zich al precies evengoed te kunnen weren als hun Hollandse leeftijdge noten. Om goed acht uur werdeh de mo toren voor het laatst stopgezet. „Eindpunt van de reis." En toen verspreidden allen zich weer, om thuis eens heerlijk uit te rusten van de opgedane vermoeienissen. JSn dat was nodig ook. want het programma voor deze exclusieve vacantie be helsde nog meer Door de Evangelisatie-vrienden wor den op Dinsdag 3 en Woensdag 4 Sep tember a.s. samenkomsten georganiseerd in de Lutherse Kerk aan de Wezen straat, aanvangende acht uur. Als sprekers zullen optreden Ds. H. C. v. d. Flier, predikant-evangelist te Enschedé, en Ds, Joh. B, Oskamp van Zaltbommel, resp. over de onderwerpen: „Christus en onze tijd" en „De Christen en onze tijd". Medewerking zal voorts worden ver leend door mevr. A. Graaff—Kamp (or gel) en het Luthers Kerkkoor onder leiding van den heer J. H. Keijzer. Men zie verder ook de desbetreffende adver tentie. In het kader van de uitwisselings- actie van de Woyld Friendshipp As- sociation (WFA) zullen, zoals wij reeds eerder mededeelden, een aan tal kinderen met vacantie naar En geland gaan. Thans is nader vastgesteld! dat de Helderse kinderen, 47 in getal, Vrijdagmorgen zullen vertrekken met de trein van 10.02 uur. Van Hoek van Holland zullen zij per boot oversteken. In Engeland zullen zij gedurende 14 dagen de gasten zijn van de be volking van Gloucester en Wilts- hire Wij wensen hun daar een echt prettige vacantoe toe. LIJST G 10. Op ons bureau ligt bij de andere lijs ten thans ook ter inzage de lijst G 10, met naman van geïnterneerden op Ja va, die naar gealliëerd gebied zijn ge ëvacueerd. Op de St. Erik-Messe (Jaarbeurs) te Stockholm is ook ons land vertegen woordigd met verschillende inze^iaen, waarbij vanzelfsprekend de liich tv aartafdeling, niet ontbreekt,- B. v.L, P, Your holidays over here have al- most come to an end. We hope you liked to be here. We understand it has not been so easy for you over here, as you don 't speak the langua- ge. Many a Dutchman, although speaking some words of English, will not be able to speak with you in fluent English the whoie day. But that doesn 't matter vèry much, for there is another way of understan- ding too. Your Dutch hosts, not kno- wing to translate half the sentence they were going to say, surely used their hands and figured out what they meant. We have heard strange stories There is an English girl somewhere and according to her temporary mo ther se didn't eat enough. A girl of her age should eat very much more. So the poor girl every day was put on the scale, just to make sure she did not lose her weight. We take it that you don't believe by now this country was once upon a time very near starvation. But you must believe, we have been very happy to have you here. We Dutchmen like to see people we like around, and we have done our best to give you a good time. It is a pity your stay lasted so short, for we have so many things we liked to show you, so many things we liked to teil you, that even a month would not have been enough. Nevertheless, we tried you to show you the most interesting things in the surroundings. You had a look at several old towns, you crossed the country, you even made a trip by boat. You have seen the Dutch are working hard to restore damage cau- sed by the war. We are even trying to make it better than it was in the pre-war days. There have been times, the popu- lation of this country was very near despair. That was when the Ger- mans flooded vast areas of our coun try. There is a Dutch proverb saying: „Lord created the world, but the Dutch created the Netherlands", which tries to explain, that the Dutch won their country in battles with the sea, whose waves were always try ing to retake the polders the Dutch drained. The greater part of the Ne therlands is below sea-level, and there would remain very little if at once all dikes disappeared. You have seen old and modern buildings, you have seen the Dutch architects knew and know their job. You have seen the art-galleries in the State-Museum, and you saw the big dikes and the Wieringermeerpol- der, parts of a big reclaiming-project. You will know, the Dutch are no lazy people, which is expressed in the memorial at the big dike, „a people tha lives, builds its future". For we shall build our future, and nobody can help us, for we must do it with our own hands, with our own spirit. The only thing we hope is that you, foreigners, will realize we have got a very hard job to do, and that you will symphatize and appreciate. That is, we hope, one of the re- sults of your visit here. Evenals voor de oorlog telt de w.v. ,,H. W. N." weer een flink aantal kano- leden. Dit zijn uiteraard allen nieu welingen in de watersport. De vroegere juniorën zijn inmiddels opgegroeid tot volwassen watersporters en zij voelen zich door vele prettige herinneringen en een uitstekende clubgeest met elkaar verbonden. Teneinde nu de jonge leden geheel in het clubverband op te nemen en de goede geest onder hen te bevorderen, voelde het Bestuur reeds geruime tijd behoefte ook voor hen wedstrijden te organiseren. Vandaar, dat „H.W.N." op Zaterdag 31 Aug. 's middags om 2 u. voor het eerst na de oorlog kanowed strijden houdt op de Binnenhaven ter hoogte van het clubgebouw en de jachthaven. Er zullen drie groepen zijn: Eenpersoonskano's, Tweepersoons kano's en kano's met gemengde beman ning. Na de wedstrijden zullen er ko mische nummers te water worden ge geven, o.a. een steekspel. Het Bestuur hoopt, dat vele toe schouwers langs de oevers van de Binnenhaven getuige zullen zijn van een vrolijk schouwspel. EERVOL ONTSLAG. Bij beschikking van den minister van Marine is de schorsing van B. Kossen, voorman scheepmaker Rijkswerf, en A. Verveer, commandeur scheepmaker Rijkswerf, opgeheven met ingang van 15 Augustus jj. en is betrokkenen met ingang van dezelfde datum onge vraagd eervol ontslag verleond uit 's Rijks dienst, op grond van het be paalde in art. I, onder a, van het K.B. van 10 Octobec 1945. Wij laten hier een overzicht volgen van de uitslag van de gehouden open bare aanbesteding ingevolge No. 6 voor „Het vervangen van de houten binten en standvinken in de Scheeps- beschieterswerkplaats. door ijzeren binten en kolommen en verdere daarmede in verband staande werk zaamheden" op de Rijkswerf te Wil lemsoord (Den Helder), tl Begr.art. 30-1946. De volgende aannemers hebben in geschreven: J. Roomeijer, Den Helder 6660; A. van de Wouw, Den Helder 6827; C. van Essen, Den Helder 6930; K. Duin- ker, Den Helder 7000; fa. Gebr. Smit, Den Helder 7040; Modder Cuperus. Den Helder 7050; G. Groot, Den Helde» 7150: R. Noppert, Den Helder 7192; Fa. Minneboo Walboom, Den Helder 7345; C. Goes, Den Helder 7350; Fa. Starrenburg Boerdijk, Den Helder 7550; J. H. Keijzer, Den Helder 7600; J. P. van Os, Den Helder 8090. Te Amsterdam: 27-8 Prinses Juliana; 28-8 Aldebaran, Hermes en Jamaica. Van Amsterdam: 27-8 Brattfors, Rijnstroom, Vliestroom, Philips Wouwerman, Vermeer. Ardennia, Drake, Rota en Gapern; 28-8 Nautilus. Te IJmuiden: 27-8 Union. Te Zaandam: 27-8 Themis; 28-8 Zaan, Manto te Curagao, Indragiri van Belawan, Mel- chior Treub van Bangkok en Loppersum te Galveston; 23-8 Saba te Cura;ao, Doros van Aruba, Boskoop van Antofagasta, Maaskerk van Accra, Saroena te Abadan, Ceronia van Abadan en Castor van New York; 24-8 Dido van Guayaquil Ino te Curagao en Overijsel van New Orleans)

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1